کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

دلار در بازار تهران به محدوده 3490 تومان رسید

کدخبر:۲۱۳۷۲دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۳۹۵ - ۰۰:۱۷:۲۹۹۴۶ بازدید

روز گذشته، دلار و سکه هم‌جهت با یکدیگر افزایش قیمت را تجربه کردند. یکشنبه شاخص ارزی دومین افزایش متوالی خود را تجربه کرد و با 5 تومان ...
دلار در بازار تهران به محدوده 3490 تومان رسید

روز گذشته، دلار و سکه هم‌جهت با یکدیگر افزایش قیمت را تجربه کردند. یکشنبه شاخص ارزی دومین افزایش متوالی خود را تجربه کرد و با 5 تومان افزایش به قیمت 3 هزار و 490 تومان رسید. سکه تمام بهار آزادی نیز تحت‌تاثیر افزایش قیمت دلار با 3 هزار تومان افزایش به قیمت یک میلیون و 34 هزار تومان رسید.

به گفته فعالان، بالا آمدن کف قیمتی مورد انتظار معامله‌گران ارزی و افزایش نرخ حواله درهم از جمله عواملی بودند که قیمت دلار را در روز یکشنبه تحت‌تاثیر قرار دادند. با این حال، هم زمان با بالا آمدن کف قیمتی مورد انتظار معامله‌گران،‌ دلار در سقف قیمتی بازار یعنی سطح 3هزار و 500 تومان نیز از خود مقاومت شدیدی نشان داده است. این موضوع موجب شده که دلار در روزهای گذشته در دامنه مشخص 3 هزار و 465 تومان تا 3 هزار و 500 تومان نوسانات خود را انجام دهد. فعالان بازار ارز گرفتاری دلار در این دامنه را به دو موضوع نسبت داده‌اند: اول، پایین نیامدن دلار از سطح 3 هزارو 450 تومان در سال 95 و دیگری، افزایش عرضه ارز توسط بازارساز در هنگام نزدیکی این ارز به سطح 3 هزار و 500 تومان.


نوسان در دامنه محدود

روز گذشته، شاخص بازار ارز در دامنه محدود 3 هزار و 483 تا 3 هزار و 492 تومان نوسان کرد. یکشنبه، دلار معاملات خود را با قیمت 3 هزار و 483 تومان آغاز کرد که کاهشی 2 تومانی نسبت به قیمت بسته شده روز شنبه داشت. در ادامه روز، این ارز در مسیر افزایشی قرار گرفت و تا ساعت یک بعدازظهر به محدوده 3 هزار و 490 تومانی وارد شد. با این حال، پس از رسیدن به این محدوده، دلار نتوانست به نوسان افزایشی خود ادامه دهد و مرز 3 هزار و 500 تومان را لمس کند. پس از ساعت یک بعدازظهر، دلار حدود 2 ساعت در بازه قیمتی3 هزار و 487 تومان تا 3 هزار و 492 تومان گرفتار بود و نهایتا نیز در کف محدوده 3هزار و 490 تومان به کار خود پایان داد. به این ترتیب، روز یکشنبه دلار با قیمت 3 هزار و 490 تومان به کار خود پایان داد که 5 تومان بالاتر از قیمت روز شنبه بود.


انتظارات افزایشی معامله‌گران

به گفته فعالان، در2 روز گذشته، انتظارات معامله‌گران بازار ارز بیش از گذشته افزایشی شده است. به اعتقاد آنها، پس از پایان مذاکرات هسته‌ای در اواخر دی‌ماه سال گذشته، معامله‌گران انتظار داشتند که قیمت بیشتر در مسیر کاهشی حرکت کند. تحت‌تاثیر همین موضوع، دلار از دو کانال 3 هزار و 600 تومان و 3هزار و 500 تومان پایین آمد و وارد کانال 3هزار و 400 تومان شد. دلار تقریبا در اسفندماه نوسانات خود را درکانال 3 هزار و 400 تومان انجام داد و در ابتدای سال 95 نیز به نوسان در این کانال ادامه داد. البته، در اولین ماه سال جدید، دلار یک سطح قیمتی بالا آمده و هرگز زیر سطح 3 هزارو 450 تومان معامله نشده است. این در حالی است که دلار از اواسط تا اواخر اسفند در محدوده 3 هزار و 400 تا 3 هزار و 450 تومان نوسان کرده بود. به گفته فعالان، عدم افت دلار از اسفندماه 94 و مقاومت آن در کانال 3 هزار و 400 تومان در کنار پرش این ارز به کانال 3 هزار و 500 تومان در مقاطعی از سال 95 موجب شده که انتظارات معامله‌گران ارزی کمی افزایشی شود.


عوامل خارجی افزایشی

روز گذشته، بازار ارز داخلی تحت‌تاثیر دو عامل خارجی قرار داشت. اولین عامل، افزایش نرخ حواله درهم در بازار دبی بود. به گفته فعالان، روز یکشنبه نرخ حواله درهم تا آستانه 956 تومان بالا رفت. این افزایش موجب شد که ارزش دلار در بازار کشور همسایه کمی بیشتر از بازار داخلی شود و معامله‌گران ارزی سعی کنند با سیگنال درهم خود را هماهنگ کنند. در نتیجه این موضوع، در ابتدای بازار روز یکشنبه، حجم خرید ارز در بازار داخلی بالا رفت، ‌به‌طوری‌که برخی بازیگران عنوان کردند که به دلیل تقاضای بالا نتوانستند از بازارساز ارز خریداری کنند. به گفته آنها، یکشنبه بازارساز برای فروش ارز خود مقداری محدودیت تعیین کرده بود. روز یکشنبه شایعه دیگری نیز در بازار وجود داشت. این شایعه مربوط به بازار ترکیه و بالا بودن تقاضا برای خرید دلار در این کشور بود. به گفته فعالان، در یک ماه گذشته، ‌تقاضا برای خرید دلار در این کشور به‌دلیل ناامنی‌های به‌وجود آمده بالا رفته و همین موضوع موجب شده که بعضا معامله‌گران این منطقه جغرافیایی ارز خود را از دیگر کشورهای همسایه تهیه کنند. البته روز یکشنبه در بازارهای جهانی نرخ برابری لیر در برابر دلار تغییر خاصی نداشت؛ ‌ولی در یک ماه گذشته، ارزش لیر در برابر دلار مقداری تضعیف شده است. با این حال،‌نشانه‌ای دال بر تایید این شایعه وجود داشت که ارز از بازار داخلی به سمت ترکیه خارج شده است. نکته اینجاست که وجود همین شایعه، فضای معاملاتی بازار ارز روز یکشنبه را تا حدی تحت‌تاثیر قرار داده بود.


بالا رفتن سکه با دلار

روز گذشته، ‌سکه تمام بهار آزادی بیشتر هماهنگ با روند قیمتی دلار حرکت کرد. یکشنبه، ‌فلز گرانبهای داخلی تحت‌تاثیر افزایش قیمت دلار، 3 هزار تومان رشد را ثبت کرد و به قیمت یک میلیون و 34 هزار تومان رسید. بخشی از افزایش سکه نیز ناشی از این بود که معامله‌گران این بازار کمتر انتظار داشتند که قیمت اونس در بازارهای جهانی هفته جاری کاهش پیدا کند. روز گذشته، سکه تمام بهار آزادی معاملات خود را با قیمت یک میلیون و 32 هزار و 500 تومان آغاز کرد که افزایشی هزار و 500 تومانی نسبت به قیمت بسته روز شنبه داشت. در ادامه روز نیز، دلار به کمک سکه آمد تا فلز گرانبهای داخلی به میانه کانال یک میلیون و 30 هزار تومان نزدیک شود. البته در ساعات فعالیت غیررسمی بازار، سکه زیر قیمت یادشده نیز معامله شد.

 

m3o5gaq7tma31qyymepi.jpg

بلیط هواپیمادیدگاه ها

احمد یکی از ۲۴ میلیون: 1395/1/2300:48:09،
51
47
چند سال پیش که قیمت دلار سه برابر شد خیلی ها داد میزدن به خاطر تحریم و این حرفاست ما اونموقع می گفتیم به خاطر بحران اقتصادی که دنیا فرا گرفته و چون ما هم معاملاتمون بر اساس دلار بوده اسیب دیدیمو تحریم تشدیدش کرده خیلی ها اون سال به من می خندیدن و موقع برجام تو خیابونا دلار و کنار هزار تومنی گرفته بودن و پایکوبی می کردن ولی الان نمی دونم کجا قایم شدن و پیداشون نیست هر چند الانم خیلی منفی می خورم چون ما ایرانی ها دو تا اخلاق بد داریم یکی نپذیرفتن اشتباهمون و یکی در نیاوردن سرمون از زیر برف افسوس و صد افسوس....
مردي جواب بده: 1395/1/2310:58:52،
33
32
مثلا حالا الف با ب فرق دارن باهم ؟
جواب : 1395/1/2311:15:59،
39
47
اصلا ما جماعت 60 میلیونی دوس داریم اینطور زندگی کنیم حداقل الان یه امیدی واسه تعامل هست شماها که همه درارو بسته بودین واقعا به امید تاثیرگذاری هستی؟؟؟؟بجای دشمنی با این و اون دنبال صلح و صفا باش زندگی یعنی تعامل چه با برادر چه با همسایه چه با دنیا
کامیار: 1395/1/2311:28:31،
28
48
بحران اقتصادی تو سال 2012 بود ؟؟؟!!!!
چه ربطی داره آخه کلا دلار حباب داشت چندین سال ثابت بود یهو خالی شد
الان هم دلار حباب داره کی خالی شه معلوم نی
بابک: 1395/1/2313:39:32،
46
44
خوش تیپ !
از بحران اقتصادی جهانی کشورهایی لطمه دیدند که با هم تبادل اقتصادی داشتند
اتفاقا مملکت ما از بحران جهانی کمترین لطمه رو خورد چون با جایی رابطه نداشت و نداره.
مشکل از خودمونه والسلام
?ok
شایان: 1395/1/2300:52:18،
43
41
هههههه دلار بازم رفت بالا، بشینید تا بیاد پایین، دلار امسال تو این محدوده قیمت میمونه،
علی: 1395/1/2301:09:46،
50
40
اقای توکلی در مجلس گفته اند دولت روحانی مثل احمدی نژاد دلار را برای افزایش بوجه خود گران کرده اند........واقعا متاسفم از رای که دادم اقای روحانی....تحمیل گرانی و کاهش ارزش ریال و کاهش قدرت خرید مردم و فشار اقتصادی و رکود به کشور به چه قیمتی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ افزایش درامد ؟؟؟؟؟؟ تا پس بیشتر به یمن و سوریه و لبنان و....بفرستید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ پس کی مردم باید ارزانی را ببینند ؟؟؟
اشکان: 1395/1/2301:25:58،
46
42
خب خداروشکر مثل اینکه پسا برجام و لغو تحریم ها دارن خودشونو خوب نشون میدن اگه دولت همینجوری با مدیریت هدفمند بتونه دلارو بالا نگه داره و رکود هم همینطوری بازارو تومشت خودش بگیره و کارخانجات از حالت نیمه تعطیل به تعطیل برسن وتا زمانی که همه شاغلین عزیز به برادران بیکارشون بپیوندند و خونه نشین بشن شکی نکنید که به زودی به حول قوه الهی و قدرت دولت خدوم کمر اقتصاد و جامعه خواهد شکست و مردم به این مهم پی خواهند برد که این تحریم ها در این چند سال چقدر تاثیر گذار بوده و چه نتایجی بعد از لغو تحریم ها در مملکت بدست آمده و خواهد آمد .
حسن: 1395/1/2308:05:16،
52
43
دلار اینطور که معلومه پایین که نمیاد هیچ بالاتر از 4000 هم میره این مملکت دیگه درست بشو نیست بالاخره موقع انتخابات باز هم رای میخان دیگه گول نمیخورم
گروسی: 1395/1/2308:08:18،
37
36
دوستان ریال در سراشیبی قرار گرفته
وقایع سال 91در حال تکراره
سونامی حجم نقدینگی از بانکها به بیرون در حال انجامه
شهرام: 1395/1/2308:48:30،
45
51
من نمیدونم این دولت تا کجا می خواهد فضایی اقتصادی کشور را بسته نگهدارد، پس کی قرار این اقتصاد پویا بشه ،با آنکه طحریم ها دی ماه برداشته شدن شرایط کشور مثل دوران تحریم هست، بانک مرکزی ام به دستور دولت چنان دلار را بالا نگاه داشته که مردم کاملا به آینده کشور نا امید شده اند، اگر این این روند ادامه پیدا کنه که من خودم به شخصه دیگر به هیچ کس رای نداده و دنبال راه حل بهتر برای بهبود وضعیت کشور خواهم بود!!!!
برده صنعتي: 1395/1/2309:49:39،
38
36
ضمن تشكر از مسئولين عرب و عراقي امان كه ملت و كشورمان را به فلاكت كشانده اند !!! اگر قيمت دلار را پائين بياورند و در حدود 2000 الي 2500 تومان تثبيت كنند مشكل همه توليد كنندگان و اكثريت جامعه حل خواهد شد در غير اينصورت و تا زماني كه دلار بالا مي رود هيچكس به جز رانت خواران وزارت صنعت و بانك مركزي و معدودي صادر كنندگان منتفع نخواهند شد و اقتصاد سروسامان نخواهد گرفت.
اگر بانك مركزي قيمت ارز رسمي را روزانه دستكاري نكند ثبات بيشتري هم به وجود مي آيد،حال آنكه با دستكاري چند ريالي نرخ رسمي -كه معلوم نيست بر چه مبنايي تعيين مي شود - به دلالان بازار ارز علامت مي دهيد. بانك مركزي نرخ رسمي ارز را ماهانه تعيين كند ، ساير كشورهاي عربي وهابي و بهايي چكار مي كنند كه دهها سال است نرخ برابري دلار با پول ملي اشان ثابت است آقاي سيف برود از آنها ياد بگيرد.
ناصر: 1395/1/2310:48:12،
47
38
پول ایران کم ارزش ترین پول دنیاست و زندگی در ایران سخت ترین و پرفسادترین کشور دنیاست منتها یک امکاناتی از 40 سال پیش و 20 سال پیش مانده که هنوز نگذاشته به سومالی برسیم.ولی همینطور 3-4 سال ادامه پیدا کنه، حتما از سومالی هم بدتر میشه

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار