کانال تلگرام ایران جیب
کیان برنا
نیسان
تاپیک شاپ

هندوانه کیلویی 1800 تومان شد

کدخبر:۲۳۷۷۱دوشنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۷:۵۳۴۶۷ بازدید

در حالی که قیمت هندوانه در آستانه ماه رمضان به 1800 تومان در هر کیلو افزایش یافته است رئیس اتحادیه میوه و تره بار علت این افزایش ...

در حالی که قیمت هندوانه در آستانه ماه رمضان به 1800 تومان در هر کیلو افزایش یافته است رئیس اتحادیه میوه و تره بار علت این افزایش قیمت را گرمازدگی محصول در خوزستان دانست و گفت: طی چند روز آینده قیمت هندوانه در بازار کاهش پیدا می‌‌کند

رئیس اتحادیه میوه و تره بار در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو  اظهار کرد : طی چند روز آینده قیمت هندوانه در بازار کاهش پیدا می‌‌کند.

حسین مهاجران با اشاره به مناطقی که در کشور کاشت هندوانه در آنها صورت می‌گیرد، افزود: متأسفانه هندوانه خوزستان امسال به خاطر گرمازدگی از بین رفت و خسارت زیادی را به کشاورزان و سرمایه‌گذاران این عرصه وارد کرد.

وی با بیان اینکه در طی 10 روز آینده بارهای هندوانه از دیگر مناطق کشور وارد بازار می‌شود و این خود باعث کاهش قیمت هندوانه خواهد شد، ‌تصریح کرد: در مورد برخی از میوه‌ها، عرضه و تقاضای آنها در بازار با یکدیگر همخوان نیست و این در مواقعی باعث ایجاد نوساناتی در بازار می‌شود.

وی افزود: در مورد میوه‌هایی که جزو محصولات پرمصرف هستند تلاش ها براین است که قیمت‌ها متعارف باشد.

نایب رئیس اتاق اصناف ایران نیز با بیان اینکه در سال‌های گذشته به طور معمول از 10 روز مانده به آغاز ماه مبارک رمضان قیمت‌ها از جمله قیمت میوه افزایش پیدا می‌کرد،‌ تصریح کرد: ولی امسال با آنکه یک روز به آغاز ماه رمضان مانده است در بازار میوه افزایش قیمت نداشته‌ایم و میوه به وفور در بازار وجود دارد.

ابراهیم درستی با بیان اینکه امسال نسبت به پارسال در وضعیت بهتری قرار داریم و قیمت های میوه آنچنان بالا نرفته است درباره گرانی قیمت هندوانه و افزایش قیمت آن به کیلویی 1800 تومان، اظهار کرد: به علت اینکه دو روز بارگیری هندوانه به تاخیر افتاد این خود باعث افزایش قیمت این محصول شد.

این فعال اقتصادی با تأکید بر اینکه در بازار عرضه و تقاضا  محصولات باید با هم همخوانی داشته باشد در بخش دیگری از صحبت‌های خود  افزود: در حال حاضر در وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت قسمت‌هایی به عنوان تنظیم بازار وجود دارد که در این قسمت‌ها باید در تبیین امور، نظرات کارشناسان نیز مورد توجه قرار گیرد.
اخبار مرتبط

X22
نگین خودرو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

آسایشگاه خیریه
سکه ثامن
کلینیک دی
جار میزنم
تورآنتالیا