کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

حذف تعرفه ترجیحی پوشاک ترک، تولیدکنندگان را راضی نکرد

کدخبر:۲۲۹۵۱چهارشنبه، ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۲:۵۸۱۳۲۸ بازدید

در پی حذف تعرفه ترجیحی واردات پوشاک از ترکیه در کتاب مقررات صادرات و واردات امسال، رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان ...
حذف تعرفه ترجیحی پوشاک ترک، تولیدکنندگان را راضی نکرد

در پی حذف تعرفه ترجیحی واردات پوشاک از ترکیه در کتاب مقررات صادرات و واردات امسال، رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنایع نساجی و پوشاک اعلام کرد: این اقدام تاثیری در بازار پوشاک نداشته و تاثیرگذاری تعرفه ترجیحی منوط به نزدیک شدن تعرفه واردات پوشاک به تعرفه قاچاق است؛ اقدامی که نیازمند حمایت همه جانبه از تولیدکننده داخلی است.

به گزارش ایران جیب به نقل از ایسنا،‌ بعد از برقراری تجارت ترجیحی بین ایران و ترکیه و کاهش تعرفه‌ها در چند دسته کالا، صنایع نساجی و پوشاک داخلی نسبت به این اقدام اعتراض کرده و معتقد بودند که برقراری تجارت ترجیحی با ترکیه در زمینه پوشاک، تولید داخل را در بخش صنایع نساجی با مشکلات بیشتری مواجه می‌کند.

در نهایت هم حدود یک ماه قبل بود که پس از نارضایتی و اعتراضات فعالان صنعت نساجی نسبت به تعرفه ترجیحی با ترکیه در زمینه پوشاک، این تعرفه پس از بازنگری، در کتاب مقررات صادرات و واردات سال 95 حذف شد.

در این باره سعید حسین‌زاده - رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنایع نساجی و پوشاک - در گفت‌و‌گو با ایسنا، در ارتباط با تاثیرات ایجاد تعرفه ترجیحی با ترکیه در زمینه پوشاک و نیز حذف آن، گفت: نه ایجاد و نه حذف تعرفه ترجیحی در زمینه پوشاک با کشور ترکیه نتوانست مثمر ثمر باشد.

وی افزود: تا زمانی که نتوانیم جلوی قاچاق را بگیریم این مشکل ادامه خواهد داشت، چراکه نرخ موجود هرچه باشد از نرخ قاچاق بالاتر است. به همین دلیل جاذبه‌ای برای مردم و واردکنندگان ایجاد نمی‌کند و تاثیری روی واردات ندارد؛ بنابراین طرح در نظر گرفته شده طرحی شکست خورده است.

حسین‌زاده با اشاره به اینکه در صورت نظارت و جلوگیری از قاچاق می‌توانستیم بر توفیق این اقدام امیدوار باشیم، ‌بیان کرد: اگر تعرفه پوشاک وارداتی را خیلی پایین بیاوریم شاهد تبعات بسیار منفی برای تولیدکنندگان داخلی هستیم.

رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنایع نساجی و پوشاک ادامه داد: اگر می‌خواهیم تعرفه‌ها را پایین بیاوریم باید از تولیدکننده داخلی حمایت کنیم. قرار بود حدود 16 هزار میلیارد تومان به تولیدکنندگان داخلی اختصاص یابد اما این اتفاق صورت نگرفته است تا همچنان مشکلات پا برجا باشد.

وی همچنین در پاسخ به اینکه تعرفه ترجیحی باید چه میزان در نظر گرفته شود تا در فرآیند واردات و خرید تاثیرگذار باشد؟ گفت: باید تعرفه ترجیحی نزدیک به نرخ قاچاق که حدود 20 درصد است، لحاظ شود اما اگر این اقدام صورت گیرد با توجه به اینکه هیچ حمایتی از تولیدکننده داخلی نداریم پیامدی جز ضرر برای تولیدکنندگان نخواهیم داشت.

حسین‌زاده هچنین پیشنهادش را برای تاثیرگذار بودن تعرفه ترجیحی نسبت به واردات کالاها این‌گونه ارائه کرد که زمانی می‌توانیم شاهد تاثیرگذاری این عمل باشیم که درآمدهای ناشی از واردات رسمی را به تولید داخلی اختصاص دهیم؛ به طور مثال صندوقی ایجاد کنیم و منابع شکل گرفته صندوق را در اختیار تولیدکنندگان داخلی بگذاریم.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

رضا: 1395/2/2910:57:59،
109
49
تنها چیزی که تولید کننده داخلی رو راضی میکنه اینکه کلا مرزها به روی پوشاک خارجی بسته بشه و اینا دمار از روزگار مصرف کننده در بیارن. من تو کار پوشاک هستم یه مدت که دلار جهشی رفت بالا ما مجبور بودیم از تولید کننده داخلی خرید کنیم چه بازیها که سر ما درنیاوردن. کلا مارو آدم حساب نمیکردن. جنس سفارش میدادیم میگفتن نه نمیشه حداقل باید مثلا بیست میلیون خرید کنی. الان که بازارشون کساده مرتب زنگ میزنن که آقا کجایی نیستی به ما سر نمیزنی
محمد: 1395/2/2914:36:56،
37
33
آقا زور که نیست فقط عادت به این دارن که ناله کنن ، جنس ایرانی فقط گرون و بی کیفیت ، جالبه کارگر اینجا ارزونتر از اونحا و جالبتر اینکه تولید کننده ناراضی میگه نمیصرفه این وسط پرتقال فروشو یکی پیدا کنه. واقعا دیگه شورشو در آوردن.
سعید: 1395/2/2914:51:41،
31
40
آفرین. دقیقا همینطوره. تجارت آزاد برای همینه. اصلا ما تو اسلام چیزی به نام منع تجارت نداریم. قاچاق قانون من درآوردیه. ما مثلا جمهوری اسلامی هستیم. معلوم نیست این قانونا از کجا در اومده. البته دلیل دیگه ای داره که میخوان تولید کننده جوری بتونه پوست مردم رو بکنه که ترغیب بشه بیاد وام 30 درصد بانک رو بگیره. اینه
رضا: 1395/2/2915:03:13،
38
31
وقتی یه جنس تولید میشه ۱۰ ریال و عرضه میشه به بازار ۵۰ ریال ! خوب نتیجه اش همینه ، فروشندگان توی هر جنسی بالای ۲۰۰ درصد سود میکنن چرا ؟ چون میگن اجاره ، مالیات .... اینطوری مجبوریم !! ، وقتی تولید کننده جنس با کیفیت تولید نمیکنه چون سطح قیمت بازار و سود اون محدوده براش من نوعی هم میرم دنبال جنس با کیفیت ولی با همون رقم !‌
فروشندگان ترکیه جنس رو با سود ۵ درصد میدن به خریدار + سود تشویقی دولت و با اینکه قیمت کارگر و انرژی اونجا خیلی بالاتر از ایران هست باز سود میکنند (‌زیاد فروشی و گردش مالی درست )‌
اما ما تو ایران این جنس رو میخریم میذاریم مغازه فروش نرفت تا سال آینده هم میمونه بعد سال آینده سود تورمی روش میکشیم و میفروشیم !! من دوستی دارم که جنسایی داره با عمر ۵-۶ سال !
چطور خودروسازها با مشکل روبرو شدن ، همه صنف ها هم درگیر همین رکود هستن ، اما برگ برنده دست کسایی هست که جنس با کیفیت
پدر پسر شجاع: 1395/2/3009:58:53،
28
37
همسایه ها یاری کنید
تا ایرانی ها تولید داخلی کنند
آقا میتونی در قیمت و کیفیت رقابت کن
نمیتونی درش رو تخته کن
رضا: 1395/2/2911:36:48،
77
34
پوشاک ایرانی به جای افزایش کیفیت میخاد دولت ازش حمایت کنه
زور که نیس تنبلیم ... تنبل
آرش : 1395/2/2911:46:39،
64
38
تنها و تنها چیزی که یک تعداد تولید کننده داخلی رو راضی میکنه اینه که (گوشت و خون و زندگی و ناموس و درآمد و... مردم رو تبدیل به سرلاک کنن و با لوله کشی بریزن تو دهنشون)!!! بابا تا کی اشغال داخلی مصرف کنیم؟ یک سال، پنج سال، ده سال، هان. یک تاریخ و زمان واسه تولید فقط کفش رقابتی و با کیفیت اعلام کنند نامردم اگه کفش خارجی بخرم و...!!!
ایرانی اصیل: 1395/2/2913:40:45،
52
46
آرش خان ،رضاوشایر دوستان یکی دوسال قبل همین موضوع را در رابطه با تولید داخل بخصوص پوشاک نوشتم وگفتم من واسه خرید لباس میرم استانبول والله هم بصرفه اس هم بالاخره گشتی میزنیم البته تعدادی هم منفی دادن کاری ندارم بقول شما تولید کننده داخلی میگه تعرفه بشه دویست در صد وام کم بهره بهش بدن با نرخ دو در صد استاندارد ایمنی کار را رعایت نکنه کاری باهاش نداشته باشن کلا هر کسی هم که کالای مشابه اونو از خارج میاره اعدامش کنند تابچه های خودشون مازراتی فلان سوار بشن .نمیخوان به خودشون زحمت بدن تلاش کنن فقط کافیه به تولید کنندگان ترکیه نگاه کنن ببینن اونا چکار کردن که اینقد پیشرفت کردن
عبدالله: 1395/2/2911:49:30،
51
39
تولید کنندگان داخلی باید دندان طمعشونو بکشن تا مشکلشون حل بشه
واقعه بین: 1395/2/2911:53:08،
67
29
فرق شلوار ایرانی و ترک در یک سایز (میتونید برید و تو بازار به عینه ببینید)
شلوار ترک: خوش دوخت تر /کیفیت پارچه بالاتر /وقتی میخری برات بلنده و باید بری کوتاش کنی(با توجه به تناسب اندام ایرانیها) و از همه مهمتر ***ارزونتر***(از اونور دنیا اومده )
شلوار ایرانی: دوخت بد / زیپ و دکمه بی کیفیت/ پارچه بی کیفیت/وقتی میخری بلاشک کوتاهه (دزدی) و اگر نخورد بهت باید بری شماره بزرگتر بخری تا کمرشو تنگ کنی( مثل خودروهای بی آپشن داخلی) و از همه مهمتر****گرونتر***(بیخ گوشمون میدوزند)
در این شرایط مگه اینکه مجنون باشی بری ایرانی بخری
خسرو: 1395/2/2912:31:34،
56
37
با این کیفیت پارچه و دوخت افتضاح و بی کیفیت که نه زیبایی دارد نه دوام و کیفیت و 2 برابر قیمت جنس ترک هست، واقعا رو میخواد که در سال نیمه سال 2016 اینطور دیوار بکشن دور مملکت!
مسعود: 1395/2/2912:48:17،
48
40
پوشاک ایرانی اصلا کیفیت نداره و قیمتش هم گرونه
یک پیراهن مردانه معمولی رو میدن 100 هزار تومان
با همین پول که تقریبا میشه 100 درهم در دبی میشه یه پیراهن خوب و با دوام خرید
رويا: 1395/2/2913:25:05،
51
39
به خدا خود كفايي در اين نيست كه همه چي خودت توليد كني.
با هفتاد ميليون جمعيت و بفرض 10 ميليون كارگر متخصص ميخواهيد همه چي توليد كنيد ؟؟ با همه رقابت كنيد؟؟؟چين وهند با بيش از يه ميليارد جمعيت چنين غلطي نميتونن بكنن.
مگه امريكاييا احمقن كه موتور ژاپني وارد ميكنن.يا ژاپني ها تكنولوژي ساخت موبايل ندارن كه گوشي اپل تو دستشونه؟؟؟
گذشتگان كاشتند كه ما برداشت كنيم ما هم ميكاريم كه آيندگان استفاده كنند.300سال از صنعت خودرو گذشته . چقدر فكر شده چقدر هزينه شده .اينا واسه اين نبوده كه ما تو قرن 21 با پرايد تو جاده چپ كنيم.
پدرام: 1395/2/3002:21:20،
30
40
گفتنی ها رو دوستان همه گفتن.
من فقط یه سوال دارم.
توی این مملکت یک بار هم که شده نمی شه یه خبرنگار میکروفون دستش بگیره یا یه روزنامه نگار گشتی توی بازار بزنه و در باره ی کیفیت و قیمت کالاهای ساخت داخل از مردم سوال بپرسه و پای درد و دل مصرف کننده ی ایرانی بشینه؟؟؟!!
چرا همیشه تولیدکننده ی داخلی مظلومه ولی مصرف کننده ی داخلی رو ضالم نشون می دن؟! کجای دنیا مصرف کالای با کیفیت و ارزون جرمه؟! چه کسی و چه زمانی قراره توی این مملکت از حقوق مصرف کننده ی ایرانی که پولش رو با زحمت بدست آورده حمایت کنه؟ این گرفتاری فقط در پوشاک نیست شامل لوازم خانگی و الکترونیک و کامپیوتر و از همه مهمتر خودروسازی هم میشه.
شاکی: 1395/2/3007:57:54،
26
42
من راحت پول برای خرید لباس خرج می کنم ولی بندرت می تونم لباسی پیدا کنم که سایزم باشه. طرح و مدل و کیفیت پیشکش.
از یک تولید کننده معروف ایرانی، زیرپوش خریدم سایز مدیوم که دوسال قبل خریده بودم امسال برام کوچکه.اندازه بدنم هم تغییری نکرده!
1: 1395/2/3010:13:45،
25
32
مگه ایران هم تولید پوشاک داره؟
هر چی جنس بنجله با قیمت فضایی میندازن تو بازار، که چی؟ که 200 درصد سود کنن!
پس کو حق خریدار؟
شما برو پوشاک ترک رو یه نگاه بنداز، پیرهن می خری 5 سال برات کار می کنه، ایرانی که اصلا نمیشه تن زد!
اون روز شلوار خریدم ایرانی باور نمی کنین تن می زنم پوستم همه خارش می گیره ، شستمش حتی، باز خوب نشد! پولمو مینداختم آشغالدونی حرصم در نمیومد!

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار