کانال تلگرام ایران جیب
کیان برنا
ibshop
نیسان
تاپیک شاپ

کاهش سهم تایرهای چینی در بازار ایران

کدخبر:۲۳۵۷۴چهارشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۸:۴۷۲۴۳ بازدید

خوشبختانه در سال جدید سهم تایرهای چینی در بازار خودرو ایران کاهش یافت، چراکه شرکت‌های چینی نیز نظیر سایر واردکنندگان و شرکت‌های خارجی ...

خوشبختانه در سال جدید سهم تایرهای چینی در بازار خودرو ایران کاهش یافت، چراکه شرکت‌های چینی نیز نظیر سایر واردکنندگان و شرکت‌های خارجی باید نمایندگی رسمی و ثبت شرکت داشته تا امکان صادرات به کشور را داشته باشند.

شرکت‌های چینی که تا پیش از این با شرکت‌های زیادی همکاری داشتند با وجود چنین قانونی و لزوم ثبت نمایندگی همچون گذشته، نمی‌توانند به راحتی کالاهای خود را وارد بازار داخل کرده و باید مراحل قانونی این امر را طی کنند. ضمن اینکه مقرراتی که برای کیفیت و استاندارد تولیدات وارداتی وضع شده در این راستا تاثیر داشته است. امروز کیفیت تایرهای ایرانی به لحاظ کیفیت قابل‌رقابت با محصولات خارجی و اروپایی است و به این دلیل تایرهای ایرانی چیزی کم از محصولات موجود در دنیا ندارند. همچنین تصمیم دولت در تعرفه واردات تایرهای سواری که از 26درصد به 32درصد افزایش یافت کمک بسیاری به ساماندهی بازار تایر کرد و در بحث ورود محصولات با کیفیت تاثیر بسیاری داشته است.

در صورت اجرای این تصمیمات و عملی شدن افزایش تعرفه واردات تایر و کاهش واردات در این بخش، انتظار می‌رود به شرایط بهتری در این صنعت دست یابیم. متاسفانه میزان واردات تایر در ماه‌های منتهی به پایان سال 94 رقم بسیار نگران‌کننده‌ای داشت این در حالی است که تولیدکنندگان داخلی با انباشت تولید در انبارها مواجه بودند. پیش‌بینی می‌شود در 6ماه دوم امسال شاهد همکاری‌های مشترک فعالان این صنعت در قالب همکاری مشترک (جوینت ونچر) با شرکت‌های خارجی و صاحب فناوری باشیم. در حال حاضر صنعت تایر برای ورود فناوری‌های جدید و روزآمد شدن که با بهبود روابط و همکاری‌ها ممکن می‌شود، نیازمند نوسازی خطوط تولیدی است که با سرمایه‌گذاری جدید نیز این مهم قابل دستیابی است.
 

مصطفی تنها - سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر ایران
اخبار مرتبط

X22
نگین خودرو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

آسایشگاه خیریه
سکه ثامن
کلینیک دی
جار میزنم
تورآنتالیا