کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

موج پنجم حمله به مسکن مهر از راه رسید

کدخبر:۲۳۲۷۴جمعه، ۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۸:۴۷۱۵۷۲ بازدید

در حالی اتمام طرح مسکن مهر مورد تاکید مقامات ارشد نظام است که دولت و وزارت راه و شهرسازی همچنان در انجام وظیفه قانونی خود تعلل ...

در حالی اتمام طرح مسکن مهر مورد تاکید مقامات ارشد نظام است که دولت و وزارت راه و شهرسازی همچنان در انجام وظیفه قانونی خود تعلل می کنند و با اظهارنظرهای گاه و بیگاه شرایطی را به وجود آورده اند که امید مردم برای تحویل این واحدها هر روز کمتر می شود.

به گزارش ایران جیب به نقل از تسنیم، انتظار برای اجرای مسکن اجتماعی به عنوان تنها طرح دولت یازدهم جهت خانه دار کردن یا شاید هم تداوم اجاره نشینی قشر کم درآمد جامعه به چهارمین سال خود نزدیک می شود. در قالب این طرح کاغذی قرار است سالانه 100 تا 120 هزار واحد مسکونی در کشور ساخته شود.

تا امروز اما به جز ضد و نقیض های نزدیکان وزیر راه و شهرسازی از این طرح چیزی عاید مردم نشده است. معاون امور مسکن و ساختمان به عنوان اصلی ترین فرد تصمیم گیر این بخش چندی پیش از اجرای مسکن اجتماعی پس از اتمام طرح مسکن مهر خبر داد که با توجه به سنگ اندازی ها و روند کُند تکمیل این پروژه عملا تحقق این وعده به پس از تحویل سال 1400 یعنی قرن 15 موکول خواهد شد.

در ادامه مشاور وزیر راه و شهرسازی اظهاراتی را درباره مسکن اجتماعی بیان کرده که 360 درجه با سخنان مظاهریان متفاوت است؛ «دولت بودجه مسکن اجتماعی را که از ابتدا آن را مطرح کرد خرج اتمام طرح مسکن مهر می‌کند. به‌دلیل انتخاب مکان نامناسب مسکن‌های مهر در دولت گذشته این دولت هرچه بودجه داشته برای ایجاد زیرساخت‌های این مناطق هزینه کرده و مجبور است بقیه را از پول مردم هزینه کند.»

از همان ابتدای آغاز به کار دولت مشخص بود تیم اقتصادی روحانی تدبیری برای انجام وظیفه قانونی خود یعنی خانه دار کردن اقشار کم درآمد جامعه ندارند، اما در عوض با شدت هر چه تمام تر طرح مسکن مهر را مورد انتقاد بی سابقه قرار دادند. از رئیس جمهوری گرفته تا وزیر و معاون وزیر طی سه سال اخیر طرح مسکن مهر را عامل همه مصائب اقتصادی اعلام کرده اند.

سیب گندیده، طرح خانمان برانداز، طرح مزخرف و... همه نشان می دهد که دولتی ها چه حس و حالی درباره بزرگ ترین طرح مسکن سازی کشور دارند. طرحی که با اراده و عزم دولت قبل در سال 86 اجرایی شد و تا مردادماه سال 92 مطابق برنامه ریزی پیش رفت. سرعت ساخت و ساز، استفاده از فناوری های روز دنیا با بکارگیری شرکت های خارجی و از همه مهم تر ثبت قیمت تمام شده 230 هزار تومان برای هر مترمربع از جمله دستاوردهای طرح مسکن مهر در دولت قبل بود.

این در حالی بود که از ابتدای شهریور ماه 92 موج حمله به طرح مذکور -که پیش از انتخابات ریاست جمهوری کم و بیش به آن پرداخته می شد- وارد فاز جدید شد. دولتی ها طرح مسکن مهر را عامل تورم چهل و چند درصدی اقتصاد کشور معرفی کرده و آرام آرام تزریق منابع مالی به آن را کم و کم تر کردند. به این ترتیب پروژه های مسکن مهر با حرکت لاکپشتی تکمیل شد تا وعده اتمام سال 94 به 95 و پس از آن به 96 موکول شود. وعده ای که با توجه به عملکرد نزدیکان وزیر راه و شهرسازی امیدی به تحقق آن حداقل در سده 14 نیست.

طی سه سال فعالیت دولت یازدهم پروژه های نیمه تمام طرح مسکن مهر حدود 20 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است؛ یعنی تقریبا هر ماه 58 صدم درصد. با این رویه فقط یک معجزه می تواند باعث شود تا طرح مسکن مهر سال آینده به اتمام برسد. با توجه به عملکرد مسئولان ذی ربط و سنگ اندازی برخی مدیران رده میانی احتمالا سده 14 زمانی نیست که طرح مسکن مهر به اتمام برسد و همه چیز در این خصوص به قرن 15 موکول می شود.

تمام اقدامات دولت طی سه سال اخیر در بازنگری آمار طرح جامع مسکن دولت قبل خلاصه می شود. در این شرایط مسئولان مربوطه به جای یک "اندیشه" برای خانه دار کردن قشر کم درآمد جامعه به عنوان وظیفه قانونی خود به دنبال متهم کردن طرح مسکن مهر هستند و در این مسیر از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند.

آنها در "راه" انتقاد از طرح مذکور پای رسانه های زنجیره ای را نیز به این داستان باز کرده اند، رسانه هایی که شماری از دولتی ها عضو شورای سیاستگذاری آن هستند. با این اقدام عملا می توان گفت موج پنجم انتقاد از طرح مسکن مهر آغاز شده و طی روزهای آینده باید منتظر انتشار گزارش های متعددی در این زمینه بود.

موج چهارم انتقاد از طرح مسکن مهر اواسط فروردین ماه امسال در ساختمان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کلید خورد. جایی که روحانی با بیان اینکه تأمین مسکن در شهرها با خرید مسکن مهر وسط بیابان خیلی متفاوت است، گفته بود: تمام امکانات زیربنایی و روبنایی در شهر وجود دارد اما مسکن مهر فقط یک خوابگاه تعریف‌شده است. بهترین کار به‌جای اجرای مسکن مهر این بود که بافت‌های فرسوده شهرها بازسازی می‌شدند.

وی با اعلام اینکه در دولت یازدهم تلاش شد تورم مهار شود، افزود: دولت گذشته برای جبران شکافْ مسیر خطرناک استفاده از پول بانک مرکزی را برای ساخت مسکن انتخاب کرد  که ریسک بسیار بزرگی به حساب می‌آید. به‌تعبیر من پول بانک مرکزی صرفاً باید در شرایط اضطرار و آن هم در حد محدود که از خطر نجات پیدا کنیم، مورد استفاده قرار گیرد.

وی با ابراز اینکه پول بانک مرکزی عامل بزرگ تورم شد این کار را برداشت از جیب مردم دانست و گفت: برای کنترل تورم از آغاز دولت یازدهم مهم‌ترین راه را مسئله پایه پولی و عدم بهره‌برداری از پول بانک مرکزی در روزهای سخت قرار دادیم اگرچه بانک مسکن معضلی شد پیش پای دولت یازدهم ولی چون دولت قبل تعهداتی را به مردم ایجاد کرده بود، دولت یازدهم باید آن را به دوش می‌کشید.  مگر مسکن مهر قرار بود به‌صورت ساختمان دارای دیوار و سقف باشد؟ نیازمندی‌های طرح مسکن چطور تأمین می‌شود؟ پلیس، بهداشت، آموزش، آب، برق و گاز هیچ‌یک از اینها در نظر گرفته شده بود؟ پس برای حل مسکن باید راه صحیح را انتخاب کنیم.

رئیس‌جمهوری با اظهار اینکه بهترین کار به‌جای اجرای مسکن مهر این بود که بافت‌های فرسوده شهرها بازسازی می‌شدند، افزود: امروز باید از طریق بخش خصوصی داخلی و خارجی اقدام به بازسازی بافت فرسوده کرد، قطعاً با اجرای چنین مدلی خانه‌هایی بهداشتی‌تر با صرفه‌جویی انرژی و محله‌هایی آبادتر در مناطقی که بافت فرسوده بودند خواهیم داشت.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

سعید: 1395/3/714:12:07،
61
39
مسکن مهر همون پروژه پول بده خونه نگیر خودمونه
عباس آقا: 1395/3/718:28:12،
70
56
كاملا مشخص بود اين خبر را يك دلواپس كه طرفداره احمدي نژاد هست نوشته ...

همون سالي كه مسكن مهر ميخواست كليد بخوره همه هشدار دادن به دكتر محمود كه اينجور پروژه ها قبلا تو كشورهاي شرق اروپا و كمونيستي كه اجرا شده اكثرا با شكست مواجه شدن اما چون دكتر محمود خودش و تافته جدا بافته ميدونست گوش نكرد و نتيجش هم ميبينيم !

خانه هايي بسيار زشت، با پايين ترين سطح ايمني و كمترين سطح رفاهي و تورم زا. دليل اصلي تورمي ٤٠ درصدي و چند برابر شدن قيمت مسكن و ركود مسكت همين طرح آشغال و مزخرف بود
عجب حمله ای شده: 1395/3/714:25:21،
52
60
خخخخ موج جدید حمله!!!!!!!!!!!!!!! خیلی حمله شده .ایرانجیب خیلی دوستداره خونه گرون بشه.
بیخود حلوا حلوا نکن که دهنت شیرین نمیشه
الله اکبر: 1395/3/714:27:58،
45
39
حالا با چی میخان حمله کنن.با جیب خالی ؟؟
سامان: 1395/3/714:28:56،
39
47
میترسم این حمله تلفات بده
1234: 1395/3/714:30:07،
45
37
موج 5 ؟؟ موجهای قبلی چی بودن؟؟
حق: 1395/3/714:49:29،
49
91
تو مسکن دولت احمدی نژاد موفقترین بوده و تاریخ گویای همین واقعیت خواهد بود اینها همه دارند جو سازی میکنند
کامران: 1395/3/715:33:36،
68
48
این دولت هم شده دولت وعده و کلک
مالیاتها ۴ برابر شده، رکود داره بیداد میکنه، پول نفت هم سر سفره ها نیومده.
تحریمها برداشته شده چی ارزون شده؟
بنزین ارزان، برنج و گوشت ارزان ، مسکن، شغل مناسب کجاست؟
m@jid: 1395/3/721:09:52،
33
44
پول نفت واقعا نفری 45500 میشه؟ تازه از اونطرف خیلی بیشتر مالیات و بنزین و.....میگیرن و به این نتیجه میرسی که دولت قبلی هم خودش و بی منت کرده و هم سر ملت رو کلاه گزاشته
مهدی: 1395/3/717:08:16،
36
35
360 درحه یعنی برگشت سر جای اول و تطابق کامل و وقتی یک کسی اینقدر بیسواده که معنای اختلاف 180 درجه ای با 360 درجه ای رو نمیدونه و فکر میکنه که هر چی عدد بره بالاتر، اختلاف شدید تره، یعنی کل نوشته پشیزی ارزش نداره.... مسکن تا سال دیگه همینه و از سال بعد هم باید دید کی رییس جمهور میشه و برنامه هاش چیه.... فعلا آه در بساط نیست
پرهام: 1395/3/718:19:09،
34
40
اون قسمت استفاده از فناوری روز دنیا و شرکتهای خارجی خنده دار ترین بخش خبر بود! من که خودم سازنده ام میدونم چه افتضاحی رو کار کردم و تحویل ملت دادم! خودم از خودم خجالت میکشم ولی خداییش با متری 285تومن چکار میشه کرد؟!
MO3R: 1395/3/720:35:17،
28
44
به نظرم طرح وام مسکن جوانان اگر کامل محقق بشه بهتر از مسکن مهر بی کیفیت باشه
م ح: 1395/3/720:46:58،
30
52
به راحتی و خواندن مداوم مقالات ایران جیب می توان متوجه شد که گردانندگان این سایت طرفداران پر وپا قرص احمدی نژاد هستند که با این همه اختلاس و حیف و میل بیت المال توسطدولت ققبلی مایه تعجب است.
مسکن مهر فقط به خاطر تبلیغات بزرگ شد در صورتی که شروع ان به این شیوه اشتباه بود. هم اکنون در شهرهای جدید بینالود و گلبهار در خراسان رضوی مسکن مهر ها خالی ماندن و هیچ مشتری وجود ندارد.
وا مانده: 1395/3/812:02:33،
28
33
دولت با مردم قرارداد بسته و پولشون رو گرفته و باید به قرارش عمل کنه. واقعا اگر مردم در قرار با دولت کوتاهی کنند و زیرش بزنند دولت چه بلایی سرشون میاره ؟

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار