کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

بدبينی نسبت به كم‌فروشی بنزين در جايگاه‌ها

کدخبر:۲۲۳۴۹دوشنبه، ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۸:۰۹۲۱۸۰ بازدید

حدود 3 هفته پيش بود كه انتقاد بيژن زنگنه وزير نفت نسبت به كم‌فروشي جايگاه‌هاي سوخت، به دعوايي در گفت‌وگوي ويژه خبري شبكه دولتي 2 ايران ...
بدبينی نسبت به كم‌فروشی بنزين در جايگاه‌ها

حدود 3 هفته پيش بود كه انتقاد بيژن زنگنه وزير نفت نسبت به كم‌فروشي جايگاه‌هاي سوخت، به دعوايي در گفت‌وگوي ويژه خبري شبكه دولتي 2 ايران تبديل شد. در اوج داغ بودن اين بحث اما طرح مساله چند نرخي شدن بنزين از سوي احمد توكلي نماينده مجلس شوراي اسلامي سبب شد تا اين ماجرا به حاشيه رانده شود. در همان روزها "تعادل" به ميان مردم در چند جايگاه سوخت رفت تا ديدگاه آنها در اين باره كه آيا با سوختگيري مثلا20 ليتر واقعا 20 ليتر بنزين در باك خود دارند يا خير را جويا شود. نتيجه نشان مي‌داد اغلب مردم نسبت به اين مساله بدبين هستند، در اين ميان پاي صحبت‌هاي يكي از عوامل سوخت‌رساني به جايگاه‌هاي سوخت نيز نشستيم كه توصيه‌هايي جالب توجه براي افراد مختلف داشت. گزارش «تعادل» در اين باره را در ادامه مي‌خوانيد.

وارد جايگاه 121 مي‌شوم  و يكي از راننده‌ها را براي گفت‌و‌گو انتخاب مي‌كنم.

اشكاني راننده خودرو پژو 405 مي‌گويد: در بعضي از جايگاه‌هاي سوخت من تجربه سوخت‌گيري بيش از ظرفيت باك خودرو خود را داشته‌ام، ‌البته در اينكه جايگاه‌ها كم‌فروشي مي‌كنند شكي نيست اما در بعضي از جايگاه‌ها كم‌فروشي شدت بيشتري دارد، اگر بخواهم كلي بگويم حدود 10درصد بنزيني كه خريداري مي‌كنم را هوا تشكيل داده است.

موسوي راننده خودرو پرايد در پاسخ گفت: به علت اينكه كارمزد فروش جايگاه‌ها كم است، جايگاه‌ها به ناچار با دستكاري پمپ‌ها و به كاربردن ترفند‌هايي بنزين كمتري را تحويل مي‌دهند، به نظر حدود 15 درصد از بنزيني كه خريداري مي‌كنم را هوا تشكيل مي‌دهد.

رانند تاكسي داخل شهري نيز گفت: من ترجيح مي‌دهم تا در هر جايگاهي سوخت‌گيري نكنم و سراغ پمپ بنزين‌هاي مطمئن بروم.

راننده تاكسي ديگري نيز در پاسخ گفت: در جايگاه‌هاي عرضه‌كننده بيرون شهر تخلف صورت مي‌گيرد، زيرا نظارت بر اين نوع جايگاه‌ها كمتر است.

راننده خودرو آزرا نيز در پاسخ گفت: اختلافي در بين جايگاه‌هاي مشاهده نمي‌كنم، يا شايد دقت نكردام.

راننده خودرو سمند نيز در پاسخ گفت: بين جايگاه‌هاي سوخت اختلاف وجود دارد، البته اين اختلاف در كميت نيست، بلكه در كيفيت نيز اختلافاتي وجود دارد، به‌طوري كه كيفيت بنزين بعضي از جايگاه‌ها خيلي پايين است.

راننده هيوندا سانتافه نيز در پاسخ گفت: اختلافي در بين جايگاه‌هاي وجود ندارد و همه‌چيز درست است. راننده تاكسي فرودگاه نيز در پاسخ گفت: در پمپ‌هاي جايگاه خيلي خطا وجود دارد و در حق ما رانندگان تاكسي اجحاف مي‌شود.

يكي از مسائلي كه باعث مي‌شود همواره نظريه كم‌فروشي بنزين بر جاي خود باقي باشد، اين فرضيه است كه كارگران جايگاه‌هاي سوخت حقوق ثابت ماهانه نداشته و به صورت كارمزدي حق‌الزحمه خود را پرداخت مي‌كنند. چيزي كه سبب مي‌شود آنها در فرآيند سوخت‌رساني خللي وارد كنند. وقتي از «معمار» مدير جايگاه سوخت 121 ستارخان درباره نحوه پرداخت حقوق كارگران جايگاه پرسيدم، او با لحني كه انگار بارها به اين پرسش پاسخ داده است، گفت: نه‌تنها در جايگاه ما بلكه در تمام جايگاه‌هاي عرضه بنزين، ‌براي تمام كارگران حقوق ثابتي كه برپايه حقوق وزارت كار است در نظر مي‌گيرند. اگر حالتي غير از اين وجود داشت و قرار بر پرداخت حقوق به صورت درصدي بود، كارگران بايد در خيابان دنبال ماشين مي‌گشتند تا بتوانند پول بيشتري دريافت كنند، درصورتي كه اين‌گونه نيست و براي كارگر جايگاه فرقي نمي‌كند كه ما 10هزار ليتر بنزين بفروشيم يا 10 ليتر.

در حالي كه گفت‌وگو با مدير جايگاه سوخت121 ستارخان بودم كه ورود تانكر حامل بنزين به جايگاه نظرم را جلب كرد،

 راننده تانكر كه خود را علي محجوبي معرفي كرد از همان ابتداي گفت‌وگو استقبال خوبي از من داشت و با خوشرويي تمام پاسخگوي پرسش‌هايم بود، در ادامه مشروح اين گفت‌وگو را مي‌خوانيد.

آيا جايگاه‌هاي بنزين با يكديگر تفاوت دارند؟ به‌طوري كه بعضي‌ها استانداردتر باشند و ضريب خطاي پمپ‌هايشان كمتر باشد؟

اينكه بگوييم جايگاه با جايگاه فرق مي‌كند، اشتباه است. سازمان استاندارد با گشت‌هايي كه به صورت غافلگيرانه انجام مي‌دهد، از جايگاه‌ها بازديد مي‌كند. ماموران اين سازمان با ظرف‌هاي مخصوصي از تمام پمپ‌ها تست مي‌گيرند و از اين طريق صحت پمپ را بررسي مي‌كنند. عده‌يي از مردم فكر كنند وقتي پمپي خراب شود، بنزين كمتري تحويل مي‌دهد در صورتي كه بار‌ها مشاهده شده بعضي از پمپ‌ها، بنزين بيشتري به مشتري تحويل مي‌دهند كه در اين‌صورت جايگاه متضرر مي‌شود. علاوه بر اين دوربين‌ها نيز به‌صورت شبانه‌روزي كار مي‌كنند تا وقتي بازرسان استاندارد آمدند و فيلم‌ها را چك كردند، تخلفات صورت گرفته مثل دستكاري پمپ‌ها، باز كردن پلمپ پمپ‌ها و دستكاري در مخزن نگهداري را ثبت مي‌كنند.

فرض را بر اين بگذاريم كه جايگاهي با دستكاري پمپ‌ها، بنزين كمتري به مشتري تحويل دهد، مردم چگونه مي‌توانند به صورت تجربي متوجه اين كم‌فروشي شوند؟

اگر شما مي‌خواهيد ببينيد كه جايگاهي متخلف است يا نه، در نيمه‌شب به جايگاه مورد نظر برويد، زيرا وقتي نيمه‌شب به پمپ بنزين‌ها مي‌رويد با دو حالت روبه‌رو مي‌شويد، ‌در حالت اول همه‌چيز بايد نرمال باشد، يعني تمام پمپ‌ها كار كنند و كارگران مشتري‌ها را به سمت پمپ‌هاي خاصي هدايت نكنند، ‌اين يعني تمام پمپ‌ها سالم است و براي جايگاه فرقي نمي‌كند كه شما با كدام پمپ بنزين بزنيد، اما در حالت دوم، كارگران جايگاه تمام پمپ‌ها را قطع مي‌كنند و فقط از يك يا دو پمپ استفاده مي‌كنند و شما را ملزم به استفاده از اين پمپ‌ها مي‌كنند، ‌اين عمل حاكي از آن است كه اين دو پمپ خراب هستند و جايگاهدار مي‌خواهد در طول شب كه ماموري وجود ندارد يا به عبارتي شهر در خواب است از اين پمپ‌هاي خراب استفاده كند و سود خوبي نيز از اين راه نصيب خود كند. در واقع تعداد كارگران جايگاه ثابت است و اين‌گونه نيست كه در شيفت شب يك كارگر حضور داشته باشد و به خاطر كمبود نيرو، مشتري را به سمت تعداد محدودي از پمپ‌ها هدايت كند.

گشت‌و‌گذار هدفمند من در چند جايگاه سوخت حاكي از اين بود كه مشتريان بين جايگاه‌هاي سوخت در سطح شهر تفاوت قائل مي‌شوند و حاضر نيستند در هر جايگاهي عمل سوخت‌گيري را انجام دهند، در واقع مشتريان فكر مي‌كنند تعدادي از پمپ بنزين‌ها متخلف هستند، آيا اين موضوع صحت دارد؟

تعدادي از شهروندان مي‌گويند در بعضي از جايگاه‌هاي سوخت تخلف صورت مي‌گيرد و بنزين كمتري عرضه مي‌شود، من در جواب اين شهروندان مي‌گويم از آنجايي كه اشكالاتي كه در جايگاه‌ها وجود دارد ناشي از فرسودگي جايگاه‌هاست، بايد گفت كه از كجا معلوم پمپ‌هاي خراب بنزين بيشتري را به مشتريان تحويل ندهند. البته حدس و گمان‌هايي وجود دارد، اما من به شخصه بين جايگاه‌هاي سوخت هيچ تفاوتي مشاهده نمي‌كنم و در نزديك‌ترين جايگاه به منزل شخصي‌ام سوخت‌گيري مي‌كنم، از طرفي بايد به شلوغي خيابان‌ها نيز توجه داشت، به‌طوري كه براي همه مشخص است كه در ترافيك، مصرف بنزين به علت گاز دادن‌هاي پي در پي و دور موتور بالا بيشتر مي‌شود.

آيا احتمال دارد در بعضي از جايگاه‌هاي بنزين همراه با هوا به مشتريان فروخته شود؟

 بگذاريد اين‌گونه به پرسش شما پاسخ دهم، من به عنوان كسي كه سال‌ها راننده تانكر حمل بنزين بوده‌ام، وقتي براي تخليه بار به جايگاهي مراجعه مي‌كنم، انتظار دارم كه جايگاه سريعا محموله بنزين را تخليه كند، ‌زيرا بعد از گذشت 30 دقيقه از ثابت ماندن بنزين در مخزن، بنزين در مخزن ته‌نشين مي‌شود و اكسيژن بنزين به سمت بالا مي‌آيد، اين عمل موجب مي‌شود تا مخزن ظرفيت بنزين كمتري را نشان دهد و جايگاه مدعي شود كه بنزين كمتري دريافت كرده، البته بماند كه شرايط آب و هوايي نيز مشكلاتي را براي ما (رانندگان تانكر) و جايگاهداران به وجود آورده است، مثلا اگر بنزين در دماي 25 درجه بارگيري شود، جايگاهداران نمي‌پذيرند كه در دماي پايين‌تر بنزين را تخليه كنند، توصيه من به رانندگان اين است كه در حال تخليه بنزين توسط تانكر‌ها، سوخت‌گيري نكنند، در اين ساعت، بنزين در مخزن جايگاه با هوا تركيب شده و كيفيت آن كاهش مي‌يابد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

علی: 1395/2/2022:44:27،
33
39
من چندین جایگاه رو امتحان کردم و الان چند سالی می شه که فقط سر وردآورد که برای شرکت بهران هستش، بنزین می زنم.
امين: 1395/2/2112:32:24،
30
46
من يه سري يه ظرف ١،٥ ليتري بنزين ميخواستم ،٢ ليتر حساب كرد.به مسؤل جايگاه گفتم، گفت احتمالا ظرفت خرابه :|
علی: 1395/2/2113:34:00،
33
40
فقط کم فروشی بنزین نیست ، من از سوپری محل میوه خریدم بعد خودم بردم با ترازو وزن کردم دیدم از 10 کیلو گرم میوه و ... که خرید کرده بودم سرجمع 1.5 کیلو از فاکتوری که برام زده بود کمتر بود . این فروشنده کم فروش ترازوش رو دست کاری کرده بود و وزن را بیشتر نشان می داد . کلا در کشور ما اخلاق و انسانیت از بین رفته دلیلشم اینه که : الناس و علی دین ملوکهم.
مرام: 1395/2/2114:20:59،
34
43
با سلام ، سوای تخلفات مختلفی که از سوی جایگاه های بنزین صورت می گیرد کیفیت خدمات ارایه شده نیز در مقایسه با کشورهای دیگر بسیار پایین است. به عنوان مثال در کشور ترکیه هر جایگاهی که با یک مارک مشخص وارد میشوید کیفیت آن در کل کشور یکسان بوده و عموما خدماتی نظیر ماشین شویی ، سرویس بهداشتی بسیار تمیز و مجهز ، سوپر مارکت مناسب ، چای رایگان و ... را ارایه میکند و جهت زدن بنزین نیازی به پیاده شدن از ماشین هم نیست( البته بدون اخذ مبلغ اضافی) .
در تهران و در جایگاه امیرآباد ساعت 12 شب کارگر پمپ به اصرار خواست تا خودش بنزین بزند و به قولی برایم کلاس گذاشت و من زیر چشمی حرکاتش را زیر نظر داشتم که دیدم سر 50 لیتر نازل را قطع کرد و سریع اعداد را صفر کرده و گفت 60 لیتر شد و از من 72000 تومان طلب کرد .!!
90: 1395/2/2022:46:15،
54
37
من با یه چراغ آمپر رفتم داخل پمپ بنزین یعنی حدودا 10 لیتر توی باک بود
ماشین ال 90
بعد دیدم ماشین حدود 53 لیتر بنزین خورد

باک خشک ال 90 کلا 50 لیتر میگیره یه خال بنزین هم 10 لیتر
یعنی توی باک 50 لیتری 63 لیتر بنزین زدم

از مسول جایگاه پرسیدم میگه آمپرت خرابه
چظور همون یه جایگاه آمپر خراب ماشینم خراب بود
بعد به مسخره میگفت شاید معجزه شده
سوئیچ: 1395/2/2109:30:56،
36
40
بعد از 2 سال زانندگی با هیوندا آی 30 تازه فهمیدم باک خالی فقط 45 لیتر جا میگیره نه 50 لیتر چون تعطیلات خارج از ایران بنزین زدم متاسفم هر چی داره سرمون میاد از خودمون هست ......
مدیر جایگاه: 1395/2/2022:55:18،
40
66
این مسائل را نبایدازراننده ها و مردم عادی سؤال کرد چون تشخیص آن بدون دستگاه سنجش غیرممکن است ، بازرسان شرکت نفت
علی الخصوص در داخل شهرتهران مکررا وسرزده جایگاهها را از نظر کم فروشی ویا وجود آب در بنزین تست میکنند و درصورت کمترین تخلف جريمه سنگين میکنند بنابراین هیچکدام از جایگاهها درشهر تهران ازنظر کیفیت و کمیت فرقی باهم نمیکنند
ایمان: 1395/2/2023:50:25،
46
42
راننده تانکر هم کارشناسی بوده ها !!!!!!!!!!!!!!
ناصر: 1395/2/2023:56:53،
47
31
من در اصفهان پمپ بنزین خیابان آتشگاه بنزین زدم با وجودی که آمپر بنزینم یک خط بنزین داشت وظرفیت باک ال نود 50 می باشد ولی بنزین زدم تا باکم پر شد اما با وجودی که یک خط بنزین داشتم 50 تا زدم وبه کار گر پمپ گفتم که ظرفیت باک من 50 می باشد ولی من آمپر بنزین یک خط داشت خلاصه آمدم ولی دفعه دوم که خواستم بنزین بزنم در پمپ بنزین چهار باغ بالا با همان یک خط بنزین که داشتم بنزین زدم ولی این بار 39 تا که زدم بارک بزنیم پر شد دیگر همیشه از پمپ های شرکتی بنزین می زنم
فرامرز: 1395/2/2100:04:01،
46
40
من خودم حدود ساعت11:30 امشب در یکی از جایگاه ها سوختگیری کردم که متاسفانه یکی از درجه های نمایشگر بنزین حدود 5 لیتر کمتر از میزان همیشگی نشان داد بعد اسم پول حرام را میگذارند سود بیشتر!!!!!
محسن از شیراز: 1395/2/2100:25:51،
35
39
تو شیراز خودمون بالاتراز فلکه احسان رفتم بنزین زدم.206 sd دارم.حساب کرده بودم با سی لیتر باکم باید پربشه امااااااا 38 لیترزدم تا پرشد درصورتی که باک من 40لیتریه و یک چهارم باکم پربود!!!
آخرش هم جایگاه دار گفت حتماااا من اشتباه کردم و باکم خالی خالی بوده.
این تجربه من بود ..
كامبيز: 1395/2/2100:40:52،
36
41
باك بنزين ٢٠٦ حداكثر ٥٠ ليتر جا دارد اينجانب در پمپ بنزين ستارخان ضلع جنوب كه اكنون در حال تعمير است در حالي كه در باك حداقل ٥ ليتر بنزين بود ٥٣ ليتر جا گرفت
ايمان : 1395/2/2100:43:52،
44
43
يه ظرف ٤ ليتريه، استاندارد ميگرفتي دستت بنزين ميزدي همه چي معلوم ميشد ، اينقدر هم به مغز مبارك فشار نمي اوردي عزيز :-))
ب: 1395/2/2107:54:04،
38
43
ایمان باهوش- وقتی با فشار بنزین میزنی با فشار هوا کم فروشی میکنند تو ظرف 3 لیتری نشون نمیده.
سی: 1395/2/2108:04:07،
42
40
من چند روز پیش جایگاه سوخت بودم و کارت جایگاه را کشیدم بیرون، شنیدم که کارگر پمپ بنزین به همکارش گفت : همه دارن کارت جایگاه را میکشند بیرون برو فشار را زیاد کن!!!!!!!!!!
بعد پرسیدم منظورت چیه؟ خندید و گفت همه جا فشار هوا را زیاد میکنند مقرون بصرفه باشه!
البته همه جا همینه و 60 میلیون دزد کنار هم زندگی خوبی داریم.
ایرانی با عشق: 1395/2/2104:19:05،
39
38
حرفهای خنده دار نزن لطفا
من خودم شش دونگ حواسم هست و بارها شده تو زاپاس حداکثر 5 لیتر داشتم(با مصرف 40 کیلومتر تو حالت زاپاس)و جالبه که 45 لیتر زدم و براحتی 2 لیتر دیگه جا میشده تو 206و جالبتر اینکه بخاطر وجود حباب و آب ماشینم دو استارته روشن میشده و زودتر باکم تموم میشده تو مصرف شهری و با صفر کردن پیمایش،و دیگه اونجا نمیرم و مشکلی فعلا ندارم
ادرس پمپ بنزین تو منطقه 3 بالاتر از همت،اسمشو نمیگم
مهدی: 1395/2/2106:25:34،
43
36
اوایل فکر میکردم آمپر ماشینم خراب هست. مثلا نصف نشون میداد حساب که میکردم باید حدود 25 لیتر بنزین میزدم تا فول بشه. بعد از اینکه 25 لیتر بنزین میزدم با تعجب میدیددم امپر خیلی بالا نرفت . چند جا نشون دادم تعمیر کارها همه گفتن مشکل از امپر یا درجه باک نیست. بعدا یکی شون گفت پمپ بنزینها کم فروشی میکنن حالا یه پمپ بنزین پیدا کردم که تقریبا دقیق هست امید وارم بنزین هاش هم خالص باشه
سعید: 1395/2/2108:21:00،
26
42
همین الان به نظرات خودتون نگاه کنین یکی میگه 206 40لیتر میگیره یکی میگه 50لیتر اقا به خدا به قران با این سختگیری های نفت نمیشه تقلب کرد شرکت نفت روزگار جایگاهدار ها رو سیاه کرده
ميثم: 1395/2/2113:37:15،
25
39
سلام برادر، احوالت خوبه
همين ديروز تو يه جايگاه جديد تو بوشهر بنزين زدم، ماشين 200 متر نرفته خاموش شد. با كلي دنگ و فنگ بردمش تعمير گاه، بعد چاهار ساعت كه همه جاي ماشين رو چك كرد به اين نتيجه رسيد كه مشكل از بنزين هست. برديم كنترل كيفي شركت نفت ميگه اينو از كجا آوردي، 40 درصدش آبه. با اجازه شما و بزرگترا، حدود يه مليون خرج رو دستم گذاشت بابت شستشوي انژكتور و باز و بسته كردن باك و پاك سازي مسير بنزين و .... خدا از سرشون نگذره.
حسین: 1395/2/2108:21:05،
28
41
کم فروشی بنزین را در بعضی جایگاه ها تجربه کردم ولی چیزی که بیشتر ادیت شدم کمبود کیفیت بنزین اکثر جایگاه ها هست. یک 206 مدل 82 با کارکرد بالا دارم . تو یک پمپ بنزین بالای شهر یزد که بنزین میزنم ماشین ساز و روان کار می کنه . تو بقیه پمپ بنزین های شهر که بزنم موتور گه گاهی کم میاره . احساس می کنم می خواد خاموش بشه . انگار و سط بنزین یک دفعه چند لحظه نفت و یا چیزی دیگر وارد موتور شده. وسط چهار راه یک دفعه افت دور موتور و ماشین سرعتش کم میشه . چند بار شمع موتور عوض کردم. انژکتور شستشو دادم. تست موتور رفتم. مکمل استفاده کردم و سال طول کشید که بفهمم مشکل از کیفیت بنزین هست.
حسین: 1395/2/2108:28:13،
40
37
ظاهرا دولتی ها تصور دارند که بالا شهری ها بیشتر ماشین خارجی دارند و حساسیت به کیفیت بنزین. بنزین با کیفیت رو تو جایگاه های بالا شهر توزیع می کنند. پایین شهر هم هر چه موجود بود. یک ماشین پیکان و پراید که فرق بنزین یورو 4 و یورو 1 را نمی فهمد. تویزد من تجربه شخصی دارم. مسئولین تشریف بیاورند تا به آنها اثبات کنم. چرا 206 من با بنزین بالای شهر موتورش ساز و روا کار می کند وبا بنزین پایین شهر مرتبط ریتم می زند. این مسئله رو چندین بار تست کردم و یقین دارم.
م ت: 1395/2/2108:50:13،
39
35
من چند بار 206ام با55ليتر پر شده!!!!!!!!!!!!
بهروز: 1395/2/2109:09:57،
34
41
بهتر نبود بجای مصاحبه با رانندگان محصولات هیوندای از چند تا جایگاه تست میگرفتی،اونوقت راحتتر به نتیجه میرسیدین
من به ضرس قاطع عرض میکنم که همچین کاری قطعا اتفاق میفته
hamid: 1395/2/2109:15:11،
43
47
پمپ بنزین سه راه ورامین در شهر ری ، دادمان شهرک غرب رو از ذهنتون کاملا حذف کنید بالاخص شهر ری
رضا: 1395/2/2109:36:58،
36
50
درسته. دادمان از بهترین جایگاه به بیخودترین جایگاه تنزل پیدا کرده.
وحيد: 1395/2/2110:27:58،
34
42
قديما پمپهاي بنزين داراي گوي يي بود كه داخلش پره بود و مي چرخيد.اگر بنزين حباب داشت نشون ميداد.اوونو حذف كردن تا ...
محمد علی: 1395/2/2111:14:59،
26
44
در یک جایگاه واقع در شهرری بنزین زدم بعد از 6 لیتر بجای بنزین هوا وارد باک میشد
sadegh: 1395/2/2113:17:32،
39
45
مقدار دستگاری توی پمپ بنزین ها کمه. یعنی توی یک باک بنزین 30 لیتری شاید نیم لیتر دستکاری شده باشه که شاید من و شمای راننده متوجه این نیم لیتر نشیم. حالا تصور کن طول روز چند هزار لیتر از اون همه پمپ می تونن بدزدن
سيد جوان: 1395/3/713:46:02،
34
34
بندهيک پرايد دارم هميشه چراغ چشمک زن هشدار بنزين روشن ميشه 20 ليتر بنزين ميزنم و هميشه هم 300 تا راه ميرم هفته پيش در جايگاه.........اسلامشهر 20 لتر بنزين زدم ولي متاسفانه 200 تا ماشين راه رفت
يعني در 20 ليتر 6.5 ليتر کم فروشي يعني 30 درصد کم فروشي بنده در روز قيامت هم از مالک جايگاه دار و هم از اون مسئول کنترل کيفيت نازل شرکت نفت نخواهم گذشت

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار