کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

قیمت تمام شده بنزین 1300 تا 1500 تومان است

کدخبر:۲۲۶۵۹شنبه، ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۴:۵۹۲۹۴۹ بازدید

​نرخ‌گذاری بنزین پس از مصوبۀ اخیر مجلس مبنی بر عرضۀ دو نرخی بنزین در سال 95، موضوع برنامۀ «چالش» رادیو اقتصاد با حضور سید ...

نرخ‌گذاری بنزین پس از مصوبۀ اخیر مجلس مبنی بر عرضۀ دو نرخی بنزین در سال 95، موضوع برنامۀ «چالش» رادیو اقتصاد با حضور سید حمیدرضا قریشی، کارشناس اقتصاد انرژی و اسدالله احمدی‌نژاد، مدیر سابق برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران بود.


لزوم اصلاح قیمت‌گذاری بنزین

قریشی در پاسخ به سوال مجری برنامه پیرامون نقش قیمت بنزین در اقتصاد گفت: نرخ‌گذاری بنزین در کشور ما با حالت مطلوب همچنان فاصله دارد؛ علی‌رغم اینکه قیمت بنزین داخلی به قیمت فوب نزدیک شده، اما در واقع سیستم نرخ‌گذاری بنزین آزادسازی نشده و قیمت‌گذاری تکلیفی است،را که اولاً کاهش قیمت نفت سبب برابری نرخ بنزین و قیمت فوب در 1.5 سال اخیر شد و نه افزایش منطقی قیمت بنزین یا تک‌نرخی کردن آن.

وی ادامه داد: به علاوه باید بگویم حتی در شرایط کنونی نیز همچنان قیمت تمام‌شدۀ بنزین، حداقل در مورد بنزین وارداتی، توسط مردم پرداخت نمی‌شود؛ چرا که با احتساب هزینه‌های حمل و بارگیری، انتقال و توزیع، بیمه و مالیات، قیمت بنزین وارداتی چیزی حدود 1300 تا 1500 تومان است. اما از همه مهمتر اینکه قیمت وقتی واقعاً آزاد می‌شود که «نظام قیمت‌گذاری بنزین» اصلاح شود نه اینکه صرفاً نرخ بنزین داخلی به‌صورت موقت به بنزین فوب نزدیک شود،بنابراین باید به دنبال آزادسازی سیستم نرخ‌گذاری بنزین باشیم نه اینکه به برابری نرخ بنزین با فوب چشم امید ببندیم.


قیمت‌گذاری شناور بر پایه عوارض سوخت

قریشی در توضیح نظام مطلوب قیمت‌گذاری بنزین گفت: شیوۀ درست این است که اولاً قیمت تمام‌شدۀ سوخت به ‌طور کامل از مشتری اخذ شود، علاوه بر آن، با وضع مالیات‌ها و عوارض گوناگون، از جمله عوارض آلایندگی، عوارض توسعۀ حمل‌ونقل عمومی و زیرساخت‌های جاده‌ای و امثال آن بر مصرف هر لیتر بنزین، هزینۀ توسعۀ زیرساخت‌های کشور و همچنین مقابله با آثار سوء مصرف بنزین از مشتریان گرفته شود.

وی اضافه کرد: باید در نظر داشت که مصرف برخی کالاها از جمله سوخت‌های فسیلی برای کل جامعه آثار سوء دارد؛ مثل آلودگی هوا، ترافیک و امثال آن که دولت‌ها معمولاً برای کنترل تبعات منفی آن، از مالیات و عوارض استفاده می‌کنند. در بسیاری از کشورها از جمله کشورهای اروپایی و آسیای شرقی بخش زیادی از قیمت بنزین را همین مالیات‌ها تشکیل می‌دهد و با این تدبیر، نوسانات قیمت نفت، اثر کمتری بر روی قیمت سوخت در کشورها دارد. اگر مالیات و عوارض کافی بر روی هر لیتر بنزین وضع شود، آن‌گاه می‌توان قیمت تمام‌شده را به صورت شناور و متناسب با قیمت‌های بین‌المللی آزاد کرد. بنابراین «قیمت‌گذاری شناور بر پایۀ عوارض سوخت» حالت مطلوب برای قیمت‌گذاری بنزین است.

وی در ادامه افزود: اما برای رسیدن به این نقطۀ مطلوب چه باید کرد؟ آیا این ظرفیت در کشور وجود دارد که به صورت ناگهانی قیمت بنزین را به 4 یا 5 هزار تومان برسانیم؟ مسلماً پاسخ منفی است؛ بنابراین راه حل عملی چیست؟ متاسفانه خیلی از کارشناسان اقتصادی که معتقد به لزوم اصلاح قیمت‌گذاری سوخت هستند در نهایت هیچ راهکار اجرایی برای این موضوع ارائه نمی‌دهند. اما به نظر ما راهکار عملی وجود دارد.


اخذ عوارض سوخت از مشتریان پر مصرف

این کارشناس اقتصاد انرژی ادامه داد: «اخذ عوارض سوخت از مشتریان پرمصرف بنزین» می‌تواند یک راهکار موقت برای رسیدن به نقطۀ مطلوب تلقی شود؛ در واقع برای گذار از قیمت‌گذاری تکلیفی فعلی به قیمت‌گذاری شناور بر پایۀ مالیات و عوارض، نیازمند این هستیم که برای مصارف عموم مردم مقداری سهمیه یعنی حدود 70 تا 80 لیتر با قیمت کمتر تعیین کنیم تا عموم مردم مشمول عوارض سوخت نباشند و تبعات اجتماعی کاهش پیدا کند. اما به‌ازای مصارف مازاد بر سهمیه، می‌توان از مشتریان پرمصرف بنزین به‌طور کامل عوارض آلایندگی و عوارض توسعۀ زیرساخت‌های حمل‌ونقل اخذ نمود.

وی اضافه کرد: الان میانگین مصرف حدود 70 تا 80 لیتر است و اگر سهمیۀ ماهانه در این حدود باشد به مردم فشار نمی‌آید. باید میان پرمصرف‌ها و کم‌مصرف‌ها تمایز قائل شویم و فعلاً فقط پرمصرف‌ها باید عوارض بدهند. با این روش به‌تدریج زمینه برای شناورسازی نرخ بنزین بر بستر عوارض و مالیات فراهم می‌شود.

قریشی تصریح کرد: البته در مصوبۀ نهایی مجلس خبری از عوارض سوخت نیست و شیوۀ قیمت‌گذاری دونرخی تصویب شده اما می‌توان آن را گامی مثبت هرچند کوچک قلمداد کرد. تاکید می‌کنم که شیوۀ دونرخی الزاماً راه‌حل نهایی و یا بهترین راهکار نیست ولی برای دورۀ گذار، یک راهکار اجرایی است و 8 سال هم در کشور اجرا شده و مردم با آن آشنا هستند.


در کشورهای پیشرفته درباره مصارف مالیات بنزین به مردم گزارش داده می‌شود

در ادامۀ برنامه اسدالله احمدی‌نژاد، مدیر سابق برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در پاسخ به سوال مجری برنامه پیرامون نرخ‌گذاری بنزین به صورت تلفنی گفت: در بسیاری کشورهای توسعه‌یافته و حتی کشورهای منطقه، گاهی تا 100 درصد قیمت بنزین مالیات گرفته می‎شود و آن مالیات در مصارف مشخصی هزینه می‌شود و مصارف آن به مردم اعلام می‌شود. مثلاً در گزارش‌های سالیانۀ ژاپن، ترکیه و مالزی برای هزینه‌کرد این مالیات‌ها دقیقاً به مردم به‌صورت شفاف گزارش می‌دهند و مردم دقیقاً آثار بیشتر پول دادن بابت سوخت را در زندگی خود می‌بینند.

احمدی‌نژاد در پاسخ به سوال مجری پیرامون امکان فساد در بنزین دونرخی گفت: با توجه به مهاجرت کارت‌های سوخت از استان‌های مرکزی به مرزها در دوران سهمیه‌بندی، سیستم چندنرخی فسادزاست. بعد از تک‌نرخی شدن بنزین مصرف در استان‌های مرزی کاهش یافت که نشانۀ کاهش قاچاق است. در کشورهای دیگر نیز سیستم چندنرخی برای کیفیت‌های متفاوت است. بنده به سیستم تک‌نرخی بنزین و همۀ فرآورده‌ها اعتقاد دارم. قیمت‌گذاری تکلیفی متعلق به نظام‌های سوسیالیستی است و این نظام‌ها در دنیا پایدار نمانده اند. باید از قیمت‌گذاری تکلیفی فاصله بگیریم و حمایت از اقشار کم‌درآمد را از طریق دیگری پیگیری کنیم.


موافقان آزادسازی نرخ بنزین راهکاری ارائه نمی‌کنند

قریشی در واکنش به صحبت های احمدی‌نژاد گفت: ما هم موافق این هستیم که از قیمت‌گذاری تکلیفی فاصله بگیریم. اما از سویی شعار می‌دهند که باید نرخ‌گذاری بنزین آزاد شود و مالیات از سوخت گرفته شود و از سوی دیگر وقتی سهمیه‌بندی بنزین به عنوان یک سیاست موقت مطرح می‌شود که بتواند تدریجاً قیمت را اصلاح کند با آن مخالفت می‌کنند؛ بدون اینکه راهکار جایگزین ارائه کنند. ما می‌گوییم برای اینکه حرکت کنیم از وضعیت کنونی به سمت قیمت‌گذاری شناور، می‌توان از سهمیه‌بندی استفاده کرد.

این کارشناس اقتصاد انرژی ادامه داد: اما مسئولین دولتی و غیردولتی اخیراً دائماً از فساد گستردۀ بنزین دونرخی در کشور دم می‌زنند ولی هیچ عدد و رقم مشخصی اعلام نمی‌کنند و کلی‌گویی می‌کنند. با توجه به گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس، سهمیه‌بندی بنزین در طول 8 سال، معادل 100 میلیارد دلار صرفه‌جویی مصرف سوخت برای کشور داشته است. آیا فسادی که می‌فرمایید وجود داشته بیش از این صرفه‌جویی‌ عظیم بوده است که به خاطر آن، بنزین دونرخی را محکوم کنیم؟ لطفاً بفرمایید مقدار این فساد چقدر است؟


درباره مفاسد بنزین دو نرخی بزرگ‌نمایی می‌شود

مدیر سابق برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در پاسخ به این سوال قریشی گفت: در خرداد 94، حدود 2.3 میلیارد لیتر بنزین 700 تومانی در کارت مردم بود. این مقدار بنزین را کدامیک از مردم استفاده کردند؟ بلکه این کارت‌ها به جایگاه‌ها داده شده و آن‌ها را به اسم بنزین آزاد به من و شما فروختند. اختلاف قیمت 300 تومان را در 2.3 میلیارد لیتر ضرب کنید و ببینید چه فساد بزرگی می‌شود.

قریشی در پاسخ به این صحبت های احمدی‌نژاد گفت: متاسفانه باز هم در مورد مفاسد بنزین دونرخی بزرگ‌نمایی می‎شود و ابهام دارد. با توجه با اینکه عدد و رقم مشخصی مطرح نمی‌کنند تخمین‌های برخی کارشناسان نشان می‌دهد کل انحراف سهمیه‌ها، ماهانه کمتر از 4 میلیارد تومان است و در مقابل صرفه‌جویی عظیم سهمیه‌بندی ناچیز است. باید برای اصلاح قیمت سوخت از پرمصرف‌ها شروع کنیم و از مصارف مازاد بر سهمیه، عوارض بگیریم و الا اصلاح قیمت سوخت در حد شعار باقی می‌ماند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

سياوش: 1395/2/2513:29:39،
396
47
حالم از ايراني بودنم بهم ميخوره
خارجيا هرچي در مورد ايران ميگن راست و حقيقت داره
ملتي هستيم كه تا چند سال ديگه همديگرو ميخوريم از صبح كه بيدار ميشيم فقط فكر كلاه گذاشتن سر همديگه هستيم
اسم مسلمون هم گذاشتيم رو خودمون
جالبه يه نفر از مردم سوريه نيومد ايران همه رفتن كشوراي اروپايي
همه فهميدن كافرا مسلمون ترن
فاخته: 1395/2/2513:43:27،
142
43
خخخخ

با یمت نفت 20 دلاری!!! چطوری حساب کتاب کردی!!

گیر کیا افتادیم. حتما حقوق مدیران قابل پرداخت نیست
شهروند ساکن کرج: 1395/2/2513:44:22،
104
47
قیمت تمام شده بنزین‌ حداکثر ۵۰۰ تومان هست و باید فکر اساسی به حال سیستم حمل و نقل بخصوص برای میلیونها ماشین که از آبیک و هشتگرد و کرج و شهریار و رودهن و پردیس و...... تک سرنشین هر روز تردد دارند و جای پارک ها اشغال میشود و آلودگی هوا و صوتی در تهران ایجاد میکنند بشود و ساعت طرح ترافیک و زوج فرد از ۵ صبح تا عصر بشود.
mo: 1395/2/2513:44:39،
107
37
یه وقت فکری به حال ناوگان حمل و نقل عمومی نکنید که مشکل مردم حل بشه و نخوان ماشین راه بندازنا،فقط گرون کنید
سوشا : 1395/2/2513:44:41،
170
40
همین بنزینو بخان بدن به سوریه لیتری مفتی بهشون میدن. از ماست که بر ماست
لولو: 1395/2/2513:56:52،
114
41
الان که فوب خلیج فارس اومده پایین!!!!بازهم میخوان بنزین رو گرون کنن!
وحید: 1395/2/2513:58:35،
87
43
گرونش کنید بره بابا نه خودتونو اذیت کنید نه مارو
صد تومن شد 1000 تومن به روی خودمون نیاوردیم،مطمئنا 1500 هم بشه نمیاریم،نمیدونم فرق دو نرخی با سهمیه بندی چیه؟؟فقط توی یه پروسه یه ساله اسمش عوض شد که گرون بشه باز
پاسخ: 1395/2/2514:05:11،
117
41
بزودی توی این کشور سنگ روی سنگ بند نمیشود خواهید دید
ناشناس: 1395/2/2514:11:26،
121
48
بایکی از پناهندهای سوریه ایی مصاحبه می کردن می گفتن چرا ایران نمی یاید که نزدیک است و اروپا می روید می گفت چون در ایران ازادی وجود ندارد حتی رقصیدن ممنوع است !! و درامد با وجود نفت و گاز خیلی پایین است و ایران کلا جای زندگی نیست....
بابک: 1395/2/2514:19:12،
94
38
بله آقای قریشی اگه مردم سهمیه بنزینشونو که حقشون بوده و کمتر مصرف کرده بودن بفروشن میشه فساد اما اگه تعداد کثیری مدیر که اکثرا بواسطه آشنایی و پارتی بازی به پست و مقام رسیدن حقوق های چند ده ملیونی بگیرن و چون اکثرا بیسوادن خسارت های صدها میلیاردی بزنن اسم این فساد نیست!!!
علی: 1395/2/2514:25:38،
72
43
سخنان اقای نوریزاد رو اوازه گوشتون کنید .
توافق به حال مردم عادی فرقی نمیکنه بر اثر تزلزلی بود که تو پایه های قدرت بوجود امده بود.‌
حالا خودتونو گول بزنید کف جاده هلیکوپتری بزنید و جشن توافق بگیرید و اصلاحو اصول کنید
والسلام.ایرانجیب منتشر کن تا از خواب خرگوشی بلند شن .تا الان ۳۲میلیارد ازاد شده عایا دیدی نتیجشو تو زندگیت؟
007: 1395/2/2514:28:07،
65
38
وقتی اعتراضی نمیشه از طرف افکار عمومی
تا چند سال دیگه لیتری 20 هزار تومن میکنن صدای کسی هم در نمیاد

amin: 1395/2/2514:34:40،
52
39
همین الانم سنگ روی سنگ بند نیست
مردم: 1395/2/2515:44:17،
57
40
وقتی دولت داره از حودروهای پر مصرف تولید داخل حمایت بی جا میکنه .... پس نه توقعی از گرونی بنزین باید داشت و نه گرونی بیش از اتدازشون....این وسط فقط یه عده دارن جیبشوتن رو پر میکنن...مردم هم همش باید تحمل کنن...
حاج رضا: 1395/2/2516:58:08،
41
30
دوست دارم وقتی قیمت بنزین گرون شد و به طبع آن بقیه مشاغل و اجناس گرون شد باز بیاین رو کانال تلویزیون بگید تورم 2 درصد کمتر از ماه گذشته شده پس باید سود بانکی رو کمتر کنیم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
یعنی رووووووووووو نیس که
فاروق: 1395/2/2517:13:48،
57
34
واردات ماشین را به قیمت روز جهانی آزاد کنید ما هم به قیمت روز جهانی ازتون بنزین میخریم
اکبر: 1395/2/2518:35:39،
43
38
به زودی باید با کیسه گونی برای خرید بلیط واحد بری بیرون ، سقوط روز افزون ریااااال هی وای من !!! قدیما پادشاهان و حاکمین با لباس مبدل می رفتن بین مردم مشکلات مردم از جمله گرانی رو حل کنند و حالا تو مملکت ما مسئولین فقط نقشه می کشن مردم چطور فقیر تر بشن
کوکی: 1395/2/2522:58:13،
34
43
صبح تا شب دنبال فشار آوردن به هم هستن.فکر کن از بس مردم از نداری سر هم کلاه میزارن که قاضی های دادگاه به خوانده و خواهان میگن توروخدا یکجور خودتون حلش کنید.
کوکی: 1395/2/2523:46:24،
43
35
میگم چرا این حرف ها رو موقع افزایش حقوق نمیزدن؟؟؟؟؟؟
حقوق ماهانه در اروپا حداقل 3000 دلار.معادل 10 میلیون تومن.
فکر کنید....
اون افرادی که پناهنده شدن بهشون ماهانه 1200 یورو میدن.
یعنی به پول ایران میشه نقریبا 4.5 میلیون تومن.(پناهنده ای که نه کار مبکنه نه برای اون کشور فعلا درآمد زا هستش)...بعدش اینا نشستن هر روز واسه ما خبر میزارن که فلان کشور ورشکست شد...بمان کشور آسیب جدی دید.
خودت از همه بدبخت تری...ایران کشوری هستش که 80 درصد مردمش زیر خط فقر هستند.یعنی تو حداقل هاشون موندن.
ارا: 1395/2/2513:31:07،
112
44
عجب هرچی دوس داری بزار نه جیگر اعتراضی هست نه دانش اعتراضی
سعید: 1395/2/2611:07:27،
30
36
بکنیدش لیتری 10 هزار تمون...غلط بکنیم حرفی بزنیم ..
راضی: 1395/2/2513:31:17،
62
43
با پورسانتش یا بدون پورسانتش
حسن: 1395/2/2513:35:09،
64
33
یه هدف گذاری جدید برای افزایش قیمت بنزین؛ زین پس بجای واژه ی جعلی فوب، بفرمایید؛ قیمت تمام شده!
این جوری جیب اینا که ته نداره! اصلاح قیمت بنزین هم مثل سایر موارد موکول خواهد شد به قیام مهدی!؟!
كامران: 1395/2/2513:38:36،
67
40
حرف بي ربط ميزنن آقايون بنزين حداقل روزي ١٠ ليتر مصرف داره ضمن اينكه قيمت بنزين اگر آزاد بشه بايد حقوق و درامد مردم هم به اندازه همون شيخ نشين ها بشه، آقايون حرفايي ميزنن كه به فكر تبعاتش نيستن، چرا توليد خودروهاي فوق پر مصرف همچنان ادامه داره و كسي چيزي نميگه مشكل فقط جيب مردمه كه بايد خالي باشه
رضا: 1395/2/2513:40:46،
67
50
هر روز یک بامبولی در میارن هی یک کالا را دونرخی میکنن دوباره به قیمت بالا تک نرخی میکنن این روند از سال 57 ادامه دارد .پاداشها را و پورسانتهارا و هزینه این مدیران بی لیاقت را ملت باید بپردازند.
چاسب: 1395/2/2513:50:15،
64
38
شروع شد. بازي جديد براي افزايش قيمت
داوود: 1395/2/2513:52:45،
70
42
خط فقر هم سه میلیون تومان است اگه قرار همه چی واقعی بشه حقوقها رو هم واقعی کنید تا دخل و خرج با هم همخوانی داشته باشد
پوريا: 1395/2/2513:54:46،
59
43
همه امكانات رو با امكانات كشورهاي اروپايي بسنجيد نه فقط انتخابي و جهت دار خودتون ؟!
با اين تحليلهاتون لابد تو بهشتيم و فقط آتش جهنم نياز داريم!
ttoreight: 1395/2/2513:56:00،
96
35
بنزین با قیمت جهانی = خودرو با قیمت جهانی

آخه تا کی باید مورد ظلم قرار بگیریم...؟
vahid: 1395/2/2514:16:24،
70
39
حالا نگاه کنین آنقدر این قیمت رو به مردم القا میکنن تا وقتی که قیمت بنزین 1200 تومن اعلام میکنن تا بعدش همه بگیم چقدر خوب از 1500 تومن 1200 تومن شده خدا فقط به حسابشون رسیدگی کنه
شهروند: 1395/2/2514:21:56،
49
44
حقوق و درآمد مردم به ريال هست، اونوقت همه هزينه هارو به يورو و دلار محاسبه ميكنيد؟

تا كي ميخواهيد مردم را .... حساب كنيد؟
علی: 1395/2/2514:32:34،
53
39
شما که دم از افزایش قیمت میزنین آخه بر حسب چی محاسبه کردین؟ موقعی که نفت 100 دلار بود فوب خلیج فارس حدود 1500 تومن بود الان که رسیده به حدود 50 دلار از چه فرمولی استفاده شد و رسید به 1300 تا 1500 واقعا که.......
مردم رو چی فرض کردین تو رو خدا به داد ما کارگرا هم برسین با این حقوقایه یه میلیونی
بهروز: 1395/2/2515:01:03،
50
33
باز شروع کردن
میخوای گرون بکنی بکن مقدمه چینی لازم نیست
شما که هر سازی میزنین این ملت نجیب میرقصن دیگه زمینه سازی نمیخواد
ایران: 1395/2/2516:24:14،
52
42
یه قسمت نوشته باید بین پرمصرفها وکم مصرف ها تمایز قایل شد.آخه مرتیکه خر وقتی شرکتهای خودروسازی ایران ماشین های با تکنولوژی 40سال پیش ومصرف سوخت بالاتولید میکنن مصرف کننده چکار کنه.
مسعود: 1395/2/2516:31:12،
44
45
از مسوولین مملکت درخواست دارم اگر قیمت بنزین رو بصورت آزاد و بین المللی حساب می کنند بیایند حقوق و مزایای مردم را هم به همان شکل حساب کنند.
احسان: 1395/2/2516:37:28،
39
37
این قیمتها هیچکدوم واقعی نیست چون قیمت اصلی با دلاره و قیمت ریالیش بسته به اینه که دلار رو چند تومن در نظر بگیریم حالا قیمت دلار رو کی تعیین می کنه دولت چون نفت میفروشه دلار میگیره موقع تبدیل کردن به نفعشه که گرونتر بفروشه مردم بدبختم چاره ایی ندارن باید بخرن...حالا اگه دولت نرخ ارزو بیاره پایین همه چی ارزون میشه حتی بنزین اما به ضررشه پس نگید قیمت بنزین واقعی نیس شما بنزین رو بکن لیتری50 دلار اما هر دلار رو مثل قبل انقلاب حساب کن میشه500تومن
شاهین: 1395/2/2516:51:59،
38
37
افزایش قیمت به صورت زنجیره وار قیمت همه چیز رو بالا میبره و این بزرگ شدن اعداد یا همون تورمی که باهاش به دنیا اومدیم و بزرگ شدیم و داریم پیر میشیم جز برهم زدن سیستم اقتصادی بیمار ما چیزی نداره
بعدش کجا متوسط مصرف بنزین 80 لیتره ؟
شما وقتی برای رفتن به یه مسیر کلانشهرهای ایران توی ترافیک گیر میکنی و مصرف در این شرایط روی صدی 10 تا 15 میشه چطور میشه این مقدارو گفت کافی ؟
حداقل میزارن برای مردم در طول یک ماه باید 180 لیتر باشه .
امیدوارم اینقدر به مردم فشار نیارن
مهدی: 1395/2/2516:58:14،
36
30
واقعا متاسفم.بسی رنج بردیم در این سال سی+شیش
1234: 1395/2/2516:58:43،
39
35
ورشكستگي كل اقتصاد مملكت با شيب ملايم ادامه داره...اينم از نتايجش.

هر روز بدتر از ديروز

مچكريم
حمید: 1395/2/2517:04:18،
42
40
اگه راس میگین ماشینم به قیمت فوب خلیج فارس بدین به مردم.....چه عدالتی...چه کشکی....
ج: 1395/2/2517:17:04،
33
41
همیشه در همه حال، بنزین و گازوییل و گاز و همه مایحتاج مردم، چه نفت گرون فرخته بشه (بشکه ای 160 دلار)، چه ارزون بشه ما مقصریم باید همه چیز گرون بشه، نفت گرون شد گفتن چون نفت گرون شده، حالا نفت ارزون شده دیگه چرا؟
ج: 1395/2/2517:21:48،
35
40
آقا بیایید همه چیزو به قیمت بازار جهانی بدید، حقوق و دستمزدها رو هم جهانی حساب کنید، تا کی ما باید تاوان بی ارزشی پول این کشور رو بدیم، بذارین تورم بره تا بینهایت، دستمزد یه کارگر ساده میخواد بشه 7 یا 8 میلیون، به درک، یه دوره هم ترکیه همینجوری بود، یه قرص نون میخریدن صدهزار لیره،
مهندس هادی: 1395/2/2517:43:17،
36
39
بله شما درست میفرمایید
درضمن یاداوری میکنم قیمت تمام شده پراید هم شش میلیون است
moh3en: 1395/2/2519:06:00،
45
37
همچین منت میذاره که قیمت به قیمت بین المللی نرسیده که انگاری با گرون شدن بنزینش ، ماشینو ارزون کرده.

ما مردم تا هستیییییییم تو سری خوریم. خدایا خودت ضهور کن که دارن نفس کشیدنم سهمیه بندی میکنن.

بجا اینکه رقابت کنن . ماشین آشغال گر و گر میدن بازار پولشو ک گرفتن بنزینشو گرئن میکنن.

اوووف بر ما اووووووووووف :-(
غریبه: 1395/2/2608:33:59،
36
38
دولتمردان از زحمات شما کمال تشکر را داریم از خوشی داریم ممیریم !!!!!!!!!!!!!
1234: 1395/2/2609:31:46،
35
41
به يزدان كه گر ما خرد داشتيم كجا اين سرانجام بد داشتيم؟

فقر و بيكاري و گروني و ركود بيشتر ميشه

مچكريم
Aria: 1395/2/2610:22:28،
33
39
مدير و وزير و نماينده هايي كه درآمدشون ماهانه بيش از 20 ميليون تومنه معلومه كه اين قيمتها بنظرشون ارزون مياد و روز به روز به فكر گرون كردن كالاها و خدمات هستند .
همه مشكلات ما از زياده خواهي مديران و عدم توجه به حقوق مردم ناشي ميشه .
اگه به قيمت فوب حساب ميكنيد يا معتقديد كه نرخها بايد شناور بشه ، خب الان كه با توجه به ارزون شدن نفت داريد بنزين رو گرونتر ار نرخ فوب ميفروشيد.
در ضمن دولت يه درآمد كلان از واردات خودرو براي خودش ايجاد كرده و به هيچ عنوان هم حاضر نيست در اين زمينه كوتاه بياد . اينه اقتصاد مقاومتي ، ما ركورد زديم.
ثی: 1395/2/2610:26:20،
30
40
طبق محاسبات این دولت رانتخوار و مدیریت انحصاری بنزیت لیتی 10 هزارتومان هم درمیاد شما لطف میکنید به ما میدید 1500 تومان!!بزودی ایشالا.
واقعا از ایرانی بودنمون خسته شدیم رحم به هیچکس نداریم فقط عده ای باید ثروتمند بشوند مثل وزیر نفت و صنعت به هر قیمتی.
من راضی کل اختیارات استخراج نفت را بدهند به من و بنزین لیتری 500 توما بدهم به مردم
س: 1395/2/2610:28:00،
33
40
البته یکی از دلایل ورود خودروی چینی بخاطر مصرف بیشترش هشت!!
امین: 1395/2/2610:58:17،
29
47
واقعا تا کی باید تحمل کنیم این وضعیت رو دیگه خسته شدم بخدا از گرانی دوست دارم سرم رو بزارم بمیرم ملت پول تو دستشون نیست هر چکی که میگیری برگشت میشه دیگه نمیدونم باید چکار کرد

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
فروش خودروی ساینا اتوماتیک برای اولین‌بار تا چند روز دیگر - شهریور 96
تولید چند خودرو سواری در کشور متوقف شد
معرفی سریع‌ترین خودروی موجود در ایران
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما