کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

عدم استقبال از فروش واحدهای بدون متقاضی مسکن مهر

کدخبر:۲۱۹۶۱جمعه، ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۸:۵۱۲۵۲۴ بازدید

در حالی مدیر عامل شهر جدید پرند قیمت نهایی مسکن مهرهای بدون متقاضی را اعلام کرد گزارش ها از عدم استقبال مردم از این واحدها ...

در حالی مدیر عامل شهر جدید پرند قیمت نهایی مسکن مهرهای بدون متقاضی را اعلام کرد گزارش ها از عدم استقبال مردم از این واحدها به علت بی‌اطلاعی از وضعیت واگذاری‌ ها و تلاش وزارت راه برای ایجاد روش‌های سهل‌تر در این کار حکایت می کند.

در اواخر روزهای پایانی سال 94 بود که مهرآبادی قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر از ابلاغ دستورالعمل نهایی تعیین تکلیف واحدهای بدون متقاضی مسکن مهر به تمامی استان‌های کشور خبر داده و گفت: واحدهای بدون متقاضی مسکن مهر در تمام شهرها به قیمت تمام شده در بازار آزاد به متقاضیان واگذار می‌شود.

فارس در گزارشی نوشت، اگر چه در این دستورالعمل اعلام شد که اولویت واگذاری این واحدها ابتدا با متقاضیانی است که شرایط چهارگانه مسکن مهر را داشته باشند و در صورت وجود واحد فراتر از تقاضای واجدان شرایط، این واحدها به افراد مجرد یا مالک هم فروخته می‌شود، تمام ادارات کل راه و شهرسازی (در مورد شهرهای 25 هزار نفر جمعیت و بالاتر)، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی (در مورد شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت) و شرکت عمران شهر جدید محل وقوع ملک (درمورد شهرهای جدید) در سراسر استان‌ها موظفند حداکثر ظرف مدت یک هفته از تاریخ صدور این دستورالعمل، واحدهای طرح مسکن مهر ساخته شده یا در دست احداث فاقد متقاضی واجد شرایط را با ذکر تعداد واحد، نام پروژه، شهر محل وقوع ملک، حدود میزان پیشرفت فیزیکی پروژه، مبلغ برآوردی تقریبی آورده متقاضی تعیین و از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی (سایت اینترنتی) مربوط برای اطلاع عموم اعلام کرده و همزمان نسبت به درج یک نوبت آگهی در روزنامه کثیرالانتشار (محلی یا سراسری) به منظور اطلاع رسانی برای مراجعه متقاضیان به پایگاه اطلاع رسانی (سایت اینترنتی) مربوطه اقدام کنند.

اما با گذشت بیش از یک ماه از ابلاغ این دستورالعمل از سوی آخوندی وزیر راه و شهرسازی اطلاع‌رسانی‌ها آنچنان ضعیف بود که باعث شد تا بسیاری از افرادی که شرایط و پول کافی برای خرید این واحدها را دارند نیز از وجود چنین طرحی بی اطلاع بوده و عملا این روش برای تکمیل هر چه زودتر پروژه مسکن مهر شکست بخورد.

در همان روزهای نخست داغ بودن این خبر مهرآبادی قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر تاکید کرد: دستگاه‌های مذکور موظفند ظرف مدت یک ماه از تاریخ انتشار آگهی مرحله اول، نسبت به ثبت‌نام متقاضیان متاهل یا سرپرست خانوار یا زنان خودسرپرست (دارای حداقل 35 سال سن) که از تاریخ 22 بهمن ماه سال 1357 از امکانات دولتی (زمین مسکونی یا واحد مسکونی) استفاده نکرده باشند، اقدام کنند.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر همچنین تاکید کرد: در صورت پایان این مدت و وجود واحدهای فاقد متقاضی وضعیت مجددا بررسی و شرایط جدید اعلام خواهد شد.

وی در این‌باره اضافه کرد: سامانه‌های ثبت‌نام در این مدت تا زمان تکمیل ظرفیت واحدهای هر استان باز بوده و به محض تکمیل و تمام شدن واحدها به صورت خودکار بسته خواهد شد. مهرآبادی با بیان اینکه فرآیند ثبت نام متقاضیان موضوع این دستور العمل نیز طبق همان روش جاری ثبت نام طرح مسکن مهر است، افزود: افتتاح حساب به شیوه موجود و به نام متقاضی در بانک عامل و پرداخت سهم‌آورده وی حسب مورد به میزان حداقل 50 درصد مبلغ تقریبی آورده نقدی (ظرف مدت 7 روز از تاریخ اعلام ) و پرداخت مابقی آن در موعد مقرر با رعایت قوانین و مقررات مربوطه الزامی است.

حال به نظر می رسد عدم اطلاع رسانی از سوی دستگاه‌های ذیربط باعث شده تا عملا دست های پشت پرده به فکر حراج و فروش آزاد واحدهای مسکن مهر فاقد متقاضی باشند.

هر چند وزارت راه و شهرسازی مخالف فروش آزاد این واحدهای مسکونی است اما ظاهرا عدم استقبال از سوی مردم که نشات گرفته از بی اطلاعی مردم است و این وزارتخانه را ناچار به تسهیل امور فروش این واحدهای مسکونی کند.


مدیر عامل پرند: 7000 واحد را در سایت شهرهای جدید اطلاع‌رسانی کرده‌ایم

علی‌اکبر طاهری مدیر عامل شهر جدید پرند با اعلام اینکه در شهر پرند هفت هزار واحد مسکن مهر فاقد متقاضی وجود دارد گفته است که از طریق رسانه‌ها آگهی فروش این واحدها اعلام شده و آن را طبق دستور العمل ابلاغی در سایت شرکت عمران و بهسازی شهر جدید پرند قرار دادیم تا متقاضیان نام‌نویسی کنند و پروژه آنان مشخص شود.

طاهری تاکید کرد: قیمت مسکن مهر فاقد متقاضی را هم بررسی و قیمت نهایی را اعلام کردیم. ‌برخی طرح‌های فاقد متقاضی 30 تا 70 درصد تکمیل و با تسهیلات بانکی ساخته شده است و با ثبت نام و تکمیل واریزی طرح کامل خواهد شد.

وی درباره توافق سازمان بهزیستی و شرکت عمران و بهسازی پرند درباره واگذاری واحدهای فاقد متقاضی گفت: برای واگذاری هزار واحد با سازمان بهزیستی توافق کردیم، طرح‌ها مشخص شد و با توجه به اینکه نیازمند تامین اعتبار است باید نام نویسی انجام و تکمیل شود.

صحبت‌های مدیر عامل پرند را اینگونه می توان استباط کرد که مردم و متقاضیان این واحدهای مسکونی(فاقد متقاضی)با گذشت یک ماه از اطلاع رسانی و حتی از مدل ثبت نام در سایت بی خبر هستند چرا که مدیران شهرهای جدید به خصوص شهرهایی که تقاضا برای آن زیاد است باید در رسانه های جمعی از چنین طرحی سخن می گفتند که متاسفانه اینطور نبوده است.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

محسن: 1395/2/1017:48:56،
84
31
هرچی میکشیم از باعثو بانی این مسکن مهرهستش . اقتصاد رو نابود کردن با مسکنشون..
رضا: 1395/2/1018:41:32،
47
23
کمتر کسی زیر بار اینا میره.خودشون میگند18هزار دستگاه مسکن مهر رو دستشون باد کرده.
کوکی: 1395/2/1020:24:22،
65
72
چند دوره هستش که تو هیچ انتخاباتی شرکت نکردم.ولی سال دیگه حتما شرکت خواهم کرد و به هر شخص دیگه ای جز دکتر روحانی رای میدم.تنها دستاورد این دولت فقط اسم برجام بوده.بازارها به طرز وحشتناکی رکوده.کارگاه ها و کارخونه ها دارن هر روز ورشکست میشن.روز به روز مردم فقیر و فقیرتر میشن و جالب اینکه دولت روز به روز بخاطر هزینه هاش مردم خودش رو داره تیغ میزنه.واقعا ما موندیم از دست این دولت ها چیکار کنیم.هر کدوم میان دولت قبلی رو متهم به کم کاری و ضعف میکنن.و باز 8سال رو میگذرونن و میرن.و فقط موی من و شما داره زیر این فشارها هر روز سفید و سفیدتر میشه.واقعا تا کی میخواید با این وضعیت ادامه بدید؟
جوابیه: 1395/2/1115:55:17،
18
19
مشکل دولتها نیستن و مشکل از جایی دیگه هست ....
کوکی: 1395/2/1020:32:23،
73
26
نفت گرون رو صرف هسته ای کردید.حالا که ارزون شده از گلوی مردم میگیرید؟؟؟بخدا چیزی نمونده این مردم از گرسنگی و فقر همدیگرو بخورن.این بود آرمان های انقلاب؟این بود آب و برق مجانی؟این بود اتوبوس مجانی؟این بود تحصیل مجانی؟واقعا با کدوم منطق؟؟؟ماهی 800هزار تومن حقوق رو کنار یک خونه 200میلیون تومنی چجوری میشه گذاشت؟از نظر من دکتر روحانی جز خرابتر کردن اوضاعی که بود کاری نکرد.فقط سرعت خرابکاریش کمتر از دکتر احمدی نژاد بود.
آقای دکتر روحانی میدونم که تو همه مسائل صد در صد تصمیم گیرنده نیستی.نه شما بلکه تمام روسای جمهور این وضع رو دارن.ولی 1.5ماه پیش که اومدن حقوق کارگر رو تعیین کردن مطمئنم اونقدر اختیارات داشتید که با این افزایش ناچیز مخالفت کنید.
کوکی: 1395/2/1020:38:36،
40
30
من جوون یا افراد مثل من تا کی میتونن تحمل کنن؟چقدر بگن نداریم نداریم نداریم...چقدر امیدوار بشیم به آینده ای که هر روزش افتضاح تر از دیروزه؟آقای دکتر شعارت با عملت خیلی فاصله داشت و داره.خنده شما و روان صحبت کردن شما هیچ وقت شکم مردم گرسنه رو سیر نمیکنه.مردم ما گرسنه هستن.فقر به همه فشار آورده.فعلا مردم این فشار رو دارن سر هم خالی میکنن یا سر خودشون.از درگیری با هم گرفته تا طلاق زوج ها و در موارد خوش بینانه تر افسردگیه جوون هامون.وای به روزی که این حریم بین مردم و دولت شکسته بشه.اونوقت نه وعده وعید کارسازه نه حرف.
مستاجر: 1395/2/1021:35:44،
44
29
اگر درست بسازند بدون وعده های دروغین تحویل بدن مشتری زیاده
امید: 1395/2/1112:54:16،
27
22
تواین مملکت داریم از فقر وبدبختی میسوزیم .تاکی؟

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - شهریور 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
شرایط فروش هیوندای اکسنت شرکت کرمان موتور برای اولین بار اعلام شد + قیمت قطعی
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
آغاز دور جدید فروش فوری پژو 207 اتوماتیک جدید - شهریور 96
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
شرایط پیش فروش جدید محصولات ایران خودرو - شهریور 96
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
نرخ‌های جدید سود بانکی اعلام شد
جدول پیش فروش محصولات ایران خودرو با سود مشارکت 25 درصد - شهریور 96
شرایط جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - شهریور 96
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما