کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

كشورهايی كه پناهجو نپذيرند جريمه می شوند

کدخبر:۲۲۱۴۵چهارشنبه، ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۵:۵۹۱۵۴۹ بازدید

اتحاديه اروپا اعلام كرد كه آن دسته از كشورهاي اروپايي كه از پذيرفتن پناهنده‌ها سرباز زدند، با جريمه 250000 يورويي براي هر پناهنده ...
كشورهايی كه پناهجو نپذيرند جريمه می شوند

اتحاديه اروپا اعلام كرد كه آن دسته از كشورهاي اروپايي كه از پذيرفتن پناهنده‌ها سرباز زدند، با جريمه 250000 يورويي براي هر پناهنده مواجه خواهند شد.

 به گزارش فايننشال تايمز، اين بند تنبيه يا مجازات مالي يكي از مجادله برانگيزترين بخش‌هاي طرحي است كه كميسيون اروپا براي بازنگري در قانون پناهندگي دوبلين در نظر گرفته و قرار است امروز اعلام شود.

از زمان سرازير شدن پناهنده‌هاي سوري به اروپا، بحران پناهنده‌ها در اتحاديه اروپا بالا گرفته است. برخي از كشورهاي اروپايي، سيم خاردار در مرزهاي خود كشيدند و مانع ورود پناهنده‌ها به كشور خود شدند. اتحاديه اروپا در جلساتي با اعضاي خود به توافق رسيد كه هر يك از كشورها تعدادي از پناهجوها را به عنوان سهميه خود بپذيرند.

پس از اين اتفاق بود كه كميسيون اتحاديه اروپا تلاش كرد، نظام پذيرش پناهندگي خود كه زير فشار بحران اخير پناهندگي از هم پاشيده و اصل مهم مسافرت آزاد در محدوده شينگن را به خطر انداخته بود ، با افزودن بندهاي تنبيهي مالي مجددا احيا كند.

 در هفته‌هاي اخير، موج پناهندگي به يونان در اثر كنترل سفت و سخت مرزهاي آبي و نيز توافق با تركيه براي بازپس فرستادن پناهجويان به اين كشور كاهش پيدا كرده است. با اين‌همه، ميان كشورهاي اتحاديه اروپا، بر سر تقويت نظام تنبيهي قانون پناهجويان اختلافات شديدي وجود دارد.

اصلاحات كميسيون در حالي كه اين محدوديت‌هاي سياسي را پذيرفته است، قصد دارد كه به تدريج مسووليت كمتري را متوجه كشورهاي مرزي مانند يونان كند كه به‌طور خودكار، نخستين جايي است كه پناهجويان براي ورود به اروپا به آن فكر مي‌كنند. در واقع اتحاديه اروپا در نظر دارد تا نظام فعلي را به گونه‌يي اصلاح كند كه اگر يك كشور اروپايي مانند يونان با سيل پناهجويان مواجه شود، هر كشوري از اين اتحاديه سهم خود را بپذيرد.

 از همين رو اتحاديه اروپا تصميم گرفته كه از اين اصلاحات با بند الزام‌آور مجازات مالي حمايت كند و عمدا مبلغ جريمه را بالا گرفته است.  براساس گفته برخي از افرادي كه در جريان تدوين اين طرح بودند، مبلغ اين جريمه 250000 يورو براي هر نفر خواهد بود. البته برخي مي‌گويند، مبلغ آن تحت شرايط مختلف قابل تغيير خواهد بود. يكي از مقامات مي‌گويد: ميزان جريمه مي‌تواند تغيير كند،

بر اساس اينكه كشوري عمدا از پذيرش پناهجو خودداري مي‌ورزد يا آمادگي پذيرش پناهجو را به دلايل اقتصادي و... ندارد. با اين‌همه قرار است كه اين جريمه يا بند مالي، به‌مثابه يك تنبيه عمل كند. اما يكي ديگر از مقامات مي‌گويد كه موضوع شرايط در بين نيست، بلكه هزينه امتناع از پذيرش پناهجو، هزاران يورو خواهد بود.

كشورهاي اروپاي شرقي، مانند لهستان و مجارستان دنبال جايگزين‌هايي به جاي پذيرش سهميه پناهجو هستند اما در هر حال بايد جريمه بالايي كه اين طرح در نظر گرفته است را بپردازند. در كميسيون اروپا تعيين شده است كه لهستان بايد 1.5 ميليارد يورو براي نپذيرفتن سهميه 6200 پناهجوي خود براي جابه‌جا كردن آنها به ايتاليا يا يونان بپردازد.

اين طرح اساسا به اين دليل پيشنهاد شده است تا انگيزه‌ها براي اجراي قانون سهميه‌ها را افزايش دهد، قانوني كه تاكنون اجرا نشده و جابه‌جايي و استقرار حدود 160000 هزار پناهجو همچنان معوق مانده است و به علت امتناع برخي كشورها از جمله كشورهاي اروپاي شرقي كه از پذيرش سهميه پناهجوي خود سرباز زده‌اند كمتر از يك درصد تعدادي كه سال گذشته توافق شده است، ميان كشورها توزيع و جابه‌جا شده‌اند.

 آلمان، ايتاليا و يونان براي اصلاحات جديد قانون دوبلين كه به كشورهاي شمالي اتحاديه اروپا مانند بريتانيا، فنلاند اجازه مي‌دهد كه بتوانند پناهجو را به بندري كه نخست به آن وارد شده، بازگردانند. طرح اصلاحي مسووليت‌هاي كشورهايي را كه در مرز ورود به اروپا قرار دارند را هم حفظ مي‌كند زيرا آنها قادر هستند كه بلافاصله پناهجويان را ديپورت يا اخراج كنند.

به اين ترتيب اتحاديه اروپا مي‌خواهد مرهمي براي زخم‌هاي پناهجوياني پيدا كند كه در سال گذشته بيش از 3000 نفرشان جان خود را از دست دادند و برخي از آنها در مديترانه مفقود شده و اثري از آنها نيست.

 بروكسل تلاش مي‌كند تا نظام كاملا متمركزي درباره پناهجويان بر پايه سهميه‌بندي پناهجويان تنظيم كند تا به اين ترتيب از افزايش آنها به يك كشور هم جلوگيري كند. اگر يك كشور بيش از 150 درصد سهميه اصلي خود در طول سال با ورود پناهجو مواجه باشد، (سطحي كه براساس درآمد ملي و جمعيت هر كشور محاسبه مي‌شود)، اصلاحيه جديد، توزيع مجدد پناهجويان را به ساير كشورهاي اروپايي الزامي مي‌داند. قانون جديد البته در مورد برخي كشورهاي اتحاديه اروپا مانند بريتانيا و ايرلند- كه خارج از محدوده شينگن هستند و در عين حال بخشي از نظام دوبلين هم هستند اما از سهميه پناهجو معاف‌اند- چيزي نمي‌گويد. اين طرح فقط مي‌گويد، بريتانيا و ايرلند الزامي ندارند كه بخشي از نظام دوبلين باشند.

براي بريتانيا كه اين روزها زمزمه‌هاي جداسري سر داده و در آستانه برگزاري رفراندوم براي ماندن يا رفتن از اتحاديه اروپا قرار دارد، نظام دوبلين مساله حساسي است. لندن همواره در برابر اصلاحات در رژيمي كه از سال 2003 جابه‌جايي و انتقال 12000 پناهجو را به ساير كشورهاي اتحاديه اروپا اجازه مي‌دهد، مقاومت كرده است.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

کوکی: 1395/2/1508:49:35،
152
26
اصلا آدم از این همه احترام به حقوق بشر دهنش باز می مونه.
جدی جدی اینقدر حرف واسه وصف زیبایی این کارشون دارم که نمیدونم از کجا شروع کنم.
تو کشور های مسلمان چپ و راست تو کشور خودشون دارن آدم میکشن.
تو کشور های غربی بخاطر آسایش پناهنده ها کشور هایی که پناهنده ها رو نمیپذیرن رو جریمه میکنن.
بیایم قبول کنیم که اون ها از مسلمان ها مسلمان ترند.
احمد: 1395/2/1509:34:40،
32
115
ادم از کار ماهواره ها و شستشو مغزهای بعضی ها دهنش وا میمونه ؟ دوست عزیز یه کم تحقیق کن ببین داعش تولید چه کشوری چه کشوری بهش سلاح میفروشه حقوق بشر؟؟؟!!! همون کودک سوری که تو دریا غرق شد میگی؟ تمام این اتفاقا و کشت و کشتار ها فچتوسط همون کشورهایی صورت میگیره که ازش دفاع میکنی هرچند عوام جامعه این چیزا رو نمیفهمه و فقط رسانه های اونا رو دنبال میکنه
ایرانیان: 1395/2/1509:49:15،
70
16
انسانیت و ارزش هر چیزی را دانستن شرط است در کشور اسلامی ما انسان, حیوانات درختان گیاهان محیط زیست و همه چیز فقط از نظر درآمد برای دولت و عده‌ای خاص در بعضی مواقع در نظر گرفته خواهد شد و بعضی اعتقادات فقط برای تنبیه و بازدارندگی سلیقه‌ها استفاده میشود.
123: 1395/2/1510:18:50،
27
81
اگه خیلی دلت غنج میره و تحت تاثیر قرار گرفتی برو تو صف پناهجویان تا ببینی چه طور مثل حیوانات تحقیر میشن بعضی آدما آدم رو به فکر فرو می برند
هادی: 1395/2/1511:16:06،
59
20
پاسخ به احمد : کشتارتوسط بشاراسد وروسیه وکمک ایرا ن انجام میشه.
خخخ: 1395/2/1511:18:57،
40
26
چه مسخره .فردامردم کشورهای اروپایی توکشورخودشون میشن اقلیت وقانون رو همین پناهنده ها تعیین میکنند واحتمالا مردم دراروپا مجبوربه داشتن حجاب میشن.خخخ
دلاری: 1395/2/1515:46:40،
23
18
من میخام برم
پناهنده بشم
اما ممنون میشم اول اون 250 هزار یورو بهم بدین
sohil_kiyan: 1395/2/1508:55:52،
99
21
چرا هیچ سوری نمیاد کشور ما پناهنده بشه ؟؟؟!!!!! باور کنید ما مردمان خوبی هستیم خخخخخ
ایرانی: 1395/2/1509:30:08،
77
17
خود ایرانیها میرن اینور انور پناهنده میشن سوری بیاد اینجا چیکار کنه ما فقط مدافع حرم میسازیمو بس.برای زندهها زیاد کاری انجام نمیدیم
جوان بیکار: 1395/2/1510:53:12،
71
20
اگ بزارن کسی از کشور بیرون بره مطمئن باشید در یکسال 20 میلیون ایرانی به کشورهای اروپایی سرازیر خواهند شد در ایران دیگر جایی برای زندگی نیست
123: 1395/2/1512:31:22،
19
55
شما کی خواستی بری که جلو راهت رو بستن ؟!
یه حرفایی میزنی عجیییب!!!
kkkkkkkkkkkkkkkk: 1395/2/1511:36:28،
50
19
وجالب که هیچکسی نمیادایران پناهنده بشه.خوب میدوننن ایران چه خبر
john: 1395/2/1523:17:27،
23
19
رسما تصمیم گرفتن خودشونو نابود کنن

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت جدید محصولات سایپا اعلام شد / مهر 96 + جدول
شرایط پیش فروش خودروی پژو 207 اتوماتیک ویژه مهر 96 با ظرفیت محدود
بخشنامه جدید پیش فروش خودروی رنو ساندرو استپ وی منتشر شد - آبان 96
شرایط فروش فوری محصولات ایران خودرو منتشر شد/ آبان 96
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - آبان 96
آغاز دور جدید پیش فروش رنو ساندرو استپ وی با ظرفیت محدود - آبان 96
معرفی جایگزین احتمالی پژو 405 در ایران
معرفی پرفروش‌ترین نوشابه‌های انرژی‌زا در جهان
آغاز دور جدید پیش فروش خودروی دنا پلاس از سوی ایران خودرو - مهر 96
ورود نسل جدید خودروهای ماهیندرا به ایران + حدود قیمت
شرایط جدید فروش نقد و اقساط محصولات شاسی‌بلند شرکت ایران خودرو - آبان 96
حواشی عجیب باز هم در ثبت‌نام ساندرو استپ‌وی امروز دوشنبه
آغاز دور جدید فروش محصولات شرکت پارس خودرو - آبان 96
کدام خودروها در بازار بیشترین اختلاف قیمت را با نمایندگی دارند؟
خودروی جدید بسترن B30 به مشتریان تحویل داده شد + قیمت بازار
آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار