کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

اختلاف حقوق يك مدير با كارگر چقدر است؟

کدخبر:۲۲۰۵۰دوشنبه، ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۲:۳۲۲۱۱۹ بازدید

حقوق كارگران در كشور ما حتي از كشور چين هم كمتر است و تقريباً بيش از 80 درصد كارگران زير خط فقر هستند.
حقوق كارگران در كشور ما حتي از كشور چين هم كمتر است و تقريباً بيش از 80 درصد كارگران زير خط فقر هستند.
 
به گزارش ایران جیب به نقل از انتخاب، در حالي كه حقوق كارگران در كشور ما حتي از كشور چين هم كمتر است و تقريباً بيش از 80درصد كارگران زير خط فقر هستند اخبارمنتشر شده همچنان نشان مي‌دهد تبعيض فاحش در پرداخت حقوق كارمندان و كارگران با  مديران بلند پايه بعضاً بيش از 35برابر است. اين موضوع نشان از بي‌عدالتي‌هاي موجود در سيستم‌هاي حقوقي است و كارگران مي‌گويند مديراني كه خود درآمدهاي چند ده ميليوني دريافت مي‌كنند قادر به درك شرايط سخت كارگران با حداقل دستمزد نيستند.

البته ربيعي، وزير كار و رفاه اجتماعي بر اين امر اذعان دارد كه حقوق كارگران كفايت نمي‌كند.
 
وزير كار با بيان اينكه هنوز حقوق كارگران با ميزان مطلوب فاصله بسياري دارد، گفته بود: از اينكه سفره‌هاي كارگران هنوز خالي است، بنده به عنوان وزير از اين مسئله شرمنده‌ام!
 
اين همان حرفي است كه رئيس كانون عالي انجمن‌هاي صنفي كارگران گفته و آورده است: برآوردهاي كارگران از هزينه حداقل سبد معيشتي 2ميليون و 100 هزار تومان است.  در اين سبد، هزينه‌هاي مسكن و بهداشت ديده نشده و فقط خوراك لحاظ شده است، از اين رو آنچه ما در نظر گرفته ايم رقمي حدود 3ميليون و 300 هزار تومان است.
 
رئيس كانون عالي انجمن‌هاي صنفي كارگران ادامه داد: در حال حاضر ميانگين پرداختي حقوق كارگران يك ميليون و 200 هزار تومان است كه تكافوي زندگي آنان را نمي‌دهد. الان با اجراي برجام و عبور از تحريم‌ها بايد ‌ساز و كاري طراحي شود تا كارگران بتوانند معاش خود را تامين كنند زيرا در حال حاضر قشر كارگري تحت فشارهاي سنگيني است.
 
اين ‌ساز و كار از اين جهت حايز اهميت است كه در كشورهاي توسعه يافته اختلاف دريافت‌ها به دليل ملاحظات مالياتي و اخذ ماليات پلكاني مانع از تبعيض دريافتي‌ها تا حد 3500 درصدي ميان مديران رتبه بالا و پايين است.

 
خاطره‌اي تلخ براي حقوق‌بگيران!
 
با اين حال اكثر مديران و معاونان در هر رده‌اي حقوق بالاي 10ميليون تومان با احتساب پاداش سالانه دريافت مي‌كنند و سفر‌هاي خارجي آنها يك دريافت اضافي خواهد بود، به نحوي كه روز گذشته توكلي با ذكر خاطره‌اي در صفحه شخصي خود خبر از دريافت حقوق 35 ميليوني يك مقام عالي رتبه دولتي داده است كه حاضر شده با يك گفت وگو 7 ميليون تومان از حقوق ماهانه‌اش را نگيرد!
 
احمد توكلي در مطلبي با عنوان «اين خاطره مزاح و شوخي نيست» در كانال شخصي خود آورده است: به فلان مسئول عالي رتبه دولتي اعتراض كردم كه چرا بايد 35 ميليون تومان حقوق ماهانه دريافت كني؟
 
گفت: «من نه سهام دارم و نه كار اقتصادي مي‌كنم و نه درس مي‌دهم. اگر اين حقوق را نگيرم بايد اين كار را رها كنم.»

 گفتم: مگر چقدر خرج داري كه به كمتر از اين راضي نيستي؟....

 حرف بين‌مان زياد زده شد. آخر سر گفت به خاطر شما 7ميليون تومان از حقوقم را كم مي‌كنم و رفت.

 پيشتر و در سال‌هاي قبل نيز توكلي از دريافت حقوق‌هاي چند ده ميليوني در وزارت نفت پرده برداشته بود. اما ظاهراً برخي نمايندگان نيز از اين قاعده مستثنا نيستند و با احتساب مأموريت‌ها و حق مسكن حقوق‌هاي 32 ميليوني مي‌گيرند.
 
حقوق‌بگيران و كارگران مي‌گويند وقتي چند هزار مدير در كشور حقوق‌هاي چند برابر بيشتر از خط فقر مي‌گيرند بنابراين طبيعي است كه درد كارگران را براي حل معادله زندگي با حقوق يك ميليون تومان ندانند.
 
بنابر اين گزارش دريافتي حقوق مديران كل به بالا به خصوص در شركت‌هاي دولتي و وابسته دولتي و شبه دولتي تبعيضي آشكارتر با حقوق كارمندان دارد و معمولاً اختلافي چندين برابري دارد كه بخشي از آن سوء استفاده از اختيارات مديرعامل‌هاست و بخشي ديگر ساختار‌هاي غلط استخدامي و روابط سببي و نسبي مسئولان است!

 
 فيش حقوقي مدرس دانشگاه با پايه يك آبدارچي!
 
 يك مدرس دانشگاه فعال در اين باره به خبرنگار ما گفت: در دانشگاه وزارتخانه‌اي مشغول به تدريس هستم اما چون استخدام نيستم جايگاه حقوقي من خدمات است و من با حقوق يك آبدارچي بدون تخصص در حال تدريس در دانشگاه هستم.

وي با تأكيد بر لزوم ساختار پرداخت حقوق‌ها گفت: آبدارچي هم اگرچه تخصصي ندارد ولي انسان است  بايد دريافتي‌اش براي حداقل معيشت و زندگي مناسب باشد.

وي تأكيد مي‌كند بسياري از آقازاده‌ها يا سفارش‌شده‌ها در حالي كه عمر حضورشان كمتر از انگشتان يك دست در دستگاه‌هاي مختلف است اما دريافتي آنها بيشتر از كارمندان 10 سال به بالا است.
 
 يك كارشناس اقتصادي نيز در اين باره مي‌گويد: به غير از اينكه حداقل حقوق‌ها در جهان براي ترميم حداقل معيشت لازم است، خود حداقل حقوق به عنوان شاخصي از پيشرفت نيز به شمار مي‌آيد.   وي با بيان اينكه ترديدي نيست كه متخصص‌ها، مديران بلندپايه و اعضاي كابينه بايد بايد از حقوق مكفي برخوردار باشند اما اين دليل بر اختلاف 35 برابري يك كارگر با مديران بلند پايه آن نيست.

وي با بيان اينكه در برخي سازمان‌ها و بنيادها به اين نتيجه رسيده‌اند كه براي كارايي بهتر هم بايد حداقل حقوق را ترميم كرد و هم فاصله دريافتي مديران را كم كرد، افزود: به عنوان مثال بنياد «م» سال گذشته در اقدامي شايسته مدير خود را كه حدود 20 برابر كارگر خدماتي شركتش دريافت مي‌كرد مجاب به كاهش حقوق خود كرد.
 
وي تأكيد كرد: علاوه بر اين موارد بايد توجه داشت كه وقتي حداقل حقوق را كمتر از سطح حداقل معيشت در نظر مي‌گيريم نبايد انتظار داشته باشيم بحران كاهش تقاضا رفع شود.
 
مردم بعد از دولت به عنوان بزرگ‌ترين تقاضا در اقتصاد وقتي قدرت خريد خود را از دست بدهند تنها حقوق بالاي 10 ميليون تومان 10 هزار مدير باعث خروج از ركود نخواهد شد.

 گفتني است، در ابتداي دولت مصوبه‌اي براي افزايش و ترميم حقوق كابينه ارائه شده بود و سال گذشته نيز دولت اختيارات ويژه‌اي را براي افزايش حقوق 25 درصدي برخي از كارمندان را داده بود كه با دستور رئيس مجلس لغو شده بود.
بلیط هواپیمادیدگاه ها

سعید: 1395/2/1309:21:16،
84
23
دقیقا به اختلاف حقوق یک وزیر وکارگر
با این تفوت که کارگر باریختن عرق وخستگی روزی حلال در میاره و..............
فاتحه: 1395/2/1310:34:12،
65
29
مدیران بی سواد که میخورن هیچ
تو بانک ما هر روز یه مشاور بی سواد تر از خودشون میارن

به قرآن یک ذره سواد نداره. یک صفحه 10 خطی ورداشته آورده تو جلسه میگه RFP نرم افزار اوردم. میخواد بانک مارو ارزیابی کنه به روش ... . مثلا کانادا درس خونده ولی تا امروز یک مقاله هم ترجمه نکرده. اوایل تو جلسات فقط زار میزد که من چون مشاورم(ماهی 5م درآمد شنبه تا دوشنبه کار) چرا مزایا ندارم. انقدر گفت با پارتی ظرف دو ماه الان کردنش ثابت. نیومده داره همایش هم میره(کارمند با 10 سال سابقه نرفته!!)

آخرشم که معلومه. یه نرم افزار میزاره رو دستمون و هیچ کارایی و بازدهی.
میگیم این روش تو بانک های بزرگ .. و .. و ... جواب نداده، میگه ما مدل استاندارد داریم.میتونیم.خخخ اونا نداشتن حتما
میگیم خب یه نمونه خارجی اینمهمه میگی کار کردی رو کن. میگه اطلاعات محرمانه اس. خخخخ
مدیران بی لیاقت مشاوران بی سواد، نخورین

محمد حسین: 1395/2/1309:28:00،
46
31
تمام این فساد ها بخاطر راه انداختن تامین نیرو از بخش پیمانکاری که درامد ها غیر شفاف میشه در شرکت نفتی که من کار میکردم برادر زن مدیر عامل پیمانکار تامین نیرو بود یک سری نور چشمی چند برابر حقوق میگرفتند و من با مدرک بالاتر حداقل دستمزد حالا جقدر مدیر عامل و برادر زن به جیب میزدند بماند
کارمند نفت: 1395/2/1315:24:47،
34
23
من یک جنوبیم و کارمند رسمی نفت با حدود 20 سال سابقه در جنوبم و نخبه یکی از دانشگاه های فنی دولتی تهران.در یکی از شرکتهای عسلویه حدود 10 سال مدیر میانی بودم .خودم شاهد استخدام نورچشمی ها و حقوق و پاداشهای نجومی بودم . اعتراف میکنم خودم نیز دو سه بار پاداش چند ده میلیونی گرفتم .ابتدا فکر میکردم بخاطر شرایط کار در عسلویه منطقی است ولی زود متوجه شدم ، زمانی که فهمیدم کارگران پاداشهای 200تا300هزارتومنی میگیرن.چند بار در جلسات متذکر شدم اما نیجه آن این شد که من الان بلا پستم دیگر خبری از آن پاداشها برام نیست حتی هدیه روز زن ، پاداش تحصیلی فرزندم و ... نیز دیگر به من ندادن و خدا را شکرحقوقم حدود 5میلیون است و هر ماهه بخشی از آن را هم خیریه می کنم. خدا را شاهد میگیرم از این کارم پشیمان نیستم و خوشحالم که از حق کارگر دفاع کرده ام .ضمنا" پاداش مدیران عالی رتبه شرکت در حدود 50 تا 80 میلیون تومن است .
كدام مدير؟: 1395/2/1309:32:43،
67
32
مديران كشور !!!

اينها مدير نيستند ، چرا كه اگر مدير بودند اكثريت مردم زير خط فقر نبودند.

كدام مدير؟ كدام مديريت سالم؟ كه سرتاسر مملكت را فساد ناشي از سوئ مديريت ها فراگرفته است !!!

اين درآمدهاي كلان اغلب مديران اصلا" شايسته آنان واين وضع مديريت جامعه نيست.مديريت بخصوص مديريت هاي دولتي بيشتر ابزاري براي رانت و رانت خواري است.

طالب: 1395/2/1309:33:37،
51
34
کاشکی مدیران فقط حقوق بالا می گرفتن ، چه سرمایه ای که این مدیران به باد می دهند؟ !!

تو سازمان ما می گذرم از حقوق ماهی 16 میلیون مدیران ارشد سازمان و پاداش های آنچنانی از همه اینها بگذریم
اما دارم می بینم که ماهی 100 ها میلیون تومان رو از سرمایه کشور رو دارن به باد می دن
بخدا هیچکدام از این مدیران دزد نیستند همشون هم نماز می خونن ولی با سواد کمشون همه ثروت مملکت رو دارن هدر می دن.
با سواد کم اومدن ، خیلی زود بدون تجربه و کار کردن شدن مدیر و چهار تا مدرک دانشگاهی هم گرفتن و حالا دارن برای کشور تصمیم می گیرن متاسفانه بلد نیستند تصمیم درست بگیرن
آینده بدی خواهیم داشت . بخدا آینده خوبی نمی شه تصور کرد !!!
طالب: 1395/2/1309:37:49،
50
29
تو سازمان ما یارو با سیکل اومده حالا دانشجوی دکترا هست سمت فعلی مدیر امور !!!
حقوقی ماهیانه 10 میلیون به بالا درآمد ماهیانه خیلی بیشتر ! کلی پاداش ماهیانه می گیرن !!!!

بنده رو هم بیکار کردن اینجا نشستم دارم براتون کامنت میزارم!
منم ماهیانه تا دو میلیون تومان حقوق می گرم بدون اینکه کاری برای انجام دادن داشته باشم. به این میگن بهره وری!!!
بیکارم کردن چون می دونم که مدیران ما بیسواد هستن !
سقراط: 1395/2/1309:55:40،
60
24
"حقوق كارگران در كشور ما حتي از كشور چين هم كمتر است"
کشور چین نظام کمونیستی خودش رو ترقی داده ولی همچنان بر اصولش پایبنده، این هفته کلا ً به خاطر هفته کارگر کل چین تعطیل می باشد و تمام کارگران چینی برخلاف ما نگران مایحتاج اولیه، مسکن، پوشاک، آموزش و بهداشت نیستند، پس مقایسه مسخره ایی!!
ایران کشور آقاها و آقازاده هاست، پول نفت که میاد جیبشون پر میشه و مابقیش میریزه تو جامعه هر کی زرنگتر باشه بیشتر میکنه، خیلی ها هم دستشون خالی میمونه از این خان نعمت!!!
کارگر زن: 1395/2/1311:09:53،
41
31
متاسفانه فقط دارن میگن کارگرا زیز خط فقرن!!
بدون اینکه چاره ای بیاندیشن!!
باور کنید من نهاری که از کارخونه میگیرم یک سومشو میخورم بقیشو میبرم برای همسرم تا فردا نهار اون بخوره!
این هست حال و روز ما کارگرا
دولت سرتو بالا بگیر!!!
بعدشم میگن برای کارفرما صرف نمیکنه!!
کارفرما که به 3و4 تا خونه و آپارتمانو چنتا ماشین شخصی برای تک تک خانوادش راضی نباشه، اینطور میشه!!
آره صرف نمیکنه!! برید یه سر به این کارفرماها بزنید ببینید چطور پولو صرف چیزای بی ارزشی میکنن که برای ما کارگرا اون پولا خرج یک سالمون هست!!
بعدشم دولت میاد سقف مالیاتو یک و نیم میلیون اعلام میکنه
ببین این اگه دلسوزی دولت باشه، کارفرما هرچی سرمابیاره،کمه!!!
خدا مسبب رو لعنت کنه
خدا ازشون نگذره
حمید1: 1395/2/1311:14:51،
38
34
عامل اصلی رکود چند ساله همین است
عبدالله: 1395/2/1312:49:37،
37
30
عجب صبری خدا دارد
شبانکاره: 1395/2/1315:14:29،
30
28
طبق قانون مصوبه دوره زیاست جمهوری آقای خاتمی دریک سازمان دولتی تفاوت حقوقی پائین ترین تلا ارشدترین فرد حداکثر باید" 5 برابر" باشد.
جوان تحصيلكرده: 1395/2/1315:18:07،
30
28
كليد تو قفل شكسته و مشكلو حل نميكنه

با اين حرفها هم مشكلي حل نميشه

خانه از پايبست ويران است

مچكريم

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - شهریور 96
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
شرایط فروش هیوندای اکسنت شرکت کرمان موتور برای اولین بار اعلام شد + قیمت قطعی
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
آغاز دور جدید فروش فوری پژو 207 اتوماتیک جدید - شهریور 96
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
شرایط پیش فروش جدید محصولات ایران خودرو - شهریور 96
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
شرایط جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - شهریور 96
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما