کانال تلگرام ایران جیب
کیان برنا
ibshop
قیمت ضبط ماشین
نیسان
تاپیک شاپ

تأیید صحت انتخابات تبریز با یک تغییر

کدخبر:۲۳۵۷۹چهارشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۶:۴۷۳۸۵ بازدید

شورای نگهبان با تأیید صحت انتخابات مجلس در تبریز، از راهیابی «سعیدی» به مجلس به جای «منادی» خبر داد.

شورای نگهبان با تأیید صحت انتخابات مجلس در تبریز، از راهیابی «سعیدی» به مجلس به جای «منادی» خبر داد.

با پایان یافتن بازشماری آراء مرحله دوم انتخابات مجلس دهم در حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو و بررسی آن در جلسه امروز شورای نگهبان، این شورا ضمن تائید صحت انتخابات در این حوزه، از جایگزینی محمد اسماعیل سعیدی به جای علیرضا منادی سفیدان به عنوان ششمین و آخرین منتخب حوزه انتخابیه تبریز خبر داد.

این خبر پس از بازشماری تمام صندوق‌های این حوزه و احراز اشتباه سهوی در شمارش آراء اتخاذ شده است.

شورای نگهبان همچنین با بررسی نتیجه بازشماری آراء در حوزه انتخابیه اهر و هریس، انتخابات در این حوزه را ابطال کرد؛ بنابراین تکلیف منتخب این حوزه در انتخابات میان دوره‌ای سال آینده معلوم خواهد شد.

پیش از این نیز شورای نگهبان با ابطال آراء منتخب سوم اصفهان و نیز منتخب بندرلنگه به دلیل تخلفات صورت گرفته، برگزاری انتخابات در این دو حوزه را به میان دوره‌ای موکول کرده بود. همچنین با توجه به درگذشت محمدعلی حسین‌زاده منتخب مردم مراغه و عجب شیر، نماینده این حوزه نیز در انتخابات میان دوره ای تعیین خواهد شد.

به این ترتیب با تعیین تکلیف دو حوزه انتخابیه تبریز و اهر، مجلس دهم با ۲۸۶ نماینده کار خود را آغاز کرده است و چهار منتخب تبریز در انتخابات مرحله دوم، پس از حضور در مجلس باید مراسم تحلیف به جا بیاورند.

گفتنی است خبرگزاری مهر چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت، از مشخص شدن نتایج بازشماری آرا تبریز و جاگزینی سعیدی به جای منادی خبر داده بود.
اخبار مرتبط

X22
نگین خودرو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

آسایشگاه خیریه
سکه ثامن
تورآنتالیا