کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

بانک‌های بزرگ با ایران مراوده نمی‌کنند

کدخبر:۲۲۰۶۶دوشنبه، ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۰:۳۱۱۰۸۶ بازدید

عضو هیات نمایندگان اتاق ایران با بیان اینکه بانک‌های اروپایی از ترس جریمه آمریکایی‌ها با ایران مراودات معاملاتی اسنادی و ارزی ...

عضو هیات نمایندگان اتاق ایران با بیان اینکه بانک‌های اروپایی از ترس جریمه آمریکایی‌ها با ایران مراودات معاملاتی اسنادی و ارزی ندارند، گفت: سازمان امور مالیاتی «وبال‌گردن» مردم است.

دولت روحانی بخش خصوصی را کنار گذاشت

اسداله عسگراولادی در گفتگوی مشروح با مهر با اشاره به رفت و آمدهای انجام شده از سوی کشورهای اروپایی در چند ماه اخیر، گفت: با نهایت تاسف، هیات‌های متعددی که به ایران آمدند، بخش خصوصی را کنار گذاشتند. البته دولت روحانی، بخش خصوصی را کنار گذاشته است. رئیس جمهور چین در سفر اخیر خود به ایران ۱۶ پروتکل امضا کرد که همه آنها مشمول کار با بخش دولتی اقتصاد ایران است. رئیس جمهور کره ۱۸ پروتکل سرمایه گذاری دارد که همه با دولت منعقد خواهد شد. در این رابطه ما با دولت مشکل داریم.

وی افزود: دولت هنوز حاضر نیست کرکره دولتی شدن را پایین بکشد در حالی که تمام فسادها از بزرگ بودن دولت است. اگر دولت خود را کوچک کند، بسیاری از فسادها از بین می‌رود. در این معاملات دولتی، اگر اختلافی پیش آید، یک پای اصلی خزانه دولت است و این مفهوم فساد می‌دهد. دولت اکنون آنقدر بزرگ شده است که ۸۰ تا ۸۵ درصد از اقتصاد را در اختیار گرفته، بنابراین دولت بزرگ فساد می‌آورد و حتی اگر دولت بخواهد جلوی فساد را بگیرد، نمی‌تواند.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران خاطرنشان کرد: اکنون در برخی بخش‌ها نمی‌توان کاری را بدون پارتی و رشوه انجام داد. در برخی ادارات دولتی اگر رابطه خویشاوندی با کارکنان وجود نداشته باشد، کار لنگ می‌ماند؛ در غیر این صورت از شما پول می‌گیرند؛ این فساد است. خود سازمان امور مالیاتی وبال گردن مردم است. از این موضوع هم پولی گیر دولت نمی‌آید ولی فساد در آن است و دولت باید این معضل را حل کند و همه اینها با کوچک شدن دولت انجام می‌شود.


بهره ۲۰ درصدی و ارز چند نرخی عامل فساد هستند

وی معتقد است که بهره ۲۰ درصدی عامل فساد است و نرخ ارزی که هم اکنون در دولت و بازار وجود دارد، خود عاملی برای فساد میلیاردی شده است. در واقع، دولت دلار را ۳ هزار تومان می فروشد و بازار آن را به قیمت ۳۴۰۰ تومان معامله می‌کند؛ این یک فساد است. افراد بسیاری هستند که دلار ۳ هزار تومانی از دولت می‌خرند و ۳۵۰۰ تومان در بازار می‌فروشند، دولت خود یا نمی‌داند یا عوامل ذی‌نفعش نمی‌گذارند جلوی این فساد گرفته شود و ارز تک نرخی شود.


تیم اقتصادی دولت مسائل را درک نمی‌کند

عسگراولادی گفت: این به دلیل ندانم کاری دولت است. تیم اقتصادی دولت این مسائل را درک نمی‌کند. بانک مرکزی ما فقط شعار می‌دهد در حالی که باید از شعار به شعور بیاید و با مردم صادق باشد. اگر پول ندارد، بگوید پول ندارم نه اینکه دلار را با تفاوت نرخ بفروشد. اگر با صداقت بگوید که کمبود منابع ارزی دارد، مردم زودتر باور می‌کنند.

وی در خصوص هدفمندی یارانه‌ها گفت: پرداخت یارانه‌ها به خاطر انتخابات یا هر چیز دیگری که باشد، علت فساد شده است. کسی که تا مرز ۲ تا ۳ میلیون تومان حقوق می‌گیرد، یارانه نباید بگیرد، این یارانه برای مستضعفان تصویب شده و کسانی که حقوق‌شان به زندگی‌‌شان نمی‌رسد باید یارانه بگیرند اما اکنون کسی که ۳ میلیون درآمد هم دارد، دلش می‌خواهد یارانه بگیرد.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران به وجود مقاومت در برابر خصوصی‌سازی در بدنه دولت اشاره و تصریح کرد: هر وزارتخانه، ده‌ها شرکت دارد و یک روز باید کرکره آن را پایین بکشد اما این کار را نمی‌کنند، چون منافع عده‌ای به خطر می‌افتد. برخی حقوق ۲۰ میلیون تومانی می‌گیرند و شرکت ضرر یا منفعت برده باشد، به او ربطی ندارد و او همواره حقوقش را می‌گیرد.

عسگراولادی با بیان اینکه این روزها شایعه است که آب و برق و گاز و تلفن قرار است گران شود، گفت: فشار دولتی و انحصار باید از روی خدمات برداشته شود؛ این یک سم مهلک برای اقتصاد ایران است. در سایر کشورها وقتی می‌خواهند آب و برق را گران کنند، جلسات و کمیسیون‌های مردمی مختلفی برگزار می‌شود و در نهایت یک درصد قیمت‌ها بالا می‌رود اما اکنون در ایران، شب می‌خوابند و صبح که بیدار می‌شوند، قیمت را بالا می‌برند؛ بنابراین کارمندی هم که حقوق بگیر است، از ۴۵ هزار تومان نمی‌گذرد و می‌گوید که بالاخره بخشی از قبوض خود را می تواند جبران کند. پس انحصارهای دولتی باید بکشند و شرکت‌های دولتی واگذار و خدمات مصرفی و کالاهای مردم باید غیردولتی شود.


بانک‌های بزرگ اروپایی همچنان با ایران مراوده نمی‌کنند

وی درباره برقراری سوئیفت در پسابرجام گفت: مشکل سوئیفت حل شده است. سوئیفت یک رمز ارتباطی بین بانک‌های ایران با دنیا به شمار می‌رود. اکنون علیرغم اینکه سوئیفت برقرار شده اما ارتباط و تراکنش‌های مالی و بانکی با آمریکا و برخی بانک‌های اروپایی هنوز حل نشده است، چراکه بانک‌های اروپایی از ترس جریمه بانک‌های آمریکا، با ایران مراودات معاملاتی اسنادی و ارزی ندارند و اگر شرکت‌های ایرانی پولی بابت طلب‌های خود در اروپا داشته باشند، می‌توانند از محل آن ال‌سی گشایش کنند.

به گفته عسگراولادی، هم اکنون بخش عمده‌ای از مطالبات ایران از اروپا که بلوکه شده بود، وصول شده‌ و تعداد زیادی هم ال‌سی از محل آن باز شده است. پس روی هم رفته، برجام برای ایران یک توفیق به شمار می‌رود؛ اگرچه بداخلاقی آمریکایی‌ها باعث شده که معاملات بانکی ایران در برخی بخش‌ها راه نیفتد و آنچه که به عنوان پول‌های ایران در آمریکا وجود داشته، پس داده نشده و حتی از آن رقم، دو میلیارد دلار هم ایران را جریمه کرده‌اند که این، یک جریمه بی‌جا و ناجوانمردانه است و دادگاه‌های این کشور نمی‌توانند به آن، دست‌اندازی کنند.

وی افزود: آمریکایی‌ها در حالی ایران را دو میلیارد دلار بابت مشارکت در ۱۱ سپتامبر جریمه کرده‌اند که ایران در آن ماجرای کذایی، حضور نداشته و حتی در کشور خود، با تروریست مشکل زیادی دارد و از این موضوع رنج می‌برد؛ حتی ایران از تروریسم، بیشترین صدمه را خورده و این را نمی‌پذیرد که بابت آن جریمه شود. این یکی از نقطه ضعف‌هایی است که در برجام پیش آمده و باید حتما دولت یازدهم تیمی را برای این کار اختصاص دهد و موضوع را به سرعت حل و فصل کند.


هر هفته سه هیات چینی به ایران می‌آیند

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین با اشاره به آینده برجام، گفت: باید بتوانیم آمریکایی‌ها را راضی کنیم که دست از بداخلاقی‌ها بردارند و آنچه که اروپایی‌ها عمل می‌کنند را سرلوحه قرار دهند. اروپا روابط خود را با ایران آغاز کرده و هیات‌های مختلفی از این منطقه به ایران آمده‌اند؛ حتی هیات‌های مختلفی از چین به ایران سفر کرده‌اند و در ده روز آتی نیز ۷ هیات از چین به ایران می‌آیند، ضمن اینکه تا نهم خردادماه هر هفته سه هیات چینی را در ایران ملاقات خواهیم کرد.

عسگراولادی تصریح کرد: طی برجام ۵ رئیس جمهور به ایران سفر کرده‌اند و رئیس‌ جمهوری اسلامی ایران، روسای جمهور چین، روسیه، اتریش و کره و نخست وزیر فرانسه، و ایتالیا را میزبانی کرده است. وقتی یک رئیس جمهور به کشور دیگری سفر می‌کند، اتفاق مهمی است.

وی درباره بداخلاقی بانک‌های آمریکایی اظهارداشت: آنها متاسفانه زیر نظر صهیونیست‌ها هستند و فشاری که صهیونیست‌ها به این بانک‌ها وارد می آورند، باعث شده تا آنها در را به روی ما باز نکنند. بانک‌های اروپایی نیز از ترس جریمه با ما کار نمی‌کنند و اگرچه در آنها به روی ما باز است ولی برای ال سی های بزرگ و تراکنش‌های مالی با ارقام زیاد، ترس از جریمه دارند؛ البته اگر هم بخواهند ال سی باز کنند، نیاز به سپرده بانک مرکزی ایران دارند که باید ما پولی را در  آنجا به عنوان پشتوانه سپرده کنیم.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

پاسخ: 1395/2/1311:09:03،
81
34
نباید هم بکنند یک مشت بانک ورشکسته که تمام پولهارو در ملک و مسکن زمینگیر کردند و تمام اقتصاد را به نابودی کشاندند و با نفت 30 دلاری حالا حالاها باید این املاک خاک بخوره و پولها در مسکن قفل بماند
کوکی: 1395/2/1312:09:08،
56
35
حق داردن اینکارو نکنن.مسولینی که به مردم خودشون رحم نمیکنن.میخوای به بقیه رحم کنن؟؟؟؟؟بخدا بهره یه سری تسهیلات تا 50 درصد هم میرسه.
قسط+سود+جریمه+جریمه و سود مرکب..........یعنی بانک های کشور ما بجای شکوفایی اقتصاد و ارائه تسهیلات به معنی واقعی(تسهیل کردن انجام یک کار) روز به روز دارن مردم رو زمین میزنن.چون فقط به منافع مجموعه خودشون فکر میکنن.
سامان: 1395/2/1312:48:16،
44
38
من تازه کشور چین بودم که میخواستم در یکی از بانکهاش تبدیل ارز کنم گفتند به صاحبان پاسپرت ایرانی ارز تبدیل نمیکنیم در واقع هیچ خدمات بانکی ارائه نمی دیم، حالا وای بحال کشورهای اروپایی، مردم بهتره واقعیت رابدانند که هیچ تحریمی برداشته نشده .
شهروند ایرانی: 1395/2/1312:55:15،
30
29
تحریمها سر جای خوشان باقی هستند منم وقتی فهمیدم که طی سفر به کشور یار غار ایران یعنی چین فهمیدم که خدمات بانکی برای ایرانیها ممنوع است در آن لحطه اینقدر احساس غریبی کردم که تابحال تجربه نکرده بودم
سقراط: 1395/2/1311:09:32،
64
46
تا اونجا که من یادمه بعد از انقلاب و جریان اشغال لانه جاسوسی (مرگ بر آمریکا)، دیگه هیچ شرکت و بانک و بیمه و ... بزرگ دنیا با ما مستقیم کار نکرده، اصلا ً نمیتونستن بیشتر از چند میلیون دلار با ما کار کنند چون باید قید بازار آمریکارو میزدند.
بلکه برخی شرکت های متوسط اونهم اونجا که صرف داشته به ما چپوندن!! حالا که بدتر هم شده اوناهم ناز میکنند.


امیر: 1395/2/1311:11:41،
57
32
شما همون بانکای چینی رو برای خودت نگه دار نگران بقیه نباش!
مهرداد: 1395/2/1312:36:10،
42
28
همان بانکهای چینی هم حواله از ایران را قبول نمیکنند چه برسه به بانکهی اروپایی
يوسف: 1395/2/1311:24:22،
61
36
همون تحريم ها كه در دولت قبل كاغذ پاره حساب ميشدن باعث شده بانك هاي خارجي با ما كار نكنن و مارو به خاك سياه نشونده بله ببين كاغذ پاره چيكار ميكنه.هرچي سرمون بياد حقمونه /:
11: 1395/2/1311:32:39،
40
41
آخه چرا اينها نميفهمند 3 ميليون تومن تو تهران و شهرهاي بزرگ با 3 ميليون شهرهاي كوچك فرق ميكنه
ناصر: 1395/2/1311:56:51،
54
39
اونزمان که نفت گرون بود و مرگ بر آمریکاو برای آمریکا شاخ و شونه میکشیدین و پولهارو مثل یخ تو تابستون آب کردین و پس انداز صفر، باید فکر روزهای مبادایی مثل امروزو میکردین
امیر: 1395/2/1311:58:21،
68
41
جریمه ۲ ملیاردی به خاطر ۱۱سپتامبر نیست و به خاطر بمبگذاری حزب الله درپایگاه تفنگداران امریکا در بیروت هست در سال ۱۹۸۳ که حزب الله مسولیت این بمبگذاری را قبول کرده و تایید کرده کارش بوده و ایران هم به عنوان تنها حامی این گروه در جهان باید این پول را پرداخت کنه
فرد: 1395/2/1314:00:47،
37
34
جالب اینجا است که پاکستان و عربستان و ترکیه طالبان و داعش رو ساختند ولی در انظار عمومی هیچ وقت گردن نگرفتند که از این گرو ها حمایت میکنند ولی ایران یه حزب الله و اینقدر بزرگ کرد و کاراش رو تبلیغ کرد که علنا واسه هر کا ریش ایران و مقصر میدونند.طالبان 11سپتامبر رو رقم زد و همشون عربستانی بودن کسی نتونست به عربستان بگه بالا چشات ابروست ولی تو کارای حزب الله یه ایرونی شرکت نمیکنند ولی ایران همیشه سر زبو ناست.به این میگن سیاست بدبخت ها..
فاتحه: 1395/2/1312:11:19،
43
36
من از طرف مردم ایران به خاطر صحبت های شفاف و بی پرده تشکر میکنم.
از خداوند منان خواستارم تا انسان های منطقی، با شعور ، درک بالا و به دور از حاشیه و ریاکاری رو حفظ و در راس امور قرار دهد.

از اینکه احساس کردید ما مردم شعور داریم از شما سپاسگذارم

انسانیت حلقه گمشده در بین ایرانیان.
ریا و تظاهر به د.. عامل اصلی فساد در ایران
احمد هاشمی: 1395/2/1312:28:27،
30
33
دولت اقای روحانی بخش خصوصی را کنار نگذاشته است. تلاش برای قطع بخش رانت خوار و فرصت طلب است که همه اقتصاد را در انحصار گرفته از طرق مختلف منجمله کونلن بانک !!!
امیر: 1395/2/1313:31:11،
28
31
خصوصی یعنی چی . ؟؟؟؟ خصوصی نما.یا شبه خصوصی منظور شما هست
فرد: 1395/2/1315:08:36،
35
31
نتايج تحقيق دكتر شهرزاد رحمان و دكتر حسين عسگري از اساتيد دانشكده علوم تهران باعنوان ""كشورهاي اسلامي چقدر اسلامي هستند؟ "" خيلي جالب است. متغير هاي بكار رفته در اين تحقيق در ابعاد حقوق سياسى، اقتصادي و زيست محيطي بر اساس قرآن و سنت پيامبر بوده است و جمعا ١١٣ شاخص مورد بررسى قرار گرفتند. مثلا در بعد اقتصاد شاخص سلامت و عدم فساد و ربا وبهره پول و در بعد اجتماعى آزادى مدنى در امر به معروف و نهي منكر صاحبان قدرت و رعايت حقوق زنان. نتيجه:اسلامي ترين كشور دنيا نيوزيلاند، رتبه دوم لوكزامبورگ، سپس اسكانديناوي ها، جالب اينكه تا رتبه ٣٧ هيچ كشور اسلامى وجود ندارد. رتبه ٣٨ مالزي و رتبه متوسط كشورهاي اسلامي ١٣٨ بود. رتبه ايران از اين جهت ١٦٣ بود.یعنی مسلمانان در عمل نتوانستند به چیزهایی که ادعا کردند با این نسخه میتونن به اون برسند، برسن. اما کشورهای غیرمذهبی که براساس حاکمیت "قانون" و "اخلاق" اد

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - شهریور 96
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
شرایط فروش هیوندای اکسنت شرکت کرمان موتور برای اولین بار اعلام شد + قیمت قطعی
لیست قیمت جدید محصولات ایران خودرو با افزایش قیمت اعلام شد - شهریور 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
آغاز دور جدید فروش فوری پژو 207 اتوماتیک جدید - شهریور 96
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
شرایط پیش فروش جدید محصولات ایران خودرو - شهریور 96
نرخ‌های جدید سود بانکی اعلام شد
جدول پیش فروش محصولات ایران خودرو با سود مشارکت 25 درصد - شهریور 96
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
شرایط جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - شهریور 96
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما