کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

مدیری که در برکناری خود پیش‌دستی کرد؟

کدخبر:۲۲۵۴۹پنجشنبه، ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۲:۳۲۲۰۰۳ بازدید

به دنبال جنجال‌های پیش‌آمده درباره‌ی فیش حقوقی برخی اعضای مدیران عامل بیمه‌ی مرکزی ایران، رئیس کل بیمه‌ی مرکزی ایران استعفا کرد و ...

به دنبال جنجال‌های پیش‌آمده درباره‌ی فیش حقوقی برخی اعضای مدیران عامل بیمه‌ی مرکزی ایران، رئیس کل بیمه‌ی مرکزی ایران استعفا کرد و استعفای او هم پذیرفته شد. استعفایی که عده‌ای آن را نشانه‌ی شجاعت رئیس پیشین بیمه‌ی مرکزی دانستند. برخی نیز معتقدند تقدیم استعفای او یک روز بعد از انتشار بیانیه ی وزات اقتصاد و تاکید بر تصمیم گیری درباره «سطح برخورد»، با مدیران متخلف در صورت صدور رای نهایی دیوان محاسبات، جای این شبهه را ایجاد کرد که شاید امین با علم به اینکه به زودی برکنار خواهد شد، با اعلام استعفای خود پیش‌دستی کرده است.

به گزارش ایران جیب به نقل از ایسنا، بعد از منتشر شدن فیش‌های حقوقی منتسب به برخی مدیران عامل بیمه‌ی مرکزی، وزرات اقتصاد کمیته‌ی ویژه‌ای را جهت بررسی فیش‌های چند ده میلیونی مدیران بیمه‌ی مرکزی مامور کرد و این کمیته‌ی ویژه نیز ظرف 48 ساعت نتایج بررسی‌های خود را در قالب بیانیه‌ای منتشر کردد.

بیانیه‌ی وزارت اقتصاد پاره‌ای توضیحات را درباره‌ی محتوای این فیش‌ها ارایه کرد که نشان می‌داد فیش‌های حقوقی منتشر شده فقط مربوط به حقوق اسفند ماه مدیران بیمه‌ی مرکزی بوده است که شامل سه دسته پرداخت حقوق واقعی و ماهانه، معوقات 84 ماهه، مربوط به معوقات «ارتقای شغلی»، اضافه‌کاری و... بوده است. همچنین در متن این بیانیه تاکید شده بود طی سال‌های 1392 تا کنون متوسط پرداخت مدیران بیمه مرکزی رقمی معادل یک‌پنجم تا یک‌دهم مبلغی بوده است که در فیش اسفندماه 1394 منظور شده است. بنابراین پرداخت‌هایی که از آن تحت عنوان «پرداخت‌های نجومی»، یاد شده است در هیچ فیش حقوقی دیگری -جز همان اسفند ماه- مشاهده نشده است.

در این بیانیه تاکید شد که 210 میلیون و 671 هزار تومان، برای اثبات حسن نیت اعضای هیات عامل و رفع شبهات احتمالی به حساب بیمه مرکزی برگردانده شده است و موضوع مورد تایید دیوان محاسبات کشور نیز قرار گرفته است.

بنابر آنچه گفته شد متن بیانیه‌ی وزارت اقتصاد و دارایی درباره فیش‌های حقوقی چند ده میلیونی مدیران بیمه‌ی مرکزی نشان می‌داد که این وزارت خانه قصد ندارد ماجرای فیش های چند ده میلیونی را از اساس تکذیب کند و حتی در این متن از تصمیم‌گیری درباره‌ی«سطح برخورد»، با مدیران متخلف نیز سخن گفته شده بود.

لذا بعد از انتشار این بیانیه احتمال‌ها درباره‌ی برکناری رئیس کل و چند تن از اعضای هیئت عامل نیز قوت گرفت.

با این حال یک روز پس از انتشار این بیانیه محمد ابراهیم امین، رئیس کل بیمه ی مرکزی از سمت خود استعفا کرد. او در متن استعفانامه‌ای که در خطاب به وزیر اقتصاد نوشته ولی آن را در سایت بیمه‌ی مرکزی منتشر کرده بود، از اینکه در حوزه‌ی مسئولیتش پیشامدی رخ داده که مایه‌ی هجمه‌ی گسترده ی رسانه‌ای به بیمه‌ی مرکزی، وزیر اقتصاد و دولت یازدهم شده، ابراز شرمندگی کرده و از مردم، اهالی صنعت بیمه و شخص وزیر اقتصاد پوزش خواسته بود.

امین در متن این نامه لیستی از اقدامات خود در بیمه‌ی مرکزی را از قبیل احیای توانگری مالی شرکت‌های بیمه، بهبود و ضابطه‌مند کردن شرایط احراز مشاغل کلیدی در صنعت بیمه، سامان‌دهی مدیریتی و مالی شرکت بیمه دی که در معرض ورشکستگی قرار داشت و... را مطرح و تاکید کرده است که یکی از مهم‌ترین اقدامات او یعنی کاهش میزان اتکایی اجباری بیمه مرکزی و اقدامات او برای تشکیل شرکت بیمه اتکایی ملّی از مجموعه منابع مالی و انسانی معاونت اتکایی بیمه مرکزی موجبات دشمن‌تراشی جدّی او( و احتمال انتشار این فیش‌های حقوقی)، را فراهم کرده است.

رئیس پیشین بیمه‌ی مرکزی آنچه رخ داد را عامل مخدوش شدن اقتدار و اعتماد به نفس در خود و مدیرانش دانسته و اظهار کرده است که انجام این مسئولیت مستلزم انتصاب مدیران شایسته‌ی جدید است که چنین ضرباتی نخورده باشند و امیدشان به اصلاح امور را از دست نداده باشند.

ساعاتی بعد از تقدیم استعفای امین به وزارت اقتصاد، وزیر اقتصاد در متن کوتاهی با این استعفا و درخواست بازنشستگی امین مواقفت کرد.

او در پاسخ به استعفانامه‌ی نسبتا طولانی امین، در جملات کوتاهی از تلاش‌های موثر رئیس پیشین بیمه‌ی مرکزی در پیشبرد اهداف صنعت بیمه تشکر کرده و با استعفا و درخواست بازنشستگی او موافقت کرده است، بدون اینکه به بخش هایی از نامه ی امین که نسبت به هجمه پیش آمده علیه وی ابراز شرمندگی کرده بود و یا اینکه مسائل پیش امده را حاصل دشمن تراشی های داخلی خوانده بود، پاسخ گفته باشد.

به این ترتیب خروج امین از بیمه ی مرکزی ایران حتمی شد، ولی وزیر اقتصاد حکمی برای انتصاب جانشین قطعی امین صادر نکرد و بنابراین طبق اساسنامه‌ی بیمه‌ی مرکزی ایران، به صورت خودکار قائم‌مقام رئیس پیشین یعنی پرویز خسروشاهی جانشین محمد ابراهیم امین شد تا تصمیم‌گیری در مورد رئیس کل جدید صورت گیرد.

بنابراین از جهتی دیگر در تعلل وزیر اقتصاد برای صدور حکم رئیس جدید بیمه‌ی مرکزی، این احتمال قابل بررسی است که وزارت اقتصاد تصمیم دارد در ترکیب هیئت عامل بیمه‌ی مرکزی ایران هم تغییراتی ایجاد کند و بنابراین به احتمال بسیار قوی ممکن است جانشین فعلی رئیس بیمه‌ی مرکزی، حکم ریاست نگیرد.

جنجال‌های این روزها درباره‌ی برکناری مدیران متخلف بیمه ی مرکزی در حالی پیش آمده است که کمتر از سه ماه پیش وزیر اقتصاد در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی از برخی مدیران متخلف زیر مجموعه‌ی خود -البته درباره مدیرانی که به دلیل منافع شخصی بر سر راه خصوصی‌سازی مانع‌تراشی می‌کنند-، به برخی اقدامات این افراد انتقاد کرده و صراحتا اعلام کرده بود از اختیارات قانونی خود استفاده کرده و مدیران متخلف زیر مجموعه‌ی خود را برکنار خواهد کرد. بنابر آنچه گفته شد و صراحت ابراز شده ی وزیر اقتصاد در موضوع برکناری مدیران متخلف شاید برکناری یا استعفای مدیران برخی سازمان ها و معاونت های وزرات اقتصاد از جمله برخی مدیران بیمه مرکزی در صورت رای دیوان محاسبات چندان دور از ذهن نباشد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

جکی : 1395/2/2314:14:10،
85
11
اره تنوع لازمه چند ماهی مسافرت خارج بعد با روحیه جدید ریس یک ادره دیگه یا بانک دیگه خوب در ایران ارتقاع شغل بر حسب دزدی بیشتره
امیر: 1395/2/2316:11:53،
7
50
خدایا مردم حسودو ببینا
مووی: 1395/2/2316:12:21،
51
6
خانه از پایه پوسیده است
ali: 1395/2/2317:42:27،
31
9
این جوراستعفاها دستوریه بهشون میگن که آبرومندانه استعفا بده برو تا اخراج نشی وگرنه هنوز مدیران ایرانی انقدر به بلوغ نرسیدن به خاطر اشتباهشون خودشون برن تا جایی که جا داره می مونن و می چاپن
علی: 1395/2/2320:57:49،
15
9
این بی اخلاقی ها در نتیجه انحلال سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در زمان احمدی نژاده سازمانی که متولی بودجه دستگاه های کشور بود در نبود این سازمان در دولت قبل حقوق های بی حساب کتاب رفت تو جیب بعضیا کسی هم نبود دخل و خرجارو چک کنه
روح پرور: 1395/2/2409:39:25،
5
6
بنده خدا را از دست دادیم
دیدین گفتند که
میرم بخش خصوصی و دو برابر
بله 2 برابر این حقوق را بدست میآرم

حال واری به مردمی مظلوم ایران که مراجعه میکنند به بخش خصوصی
چه پوستی از اینها کنده میشه تا حقوقهای
2 برابر مدیران را تامین کنند !!!!!
سازمان بازرسی و مالیات و دیوان عدالت و ......در سکوت به سر نبرند
قانون فقط برای 2 جوون و دو سانت روسری خانمها
اعمال نشود
احمد: 1395/2/2412:41:32،
9
9
سلام

تصور این واقعه را در کشور چین را به نظر بیاورید ،،، در یک دادگاه 24 ساعته حکم اعدام صادر شده و تمام اموال بنفع دولت مصادره

میشد ،،،

در کشور ما یکی از مجرمین جانشین مهره اصلی میشود ، برای ساختن اسناد و رفع اتهام از سوء مدیریت وزیر مربوطه ،

این شخص اگر کمی جوانتر بود استعفا نمیداد ، ولی چون سنی از ایشان گذشته و حال و حوصله مقابله را ندارند ، استعفا داد

راستی چرا این داستان را تقصیر احمدی نژاد ننداختند ، این که راحتر بود ، عکس مدیر جایگزین را دیدم ، سن و سالش به داشتن دکتری

نمیخورد و نمیدانم با چه رانتی به این مقام دسترسی پیدا کرده ، که خود جای سوال دارد،،،،، در هر صورت در دولت کلید دار شاهد

بسیاری از این موارد خواهیم بود که بعد از اتمام این دولت در خرداد 96 انشاالله بر ملا میشود ،،،،،،،،،،،،،
جامعه: 1395/2/2314:19:17،
48
15
اگر این اتفاق در کشور کمونیست چین بود


همه مدیران و کسانی که زیر میزی میگرن خودکشی میکردند
جناب خان: 1395/2/2322:04:42،
21
8
عزیز برادر اون مسئولین ژاپنی هستن که خودکشی میکنن ، توی چین دولت آقایون رو اعدام میکنه.
جواد: 1395/2/2410:18:30،
9
5
اینجا بیانیه صادر میکنن


جای دیگه به من 2 برابر میدادن


یعنی تا عمر داریم مدیونیم!
شهروند ایرانی: 1395/2/2314:27:16،
41
7
مملکت ،همش بخور بخور شده در تمانی سازمانها ،دستگاههای دولتی،ادارات ،بانکها ودرتمامی سطوح مدیریتی.....فساد ، رانت بازی باب شده است .این همه دستگاههای نظارتی وبازرسی در کشور مااست ولی چرا نظارتی وجود ندارد ؟ چرا بامدیر متخلف برخورد نمی شود ؟چرا اجازه فساد داده می شود؟
جواد: 1395/2/2410:30:21،
11
8
تعزیرات حکومتی داریم هموطن، اصلا خودت رو ناراحت نکن،

الان توضیح میدم تا خوب یاد بگیری!


: میای پیش من یک جنس روبه قیمت یا گرون به شما میفروشم


بعد من رو جریمه میکنن از پول جریمه هم سر برج حقوق خودشون رو میدن

شما هم که خریدار بودی

خوشحال و خندون میری خونتونحسن : 1395/2/2314:31:36،
32
8
اقا مدیرید جای خود . اما این همه حقوق و مزایا رو چکار میکنید . ما مردم بیچاره و بد بخت باید شب روز سگ دو بزنیم تا بتونیم قسط و غرض و پرداخت کینم از همه چی میزنیم اما باز هم درامد کفاف حداقل مخارج ماهیانه رو نمیده. . عاقبت چی میشه . مریضی هامون رو نمیتونیم رسبدگی کنیم . اما در اینده اگر ما نباشیم شما برای کی میخاهید مدیریت کنید.
هعا: 1395/2/2314:40:08،
32
6
منم حاضرم مبلغی خیلی کمتر از ایشان مثلا ۱ میلیارد تومان از بیت المال و یا یه سازمانی را بالا بکشم و استعفا دهم.
فری: 1395/2/2314:45:47،
24
11
دیگه نمیدونن چجوری جمعش کنن...
hamed: 1395/2/2316:15:41،
26
7
لطف کنید بررسی کنید ایشان بعد از استعفا مدیر کدام اداره وزارتخانه شده اند و ای کاش به جای عذرخواهی مغلطه توجیه و دست پیش گرفتن از قاموس ایران حذف شود
عباس : 1395/2/2316:40:54،
18
37
اگر شما هم فکر میکنید این بنده خدا حقوق زیاد میگرفت ، خیلی ساده لوح هستید. اولا حقوق این آقا زیاد نبود اما کسانی که میخواستند سوءاستفاده تبلیغاتی کنند ؛ خوش موقع دست به کار شدند. اگر فیش حقوقیش رو دیده باشید متوجه میشوید که 70درصد دریافتی اون ماهش مربوط به معوقات بوده. ثانیا اینها ابزاریست برای تخریب دولت روحانی. البته بنده طرفدار هیچ جناهی نیستم اما 800 میلیارد پول نفت و اختلاسهای میلیارددلاری کجا وحقوق یک متخصص مالی .واقعا که بازیچه تبلیغات شدیم.
محمد: 1395/2/2317:22:52،
31
11
دولت روحاني همون زماني تخريب شد كه از فرغون سازا حمايت كرد.ديگه نيازي به تخريب نداره.
سالار: 1395/2/2318:43:26،
27
8
فرار کن عباس..
این دولت چیزی براش نمونده که داری ازش دفاع میکنی؟
اصلا تو بگو 70 درصد معوقات بوده
30 درصد اون عددی رو که تو فیش ها بود رو حساب کنی زیر 15 نمیشه !!!
نمیدونم از چی دفاع و از چی حرف میزنی!!!
اون معوقات هم همش کشک و همش به بهونه افزایش حقوقه..
Reza: 1395/2/2317:21:29،
14
7
بیان فولاد خوزستان برين حقوق مديرا رو نیگا کنین با امکاناتشون
خیلی زحمت هم ميکشن
نقی: 1395/2/2317:50:49،
18
8
دوستان این جانشینه که الان رییس شدند، همونی نبود که حقوقش از رییس پیشین بیشتر بود؟؟!!!
کاوه: 1395/2/2317:59:33،
17
6
این اقا باید قبل از رفتنشون پاسخگوی اختلاصشون باشند.بعدش هم خدا میدونه چند ساله این جور حقوقها رو نصیب خودشون کرده اند؟!مگه قراره هر کی بیاد جیبش رو پر کنه و بعد هم لو رفت خودشو ناراحت کنه و بگه فی امان الله.اگر واقعا ذره ای از عدالت وجود داشته باشه باید این اقا و افراد اینچنینی رو محاکمه کند و به سزای عملشون برسونند.نه اینکه طلب کار هم بشن و با استعفای خودشون خودشون رو تبرئه کنند.این اقا چندیدن ساله مدیر عامل شرکتهای بیمه هستند.قبلش هم در بیمه البرز بوده اند.باید در مورد این آقایون روشنگری لازم بشه که دگر همچین حرکتهایی صورت نگیرد.
عباس: 1395/2/2318:42:13،
20
5
اگر مجلس میخواد عدالت رو اجرا کنه ، اول فیش حقوقی نماینده های مجلس رو به مردم نشون بدن.
محمد.ف: 1395/2/2323:11:53،
11
7
داداش من ..نماینده مجلس که فیش براش مهم نیست ..
یه زدو بند ساده توی یک ساعت یک سال این آقایان رو در میاره
حرف خودرو میاد وسط یکسری حسابها شارژ میشن که تو مجلس کسی پیگیر نشه .. و .. و ..
فیش حقوقی چیه .. اگه نمایندهامون درست بودن که ..
مهم مردم نیستن .. مهم نگهداشتن صندلی و ..
توی خوزستان بدون کولر گازی نمیشه زندگی کرد .. نماینده های خوزستان میان رای مثبت به برداشتن تخفیف قیمت برق خوزستان که در تابستان اعمال میشد میدن...
فکرشو بکن یه خانواده هایی هستن با یک کولر گازی همگی توی سالن میخوابیدن .. چطوره پنجره رو باز بزارن خاک که جدیدا اضاف شده با گرما و شرجی باهم زود بکشتشون راحت شن از عدل علی واری که رعایت میشه ..
الان پول روشن بودن همون براشون سخته ..
نگفتن پر مصرفها تخفیف نگیرن.. گفتن همه ..من مشکلی ندارم ولی حالا بیا حق این بیچاره ها رو بگیر .. درود بر این نمایندگان خوزستان ..
كياني: 1395/2/2320:29:30،
14
6
عباس اقاي عزيز مگر معوقات يك رييس چقدر ميباشد . وام پانصد ميليوني چرا پرداخت شده اگر بيت المال دست هر شخصي باشد كه نميتواند براي خود قانون و تبصره درست كنه و برداشت از پول مردم داشته باشد. حقوق قانوني اعضاي هيت مديره پنج الي هفت برابر حداقل حقوق ميباشد .انصاف و وجدان چيز خوبيست به دولت روحاني و ديگران ربطي نداره
ali: 1395/2/2321:46:48،
15
6
اگه این سیستم درست میبود و مسئولان صداقت داشتن یه مفت خور از همون سیستم که میلیونی حقوق گرفته و فیش حقوقش در شبکه های مجازی پخش شد رو به مدیرعاملی نمیگذاشتن
آریا: 1395/2/2322:10:47،
15
7
اگه با دقت به داستان استعفای ایشون نگاه کنیم عملا این آقا از زیر پاسخگویی شونه خالی کردند و فرار رو بر قرار ترجیح دادند و از اینرو بنظر من برخورد جدی دستگاه قضایی در این مورد واجبه.
حمید: 1395/2/2322:57:43،
14
8
متاسفانه مسولین به جای افزایش درامد عمومی درامد افراد خاص را افزایش می دهند
درامد مدیران مملکت خیلی بیشتر از حد قانونی است
حرف حساب !: 1395/2/2323:50:43،
9
8
آيا واقعا با استعفا درست ميشود يا يكي ميرود و ديگري راه قبلي را ميرود .

واقعا كسي كه استعفا ميدهد كجا ميرود و چكار مي كند ؟ !!!!
چالش اصلي شاخه و برگ نيست ريشه است ريشه بايد خشكانده شود كه هيچ كسي در هيچ جايي نتواند سو استفاده كند و بداند در هر پست و مقام و سمتي بايد عادل و عادلانه حقوق بدهد و بگيرد

مال باد آورده را باد ميبرد .......!
امروز نوبت..... فردا نوبت شماست ؟!!!!
موافقم +++++
مخالفم --------

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار