کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

دعوت وزیر اقتصاد از سرمایه‌گذاران برای حضور در ایران

کدخبر:۲۲۶۷۹شنبه، ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۱:۱۹:۰۸۵۸۴ بازدید

با توجه به موقعیت بسیار مناسب جغرافیایی در ایران یکی از اولویت‌های دولت حمایت از سرمایه‌گذاری خارجی است، بنابراین به گفته وزیر اقتصاد ...

با توجه به موقعیت بسیار مناسب جغرافیایی در ایران یکی از اولویت‌های دولت حمایت از سرمایه‌گذاری خارجی است، بنابراین به گفته وزیر اقتصاد سرمایه‌گذاران خارجی فرصتی غیرقابل چشم‌پوشی جهت سرمایه‌گذاری در ایران به ویژه در حوزه سلامت در اختیار دارند.

علی طیب‌نیا امروز در همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه سلامت با بیان این‌که حوزه سلامت یکی از اولویت‌دارترین مسائل کشور و دغدغه اصلی مردم کشورمان است، گفت: رفع تحریم‌های اقتصادی علیه ایران نه تنها فرصت‌های مغتنم و سودآوری را در اختیار جامعه جهانی قرار داد تا بتواند از آن بهره‌ بگیرند، بلکه زمینه‌ی مناسبی را برای مقابله با چالش‌های اقتصادی در مهم‌ترین و حساس‌ترین منطقه جهان یعنی خاورمیانه ایجاد کرد و این موضوع می‌تواند تاثیر زیادی در کاهش تنش‌های سیاسی و آشوب‌های اجتماعی داشته باشد.

 وی افزود: چشم‌انداز رشد اقتصادی بالای ایران با جمعیتی 80 میلیونی، بازاری بزرگ و منابع متنوع، نیروی کار متنوع و تحصیلکرده، مجاورت با بازار 300 میلیونی حوزه دریای خزر، شبکه زیرساختی نسبتا مساعد، اهتمام به رشد و پویایی برای ایجاد خوشه‌های تولیدی و تجاری و قرار‌گرفتن در زنجیره تولید کالاها و خدمات بین‌المللی و توجه به سرمایه‌گذاری‌ خارجی نه تنها به شکوفایی اقتصادی ایران و شرکای سرمایه‌گذارش می‌انجامد، بلکه با ایجاد ارتباطات عمیق منجر به رونق خاورمیانه شده و همچنین با افزایش اشتغال و شکوفایی در منطقه و کاهش فقر مواجه می‌شود.

به گزارش ایران جیب به نقل از ایسنا، طیب‌نیا با بیان این‌که شکوفایی اقتصادی در منطقه ما می‌تواند یکی از ریشه‌های رشد تروریسم را بخشکاند و آرامش بیشتر اجتماعی و سیاسی در منطقه ایجاد کند، افزود: دولت یازدهم در عرصه‌ی دیپلماتی و اقتصادی موفقیت‌های زیادی مانند کاهش تورم از بالای 40 درصد به حدود 11 درصد، دستیابی به رشد اقتصادی مثبت همزمان با کاهش قیمت جهانی نفت و غیره را کسب کرده است. حال این دستاوردها استقبال و اعتماد سرمایه‌گذاران خارجی را برای ورود به بازار ایران به دنبال داشته و آنچه می‌تواند بر این اعتماد بیفزاید ادامه‌ی این همکاری‌های دو جانبه و چند جانبه است. براین اساس ما تلاش بی‌وقفه‌ای را آغاز کردیم تا فضای کسب‌وکار را روان کرده و موانع سرمایه‌گذاری را کاهش داده و یا رفع کنیم.

 وزیر امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: در راستای اجرای قانون رفع موانع تولید تلاش می‌کنیم تا فضای سرمایه‌گذاری را در کشور بهبود بخشیده و تولید را رقابتی‌تر کنیم.

 وی با اشاره به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده‌اند، گفت: این سیاست‌ها حول محور افزایش کارایی و همکاری‌های موثر بین‌المللی و تولید و سرمایه‌گذاری با کیفیت، پایدار و با بهره‌وری بالا و کاهش محدویت‌های اقتصادی می‌چرخد.

طیب‌نیا با بیان این‌که موضوع سلامت و بهداشت عمومی و ارتقاء شاخص‌های آن برای دولت ایران از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، اضافه کرد: حضور همزمان تیم اقتصادی دولت در این جلسه حاکی از همین حساسیت است براین اساس دولت جمهوری اسلامی ایران مساله‌ی بهبود وضعیت بهداشت و ارتقاء شاخص‌های سلامت جامعه را به عنوان یکی از اولویت‌های خود در تمام برنامه‌های تدوین شده مطرح کرده است و برهمین اساس بود که رئیس جمهور در سال 2014 طرح تحول نظام سلامت را که حاصل فرمایشات رهبری بود با تزریق سه میلیارد دلار به نظام سلامت کشور آغاز کرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان این‌که در راستای طرح تحول سلامت 10 میلیون نفر از محرومان بیمه شدند هزینه خدمات بستری به پنج درصد کاهش یافت و شاهد بهبود کیفیت درمان و پیش‌بینی خدمات بهداشت برای 8.5 میلیون نفر حاشیه‌نشین بودیم، ادامه داد: این اقدامات از جمله اصلاحاتی است که از طریق آنها عدالت در تامین سلامت ایجاد شده است، اما علی‌رغم همه اینها هنوز بخش بهداشت ایران تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله دارد، چرا که منابع مالی محدود بوده و نیازهای این حوزه بی شمار است.

طیب‌نیا همچنین اظهار کرد: براین اساس از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی و شرکت‌های سرمایه‌فرصت فعال دعوت می‌کنم تا با مطالعه فرصت‌های سرمایه‌گذاری موجود و با توجه به مشوق‌های در نظر گرفته شده در این حوزه حضور یابند. پیام من این است که به دلیل جذابیت‌های اقتصادی این حوزه ضرورت دارد که نگرش خود را تغییر داده و رویکرد جدیدی را برای سرمایه‌گذاری در این بخش ایجاد کنیم.

وی با بیان این‌که اکنون بسیاری از کمپانی‌های بزرگ دنیا در حوزه سلامت سرمایه‌گذاری می‌کنند، بیان کرد: گردش مالی حوزه سلامت بیش از دو برابر حوزه نفت و گاز است، بنابراین اعلام می‌کنم که فرصت‌های بسیاری برای گسترش همکاری‌های اقتصادی میان ایران و سایر کشورهای جهان وجود دارد. باید امروز نگرش و دیدگاهتان را نسبت به جمهوری اسلامی ایران تغییر داده و آن را با شرایط ایران امروز متناسب کنیم، چرا که شرایط ایران امروز با دوران تحریم‌ها بسیار متفاوت‌ است.

وزیر اقتصاد با بیان این‌که ما تمایل داریم همکاری‌های بین‌المللی‌مان حافظ منافع طولانی‌مدت طرفین بوده و منجر به توسعه همه‌جانبه و پایدار در ایران شود، گفت: ایران رتبه اول علمی در منطقه را به خود اختصاص داده و کشور ما از نظر استناد به مقالات علمی نیز در منطقه رتبه اول را دارد. همچنین رشد علمی کشور 11 برابر متوسط رشد جهانی است.

طیب‌نیا با بیان این‌که وجود فناوری‌های نوینی مانند نانوتکنولوژی، بایوتکنولوژی و غیره زمینه‌ی مناسبی را برای سرمایه‌گذاری خارجی و انتقال دانش فنی ایجاد می‌کند، ادامه داد: حمایت از سرمایه‌گذاری‌های خارجی در اولویت دولت ایران قرار دارد و ما همه حمایت‌های لازم را از سرمایه‌گذاران خارجی به عمل می‌آوریم. برای مثال تضمین پرداخت غرامت در صورت سلب مالکیت، تضمین جبران زیان، تضمین خرید کالا و خدمات تولیدی در طرح‌ها و مواردی که دستگاه دولتی خریدار انحصاری باشد، تضمین تامین و انتقال آزادانه ارز، تضمین انتقال آزادانه اصل سرمایه و منافع آن به صورت ارز و کالا و پذیرش سرمایه‌گذاری خارجی در کلیه زمینه‌های صنعتی، معدنی و غیره از جمله حمایت‌های ما در این زمینه است.

وی افزود: در عین حال سرمایه‌گذاران خارجی باید توجه کنند که نرخ مالیات و درآمد بنگاه‌های اقتصادی از 25 درصد فراتر نمی‌رود و در مناطق آزاد نیز معافیت مالیاتی به مدت 20 سال وجود دارد و نیازی هم به اخذ ویزا برای ورود و خروج نیست.

