کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

احمدی نژاد يا روحانی ؟

کدخبر:۲۱۷۸۸یکشنبه، ۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۲:۱۳:۰۲۳۶۷۳ بازدید

مقصر برداشت 2 ميليارد دلاری از دارايي‌های بانك مركزی در امريكا كيست ...

همزمان با سفر محمدجواد ظريف وزير امور خارجه كشورمان به امريكا و مذاكرات وي با جان كري در خصوص روند اجراي برجام و رفع موانع پيش روي آن، ديوان عالي امريكا حكم دادگاه اين كشور مبني‌بر توقيف 2ميليارد دلار از دارايي‌هاي ايران به‌نفع خانواده‌هاي كشته‌شدگان در حوادث مرتبط با انفجار مقر تفنگداران امريكايي در بيروت را كه در سال 1983 رخ داد، مورد تاييد قرار داد.

به گزارش ایران جیب به نقل از تعادل، اين خبر كه با بازتاب‌ها و واكنش‌هاي بسياري همراه بود، در ايران توسط برخي مخالفان توافق هسته‌يي، به ضعف دولت يازدهم تعبير شده و با پيوند آن به بحث برجام سعي در ناكارآمد نشان دادن نظام برنامه جامع اقدام مشترك شد. فواد ايزدي استاد دانشگاه تهران كه از مخالفان برجام محسوب مي‌شود در گفت‌وگويي در اين زمينه ضمن اشاره به كم‌كاري دولت در اين زمينه مي‌گويد: تمام تحليل‌هاي دولت تاكنون در عرصه سياست خارجي اشتباه از آب درآمده و با امتيازاتي كه به طرف مقابل داده‌ايم، جز غارت اموالمان چيز ديگري نصيب كشور نشده است. همچنين كاظم انبارلويي، رييس مركز سياسي حزب موتلفه اسلامي در گفت‌وگو با تسنيم با انتقاد از سخنان معاون اول رييس‌جمهور كه گفته بود: دولت قبلي بي‌تدبيري كرد و با علم به اينكه امريكايي‌ها به مقررات بين‌المللي پايبندي ندارند، بخشي از منابع بانك مركزي را براي خريد اوراق مديريت كرد و با بي‌تدبيري كامل ۲ميليارد دلار از امريكايي‌ها اوراق خريداري كرده كه امروز با دستبرد امريكايي‌ها مصادره شده است، گفت: دولت يازدهم با علم به اينكه امريكايي‌ها به مقررات بين‌المللي پايبندي ندارند و هيچ پيمان و تعهدي را رعايت نمي‌كنند، چرا در برجام با امريكا به توافق رسيده است؟ و همه تعهدات خود را در حالي انجام داده كه آنها (امريكايي‌ها) هيچ يك از تعهدات خود را انجام نمي‌دهند.

 

  آيا واقعا دولت يازدهم اهمال كرده است؟

واقعيت ماجرا اما آن چيزي نيست كه اين روزها مخالفان برجام ادعا مي‌كنند و با استناد به حكم دادگاه امريكا، برجام و دستاوردهاي آن را بي‌اعتبار مي‌شمرند. اول آنكه ماجرايي كه مورد استناد ديوان عالي امريكا قرار گرفته است، اتفاقي كهنه و مربوط به سال‌هاي دهه 60 شمسي است و حكم دادگاه نيز در محكوميت ايران و پرداخت غرامت به سال 1386، دوران دولت احمدي‌نژاد، باز مي‌گردد و ارتباطي با پرونده هسته‌يي ايران ندارد. مذاكراتي كه حاصل آن برجام بود، صرفا و فقط مربوط به پرونده هسته‌يي ايران بود كه به شوراي امنيت سازمان ملل رفته بود و حل نكردن آن، مي‌توانست عواقب خطرناكي براي ايران داشته باشد.

در واقع دولت امريكا در سال 1996 ميلادي با اصلاح قانون مصونيت دولت‌هاي خارجي، تصويب كرد كه اشخاص امريكايي آسيب ديده از حملات تروريستي يا بازماندگان آنها در هر جاي دنيا مي‌توانند در محاكم امريكا عليه دولت‌هاي حامي تروريسم اقامه دعوي كنند. در اين سال‌ها، شكايت بازماندگان انفجار در مركز نظاميان امريكايي در خوبر عربستان نيز به آن افزوده شده بود. در سال 1386 همزمان با اوج گرفتن تحريم‌هاي ضد ايراني امريكا و اتحاديه اروپا عليه ايران در شوراي امنيت سازمان ملل، دادگاه امريكا با تاييد شكايات، ايران را به پرداخت 2.7 ميليارد دلار به بازماندگان اين حادثه محكوم كرد.

 

  داستان دارايي‌هاي ايران در امريكا چيست؟

با وجود اينكه ايران از سال 1359 به بعد عملا روابط اقتصادي خود را با امريكا قطع كرده و در هيچ زماني هم اقدام به خريد اوراق منتشر شده در امريكا نكرده، دارايي‌هايي كه مورد استناد ديوان عالي امريكا قرار گرفته است، چه دارايي‌هايي هستند؟

ولي‌الله سيف رييس كل بانك مركزي ديروز در توضيح اين دارايي‌ها گفت كه اين دارايي‌ها حاصل تصميم دولت قبل و رييس كل بانك مركزي دولت سابق بر خريد اوراق بهادار امريكا از طريق كارگزاري‌هاي غيررسمي امريكايي در اروپا بوده است. وي گفت: متاسفانه در دولت گذشته، هنگام خريد اوراق بهادار و سرمايه‌گذاري‌هاي دلاري، سهل‌انگاري شده و دقت و احتياط‌هاي لازم انجام نشده است. وي توضيح داد كه دولت سابق اين كار را با وجود هشدارهاي كارشناسان و مديران بانك مركزي مبني بر پرهيز از سرمايه‌گذاري روي اوراق بهادار و اينكه مبادلات (u-turn) با استثنا از رژيم تحريم‌هاي امريكا مجاز شناخته شده و موقتي است، انجام داد.

هشدار كارشناسان كه پيش از اين اوضاع را مورد سنجش قرار داده بودند، خيلي زود درستي خود را نشان داد و در سال 1387 مجددا قانون ممنوعيت مبادلات ارزي با ايران برقرار شد و دستور اجرايي 13599 مبني بر توقيف دارايي‌هاي ايران در امريكا نيز در سال 1391 صادر شد. به اين ترتيب، دولت سابق نه تنها در خريد اين دارايي‌ها، اشتباه كرد بلكه در فاصله اعلام تا اجراي اين قوانين نيز براي خروج دارايي‌هاي ايران نيز تعلل ورزيد.

مجيدرضا  حريري، رييس اتاق بازرگاني ايران و چين در گفت‌وگو با «تعادل» در نقد عملكرد اقتصادي دولت سابق مي‌گويد: ما نه تنها خود را براي مقابله با تحريم‌ها آماده نكرديم، بلكه با اقدامات اشتباهي كه انجام داديم، پول خودمان را به آنها داديم. وي با اشاره به تاكتيكي كه در دوران سازندگي به كار رفته شد و بر اساس آن ايران، ال‌سي‌ها را پرداخت نكرد تا به بانك‌هاي غربي بدهكار شديم و با بدهكاري و منوط كردن پرداخت بدهي به قسط‌بندي و استمهال ‌توانستيم اعتبارات سه‌، چهارساله از بانك‌هاي غربي بگيريم و ذخاير تخليه‌شده در زمان جنگ را احيا كنيم و بسياري از پروژه‌ها را با چنين راهكاري پيش برديم، گفت: «دولت مي‌توانست با توجه به اينكه وقوع تحريم قابل پيش‌بيني بود، براي خود با چنين روشي بدهي درست كند زيرا وقتي به بانك‌هاي غربي، بدهي داريد، اين بانك‌ها بدهكار بزرگ خود را تحريم نمي‌كنند، چون طلب‌هاي خودشان وصول نمي‌شود. ما مي‌توانستيم با گرفتن وام‌هاي بلندمدت از بانك‌هاي خارجي يا گشايش ال‌سي‌هاي بلندمدت، بانك‌هاي كشورهايي كه در حوزه غرب اقتصاد قرار مي‌گيرند (شامل كشورهاي اروپايي، ژاپن، كره، استراليا و...) را تبديل به موضعي كنيم كه نتوانند بدهكار خود را تحريم كنند و حساب‌هايش را ببندند و با او معامله نكنند و درنهايت مجبور باشند با بدهكار خود راه بيايند.» اما دولت نه تنها اين كار را نكرد بلكه بي‌توجه به هشدارهاي كارشناسان، دست به خريد اوراق بهادار امريكايي زد و با اين كار پول زيادي در اختيار امريكا گذاشت تا آنها بتوانند توقيفش كرده و نيز آن را برداشت كنند.

حريري در اين مورد كه چه تقصيري در اين ميان متوجه دولت يازدهم است و دولت آقاي روحاني چه كاري بايد براي جلوگيري از اين توقيف مي‌كرده كه نكرده است، با اشاره با اينكه تمام اين كارهايي كه در زمان آقاي احمدي‌نژاد افتاد، قبل از زمان تحريم بود، مي‌گويد: دولت يازدهم نيز زماني تحويل گرفته است كه در دوران تحريم به سر مي‌برديم، بنابراين كاري از دستش بر نمي‌آمد. از سال 1390 به بعد ايران به هيچ عنوان امكان جابه‌جايي پول‌ها را نداشت و دولت آقاي روحاني تا زماني كه تحريم‌ها به‌طور كامل برداشته نشود و ما امكان انتقال ذخاير ارزي‌مان را نداشته باشيم، اختياري ندارد.

بنابراين به نظر وي «درخصوص پول‌هاي بلوكه شده در امريكا هرگناهي وجود دارد به دولت قبل برمي‌گردد. كساني كه قبل از سال 90 حاكم بودند به همراه بانك مركزي و وزارت اقتصاد بايد از پول‌هاي‌مان صيانت مي‌كردند تا دچار تله‌هاي تحريمي نشويم. مگر امريكا دشمن ما نبوده است پس چرا پول‌هاي‌مان در آن كشور بود و در صورت لزوم چرا آنها را خارج نكردند. چه كسي پول‌هايش را نزد دشمن مي‌گذارد؟»

بلیط هواپیمادیدگاه ها

22: 1395/2/522:21:31،
256
23
آب ز سرچشمه گل آلوده ربطی به این رییس جمهور و اون رییس جمهور نداره.
محسن: 1395/2/522:52:46،
207
91
هر چی میکشیم از اون قبلیس. تا آخر عمرم روی نظرم هستم
سامان: 1395/2/523:12:10،
62
57
آمریکا پول این مردم رو گرفت و خورد، حالا شما دارید اینجا دنبال مقصر میگردید؟؟؟؟ واقعا خنده داره... حالا دولت دهم مقصره یا دولت فعلی. چه فرقی توی اصل ماجرا میکنه؟؟؟؟ چرا با این حرفها مردم رو بازی میدید؟؟؟؟ این کار فقط پاک کردن اصل مسئله هست....
مثله اینه که یه دزد بیاد ماشین رو از جلوی خونه آدم بدزده، بعدش اعضای خانواده با هم بحث کنند، پدر به پسر بگه چرا قفل نکردی، پسر بگه چرا جای دیگه پارک نکردی، مادر بگه اصلا چرا ماشین خریدی....
واقعا خنده داره، مثلا با انداختن گردن دولت قبل، اصل ماجرا حذف میشه؟؟؟؟؟ متاسفم
مهدی: 1395/2/523:13:53،
48
71
غارت اموال ایران توسط امریکا شاید به برجام ربطی نداشته باشد؛ ولی ما خواهان اقدام جدی دولت و وزارت خارجه در مقابل این دزدی آشکار هستیم ؛ این انتقاد که بر دولت وارد است؟! این درخواست که از دلت معقول است؟!!
حمید.: 1395/2/523:22:06،
76
21
بله.پرتقال فروش کس دیگری است!
ایرانی: 1395/2/523:53:07،
118
21
یک فیزیکدان نابغه به جرم اینکه در آمریکا تحصیل می کرده متهم به رابطه با دولت متخاصم شده اما یک دولت فاسد رفته دو میلیارد دلار از سرمایه کشور رو در آمریکا اوراق قرضه خریده تا آمریکا به راحتی این سرمایه رو بالا بکشه ، اگه دولت آمریکا متخاصمه چرا این آقا که افکارش به اون آقا نزدیکه رفته اوراق قرضه از دولت متخاصم خریده؟!! اگه متخاصم نیست چس چرا فیزیکدان جوان به اتهام ارتباط با دولت متخاصم زندانی می شه؟!!!! بالاخره دم خروستون رو باور کنیم یا قسم حضرت عباستون؟ از این ور مرگ بر آمریکا از اون ور خرید اوراق قرضه که بشه هلو بره توی گلوی آمریکا ؟!!
po: 1395/2/523:53:40،
96
44
احمدی نژاد بهترین گزینه برای ختم فلاکت وطن هست. کاش یه دو سال دیگه روی کار مونده بود.
312: 1395/2/607:25:41،
27
77
حالا بگيد آمريكا خوبه و منافع ما رو مي خواد و ما هم دوستش داريم.
جاني روزگار و شاه دزد عالمه اين آمريكا
خواهشا با چيزاي ديگه مشكل داريدنياييد چهره پليد اين ظالم عالم رو فرشته جلوه بديد.
I hate Us government
نیما: 1395/2/608:16:14،
62
24
آقا این چه حرفیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سال فلان زدن بچه های مردم را کشتن . نباید پول دیه را بدن ؟؟؟؟

آمریکا هم زمانی که هواپیمای ایران را زد به تک تک خانواده ها دیه داد .

اینجاست که چشم ها را باید باز کرد .از این طرف مردم را جری میکنن و پشت تریبون مرگ بر امریکا عربده میکشن از اون طرف اون پشت پشتا باهاش معامله میکنن . الانم با این حرفای تحریک آمیز دارن میگن پول را داره به زور میگیرله . میخواستی گند نزنی تو دنیا .

مردم کشورمون هم که الحمدلله همه یه پا مفسر سیاسی هستن ، من جمله خودم
مش حسن: 1395/2/609:19:17،
38
17
کلا عده ای در کشور ما با آمریکا متحد هستند که در هر صورت اموال مردم ایران رو غارت کنند . این مرگ بر آمریکا گفتنها رو زیاد جدی نگیرید .
یا به این طریق که سرمایه کشور رو در آمریکا اوراق قرضه خریدن یا اگه این کار رو نمی کردن از طریق دوستانشون ( امثال خاوری ) پول ها رو می بردن به آمریکا و کانادا . جالب نیست براتون خاوری هنوز که هنوزه در هیچ دادگاهی محکوم نشده !!!! بعد هر روز سخنرانی می کنن که چرا کانادا خاوری رو پس نمی ده ؟!!!!! کسی که در هیچ دادگاهی حکمی براش صادر نشده باشه اینترپل هیچ اقدامی برای دستگیریش انجام نمی ده. بعضی از همین سینه چاکان مبارزه با آمریکا هم که گرین کارت آمریکا رو دارند .
نقی معمولی: 1395/2/610:09:39،
44
16
چه كسي پول‌هايش را نزد دشمن مي‌گذارد؟»
دششششششششششششششششمن
گوگول: 1395/2/610:22:22،
40
19
مقصراصلی خودمون هستیم یعنی ما مردم
بی نام: 1395/2/611:52:23،
24
26
دیروز عراقچی میگفت این پول سال ۲۰۰۳ تو سیتی بانک امریکا سرمایه گذاری شده یعنی سال۸۲ یعنی زمان خاتمی
سعید: 1395/2/612:56:10،
30
23
با سلام
2میلیارد دلار نیست که عزیزان 7.5 میلیارد دلار است
ناز شصتشون دمشون گرم که برداشتند
تا ما باشیم با دم شیر بازی کنیم
امریکا قدرت اول دنیا ست چه از زیرکی وقدرت نظامی وپولی
علیرضا: 1395/2/522:23:44،
164
26
بیچاره ملت
.... هاشمی ، خاتمی ، احمدی نژاد ، روحانی
فقط مردم بخت برگشته ایران باید غرامت ندانم کاری های دولت های گذشته و حال و آینده را بدهند و همیشه حسرت یک مدیریت درست را بخورند
رضا: 1395/2/522:54:58،
154
22
دولت تو ایران معنایی ندارد..........ِِ.
امیر: 1395/2/522:23:45،
163
90
احمدی نژاد مقصر اصلی است
میلاد: 1395/2/522:23:46،
150
66
این دکتر احمدی نژاد بود ک با بی تدبیری رفت 2 میلیارد دلار اوراق خریداری کرد ...کسی که مثلا پرچمدار مبارزه با استکبار بود
سعيد: 1395/2/611:20:31،
18
24
باز هم يه دروغ ديگه از دولت راستگويان
اگر اينجويه چرا اينهمه وقت آمريكا تو اون دولت قبل كه خيلي اهم ضد آمريكايي بود اين كارو رو نكرد
آقايون دارن خودشون چراغ سبز نشون ميدن به آمريكا!
داود: 1395/2/522:26:00،
144
56
احمدی نژاد...... واااااااااااااای
اشتباهات این بابا نمیدونم تا چندسال دیگه میخواد روبشه؟
دیگه چیزی از این کشورگذاشته بمونه؟؟؟
سعید: 1395/2/608:37:17،
18
18
خدا بیامرزتش
پاسخ داوود: 1395/2/609:31:28،
31
26
میگن وقتی یه دروغ را دایم تکرار کنی خودت هم باورت خواهد شد... اون بابا سه ساله که رفته اخه یه خوردای هم واقع بین باشیم .انصافا تو این سه سال چی تغییر کرده تا میخایم انتقاد کنیم عده ای طرفدار دولت جبهه میگیرن و منتقدین رو با کلماتی مثل کاسب تحریم ...دلواپس متهم میکنند و به حاشیه میبرند و تاروزی که این چیزها باشد وضع همین خواهد بود...به امید روزی که همه واقع بین باشیم...
جکی : 1395/2/522:27:17،
56
93
امریکا شاه رو مثل گوسفند پروار کرد بعد که چاغ شد ردکرد که ثروت ایران رو صاحب بشه وحالا رژیم عربستان رو پروار کرده دیگه فکر کنم زمان رد کردن اونهاهم شده.والانم این دو میلیارد هم حق امریکاست اونها از بیرن میخورن واقا زاده ها از داخل,بیچاره ملت
علی: 1395/2/523:01:36،
102
37
شما اول ادبیاتت را اصلاح کن انسان را با گوسفند مقایسه میکنی!!!
حسن: 1395/2/523:39:42،
78
25
چاغ نه، چاق! بعدشم چه ربطی به آمریکا داره. نیچه میگه: "تا وقتی حیوان سرش رو فرود نیاره قصاب چطور میتونه سرش رو ببره!"
به نظر شما روسیه و چین و لبنان و فلسطین و ... در این سالها ایران رو ندوشیدن!؟
واقعا دیگران ما رو چاق میکنن و سر میبرن یا ما هستیم که با شارلاتانها همنشینی میکنیم و ثروتمون رو به پاشون میریزیم؟
کوکی: 1395/2/522:35:50،
101
29
صد البته آمریکا نامردی کرد.ولی کار درستی کرد.چون هر دولتی باید منافع کشور خودش رو در نظر بگیره.و اما مقصر اصلی افرادی هستند که چشم هاشون رو میبندن و فقط میگن مرگ بر این و مرگ بر آن.
سهیل: 1395/2/522:37:54،
116
49
احمدی نژاد کجایی
دقیقاً کجایی
کجایی ببینی
که بدجور ...
حداقل تا 50 سال باید تاوان بدیم، خدا رحم کرده که قطعنامه ها فقط یه مشت کاغذ پاره بودن
کیارش: 1395/2/522:42:11،
77
34
فکر کنم ، حاج احمدی مقصر باشد !
نصرلا طوطی: 1395/2/522:47:38،
100
22
فدا سره عمو بشار.تنت سلامت.از این پولا زیاد اینور اونور شده .حالا بالفرض پولا همش ازاد شد جز گرونی بنزین و کرایه خونه و گرونی و بازهم گرانی چیش به تو میرسه نکنه فکر کردی میزارن تو جعبه قرمز میارن دره خونه تک تک ایرانیا میدن به سرپرست خانواده ااا
احمد یکی از ۲۴ میلیون: 1395/2/601:01:42،
44
82
به قول شریعتمداری علت سوراخ بودن نون سنگک و ریختن مربا هم تقصیر احمدی نژاد اشکال نداره بعد فاجعه برجام همه چیو بندازین گردنش چیزی که پایان ندارد جهالت ملت جو گیر تو فضای مجازی که هیچ وقت سرشونو از برف در نمیارن
داود: 1395/2/607:12:46،
54
21
ببخشید اونوقت این شریعمتداری دقیقا سمتشون چیه تو این کشور؟
مهدی: 1395/2/609:13:21،
34
26
بنده خدا اگه برجام نبود که الان توی گوانتانامو جا برای سوزن انداختن نبود !!!! در ضمن حالا حالاها مونده تا فساد دولت مدیر جهان افشا بشه هپل هپو کردن 700 میلیارد دلار سرمایه کشور عدد کمی نیست .بنابراین قضیه را کشش ندادند تا عمق فاجعه معجزه هزاره سوم برای مردم روشن نشه ، تازه خسته نباشید و خدا قوت هم بهش گفتن !!!!
چراغ خاموش : 1395/2/616:28:20،
16
14
شما مگه سر کار نیستی مگه زمان کار طبق شرع و عرف نباید کارکنی ای احمد 24 میلیونی که همش دلواپسانه تو همه پستها نظر میدی ............
سید: 1395/2/602:43:27،
28
59
فرض کنید این پول تو دولت قبل از طرف آمریکا چپاول میشد اونموقع میشد باور کرد که تقصیر خاتمی بوده پس مردم و هالو فرض نکنید بعد سه سال دولت قبل دولت قبل روز به روز وضع داره بدتر میشه اگه قرار بود اینگونه پیش بره حداقل صنعت استراتژیک هسته ایی را به نابودی نمی کشاندید
داود: 1395/2/607:13:44،
30
21
صنعت استرا چی چی؟؟
سید میر: 1395/2/608:49:27،
33
28
دولت قبل باعث تمامی تحریم ها بود نه دولت خاتمی ×× فکر کنم هالو کسانی هستند که خود رو به نادانی و کم فکری میزنند ؟؟ یادته دلار 1000 تومنی تو کدوم دولت رسیده به 6000 تومن ؟؟؟؟ یکخوره به تاریخ مراجعه کن شاید همه چی یادت بیاد آقا سید
جواب به سید میر: 1395/2/616:15:47،
27
14
دروغ گفتن برای شما خیلی راحت هست.یه جوری از زمان خاتمی حرف میزنی انگار ما نبودیم ببینیم تو دیوان محاسبات 800 هزار میلیارد خاتمی چی شد اخرشم و تورم 55 درصدی زمان خاتمی یادمون رفته.برید از خدا بترسید البته شما از بنده خدا احمدی نژاد می ترسید چون دولت روحانی شکست خورده هست و تنها راهکارتون فضا سازی علیه احمدی نژاد هست
امیر: 1395/2/607:51:08،
38
28
فرض کنید این 2 میلیارد دلار رو آمریکا نمیبرد و این 2 میلیارد دلار وارد ایران می شد آیا به نظر شما فرقی به حال ما میکرد؟ احتمالا یا اختلاس میشد یا جهت حمایت از لبنان و فلسطین و بعضی مفت خور های داخلی هزینه میشد
خلاصه ما چه تحریم باشیم چه نباشیم چه نفت 150 دلار باشه چه 20 دلار وضعمون همینه پس چه بهتر که یارانه 250 تومنی رو بگیریم
علی: 1395/2/609:22:07،
21
23
بر فرض که این دروغ شما راست باشه چرا دولت مدیر جهان یک ذره عقلانیت نداشت اون زمانی که با ایل و طایفه به تور نیویورک تشریف می بردند و تحریم ها رو کاغذ پاره می خوند این سرمایه رو خارج کنه؟!!!!!!
در ضمن در زمان دولت اصلاحات همین آمریکا از ایران به خاطر کودتای 28 مرداد عذر خواهی کرد . این دولت مدیر جهان بود که راه رو برای غارت اموال کشور باز کرد.
علیرضا: 1395/2/609:34:10،
34
22
خواهش می کنم اینقدر اسم اون نفر قبلی رو نبرید
مسعود: 1395/2/614:58:23،
32
15
آقا حالا تا دیر نشده وکیل بگیرید جلوی کار را بگیرید
مهدی: 1395/2/618:49:16،
17
19
آقا علی! ادب خوب چیزیه ولی اونچه که الان مهمه اینه که لینک رو می خوندی بعد اظهار نظر می کردی! همچنین یادی بکنیم از زمانی که ایران رو محور شرارت معرفی کردند! برای گفتگوی تمدن ها هم یک فاتحه بخونید!

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
فروش خودروی ساینا اتوماتیک برای اولین‌بار تا چند روز دیگر - شهریور 96
تولید چند خودرو سواری در کشور متوقف شد
معرفی سریع‌ترین خودروی موجود در ایران
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما