کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

بازار مسکن در تهران دلهره‌آور شد

کدخبر:۲۲۰۰۵یکشنبه، ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۷:۱۷:۲۳۸۲۱۱ بازدید

دوره های سینوسی رونق و رکود مسکن، باعث شده بعد از سه سال رکود، فروشندگان و فعالان در بخش مسکن، انتظار رونق داشته باشند. بررسی های ...
بازار مسکن در تهران دلهره‌آور شد

دوره های سینوسی رونق و رکود مسکن، باعث شده بعد از سه سال رکود، فروشندگان و فعالان در بخش مسکن، انتظار رونق داشته باشند. بررسی های میدانی در برخی مناطق تهران نشان از تحرک نسبی بازار و ورود فروشندگان و خریداران به همراه "دلهره" از گرانی دارد.

به گزارش ایران جیب به نقل از تسنیم، چرخی در بنگاه های معاملات ملکی برخی مناطق تهران، نشان می دهد که رجوع به بنگاه ها افزایش یافته و استرس خریداران برای خرید هرچه زودتر به علت ترس از افزایش ناگهانی مسکن وجود دارد؛ این مراجعات در مناطق جنوبی تهران نمود بیشتری دارد، زیرا اقشار متوسط و کم درآمد بیشترین ضربه را از افزایش ناگهانی قیمت مسکن خواهند خورد.

در یافت آباد، واقع در منطقه 18 تهران که یکی از ارزان ترین قیمت‌ها در مسکن تهران را دارد،  مراجعه به بنگاههای معاملات ملکی، از یک هفته پیش افزایش چشمگیری داشته است. دل آرامی، کارمند بانک و مستاجر، در یکی از این بنگاه ها به خبرنگار اقتصادی تسنیم گفت: 40 میلیون رهن خانه 60 متری است که الان در آن ساکن هستم، با گرفتن وام 45 میلیونی که 38 میلیون از آن برایم می ماند و فروش طلا و قرض کردن، حدود 120 میلیون تومان دارم که می خواهم یک خانه 50 متری بخرم، اما دوستان و آشناها مرا ترسانده اند که قیمت مسکن دارد بالا می رود و این باعث شده برای خرید عجله کنم.

مژدهی، کارمند یک اداره دولتی هم گفت: قیمتها خیلی خوب است و من می خواهم با فروش واحد خود و مقداری وام و پس انداز واحد بزرگتری بخرم، اما خریدار کم است و فروشنده زیاد؛ من شش ماه است واحدم را برای فروش گذاشته ام و هرکه می آید بخرد، به دنبال بزخری است زیرا خانه برای فروش زیاد است و خریدار کم. حالا می ترسم خانه ام را بفروشم و تا بیایم بخرم افزایش قیمت مسکن باعث شود دیگر نتوانم خانه دلخواه را بدست آورده و مجبور شوم با گذاشتن پول اضافه، واحدی بدتر از این بدست آورم.

پورمند، بنگاه معاملات ملکی، در منطقه مهرآباد تهران دارد و در این باره گفت: رفت و آمدها برای خرید زیاد شده و خرید و فروش هم شروع شده است. من در سال گذشته 10 مورد خرید و فروش داشته ام که حتی جوابگوی هزینه هایم را نکرد و اگر موردهای اجاره ای نبود، باید تعطیل می کردم. اما در یک هفته گذشته دو مورد فروش داشته ام و امیدوارم این روند افزایش بیابد.

فرهادی، فروشنده آهن الات در بازار آهن شاد آباد هم گفت: "هرچند رکود چند سال اخیر، واحد های فروش و تولید مصالح ساختمانی را به تعطیلی و ورشکستگی کشاند، اما امید آنهایی که مانده اند بیشتر به رونق بازار مسکن است. رونق در بازار مسکن به گفته مردم شروع شده ولی تا به فروش ما کمک کند چند ماهی طول خواهد کشید و اکنون هیچ تغییری در فروش ما رخ نداده است."

سه سال است که بازار مسکن در رکود به‌سر می‌برد. افزایش حدود 20 درصدی قیمت مسکن در سال 90 و 40 درصدی در سال 91 عملا قیمت مسکن را به بیش از دو برابر طی دو سال افزایش داد. این افزایش شدید در قیمت مسکن پاسخی بود به رکود دو سال و چند ماهه قبل از آن یعنی در سال 88 تا نیمه اول سال 90 .

رفتار سینوسی بازار مسکن در ایران البته امر تازه‌ ای نیست. این بازار همیشه دوره‌های سینوسی دو الی سه ساله رونق و رکود را تجربه کرده است؛ این امر باعث شده یک جو روانی برای خرید اقشار متوسط جامعه پیش آید که هم استرس این را دارند که اگر زود خرید نکنند، افزایش مسکن باعث عدم توانایی آنها در صاحب خانه شدن و تاخیر چند ساله آنها می شود، و هم اینکه احتیاج به زمان دارند که هم تامین مالی کنند و هم به دنبال یک ملکی باشند که حداکثر انتظارات آنها را جواب دهد.

بیشتر فعالان و سرمایه گذاران بازار مسکن و همچنین خریداران و مردم منتظرند تا ببینند وضع بازار مسکن در سال 95 چگونه خواهد شد؛ قیمتها افزایش می یابد یا کاهش و در نهایت این که موقع مناسب خرید مسکن کی فرا می رسد. به این ترتیب اکنون بازار تحلیل ها و پیش بینی ها داغ است و داغ نیز خواهد ماند، زیرا این احتمال که با لغو شدن تحریم ها رونق به اقتصاد بازگردد، زیاد و بدیهی است که یکی از نخستین بخش هایی که از این تحولات تاثیر می پذیرد، بخش مسکن است.

در مقابل کارشناسانی نیز هستند که معتقدند به دلایل اقتصادی رفع یا عدم رفع تحریم ها تاثیر چندانی بر بازار مسکن نخواهد داشت و صرفا اثر روانی آن موجود خواهد بود که آن نیز کوتاه مدت است. به زعم این کارشناسان چون محصولات مورد استفاده در بخش مسکن با تحریم ها مرتبط نیست و بیشتر مصالح ساختمانی در داخل تولید می شود، بود یا نبود تحریم ها تاثیر زیادی در این بخش نخواهد داشت. براساس تازه‌ترین آمارها از کارنامه یکساله بازار معاملات مسکن در کشور، حجم خرید و فروش مسکن طی یکسال 94 به‌رغم آنکه با کاهش 16.5 درصدی در مقایسه با مجموع کل معاملات خرید آپارتمان در یکسال 93 مواجه شده، اما در ماه‌های پایانی سال با افزایش حجم معاملات، وارد فاز تازه‌ای شده است.  

از سال 91 به بعد و با ورود اقتصاد به دوران رکود و همچنین به دلیل سرمایه‌گذاری‌های فراوان صورت گرفته در سال‌های قبل، تمایل فعالان اقتصادی به ورود به بخش مسکن کاهش پیدا کرد و این عدم تمایل تا مقطع زمانی فعلی هم ادامه پیدا کرده است. به‌طوری‌که رشد پروانه‌های ساختمانی صادر شده در مناطق شهری طی سال‌های 91 تا 92 سیری نزولی (منفی) پیدا کرد. این در حالی است که از سال 92 به بعد، با تغییر دولت و همزمان با رویکرد متفاوت دولت یازدهم در اقتصاد کشور به خصوص موضوع کنترل تورم و اعمال سیاست‌های انضباطی، عملا نظام سیاست‌گذاری اقتصادی کشور با تغییرات جدی مواجه شد.

در نتیجه این تغییرات، کاهش نوسانات در سطح اقتصاد کلان و ثبات بخشی به اقتصاد، عملا چشم انداز سودآوری در بخش مسکن با کاهش مواجه شد. این تغییر چشم‌انداز، فضای سرمایه‌گذاری در بخش مسکن را وارد دوره جدیدی کرد که در نتیجه آن مسکن از مکان مناسب سرمایه‌گذاری برای فعالان اقتصادی به محلی نامطلوب به منظور کسب سود و ورود سرمایه تبدیل شد.

هر چند این امر به جهت خروج سوداگری و سفته بازی از بازار مسکن در گام اول می‌تواند مثبت تلقی شود، اما بازار مسکن از این دوره به بعد با خطری جدی مواجه شد. این خطر، سرریز رکود در این بخش و همچنین عدم ساخت و ساز به میزان مورد نیاز برای تامین تقاضای مصرفی خانوار است که هم اکنون خود را در قالب تشدید عمق رکود در بازار مسکن نشان می‌دهد.

در همین زمان، به دلیل جاذبه‌های چندساله بازار مسکن و سرازیر شدن سرمایه‌ها به این بخش، سمت عرضه مسکن این‌بار با مشکل جدی ساخت وساز بیش از اندازه و همچنین خانه‌های خالی فروش نرفته به ویژه در بازار آپارتمان‌های لوکس مواجه شد. این در حالی است که سمت تقاضای مسکن هم همزمان با مازاد عرضه ایجاد شده به دلیل کاهش قدرت خرید خانوار در نتیجه نرخ تورم دو رقمی و همچنین کاهش درآمد ناشی از رکود اقتصادی، قادر به پوشش هزینه‌های واحدهای تولید شده در سال‌های رونق نبوده و همین موضوع عمق رکود و شدت مازاد عرضه را دوچندان کرد.

به این ترتیب اگرچه تحت تاثیر سیاست‌های اقتصادی دولت یازدهم، و یا افزایش رکود، هم‌اکنون شاهد کاهش و ثبات قیمت در بخش مسکن هستیم، اما افت شدید سرمایه‌گذاری در واحدهای ساختمانی بازار مسکن را با بحران جدیدی مواجه کرده است. احتمال ایجاد بحران در عرضه آپارتمان‌های مصرفی و بروز جهش قیمت در این بخش مهم‌ترین خطری است که در سال‌های آینده تحت تاثیر این موضوع بازار مسکن را با تهدید مواجه کرده است.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

لایرانی: 1395/2/1207:22:02،
337
75
تو هی بگو جهش جهش

95 درصد ملت پول خرید نان ندارن
زیر بار اقساط موندن
یکیش خودم کارمندم مجردم 15سال کار کردم توان خرید ندارم یعنی وضع متاهل از من بهتر نه والله
اندکی صبر...: 1395/2/1208:51:04،
91
347
پس از 3 سال رکود تابستان 95 دیدنی خواهد بود...
این فنری که جمع شده اگه آزاد بشه قیمتهای فعلی تبدیل به رویا میشه...
اندکی صبر...
اقتصاد دان: 1395/2/1209:01:03،
84
172
تمام فاکتورهای گرانی مسکن اتفاق افتاده اند.و متاسفانه این غول خفته سال 95 حداقل 25 تا 40 درصد گران خواهد شد.
1.افزایش حجم نقدینگی
2.افزایش پایه پولی
3.افزایش قیمت مصالح ودستمزد
4.افزایش عوارض شهرداری و مالیات
سرتون رو از زیر برف در بیارید.
محسن: 1395/2/1209:02:51،
127
46
دیگه اون روزای خوب مسکن تموم شد چه با تحریم چه بی تحریم چه با سود بانکی چه بی سود بانکی . چه با برجام چه بی برجام .آخه اگه یه نگاه به جوونها کنید میفهمید عمق فاجعه رو .. واقعیت تلخه میدونم
ایرانی: 1395/2/1209:04:17،
70
125
همه کامنتهارو خاندم.انهای که پول تو جیبشون ندارن فکر میکنن همه بی پول هستن.انهای که ماهی۱۲۰۰میگیرن هیچ وقت خانه دار نبودن و نخواهند شد ولی خیلی از مردم هم پول دارن که گذاشتن بانک سودشو میگیرن الان که سودها امده پایین وقرار شده از سپردها مالیات گرفته بشه مردم پولشونو ازبانک میگیرن به طرف بازارهای کم ریسک مثل مسکن که هم اجارشو میگیرن هم نسبت به بازار سکه و طلا و دلار کم ریسکتره میبرن و اینجوریکه مسکن گرون میشه.حالا هی منفی بدین
محمد: 1395/2/1209:06:50،
101
48
دوستان اینها همش فیلمه اون روزه هم گفتم ملک تو ایران نسبت به درآمد در مقایسه با درآمد خیلی گرونه حتی گرونتر از هالیوود ، یه عده که املاکشون مونده رو دستشون میان به سایتهای خبری و ... به سایتها میخوان گزارش مثلا داغ مثل این نوشته بشه تا مردم شاید برن سمت مسکن اون هم با جیب خالی ، راستی اندکی صبر تو چقدر املاک رو دستت مونده ، با این درآمد ها بشه 100 برابر این قیمتها کی میتونه بخره ؟
پاسخ به اندكي صبر: 1395/2/1209:08:50،
110
57
دوست محترم معلوم است كه از اقتصاد چيز زيادي نميدونيد
و با ديد بنگاهي به موضوع نگاه ميكنيد
مسكن با پارامترهاي زيادي در گير است و نميشه با ديد جزيره اي بهش نگاه كرد
ولي مطمءن باشيد كه امسال قيمتها افزايش پيدا نميكنه و حتي امكان كاهش هم
دور از انتظار نيست
سالار: 1395/2/1209:25:12،
50
68
نهایتا زور بزنه 25 درصد رشد کنه و زمستون برمیگرده سرجای اولش...
این 25درصد هم جو بازاره که دولت داره میده که صنعت ساحتمان و سیمان و... راه بیفته وگرنه کار این صنعت یا بهتر بگیم دورش سر اومده...
شهاب: 1395/2/1210:01:44،
61
37
همیشه این رفتار و انتظار عمومی است که بازار را تحت تاثیر قرار میدهد از عکس العمل همین افرادی که در این سایت هستند ( که خود نمونه آماری مستندی است) می توان براحتی متوجه شد که چه درصد عظیمی نسبت به هرگونه انتظار برای افزایش قیمت ملک تا چه حد مقاومت دارند
آتیلا: 1395/2/1210:01:51،
99
34
واااییی من چقدر دلهره دارم ;-)
كارشناس: 1395/2/1210:21:36،
91
47
هيچ افزايشى در كار نيست. اين ركود تا سه چهار سال آينده دامنگير است.
پاسخ: 1395/2/1210:25:27،
125
31
اقاي فنر يكسال پيش هم همين نظر فنر رو كذاشته بودي از نظر علم مواد فنر زياد جمع بشه خاصيتش رو از دست ميده
گوگول: 1395/2/1210:42:03،
51
116
مسکن بدون شک گرون میشه
مهدی: 1395/2/1211:11:08،
46
22
"افزایش حدود 20 درصدی قیمت مسکن در سال 90 و 40 درصدی در سال 91 "???? پدرجان من سال 89 آپارتمان توی جنوب تهران نوساز خریدم متری 1میلیون و 150 هزار خب؟؟ سال 94 با عمر 5 سال فروختم 2میلیون و 400هزار !!! که نوساز بالای 3میلیون بود یعنی 3برابر شده بوده بین 89 تا 92 و بعدشم که رکود بود. این حساب کتابهای کشکی رو معیار تهیه مقاله میکنید؟!؟!؟!
عباس آقا: 1395/2/1211:56:46،
34
41
با اينكه شما بگي مسكن نه ارزون ميشه نه گرون ...

خيليا بيشتر نظاره گر هستن و نميتونن مسكن بخرن و ميان اينجا نظر ميدن كه ركود تا ٣ يا ٤ سال ديگه ادامه داره !!! فك ميكنن مسكن ميشه متري ١ميليون

جريان مسكن هم مثل وام ٢٥ ميليوني خودرو هست كه به وقتش اونايي كه خريدار هستن ميرن صف ميكشن واسه خريد

مسكن امثال گران نخواهد شد اما رونق خواهد داشت. افزايش قيمت مسكن از سال ٩٦ خواهد بود ...

كسي كه هم پول داره و هم فكر اقتصادي الان وقته خريده چون قدرت چانه زني داره كه اين شرايط توي تابستان نخواهد بود
اقتصاد دان واقعي نه بنگاهي : 1395/2/1215:16:11،
32
28
اقاي اقتصاد دان شما چه طور اقتصاد داني هستي كه نميدوني يه جنس نميشه قيمتش بي دليل بره بالا شايد تجره يه بنگاهي كه فقط ده بيست سال رو شامل ميشه اين منطق رو قبول كنه اما در علم اقتصاد اگه كالايي اين طور بي دليل بره بالا ميتونه كل اقتصاد رو فلج كنه و لطمه جبران ناپذيري وارد كنه ده بيست ساله ما داريم تو دانشگاه ميگيم كه اخرش اينطوري ميشه اينم اخرش تازه دومينو شروع شده اول مسكن بعد كارخانه جات بتون و فولاد بعد اداره برق اداره اب و .....
مجید: 1395/2/1215:23:54،
39
29
عجب آمارگیری باحالی! نظر چند مشتری دو بنگاه و یک آهن فروش مایه ی این نوشته است. جمع کنید این تحلیلهای سست و آبکی را!
عاقل: 1395/2/1215:30:39،
38
26
حرف حق جواب ندارد !تا وقتی که درآمدهای مردم افزایش کافی نیافته تا پولی پس انداز کنند غیر ممکن است متقاضی مسکن جدید شوند علاوه بر این هر افزایش قیمت مصالحی با کاهش قیمت زمین کلنگی خنثی خواهد شد من یکی که انتظار دارم چند سال قیمتها درجا بزند (حداقل به اندازه تورم سالانه افزایش هم نداشته باشد) علاوه بر همه اینها کدام جوان با کدام مدرک تحصیلی و در کدام فرصت و امنیت شغلی میتواند ماهی 2 میلیون قسط پرداخت کند تا صاحب یک سوییت نقلی شود !!!
جمشید: 1395/2/1216:10:41،
44
24
مافیای مسکن چند سال که تمام زورشون می زنن برای ایجاد جو روانی. ولی بدونند امسال هم مثل سالهای قبل دست از پا درازتر بر میگردید توی بنگاهاتون.
حالا حالا ها مسکن جهش نخواهد داشت. دلیلش هم مازاد قابل توجه مسکن هست. مازاد مسکن پدیده ای است تاثیرگذار که برای اولین بار از چند سال پیش شکل گرفت. همچنان مازاد مسکن وجود دارد و به همین دلیل امسال هم به هیج وجه جهش قیمت نخواهیم داشت. افزایش جزیی قیمت در فصل بهار هم همشه بوده و دلیل آن جایه جایی مستاجرین و افزایش معمالات غیرموثر است. اما از اواسط تابستان (ماه رمضان) مجددا کاهش قیمت را شاهد خواهیم بود.
مافیای مسکن برو یه فکر دیگه برا خودت بکن
تحلیلگر: 1395/2/1216:50:02،
48
28
خیلیها (دلالان و بنگاهیها ) با هر ترفند که شده می خواهند وانمود کنند مسکن راه افتاده دوستان وضع مسکن بدتر از اونی هست که می گویند آمار ساخت و ساز را در 3 سال گذشته نگاه کنید و با آمار فروش ومعاملات مقایسه کنید تا مطمئن شوید که بالای 50 درصد خانه های ساخته شده فروش نرفتند و هر بساز و بفروشی دنبال آب کردن است
کارشناس: 1395/2/1216:56:51،
40
22
هر روز قیمت میلگرد را نگاه کنید هر روز پایین می اید اواخر سال یک عده ای بازار گرمی کردند که سال 95 سال رونق مسکن است اما با گذشت 45 روز تازه فهمیدند که وضع خیلی خرابه و مشتری ندارد با آمدن رمضان می توان گفت بازار بکلی قفل خواهد شد
تحليلكر: 1395/2/1207:37:35،
182
54
جه مزخرفاتي تو اين كزارش هست ، وقتي نرخ رشد جمعيت سير نزولي داره و ميزان عرضه از تقاضا زياده ، افزايش قيمت تقريبا غير ممكنه اينو همه ميدونن
داوود: 1395/2/1215:23:14،
40
30
مسکن تو این چند سال گذشته انقدر افزایش قیمت داشته که احتمال داره چندین سال طول بکشه تا رونق دوباره برگرده هر چند تو این مملکت هیچی قابل پیش بینی نیست.
عليرضا: 1395/2/1306:07:21،
40
32
افرين اقا، اول عرضه از تقاضا زياد تره دوم هنوز قيمت مسكن به خاطر افزايش هاي نجومي سالهاي قبل هنوز بالا تر از حد است ، سوم اين متن ها جو سازي هاي حساب شده به نفع دلالان هستش
رسول: 1395/2/1207:40:01،
138
44
عزیزان بی خودی جو گیر نشین قیمت مسکن فعلا بالا نمیره مگر اینکه حقوق کارگران و کارمندان حداقل سه ملیون بشود و الا در تامین مایحتاج روزانه واقعا مردم موندن برنج به 11 هزار رسیده مردم اگه تو این رکود و بیکاری شکم زن و بچه هاشونو سیر کنند شقالقمر کردن بقیه پیش کش
مدیر بازرگانی یک شرکت کوچک: 1395/2/1212:04:49،
38
50
مگه سال ۹۱ که قیمت مسکن افزایش پیدا کرد حقوق کارمندان هم افزایش پیدا گرد؟؟؟؟؟ نه برادر.ما در ایران با تورم زندگی میکنیم.خونه گرون شه نقدینگی میره سمت خونه دلار گرون شه نقدینگی میره سمت دلار طلا گرون شه نقدینگی میره سمت طلا. الان دوره رکوده. سرمایه ها اکثرا تو بانک خوابیدن و سود می گیرن. ما تو این سه سال ۹۲ ۹۳ ۹۴ تورم داشتیم و همه کالاها گرون شده. مسکن مثل ماست و نوشابه نیست که ماه به ماه گرون بشه. تورمشو چند سال یه بار نشون میده.پس دیر یا زود تورم خودشو تو قیمت مسکن نشون میده. پس منتظر ریزش یا ثبات برای سال های طولانی نباشید.
ایمان: 1395/2/1207:42:32،
134
28
ما که دلهره نداریم. یعنی اولاش داشتیما. ولی الان دیگه ردیفیم. غول فقر بیدی نیست که با این بادا و خبرا بلرزه ایرانجیب جان.
شهرام: 1395/2/1207:45:25،
126
39
آخه چرا جوووووووووووووو درست میکنی
چه خریدی ، چه دلهره ای ، با کدوم پول ،
جییییییییییییی بییییییییییییییییییییییی
نکون این کارارو
حداقل روز کارگر این کارارو نکن.
از قدیم گفتن : ((وصف العیش نصف العیش))
شما فک کن رونق برگشت با این کارا.
پول؟: 1395/2/1208:48:41،
39
76
با پولهایی که تو بانکها خوابیده
حسن: 1395/2/1210:28:02،
54
35
اونایی که پولشون تو بانکه
یکی 4 تا خونه و ویلا هم دارن دیگه نمیخوان
ناشناس: 1395/2/1210:58:14،
39
34
با پولهایی که تو بانک خوابیده و داره سود میگیره بیاد بره خونه بخره که خالی نگه داره که اگر یک وقتی گرون شد سود کنه؟؟؟؟!
یعنی واقعا باید یه تخته‌ش کم باشه که همچین بلایی سر سرمایه‌ش بیاره.
- بنگاهی‌ها تو هر معامله خرید و فروش دارن 2درصد کل ارزش ملک رو به عنوان پورسانت میگیرن
- دولت نقشه کشیده از خونه‌های خالی مالیات بگیره
- همین الان کلی خونه خالی هست که صاحباشون در به در دنبال مشتری می‌گردن ولی دریغ از یک خریدار واقعی. یک عالمه مالک دیگه هم هستن که چون دیدن راکد هست از خیر فروش گذشتن، وقتی رونق بگیره اونها هم پیداشون میشه و خودش عرضه باز میبره بالا ...
- بیشتر جاهای تهران طی دوسال اخیر افت قیمت داشتن. بعضی جاها حتی تا 30 درصد! الان تازه بخواد تکون بخوره باید یه یکسالی بگذره تا تازه برسه به قیمتهای سال 92 (تازه اگر تکون بخوره)

اونوقت 20% سود راحت بانک رو ول کنه. بره ملک بخره؟؟؟؟؟؟
ناشناس: 1395/2/1207:45:44،
83
34
چون تمام درآمد مردم به دلیل گرانی مصرف می شود ونمی توانند پول پس انداز کنند لذا خریدار واقعی بسیار کم است
پس بازار مسکن حالا حالاها راکد خواهد بود
با گفتن اینکه مسکن گران خواهد شد مردم را نگران نکنید
اقساط وامهای مسکن را هر کسی نمی تواند بپردازد پس وام مسکن هم کمکی نخواهد کرد
از طرفی مبلغ وام مسکن به اندازه ای نیست که بتوان با آن آپارتمان متراژ متوسط وبالا خرید کرد
احمد: 1395/2/1207:51:18،
86
41
بااین اوضاع اقتصادی درحال حاضر خاطرجمع باشید قیمت مسکن حالاحالا ها بالا نخواهد رفت الکی با این گزارشهای کارشناسی مردم رو تحریک نکنید
کمال: 1395/2/1207:51:33،
87
40
قدرت خرید وجود نداره
بازار پتانسیل افزایش نداره
65: 1395/2/1207:52:58،
112
35
همش بازار گرمی است رکود با شروع ماه رمضان تشدید خواهد شد
سالار: 1395/2/1207:55:54،
97
43
من میگم ایرانجیب جو میده به بازار شما بگید نه...
چارام : 1395/2/1207:56:47،
86
47
چرا مردم روبادروغهای شاخدارتون میترسونید ؟مردمی که برای یک شغل ساده درمانده ووامانده شده اند آیا پولی برای مخارج سنگین ومخصوصا مسکن خواهند داشت؟ضمنا یادمون باشه بعضیا بازارگرمی نکنند.
مشاور املاک شهر من: 1395/2/1207:58:37،
89
40
جناب ایرانجیب سلام
رونقی در کار نیست
ما یکی از مشاورین املاک جنوب شهر هستیم با سابقه طولانی
متاسفانه رونقی در کار نیست فقط سوال می کنند
تا زمانی که قدرت خرید مردم بالا نرود خبری نیست عزیزان من در ایرانجیب
با جو سازی و خبرهایی از این دست بازا راه نخواهد افتاد.
علی: 1395/2/1208:01:30،
43
110
منتظر سونامی قیمت ها باشید. خیلی ها خونه هاشونو فروختند گذاشتن بانک. کسری شدید خونه ابتدا در اجاره خونه نشون میده.
امیر0061: 1395/2/1208:05:09،
86
33
خخخخخخخخخ
باز اردیبهشت شد و جو دادن دلالان املاک شروع شد
جالبه رسانه ها هم درگیر حو مشتی دلال صفت می شوند
بابا خانه کالای سرمایه ای نیست هر وقت قدرت خرید مردم اجازه بده خودشان می خرند

یکی بگه با حقوق 1 میلیونی(اگر باشه) چطوری باید خانه 150 میلیونی خرید
جو الکی: 1395/2/1208:05:14،
80
40
الکی جو ندید هیچ خبری نیست !
Sib: 1395/2/1208:07:36،
72
37
هرروز صبح ایرانجیب رو باز کنی داره جو میده ...
اول مسکن....بعد هم خودرو.....
دلهره کدومه....الکی جو ندین..خسته نشدین از این همه خبرای بی پایه واساس؟؟؟؟؟
مردم رو نترسونید.
سالار: 1395/2/1208:12:29،
49
39
این چیزی که داری شما میفرمائید یعنی افزایش تعداد معاملات...
افزایش تعداد معاملات بتنهایی نمییتونه عامل افزایش قیمت باشه وفاکتورهای دیگه هم لازم داره...
بالفرض من بخوام خونه 400 میلیونی بخرم ولی امسال نخرم و سال بعد میخواد چقدر بشه؟ (500؟ 600؟ 700؟) با این وضع و افزایش حقوق ها و درآمدها و نهایتا درآمد ملت فعلا هر افزایش قیمتی منجر به رکود عمیقتر میشه)
حالا خود دانید هر کسی لازک داره خونه بخره ولی برای سود و کسب درآمد و دلالی دیگه فعلا کسی خونه نمیخره...
کارمند: 1395/2/1208:17:28،
69
27
کلا زندگی دلهره آور شده ....
فقط کافیه یه کم راجع به زندگی خیلی از کشورها اطلاعات
بدست بیاورید بعد میبینید در کجا و چه وضعی زندگی میکنید
M: 1395/2/1208:18:00،
71
43
اي بابا خبري نيست . امسال هم ملك راكد ميمونه
دهه 60: 1395/2/1208:18:30،
64
31
جو نده بابا

هیچ خبری نیست. افزایشی هم در کار نیست. بیخود شلوغش نکن داداشم
آرش66: 1395/2/1208:30:24،
81
32
مشتری آپارتمانک های 40 و 50 و 60 و 70 متری چه کسانی هستند؟ آیا جز قشر ضعیف مانند کارگر یا کارمند؟ خوب برای این اقشار ضعیف فقط 37 سال شعار داده اند. حقوقشان 800 هزار تومان تا 200 / 1 میلیون است. هزینه هایشان بالای 3 میلیون تومن. این قشر ضعیف، با چه توانی آن آلونک ها را خریداری کند؟ با وامی که باید به میزان بیش از دو برابر آن را بازگرداند؟ (بانکداری اسلامی!!) از سال 91 بدینسو با افت 300 درصدی ارزش ریال، ته مانده ی رمق محرومان جامعه نیز گرفته شده است و با افزایش 12 درصدی حقوقها، هر سال این اقشار ضعیف چند درصدی از تورم واقعی (نه اعلامی) عقب می مانند و بدین ترتیب هیچ امیدی در آینده ی نزدیک به رفع دوره ی رکود نیست.
حمید: 1395/2/1208:42:19،
81
30
چه دلهره داشته باشی چه نداشته باشی وقتی جیب خالی باشه فرقی نمیکنه

ایرانجیب تو بد راهی افتادی !!!
mahdi: 1395/2/1209:24:42،
44
30
علم اقتصاد میگه هیچ گرونی و ارزونی همیشگی نیست...ولی فعلا وقت گرونی نرسیده با توجه به جهش های شدید در چندساله گذشته
بابک: 1395/2/1209:43:37،
65
30
حداقل یکم با روشهای نوین جَو دهی آشنا بشید . اینطور خیلی ضایع هس که به روش ده ها سال قبل جَو میدید
ده ها سال قبل (دوستان قدیمی یادشون هس)تو بنگاه میرفتی یه آدم بی سواد معتاد تا می گفت امروز آهن فلان قَدر رفت روش ؛ دل خریدار میریخت پایین و دماغ فروشنده می چسبید زیر لوستر سقف.به همین ترتیب کلید واژه های : امروز سیمان کشید بالا؛ امروز عوارض کشید بالا؛ امروز بنزین کشید بالا؛ امروز کارگر کشید بالا( منظورم دستمزد کارگره !)امروز ... خلاصه همه چیز و همه کس می کشیدند بالا و دل خریدار می افتاد پایین
ولی بعد از این همه سال سختی و رو شدن خیلی حقایق و دروغهایی که به خوردمون دادندو بالاخص تهی شدن کیسه مردم دیگه این طور کلکها جواب نمیده چون :
توان خریدار کشیده پایین ولی درک و فهم و آگاهیش کشیده بالا
آره بابا جون
اونچیزی که پایین کشیدنش مهم بود فتیله امید جوانهایی بود که 4 دهه از عمرشون رو تباه کردید
amin: 1395/2/1210:03:03،
59
34
نامردا این سازنده ها حاضر نیستن از پول بگذرند نصف خونه ای که میسازند براشون سوده
reza: 1395/2/1212:01:45،
24
39
اقا امین بر چه اساسی به این نتیجه رسیدی نصف خونه ای که سازنده میسازه سوده ؟
یک ساختمان 5 طبقه را یکجا بفروشن میتونن با سه طبقه اش دوباره کلنگی که از اول داشتن رو بخرن هزینه جوازواحداث بنا و سود بانکی پول در 2 سال و سودی که بابت کارش باید اضافه تر از سود بانکی ببره رو حساب کن ...
شما که پول نداری اگر داشتی حاضر بودی با این شرایط ساختمان بسازی؟
حمید: 1395/2/1210:10:06،
35
31
سال ۹۲ ۹۳ و ۹۴ هم همین حرفارو میزدن تو ارشیو همین سایت موجوده که تو اردیبهشت ۹۴ چه بازارگرمی هایی میکردن ولی هیچ اتفاقی نیافتاد. رونق یعنی رسیدن تعداد معاملات به ۵۵۰۰۰ تا به بالا (تعداد معاملات سال ۹۰) در شهر تهران حالا شما خودت حساب کن تا بخواد از ۱۸۰۰۰ تا برسه به ۵۵۰۰۰ معامله چند سال طول میکشه. حتی تعداد معاملات فروردین امسال از سال ۹۳ هم کمتر بوده. یک سالم مونده به انتخابات دولت مگه بخواد خودزنی کنه که بزاره مسکن گرون شه
منطقی: 1395/2/1210:21:20،
36
28
باشه شما بگید گرون میشه ایرانجیب عزیز مسکن توسال 91 خیلی رفت بالا درست ولی همه میدونن که این افزایش قیمت تو شرایط قبل تحریم بود وقتی تحریم شدیم نه تنها مسکن بلکه همه چی از خودرو گرفته تا مواد غذایی و..... تا سه الی چهار برابر افزایش قیمت داشته ولی الان با این شرایط واقعا منطقی باشی بهتره چون اگه تحریم برداشته بشه نباید منتظر افزایش قیمت باشیم .واگرتحریم برداشته نشه باز هم قیمت افزایشی نداره چون در حالت سکون قرار میگیریم.
Arash: 1395/2/1210:39:44،
35
32
مطمئن شدم ایران جیب از سایت های وابسته به بازار هست چونکه الکی جو میدین و ماها که پول خوردن نداریم آآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآخه
حمید: 1395/2/1214:40:59،
33
42
شما میتونی بری سایت هایی که وابسته نیستن رو بخونی
فقط اگه ی روز بیدار شدی دیدی اوضاع خرابه کاسه چه کنم چه کنم دستت نگیری و بیوفتی تو بنگاه ها
sara: 1395/2/1210:49:52،
44
33
هر گرون شدنی و ارزون شدنی همیشگی نیست....فعلا وقت گرون شدن نیست...
حق: 1395/2/1211:42:26،
39
51
مسكن تو نيمه دوم سال چنان بتركه اكثر دوستان هـمين ايران جيب شوكه بشن سپرده ها داره از بانك خارج ميشه اين يك واقعيته حالا خواهـيم ديد
حمید: 1395/2/1212:00:55،
46
32
اگه همه همت کنند و فعلا خرید انجام ندهند شک نکنید که قیمت ملک از این پایینتر خواهد امد
ناشناس: 1395/2/1419:04:32،
40
42
همون طور که ملت خودرو نخریدن
siya: 1395/2/1212:35:50،
28
28
کسی که اینجا نظر میده کلا تاثیری تو بازار ملک نداره اگه داشت تو دوران اوجش پول تو این کار میخوابوند و الان صاحب ملک بودن اون پولا که دلالی رو باعثه الان بانک خوابیده بالاخره میکشه بیرون این دولته که باید تولید راه بندازه تا قسمتی از اون پولا بره به اون سمت یه فکریم واسه ارزونیه دلار کنه راه ردیف شدن اوضاع همینه
سعید: 1395/2/1213:06:52،
37
31
مالیات وسط بیاد خودم اونایی رو که خونه اضافی دارندروتا جایی که بشه میفروشم.
كيوان: 1395/2/1214:05:47،
38
25
ايرانجيب اينقدر جو نده. مدتي است خبرهاي مربوط به مسكن كه ميدي زير ذزه بين هستند. بدجوري افتادين به دادن خبرهاي رشد قيمت مسكن!!!! چه خبره؟ ظاهرا شما هم آپارتمان سازي كردي و حالا رو دستتون مونده. هيچ خبري نخواهد شد. پس بهترين كار براي افراد سودجويي كه سالها از اين گرانفروشي مسكن و دلال بازي كلييييييي سود بردند، اين است كه آپارتمانها را بصورت اقساط بفروشند به جوانان، كارمندان و قشر كم درآمد.
حمید: 1395/2/1214:34:56،
25
42
مردم ایران پول داشته باشن کوهها رو هم میخرن حتی چند برابر قیمت
مثل ماشین که هر قیمتی باشه میخرن
حالا اونایی که پول ندارن میگن گرون نمیشه و وقتی که گرون شد التماس بانک ها میکنن که وام بگیرن و خونه ها رو حتی خیلی گرون بخرن
سلیمان: 1395/2/1217:04:50،
24
29
**** **** **** **** **** **** **** **** ****
مسکن گرون نمیشه ولی خرید و فروش در بازار هست، هر آدم عاقلی میدونه داشتن هر چیز لازم و ضروری بهتر از اجاره کردن آن است ، از قدیم هم گفتن هر چقدر پول بدی همون قدر آش میخوری ، هرکسی اندازه جیبش خرج میکنه و بستگی به پولش داره که بتونه بالای شهر تو مناطق گران قیمت خرید کنه و یا برعکس ، فقط ثابت بودن قیمت های می تونه بیشترین کمک رو به رونق بخش های مختلف ایجاد کنه که متاسفانه در کشور ما کاملا برعکس است و خود دولت عامل گرانی می شود

**** **** **** **** **** **** **** **** ****
نادر: 1395/2/1217:29:40،
35
32
پاسخ به اندکی صبر.........شنیدی میگن وصف العیش نصف العیش
سمندون: 1395/2/1219:04:47،
28
24
یه دوستی گفته بود خونه تو هالیوود
عزیزم تو هالیوود نه باید بگی تو بورلی هلیز
سعید: 1395/2/1219:08:47،
32
33
خداکنه گرون نشه اما رونق باشه شاید ما هم بتونیم تبدیل به احسن بکنیم امادلم گواهی بد میده قصیه وام خودرو تکرار بشه
مازیار: 1396/4/1518:25:27،
2
1
لطفا یک نفر آدم فهمیده و با شعور به من بگه کجای دنیا رونق به معنی گرونیه که اینجا برداشتهااینجوریه.چرا تا حرف از رونق بازار مسکن میشه گرون شدن هم میچسبونند تنگش.این چیزی به غیر از سو استفاده از نیاز مردمه که توی نون شبشون هم موندن.انگار قرار رونق به نفع کاسب و دلال و کلاهبردار باشه.اگه این رونق منظور دلواپسان اقتصادی همون بهتر که صد سال هم اتفاق نیافته.رونق باید به معنی بالارفتن قدرت خرید مصرف کننده واقعی باشه تا فعالای بازار مسکن هم به سود منطقی برسند نه اینکه یه مشت فرصت طلب زالو صفت خون مردم را توی شیشه بکنند و یک شبه قیمتها را چند برابر کنند.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار ایران
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
معرفی سریع‌ترین خودروی موجود در ایران
اولين نمونه از خودروی JAC J4 وارد ایران شد
سورن توربو را انتخاب کنیم یا دنا؟
تولید چند خودرو سواری در کشور متوقف شد
ملاقات ایرانی با هیوندای سوناتا 2018
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما