کانال تلگرام ایران جیب
کیان برنا
ibshop
نیسان
تاپیک شاپ

سهامِ ما را نخرید، ضرر می‌کنید !

کدخبر:۲۲۲۷۴یکشنبه، ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۴:۲۵۱۵۵۷ بازدید

مدیرعامل شرکت بیمه میهن، علت افزایش قیمت سهام شرکت متبوع خود در بازار سرمایه را ناشی از بازی با سهام این شرکت در بازار توسط برخی ...

"علی موسی رضا" در گفتگو با نسیم آنلاین تاکید کرد که در حال حاضر هرکسی سهام این شرکت را با قیمت کنونی خریداری کند، ضرر خواهند کرد.

مدیرعامل شرکت بیمه میهن، علت افزایش قیمت سهام شرکت متبوع خود در بازار سرمایه را ناشی از بازی با سهام این شرکت در  بازار توسط برخی دانست و گفت که این افزایش سهام علت دیگری ندارد.

از چندی قبل تر بهای سهام شرکت بیمه میهن درتالار شیشه ای رو به فزونی گذارده به نحوی که قیمت هر سهم این شرکت 1550 ریال مورد معامله قرار گرفته است.

"علی موسی رضا" درگفتگو با نسیم آنلاین تاکید کرد که در حال حاضر هر کسی سهام این شرکت را با قیمت کنونی خریداری کند، ضرر خواهد کرد.

پیشتر، مدیرعامل شرکت بیمه میهن در نامه ای به فرابورس اعلام کرده که شرکت بیمه میهن ملزم به جبران کسری ذخایر به مبلغ  152 هزارو 637 میلیون ریال بابت سال 93 و 92 به ترتیب به مبلغ 42 هزارو 13 و 110 هزار و 624 میلیون ریال بوده که در سرفصل های  تعدیل سنواتی صورتهای مالی شش ماه منتهی به  شهریورماه سال 94 اعمال شده که در نتیجه سود انباشته سال 93 از رقم 114 هزارو 42 میلیون ریال به رقم 38 هزارو 585 میلیون ریال زیان تبدیل شده است.

در ادامه نامه مورد اشاره، با توجه به  نامه بیمه مرکزی، اعلام شده که باید سود انباشته سال 93 به مبلغ  72 هزارو 29 میلیون ریال سود تجدید ارایه شودکه این رقم با اعمال تعدیلات سنواتی94 مبلغ 2 هزارو 593 میلیون ریال بابت سهم قطعی نیروی انتظامی سال 93 در صورتهای مالی 30 اذرماه 94 به مبلغ  69 هزارو 5 میلیون ریال سود اصلاح شد.

موسی رضا، در انتها یادآور شده که با وجود اعمال تغییرات  مذکوردر سرفصل ذخایر تجدید ارایه  شده و پایین بودن پوشش حق بیمه، آخرین پیش بینی سود هر سهم منتهی به 29 .12.94 به مبلغ 204 ریال  تغییری نداشته است.

با اینهمه، صورت سود و زیان پیش بینی شده شرکت بیمه میهن (سهامی عام) برای سال مالی منتهی به تاریخ 30 اسفندماه 1395، منتشر شده که  پیش بینی صورت سود و زیان سال مالی مورد گزارش، مطالبات راکد و منقول از سالهای گذشته، مشکوک الوصول تلقی نشده و در این ارتباط، هرگونه تغییر در فرض یاد شده، سود پیش بینی شده مورد گزارش را متأثر خواهد کرد.

بر اساس این گزارش،درخصوص مفروضات مبنای تهیه صورت سود و زیان پیش بینی شده شرکت برای سال مالی مورد گزارش، موارد زیر قابل ذکر است:

پرداخت 20 درصد از سود عملیاتی بیمه ای در بخش بیمه شخص ثالث وسایل نقلیه، موضوع ماده 27 قانون اصلاح قانون بیمه اجباری مسئولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی در مقابل شخص ثالث، با فرض زیان ده بودن عملیات بیمه ای رشته بیمه مزبور، در پیش بینی صورت سود و زیان سال مالی مورد گزارش منظور نشده است.

هرچند در اجرای موضوع بند 1 تصویب نامه شماره 181070 ت 47905 ھ مورخ 18/09/1391 هیات وزیران و در راستای الزامات مقرر در بند "ب" تصویب نامه مزبور(موضوع تکلیف موسسات بیمه تاسیس شده قبلی به انطباق با مفاد این تصویب نامه، ظرف مدت چهار سال و بر اساس برنامه زمان بندی مورد تایید شورایعالی بیمه) و با توجه به اقدام های انجام شده در این ارتباط، افزایش سرمایه شرکت مورد انتظار بوده،ولی در مفروضات مبنای محاسبه سود هرسهم پیش بینی شده برای سال مالی مورد گزارش، تحقق افزایش سرمایه مزبور، لحاظ نشده است.

الزامات دستورالعمل نحوه گزارشگری "اطلاعات مالی آتی"، درخصوص ارایه و افشای اطلاعات مرتبط با پیش بینی منابع و مصارف وجوه نقد و سایر اطلاعات، رعایت نشده است.
اخبار مرتبط

دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
X22
نگین خودرو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

آسایشگاه خیریه
سکه ثامن
کلینیک دی
جار میزنم
تورآنتالیا