کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

سفر رئیس‌جمهور کره جنوبی به تهران منحصربه‌فرد است

کدخبر:۲۲۰۰۹یکشنبه، ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۸:۲۴:۵۱۴۰۵۸ بازدید

چند وزیر، 236 نفر از تجار و صاحبان شرکت‌ها و رئیسان صنایع و صاحبان ارشد شرکت‌های معتبر کره جنوبی و حدود 115 خبرنگار و مجموعه ...
سفر رئیس‌جمهور کره جنوبی به تهران منحصربه‌فرد است

چند وزیر، 236 نفر از تجار و صاحبان شرکت‌ها و رئیسان صنایع و صاحبان ارشد شرکت‌های معتبر کره جنوبی و حدود 115 خبرنگار و مجموعه رسانه‌یی، رئیس‌جمهور کره‌جنوبی را در سفر به تهران همراهی می‌کنند و همچنین تاکنون بیش از 400 نفر از فعالان اقتصادی و تجار برای سفر به ایران از سفارت کشورمان در سئول ویزا دریافت کرده‌اند. به گفته کره‌یی‌ها این اولین‌بار است که چنین هیاتی پرتعداد رئیس‌جمهور این کشور را در یک سفر خارجی همراهی می‌کنند و همین امر این سفر را به نوعی خاص و منحصر به فرد کرده است.

سفیر کشورمان در سئول که سابقه فعالیت حدود 30 ساله در وزارت خارجه دارد، در گذشته به عنوان کاردار موقت در سفارت جمهوری اسلامی ایران در سئول، رئیس اداره آسیای دور، نفر دوم سفارت جمهوری اسلامی ایران در توکیو، سفیر جمهوری اسلامی ایران در کره شمالی، مدیرکل آسیای دور و اقیانوسیه، سفیر جمهوری اسلامی ایران در ایرلند و معاون دبیرکل سازمان همکاری‌های اقتصادی (اکو) فعالیت کرده است.

او می‌گوید کره جنوبی نیز از رکود اقتصاد جهانی متاثر شده و به دنبال ورود به بازارهای سایر کشورها بوده و می‌خواهد بازار ایران را بررسی کند، چرا که دستیابی به آن‌را فرصتی طلایی برای بازار متکی به صادرات خود می‌داند.

حسن طاهریان‌فر در گفت‌وگویی، سفر «پارک گئون های» به تهران را اولین سفر یک مقام عالی‌رتبه کره جنوبی به ایران پس از انقلاب می‌داند.

وی با اشاره به برنامه‌های سفر رییس‌جمهور کره جنوبی به تهران گفت: او به همراه هیات بلند پایه کره‌یی بعد از ظهر یک‌شنبه 12 اردیبهشت وارد تهران شده و پس از دیدار با همتای خود و سایر مقام‌های ایرانی، هم‌چنین حضور در جلسه اتاق بازرگانی و امضا 12 معاهده همکاری و یادداشت تفاهم در روز سه‌شنبه 14اردیبهشت ایران را به مقصد سئول ترک خواهد کرد.

سفیر کشورمان در سئول با تاکید بر این که هیات همراه رییس‌جمهور کره جنوبی متشکل از چهار تا پنج وزیر و مشاوران عالی او هستند، خاطرنشان کرد: این هیات به عنوان تیم مذاکره کننده به ایران می‌آیند؛ علاوه بر این حدود 236 نفر از تجار و صاحبان شرکت‌ها و رییسان صنایع و صاحبان ارشد شرکت‌های معتبر کره جنوبی نیز رییس‌جمهور کشورشان را همراهی می‌کنند.

او ادامه داد: حدود 115 خبرنگار و مجموعه رسانه‌یی، رییس‌جمهور کره جنوبی را همراهی می‌کنند و هم‌چنین تاکنون بیش از 400 نفر از فعالان اقتصادی و تجار برای سفر به ایران از سفارت کشورمان در سئول ویزا دریافت کرده‌اند.

طاهریان‌فر با بیان این که روابط تجاری تهران_سئول با آغاز تحریم‌های یک‌جانبه علیه ایران در سال 2011 به 10 میلیارد دلار رسید، افزود: صادرات و مبادلات تجاری ما با کره جنوبی در سال 2015 حدود 2.3 میلیارد دلار بود و آن‌ها هم 3.8 میلیارد دلار با ایران روابط تجارتی داشتند، با افزایش تحریم‌ها و محدودیت‌هایی که علیه ما اعمال شد حجم روابط دو کشور در سال گذشته تا مرز 6.1 دلار کاهش یافت.

وی ادامه داد: علاوه بر روابط تجاری که با کاهش روبه‌رو بود، خرید نفت کره جنوبی از کشورمان نیز به دلیل محدودیت‌های اعمالی با کاهش روبه‌رو بود تا جایی که آن‌ها در گذشته روزانه حدود 230 هزار بشکه یا حتی بیش‌تر و حدود 250 هزار بشکه نفت می‌خریدند با توجه به محدودیت‌ها این میزان را هم کم کردند.

سفیر کشورمان در سئول با اشاره به توافق هسته‌ای میان ایران و 1+5 گفت: به دنبال تفاهم هسته‌ای ایران و 1+5 توافقی هم بین ایران و کره جنوبی حاصل شد که به واسطه آن روزانه 123 هزار بشکه به صادرات نفت ما به این کشور افزوده شد. نکته قابل توجه این است که اگر توافق ایران و 1+5 صورت نمی‌گرفت امکان داشت هم‌چنان شاهد کاهش مبادلات بیش‌تری بین دو کشور باشیم.

او با بیان این که زمینه برای احیای روابط دوستانه تهران و سئول کاملا آماده است، افزود: از نشانه‌های آمادگی گسترش روابط دو کشور می‌توان به این اشاره کرد که در سال 2015 و پس از 14 سال وزیر خارجه کره جنوبی به ایران سفر کرد.

طاهریان‌فر در بخش دیگری از این گفت‌وگو خاطرنشان کرد: اسفندماه سال گذشته پس از 10 سال مجددا کمیسیون مشترک اقتصادی دو جانبه را در تهران برگزار کردیم و وزیر نفت، تجارت و انرژی کره‌ای‌ها هم برای شرکت در این کمیسیون به ایران آمد. امروز هم برنامه سفر رییس‌جمهور کره جنوبی را داریم که از مواردی که بر اهمیت این موضوع می‌افزاید این است که در طی تمام دهه‌هایی که روابط دیپلماتیک تهران_ سئول برقرار بوده، اولین‌بار است که در این سطح سفری بین دو کشور انجام می‌شود.

سفیر کشورمان در سئول سفر خانم "پارک گئون های" و هیات همراه او به کشورمان را نشان دهنده اهمیت ایران برای این کشور دانست و افزود: قطعا سطح روابط دو کشور به حدی رسیده و آینده‌ای روشن پیش روی تعاملات دو کشور است که چنین برنامه‌ریزی برای سفر رییس‌جمهور کره به تهران صورت گرفته است چرا که کره‌یی‌ها اعلام کردند که تعداد همراهان تجاری در سفر رییس‌جمهور کره جنوبی به ایران بالاترین تعداد همراهان شرکت‌های خصوصی بوده است که رییس‌جمهور این کشور را در یک سفر خارجی همراهی کرده‌اند و تمام این موارد نشان دهنده علاقه‌مندی و دیدگاه مثبتی است که آن‌ها در روابط آتی خود با ایران می‌بینند.

طاهریان‌فر در بخشی از گفت‌وگوی خود به وضعیت رکود اقتصادی جهانی و متاثر شدن کره‌یی‌ها از این شرایط اشاره کرده و افزود: با توجه به اقتصاد صادرات محور کره جنوبی، آن‌ها هم از این وضعیت اقتصاد جهانی متاثر شده و به دنبال ورود به بازارهای سایر کشورها هستند. کره‌یی‌ها می‌خواهند بازار ایران را بررسی کنند چرا که دستیابی به آن را فرصتی طلایی می‌دانند و استقبال زیادی برای این موضوع دارند.

وی گفت: با توجه به تمایل تجار کره جنوبی برای ورود به بازار ایران، ما برای آن‌ها کاملا مشخص کردیم که ورود به بازار جدید کشورمان شرایط خاصی دارد و در حال حاضر بسیار رقابتی شده است و به همین دلیل خواهان جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی هستیم و کشورهایی که قصد انجام پروژه در ایران را دارند باید سرمایه‌گذاری آن را هم به عهده بگیرند.

سفیر کشورمان در سئول با تاکید بر این که کره‌یی‌ها باید به دنبال انتقال فن‌آوری‌های پیشرفته به داخل ایران باشند، خاطرنشان کرد: تعامل کره با ایران در هر بخشی که باشد به افزایش بنیه صادراتی ما کمک می‌کند. چرا که در حال حاضر بازار ایران اشباع شده است.

طاهریان‌فر شرایط دو کشور را مکمل یکدیگر دانست و گفت: با توجه به این که کره جنوبی تجربه و تکنولوژی‌ بالایی دارد و دو کشور ارتباطات خوبی با سایر کشورها در زمینه پروژ‌ه‌های زیربنایی دارند به نوعی می‌توان شرایط دو کشور را مکمل یکدیگر دانست. با هوشیاری و چشم باز می‌توانیم به استقبال این همکاری‌ها برویم و قطعا هم مثمر ثمر خواهند بود.

وی هم‌چنین با اشاره به اسناد همکاری‌هایی که قرار است بین وزیران ایران و کره جنوبی و با حضور رییسان‌جمهور دو کشور امضا شود، افزود: امضای معاهده همکاری متقابل در امور کیفری، معاهده استرداد مجرمین، موافقت‌نامه حمل و نقل دریایی، یادداشت تفاهم همکاری در امور زیر بنایی، یادداشت تفاهم در زمینه منابع آب، یادداشت تفاهم همکاری در زمینه توسعه انرژی الکتریکی و صنایع جدید انرژی، یادداشت تفاهم همکاری در زمینه نفت و گاز طبیعی، یادداشت تفاهم همکاری در زمینه بهداشت و پزشکی و یادداشت تفاهم همکاری با اگزیم بانک کره آماده امضا و نهایی شدن هستند.

طاهریان‌فر ادامه داد: هم‌چنین یادداشت تفاهم مبادلات فرهنگی و تاسیس مرکز فرهنگی کره در تهران و مرکز فرهنگی ایران در سئول و توافق‌نامه همکاری و کمک‌های اداری و گمرکی نیز در حال طی کردن مراحل نهایی هستند. در همین راستا می‌توان به تخصیص خط اعتباری 8 میلیارد یورویی اگریم بانک کره جنوبی به پروژه‌های این کشور در ایران و تخصیص 5 میلیارد خط اعتباری بیمه تجاری کره اشاره کرده که به عنوان پشتوانه‌ای برای انجام پروژه‌های زیر بنایی و توسعه‌یی کره‌یی‌ها در ایران محسوب می‌شوند.

وی ادامه داد: در این سفر یادداشت تفاهم‌هایی در خصوص برخی پروژه‌ها مانند پروژه‌های راه آهن اصفهان – مشهد یا نیروگاه برق _آبی بختیاری و کارخانه فولاد چابهار امضاء خواهد شد.

سفیر کشورمان در سئول در پایان با اشاره به افتتاحیه اجلاسی که 14 اردیبهشت با کمک اتاق بازرگانی ایران برگزار می‌شود گفت: در افتتاحیه این اجلاس خانم رییس‌جمهور سخنرانی خواهند کرد و پس از آن تعدادی از پروژه‌ها یا یادداشت تفاهم‌ها در آن محل امضا می‌شوند. از نکات مثبت این اجلاس این است که تعداد زیادی از شرکت‌ها و تجار کره‌یی در کنار تجار ایرانی حضور می‌یابند.
 


ایسنا - آزاده تهرانی

بلیط هواپیمادیدگاه ها

...: 1395/2/1208:34:35،
236
38
روابطمون با تمام دنیا خوب بشه صلوااااااات.
امیر: 1395/2/1209:01:27،
46
99
امیدوار بودیم با واردات خودرو آمریکایی بساط آشغال های کره ای جمع بشه که ظاهرا این طور نخواهد شد
خدایا خودت ما رو از دست این خودرو های کره ای نجات بده
بابا به پیر به پیغمبر ما خودرو باکیفیت آمریکایی و اروپایی میخوایم نه کره ای و چینی
amiran: 1395/2/1209:46:33،
153
51
تا حجاب اختیاری نشه. فساد دولتی برداشته نشه. دخالت تو سوریه و عراق و فلسطین برداشته نشه وضع همینه.
بهamiran: 1395/2/1210:25:07،
69
44
اگر حجاب اختیاری بشه که اگه بخوایم منطقی باشیم همین الآن عملا این پوششی که ما تو جامعمون داریم میبینیم همچین آش دهان سوزی هم نیست بایست بپذیریم همه چیمون اختیاری و آزاد بشه مثل فرانسه!میفهمید دوستان...؟!؟
علی: 1395/2/1211:05:24،
52
39
تا زمانی که اقای روحانی و سیف جلوی کاهش قیمت دلار را گرفته و همه چی 3 ونیم برابر قیمت است و مردم پول و قدرت خرید ندارد چه فایده ای دارد ؟؟؟ تا با امریکا رابطه درست نشود و دلار ارزان نشود هیچ سودی برای مردم ندارد و مردم تغییری را نخواهند دید...
پاسخ به امیر: 1395/2/1214:36:35،
44
36
امیر خان حالا نمیشه شما رضایت بدین که حداقل قشر متوسط مردم از همین آشغالای به روز کره ای استفاده کنن؟!!!!
صدات از جای گرم بلند میشه برادر
شاکی: 1395/2/1208:46:11،
124
37
میشه مسیر حرکت شون رو توی تهران اعلام کنید .که بتونیم حداقل نامه ای یا عریضه ای به دستشون برسانیم .شاید اونا به دردمون رسیدگی کنن . مسئولای ما که اصلا نه حالشو دارن گوش کنن یا بخونن . رسیدگی که پیش کشون . حالا مسیر حرکت شون معلومه یا نه
محمدرضا: 1395/2/1209:46:16،
54
31
شما برو چهار راه پارک وی بالاخره از اونجا رد میشن
رامین: 1395/2/1208:56:36،
50
25
اتفاقابعدازجنگ هم کره ایهای باهوش آمدن ودرخیلی جاهاازجمله پتروشیمیهاسرمایه گذاری کردن که از فروش نفت خاممان خیلی کاسته شدت الان هم ده هزار خانواده دارن کارمی کنن درپتروشیمیهابه حرفشان هم عمل میکنن برعکس چین وروسیه
بهزاد تحریم: 1395/2/1209:03:25،
49
36
واقعاً که روزگار مثل دنیا گرده. یه روزیایی اونا جلوی ایران و ایرانی تعظیم می کردن، یه روزی هم .......
حسام: 1395/2/1209:04:18،
42
39
ایران خودرو و سایپا اگه مرد هستن با اینا کارخانه مشترک بزنن و تولید محصولات خودرویی کره رو بیارن ایران به خدا خسته شدیم از پژو رنو
اا: 1395/2/1209:15:23،
35
67
مامور و گماشته آمریکا در ایران هست و بود .
علیرضا: 1395/2/1209:38:48،
54
32
اگه ماهم اجناس با کیفیت داشتیم مثل تمام کشورهای دنیا هیئت تجاری جمع می کردیم تا به اقتصاد کشور کمک کنیم ولی خوب این مسائل برا ما اهمیت نداره
سقراط: 1395/2/1209:50:24،
85
40
این چرا بی حجابه!!! من برم گزارش بدم!!!
آریا: 1395/2/1210:06:01،
73
46
...و باز هم بازگشتی دیگر به نقطه آغازین چهل سال پیش اما خیلی دیر و به بهای عمر ناقابل دستکم دو نسل از مردمان ایران...
مهدی: 1395/2/1211:44:27،
63
31
یه روز رئیس جمهور کره به شاه ایران گفت یعنی میشه یه روز ما هم بشیم مثل شما و پیشرفت کنیم.افسوس
ناصر: 1395/2/1215:17:38،
37
39
حالا اونم برده چنتا برج و ماشین آمریکایی اسکورتش کردن جو گرفتتش یه حرفی گفته! قرار نیس که اقتصاد مفت نفتی رو با اقتصادی که با زحمت و علم و مدیریت و اخلاق مداری بدست آمده با اقتصاد ایران که تک محصول نفته، مقایسه کنی! از این توهم های خود بزرگ بینی بیرون بیاین و مطمئن باش کره سهله، همین ترکیه هم در آرزوی ایران نبوده و نخواهند بود
مسعود: 1395/2/1216:50:13،
42
42
70 سال پیش در سطلهای زباله به دنبال غذا می گشتند. حالا ایرانیها را آدم حساب نمی کنند. دوستی دارم که در یک شرکت کره های کار می کند . از برخورد بد و اهانت آمیز روسای کره ای می نالید

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار