کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

کشور با بی برنامگی اداره می‌شود

کدخبر:۲۲۷۲۳یکشنبه، ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۱:۰۹۲۴۸۸ بازدید

رئیس اتاق بازرگانی ایران با بیان این اکنون کشور با بی‌برنامگی و عدم التزام به اجرای برنامه‌های بالادستی اداره می‌شود گفت از سال ۹۲ تا کنون ۵۰ درصد ...

رئیس اتاق بازرگانی ایران با بیان این اکنون کشور با بی‌برنامگی و عدم التزام به اجرای برنامه‌های بالادستی اداره می‌شود گفت از سال ۹۲ تا کنون ۵۰ درصد تورم داشته ایم.

به گزارش ایران جیب به نقل از تسنیم، محسن جلال‌پور امروز در دوازدهمین جلسه هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد: مسائل زیست محیطی و سلامت مردم دقت و حفظ انفال، جلوگیری از فرار مغزها و کم شدن متوسط بهره هوشی کشور، مسائل کسب و کار و ایجاد اتمسفر مناسب برای آن از جمله مسائلی است که از دادستانی کل کشور توقع می‌رود.

وی افزود: در بخش غیردولتی اقتصاد کشور مسائل متعددی مانند قوانین مزاحم، شبهات بانکی و اجحاف‌هایی که رد خصوص جریمه دیرکرد اعمال می‌کنند، فساد اداری، ایجاد فضای مناسب کسب و کار و عمل کردن به ماده 11 ازجمله این موارد است.

رئیس اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: گرانی و وضعیت نابسامان اقتصاد کشور و دغدغه از عدم رونق و ادامه رکود از جمله مواردی است که اتاق ایران در شرایط فعلی نسبت به آن ها احساس نگرانی می‌کند.

جلال‌پور تصریح کرد: ناکارآمدی سیاستگذاری بلندمدت و خلاء نهادهایی که رشد پایدار و بلندمدت را برای اقتصاد ایران رقم می‌زنند، آثار سیاست‌هایی که در دوران وفور درآمدهای نفتی اعمال شده، آثار موقت و ماندگار تحریم‌های اعمال شده در سالهای اخیر، پیامدهای مرتبط با کاهش بی‌سابقه قیمت جهانی نفت در کشور از جمله نگرانی‌های اقتصادی کشور به حساب می‌آید.

وی در خصوص عوامل اصلی ادامه رکود و عدم خروج از آن گفت: کمبود تقاضا و تنگنای مالی دو عامل اصلی در این مقوله به حساب می‌آیند بطوری که کمبود تقاضا به دلیل کاهش سطح درآمد مردم در سالهای اخیر است و چنانچه در فاصله سالهای 95 تا 97 رشد 7.7 درصدی داشته باشیم سطح تقاضا را می‌توان به سال 90 برگرداند.

جلال‌پور گفت: اکنون تقاضای داخلی موتوری ناکافی برای ایجاد تحریک مورد نیاز در اقتصاد کشور است. تنها راه جبران کمبود تقاضا در سالهای آتی تحریک تقاضای خارجی است.

* تورم دو سال اخیر کشور 50 درصد است

وی در توضیح بیشتر گفت: در توسعه صادرات مشکلی اساسی و اصلی قیمت تمام شده بالا و عدم رقابت کالاهای تولید شده در کشور است در حالی که در سالهای گذشته یعنی از اوایل سال 92 تاکنون مجموعا بیش از 50 درصد تورم در کشور اتفاق افتاده است.

جلال‌پور ادامه داد: حداقل افزایش قیمت‌ها و سربارهای تولید به نرخ تورم به همین میزان بوده ولی قیمت ارز نه تنها چنین روندی را نداشته است که از همان زمان تاکنون بیش از 5 درصد کاهش داشته است یعنی این کاهش جدی قدرت رقابت در کالاهای ایرانی و راه ورود به بازارهای جهانی را بسته است.

مقام مسئول بخش خصوصی کشور در خصوص کمبود نقدینگی در تولید کشور گفت: منابع بانکها و معضل تامین داخلی که یکی از مهمترین ارکان مالی در اقتصاد ایران است اینک با چالش انجماد دارایی دست و پنجه نرم می‌کند و مشکل جدی در تامین مالی بنگاه‌ها ایجاد شده است.

وی یادآور شد: انباشت بدهی دولت به بانکها، مطالبات غیرجاری،؛ رکود در بازار مسکن از عوامل اصلی این انجماد منابع بانکها به حسا ب می‌آیند.

جلال‌پور با بیان اینکه  برای حل تنگنای مالی چند راهکار پیش رو داریم گفت: پرداخت بدهی دولت به بانکها، افزایش سرمایه آنها، تامین مالی از طریق ایجاد بازار بدهی در کشور، و تامین مالی خارجی از طریق دو راه سرمایه‌گذاری و فاینانس از جمله مواردی است که منجر به حل تنگنای مالی کشور می‌شود.

وی در ادامه صحبت‌های خود با بیان اینکه برای جذب سرمایه‌گذاری نیازمند صبر و حوصله و ارتقای بهبود فضای کسب و کار کشور هستیم گفت: برای جذب فاینانس باید بانک مرکزی باتوجه به شرایط فعلی اقدام به تضمین بانکهای ما برای کشورهای هدف کند و عملا باید بخش خصوصی پس از سپردن تضامین لازم به بانکها مطمئن باشد بانک مرکزی ضمانت‌های لازم را در عرصه‌های بین‌المللی محقق می‌کند.

جلال‌پور در ادامه سخنان خود گفت: از عوامل دیگر خروج از رکود استفاده از ظرفیت‌های خالی کشور است. برای رسیدن به سطح ارزش افزوده بخش صنعت و معدن به وضعیت سال 90 این بخش در سالهای 90 تا 95 باید رشد 1.6 درصدی داشته باشد.

* 30 درصد طرح‌های نیمه تمام دولت توجیه اقتصادی دارد

رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: واگذاری‌های طرح‌های نیمه‌تمام دولت براساس شواهد موجود در 20 تا 30 درصد آنها تنها توجیه اقتصادی و مالی وجود دارد و چنانچه راهکار واگذاری عملی و امکانپذیر باشد می‌توان امیدوار بود در سال جاری بخشی از آن به بخش خصوصی منتقل شود.

این مقام بخش خصوصی با اشاره به آغاز فعالیت مجلس دهم در آینده نزدیک گفت:  قوانین بالادستی باید مانند ناموس ملی قلمداد شود اما اکنون کشور با بی‌برنامگی و عدم التزام به اجرای برنامه‌های بالادستی اداره می‌شود.

وی یادآور شد: دقت و کار عملی و کارشناسی در تصویب قوانین مادر و پایه و بازنگری در برخی از قوانین موجود از جمله قانون تجارت، کار، تامین اجتماعی، مالیات و اتاق ایران در شرایط امروز کشور زمینه را برای رقابت در عرصه بین‌ المللی باز می کند.

وی گفت:‌ مشکل نظارت جدی بر اجرای قوانین از جمله قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار که در اجرای آن دچار اشکال جدی هستیم، دقت در سیاسی نشدن فضا و توجه لازم و کافی به اقتصاد مقاومتی با رویکرد رقابتی شدن اقتصاد ایران از جمله مواردی است که از مجلس آینده انتظار می‌رود.

رئیس اتاق بازرگانی ایران در ادامه سخنان خود در ارتباط با اصلاح سیستم بانکداری کشور ابراز امیدواری کرد حرکت به سوی اقتصاد پویا با رفع مشکلات نظام بانکی کشور زودتر برطرف و پیوند میان بانکهای کشور با بانکهای خارجی برقرار می‌شود.

جلال‌پور با بیان اینکه استقلال بانک مرکزی یکی از اصلی‌ترین امور است گفت: بخش غیردولتی اقتصاد ایران انتظار دارد در تنظیم تدوین و تصویب قوانین مادر مجلس ورود کرده و اجازه داشته باشد نظرات خود را به طور کامل اعلام کند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

1: 1395/2/2612:00:12،
52
77
آقای جلالی پور صبر کن اثرات پسابرجامی به اتاق شما هم میرسه , چقدر شماها عجول هستین , انگار خبر ندارین ما همه ی تعهدات خودمون رو در قابل برجام انجام دادیم , ایشاا... طرف مقابل هم انجام بده دیگه همچی تمومه تمام مشکلاتی که گفتی حل میشه , شما هم مثل بقیه دولتی ها دست به سینه منتظر بمون ببین بیرون از کشور چه تصمیمی میگیرن , ذکر 14000 صلوات یادت نره .
صلوات: 1395/2/2612:54:06،
52
18
ی موقع میگفتین (...ازبرنامه جلوزدیم!) متوجه شدیم برنامه تون برنامه نبوده!!

ی موقع برنامه نوشتین(دولت بعدی اومدکان لم یکنش کرد!!)

...
الآنم واسه ی اجرای برنامه یاپول ندارید!!! یابخاطرخط وخط بازی واسه ی بی آبروکردن همدیگه برنامه میریزید وچوبشومردم میخورند!!!!……

آره جانم...
سیامک: 1395/2/2612:57:02،
75
19
این اقا واسه منافع خودش اعتقاد داره قیمت دلار باید افزایش پیدا کنه.بدبخت مردم که شما آدمهای باند باز و سودجو و منفعت طلب شدید مسئولانش...
دلایل بدبختی مردم این اراجیفی که شما گفتی نیست.تنها دلیلش اینه که کار دست مسئولان بی کفایت و بی لیاقت و فاسدی مثل خود ت هست
مردم: 1395/2/2613:17:25،
46
22
همه تقصیر ها رو هم گردن تحریم ها گذاشتن تا جیبشون پر بشه...
چقدر از سند چشم انداز عقبیم؟
هرکی اومد گفت قبلی کارا رو حراب کرده..
شما چه کردین...مگر نه اینکه هرچی از سند چشم انداز عقب باشیم تلاش بیشتر الزلمی میشه؟!!!
اقدام و عمل بدون تعهد دفتر مشق سیاه کردن میشه و ظاهر سازی...
بهزاد تحریم: 1395/2/2613:24:54،
20
16
داشتن یا نداشتن برنامه چه ربطی به برجام داره مرد حسابی؟ شما وقتی رفتی مدرسه بهت برنامه نمی دادن؟ داشتن برنامه برای تمامی رئوس زندگی مهمه. اینکه از صبح تا شب با چه برنامه ای گذران کنی خیلی مهمه. اگه قرار باشه مدیریت مملکت رو به مسائل غیر ملموس واگذار کرد ( که میشد ) روز به روز بیچاره تر میشیم.
فکری: 1395/2/2613:50:25،
33
24
با بیان این اکنون کشور با بی‌برنامگی و عدم التزام به اجرای برنامه‌های بالادستی اداره
+++++++++++++++++++
+++++++++++++++++++++++
اکنون ؟!!!
فقط اکنون ؟
یعنی در دو دولت قبل فوق برنامه ها داشت اعمال میشد ؟!!!
یعنی دولتهای قبلی ایران را به کهکشانها
رساندند و این دولت به قعر چاه برگرداند ؟!!!!
واقعا کمی فکر
بعد حرف زدن
سنگاپور و مالزی و ترکیه و کره جنوبی 40 سال قبل را ببینین
چی چی بودند و ایران چی بوده
ومقایسه کنین با الانه ایران و اونها
فقط این دولت نیست
کلا ....
امین: 1395/2/2614:12:41،
36
12
مردم این رو سالهاست متوجه شدن خدارو شکر شما هم فهمیدین
مسعود: 1395/2/2612:07:07،
108
31
ولی یادمه آقای احمدی نژاد گفتن کشور برنامه نمیخواهد به همین خاطر سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور رو تعطیل کردند
امید: 1395/2/2612:33:31،
29
31
سازمان مدیریت شده نون دونی (میلیاردی) یه عده .
من که به عنوان یه ایرانی همیشه در صحنه باهاش مخالفتی ندارم.
وگرنه که اوج مدیریت تو مملکت داره موج میزنه .
مسعود: 1395/2/2612:10:37،
50
19
جا دارد به مسوولین محترم و خدوم مملکت یک خسته نباشید جانانه عرض کنیم
امید: 1395/2/2612:22:31،
110
19
آقا فکر نمی کنید دیر به این نتیجه رسیدی الان 30 سال است که مملکت هیچ برنامه ای ندارد .
حسین: 1395/2/2612:23:59،
52
13
اتحادیه اروپا حداکثر 20 ردیف تعرفه گمرکی دارند. خیلی راحت میشه فهمید واردات یک کالا چقدر هزینه گمرک دارد. ایران دارای بیش از 800 ردیف تعرفه وارداتی هست. خود ارزیاب و رییس گمرک هم قاطی می کنند چه برسد به وارد کننده و بماند مصرف کننده.
در همه موارد کاری و تجاری و ادرای و تولید هزار و یک قانون دست و پا گیر داریم که بعضا در تضاد هم هستند . یعنی شما طبق یک قانون عمل میکنی و یک قانون دیگر را نقض.

باید به سوی آسان سازی برویم.
دهه شصتی : 1395/2/2612:25:11،
82
16
محترمانشو بگم بهتر از این ممکن نبود گند بزنید تو کشور
28ساله ،لیسانس 10ساعت کار میکنم باحقوق کارگری، جرات اینکه به ازدواج فکر کنم ندارم ،نمیدونم همین کارم چند وقت دیگه تعطیل میشه و بیکار میشم
خدا خیرتون بده که دنیا و اخرتمون جهنم کردین
sohil_kiyan: 1395/2/2612:29:23،
69
18
بهتره لذت ببری چون دارن سعی میکنن به زوری ببرنت بهشت
خواننده: 1395/2/2612:32:09،
27
10
موافقم.
کی مقصره ؟
سعید: 1395/2/2612:26:56،
64
11
مگه تا الان با برنامه داشتن مملکت رو اداره میکردن؟
حسین: 1395/2/2612:31:15،
75
18
آمریکای ها اسم خیابان ها به شماره می گذارند. واسه همه اسمهای طویل هم مخفف درست می کنند. کلا فکرشون را با جزئیات الکی مشغول نمی کنند . به کارهای مهم تر می رسند.
تو ایران میدانی که 50 سال نامش باغ ملی بوده را تابلو می گذاریم آزادی. اسم خیابان ها و کوچه ها رو نه آنطور که مردم به یاد دارند بلکه هر چه صلیقه خودمان هست می گذاریم. یک مشت اسم های طویل و نامفهوم و کلا جماعتی سر کارند که یک آدرس پیدا کنند. آنقدر افکار ملت با یک مشت کار بی خود درگیر و وقت کشته میشه که دیگر خلاقیت و ابتکار و اختراع جایی ندارد.
جواد: 1395/2/2612:55:36،
27
19
بهت مثبت دادم ولی...
صلیقه --> سلیقه
دلخور : 1395/2/2612:32:36،
49
25
اقای رئیس همه رو با هم یکی ندونید . بی برنامه گی برای نود و پنج درصد مردم درست و در حال اجراست . ولی برای اون پنج درصد باقی مانده هم بهترین برنامه و نقشه راه در حال اجراست . روا نیست که همه رو با یک نظر ببیند
فرزاد: 1395/2/2613:07:54،
51
24
این کشور اصلا اداره نمیشود!
پوریا: 1395/2/2613:29:12،
34
11
کشور با بی نرنامگی اداره می شود!!!دستتون درد نکند.اذعان هم نکنید مردم با گوشت و پوست اوضاع نابسامان را لمس می کنند.
بنده می خواستم جمله بهتری را عرض کنم:کشور را شما گران اداره
می کنید چون علیرغم اینهمه گستردگی جغرافیایی و منابع بسیار
معدنی و خاک حاصلخیز , اما چیزی جز بیکاری و رکود و فقر نصیب
مردم نشده است!!
امیر: 1395/2/2613:31:23،
33
26
چرا این اقایون در دولت قبلی اصلا مصاحبه نکردن که این همه خرابکاری شد کجا بودن به نظر من بهتر از این نمیشه فعلا ایران اداره کرد واقعیت اینه که یه کشور ور شکسته هستیم
معتقد: 1395/2/2613:37:02،
27
13
تحلیل جناب جلالی پور خوب بود. ولی در هیچ کجا به نقش نهادهای موازی که آسیب جدی به اقتصاد وارد میکنند اشاره نشده. کسانی که هیچ مالیات و عوارضی نمیدهند و در مقابل بیشترین امکانات را در اختیار دارند.
آریا: 1395/2/2613:39:29،
36
14
هر چی میکشیم از اقتصاد و صنعت گرفته تا فرهنگ و آموزش همه ناشی از بی قانونی و آرای مختلف در اتخاذ تصمیمات و صدالبته فرادستی عده ای خاص بر قوانین میشه
قانون بد بهتر از بی قانونیه
حسن: 1395/2/2613:51:35،
27
21
بنده خدا با چه جراتی این حرفو زدی . کاملا قانون حکم فرماست . کاملا . خاطرت جمع جمع !
فعلا و باید گفت متاسفانه در دستگاه قضایی و ... برخی بی عدالتی ها و دو گانگی ها بدجور دیده میشه ، اما مسولین نمی دانند و یا خودشونو به بی اطلاعی میزنند . در مورد پرونده پدیده یعنی کیه که ندونه چه خبره . برا ی زمین زدنش یاد قوانین جدید افتادن . مردم هم که ...م . انشالله در صد سال بعدی شاید شاید اوضاع بهتر بشه.
حیف که همچین مسولینی ابروی نظام رو هدف قرار گرفتند .
غضنفر: 1395/2/2614:16:51،
25
15
اقا الان داریم خودزنی میکنیم
چی میگی - بی برنامگی چیه ؟
ن ن ن : 1395/2/2614:20:47،
26
19
"جلوگیری از فرار مغزها و کم شدن متوسط بهره هوشی کشور..... از جمله مسائلی است که از دادستانی کل کشور توقع می‌رود."

یعنی چی؟
رضا : 1395/2/2614:59:49،
22
19
این مملکت عمریه بی برنامست.
مهدی: 1395/2/2616:32:53،
18
16
ای خدا دست خیانت را که کار و زحمت و دلسوزی جامعه ایران را به باد میدهد, از این آب و خاک ریشه کن نماـ عمری است با شرافت زندگی کرده ام, به کیان ایرانیم سوگند تا زنده ام خدمتگزار ایران و ایرانی خواهم ماند, یک هموطن
حسین: 1395/2/2617:24:08،
17
17
یک موی راست توی بدن هیچ کدامتان نیست!
ذذ: 1395/2/2618:01:40،
17
13
مملکتی که از هر گوشه یک صدا بلند شود همینه دیگه .
وقتی قوا با هم متحد نباشند و دیدگاه سیاسی انها کاملا با هم متضاد چه انتظاری داریم .
همه مشکلات اصلی را ول کردند و برای کسب قدرت سیاسی به هر حربه ای متصل میشوند . مصلحت کشور فدای منافع حزبی میگردد .
علی: 1395/2/3003:14:29،
34
35
"کشور با بی‌برنامگی اداره می‌شود" فدات شم، اگر با برنامه اداره میشد دلار 7 تومانی 3500 تومان که نمی شد.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار