کانال تلگرام ایران جیب
کیان برنا
ibshop
نیسان
تاپیک شاپ

چرا فیس‌بوک و تلگرام جانشین شبکه‌های داخلی شدند؟

کدخبر:۲۲۷۴۴یکشنبه، ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۲:۳۸۳۶۸ بازدید

دبیر شورای عالی فضای مجازی با انتقاد از پرخاشگری‌هایی که گاه به دلیل عقب‌ماندگی‌ها صورت می‌گیرد، گفت: در دنیای شبکه‌ها متاسفانه گاه آدرس غلط داده می‌شود و ...
چرا فیس‌بوک و تلگرام جانشین شبکه‌های داخلی شدند؟

دبیر شورای عالی فضای مجازی با انتقاد از پرخاشگری‌هایی که گاه به دلیل عقب‌ماندگی‌ها صورت می‌گیرد، گفت: در دنیای شبکه‌ها متاسفانه گاه آدرس غلط داده می‌شود و عده‌ای انتظار دارند مراکز اصلی و نهادی کشور برای شبکه ملی اطلاعات به جان یکدیگر بیفتند.

به گزارش ایسنا، ابوالحسن فیروزآبادی صبح امروز در قالب مراسمی که به مناسبت روز ارتباطات در وزارت ICT برگزار شده بود به صحبت پرداخته و عنوان کرد: طرح‌هایی که امروز افتتاح می‌شود سرآغازی است بر جبران برخی عقب‌افتادگی‌ها، چرا که ما باید برخی فناوری‌ها را سال‌ها قبل می‌داشتیم.

وی همچنین اظهار کرد: امروز سرآغازی است در جهت اجرای این طرح‌ها تا بدین ترتیب محتوای تولید داخل به سمت ارزش یافتن بیشتر گام برداشته و بتواند ارزان‌تر در اختیار مردم قرار گیرد.

معاون وزیر کار با تاکید بر این‌که کارهای مختلفی که اکنون پیش‌روی مسوولان این حوزه قرار دارد بسیار زیاد است به شبکه ملی اطلاعات اشاره کرد و گفت: امروز درگاهی نشان داده و بحث مرکز تبادلی را نیز مطرح کردند، اما امیدواریم سایر اجزای این شبکه نیز شکل بگیرد و از سوی دیگر دارندگان محتوا بتوانند با متخصصان مختلف مرتبط شده و بتوانند خدمات خود را ارائه کنند.

فیروزآبادی همچنین متذکر شد: متاسفانه گاه عقب‌افتادگی و عقب‌ماندگی‌ها به نوعی پرخاشگری تبدیل می‌شود و همین موضوع باعث می‌شود شرکت‌هایی که می‌توانسته‌اند در کشور جایگزین فیس‌بوک، تلگرام و یوتیوپ باشند جای خود را پلت‌فرم‌های خارجی بدهند.

وی همچنین اظهار کرد: متاسفانه در دنیای شبکه‌ها گاه آدرس‌های غلط داده می‌شود و انتظار می‌رود مراکز اصلی برای مواردی مانند شبکه ملی اطلاعات به جان یکدیگر بیفتند تا بگویند در این حوزه کار انجام می‌شود، اما واقعیت آن است که باید همه ما دست به دست یکدیگر داده و تلاش کنیم شبکه ملی اطلاعات متبلور و محقق شو
اخبار مرتبط

X22
نگین خودرو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

آسایشگاه خیریه
سکه ثامن
کلینیک دی
جار میزنم
تورآنتالیا