وزیر اقتصاد با بیان این‌که صندوق ثروت ملی ایران دارای منابع عظیم مالی بوده و از طریق مشارکت در طرح‌های سرمایه‌گذاری‌ به حمایت از سرمایه‌گذاران خارجی می‌پردازد، ادامه داد: ایران با دیپلماسی صلح و با آرمان جهان عاری از خشونت و با چشم‌انداز مناسب اقتصادی با آغوشی باز برای همکاری و با موقعیت بسیار مناسب از نظر جغرافیای سیاسی شرایط مناسبی را برای سرمایه‌گذاران خارجی فراهم کرده و آنها به ویژه در حوزه سلامت فرصتی غیرقابل چشم‌پوشی در اختیار دارند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

حمید۱۷: 1395/2/2521:28:17،
54
34
خوبه تمام بانکهای اروپایی اب پاکی رو ریختنو گفتند با ایران همکاری نمیکنند . خیالتون راحت تا موقعی که انتخابات ریاست جمهوری امریکا نتیجش مشخص نشه هیچ بانکی با ایران همکاری نمیکنه
علی: 1395/2/2611:51:19،
35
33
خیلی خوب شد،چون تا الان منتظر دعوت شما بودن خخخخ
صابر: 1395/2/2521:37:06،
62
31
والا ما خودمون جرات سرمایه گذاری نداریم وای به حال اونوریا نه امنیت هست نه قانونی
بهمن: 1395/2/2613:10:33،
31
29
راستی سر بسته گفتی اونور قانون نیست یا اینور ؟
قانون سی ساله پوکیده
اینجا قانون قانونه تویلست
حسن صلح دوست: 1395/2/2521:38:44،
51
33
دولت توان حمایت از مردم ، هنرمندان ، موسیقیدانان و سرمایه گذاران داخلی را ندارد و عده ای در کشور هر کاری که بخواهند انجام میدهند و هر کسی که بخواهند دستگیر و پرونده سازی میکنند دولت چطور انتظار دارد سرمایه گذار خارجی حاضر به حضور در کشور باشد چه رسد که سرمایه خود را داخل کشور بیاورد
سعید: 1395/2/2521:55:07،
54
32
هر موقع تونستین ثبات داشته باشین بعد از خارجی ها دعوت کنید نه مثل سفارش دادن شورلت و بعد برگرداندن آنها سرمایه گذار خارجی نیاز به ثبات و قانون مداری داره نه شعار
حسن: 1395/2/2522:02:24،
54
33
سلام وزیر جان
سرمایه گذار به ... میخنده بیاد اینجا سرمایه گذاری کنه . هنوز پرونده پدیده با هزاران نفر طلبکار بخاطر ساستهای چندین گانه دولتمردان مفتوح هست . بعد کسی جرات میکنه بیاد اینجا و سرمایه بیاره وزیر کشور میگه مسولین قبلی رو باهاشون برخورد میکنیم که اجازه سرمایه گذاری دادن . پس بدانید و اگاه باشید طوری با پدیده رفتار کردید که هیچ سازمان شخص و یا شرکتی جرات سرمایه گذاری را ندارد و نخواهد داشت .
جکی: 1395/2/2522:28:28،
52
27
باا این همه اختلاس بشین تا بیان
کوکی: 1395/2/2522:46:59،
52
33
به دلیل داشتن چیزی به اسم وجدان.هیچ سرمایه گذار خارجی ای به ایران نمیاد.ایرانی جماعت به هم وطنش رحم نمیکنه.وای به حال خارجی.
سمندون: 1395/2/2523:34:03،
43
37
آقای طیب نیا ، من هموطن اگه 14 تا سکه به نیت 14 معصوم و 1344 دلار به مناسبت تاریخ تولدم داشتم حاضر نبودم تو این خراب آباد سرمایه گذاری کنم دیگه چه برسه به دیگرون
poui: 1395/2/2523:39:10،
43
36
بله دعوت خوبی بود و خشکوندن ریشه تروریسم هم خوب بود اما تعریف تروریسم از نظر اونا با ما فرق داره. هر کشوری که تهدیدی برای کشور دیگر بحساب بیاد تروریست هست از نظر اونا و شاید بخاطر همینه که دعوت می کنیم و اونا نمیان
على آباد: 1395/2/2600:36:13،
36
37
خوش به حال اين مناطق آزاديا،وااااللللللا
بانک های خارجی: 1395/2/2602:02:35،
46
31
هیچ سرمایه گذاری احمق نیست بیاد اینجا
خ: 1395/2/2603:36:20،
41
31
یکی به این بگه وقتی قرار بانک مرکزی استقلالش رو از دست بده (طرح فقی)چه سرمایه گزاری
ملت: 1395/2/2609:12:11،
42
30
با این همه فساد در مجموعه های اقتصادی میان مگه .خواب دیدی خیر باشه
678: 1395/2/2610:16:01،
42
33
برو بابا حال نداری اگه میتونی جلوی فرار سرمایه از مملکت بخاطر مدیریت جهادی خودت را بگیر کم مونده از لنگ حموم هم مالیات بگیری
بهزاد تحریم: 1395/2/2613:27:11،
27
29
از چیزی که نمیتونی برا امنیتش تضمینی بدی حرف نزن آقای طیب نیا. اون وقتی امکان پذیر میشه که با نبودن شما هم به اصل قضیه خدشه ای وارد نشه.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار