کانال تلگرام ایران جیب
کیان برنا
نیسان
تاپیک شاپ

خبرهای جدید ترکان برای منطقه آزاد اروند

کدخبر:۲۲۹۰۳سه شنبه، ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۲:۲۰۴۲۶ بازدید

فنس‌کشی حوالی آبادان و خرمشهر و الحاق این زمین‌ها به منطقه آزاد اروند خبری بود که مدتی پیش اعلام شد و در این باره دبیر شورای عالی ...

فنس‌کشی حوالی آبادان و خرمشهر و الحاق این زمین‌ها به منطقه آزاد اروند خبری بود که مدتی پیش اعلام شد و در این باره دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از تکمیل فنس‌کشی‌ها و استقرار گمرک در خروجی‌های این منطقه خبر داد.

اکبر ترکان با بیان این که خرمشهر و آبادان به مناطق آزاد تبدیل می شوند، گفت: مسئولان منطقه آزاد اروند، در مرزهای مصوب هیات وزیران فنس‌کشی را اجرا کرده‌اند که با استقرار گمرک رسما جزو مناطق آزاد خواهند بود.

وی درباره استقرار گمرک در این مناطق افزود: در محورهای ارتباطی به خارج از منطقه اروند که شامل محورهای آبادان- اهواز، خرمشهر- اهواز و خرمشهر - بندر امام (ره) هستند، باید گمرک بر اساس فنس‌کشی‌های انجام شده در این محورها مستقر کرد و طبق مذاکره با رییس گمرک کشور، آنها مخالفتی ندارند که در این صورت، داخل این منطقه که کل آبادان و خرمشهر را با وسعت 34 هراز هکتاری شامل می‌شود، قوانین و مقررات مناطق آزاد حاکم خواهد شد.

صدور مجوز تردد خودروهای مناطق آزاد در خارج از محدوده، تخلف است
دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی درباره خودرو هایی که با پلاک مناطق آزاد اروند با مجوز استانداری خوزستان در خارج از محدوده تردد می کردند، تصریح کرد: رفت و آمد خودرو ها به خارج از منطقه آزاد خلاف قوانین و مقررات بوده است و از نظر ما هنوز هم این یک تخلف محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: به هر حال ما خارج از فنس‌های منطقه آزاد توان اعمال مدیریت نداریم و امیدوار هستیم که در همان جایی که مرجع این تصمیم گیری غیر قانونی بوده است، با در نظر گرفتن این که تردد این خودروها با پلاک مناطق آزاد در خارج از محدوده برای آن منطقه ایجاد بد نامی خواهد کرد و شائبه سوءاستفاده در این مورد به وجود می آورد، به قانون برگردند.

ترکان بر ضرورت ایجاد شغل در آبادان و خرمشهر تاکید و عنوان کرد که از تولید اشتغال در این منطقه حمایت می‌شود.
اخبار مرتبط

X22
نگین خودرو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

آسایشگاه خیریه
سکه ثامن
کلینیک دی
جار میزنم
تورآنتالیا