کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

گمرک باهنر با حضور خودروهای خاص (2) / تصاویر

کدخبر:۲۱۹۹۰شنبه، ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۸:۴۷۱۱۲۷۶ بازدید

در گزارش قبلی به این مسئله پرداختیم که چه خودروهایی در گمرک شهید باهنر حضور دارند و سهم هر دسته از برندها از انبارهای این گمرک در چه حدی ...

در گزارش قبلی به این مسئله پرداختیم که چه خودروهایی در گمرک شهید باهنر حضور دارند و سهم هر دسته از برندها از انبارهای این گمرک در چه حدی است. در این شماره به مسئله ای دیگر در گمرک شهید باهنر می پردازیم و زاویه دید خود را تغییر می دهیم. در هر بازدید و گشت و گذار خودرویی، همیشه سوژه ها و نکاتی وجود دارد که شاید نیاز به دقت بیشتری داشته باشد. گاهی نگاه سطحی به کلیت ماجرا باعث می شود تا برخی نکات را نفهمیم یا منجر به خطا و سوء برداشت می شود.

در این مطلب به خودروهایی در گمرک شهید باهنر می پردازیم که شاید حضورشان سوالاتی را ایجاد کند. ماشین هایی که مدت ها انتظار کشیده اند و گویا ناامید، به زندگی در این محدوده ترخیص مشغول هستند.
 1- مرسدس بنز لوکس S550 با زندگی سخت

m4hvg022ljcyysjlffn9.jpg

مرسدس بنز W222 که خودرویی لوکس و عالی به حساب می آید، در سراسر دنیا طرفداران زیادی را جذب خود کرده و از روز رونمایی تا الان، در هر خیابانی طنازی می کند. تالار متحرکی که توصیف آن سخت است، نمادی از ثروت، قدرت و گاهی شهرت به حساب می آید. این خودرو با مدل S500 توانست با مدل ۲۰۱۴ به صورت رسمی وارد بازار ایران شود. در روزهای اولیه عرضه قیمت این ابرخودرو بین یک میلیارد و ۳۸۰ میلیون الی یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بود. با توجه به پنج صندلی یا چهار صندلی بودن S500، قیمت این خودرو در آن زمان تفاوت داشت. البته حجم واردات این خودرو با توجه به قیمت بسیار بالا، کم بود و باعث شده تا این روزها خیلی سخت نسخه در حال حرکت آن را در خیابان های شهری مانند تهران ببینیم. با توجه به ممنوعیت واردات خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی، S500 هم جز ممنوع الواردات های ایران محسوب شد و تنها تعداد انگشت شماری پس از اجرایی شدن این قانون راه به خیابان ها پیدا کردند.

در سال گذشته، تشریفات ایران تعداد قابل توجهی بنز S400 را به ایران آورد تا با پلاک تشریفات در در مراسم های سیاسی فعالیت داشته باشند. حضور S400 در گمرک و انتشار تصاویر آن باعث شد تا خیلی از کلاه برداران واردات این خودروها را به نام خود بزنند و شروع به دریافت پیش پرداخت از مشتریان به وسیله آگهی ها بکنند. بعد از گذشت دو ماه ثابت شد که این ثبت نام های بی پایه و اساس، کلاه برداری بیش نیست و امکان ترخیص لوکس ترین اتاق مرسدس بنز در ایران وجود ندارد. دولت تدبیر و امید هم از اولین روزها کار خود اعلام کرده بو که برای ورود این گونه خودروها مجوزی در نظر نگرفته و بحث مجوزهای خاص و امضا طلایی منتفی است.

البته که این روزها برخی خبرها حاکی از آن است که خودروهای خاص با مجوزهای خاص اجازه واردات دارند! در گشت و گذار چند ساعته ما در گمرک باهنر، با یک دستگاه مرسدس بنز S550 روبه رو شدیم که مدل سال نبوده و گویا برای زمان ممنوعیت واردات است. این خودرو که همان S500 4Matic به حساب می آید و نمادی از سفارش آمریکایی را در نام خود مخفی کرده است، گویا چند وقتی است در سایه و آفتاب گمرک در حال استراحت است. روی درب S550 اسم «متروکه» نوشته شده است. این بدان معناست که مالک آن به سراغ این خودرو نیامده و احتمالا پیگیر ترخیص آن دیگر نیست. حال چرا باید فردی بی خیال خودرویی میلیاردی در ایران و چند صد هزاردلاری در خارج کشور بشود، ربطی به ما ندارد. ولی وضعیت حضور این خودرو در گمرک باهنر است که هر ماشین بازی را ناراحت می کند. چرخ های کم باد، بدنه کثیف و شنی، زیر آفتاب سوزان و چرم های تودوزی که احتمالا تا چند وقت دیگر زیر اشعه آفتاب تابستان بندر اسیب می بینند. این خودرو در صورتی که بتواند مجوز پلاک ملی را دریافت کند، قیمتی بالای چهار میلیارد تومان را دارد.
 

zbzy9oyf4bd4gcycf17f.jpg

84x6xmc2dxwwtg6auy.jpg

zq3g7xvaj18z00zbvl0.jpg

d3ru88yrxu5uaeqt8aw.jpg

 
2 -  لندکروزرهای فیس لیفت در مدل های مختلف


ffu9a3apxursges2rj0k.jpg


در گوشه و کنار انبارهای گمرک باهنر، تعدادی لندکروزر ۲۰۱۶ فیس لیفت به چشم می خورد. این خودرو که با تغییراتی در قسمت جلو، عقب و داشبرد و تودودزی نسبه به مدل ۲۰۱۵ متفاوت شده است، در رنگ ها و مدل های مختلف در حال خاک خوردن میان خودروهای دیگر بود. لندکروزر ۲۰۱۶ با موتور چهار لیتری شش سیلندر و ۵٫۷ لیتری هشت سیلندر در این مکان وجود داشت. این خودرو که یک شاسی بلند آفرودی تمام عیار به حساب می آید، این روزها در کشورهای عربی استقبال خوبی از آن شده است. برای همین شاهد هستیم که در کشورهایی چون امارات متحده عربی، عمان و قطر از این خودرو به عنوان یک پرفروش به حساب می آید. پر فروشی این خودرو در حالی رقم می خورد که قیمت آن پایین نبوده و جز شاسی بلندهای حساب می شود و ثروتمندان دنیا آن را به عنوان یکی از ۱۰ گزینه خود انتخاب می کنند.

بیشتر مدل های موجود در گمرک رنگ سفید و با موتور شش سیلندر بودند و از نظر امکانات در سطح بالایی قرار داشتند. تعداد نسخه ۵٫۷لیتری هشت سیلندر یا به اصطلاح موتور لکسوسی، کمتر از انگشتان دست بود و آن مدل ها امکانات به مراتب فول تری را داشتند. تودوزی، نوع رینگ، سیستم تنظیم ارتفاع و برخی امکانات لوکس، جز آپشن هایی است که در لندکروزر ۷/۵ وجود دارد. در برخی مناطق آزاد مدل چهار لیتری شش سیلندر را قیمتی بین ۲۸۰ الی ۳۴۰ میلیون تومان تعیین کرده اند. مدل هشت سیلندر که بسیار کم در مناطق آزاد دیده می شود، بالای ۳۸۰ میلیون تومان ارزش گذاری شده است. علت حضور لندکروزرهای ۲۰۱۶ در گمرک باهنر، ترخیص برای ارسال به کشورهای همسایه است و قرار نیست به صورت پلاک ملی در بازار دیده شود. برخی تصاویر از این تویوتاهای لوکس بر روی خودروبرها باعث می شود که عده ای فکر این را بکنند، مجوز خاص برای ترخیص این خودروها صادر شده است. ولی با نگاهی ساده می توان به این نتیجه رسید که اگر این خودروها ترخیص شده بودند، تا به حال حداقل یک نمونه پلاک شده در کشور دیده می شد.


qqxjh27rlfhmye928sny.jpg

f82vtbp6z8k9z9rfocpr.jpg

5ym7hi04ohofsbt8hc1k.jpg

 3 - پرادوهای فیس لیفت در گمرک


با توجه به قوانین گمرکی که واردات خودروهای بالای 2500 سی سی ممنوع است، چند سالی است که از حضور پرادو فیس لیفت بی بهره مانده ایم. در بازدید از گمرک باهنر با چند دستگاه تویوتا پرادو فیس لیفت مواجه شدیم که به غیر از فیس لیفت رسمی، در مدل ۲۰۱۶ با تغییرات اضافه بر سازمانی هم تولید شده بودند. این خودروها که کمتر از ۱۰ عدد بودند در رنگ ها و امکانات متفاوتی منتظر ترخیص برای ارسال به کشورهای همسایه هستند.


ehd7lr8717k15u5n5vm9.jpg

1jiffq4gp4ud6xy8ko5g.jpg


در مدل فیس لیفت، چراغ های عقب حالت عضلانی بیشتری را به خود گرفته اند. از طرفی فرم سپر و چراغ جلو تغییر کرده است و به مراتب جذابتر از مدل حاضر در کشور شده است. مدل ۲۰۱۶ در برخی نسخه ها به سپرهای بلندتری مجهز است و جلو پنجره طراحی نزدیک به لندکروزر فیس لیفت دارد. موتور این خودروها از نوع چهار لیتری شش سیلندر است و در نسخه چهار درب عرضه شده است. دی لایت زیر سپر، زنون و چراغشور، سنسور پارک جلو، رکاب های اسپرت، فرمان طرح چوب، مانیتور بزرگ، دوربین زیر آینه و… از امکانات این خودرو ۲۰۱۶ محسوب می شود. در مناطق آزاد مدل فیس لیفت ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ در تعدادی محدود تردد می کنند. قیمت این خودرو کمی از لندکروزر ۲۰۱۶ شش سیلندر ارزان تر است.
 
4 - لکسوس های خاص در گمرک


tvmhvvhpkdj659dw5g9c.jpg

لکسوس GX460 خودرویی است که ما ایرانیان با آن آشنایی نداریم و تنها آن را با پلاک گذر موقت و برخی مواقع با پلاک منطقه آزاد دیده ایم. این خودرو نسخه لوکس پرادو به حساب می آید و به موتور ۴٫۶لیتری هشت سیلندر مجهز است. نسخه موجود در گمرک شهید باهنر از مدل ۲۰۱۶ فیس لیفت است و احتمالا بزودی مراحم ترخیص موقت آن انجام می شود و به کشور دیگری یا منطقه آزاد ارسال می شود. این خودرو در طراحی جلو متحول شده و مدل ۲۰۱۶ آن ظاهری شبیه به LX570 فیس لیفت دارد.


al35k2uwjjf8zx5vk5jn.jpg

امکانات لوکس و کاربردی بیشتر نسبت به تویوتا پرادو ۲۰۱۶ از جمله تغییرات این خودرو محسوب می شود. از طرفی کیفیت ساخت و مونتاژ این خودرو کمی از پرادو بالاتر است و باعث شده تا قیمت آن تفاوت قابل توجهی با مدل مشابه تویوتایی داشته باشد. با اینکه لکسوس GX460 قابلیت های خاص و ویژه ای دارد، ولی هرگز نتوانسته مقامی چون لکسوس LX570 و لندکروزر را پیدا کند.
 
5 - سرنوشتی تلخ برای فرزندان لکسوس


yc9owjqu7bp1lna9xl8.jpg

در بیرون یکی از سوله های گمرک باهنر، سه دستگاه لکسوس پشت سر هم پارک شده اند و باد لاستیک کم و خاک گرفتگی نشان می داد که مدت هاست در شرایط سخت آنجا حضور دارند. لکسوس IS250، SC430 و RX450h خودروهایی بودند که متروکه خطاب می شدند و گویا مالک آن ها از پیگری وضعیتشان منصرف شده است. SC430 که خودرویی نه چندان جدید به حساب می آید و گویا سال ها از عمر آن می گذرد.


d4cfku76b8oobis28137.jpg
 

IS250 هم به عنوان یک سدان معمولی لکسوس که دیفرانسیل عقب است و محبوبیت خوبی را در بازار ایران دارد، با رنگ مشکی و کیت F Sport در حال خاک خوردن بود. بعد از آن RX450h پارک شده بود که نسخه هیبریدی RX350 به حساب می آمد. وقتی که اعلام شد ورود خودروهای هیبریدی به ایران آزاد است و تعرفه اندکی برای آن ها در نظر گرفته شده است، در روزنامه های کثیر الانتشار شاهد آگهی های پیش فروش این خودرو بودیم. ولی با ممنوعیت واردات خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی، این خودرو قوی و پاک نتوانست از گمرک های ایران به خیابان های کشور بیاید و خیلی از واردکنندگان از آوردن این خودرو صرف نظر کردند.


whxepvtwd0eyjgcgspy.jpg
 

ولی جالب بود که یک نسخه از این خودرو زیبا و محبوب در گمرک باهنر حضور داشت و روی درب آن نوشته شده بود «متروکه گردید» و این بدان معناست که احتمالا باید این شاسی بلند دوست داشتنی اوراق شود یا اینکه به کشور دیگری برگردد. بعد از آن، دو دستگاه لکسوس LX570 مشکی پشت سر هم پارک بودند و آن هم متروکه شده بودند. خودرو شاسی بلند لکسوس که در هر جای دنیا خاص، قوی و لوکس به حساب می آید، این روزها در گرمای بندر با خاک و خول دست و پنجه نرم می کند. شاید این خودرو هم اسقاط شود و از قطعات آن در کشور استفاده گردد. احتمال هم دارد به کشور دیگری برود و با پلاک غیر ایرانی در خیابان های آن کشور، سلطنت خود را دوباره بر جاده ها آغاز کند. نسخه ۲۰۱۳ کارکرده LX570 قیمتی بین ۸۰۰ الی یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در بازار ایران دارد.

ec0wpfu3zuk80d7xc6p.jpg

ab2oh43kwcilchi40im.jpg

dw74jqx6xi0087frn2z.jpg
 


روزنامه دنیای خودرو- حسین دلاور

بلیط هواپیمادیدگاه ها

بهزاد: 1395/2/1118:24:55،
310
31
باید به حال خودمان گریه کنیم.
وحیددد: 1395/2/1120:32:06،
132
39
28سالمه و دیوانه ماشینهای لوکس و سوپر اسپرتم
نه امیدی دارم به خریدنشون و نه سوار شدنشون فقط عشقم اینه این ماشینهارو تو خیابون ببینمو با صداشون حال کنم که تو این کشور از همینم محرومیم
مردم: 1395/2/1120:48:30،
99
27
اینها لیاقت ایرانیه...
چرا الکی لج بازی میکنین...
وقتی لگن سازها توجهی به مردم نمیکنن...
فقط فکر سودشون هستن...چینی بیارن با دوبرابر قیمت سود ببرن...
وقتی رقم فساد مسولین روز به روز زیادتر میشه...
اونوفت مردم فقط حسرت بخورن...
نمیگذارن مردم زندگی کنن...
علي: 1395/2/1200:48:13،
62
45
حداقل دولت برداره و بعنوان تشريفات استفاده كنه. اينطوري حيف كه از بين برند.
ماشين باز: 1395/2/1203:09:08،
65
25
به نظر من بايد به جاي محدوديت وارد كردن خودرو زير 2500 cc ميزان آلايندگي و مصرف سوخت ماشين ها در نظر گرفته بشه، بسياري از خودروهاي 6 سيلندر امروزي مصرف سوخت و آلايندگي كمتري نسبت به پژو 405 و توليدات ديگر داخلي دارند!
آرمان : 1395/2/1210:22:45،
50
26
واقعا تاسف آوره، اونا اينقدر زحمت كشيدن اين شاهكارا رو توليد كردن اونوقت بايد بيان اينجا خاك بخورن... به خدا قسم اين كار گناه محضه كه محصولي رو كه پاش زحمت كشيده شده اينجوري از بين ببرن... خدا خودش از تقصيرات ما بگذره...
هومن: 1395/2/1305:57:51،
25
37
چرا حد اقل يه چادر روشون نميندازن كه داغون نشن ؟؟؟ميترسن شبانه زير چادر عوض بشه؟
مدی: 1395/2/1118:30:17،
144
35
انشلا روزی بشه همه مون سوار اینا بشیم اینجا فراری تاریخ گذشته و لامبو جاشون بمونه ملت من لایق بهتر از اینهاست اگه ....
THE ONE: 1395/2/1118:41:29،
173
34
افسوس به این قوانین مسخره و من درآوردی!!!
هیچ کجای دنیا چنین قوانین مسخره و خنده داری وجود نداره، حیف به این مردم که لیاقت بهترین هارو دارن ولی گیره یه سری آقایون بی فکر و بی سواد و کوته نظر افتادن!!!!!
با 100 تومن میشه بهترین خودرو سوار شد ولی حالا بخاطر حمایت از آشغال سازان داخلی باید بری آشغال کره ای و چینی سوار بشی!!!
من که دیگه تمام سرمایم رو جمع میکنم تا از مملکت شیرتوشیر برم، چون هیچ عقل سلیمی نمیتونه اینهمه زور بی احترامی رو تحمل کنه!!!!!
ایرانجیب جون فدات بشم منتشر کن!!!
رضا: 1395/2/1118:42:05،
75
35
به به... لذت بردم/فقط امیدوارم کسایی که این ماشینارو سوار میشن به همون نسبت فرهنگشونم بالاتر بره!
آریا: 1395/2/1122:27:07،
49
42
از یه مشت دلال جنس چینی و بساز بفروش و فوتبالیست چه توقع بیجایی داری!!!!
سید: 1395/2/1118:55:07،
46
43
تو عکس آخر اون تیبا رو با پلاک ملی ببینید داره به ریش منو شما و این لکسوسا میخنده
احمد: 1395/2/1119:03:06،
39
36
باز بگین برجام بد بوده بفرمآ ماشینای اقازاده ها رسید
سیامک: 1395/2/1119:05:19،
45
27
بدترین قسمت ماجرای واردات و یا مونتاژ خودرو به ایران نحوه مجوز دادن به آنهاست. در کشورهای پیشرفته خودروها پس از گذراندن تستهای سختگیرانه ایمنی و استاندارد مانند یوروکپ مجوز صادرات دریافت میکنند.اما در ایران خودروهای کاملا مردود چینی بدون هر گونه تست ایمنی و استاندارد و بدون هر گونه گواهینامه معتبر صرفا به علت معاملات سیاسی و سودجویی محض دولت به راحتی وارد میشوند.در واقع جان و مال مردم ایران تحت آزمایش خودروسازی اشغال چینی های پست و منفور است.
میلیارد ها دلار ارز این مملکت در سال صرف ورود خودروهای بی کیفیت چینی میشود آنگاه دلواپسان به خروج از برای خودرو آمریکایی گیر داده اند.
رضا: 1395/2/1119:09:31،
66
31
به به
اخرت: 1395/2/1119:12:31،
124
28
حیف اینا نیس خاک بخوره اما یه لگن قاتل تو خیابون چرخ بخوره
افسوس: 1395/2/1119:25:03،
115
42
همین الان خانواده هایی هستند که با پول فقط یک چرخ از اون ماشین های میلیاردی که بی صاحب جلوی آفتاب خاک می خورند، از گرسنگی و فلاکت نجات پیدا می کنند.......ننگ بر عدالتی که در این سرزمین حاکم است.....
مهرداد: 1395/2/1119:28:36،
40
33
ماها با حقوق گدایی 800هزارتومن زنده ایم و بعضیا خودروی چند صد میلیونیشون رو بیخیال شدن .قشنگ مشخصه طرف هیچ زحمتی واسه پولش نکشیده چون قراره از جیب من و تو با دریافت مالیات و سود وام و.. جبران کنه .
کشورمون مثلا اسلامیه
ارش: 1395/2/1119:28:39،
25
29
جالبه ممنوع کردن واردات ماشینکهای بالای 2500 سی سی که بتونن راحت رانت ایحاد کنن و سود بیشتری به جیب بزنن جهان سوم بودن قانون کلمه نانوشته ای که واسه ضعیف ها به کهر میره
مهدی: 1395/2/1119:43:59،
38
31
ادم این ماشینارو میبینه مخصوصا لکسوس روحش تازه میشه کاش می شد همه یکی از این ماشینارو میخریدن تا معنی واقعی زندگیو بفهمیم ......
حمید: 1395/2/1119:44:37،
39
26
خودروهای شاستی بلند به درد شهری مثل تهران نمیخورند. همش معضل جای پارک دارند. اصلا این خودروها برای امریکا ساخته شده با اون خیابون های پهنش...
محمد حسين: 1395/2/1119:56:53،
31
29
اون تيبا تو عكس اخر نگاه كنيد خدا كنه بشه يه جوري ترخيص كرد
ابی: 1395/2/1120:07:06،
64
33
اینهای که اینجا هستن و مالک هاشون نمیتونن ترخیصش کنن واسه این وارد کنندهاش اونهای معمولی هستن و گرنه شخصی 600کعدد لندکروز 2016 وارد کرده بود با قیما 605 ملیون واسه فروش
جواب: 1395/2/1122:11:47،
34
27
اون واردکننده 600 عدد لندکروز شخص نیست. ارگان بود.
امين: 1395/2/1121:02:17،
38
28
دلم از ديدن عكساشونو وضعشون خون شد
امین: 1395/2/1121:21:49،
23
25
حیفه واقعا .
مجوز بدید بیان تو . پراید مجوز داره لندکروز v8 مجوز نداره
A+: 1395/2/1122:08:33،
37
32
حداقل زیر یه سقفی میذاشتنشون.اخه حیف این ماشینای لوکس نیس که انقدخاک خورده.بخداانصاف نیس که این ماشینای خاک خورده رو که ازکیفیتش کم شده به اسم ماشین گردوخاک نخورده باقیمتای نجومی به مردم بدن.حسرت یه ماشین خوب به دل مردم بیچاره مونده اونوقت خوداقایون ازیناواردمیکنن.کوفتشون بشه
آریا: 1395/2/1122:25:37،
37
37
ما اصلا و ابدا در مام وطنمان اختلاف طبقاتی نداریم و همه این شایعات زاییده ذهن مسموم امپریالیست جهانی است که میخواهد ما را به همه چیز بدبین کند و اگر کسی هم در این مملکت مشتری اینچنین خودروهایی است قطعا از راه حلال و سالم و با پرداخت مالیات و خمس و زکات مالش بدین جا رسیده است نه از مسیر اختلاس و ارتشا و قاچاق کالا وارز!!!الکی مثلا ما از هیچی سر در نمیاریم!!
محمد: 1395/2/1122:42:20،
35
27
فکر کنم اینا با مردم قهر کردن .چون ما پراید ویا ماشینای ایرانی رو تحریم کردیم به خاطر همین قهر کردن.
امید: 1395/2/1201:26:03،
22
23
ایرانجیب عزیز غلط املایی خیلی داری,
تجدید
danesh: 1395/2/1201:26:27،
21
24
وای بخدا اینا رو دیدم ذوق زده شدم .اصلا یه حال خوشی بهم دست داد . یعنی کی میشه پشت اینا نشست خدا
محسن: 1395/2/1205:48:05،
21
21
اين همه ماشين خوب تو گمرك بدليل تعرفه بالاوسياستهاى اشتباه داره از بين ميره بعد داخل كشور مردم دارن بدليل ايمن نبودن ماشينا كشته ميشن . اخه چى شد كه ما اينطورى شديم .
نیما: 1395/2/1206:33:35،
24
30
وقتی از چیزی اطلاعی ندارید در موردش صحبت نکنید، مرسدس اس 500 رو میگم. متروک کردن یکی از روش هایی است که با آن میشد قانون واردات رو دور زد، اما بعد از اینکه روحانی اومد دیگه متروک کردن هم کاری از پیش نمیبره و اصلا نمیشه وارد کرد، البته مدل اس 350 رو میشه وارد کرد.
سعيد: 1395/2/1208:30:39،
23
40
اشاره به گزارش قبلي كردي، خوب چرا لينكش رو ندادين!
1234: 1395/2/1209:49:39،
29
21
به يزدان كه گر ما خرد داشتيم كجا اين سرانجام بد داشتيم؟

و اين داستان ادامه دارد....
محمد بشردوست: 1395/2/1212:19:10،
32
32
با ماتيك چي نوشته روش اقازاده ها بياين به داد اين ماشينا برسين اينا سهم شماست خخخ
sam: 1395/2/1215:18:05،
32
21
بابا اينا كه كار نداره ترخيصشون
يكي يه موتور TU5 يا EF7 بزارن روشون خودش وارد ميشه
بعدم يه آرم سمندي سايپايي چيزي بچسبونن سرو تهش حله!
حسین: 1395/2/1216:47:08،
36
30
تویوتا پریوس ۲۰۱۶ تنها ماشین دنیا که در سخت ترین آزمون ایمنی دنیا (IIHS بزرگراه های آمریکا ) نمره خوب با هر پنج ستاره ایمنی رو گرفته و برندهایی مانند بنز - بی ام و- آئودی- هوندا - کادیلاک و ... فقط نمره های متوسط و ضعیف گرفتن ( مرجع در سایت دنده ۶ قید شده )

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار