کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

مردم باید آثار برجام را احساس کنند

کدخبر:۲۲۶۹۲یکشنبه، ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۷:۳۰:۱۱۸۷۶ بازدید

روز گذشته سفرای ایران در کشورهای خارجی گرد هم آمدند تا با فعال کردن ظرفیت های خارجی همگام با حفظ مواضع سیاسی، در جهت توسعه اقتصادی کشور ...

روز گذشته سفرای ایران در کشورهای خارجی گرد هم آمدند تا با فعال کردن ظرفیت های خارجی همگام با حفظ مواضع سیاسی، در جهت توسعه اقتصادی کشور نیز ایفای نقش کنند در شرایطی که برجام به ثمر نشسته راه ارتباط با دنیا هموارتر از گذشته در انتظار ورود فعالانه نمایندگی‌های خارج از کشور برای بهره‌برداری اقتصادی است.

به گزارش ایران جیب به نقل از تعادل ، در این نشست محمد جواد ظریف،راهبر سیاست خارجی ایران حضور پیدا کرد و با تاکید بر دستاورد های محسوس برجام عنوان کرد: برخی مخالفان برجام در امریکا و حامی رژیم صهیونیستی با اعمال دیدگاه‌های تنگ‌نظرانه خود تلاش کردند، روند کند کردن نتایج این توافق را دنبال کنند.

به گزارش پایگاه  اطلاع رسانی دولت، ظریف در جلسه افتتاحیه همایش محدود روسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور با عنوان«برجام و اقتصاد مقاومتی، فرصت‌ها و ظرفیت‌ها» همچنین اظهار کرد: ما امروز اینجا جمع شده‌ایم تا تمام فرصت‌ها و ظرفیت‌های جدید برای بهره‌برداری از برجام در سایه اقتصاد مقاومتی را مورد تبادل نظر قرار دهیم. وی افزود: در شرایط جدید همه تلاش‌های سفرا باید در راستای پیشبرد توسعه اقتصادی کشور و بهبود شرایط معیشتی مردم متمرکز شود و مردم در عمل آثار و نتایج برجام را احساس کنند. رییس دستگاه دیپلماسی با تشریح رویکرد مخالفان توافق برجام در امریکا تصریح کرد: برخی مخالفان برجام که سابقه طرفداری از رژیم صهیونیستی در امریکا دارند، سعی کردند با اعمال دیدگاه‌های تنگ‌ نظرانه خود روند کند کردن نتایج برجام را دنبال کنند.

این رویکرد مخالفان، نیازمند هوشیاری و طراحی‌های جدید برای خلق چشم‌اندازهای جدید و پیشبرد اهداف جمهوری اسلامی ایران است. ظریف با تبیین ضرورت واقع‌بینی در ارائه تصویر منصفانه از نتایج به دست آمده در پرتو برجام خاطرنشان کرد: در حوزه اطلاع‌رسانی نیاز به ارائه گزارش دقیق و واقعی نسبت به تلاش‌های به عمل آمده برای تبلور آثار توافق برجام در حوزه بانکی، مالی و اطلاع‌رسانی شایسته نسبت به واقعیت‌های جاری حاکم بر فرآیند برجام داریم. وی اضافه کرد: نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور در ارائه این رویکرد و گشایش‌های جدید نقش بارز و اساسی دارند.

 در ادامه این سمینار علی‌اکبر صالحی، معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی به عنوان دومین سخنران افتتاحیه همایش سفرا ضمن تشریح جزییات فنی توافق برجام درخصوص فرصت‌های به دست آمده ناشی از توافق هسته‌یی اظهارکرد: فرآیند غنی‌سازی در چارچوب ظرفیت‌های علمی و منابع طبیعی کشور درحال پیشرفت است. معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ادامه داد: ما در بخش صنعتی شدن فعالیت‌های اتمی کشور درحال ارتقای تکنولوژیک با ماشین‌‌آلات مدرن هستیم و در زمینه تجاری‌سازی نیز فروش آب سنگین را در سطح بازار جهانی جا انداخته و موقعیت کشور را در زمینه انرژی صلح‌آمیز هسته‌یی ارتقا بخشیده‌ایم. رییس سازمان انرژی اتمی پیرامون مجموعه خدمات سازمان انرژی اتمی در ارائه خدمات پزشکی عنوان کرد: در حوزه تامین سلامت مردم برای تولید دارو و انواع دستگاه‌های پیشرفته تصویربرداری پزشکی موفقیت‌های سودمندی را با رویکرد بهره‌وری سازنده در چارچوب قاعده فایده و هزینه برای پیشرفت کشور به دست آورده‌ایم. وی افزود: ما در بخش صنعتی شدن فعالیت‌های اتمی کشور درحال ارتقای تکنولوژیک با ماشین‌آلات مدرن هستیم و در زمینه تجاری‌سازی نیز فروش آب سنگین را در سطح بازار جهانی جا انداخته و موقعیت کشور را در زمینه انرژی صلح‌آمیز اتمی ارتقا بخشیده‌ایم.

معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی پیرامون مجموعه خدمات انرژی اتمی در ارائه خدمات پزشکی اظهار کرد: در حوزه تامین سلامت مردم برای تولید دارو و انواع دستگاه‌های پیشرفته تصویربرداری پزشکی، موفقیت‌های سودمندی را با رویکرد بهره‌وری سازنده در چارچوب قاعده فایده و هزینه برای پیشرفت کشور به دست آورده‌ایم.

سیدعباس عراقچی، معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه به عنوان سومین سخنران افتتاحیه همایش سفرا با تشریح دستاوردهای توافق هسته‌یی اظهار کرد: توافق برجام موجب تثبیت برنامه صلح‌آمیز اتمی شد و هزینه‌های تحمیلی در کشور را رفع و سایر تحریم‌ها و 6 قطعنامه شورای امنیت علیه کشور را لغو کرد. وی با تبیین سیاست‌های ایران‌هراسی ناشی از رویکردهای بدخواهان در امریکا و لابی صهیونیستی و متحدان آنها در منطقه تصریح کرد: سیاست ایران‌هراسی فضاسازی‌های کاذبی است که می‌تواند فرصت‌ها و واقعیت‌های ناشی از توافق برجام را غبارآلود کند. معاون وزیر خارجه عنوان کرد: خوشبختانه با تلاش‌های جاری کشور و برداشته شدن گام‌های بلند در چارچوب اعاده ساز و کارهای رفع تحریم‌ها و طبیعی‌سازی تمام عرصه‌های مربوط به تجارت درحال حاضر شاهد طبیعی‌سازی تمامی عرصه‌های مربوط به تجارت خارجی، تولید و فروش نفت، بازاریابی و بررسی مکانیسم عادی‌سازی تعاملات بانکی و مالی پس از برجام هستیم.

قابل ذکر است، نخستین روز از همایش دو روزه‌ سفرا و روسای برخی از نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور با موضوع«برجام و اقتصاد مقاومتی فرصت‌ها و ظرفیت‌ها» صبح شنبه بیست و پنجم اردیبهشت در ساختمان شماره یک وزارت امورخارجه برگزار شد.

 محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه، علی‌اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی، محمد نهاوندیان رییس دفتر رییس‌جمهور و محمدباقر نوبخت رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور ازجمله حاضران روز اول این همایش بودند. روسای نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور در جریان این نشست دو روزه با استماع نقطه نظرات و دیدگاه مقامات ارشد دستگاه‌های اجرایی کشور درخصوص راه‌های تحقق اقتصاد مقاومتی و چگونگی رفع موانع آن تبادل نظر خواهند کرد.

  ضرورت رایزنی با کشورهای جهان
محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت و معاون رییس‌جمهور در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور در ادامه این همایش گفت: ایجاد رشد اقتصادی مبتنی بر ویژگی‌ها و مولفه‌های درون‌زا و مردمی بودن، توزیع متوازن ثروت و عدالت و دانش‌بنیان، استوار بوده و ما در این راستا خواهان رایزنی‌های لازم روسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور برای تحقق اهداف برنامه ششم در بخش خارجی هستیم. سخنگوی دولت گفت: در دوره پس از برداشتن تحریم‌ها در جهت رویکرد اقتصاد مقاومتی گام برداشته شده و در پرتو سند فرادست نظام و برنامه ششم کشور درصدد گام برداشتن برای رشد اقتصاد مطلوب می‌باشیم. وی افزود: ایجاد رشد اقتصادی مبتنی بر ویژگی‌ها و مولفه‌های درون‌زا و مردمی بودن، توزیع متوازن ثروت و عدالت و دانش‌بنیان، استوار بوده و ما در این راستا خواهان رایزنی‌های لازم روسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور برای تحقق اهداف برنامه ششم در بخش خارجی هستیم.

 وی پیرامون نتایج حاصله از افزایش مراودات کشورها با جمهوری اسلامی ایران گفت: تاکنون بیش از 3 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی مستقیم در کشور از مقطع امضای برجام را عملی کرده‌ایم و میزان صادرات نفت ایران پس از فضای پسابرجام به بیش از دوبرابر افزایش یافته است و حضور 8 رییس‌جمهور و 5 نخست‌وزیر و 3 رییس مجلس و 28 وزرای خارجه گویای آثار ملموس از انگیزه‌های کشورهای خارجی برای روآوری به اقتصاد رو به رشد ایران است.

نوبخت از سفرا خواست در چارچوب طرح‌های اقتصاد مقاومتی تلاش کنند که سرمایه‌گذاری خارجی در زمینه پروژه‌های آب، محیط زیست، حمل و نقل ریلی تسهیل شود و گفت: به موازات اقدامات جذب سرمایه‌گذاری ضروری است که واحدهای اقتصادی شرایط تحرک اقتصادی را فراهم کرده و حداکثر ظرفیت بهره‌وری را آشکار کند و در این راستا جهت جذب تامین منابع مالی و شرایط فاینانس در راستای اهداف برنامه توسعه ششم قدم بردارند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

HK: 1395/2/2607:40:12،
91
38
مگه حس کردن ، به زور هم میشه؟؟؟؟؟؟

بابا آثاری نداشته ..... اینقدر مملکت خرابه که هیچ اثری نداشته
کیانی: 1395/2/2608:10:31،
65
35
خودشون میگن خودشون تایید میکنند خودشون هم دست میزنن .کو؟ 3میلیارد دلار سرمایه خارجی ؟؟ در طی 4ماه ؟ از طریق کدام بانک ؟ چرا همش دروغ و تبلیغات؟ اتفاقا مردم اثار برجام که هیچ ده ها سال است اثار کارها را با گوشت و خون خود حس میکنند . گرانی بیخانه ماندن بی ابرو شدن فساد اختلاس دروغ . . . . مردم نان ندارند اقای صالحی می فرمایند فروشنده اب سنگین شده ایم . اب سنگین کیلویی چند ؟
آرش: 1395/2/2608:19:43،
62
36
اقا به زور احساس کنید وگرنه یارانتون قطع میشه هااااا
فرزاد: 1395/2/2608:42:18،
54
27
بله زوریه!
بهشت زوریه، تازه جهنم نرفتن دیگران هم که ما باید عاملش باشیم زوریه!
اینم زوریه.
همینی که هفت
همینی که هشت
همینی که هست!
کریم: 1395/2/2609:03:24،
42
35
دیگه همه از شدت مشکلات مثه کرگدن پوست کلفت شدن، انقدری مشکلات دارن نمیدون برجام یعنی چی؟؟
برجام منو یاده مایع ظرفشویی جام میندازه
سیامک: 1395/2/2610:23:58،
35
34
مردم کشور دارای بزرگترین منابع نفت و گاز دنیا و انواع و اقسام منابع دیگر که قطعا معنایی جز ثروتمند بودن کشور ندارد ، در فقر هستند و کشور در ساده ترین زیرساخت ها مانند بهداشت و درمان و تامین اجتماعی و جاده و خودرو و ..... در سطح افتضاح است.
اگر سری به اورژانسهای دولتی مخصوصا تو شهرستانها بزنید واقعا از زندگی تو ایران وحشت میکنید...
آخه با این همه ثروت خدادادی چرا ما باید لنگ برجام و برلگن باشیم ؟! پول مملکت و چی کار میکنید آخه ؟! کجا میره حق مردم ؟
حمید: 1395/2/2610:56:23،
29
47
شاید مردم ما توقع دارن یک شبه همه چی گل و بلبل بشه! شاید یادشون رفته در دولت گذشته واحد پول ملی در عرض یک ماه چقدر سقوط کرد. شاید یادشون رفته که قیمتها یک شبه چند برابر میشد.
اینکه الان دلار تقریبا سه سال ثابت مونده اثرات همین ها هست.
بهتره واقع بین باشیم ، درست کردن اوضاع اقتصادی ایران کار چند دهه هست و در همین حد هم کارهای خوبی انجام شده.
حداقل دیگه آبرومون تو دنیا نمیره وقتی رئیس جمهور سخنرانی میکنه.
قلی: 1395/2/2611:03:51،
36
30
بله 4 ماهه حقوق نگرفتیم ...شده جریان
الاحساس و المشاهده
محمد: 1395/2/2611:25:21،
37
37
من که دارم به خوبی احساس میکنم قبلا دو شیفت کار میکردم الان دارم سه شیفت کار میکنم
علیرضا: 1395/2/2607:49:59،
72
36
ملت نتایج برجام رو باگوشت و پوست و استخونشون دارن لمس میکنن.
فقر داره مطططططلق و همه گیر میشه.کسب وکارهاو مشاغل کوچیکوبزرگ وکارخونه ها درحال نابودی کاملن.ی سر ب شهرکهای صنعتی بزنید ببینیدعمق فاجعه رو.گرونی ای ک از دل تورم تک رقمی اعلامی بیرون میادو مردم دارن تو سفره هاشون بدون نیاز ب آمارای مسئولین میبینن.
تا کی قراره این وضع ادامه پیدا کنه؟؟؟؟؟
سحر: 1395/2/2610:52:19،
41
28
توروخدا تورو امام حسین یه فکری به حال مردم بکنید
داریم میمیریم دیگه
کار مند پا شکسته: 1395/2/2607:53:03،
56
35
اقایان خواهش میکنم اینقدر دنبال احساس مردم بعد از برجام نباشید به اندازه کافی گرانی وتورم و بی پولی غوغا کرده . به اندازه کافی احساس شده بسه دیگه؟
کارمند: 1395/2/2607:57:42،
69
36
بخدا من یکی که احساس کردم فقط نفسم دیگه بالا نمیآد.....
مهدی: 1395/2/2608:50:02،
39
35
اینا فقط و فقط دارن رو نفت سرمایه گذاری می کنن که جیب های خودشون پر پول تر بشه.. وگرنه تا الان یه قرون هم برای رفاه مردم سرمایه گذاری نکردن..
ایران دوست: 1395/2/2609:05:23،
63
29
نتایج برجام رو از تیرماه پارسال که توافق ژنو انجام شد تا به حال اینطور احساس کردیم:
1. رکود تولید و صنعت و بیکار شدن میلیون ها نفر
2. تورم چند ده درصدی که عامدانه پایین جلوه داده میشه. به عنوان مثال برنج در این یک سال بیش از 35 درصد افزایش قیمت داشته
3. آمریکا جسورتر شده و دیگه خیلی راحت دست میکنه تو جیب ملت 2 میلیارد دلار پول بر میداره
4. عربستان جسورتر شده و بعد از حادثه فرودگاه و حادثه منا، دیگه علنا به ملت ما و هویت ما توهین میکنه
5. نه دلار و نه طلا و نه سود بانکی، در هیچ کدام ملت اثری از برجام ندیدند
در آخر به نظر برجام یه تئاتری بود که ملت یه مدت باهاش دلخوش و سرگرم بشن
سعید : 1395/2/2609:37:33،
43
36
سلام به همگی، من یک کم حس کردم فقط نمیدونم کی رفته و کی میاد بیرون، احساس خفگی میکنم کسی میدونه چرا؟
سحر: 1395/2/2610:29:35،
47
37
بخدا قسم حس خفگی شدیدی به همه دست داده من با سی سال سن حس میکنم 60 سالمه حس خفقان دارم
توروخدا یه فکری به حال مردم بکنید
مسلم: 1395/2/2610:12:27،
37
29
به قول قدیمیها الاحساس والمشاهده
علی: 1395/2/2610:20:39،
32
36
هلیکوپتری کف جاده فراموش نشه .بوق بزنید و به شادی بپردازید توافق هسته ای براتون اوردن اا
خخخ.طرف تیلیاردها دلار پول مملکت از بین برد اخرشم نیمد جوابگو باشه.
اینا فکر کردن امریکا یا کشورهای قدرتمند رو میتونن سرشون شیره بمالن اا کشوری مثل ژاپن نگاه کنید .با تعامل با دنیا به کجا رسید نیسان جی تی ار داره با نصف قیمت سوپراسپورتای دنیا داره نفسشونو میگیره .اگه اونم عقلانیت به کار نگرفته بود الان داشت مثل کره شمالی التماس سازمان ملل میکرد بذر یونجه بگیره
دلخور : 1395/2/2611:49:47،
40
36
خیلی نگران نباشید . چند وقتی هست که داریم احساس میکنیم .اروم . اروم هم دیگه داریم به دیدنش هم عادت میکنیم
شاکی: 1395/2/2611:53:20،
45
31
از بر جام چیزی که نصیب ما مردم شده چیزی جز گرانی . گرانی . گرانی و رکود بیشتر نبوده / نتایج اون برای شما چه بوده . دولت محترم
دهه شصتي: 1395/2/2611:56:45،
36
35
انقدر كشش ندين ما ركورد زديم مچكريم

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار