کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

هفته‌ای پرکار و پر خبر برای کارگران ...

کدخبر:۲۱۹۴۹جمعه، ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۶:۵۲۱۶۰۵ بازدید

مهمترین اخبار هفته جاری که به نام کار و کارگر نامگذاری شده به اخبار حوزه کار و تجلیل از مقام کارگران اختصاص داشت و مهمترین خبر بخش ...

مهمترین اخبار هفته جاری که به نام کار و کارگر نامگذاری شده به اخبار حوزه کار و تجلیل از مقام کارگران اختصاص داشت و مهمترین خبر بخش تعاون نیز مربوط به تشکیل بانک قرض الحسنه تعاون بود.

به گزارش ایران جیب به نقل از ایسنا، هفته‌ای که گذشت برای جامعه کارگری با جنب و جوش و تب و تاب خاصی همراه بود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از بیمه 11 میلیون کارگر غیر رسمی در سال گذشته خبر داد و گفت که امسال بیمه فراگیر اجتماعی را برای بازنشستگان دنبال خواهیم کرد.

ربیعی تامین امنیت شغلی، حفظ اشتغال موجود و مقابله با اجحاف در حق کارگران را مهم‌ترین رویکردهای وزارت کار در سال جاری برشمرد.

وزیر کار همچنین از افزایش بودجه بیمه زنان سرپرست خانوار به 30 میلیارد تومان خبر داد و گفت: تلاش می کند که در سال آینده این رقم دو برابر شود.

وی از تدوین سند سیاستی ارتقای جایگاه زن در ایران خبر داد و گفت: این سند به کمیسیون اجتماعی دولت ارجاع شده و تا یک ماه آینده مراحل نهایی خود را برای طرح در دولت دنبال خواهد کرد.

ربیعی درعین حال از اختصاص بخش اعظمی از منابع صندوق کارآفرینی امید به زنان خبر داد و گفت: از مجموع 1200 میلیارد تومانی که صندوق کارآفرینی امید برای اشتغال در سال 94 در نظر گرفت بخش اعظمی از آن به حوزه زنان اختصاص یافت و در سال 95 درصد بیشتری از این وام را به زنان به ویژه زنان روستایی و زنان علاقمند به فعالیتهای دانش بنیان اختصاص خواهیم داد.

خبر پرداخت حق مسکن سال 95 به کارگران مشمول قانون کار خبر دیگری بود که از سوی معاون روابط کار وزیر کار اعلام شد.

به گفته سید حسن هفده تن از ابتدای امسال حق مسکن قابل پرداخت بوده و جزو مطالبات معوق قرار نخواهد گرفت.

وی تصریح کرد: مکاتبات اولیه برای تصویب حق مسکن امسال در هیات دولت آماده شده است و پس از امضای وزیرکار و تصویب در هیات وزیران در فیش‌های حقوقی کارگران اعمال خواهد شد.

معاون وزیر کار درباره علت عدم اجرای مصوبه حق مسکن سال گذشته نیز اظهار کرد: مصوبه بدوی در شورای عالی کار تصویب شد منتها در دولت به دلیل مباحث بودجه‌ای مسکوت ماند و امسال به دلیل تقاضای مجدد اعضای شورای عالی کار و موافقت وزیر بررسی و تصویب این مصوبه از سر گرفته شد.

در هفته‌ای که گذشت حسن صادقی رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری از دولت خواست تا موضوع ادغام صندوق‌های بیمه‌ای را ادامه ندهد و گفت که اموال سازمان تامین اجتماعی متعلق به کارگران است.

وی با بیان اینکه بی‌توجهی به مساله معیشت کارگران موجب نابسامانی در روابط کار و افزایش آسیب‌های اجتماعی در قشر حداقل بگیر می شود، تصریح کرد:دستمزد و حقوقی که کارگران می گیرند پاسخگوی نیازهای معیشتی آنها نیست به نحوی که این رقم تنها 13 روز از زندگی آنها را تامین می‌کند.

دبیرکل خانه کارگر نیز در هفته کار و کارگر امنیت شغلی را مهم‌ترین خواسته کارگران عنوان و بر ضرورت ایجاد بستر اشتغال برای زنان و جوانان جویای کار تاکید کرد.

وی با اشاره به دوبرابر شدن نرخ بیکاری زنان و جوانان، تصریح کرد: هم اکنون جوانان در دانشگاهها مشغول تحصیل هتسند و به آینده شغلی خود می اندیشند لذا دولت تدبیر و امید باید در جهت حل این مشکل اقدام کند.

محجوب همچنین گفت: بسیاری از بازنشستگان خواهان همسان‌سازی حقوق خود هستند و امیدوارند که افزایش حقوق و دستمزد آنها به مجرد افزایش دستمزد کارگری اعلام شود.

تشکیل بانک قرض الحسنه تعاون از دیگر خبرهای هفته جاری بود.

آنطور که بهمن عبداللهی رییس اتاق تعاون ایران گفته، بانک قرض الحسنه تعاون به زودی تشکیل در می شود و اتاق تعاون درحال فراهم کردن مقدمات تشکیل بانک است.

به گفته وی شکل حقوقی این بانک تعاونی است و راه اندازی آن برای تعاونگران صرفه اقتصادی خواهد داشت.

عبداللهی فعال نبودن بیمه تعاون را یک مشکل اساسی دانست و گفت: باید بیمه دومی برای بخش تعاون ایجاد کنیم.

رییس اتاق تعاون ایران توسعه صادرات غیرنفتی در بخش تعاون را حایز اهمیت دانست و افزود: تعاون نزدیکترین بخش به روح سیاستهای اقتصاد مقاومتی است و باید در همه محورهای این سیاستها فعال شود که یکی از این محورها توسعه صادرات غیرنفتی است.

اعلام فقدان امنیت شغلی به عنوان بزرگترین دغدغه زنان کارگر از دیگر خبرهایی بود که این هفته انتشار یافت.

به گفته رییس اتحادیه سراسری زنان کارگر، شرایط کار برای زنان کارگر به گونه ای است که از پایین بودن حقوق و دستمزد، قراردادهای کوتاه مدت و نبود شرایط کار برابر رنج می برند در حالی که باید از ظرفیت 50 درصدی جامعه زنان استفاده شود.

جلودارزاده افزود: اگر قرار است تا سال 1404 ایران را به کشوری توسعه یافته تبدیل کنیم دولتمردان نباید از زنان غافل شوند و نقش آنها در توسعه پایدار و رسیدن به مرزهای توسعه یافتگی را نادیده بگیرند.

به اعتقاد رییس اتحادیه زنان کارگر، نسل بی انگیزه و علاقمند به پشت میز نشینی امروز فرزندان کسانی هستند که از محیط های کاری به محیط های خانه رانده شده اند.

وی بر لزوم بهره گیری زنان سرپرست خانوار از آموزشهای رایگان فنی و حرفه ای تاکید و ابراز امیدواری کرد: با تبدیل صندوق حمایت از فرصتهای شغلی به صندوق کارآفرینی امید، زنان کارگر، تعاونگر و کارآفرین خود اشتغالزا شوند و از فرصتهای شغلی موجود به نحو شایسته بهره‌برداری کنند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

کارگر بی پناه: 1395/2/1009:14:19،
83
36
هفته کارگر چه فایده ای داره؟وقتی حقوق 800 تومن هیج جای زندگیمونو نمیگیره به چه دردی میخوره.تو آلمان بخاطر افزایش حقوق اعتصاب میکنند ما اینجا نمیتونیم بگیم حقوق سر ماه رو بدین.
کوکی: 1395/2/1011:26:05،
49
29
دوست عزیز حق گرفتنیه.نه دادنی.تا زمانی که سکوت هست یعنی رضایت از شرایط موجود هست.پس به نظرم راجع به این موضوع دیگه هیچ حرفی نباید زد.تمام گفتنی ها و واقعیات رو توی اخبار مختلف مربوط به کارگر دوستان گفتند.چیزی درست شد؟؟؟؟؟کسی حرف ماها رو گوش داد؟؟؟؟
پس این گره با حرف و مذاکره باز نمیشه.
ایرانجیب عزیز.....لطف کن منتشرش کن.این حرف خیلی از کاربران این سایته
سوشا : 1395/2/1020:59:04،
42
30
تقصیر خود کارگراس، با اینکه اینهمه در حقشون ظلم میشه و این حقوق ناچیزو بهشون میدن بازم تا یچیزی بشه همین کارگرا زودتر از بقیه در صحنه حاضر میشن، این ینی ما رضایت داریم از ظلمی که بهمون میشه
داود: 1395/2/1010:02:57،
64
32
ی مشت سرمایه دار وپولدار دولتی افتادن به جون کارگر بدخت ماهی هشتصد هزارتون حقوق؟واقعا خجالت اوره که این حقوق شرم اور توایران داده مشه،مگه ما سومالی یا اتیوپی،یا کامبوج هستیم،واقعا خجالت اوره
akbar mousavi: 1395/2/1011:22:44،
44
32
تمام اين حرفا كشكه ايران جيب . شما لطفا اين چرنديات دولتيا رو اعلام نكن. كي اين سرمايه دارا به فكر جامعه كارگر بودن كه حالا يك هفته اي خبر از تغييرات ميزنن . اينا اگه خيلي به فكر بودن كه آخر 94 نماينده كارگرا رو از جلسه تعيين دستمزد 95 بيرون نمينداختن.
علی: 1395/2/1017:46:14،
38
38
چرا افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی اعلام نمیشود؟
حمید: 1395/2/1112:39:25،
19
26
هر قشری یا هر فردی اون چیزی که شایستگی داره بدست میاره

وقتی تو محیط کارگری همه دارن زیرآب همدیگه رو میزنن وضع همینه

زیاد به خودتون فشار نیارید تا ابد اوضاع کارگری همینه

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار