کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

پروانه ساختمانی این هفته صادر نمی‌شود

کدخبر:۲۱۶۴۷سه شنبه، ۳۱ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۳:۴۷۱۳۹۸ بازدید

عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی تهران گفت: باهمکاری شورای شهر دنبال این هستیم تا از هفته آینده دوباره صدور شناسنامه فنی ...

عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی تهران گفت: باهمکاری شورای شهر دنبال این هستیم تا از هفته آینده دوباره صدور شناسنامه فنی-ملکی، ارجاع کار به مهندسان ناظروکنترل نقشه‌ها مطابق قانون انجام شود.

مهدی روانشادنیا در گفتگو با مهر در خصوص چالش بین شهرداری و سازمان نظام مهندسی و عدم اجرای قانون از سوی شهرداری، گفت: در این هفته با پیگیری‌های انجام شده، کنترل نقشه‌ها، ارجاع کار به مهندسان و صدور شناسنامه فنی ـ ملکی انجام نمی‌شود تا به زودی این موضوع تعیین تکلیف شود.

وی با اشاره به اینکه در بحث مقررات ملی ساختمان، قانون با صراحت بر این موارد تأکید کرده است، اظهار داشت: به هر ترتیب اقدامات انجام شده از سوی شهرداری، خلاف مقررات جاری کشور است و نظام مهندسی و وزارت راه و شهرسازی وارد این موضوع شدند تا قانون به اجرا برسد.

عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران افزود: خوشبختانه شورای شهر تهران هم اقدامات خوبی را انجام داده است و هفته پیش تصمیم‌گیری شد تا در این هفته هیچ اقدامی و مشکلی در این خصوص صادر نشود تا به زودی این موضوع به سرانجام برسد.

روانشادنیا با تاکید بر اینکه به صراحت دوباره روند اجرای کار، قانونی خواهد شد، گفت: از آنجایی که موضوع شهرفروشی، درآمدهای ناپایدار شهرداری و سایر تخلفات مطرح است، امیدواریم که هر چه سریعتر با حمایت دیگر نهادها، قانون در موضوع صدور پروانه‌های ساختمانی، ارجاع کار به مهندسان و صدور شناسنامه فنی ـ ملکی به اجرا برسد.

وی با اعلام اینکه مشکل کیفیت در ساختمان‌ها وجود دارد، افزود: عدم رعایت مقررات ملی ساختمان برای شهرداری‌ها هم تبعات منفی دارد، بنابراین باید مقررات ملی ساختمان در همه ساخت و سازها به اجرا برسد.

اوایل فروردین امسال رئیس سازمان نظام مهندسی از عدم اجرای قانون ارجاع نظارت بر مهندس ناظر، روند نادرست صدور شناسنامه فنی ـ ملکی و کنترل نقشه‌ها خبر داده بود.

حبیب‌الله بیطرف گفته بود که شهرداری تهران تحت فشار صاحبان کار و متقاضیان صدور پروانه دست به این اقدام زده‌ و تغییر این مسیر برای ساختمان‌ها کاری غیرقانونی است و ما از مراجع قانونی درخواست کردیم تا در اسرع وقت به روال قانونی برگردد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

سهیل: 1395/1/3117:32:46،
51
29
شهرداری شیراز که کلا همه ی کارهای بزرگ را برای خودش برداشته ، اصلا مهندسان کاری برای نظارت بهشان نمیرسه، چند مهندس خاص خارج از ضوابط کلیه کارهای بزرگ را گرفته اند.
مهدی: 1395/1/3119:05:31،
37
24
متاسفانه تقسیم کار بین مهندسان در تمام استانها و شهرستانها با رابطه انجام می شود
پاسخ: 1395/1/3119:15:22،
30
24
انشاالله تا ابد صادر نشود . این چه روزگاری شهرداری برای مردم درست کرده . بابا کل مملکت شده اپارتمان خالی . دست مافیا رو کوتاه کنید تا همه زندگی راحت کنیم . یک فکری برای ساکن کردن مردم تو این سه و نیم میلیون واحد خالی باشید که دارن فرسوده و خراب میشن ؟؟؟؟؟
عضو سازمان: 1395/1/3119:15:30،
41
29
وقتی در نظام مهندسی تهران 2500 پرونده ارجاع نشده و پروژه های سنگین و بزرگ به افراد خاص تعلق می گیرد و هزاران مشکل در سازمان نظام مهندسی ، شهرداری حق داشت طبق قانون ارجاعات را مستقیم انجام دهد .
شاه پسند: 1395/1/3122:18:43،
16
20
مهندس سیف زاده، طغرایی، پوراسدی، محمدیان و .... همه از جمله مهندسهای خوب شیراز هستند الکی جو ندید
بچه های شهرداری هم خیلی گل هستند. از همشون ممنونم ... دست همگی درد نکنه و خسته هم نباشند
احسان: 1395/1/3118:49:57،
40
31
الان چند سال كه مهندس ناظر توسط نظام مهندسي انتخاب مي شه و به مالك معرفي ميشه بازهم كلي مشكل وعدم كيفيت ساخت وجود داره حالا واي به اون روزي كه مالك خودش مهندس ناظر انتخاب كنه خونه اي ساخت جديد نه ناظر خلافي مي نويسه و با مصالح گران امروز و ركود ملك آشغالترين مصالح بكار مي رود و عمر ساختمانها به دير ١٠ سال كاهش مي يابد
ناظر: 1395/1/3119:00:58،
37
31
مافياي شهرداري با عدم اجراي قانون در اين چند روز سال ٩٥ كار خود را كرد و پروندههاي مشكل دار را با زد وبند با مهندساني كه از قبل توافق كرده بودند انتخابي گل ور چين كرد و به آنها داد حالا در آينده چه بر سر ملت مي آيد و در كوچكترين زلزله يا با مصالح غير استاندارد دچار مشكل شود بماند اين حق نظام مهندسي كه بدون ارتباط بين مالك و مهندس كار را به مهندس ناظر بصورت انتخابي بدهد كه زد وبند صورت نگيرد مثل دادگاه كه قاضي انتخابي نيست و خود دادگستري به شما قاضي معرفي مي كنه وگرنه هر كي شكايتش رو مي برد پيش دوست و آشناي خودش و راي به نفع خودش مي گرفت و فساد دادگاهها رو مي گرفت وراي خريد وقروش مي شد الان هم شهرداري اين كار رو كرده و از فردا هر مهندسي مي شه ناظر خود يا فاميلش و واويلا كه كيفيت از اين هم بدتر مي شود البته با پوزش از مهندسين با وجدان چون اين عمل شهرداري عين فساد است
کارمند: 1395/1/3122:33:31،
28
25
مدیریت آقای قالیباف در حال ضربه زدن به تهران است و مافیا شکل گرفته در شهرداری به دلیل عدم جابجایی قدرت به جان شهر افتاده همانطور که آقای حافظی عضو شورا اعلام کردند مافیا با قطع درختان و از بین بردن ریه های شهر تا تفکیک باغات و حذف نظام مهندسی در حال نابودی این شهر هستند هر چند با توجه به نزدیکی انتخابات شوراها مدیران فعلی از هیچ کوششی برای نهایت استفاده از موقعیت محدود فرو گذار نخواهد کرد
جعفر پشیمان: 1395/2/117:56:06،
17
23
عزیز دل برادر کار از ریشه خرابه
باید سازو کار نظام مهندسی باز تعریف بشه تا ناظر فقط فکر انجام کار درست باشه نه اینکه چطور مالک بیچاره را تلکه کنه .
خدا بد خواهان را گرفتار نظام مهندسی کند , بگو ایشالله
بنده خدا اینها که دلشان برای منو تو نسوخته بهم نون قرض میدن و جیب گشاد همدیگر را پر میکنند .....
سازنده: 1395/1/3119:07:25،
37
31
ناظري كه توسط مالك انتخاب شود چگونه مي تواند بر عملكرد همان مالك نظارت كند و شروع كار مالك با او اتمام حجت نمي كند آيا ديگر ناظري كه حقوقش را مالك بدهد عملا نظارتي دارد در اصل بايد گفت شهرداري به دنبال عدم نظارت در ساختمان سازي و ناظر صوري است به بهانه رشد ساخت وساز اما به قيمت ساختمان بي كيفيت و بازي با جان مردم و هر پولدار كم سوادي در ساخت وساز مهندس ناظر صوري انتخاب مي كند ومثل گذشته معماران با خطاي مجاز خيز آهو خانه مي سازند
جعفر پشیمان: 1395/2/118:04:29،
25
16
عزیز جان نشستی کنار گود میگی لنگش کن
برو ببین اول چه خبره بعد نظر بده .
انشاالله که شما گیر ناظر بد نیافتی تا به خودت لعنت کنی که چرا این مطلب رو زدی .
علی: 1395/1/3121:15:45،
25
18
قیمت اهن سر به فلک کشید با این وضع کسی دنبال پروانه ساختمانی نمی اید با خیال راحت استراحت کنید
يكتايي: 1395/2/109:09:23،
23
21
نتيجه : ركود در ساخت مسكن و كاهش قيمت مصالح ساختماني در چند روز آينده .
علی.753: 1395/2/117:35:22،
17
21
اینها که گفتین مشتی شعار بیش نیست و دردی از مشکلات بیشمار مردم را دوا نیست و مشکلاتی که شورا و یا نظام مهندسی و شهرداری برای مردم ایجاد میکنند بیشمار بعنوان نمونه حق انحصاری تعیین مهندس ناظر برای نظام مهندسی که جز افزایش هزینه ها سودی برای مردم ندارد و فقط محلی شده برای باج گیری که متاسفانه شورا بجای منافع مردم و با حمایت کورکورانه از خواسته های نظام مهندسی دانسته و یا ندانسته در حق مردم اجحاف و سازندگان و مردم را متظرر و بی دلیل هزینه و زمان ساخت و ساز را افزایش میدهد.
البته ناگفته نماند که روی سخن با ناظرین باجگیر میباشد نه آنهایی که به دریافتیهای نظام قانع هستند که شمارشان روز به روز بدلیل عدم برخورد صحیح و به موقع با ناظران زیاده خواه کمتر میشود متاسفانه.
شماهایی از سازو کار نظام مهندسی حمایت میکنید انشاالله گذرتان به نظام و مهندس ناظر نا اهل بیافتد تا بفهمید چه آشفته بازاریست....
جعفر پشیمان: 1395/2/117:47:01،
18
26
با شرایط و سازو کاری که نظام مهندسی در پیش گرفته همون بهتر که در ساخت و ساز رو گل بگیرن و آبرو داری کنن.
مراقب ناظران باج خواه باشید که مجبور نباشید بیش از توانتان باج دهید و در آخر هم کارتان بدرستی انجام نشود.
بعنوان یک مار ببخشید ناظر باج گیر گزیده.
سازنده: 1395/2/123:17:27،
16
21
آقا جعفر اگه کارت درست بود به ناظر باج نمی دادی خودت رفتی گفتی یا خلاف داشتی و گرنه انکه حسابش پاکه چه منتش به خاکه از دست ناظرت شکایت می کردی پدرشم در می اوردی حرفات دروغه ناظر رو با مهندس شهرداری که هیچ مسولیتی نداره و با پول چایی قانع می شه اشتباه گرفتی تو بساز و بفروشی یا کار نابلد والسلام
جعفر پشیمان: 1395/2/611:12:02،
15
24
پاسخ به سازنده
بنده خدا اگه باج داده بودم که گرفتار گیرای الکی ناظر نبودم ( بنده خدا من هنوز گود برداری نکرده ناظر طلب ده میلیون کرده اگر کننده باشی میفهمی یعنی چی؟ من کار شروع نشده ده بدم آخر کار باید سند بنامش بزنم )
تو کار بلدی هم مطمئن باش از شما بیشتر بلدم و اگرم اطلاعاتم در موردی کم باشد از گروه مهندسان مشاورم کمک میگیرم پس بی جهت تهمت نزن و مراقب استفاده از کلمات باش.
و در آخر شکایت پیش کی ببریم؟
مثل اینکه تا حالا نه گذرت به نظام مهندسی افتاده و نه دنبال این کارها رفتی ؟
شایدم پشتت خیلی گرمه؟

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - شهریور 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
شرایط فروش هیوندای اکسنت شرکت کرمان موتور برای اولین بار اعلام شد + قیمت قطعی
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
آغاز دور جدید فروش فوری پژو 207 اتوماتیک جدید - شهریور 96
شرایط پیش فروش جدید محصولات ایران خودرو - شهریور 96
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
نرخ‌های جدید سود بانکی اعلام شد
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
شرایط جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - شهریور 96
جدول پیش فروش محصولات ایران خودرو با سود مشارکت 25 درصد - شهریور 96
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما