کانال تلگرام ایران جیب
کیان برنا
ibshop
اُپارک
نیسان
تاپیک شاپ

ارزش یورو امسال با دلار برابر نمی‌شود

کدخبر:۲۲۶۸۴شنبه، ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۲:۱۵:۲۸۱۹۹ بازدید

پس از دویچه‌بانک، گلدمن‌ساکس نیز پیش‌بینی خود را از ارزش یورو در پایان سال 2016 افزایش داد.
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بلومبرگ، بانک گلدمن‌ساکس با استناد به تغییر چشم‌انداز سیاست‌ بانک‌مرکزی اروپا، پیش‌بینی خود را از سقوط ارزش هر یورو به یک دلار و زیر یک دلار در پایان سال 2016 افزایش داد.  

رابین بروکس،تحلیلگر ارشد ارزی بانک گلدمن ساکس پیش‌بینی کرد که یورو در 12 ماه آینده، 1.05 دلار معامله خواهد شد که بیشتر از پیش‌بینی 95 سنتی قبلی این بانک بوده است. بر اساس نوشته نشریه یورومانی، دویچه‌بانک، دومین معامله‌گر ارزی دنیا نیز پیش‌بینی پایان سال ارزش هر یورو را از 1 دلار به 1.05 دلار افزایش داد.
 
پس از اینکه دور تازه تسهیلات بانک مرکزی در پایین‌آوردن ارزش یورو ناکام ماند، تحلیلگران و سرمایه‌گذاران یکی پس از دیگری در حال تغییر انتظارات خود برای یورو هستند. یورو از 31 دسامبر تاکنون رشدی 4.1 درصدی داشته که باعث سردرگمی 80 درصد از تحلیلگرانی شده که انتظار افت یورو را در نیمه نخست سال می‌کشیدند. در حالی که در ابتدای سال 14 بانک اروپایی هم‌ارزش شدن یورو با دلار را تا انتهای سال پیش‌بینی می‌کردند. در حال حاضر تنها 5 بانک چشم‌انداز خود را تغییر نداده‌اند.
در معاملات آخر هفته، هر یورو ارزشی معادل 1.1309 دلار داشت. هر دو بانک دویچه و گلدمن‌ساکس پیش‌بینی کرده‌اند که یورو در بلندمدت تضعیف شود.
 
گلدمن‌ساکس پیش‌بینی کرد که در 24 ماه آینده هر یورو ارزشی معادل 95 سنت خواهد داشت که بیشتر از پیش‌بینی قبلی 90 سنتی این بانک بوده، همچنین در 36 ماه آینده هر یورو 90 سنت معامله خواهد شد.
 
آلن روسکین، و جورج ساراولوس، تحلیلگران دویچه بانک نیز ارزش هر یورو را در پایان سال 2017 معادل 90 سنت پیش‌بینی کردند. این پیش‌بینی بیشتر از پیش‌بینی قبلی 85 سنتی این بانک آلمانی بوده است.اخبار مرتبط

X22
نگین خودرو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

آسایشگاه خیریه
سکه ثامن
خانه آی تی
بیمه بازار
تورآنتالیا