کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

سرکشی دولت به حساب‌های بانکی مردم برای امور مالیاتی

کدخبر:۲۱۹۸۳شنبه، ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۶:۱۷۵۷۹۵ بازدید

رئیس کل سازمان امور مالیاتی دستورالعمل نحوه بررسی و رسیدگی به تراکنش‌های بانکی مشکوک از طرف این سازمان را ابلاغ کرد که نحوه ...

رئیس کل سازمان امور مالیاتی دستورالعمل نحوه بررسی و رسیدگی به تراکنش‌های بانکی مشکوک از طرف این سازمان را ابلاغ کرد که نحوه سرکشی ماموران مالیاتی به حساب‌های بانکی را مشخص کرده است.

به گزارش ایران جیب به نقل از تسنیم، رئیس کل سازمان امور مالیاتی هفته گذشته دستورالعمل نحوه بررسی و رسیدگی به تراکنش‌های بانکی مشکوک از طرف این سازمان را ابلاغ کرده است که نحوه نحوه سرکشی ماموران مالیاتی به حساب‌های بانکی را تعیین می کند.

سید کامل تقوی نژاد در این دستورالعمل آورده است: «نظر به سوالات مطروحه در خصوص نحوه عمل در مورد اطلاعات تراکنش های بانکی واصله و به منظور وحدت رویه اجرایی، مقرر می دارد ادارات کل امور مالیاتی در اسرع وقت به شرح زیر اقدام نمایند:

در هر اداره کل متناسب با حجم اطلاعات دریافتی، یک یا چند گروه رسیدگی ویژه زیر نظر یکی از روسای امور مالیاتی که در امر حسابرسی مالیاتی دارای تبحر، دانش و تجربه کافی باشد، تشکیل شده و مشخصات مامورین مالیاتی مذکور به همراه رونوشتی از احکام صادراه برای ایشان به دفتر فنی و حسابرسی اعلام شود. رسیدگی به اطلاعات تراکنش های بانکی واصله به ترتیبی که در این دستورالعمل تعیین می شود، در اجرای ماده 29 آئین نامه اجرایی ماده 219 قانون مالیات های مستقیم، توسط گروه یا گروه های رسیدگی مذکور صورت خواهد پذیرفت.

ادارات کل امور مالیاتی پس از دریافت اطلاعات تراکنش های بانکی موظفند اطلاعات دریافتی را به صورت متمرکز به ادارت اطلاعات و خدمات مالیاتی ارسال و ادارات مذکور با توجه به شرح وظایف ابلاغ شده به قید فوریت به شرح زیر اقدام نمایند:

1 ـ چنانچه تراکنش های بانکی واصله، متعلق به اشخاص حقوقی و یا اشخاص حقیقی که دارای یک پرونده در نظام مالیاتی هستند، باشد، بلافاصله و حداکثر ظرف مدت 5 روز کاری پس از دریافت اطلاعات تراکنش های بانکی، حسب دستور مدیر کل امور مالیاتی، می بایستی این اطلاعات در اختیار گروه رسیدگی ویژه قرار گیرد.

2 ـ چنانچه تراکنش های بانکی واصله، متعلق به اشخاص حقوقی و یا اشخاص حقیقی که دارای یک پرونده در نظام مالیاتی می باشد، حداکثر ظرف مدت دو هفته پس از دریافت اطلاعات تراکنش های بانکی، با دعوت کتبی از صاحب یا صاحبان حساب، ضمن اخذ توضیحات کتبی ایشان در ارتباط با تراکنش های بانکی واصله و ارتباط آنها با هر یک از پرونده های مالیاتی وی، نسبت به انجام تحقیقات لازم اقدام و با تنظیم فرم شماره یک پیوست که به امضای طرفین رسیده باشد، حسب دستور مدیر کل امور مالیاتی می بایستی این اطلاعات در اختیار گروه رسیدگی ویژه قرار گیرد. چنانچه در اجرای این بند مودی از امضای فرم شماره یک استنکاف نود، یا حداکثر ظرف مدت پنج روز از تاریخ ابلاغ دعوت نامه، به اداره امور مالیاتی مراجعه ننمود و یا به هر دلیلی امکان دسترسی به مودی فراهم نشد، مراتب در متن فرم شماره یک قید و به امضای مامور یا مامورین مالیاتی ذیربط خواهد رسید. سپس پرونده متشکله به ضمیمه اطلاعات تراکنش های بانکی واصله، حسب دستور مدیر کل امور مالیاتی در اختیار گروه رسیدگی ویژه قرار گیرد.

3-چنانچه تراکنش‌های بانکی واصله، متعلق به اشخاص حقیقی و حقوقی فاقد پرونده در نظام مالیاتی کشور باشد، حداکثر ظرف مدت دو هفته پس از دریافت اطلاعات تراکنش‌های بانکی، نسبت به انجام تحقیقات لازم و با دعوت صاحب یا صاحبان حساب نسبت به تعیین موضوع فعالیت ایشان و تکمیل فرم شماره دو پیوست اقدام و مطابق دستورالعمل‌های مربوط نسبت به ثبت‌نام و تشکیل پرونده برای اشخاص مذکور حسب مورد اقدام شود. سپس اطلاعات تراکنش‌های بانکی واصله، طبق دستور مدیرکل امور مالیاتی در اختیار گروه رسیدگی ویژه قرار گیرد.

در صورتی که این  اشخاص در پاسخ به دعوت کتبی به عمل آمده از طرف ادارات اطلاعات و خدمات مالیاتی از مراجعه حضوری یا ارسال پاسخ کتبی ظرف مدت پنج روز کاری خودداری نمایند، ادارات مذکور مکلفند با جمع‌آوری اطلاعات لازم و تنظیم فرم شماره دو پیوست، بدواً نسبت به ثبت‌نام و تشکیل پرونده در منبع موضوع فصل ششم از باب سوم قانون مالیات‌های مستقیم برای این قبیل اشخاص اقدام نموده و سپس حسب دستور مدیرکل امور مالیاتی اطلاعات تراکنش‌های بانکی را در اختیار گروه رسیدگی ویژه قرار دهند. چنانچه در بررسی‌های تکمیلی گروه رسیدگی کننده مشخص شود که تراکنش‌های بانکی واصله مرتبط با فعالیت‌های اقتصادی صاحب حساب بوده است، می‌بایستی منبع تشکیل پرونده متناسب با اطلاعات تکمیلی به دست آمده، اصلاح شود.

4-چنانچه تراکنش‌های بانکی واصله، متعلق به شخص حقیقی باشد که خود عضو هیات مدیره، مدیرعامل یا کارمند شخص دیگری بوده، حداکثر ظرف مدت دو هفته پس از دریافت اطلاعات تراکنش‌های بانکی، ضمن دعوت کتبی از صاحب حساب و اخذ توضیحات کتبی وی در خصوص ماهیت تراکنش‌های بانکی واصله، چنانچه حسب اظهارات مکتوب صاحب حساب، تراکنش‌های بانکی واصله مرتبط با فعالیت‌های شخص دیگری باشد و این موضوع مورد تایید کتبی و رسمی شخص مذکور نیز قرار گیرد، با تنظیم فرم شماره یک پیوست که به امضای طرفین رسیده است، اطلاعات تراکنش‌های بانکی واصله حسب دستور مدیرکل امور مالیاتی در اختیار گروه رسیدگی ویژه قرار خواهد گرفت و یا به اداره کل امور مالیاتی ذیصلاح حسب مورد جهت اقدام مقتضی، ارجاع شود. در صورتی که شخص ثالث مذکور ادعای صاحب حساب مبنی بر ارتباط تراکنش‌های بانکی با فعالیت خویش را تایید ننماید و یا اساسا تراکنش‌های بانکی واصله، با توجه به اظهارات مکتوب صاحب حساب به خود شخص حقیقی تعلق داشته باشد، مطابق بندهای 1، 2 و 3 فوق الذکر حسب مورد اقدام مقتضی به عمل آید.

5-از آنجایی که تراکنش‌های بانکی واصله می‌تواند نتیجه معاملات و عملیات مشکوک به پولشویی باشد، بنابراین رعایت مفاد دستورالعمل کشف معاملات و عملیات مشکوک و اعلام محرمانه گزارش به مرجع ذیربط حسب مورد الزامی خواهد بود.

نحوه رسیدگی و تعیین درآمد مشمول مالیات نسبت به تراکنش‌های بانکی واصله

گروه رسیدگی ویژه پس از دریافت حکم رسیدگی، پرونده و اطلاعات تراکنش‌های بانکی را از واحد ذیربط تحویل و حسب مقررات مواد 95، 97 و 229 قانون مالیات‌های مستقیم نسبت به بررسی اسناد و مدارک و حسب مورد دعوت از مؤدی جهت ارائه اسناد و مدارک و تهیه صورتمجلس ارائه اسناد و مدارک اقدام نموده و موارد زیر را در بررسی اسناد، مدارک، قرائن و شواهد مد نظر قرار دهد:

1 ـ تراکنش‌هایی که مؤید گردش وجوه بین حساب‌های مختلف بانکی یک مؤدی می‌باشند به عنوان درآمد منظور نخواهند شد.

2 ـ مبالغ واریزی به حساب مؤدی که مربوط به دریافت وام و تسهیلات می‌باشد، ماهیتاً به عنوان درآمد تلقی نشده و می‌بایست برابر مقررات مربوط آثار مالیاتی آنها مورد رسیدگی قرار گیرد.

3 ـ وجوه دریافتی بابت تسویه تمام یا بخشی از وجوه پرداختی قبلی به سایر اشخاص، ماهیتاً به عنوان درآمد تلقی نشده و می‌بایست برابر مقررات مربوط آثار مالیاتی آنها مورد رسیدگی قرار گیرد.

4 ـ در صورتی که مؤدی دارای درآمدهایی از جمله دریافت حقوق، درآمد اجاره و یا سایر منابع باشد، این موارد می‌بایست حسب مقررات و در چارچوب منبع درآمدی مربوط، بررسی شود.

5 ـ چنانچه مؤدی به یکی از فعالیت‌های موضوع ماده 81 قانون مالیات‌های مستقیم اشتغال داشته باشد، وجوه واریزی مرتبط با درآمدهای ناشی از فعالیت‌های مذکور، از سایر مبالغ واریزی تفکیک و مطابق مقررات موضوعه اقدام شود.

6 ـ چنانچه وجوه واریزی به حساب اشخاص، بنابر اظهارات مکتوب صاحب حساب ناشی از دریافت سهم‌الارث، نذر، وقف و حبس باشد، برابر مقررات مربوط مورد بررسی قرار گیرد.

7 ـ وجوه واریزی که مالیات آنها بر اساس مقررات قانون مالیات‌های مستقیم به صورت نرخ مقطوع از جمله فروش سهام و یا فروش املاک دریافت می‌شود، جداگانه مورد بررسی و حسب مقررات موضوعه اقدام شود.

8 ـ چنانچه وجوه واریزی از مصادیق غیرمشمول مالیات و با درآمدهای معاف از پرداخت مالیات باشد، با رعایت مقررات در محاسبات منظور نخواهد شد.

9 ـ چنانچه بر اساس بررسی‌های به عمل آمده توسط گروه‌ رسیدگی‌کننده، به صورت مستند یا مستدل مشخص شود که وجوه واریزی به حساب‌های اشخاص ناشی از فعالیت‌های اقتصادی صاحب حساب می‌باشد که قبلاً در محاسبه مالیات آنها به نحوی منظور نشده باشد، مطابق مقررات موضوعه نسبت به مطالبه مالیات اقدام مقتضی به عمل آید.

10 ـ چنانچه بر اساس اظهارات صریح و مکتوب مؤدی، در قبال وجوه واریزی به حساب‌های بانک وی، ما‌به‌ازایی اعم از کالا یا خدمات توسط مؤدی ارائه نشده و یا در آینده ارائه نشود و یا وجوه واریزی ناشی از معاملات محاباتی بوده و یا بر اساس اسناد و مدارک به دست آمده و تحقیقات صورت گرفته، منشأ وجوه واریزی مشخص نشود، این امر مؤید وجود درآمد اتفاقی برای مؤدی بوده و حسب مقررات فصل ششم از باب سوم قانون مالیات‌های مستقیم مشمول مالیات خواهد بود. در اجرای این بند دریافت وجوهی که ناشی از جبران خسارت بوده مشمول مالیات درآمد اتفاقی نخواهد شد. وجوه دریافتی ناشی از خسارت حسب مورد می‌بایستی بر اساس منشأ خسارت مورد رسیدگی و اقدام مقتضی قرار گیرد. در اجرای این بند، مأموران مالیاتی ذیربط می‌بایستی در چارچوب دستورالعمل کشف معاملات و عملیات مشکوک و نحوه گزارش‌دهی به مراجع ذیصلاح، اقدام مقتضی را به عمل آورند.

11 ـ با ملحوظ نظر داشتن موارد فوق، سایر وجوه دریافتی مؤدی را با فعالیت شغلی اعلامی توسط وی مورد مطابقت قرار داده و در صورتی که مودی دارای چند واحد شغلی است با در نظر گرفتن اسناد و مدارک مثبته و واقعیت امر، وجوه واریزی به فعالیت های مختلف مودی تخصیص یافته و درآمد مشمول مالیات و مالیات متعلق به آن فعالیت ها برابر مقررات محاسبه و مطالبه شود. بدیهی است آن قسمت از وجوه دریافتی مودی که پیش از این به عنوان درآمد توسط مودی ابراز و یا توسط اداره امور مالیاتی به عنوان درآمد شناسایی و مالیات مرتبط با آن مطالبه شده است، مجدداً مورد محاسبه و مطالبه مالیات قرار نخواهد گرفت.

12 ـ بدیهی است ماموران مالیاتی رسیدگی کننده به اطلاعات تراکنش های بانکی واصله، علاوه بر رسیدگی در چارچوب قانون مالیات های مستقیم و مطالبه مالیات متعلقه، موظفند با رعایت فراخوان های ثبت نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده و در چارچوب قانون مالیات بر ارزش افزوده، رسیدگی های لازم را به عمل آورده و حسب مورد برابر مقررات نسبت به مطالبه مالیات و عوارض متعلقه نیز اقدام نمایند.

مسئولیت حسن اجرای این دستورالعمل بر عهده مدیران کل امور مالیاتی خواهد بود.»

بلیط هواپیمادیدگاه ها

پاسخ: 1395/2/1111:53:24،
245
15
خواهشمندیم همانطور که به حسابهای بانکی مردم را کنترل میکنید به خانواده هایی که چند فرزند بیکار هم دارند نظری بیندازید و ایجاد اشتغال کنید توی محل ما یک لشگر تحصیلکرده بیکار است .
محسن: 1395/2/1113:07:27،
187
22
1 به حساب ها سرکشی دقیق میشود
2 هیچ کس ککش هم نمیگزد
3 هیچکس پولش رو از بانک بیرون نمیاره
4 یارانه ها قطع میکنن در آینده
5 باز هم کسی ککش نمیگزد
6 باز هم رای میدیم
7 بازم میگیم مرگ بر آمریکا
8 بازم هممون میاییم اینجا مینویسیم خلایق هرچه لایق
اردلان: 1395/2/1113:45:51،
63
25
مگه وظیفه دولتمردهاست که برای جوانان ایجادکنند؟؟؟؟؟چه حرفها.
محسن: 1395/2/1113:50:00،
70
27
احمدی نزاد چیکار کردی که حالا از بابت کارهات ماباید تاوان پس بدیم. بابا یارانه هارو قطع کنید ولی کاری به حساب بانکی مردم نداشته باشید
Nima: 1395/2/1117:55:56،
56
12
میگن سرکشی به حساب ها در تمام دنیا انجام میشه و یه کار روتینه خوب حرفی نیست قبول اما یه سوال مهم ایجاد میشه اونم اینکه در مسایل دیگه چرا جهان رو مثال نمیزنن!!!
مثلا:
تعرفه پایین خودرو در تمام دنیا
یا اینقدر میگفتن فوب خلیج فارس و .... حالا چرا کسی یادش نمی افته یا اصلا یادی از قیمت جهانی بنزین نمیکنه؟؟؟؟؟؟؟
سپرده گزار بیچاره: 1395/2/1118:39:37،
43
21
جزییات حسابت و واریزیا همه میمونه تو سیستمه بانک و خالی کردن حسابم دردی درمون نمیکنه و تهش باید هر چیم که تبدیل کردی اب کنی سهمشونو بدی . چه قانون بدیه.
نیما: 1395/2/1120:03:47،
62
23
آقای روحانی دستت درد نکنه خوب کیسه ای دوختی برای مردم

اینشاالله مردم همیشه در صحنه سال دیگه پر شور تر پای صندوق های رای به امثال شما رای بدند
خخخ: 1395/2/1121:31:10،
32
20
.
.
یزید ، فرعون ، کدوم ظالمی همچین کرده . همه مون که بیکاریم کار دست حسابی هم نداریم . با بدبختی یه تومن درامد میکنیم بعد باید از اون به این ظالمان بدهیم .
.
.
حمید : 1395/2/1111:55:13،
119
22
داداش میگن حسابعای بالای 2 میلیارد رو کار ندارن درسته ؟ کسی خبر داره . !!!!
محسن: 1395/2/1113:49:11،
52
16
اتفاقن پول بالای میلیارد مالیات گرفتن داره والا ۱۰۰ تومن اینا که توو این بازار پولی نیس
Nikol: 1395/2/1117:53:57،
35
27
من دقیقا متوجه منظورت شدم چیه
دقیقا هم هدفشون همینه
امیر: 1395/2/1112:00:48،
98
17
بعید میدونم بانکها همکاری کنند. چون مشتریهاشون را از دست میدن. مخصوصا بانکهای خصوصی.
مردمی: 1395/2/1112:05:21،
87
20
همیشه در ایران هر کاری را یواش یواش
گاماس گاماس انجام میدهند
ابتدا برای برخورد با متخلفان . بعد برای برخورد با شرکتها و سهامداران
بعدش برای برخورد با ثروتمندان
بعدش هم که همه مردم عادت کردند
قانون برای همه انجام و اعمال میشه !!!!
فقط گفتار امام راحل را فراموش نکنین
نشه که قانونی بزارین که مردم مخالف باشند و ناراحت شوند
نمیشه با دست گرفتن خودکار هر قانونی که دوست داشتین بنویسین و بر سر مردم اعمال کنین
احمد: 1395/2/1112:10:38،
57
23
قطعا با این روش بانکها مقابله میکنند چون در اینصورت کسی پول تو بانک نمیگذارد، البته از یک جهت اگر اجرا شود ممکن است در بخش تولید اثر مثبت بگذارد و پولها به طرف تولید سرازیر شود، ولی میشه گفت در یک جمله که وای بر سیستم مالیاتی غلط که گریبانگیر این مملکت است.
ایرانی: 1395/2/1112:14:57،
73
20
دوستان یه نکته مبهمی برام بوجود اومده اینجا برام حلش کنید.
خیلی های میان از کارتخوان من پول میخوان بشون میدم یعنی از این به بعد اینم جز فروش روزانه و مشمول مالیات میشه؟
عرفان: 1395/2/1113:57:39،
37
12
آقا اگه چیزی فهمیدی در مورد کارت خوان به منم بگو کارت خوان من گردش خیلی زیادی داره
کیانی: 1395/2/1116:09:30،
44
20
بله طبق قانون اصلاحیه مالیات گردش تمام حسابهای بانکی از جمله دستگاه کارت خوان { پوز } باید به دارایی ارسال شود و شما باید برای میزان گردش پول کارت خوان مالیات دهید نه تنها برای کسی کارت نکشید بلکه دستگاه را جمع ودر کمد بگذارید از ابتدای امسال فروش و خرید فقط با پول نقد و اسکناس
محسن: 1395/2/1112:17:00،
59
33
. احمدی نزاد چیکار کردی که حالا از بابت کارهات ماباید تاوان پس بدیم. بابا یارانه هارو قطع کنید ولی کاری به حساب بانکی مردم نداشته باشید
شهروند ایرانی: 1395/2/1112:18:52،
87
13
متاسفانه در کشورمان از تکنولوژی پیشرفته فقط از جنبه فضولی اش استفاده میشود و این باعث میشود که اعتماد مردم به دستگاههای دولتی کم بشود و یک بدعتی گذاشته میشود که آینده خوبی را نوید نمیدهد.
علی: 1395/2/1112:56:22،
96
20
با شروع این کار پولها به خارج کشور فرار خواهد کرد
مسعود: 1395/2/1114:11:44،
83
11
پول را در پستوی خانه نهان باید کرد ..................
ایرانی: 1395/2/1114:22:10،
56
19
طرف ماشینشو فروخته واریز شده به حسابش باید مالیات بده یا از کسی قرض کرده ریخته به حسابش باید مالیات بده
محمد: 1395/2/1114:34:12،
38
27
تاریخ اجرا از چ تاریخیه؟؟؟؟
Nikol: 1395/2/1120:39:26،
18
26
با خوندن این به اصطلاح نظر :
تاسف خوردم که در بین ما هنوز این جور افراد وجود دارند
امید: 1395/2/1115:45:09،
50
12
به مطبها وبیمارستانها وداروخانه ها سر بزنن ببین مردم از پولی ونبود دکتر وداروی گران دارن میمیرن
سعید: 1395/2/1115:46:21،
41
18
بازم تکرارقصه انبارکردن ارز.هدف تورم هست تاشایداین وسط تولیدهم رونق بگیره
چشم سوم: 1395/2/1120:42:45،
27
11
میدونی نقدینگی چقدر شده ؟ اگه بنویسم شاید اینجا جا نشه!
محمد: 1395/2/1117:39:19،
38
24
هیچ اتفاقی نمی افته پولها هیچ جایی نخاهد رفت
بابک: 1395/2/1118:27:15،
55
23
خیلی هم عالیه
حالا که دولت می خواد به سبک اروپایی و آمریکائی با ما رفتار کنه من هم از این به بعد مثل همون اروپایی و آمریکائی باهاش رفتار خواهم کرد
به طور مثال رسما از دولت و زیر مجموعه هاش به دیوان عدالت ادرای یا قوه قضائیه بابت موارد زیر شکایت و طلب "خسارت "خواهم کرد:
نان و هوا و غذای آلوده
آزادی عمل دزدان و مواد فروشان در سطح شهر
سیستم دیوانه کننده حمل و نقل اللخصوص مترو
عدم نظارت به قیمتها
نحوه هزینه کرد درآمدهای حاصل از هدف مندی یارانه ها و هم چنین مبلغ حاصل از قطع یارانه ها ( این همه ما فشار تحمل کردیم این پولها کجا داره خرج میشه؟ و نتیجه چی بوده وباید گزارش بدید)
عدم رسیدگی به وضع جوانان و ایجاد اشتغال .
تا همین جا کافیه
اینها به علت تنبلی خیلی از ماها و عدم اشراف ما به قوانین چون تا به حال شاکی خصوصی نداشتند خوب تازودند و می تازونند
ما رو ضعیف یا ... فرض کردند ؟


بیطرف: 1395/2/1119:37:18،
32
14
یعنی اگر بخواهیم پول خودمان را واریز یا برداشت کنیم باید مالیات بدیم اگر پولی که مالیاتش را دادیم و بخواهیم دوباره به بانک واریز کنیم بازهم باید مالیات بدیم ؟
حميد: 1395/2/1122:36:45،
29
20
بااينكه به روحاني راي دادم واز احمدي نژاد بدم ميومد ولي ميبينم واقعا كارهاي روحاني داره روي احمدي نژاد رو سفيد مي كنه اون لااقل يارانه رو براي مردم گذاشت وتوي زندگي مردم هم دخالت نميكرد ولي دولت روحاني شورش رو در اورده واقعا بخدا وقتشه همه اعتراض كنن تا كي بي خيال باشيم
بیطرف: 1395/2/1209:10:47،
22
24
فکرمیکنم از این بعد مردم به جای پول و استفاده از کارت بانکی با دلار و یا سکه معاملاتشان را انجام دهند به همین راحتی
بابک: 1395/2/1209:55:14،
23
25

اینا فهمیدن که ُعرضه درست کردن امور مردم رو ندارن ؛دارن عمدا کاری میکنند که تو انتخابات بعدی مردم بهشون رای ندن
ولی در کشورهای خارجی از اون جایی که دولتها برخواسته از نظر واقعی مردم هستند و متعهد به قولی که به مردم دادند هستند در این جور مواقع نمی آن جیب مردمشونو بزنند چیکار میکنند؟ خیلی شیک و ترتمیز می آن میشینن روبروی ملتشون و ضمن عذر خواهی استعفای خودشون رو مرد و مردانه تقدیم ملتشون می کنند و ضمن قبول کردن مسئولیت تمامی ضررهایی که به مردمشون وارد شده تعیین تکلیفشون رو واگذار به رای و نظر مردم می کنند .
ولی اینجا برعکسه ؛ تا میتونن پدر مردم زبان بسته رو در می آرن و یا تقصیر رو می اندازن گردن نفر قبلی
گمنام: 1395/2/1220:43:30،
28
26
واقعا برای مفاسد اقتصادی تراکنشها پیگیری نمیشه ولی برای پول گرفتن و دوباره حیف و میل کردن و بازگشت به چرخه فساد اموال شخصیه مردم چک میشه
داروغه: 1395/2/1618:13:10،
34
37
میخان اون دوملیاردی که امریکا بلوکه کرد از جون مردم...... همیشه در صحنه .......در بیارن ...تاز با گرفتن مالیات چند برابرش کا رمیکنن
واحد: 1395/2/2001:41:16،
26
34
ما از اینکه در چند مرحله و چند بار حتی برای شامپوی سرمان هم باید مالیات بدهیم خوشحالیم و از دولت مردان تشکر میکنیم که رفاه را برای مردم به ارمغان آورده اند باز هم تشکر.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار ایران
فروش خودروی ساینا اتوماتیک برای اولین‌بار تا چند روز دیگر - شهریور 96
تولید چند خودرو سواری در کشور متوقف شد
معرفی سریع‌ترین خودروی موجود در ایران
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
اولين نمونه از خودروی JAC J4 وارد ایران شد
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما