کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

متوسط دریافتی 4 گروه شاغل در سال 95

کدخبر:۲۱۷۸۱یکشنبه، ۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۰:۵۲۳۵۷۲ بازدید

در حالی متوسط هزینه‌های خانوار شهری به قیمت پارسال 38 میلیون تومان است که متوسط دریافتی امسال مشمولان قانون کار در بهترین حالت ...

در حالی متوسط هزینه‌های خانوار شهری به قیمت پارسال 38 میلیون تومان است که متوسط دریافتی امسال مشمولان قانون کار در بهترین حالت رقمی بین 18 میلیون و 900 تا 21 میلیون تومان خواهد بود.

با تصویب افزایش ۱۴ درصدی حداقل دستمزد مشمولان قانون کار در سال جاری متوسط دریافتی میلیون ها شاغل نسبت به سال گذشته افزایش یافت است؛ هر چند افزایش های سال جاری، یکی از کمترین افزایش ها در سال های اخیر محسوب می شود اما در نهایت تفاوت هایی را در فیش های حقوقی ایجاد می کند.

با این وجود، یک کسری چندین ساله بین وضعیت افزایش هزینه های زندگی و دریافتی بیشتر مشمولان قانون کار وجود دارد و این مسئله باعث شده تا برخی از شاغلان در تنظیم دخل و خرج خود دچار مشکل باشند. در عین حال، کشور با ۲.۷ میلیون نفر بیکاری مطلق و به روایت هایی ۵ میلیون فرد فاقد شغل که درصد قابل توجهی از آن را فارغ التحصیلان دانشگاهی تشکیل می دهند مواجه است که ممکن است حاضر باشند با ارقام پایین دریافتی شاغلان نیز بسازند ولی دوره بیکاری آنها به پایان برسد.

بررسی ها نشان می دهد که در سال جاری با توجه به افزایش اندک اعمال شده در حقوق و دستمزد نیروی کار، متوسط دریافتی قریب به اتفاق شاغلان رقمی بین یک میلیون تومان تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خواهد بود. بنابراین این ارقام می تواند به نوعی ارزش یک صندلی شغلی در سال ۹۵ نیز تلقی شود که اگر فردی بتواند به آن دسترسی داشته باشد، می تواند ماهیانه حقوق و مزایا دریافت نماید.


حقوق برخی شاید ۸۱۲ هزار تومان هم نباشد!

طبق شرایط موجود در بازار کار ایران، دریافتی برخی افراد مشمول قانون کار و حداقل بگیران در سال جاری ۸۱۲ هزار تومان خواهد بود که با احتساب سایر مزایا مانند بن نقدی ۱۱۰ هزار تومانی، حق مسکن ۲۰ هزارتومانی که قرار است ۴۰ هزار تومان شود و پایه سنواتی روزانه این رقم می تواند تا یک میلیون تومان نیز افزایش یابد. البته ممکن است برخی افراد همین میزان مزایای حداقلی مانند حق بن نقدی و یا حق مسکن و مانند آن را نیز دریافت نکنند و بابت هزینه بیمه نیز ماهیانه رقمی بپردازند و حتی ۸۱۲ هزار تومان هم دریافتی نداشته باشند.

در مورد افرادی که می توانند دریافتی بالاتری داشته باشند این رقم می تواند تا یک میلیون و ۵۳ هزار تومان در ماه افزایش یابد و در نهایت اگر فرض شود فرد شاغلی دارای دو فرزند است و مزایای جانبی شغل نیز به وی پرداخت می شود، بدون اضافه کاری و پاداش احتمالی، دریافتی ماهیانه وی رقم یک میلیون و ۱۲۴ هزار تومان خواهد بود.

بر پایه این گزارش، افراد دارای شغل در سال ۹۵ بابت اشغال یک صندلی شغلی دستکم می توانند ۱۱ میلیون و ۶۶۵ هزار تومان دریافتی سالیانه داشته باشند که با احتساب یک میلیون و ۶۲۴ هزار تومان عیدی پایان سال، مجموع دریافتی می تواند به ۱۳ میلیون و ۲۹۰ هزار تومان برسد که اگر افزایش حق مسکن از ۲۰ هزار تومان به ۴۰ هزار تومان تصویب شود، به این رقم ۲۴۰ هزار تومان دیگر هم افزوده می شود.


شکاف عمیق حقوق و مزایا و هزینه‌ها

علاوه بر این، افرادی که حق اولاد نیز دریافت می کنند با حداقل حقوق ها در سال ۹۵ مجموعا ۱۲ میلیون و ۶۴۰ هزار تومان حقوق و مزایا خواهند داشت که با احتساب یک میلیون و ۶۲۴ هزار تومان این رقم نهایتا ۱۴ میلیون و ۲۶۴ هزار تومان خواهد شد که البته در برخی موارد به این ارقام مالیات و سایر کسورات قانونی مانند حق بیمه نیز تعلق گرفته و ارقام کمتر نیز خواهد شد.

برای افرادی که دو فرزند دارند هم دریافتی اندکی بیشتر خواهد بود به نحوی که رقم دریافتی ساالیانه این افراد ۱۳ میلیون و ۴۹۵ هزار تومان می شود که با عیدی یک میلیون و ۶۲۴ هزار تومانی، نهایتا ۱۵ میلیون و ۱۱۹ هزار تومان برای شاغلان حداقل بگیر دارای دو فرزند حقوق و مزایا پرداخت می شود که این ارقام بدون احتمال دریافت اضافه کار و مانند آن و همچنین بدون در نظر گرفتن کسر حق بیمه و مالیات است.

کارشناسان بازار کار می گویند متوسط دریافتی امسال مشمولان قانون کار رقمی بین یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خواهد بود که البته این ارقام در حال حاضر، نصف ارقام ماهیانه مورد نیاز زندگی در کلانشهرهایی مانند تهران است. با این وجود، با این ارقام دریافتی افراد در سال جاری بین ۱۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان تا ۲۱ میلیون تومان در نوسان است.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

کوکی: 1395/2/515:40:27،
93
25
تازه جالبه که افزایش قیمت ها همون اول سال هم نیست.در طول سال چندین بار حتی برای بعضی اقلام تا 10 بار قیمت ها رو افزایش میدن.و جالبتر اینکه افزایش قیمت ها 24 ساعته تو این مملکت تصویب میشه.خود کارگران باید یه فکری به حال خودشون بکنن.بارها گفتم بازم میگم.تا بچه گریه نکنه مادر بهش شیر نمیده.و سکوت علامت رضایت است.دقیقا این چیزیه که تصویب کنندگان 14 درصدی حقوق در کنار تورم 50 درصدی(نمونش قیمت بنزین) الگوی خودشون قرار میدن واسه تصویب انواع گرونی.
ما فقیر شدیم ها!!: 1395/2/608:40:27،
27
28
دقت کردین تو تمام کامنت ها مردم از وضع کنونی ناراضی و شاکی هستن!!
سی سال پش هم اینطوری بود نه!!!!
ناصر: 1395/2/515:48:33،
96
23
مملکت صاحب نداره. دوستم رفته بورس ترکیه گرفته.سالی دوبار بلیط هواپیما میدن که بتونه بره خانوادشو ببینه! فقط اولش اومد.بعدش پرسیدم گفت وقتی میام ،میرم اونجا 1 ماه افسرده میشم واسه چی بیام! حالا حساب کن اونیکه تو سوئد یا دانمارک هست چه زندگی رویایی داره
کارگر: 1395/2/515:52:33،
94
22
حقوقم رو چیکارش کنم به نظرتون؟
1-کرایه خانه2-قسط ها3-بدهی های سوپرمارکت ها4-هزینه درمان5-لباس6-میوه7-گوشت8-مهمونی9-سفر10-هزینه اب،برق،گاز و تلفن11-هزینه بچه و...؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خدایا خودت به ملت بدبخت ایران رحم کن...
آرمان: 1395/2/608:01:03،
24
23


باید نگه داریم برای خرج کفن و دفن خودمون.
این واجبتره!


حقگو: 1395/2/516:30:11،
50
29
جالبه نرخ درآمد کارگر را بادرآمد پزشک و نماینده مجلس و خواص دیگر مقایسه نمیکنند!!!اگر اونها زحمت کشیدند و مدرک گرفتند نهایتا باید2-3 برابر بگیرند!!پس یا باید درآمد اونها کم بشه یا درآمد کارگز زیاد بشه هرچند که حالا هم فوق لیسانس مهندسی کارگر محسوب میشه،تا قبل از برجام که مقصر این مشکلات عدم امضای برجام بود،حالا باید دید بعد از برنامه100 روزه درخشان،مقصر این مشکلات کیست
پسر خوب: 1395/2/516:39:33،
34
20
حقمون خومدو میگم صدامون در نمیاد از گرسنگیم نمیمیریم سکتم نمیکنیم چون پوستمون کلفت شده همش تو خودمون حرف میزنیم اگر عین نخریدن خودرو یه کمپین راه بندازیم حتی مجازی اعتراض کنیم میرسه بگوش همه حداقل اینکه تو تلوزیون بهش بها میدن که همه آگاه بشن دوستانی که توانایی شو دارن خواهش یه کمپین راه بندازید بذارید حق خودمون از این ظالما بگیریم
کوکی: 1395/2/519:32:11،
27
21
من هستم داداش.
معلم: 1395/2/516:50:46،
30
30
پول به کارگر و معلم که میخوان بدن تو بوق و کرنا میکنن! گرچه ببخشید با احترام زیادی که برای کارگران عزیز قائلم اسم معلم و کارگر در ردیف حقوقی نباید کنار هم بیاد اما متاسفانه با تدابیر دولت تدبیر و امید! اینطور شده و منی که فوق لیسانس دارم و معلم مملکتم باید ۱۵۰۰ حقوق بگیرم باشش سال سابقه بعد پول اضافه کارامو از مهر ۹۴ ندادن حالا که میخوان بدن تو بوق و کرنا کردن خبر دارین روز زن به کارمندان زن بانک ملی نفری یه ربع سکه دادن؟ چرا اینا رو نمیگین ؟ چرا نمیگین روز پدر به همه کارمندان بانک ملی نفری ۶۰۰ هزار تومن دادن.. ! متاسفم
کامند ملی: 1395/2/521:18:13،
27
26
شما که همیشه تعطیلید همینی هم که میگیرید زیاده تابستان کلا تعطیل فروردین تعطیل ماههای مونده هم هفته ای دو روز تا ظهر در کل حساب کنی روزهای کاری معلمین در سال 40 روز هم نمیشه باز هم ناراضی اند.
معلم: 1395/2/522:26:35،
24
25
با یازده سال سابقه مجموع 12 ماه دریافتی در سال94برابر19میلیون بود
بازنشسته : 1395/2/522:37:11،
29
19
این اقایون انقدر باحال هستند که یارانه را که برای اب و برق وگاز و......... به علت ده برابر کردن قیمتشون قرار بود همیشه پرداخت کنند حالا به بهانه های مختلف که تو خونه داری یا ماشین داری یا حقوق سالیانه 35000000 تومانه قظع میکنند بعد نمیگن شما با هفت سر عاعله چطوری زندگی میکنی و ما رو با پزشکانی که فقط بابت هر عمل 350000000 میگیرند مقایسه میکنند بابا اینا خودشان حامی سرمایه دارن
اکبر: 1395/2/522:40:13،
24
24
اقای کارمند بانک تو اگر تونستی یک ساعت بری توی کلاس چهل نفره تدریس کنی

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار