کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

جزئیات توافق جدید مالیاتی اصناف با دولت

کدخبر:۲۲۱۳۱سه شنبه، ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۶:۰۰۱۷۴۴ بازدید

رئیس اتاق اصناف ایران از توافق جدید مالیاتی اصناف با دولت خبرداد و گفت: تکلیف برگ قطعی‌های مالیاتی در کمتر از 6 ماه روشن ...

رئیس اتاق اصناف ایران از توافق جدید مالیاتی اصناف با دولت خبرداد و گفت: تکلیف برگ قطعی‌های مالیاتی در کمتر از 6 ماه روشن می‌شود.

به گزارش ایران جیب به نقل از مهر، علی فاضلی از تعیین تکلیف برگ قطعی‌های مالیاتی و صدور مفاصاحساب مالیات مشاغل در کمتر از ۶ ماه خبرداد و گفت: پیش‌بینی ما این است که بخش عمده‌ای از مطالبات و درآمدهای مالیاتی دولت در کمتر از ۶ ماه وصول شود.

رئیس اتاق اصناف ایران در مورد جزئیات تفاهم نامه جدید اتاق اصناف ایران با سازمان امور مالیاتی، افزود: این تفاهم‌نامه در راستای اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و تحقق شعارِ امسال مقام معظم رهبری انجام شده است.

فاضلی توضیح داد: تفاهمنامه اتاق اصناف ایران با محوریت نحوه پرداخت مالیات اصناف و به منظور اجرایی شدن فرمان مقام معظم رهبری در حمایت از تولید داخلی و بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌های بنگاه‌های تولیدی، جذب حداکثری فرصت‌های شغلی و به حداقل رساندن تعدیل‌های شغلی، افزایش کیفیت و تنوع محصولات تولیدی با رویکرد صادراتی، تسهیل و بهبود محیط کسب و کار، شفاف‌سازی فعالیت های اقتصادی و رونق کسب و کار و همچنین وصول هرچه بیشتر درآمدهای مالیاتی برای کاهش وابستگی اقتصاد به نفت در دستور کار قرار گرفت.

وی تصریح کرد: پس از یک ماه مذاکرات کارشناسی با رئیس سازمان امور مالیاتی برای اولین بار توافق متمایزی به عمل آمد. بر همین اساس پیش‌بینی ما این است که تکلیف بخش اعظمی از برگ قطعی‌های مالیاتی که بوروکراسی و نارضایتی شدید مودیان و انحراف از شفافیت اداری را در پی داشته است، در کمتر از ۶ ماه مشخص شود و دولت هم بخش عمده‌ای از مطالبات و درآمدهای مالیاتی را ظرف مدت کمتر از ۶ ماه دریافت می‌کند.

فاضلی همچنین شفاف‌سازی فعالیت‌های اقتصادی، توجه به نقش مشارکتی تشکل‌های صنفی در تصمیم‌گیری‌ها، برچیده شدن ممیز سالاری، کاهش نفوذ اشخاص در تعیین مالیات و جلوگیری از هر گونه فساد احتمالی اداری را از دیگر مزایای این تفاهم نامه ذکر کرد و گفت: تاثیر مخرب رکود توام با تورم در بنگاههای کوچک و متوسط از جمله در ۶۶۰ هزار واحد صنفی تولیدی، کمبود منابع مالی و بانکی برای توسعه فعالیت و سرمایه در گردش واحدهای صنفی، پیچیدگی و بوروکراسی اداری، حجم گسترده قوانین و مقررات به عنوان عامل بازدارنده در تسهیل و بهبود محیط کسب و کار و قاچاق از عوامل اخلالگر در حمایت از تولید داخلی اصناف را با چالش های بسیاری مواجه کرده است.

وی اضافه کرد: تمامی این عوامل موجب شد تا حدود سه میلیون واحد صنفی که ۹۲ درصد بنگاههای کوچک و متوسط را تشکیل می‌دهند، با مشکلات عدیده‌ای در تعدیل نیروی شدید انسانی در پی تشدید رکود اقتصادی مواجه شوند. به همین دلیل، این تفاهمنامه موجب روان سازی فعالیت‌های اقتصادی و افزایش رضایت مندی سه میلیون بنگاه اقتصادی با بیش از ۶ میلیون و ۱۰۰ هزار شاغل موجود و احتساب ۲۴ میلیون نفر از جمعیت ایران به عنوان خانواده های اصناف خواهد شد.

به گفته فاضلی، سه میلیون و ۱۰۰ هزار واحد صنفی و صنعتی در کشور وجود دارد که ۶۶۰ هزار واحد به میزان ۲۲ درصد جزء صنوف تولیدی به شمار می روند که در یک هزار و ۸۵۰ نوع رسته صنفی فعالیت می کنند. در عین حال ۴۵ درصد صنوف توزیعی، ۱۸ درصد صنوف خدمات فنی و ۱۵درصد صنوفِ ایران خدماتی محسوب می شوند. از میزان ۸۸ هزار واحد صنعتی تولیدی در کشور حدودسه هزار و پانصد واحد در قالب واحدهای صنعتی بزرگ بیش از ۱۰۰ کارگر دارند و ۸۱ هزار واحد صنعتی دیگر با اشتغال از ۱۰ تا ۱۰۰ نفر شاغل به عنوان بنگاه کوچک و متوسط صنعتی به فعالیت می پردازند.

وی تصریح کرد: دامنه این تفاهم نامه صرفا مودیان بند ج قانون مالیات های مستقیم (مشاغل و اصناف) را شامل می شود و دفاتر و اسناد مودیان بند الف و ب از سوی سازمان امور مالیاتی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

گفتنی است، بر اساس اصلاحیه قانون مالیاتهای مستقیم مصوب سال ۱۳۹۴ اصناف (مودیان موضوع بند ج ماده ۹۵ قانون مالیاتهای مستقیم تا پایان خرداد ماه ۹۵ موظف به ارائه اظهار نامه مالیاتی به صورت الکترونیکی هستند ولی شرکتها طبق روال سال های قبل تا پایان تیرماه برای ارائه اظهار نامه مالیاتی فرصت دارند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

محمد: 1395/2/1418:30:08،
49
24
چه تفاهمی .....واقعادمتون گرم ....خداچرااین مسئولین اینقدربه فکرمردمند....بابایه ذره هم به فکرخودتون باشید....استراحت بدین به خوردتون
سالار: 1395/2/1423:36:25،
34
30
دارم میگم تمام انواع مالیات و انواع عوارض که به هر بهانه ای از مردم گرفته میشه فقط و فقط بخاطر این هست که دولت بتونه شکم کارمندای رسمی (قراردادی ها نیان بگن ما 1700 میگیریم و من طرف حسابم رسمی هاست خودتون میدونید چی میگم اونهایی که حداقل دو برابر شما میگیرن و خیالشون تا آخر عمر راحته که کار براشون هست) خودش رو که برجی 4 میلیون بیشتر میگیرن رو آخر ماه پر کنه...
متاسفانه یک سری افراد تن پرور و دارای رابط یا پارتی و یا سهمیه رفتن در بدنه دولت چسبیدن و ودائم ادعا دارن که وضع ما خوب نیست و ما فلانیم و بهمانیم...
برادر من هر کسی از حقوق کارمندی ارتزاق میکنه قطعا و یقینا عرضه ی کار در بازار آزاد رو نداره و تماما حقوقش از خون و مال همه ملت ایران هست...
به امید روزی که هیچ کارمندی در دولت نباشه که 30 سال خیالش از بابت کار راحت باشه...
شهرام: 1395/2/1418:38:01،
45
35
خیلی اصناف اوضاع خوبی دارن شما هم سر مالیت اصناف توافق جدید ببندید، وقتی اصناف همه با رکود شدید مواجه هستن چطوری مالیات بدن؟
دانگ فنگ: 1395/2/1419:03:02،
52
39
مالیات و شهرداری کسبه و واحدهای تولیدی کوچک را نابود کردند و در
کل مالیات سازمانها و ارگانهای نور چشمی را از کسبه کوچک و ضعیف
که بی یار و بی پناه بودند چندین برابر گرفتند و موجب تعطیلی و بیکاری تعداد زیادی از مردم شدند/بیکاری و بی پولی موجب از هم پاشیدگی زندگیهای زیادی شده اگه بشه اسمشو گذاشت زندگی
بنده خدا: 1395/2/1510:14:08،
30
35
خدا وکیلی مسولینن اداره مالیات خبر ندارند اصناف دررکود کامل بسر میبرند وبا سیلی صورت خودشان راسرخ نگهداشته اندباب کمی انصاف داشته باشید گفتن مالیات بردرامد اخه وقتی درامدی نیست چطور میخواهید زورکی مالیات بگیرید خدارادرنظرداشته باشید
جوان: 1395/2/1512:29:44،
30
34
اینها به فکر رکود بازار نیستن در حال حاضر بودجه ندارن باید یه طوری از مردم بگیرن وسلام

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - شهریور 96
لیست قیمت جدید محصولات ایران خودرو با افزایش قیمت اعلام شد - شهریور 96
شرایط فروش هیوندای اکسنت شرکت کرمان موتور برای اولین بار اعلام شد + قیمت قطعی
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
آغاز دور جدید فروش فوری پژو 207 اتوماتیک جدید - شهریور 96
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
شرایط پیش فروش جدید محصولات ایران خودرو - شهریور 96
نرخ‌های جدید سود بانکی اعلام شد
جدول پیش فروش محصولات ایران خودرو با سود مشارکت 25 درصد - شهریور 96
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
شرایط جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - شهریور 96
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
فروش خودروی ساینا اتوماتیک برای اولین‌بار تا چند روز دیگر - شهریور 96
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما