کانال تلگرام ایران جیب
کیان برنا
نیسان
تاپیک شاپ

بالاترین و پایین‌ترین شهریه مدارس غیردولتی

کدخبر:۲۲۶۴۲شنبه، ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۰:۴۰۳۲۸ بازدید

امسال برای نخستین بار شهریه مدارس غیردولتی در اسفند ماه ابلاغ شد و براین اساس ثبت‌نام قطعی در مدارس غیردولتی از همان تاریخ ...

امسال برای نخستین بار شهریه مدارس غیردولتی در اسفند ماه ابلاغ شد و براین اساس ثبت‌نام قطعی در مدارس غیردولتی از همان تاریخ امکان‌پذیر بود.

آموزش‌وپرورش همه ساله نرخ شهریه مصوب مدارس غیردولتی را ابلاغ کرده و برای متخلفان خط و نشان می‌کشد که در صورت عدم رعایت الگوی شهریه، با آنها برخورد شده و مجوزشان لغو می‌شود.

طبق شهریه مصوب اعلام شده از سوی آموزش و پرورش شهر تهران، بیشترین شهریه دریافتی در دوره ابتدایی ۵ میلیون و ۵۷۹ هزار تومان در منطقه ۳، ۶ میلیون ۷۰۰ هزار تومان برای دوره متوسطه اول و ۹ میلیون ۶۳۶ هزار تومان برای پیش دانشگاهی است همچنین بیشترین ارقام شهریه مربوط به مناطق یک تا سه است.
طبق اعلام مسعود ثقفی سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران، شهریه بر اساس ساعات مصوب هریک از پایه‌های تحصیلی و فوق برنامه داخل برنامه هفتگی مدارس که توسط مؤسسان در سامانه الگوی شهریه ثبت شده، تعیین شده است و استفاده دانش‌آموزان از سایر خدمات آموزشی، پرورشی و ورزشی ویژه که باید خارج از برنامه هفتگی مصوب و فوق برنامه رسمی مدرسه برنامه‌ریزی شود، کاملاً اختیاری است.

اگرچه آموزش و پرورش نرخ مصوب شهریه مدارس غیردولتی را ابلاغ می‌کند و در ظاهر اغلب مدارس نیز شهریه مصوب را رعایت می‌کنند اما میزان رقم دریافتی از خانواده‌ها بسیار بالاتر از ارقام مصوب آموزش و پرورش است.

به عنوان مثال اگر چه بالاترین میزان شهریه مدارس غیردولتی در دوره ابتدای ۵ میلیون و ۵۷۹ هزار تومان اعلام شده است اما مدارس با با لیست کردن برنامه‌های متعدد از فوق برنامه گرفته تا هزینه ناهار و اردوی علمی و تفریحی برای خانواده‌ها هزینه تراشی می‌کنند به گونه‌ای که گاه رقم شهریه دریافتی از خانواده‌ها برای دوره ابتدایی به ۱۰ میلیون تومان می‌رسد.

مجتبی زینی‌وند مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش معتقد است که امسال شهریه مدارس غیر دولتی زودتر اعلام شد تا خانواده ها از شهریه سال تحصیلی بعد مطلع شوند و نه اینکه شهریه را زودتر پرداخت کنند. میزان افزایش شهریه امسال در مدارس غیردولتی براساس هزینه تمام شده بوده و ممکن است در برخی مدارس افزایش شهریه و در برخی مدارس کاهش شهریه نسبت به سال قبل داشته باشیم. مدارس غیردولتی متخلف نیز تا زمانی که به تعهدات خود عمل نکنند حق دریافت شهریه را برای سال بعد ندارند و پوستر شهریه نیز به این مدارس داده نخواهد شد.
اخبار مرتبط

X22
نگین خودرو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

آسایشگاه خیریه
سکه ثامن
کلینیک دی
جار میزنم
تورآنتالیا