کانال تلگرام ایران جیب
کیان برنا
ibshop
اُپارک
نیسان
تاپیک شاپ

آغاز پرداخت وام 80 میلیونی از اواخر خرداد

کدخبر:۲۳۵۶۶چهارشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۳:۵۳۸۱۹ بازدید

مدیر عامل بانک مسکن گفت: از اواخر خرداد ماه پرداخت تسهیلات صندوق پس‌انداز یکم آغاز می‌شود.

 محمدهاشم بت شکن در پاسخ به این پرسش که تعداد ثبت نامی‌ها برای تسهیلات جدیدی که برای مسکن ارائه شده چقدر بوده است؟ گفت: تاکنون حدود 40 هزار نفر برای صندوق یکم ثبت نام کرده‌اند که رقمی به ارزش 8 هزار و 600 میلیارد ریال تاکنون سپرده جمع شده و از اواخر خرداد ماه پرداخت تسهیلات صندوق پس‌انداز یکم آغاز می‌شود.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا میزان ثبت نامی‌ها به تفکیک در شهرهای مختلف مشخص شده است؟ افزود: بررسی‌ها بر اساس جدولی طراحی شده که در سه بخش مختلف طبقه‌بندی‌ها مشخص شده‌اند که تهران، شهرهای بالای 200 هزار نفر و شهرهای زیر 200 هزار نفر در آن تعیین شده‌اند.

مدیرعامل بانک مسکن با بیان اینکه شهرهای بالای 200 هزار نفر مهمترین مخاطب ما هستند، خاطرنشان کرد: مخاطبان این بخش (تهران) 50 درصد از کل هستند و شهرهای زیر 200 هزار نفر هرکدام 25 درصد را شامل می‌شوند.
بت‌شکن از اقدامات اخیر بانک مسکن در افزایش سقف وام خرید مسکن تا 160 میلیون تومان را راهی برای رونق این حوزه مطرح کرد و افزود: تسهیلات ساخت مسکن تا 150میلیون تومان و تا 80درصد ارزش ساختمان از دیگر اقدامات بانک مسکن در راستای رونق بخشیدن به این بخش است.

به گفته بت‌شکن، بررسی درخواست تسهیلات مشارکت مدنی به عنوان سیگنالی از وضعیت بخش مسکن نشان می‌دهد از دی ماه سال گذشته رونق در این بازار آغاز شده است. رشد این تسهیلات به میزان 60 درصد در دی ماه، 57 درصد در بهمن ماه و بیش از 180درصد در اسفند ماه سال 94نسبت به ماه‌های مشابه سال 93 بوده است.
اخبار مرتبط

X22
نگین خودرو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

آسایشگاه خیریه
سکه ثامن
خانه آی تی
بیمه بازار
تورآنتالیا