کانال تلگرام ایران جیب
کیان برنا
ibshop
قیمت ضبط ماشین
نیسان
تاپیک شاپ

ارتقای رتبه اعتباری بانک سامان

کدخبر:۲۳۳۳۷شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۵:۵۳۲۳۳ بازدید

جایگاه اعتباری بانک سامان توسط موسسه رتبه‌سنجی Capital Intelligence ارتقا یافت.
جایگاه اعتباری بانک سامان توسط موسسه رتبه‌سنجی Capital Intelligence ارتقا یافت.

به گزارش ایران جیب به نقل از روابط عمومی بانک سامان، مؤسسه رتبه‌سنجی Capital Intelligence در دوره بازنگری دوم، رتبه‌های اعتباری بانک سامان را در بخش‌های مربوط به توان مالی (FSR) و معاملات ارزی همچون دوره بازنگری اول با درجه B تأیید کرد، اما جایگاه اعتباری بانک را یک درجه ارتقا داد.

در این دوره، چشم‌انداز موقعیت آینده بانک در هر دو سطح توان مالی و بین‌المللی از حالت "پایدار" (Stable) به جایگاه «مثبت» (Positive) ارتقا داده شد. براساس این گزارش، به اعتقاد مؤسسه Capital Intelligence، مدل موفق کسب‌‌وکار، تأمین مالی و بانکداری خرد، از جمله عوامل امتیاز مثبت بانک سامان است.

این گزارش حاکی است، رتبه‌سنجی فرایندی است که در آن، شفافیت عملکرد، ریسک سرمایه‌گذاری، قدرت رقابتی، موقعیت مالی، پتانسیل دستیابی به بازارهای سرمایه داخلی و خارجی، دریافتی یا اعطای تسهیلات سندیکایی و توانمندی ایفای تعهدات نهاد یا بانک رتبه‌بندی شده مورد مطالعه و ارزیابی قرارمی‌گیرد.

گفتنی است، این مؤسسه یکی از مؤسسات شناخته‌شده درکشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا است و رتبه‌های اعلام‌‌شده آن، از ارزش منطقه‌ای و بین‌المللی برخوردار است. این مؤسسه تاکنون بیش‌از 400 بانک و نهاد مالی را در 38 کشور جهان رتبه‌بندی کرده است.
اخبار مرتبط

X22
نگین خودرو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

آسایشگاه خیریه
سکه ثامن
تورآنتالیا