کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
دهکده ساحلی الیت
زیرپوش ضد عرق
ایکاپ
نیسان
مجتمع فنی تهران
کانال تلگرام ایران جیب

درآمدهای 100 میلیونی هم یارانه می‌گیرند

کدخبر:۲۱۵۲۳جمعه، ۲۷ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۳:۲۲:۳۱۱۳۹۷ بازدید

گر چه قبل از پرداخت یارانه‌های نقدی، هستند متقاضیان نیازمندی که به اذعان گزارش‌های دولت، جلوی عابر بانک‌ها صف کشیده و منتظر واریز ...

گر چه قبل از پرداخت یارانه‌های نقدی، هستند متقاضیان نیازمندی که به اذعان گزارش‌های دولت، جلوی عابر بانک‌ها صف کشیده و منتظر واریز آن می‌مانند، اما در میان جمع 75 میلیون نفری گروه‌های بسیاری هم وجود دارند که با درآمد بیش از 100 میلیونی سالانه از این مبلغ هر چند ناچیز در مقابل درآمدهای بالا، استفاده می‌کنند.

اخیرا پورابراهیمی-سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس- در توضیح آنچه مجلس برای حذف یارانه بگیران سه دهک بالای درآمدی مصوب کرد، از ارقام تازه‌ای سخن گفته و اعلام کرده است که 30 درصد از جمعیت کشور درآمد بالایی داشته و نیازی به دریافت یارانه ندارند.

وی که به آمارهای مرکز آمار استناد کرده است، این را هم گفته که متوسط درآمد سالانه هر خانوار در دهک‌های پردرآمد تقریبا حدود 104 میلیون تومان و مجموع درآمد دهک‌های پایین متوسط هفت میلیون تومان در سال است.

در مصوبه مجلس در قالب تبصره هدفمندی یارانه‌ها، حذف سه دهک بالای درآمدی و تعیین گروه های خاص که در مجموع حدود 24 میلیون نفر را در بر می‌گیرد مورد تاکید قرار گرفته است. در این بین سقف درآمدی تعیین شده برای برخی گروه‌ها حدود 35 میلیون تومان تعیین شده که به نظر می رسد درآمد سرپرست خانوار را مورد توجه قرار داده است.

در حالی دولت ظاهرا مایل به حذف 24 میلیونی با توجه به عدم دسترسی به اطلاعات کافی و همچنین غیر واقعی بودن این تعداد نیست که معتقد است تمامی گروههای تعیین شده از سوی مجلس بیش از هفت میلیون نفر را در بر نمی‌گیرد. در عین حال که اعلام کرده حذف های قبلی انجام شده در یارانه بگیران، بخشی از این سه گروه درآمدی را نیز پوشش داده است.

به هر حال خواسته یا ناخواسته، در بین 75 میلیون نفری که در هر ماه یارانه نقدی دریافت می‌کنند دهک‌هایی وجود دارند که متوسط درآمد سالانه خانوارهای مشمول آن به 100 میلیون تومان می رسد. این رقم نشان می دهد که به طور حتم بخشی از این دهک‌ها درآمدهای بالغ بر 100 میلیون و شاید بسیار بیشتر از این رقم دارند ولی با این وجود خود را نیازمند دریافت یارانه دانسته و دولت هم برای آنها پرداخت می کند.

مخالفت دولت با بخشی از مصوبه مجلس مبنی بر این که گروههای تعیین شده از سوی مجلس حدود هفت میلیون نفر بوده نه 24 میلیون نیز در حالی است که سخنگوی کمیسیون تلفیق معتقد است مخالفت دولت در صحن علنی با مصوبه حذف یارانه پردرآمدها، با نگاه کارشناسی نبود چراکه، نگاه کارشناسی این موضوع را به نفع کشور و دولت می داند و این کار بسیار به دولت کمک می‌کند.

پور ابراهیمی، این را هم اشاره کرده که مکنونات قلبی دولت، موافق این مصوبه است چراکه مشکلات آن را کاهش می دهد، اما در بیان کلمه شاید به دلیل اجتناب از تبعات اجتماعی موضع متفاوتی را مطرح می کند.

این در حالی است که نوبخت-رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی- نیز همواره بر این تاکید داشته که با توجه به احتمال خطا در حذف یارانه بگیران و اینکه ممکن است در این میات تعدادی از نیارمندان واقعی ناخواسته حذف شوند، دولت چندان مایل به حذف یکباره نیست و ترجیح می دهد پرداخت ادامه داشته باشد.

همراه مکانیکدیدگاه ها

مستضعف: 1395/1/2723:33:20،
65
27
یارانه بیت المال است و حق همه شامل فقیر و غنی میشود.در زمان حضرت علی نیز افراد متمول از بیت المال سهم خود را می گرفتند.اما تقاضای ما از افراد متمول این است که به میل خود از این حق شان انصراف دهند تا شاید کمک بیشتری به مستضعفین باشد.
داود: 1395/1/2800:04:43،
63
24
به مستضعفین نه . به مجاهدین عراق سوریه لبنان فلسطین یمن بحرین
...: 1395/1/2803:22:04،
62
19
مشکل اصلی اینجاست که اگه 60 میلیون نفر هم انصراف بدن چیزی به یارانه اون 15 میلیون اضافه نمیشه و دنیال یه راهی میگردن که به اون 15 میلیون هم ندن
ایرانی: 1395/1/2808:08:15،
26
17
اقا من موندم چرا هی بر طبل حذف یارانه ادمهای پر درامد میکوبند مگر ادم پولدار بچش تو این کشور سربازی نمیکنه
ملک الموت: 1395/1/2723:38:40،
43
21
بزار بدن بابا
انشالله تو خوشی استفاده کنن
روزی رو خدا میده
قربونتون یا علی
داود: 1395/1/2723:55:48،
36
22
فقط خواهشا در صورت شروع حذف یارانه بگیران مانند سبد کالا و سهام عدالت و .... عمل نکنید . که ابتدا قشر نیازمند را حذف کنید. لطفا
حرف حساب !: 1395/1/2800:10:29،
34
17
اين طرح يارانه در اصل اشتباه بود به درد قشر ضعيف جامعه كه نخورد چراغ سبزي بود براي مسئولين كه مديريت گراني را باب كنند و برخي افراد عادي و ثروتمند هم از اين موقعيت براي دست آويز افزايش قيمت و گراني و تورم محصولات خود و تحريم استفاده كردند كه متاسفانه قشر ضعيف نتوانستند خودشان را با تورم بروز كنند و مشكلاتشان روز به روز بيشتر شد و با عوارض آب و برق و گاز و تلفن و شهرداري و بيمه و ... كالاهاي اساسي و معيشتي مواجه شدند و هنوز مقدار يارانه هيچ افزايشي كه نداشته با چالش قطع آن هم مواجه هستند = قشر غني كه اصلا براش مهم نيست و رفتنش يا نگرفتنش فرقي در زندگيش نخواهد كرد و تا زماني كه ميتواند اين يارانه را بگيريد با افتخار دريافت مي كند . لذا بهتر است دولت بجاي راهكارهاي موقتي از كاهش عوارض و ماليات و اختلاف سطح طبقاتي جامعه بكاهد .
موافقم ++++
مخالفم -------
امیر: 1395/1/2800:33:23،
33
24
تیترو که دیدم فکر کرد م درآمد ماهی 100 میلیون منظورشه
بابا سالی صد تومن که درآمد نیست
تو همین تهران هستن افرادی که ماهیانه 200 میلیون به بالا درآمد دارن که تعدادشون هم خیلی زیاده
آخه سالی 100 میلیون تومن هم پوله ??????
طرف باید چهار پنج سال فقط پول جمع کنه تا بتونه یه ماشین خوب بخره
خونه که دیگه بماند
الان همین افراد هم جزو قشر نیازمند حساب میشن
خدايار: 1395/1/2807:16:46،
26
9
بنده دو دستگاه خودرو يا فرغون ايران خودرو گرفتم مدت سه ماه است يارانه قطع شده است
آریا: 1395/1/2808:00:54،
26
17
این خط و اینم نشون حالا ببینید اگه تو این داستان حذف یارانه فقط سر حقوق بگیر جماعت رو نبریدن و کاری به باقی نداشتن من اسمم رو عوض میکنم!!اینا همش فیلمه واسه اینکه دولت بیشتر از گذشته دستش رو تو جیب طبقه حقوق بگیر فرو کنه!!!
عبدالله: 1395/1/2808:55:36،
23
18
جالبه از 77 میلیون نفر تنها 2 میلیون نفر حذف شده و 75 میلیون نفر یارانه میگیرند یعنی وضع من که ماههاست یارانمونو قطع کردن از 75 میلیون نفر بهتره. جل الخالق نمیدونستم اینقدر مهم شده ام با این چندرغازی که از صبح تا شب براش سگ دو میزنم انشالله دیدار به قیامت
علی: 1395/1/2811:31:48،
15
20
من با درامد ماهانه 1/5 میلیون ،2ماه هست یارانه نمی گیرم
چرا؟؟؟؟؟؟؟
به کی باید بگم؟؟؟؟؟؟؟؟؟
جعفر: 1395/1/2811:39:03،
17
14
اصل یارانه دادن اشتباه بود بجای یارانه باید ایجاد کار وشغل می کردندند واین یارانها باید در صنعت وکشاورزی و تولید استفاده می شد وقتی که اقتصاد و چرخ تولید به حرکت در بیاید بی کاری اعتیاد فساد اجتماعی همه مقدار زیادی کم می شود این یارانه بدرد مردم نمی خورد بجز تورم 100 درصدی بای مردم و برای دولت هم مصیبت است باید بفکر باشد منابع یارانه را از کجا تامین بکنند از افزایش مالیات جرایم عوارض و غیره پس همه اینها در نهایت به مردم فشار می اید این هم عدالت نیست 75 میلیون یارانه بکیرند و دومیلیون یارانه شان قطع بشود ما گلایه خودمان را از نظر قانونی از نماینده گان مجلس که قانون را تصویب می کنند داریم و امیدواریم نمایندگان جدید می ایند در اولین جلسه مجلس تکلیف یارانه ها را معلوم بکنند .
حمید: 1395/1/2811:49:07،
24
23
برادر جان
من رو 6 ماهه قطع کردن بعد شکایت کردم بهم زنگ زدن 2 روز پیش ک شما جزو افراد ثروتمند هستین میدونید چرا قطع شده یازانتون گفتم نه
میگه شما هیوندا بنامتون دارید گفتم نه داشتم 2 سال پیش و فروختم و با غرض و .... ی اپارتمان خریدم . بعد میگه اره شما ملک بنامتونه و این ثابت شده میگم خوب چ کنم الان ینی من پولدارم خودم نمیدونستم . خلاصه بی خیال شدم داداش ترسیدم ی ک دیگه حرف بزنم بیان همونی رو هم ک دادن بگیرن . خخخخ . والا . پولدارم شدیم خدا رو شکر .
حلال مشكلات: 1395/1/2814:16:05،
13
17
پيشنهاد ميشود در ستادهاي كميته امداد مراكز استانها و شهرستانها ستادهايي دائر شود و افراد مستحق دريافت يارانه مراجعه نمايند و پس از تحقيق مختصر نسبت به پرداخت يارانه به اين افراد اقدام گردد

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل
آژانس مسافرتی بهار پرستوها

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

نتایج انتخابات ریاست جمهوری - 30 اردیبهشت 96 / نتایج شمارش آرا به تدریج اعلام خواهد شد
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - خرداد 96
بیانیه حجت الاسلام رئیسی؛ بعد از اعلام نتیجه انتخابات
احتمال پیش‌فروش خودروی جدید پژو 2008 از سوم خردادماه
جدول شرایط پیش فروش کلیه محصولات ایران خودرو - خرداد 96
بازی خطرناک چری برای بازار ایران!
شرايط پيش‌فروش محصولات پارس‌خودرو به مناسبت آزادسازی خرمشهر
کرمان‌موتور، 5 خودروی هیوندای مدل 2017 را بزودی عرضه خواهد کرد + جزئیات
لیست قیمت کارخانه ای محصولات ایران خودرو در خردادماه 96
تولید 2 خودروی سواری در کشور به صفر رسید
شرايط فروش نقدی، اقساطی و ليزينگی محصولات شركت سايپا - خرداد 96
شرایط جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - خردادماه 96
قرارداد پژو و شایعه‌ای که تالار شیشه‌ای را لرزاند
قیمت مدل‌های صفر پرفروش‌ترین خودروهای تولید داخل + جدول
فروش نقد و اقساطی خودروهای پژو پارس و پژو 207 بمناسبت آزادسازی خرمشهر - خرداد 96
آسایشگاه خیریه
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بازاریاب تجارت فردا
بلیط هواپیما