کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

قانون ادغام آلمان، خبری خوش برای پناهندگان

کدخبر:۲۱۷۳۴شنبه، ۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۶:۳۵۵۷۶۳ بازدید

نتیجه تبادل نظر میان آنگلا مرکل، صدر اعظم و رهبران احزاب تشکیل دهنده دولت ائتلافی کنونی آلمان منجر به این شد که پس از سال‌ها بحث و ...

نتیجه تبادل نظر میان آنگلا مرکل، صدر اعظم و رهبران احزاب تشکیل دهنده دولت ائتلافی کنونی آلمان منجر به این شد که پس از سال‌ها بحث و اختلاف نظر، میان احزاب اکنون برسر اولین طرح قانونی رسیدگی سریع به وضع پناهندگان موسوم به "قانون ادغام" توافق حاصل شود.

این یک چارچوب قانونی است که هدفش جذب پناهندگان در جامعه آلمان است و دولت خود را مکلف می‌کند تا امکانات توفیق پناهجویان را برای تشکیل یک زندگی تا حدی آبرومندانه و اطمینان بخش فراهم کند و در عوض از پناهجویان بخواهد که چگونه از این امکانات بهره‌مند شوند و متقابلا وظایف و تکالیفی را انجام دهند .

قانون جدید ادغام خارجیان در جامعه آلمان، افق روشنی را به پناهجویان نشان می‌دهد آنها که در پیمودن راه وصول به این افق همیاری و همکاری نشان دهند از مواهب زندگی واقامت در آلمان برخوردارخواهند بود. اما آن‌ها که نسبت به مقررات یا انجام تکالیف خود بی‌اعتنا بوده و فرصت‌ها را از دست داده باشند، بدیهی است که بدون پاداش خواهند ماند و حتی ممکن است به وطن اصلی خود پس فرستاده شوند. درمجموع، خواست دولت از پناهندگان چیزی جز این نیست که اولا از کمک‌ها و امکانات عرضه شده استقبال کنند و دیگر آنکه شرایط لازم سازگاری در جامعه را که به نفع آینده خود و فرزندانشان است رعایت کنند.


eriplw545roa1jwthquk.jpg

با توجه به اینکه به احتمال زیاد این نخستین قانون ادغام پناهندگان در جامعه آلمان می تواند مقدمه یک قانون کلی و عمومی مهاجرت درکشور شود توجه به مفاد و محتوای اصلی آن برای همه پناهجویان ، اعم از آنها که قبول شده اند و آن‌ها که هنوز در انتظار روشن شدن وضع خود به سر می‌برند بسیار مهم است . تا کنون روال کار چنین بوده که پناهجویان برای دسترسی به بازار کار سال‌ها در انتظار و بلاتکلیفی به سر می‌بردند. در قانون جدید این مشکل تا حد زیادی حل شده و در گام نخست تعداد صد هزار فرصت شغلی جدید علاوه بر فرصت‌های موجود، از طرف دولت فدرال ایجاد خواهد شد. یک اصل مهم دیگر قانون جدید ایجاد و گسترش دوره‌های آموزشی در همه زمینه‌ها است. از آموزش زبان گرفته تا ترتیب دوره‌های کار آموزی حرفه‌ای وحتی تکمیل تحصیلات.

____________________________________________________________________


نکات مهم قانون:

فراهم کردن زمینه بدون پیش شرط‌های موجود برای ورود به بازار کار آلمان. این فرصت‌های شغلی فراتر از خود اشتغال، مفهوم بالاتری دارند که در تامین آینده کاربران، پشتوانه‌ای ارزشمند خواهد بود. ایجاد یک فضای گسترده آموزشی که پناهجویان از بدو ورود به آلمان بتوانند از آن استفاده کنند. در چارچوب برنامه‌های آموزشی به گونه ای عمل خواهد شد که کودکان همراه پناهجویان یا آنها که بعد از روشن شدن وضع اقامتی سرپرست خود به آنها ملحق می شوند ، بدون فوت وقت وارد مدرسه و کلاس های مناسب شوند.

برنامه اسکان پناهجویان از این پس به ترتیبی پیش برده می‌شود که سراسر کشور را در برگیرد و از نوعی "گتو" و تمرکز خارجیان در مراکز معین شهری جلوگیری شود.نهایتا در قبال همه خدماتی که در اختیار قرار می‌گیرد دولت با دقت نظارت خواهد کرد تا در قبال آن، پناهجویان و آن دسته که اجازه اقامت گرفته اند از خدمات چه در عرصه کار و کار آموزی و چه امکانات آموزشی واقعا استفاده بهینه کرده باشند. در غیر این صورت میزان ارائه خدمات مالی و سایر امکانات رفاهی آنان کاهش داده می‌شود و در مواردی هم می‌تواند به اخراج از آلمان منتهی شود.

___________________________________________________________________


موقعیت افغان‌ها

افغان‌ها تا پیش از جنگ داخلی در سوریه بزرگترین رقم پناهندگان را در آلمان تشکیل می‌دادند. با حوادث سوریه تدریجا وضع در رابطه با پناهجویان هم تغییرکرد.


6b607o960oc1677eebnp.jpg

با این حال اگر آمار مقام‌های رسمی افغانستان و آلمان را در نظر بگیریم، بعد از شهروندان آواره سوری بیشترین پناهجویان در آلمان، شهروندان افغانستان هستند. وزیر کشور آلمان هم چه در جریان دیداری که از کابل داشته و چه در مصاحبه های خود در برلین تاکید کرد که همچنان افغان‌ها بعد از سوری‌ها بزرگترین رقم پناهجویان را تشکیل می‌دهند.
دولت آلمان در ماه‌های اخیر چند بار اعلام کرد که مقررات پناهندگی شامل حال شهروندان افغانستان نمی‌شود چون در آنجا به هرحال دمکراسی برقرار است، انتخابات آزاد انجام می‌شود و دولت کسی را به خاطر بیان عقیده بازداشت و زندانی نمی‌کند.


آقای غنی از خروج روز افزون افغان‌ها از کشورش راضی نیست

ولی گروه‌های حقوق بشری و انجمن افغان‌های مقیم آلمان تلاش کردند تا به دولت ثابت کنند که افغانستان همچنان یک کشور بحران زده و بسیار نا امن است و افراد برای نجات جان خود به آلمان یا کشورهای دیگر رو می‌آورند. چندی پیش آلمان تصمیم گرفت تا در افغانستان مناطق امن ایجاد کند و یا مناطقی را که از آرامش برخوردارند در نظر بگیرد و با ارائه کمک مالی پناهجویان را پس بفرستد.

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان هم چندی پیش نارضایتی خود را از خروج روز افزون جوانان از کشورش ابراز کرد. با این حال در ورود افغان‌ها از راه‌های مختلف به آلمان کاسته نشده است. آمار دولتی نشان می‌دهد که در سال گذشته حدود ۱۵۰ هزار افغان از آلمان درخواست پناهندگی کردند.


موقعیت ایرانی‌ها

آمار دقیقی از شمار پناهندگان ایرانی در دست نیست اما اگر به برخی اطلاعات که از سوی سازمان‌های بین المللی تائید شده توجه کنیم، سازمان‌های اداری آلمان همچنان رفتار خوبی نسبت به ایرانی‌ها دارند.


rqfjdxo1sjzcuedpihk5.jpg

رقم پذیرفته شدگان به عنوان پناهنده یا با اقامت‌های مطمئن تا حدود 90 درصد است.

در مورد زنان ایرانی با توجه به اجحاف‌هائی که در ایران وجود دارد و مورد تائید نهادهای بین المللی است مشکل عمده‌ای عنوان نمی‌شود وبیشتر زنان در مقایسه با دیگران به راحتی اجازه اقامت دریافت می‌کنند. اخیرا شمار متقاضیان پناهندگی از ایران خیلی کمتر شده است و به هر حال طبق آمار، بعد از سوریه، افغانستان، عراق و چند کشور دیگر ایران در دردیف پنجم و گاه ششم قرار دارد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

کاوه: 1395/2/412:03:45،
185
52
واااای خدا. ببین کشورم به چه روزی افتاده. وقتی به گذشته کشورت نگاه کنی خودبه خود اشک میریزی. کشوری که روزی قیمت نفت رو تعیین میکرد. کشوری که روزی پنجمین ارتش قدرتمند دنیا بود الان پنجمین کشوریه که مردمش به اروپا پناهنده میشن. کشوری که خودش داشت مسیر اروپایی شدن رو طی میکرد.
نمیدونم اشتباه از کجاست... !!!
ویتس: 1395/2/412:53:10،
105
44
آقا کاوه خدا رو شکر که ما غیر از اشک ریختن کار دیگه ایی بلد نیسیم....فقط مثه عبد ذلیل نگاه کنیم و اشک بریزیم و افسوس بخوریم...بخدا تو همه شبکه ها و سایتا به چرخ بزنیم میبینیم هممون غیر از ناله و آه و فغان کار دیگه ایی بلد نیستیم...وقتی ژاپن بمبارون اتمی شد و همه چیزاش بعد از جنگ از دست داد با تو سر خودشون زدن به جایی نرسیدن....روزی 16 تا 18 ساعت کار کردن که الان ژاپن رسیده اینجا...اگه دولت قانون مندی داره چون خود مردم خواستن...اگه دزدی نمیشه چون هر کس در جایگاه خودش،خودش رو موظف میدونه که توی ساعت کاریش نهایت تلاشش رو برای ساختن کشورش کنه.ولی یه سر به اداره های خودمون بزنیم اول از بوی مطبوع بعد هم از تلاش بی وقفه کارکنان فیض میبریم.اونوقت همون کارمند میگه کشور اینجور و دولت اونجوره...در ضمن ادارات فقط یه مثال بود.وگرنه خدارو شکر تو همه صنف ها این مسائل هست.
رضا: 1395/2/412:57:22،
122
39
من در سال 56 به انگلیس رفتم و پلیس در فرودگاه پرسید اقامت شما در انگلیس چقدر است و گفتم دو هفته باورکنید شش ماه به من ویزا دادند و گفتند ایرانی ها از چراغ سبز عبور کنند که معطل نشوند. و ایران وچند کشور دیگر می توانستند از چراغ سبز استفاده کنند.
واقعا ایرانیها افتخار ایران و جهان بودند. واقعا کجا بودیم و به کجا رسیدیم
مسعود: 1395/2/413:06:19،
97
30
از ماست که برماست و خداوند سرنوشت هیچ ملتی را تغییر نخواهد داد تا زمانی که خودشان بخواهند
مراد: 1395/2/413:46:44،
46
130
آقای کاوه به جاش نیم بیشتر مردم تو اون دوران نامسلمون و بی حجاب بودن و دوران خفقان شدیدی بوده
یه نفر: 1395/2/419:06:06،
51
35
پاسخ به مراد : آقا مراد تموم آدمای مسلمون و با حجاب و باغیرت و کسانی که برای ایران شهید شدند ثمره همون زمان بودند
پاسخ به مراد: 1395/2/423:52:16،
35
47
آقای مراد کاش همون کافر و نامسلمون میموندیم ولی مجبور نبودیم از فرط فلاکت به آلمان یا هرجای دیگه پناهنده بشیم البته فک نکنم کسی باور کنه حرف شمارو که میگی اونموقع همه نامسلمون بودن.
علي: 1395/2/412:40:24،
75
38
دست آلمانها درد نكنه واقعا .يكم انگليسها از آلمانها سخاوت و لوتي گري ياد بگيرن همش خساست و زرنگي اخه تا كي .
اروپا به گند كشيده شد: 1395/2/413:06:08،
75
43
اين پناهجويان اروپا رو به گند ميكشن،اولين پيامدش تجاوز پناهجويان به دختران الماني تو شب سال نو ميلادي،اگه من ٢ تاشونو ميشناسم كه تو شهر ما ساقي مواد مخدر بودن الان تو كمپ المانها هستن،براتون متاسفم المانها كه فك كردين جنگ زده ها اومدن برا پناهندگي نتيجشو خودتون ميبينيد،يارو يجوري ميگه المانها و اروپاييه امكانات برامون تهيه نميكنن مثل اينكه كشور المان بورسيه پزشكي بهشون داده خب مرد حسابي غير قانوني روفتي پررو بازي هم درمياري،اروپا خودشو نابود كرد
حمید: 1395/2/415:04:39،
37
63
با نظر اروپا به گند کشیده شد کاملا موافقم . سه سال آلمان بودم اونم تو ایالت بایرن همان ایالتی که تیم فوتبال بایرن مونیخ توش هست و هوادارای سینه چاک هم تو کشور کم نداره ایالتی که فکرشو بکنید که اعتقاد دارند المانی واقعی فقط تو بایرنه یعنی به هموطنهای خودشون رحم نمیکنند اینقدر برای بقیه جاهای آلمان کلاس میزارنند . دوستان این خانوم مرکل انساندوست اون موقع معاون ایالت بایرن بود هرچی قوانین مزخرف ضد خارجی بود ایشان پیشنهاد میداد مافوقش تصویب میکرد . این مقدمه رو گفتم بدونید هیچوقت اونا چیز زیادی به پناهنده ها نخواهند داد وگرنه این کلاس زبان همیشه بود چیز تازه ای نیست اگه المانیها راست قانون کرایز رو بردارند . که هر خارجی فقط میتونه 30 کیلومتر از شهرش دور بشه و هر جا پلیس اونو بگیره 50 یورو جریمه میشه . قاونی که از سال 1938 تو المان تصویب شد برای کنترل یهودیها که هنوز هم اعمال میشه .
فضول خان: 1395/2/416:35:11،
46
42
آقای دلاوری بیا منم ببر آلمان ....
فدا حسین رحیمی: 1396/5/1318:34:25،
2
1
سلام
من میخاستم برم المان پناهنده شوم لطفا مارا هم درک کنید ما کشور مون جنگ زده شده که حالا دیگه فک شو نمیکنم که امنیت برقرار شه وضع کشور مون خوب شه لطفا به ما کمک کنید تشکررر

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت جدید محصولات سایپا اعلام شد / مهر 96 + جدول
شرایط پیش فروش خودروی پژو 207 اتوماتیک ویژه مهر 96 با ظرفیت محدود
بخشنامه جدید پیش فروش خودروی رنو ساندرو استپ وی منتشر شد - آبان 96
شرایط فروش فوری محصولات ایران خودرو منتشر شد/ آبان 96
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - آبان 96
آغاز دور جدید پیش فروش رنو ساندرو استپ وی با ظرفیت محدود - آبان 96
معرفی جایگزین احتمالی پژو 405 در ایران
معرفی پرفروش‌ترین نوشابه‌های انرژی‌زا در جهان
آغاز دور جدید پیش فروش خودروی دنا پلاس از سوی ایران خودرو - مهر 96
ورود نسل جدید خودروهای ماهیندرا به ایران + حدود قیمت
شرایط جدید فروش نقد و اقساط محصولات شاسی‌بلند شرکت ایران خودرو - آبان 96
آغاز دور جدید فروش محصولات شرکت پارس خودرو - آبان 96
حواشی عجیب باز هم در ثبت‌نام ساندرو استپ‌وی امروز دوشنبه
کدام خودروها در بازار بیشترین اختلاف قیمت را با نمایندگی دارند؟
خودروی جدید بسترن B30 به مشتریان تحویل داده شد + قیمت بازار
آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار