کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

سَرَک مالیاتی به حساب‌های بانکی مردم

کدخبر:۲۱۱۴۱دوشنبه، ۱۶ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۳:۴۷۵۶۱۰ بازدید

دولت در حالی مجوز سرکشی حساب‌های بانکی برای استقرار نظام یکپارچه مالیاتی را صادر کرده است که نمی‌توان خطر خروج یکباره نقدینگی ...
سَرَک مالیاتی به حساب‌های بانکی مردم

دولت در حالی مجوز سرکشی حساب‌های بانکی برای استقرار نظام یکپارچه مالیاتی را صادر کرده است که نمی‌توان خطر خروج یکباره نقدینگی از بانک‌ها و ورود آن به بازار سوداگری و دلالی را نادیده گرفت.

به گزارش ایران جیب به نقل از مهر، اجرای قانون مالیات‌های مستقیم در حالی امسال کلید خورد که براساس قانون مذکور سازمان امور مالیاتی کشور اجازه ورود به حساب‌های بانکی افراد را دارد. «طبق ماده 169 مکرر این قانون، به منظور شفافیت فعالیت‌های اقتصادی و استقرار نظام یکپارچه اطلاعات مالیاتی، پایگاه اطلاعات هویتی، عملکردی و دارایی مؤدیان مالیاتی شامل مواردی نظیر اطلاعات مالی، پولی و اعتباری، معاملاتی، سرمایه ای و ملکی اشخاص حقیقی و حقوقی در سازمان مالیاتی ایجاد می‌شود.»

ایجاد بانک اطلاعات مالیاتی کشور طی چند سال اخیر به عنوان یکی از نیازهای مالیاتی کشور مطرح شده که حال با اجرایی شدن این قانون عملیاتی می شود. طی این سال‌ها هر بار که موضوع ورود و سرکشی دولت به حساب‌های بانکی مطرح شده، افراد و شخصیت های مختلف دولتی، خصوصی، بانک‌ها، مقامات، کارشناسان اقتصادی، فعالان اقتصادی، مردم و غیره نسبت به آن واکنش های مختلفی داشته اند.

سال گذشته زمانی که اعلام شد این قانون از ابتدای سال ۹۵ اجرایی خواهد شد، مشکلات فعالان اقتصادی در بخش مالیات در شورای عالی اقتصاد با وزیر امور اقتصادی و دارایی در میان گذاشته شده و وی قول مساعد داده تا ابتدای سال ۹۵ که قرار است این قانون اجرایی شود، مصوبات و الزامات لازم را فراهم کرده و به تائید رئیس جمهور برساند. در عین حال دولت یازدهم در طول سال‌های گذشته طرح بررسی حساب‌های بانکی افراد را به منظور اصلاح روند پرداخت یارانه نقدی مطرح کرده بود که در آن مقطع این تصمیم جنجالی با حواشی فراوانی همراه شد و در نهایت با مخالفت‌های فراوان و عدم همراهی مجلس، منتفی شد.

بحث این بود که دولت نمی تواند حتی به بهانه راستی آزمایی جهت پرداخت یارانه های نقدی به حساب‌های بانکی افراد سرکشی کند. حال این بار قرار است در قالب یک برنامه مالیاتی ورود به حساب‌های بانکی افراد عملی شود، طرحی که در صورت جدی شدن احتمالا موج جدیدی از مخالفت‌ها را بر خواهد انگیخت. ابهامی که بحث ورود به حساب‌های بانکی افراد جهت استقرار نظام یکپارچه مالیاتی مطرح می شود، این است که آیا سرکشی به حساب های بانکی برای شفافیت در پرداخت یارانه تفاوتی با شفاف شدن فعالیت‌های اقتصادی در بخش مالیاتی دارد؟

هرچند اجرای عدالت در دریافت مالیات از اشخاص و فعالیت‌های مختلف اقتصادی مستلزم داشتن بانک اطلاعاتی قوی و بروز است و قاعدتا بخش‌هایی که درآمد بالاتری از فعالیت های اقتصادی کسب می کنند باید مالیات بیشتری هم بپردازند، ولی اینکه بتوان موجودی حساب بانکی افراد را ملاک تعیین مالیات کرد، موضوعی است که کارشناسان و خُبرگان حوزه اقتصاد باید به آن پاسخ دهند.


 بازی مالیاتی دولت با غول نقدینگی

این احتمال وجود دارد که در صورت عملیاتی شدن برنامه سرکشی از حساب‌های بانکی، یکبار دیگر شاهد کوچ نقدینگی از حساب‌های بانکی به سمت بازارهای ارز و سکه و حتی مسکن باشیم. ویرانی و آسیب شدیدی که هجوم یکباره نقدینگی به برخی بازارها در سال‌های گذشته به همراه داشته، قطعا نباید تکرار شود و این مسئله باید مدنظر سیاست گذاران قرار بگیرد. نمی توان اقداماتی که احتمال تحریک نقدینگی به خروج از حساب‌های بانکی دارد را نادیده گرفت.

در هر حال، این بار دولت بالاخره تصمیم خود را گرفت و بانک‌ها را مکلف به افشای اطلاعات حساب‌ها به سازمان مالیاتی کرد. با ابلاغ حسن روحانی رئیس‌جمهور و به منظور شفافیت فعالیت‌های اقتصادی، بانک‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری موظف شدند اطلاعات مربوط به جمع گردش و مانده سالانه انواع حساب‌های بانکی اشخاص حقیقی و حقوقی را در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار دهند.

از سوی دیگر، گزارشات مردمی حاکی از این موضوع است که افرادی که مقداری پس انداز و سرمایه در بانک‌های کشور دارند، به شدت نسبت به اجرای این طرح دولت نگرانی دارند و می گویند که دولت اجازه ندارد به حساب‌های بانکی آنها ورود کند. از سوی دیگر، عده ای از افراد که درآمدهای چندانی ندارند و اما مالیات‌های خود را به صورت شفاف می پردازند، می گویند که نسبت به اجرای این طرح خوشبین هستند و نگرانی بابت سرکشی دولت به حساب‌هایشان ندارند.  

اما برخی دیگر از مردم هم می گویند که دولت به راحتی در صورتی که بخواهد می تواند به حساب‌ها سرکشی کند و نیازی نیست که آن را اعلام کند، این در حالی است که دولت به راحتی می تواند افرادی که درآمدهای بالایی دارند و از پرداخت مالیات طفره می روند را شناسایی و آنها را مکلف به پرداخت مالیات کند.

شفاف سازی دولت درباره نحوه هزینه کرد درآمدهای مالیاتی و اینکه این مالیات های اخذ شده از مردم در کجا و به چه نحو هزینه می شود از موارد بسیار مهمی است که می تواند مردم را نسبت به پرداخت مالیات ترغیب نماید.  

البته پیش از این یکبار بحث استفاده از اطلاعات حساب‌های بانکی برای دریافت مالیات داغ شده بود اما مسئولان دولتی واکنش‌های مثبتی نشان و اطمینان دادند که به حساب‌های بانکی سرک کشیده نمی شود اما به هر حال اجرای ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم به معنای ورود دولت به حساب‌های بانکی افراد برای دریافت مالیات است.


بانک‌ها رازدار مشتریان می‌مانند؟

موضوع پر اهمیت در این بین این است که آیا بانک‌ها می توانند همچنان رازدار مشتریانشان باشند و یا اینکه با دستور دولت و درخواست سازمان مالیاتی کشور، اطلاعات حساب‌های بانکی افراد از طریق یک سامانه در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.

البته تاکنون هیچ یک از مقامات بانکی و حتی رئیس کل بانک مرکزی نسبت به این موضوع واکنش مثبتی نشان نداده اند و از اینکه اطلاعات به هیچ وجه در اختیار دولت برای سرکشی قرار نخواهد گرفت، اطمینان داده اند اما باز هم برخی از سپرده گذاران نگران این هستند که با فشارهایی که ممکن است دولت به نظام بانکی وارد کند، بالاخره بانکداران تسلیم این درخواست شوند.

تعدادی از بانکداران هم می گویند که ممکن است که اطلاعات را فقط در موارد خاص و به صورت ضروری و محدود و در بخش‌های خاص در اختیار سازمان مالیاتی قرار دهند و به هیچ وجه این اطلاعات شامل اطلاعات سپرده ها نخواهد بود.

ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی هم گفته است: بانک مرکزی تابع قانون است و هر تصمیم قانونی را باید اجرا کند. البته در این زمینه به تجربیات سایر کشورها و اینکه سازمان مالیاتی به چه مراجعی برای اخذ مالیات مراجعه می کند، توجه شده است.

رئیس کل بانک مرکزی افزوده است: اطلاعات بانکی به راستی آزمایی های سازمان مالیاتی کمک می کند و این به معنای این نیست که اطلاعات سپرده های بانکی در اختیار سازمان مالیاتی قرار گیرد، این در حالی است که سپرده های بانکی مشمول مالیات نیستند و از معافیت مالیاتی برخوردارند.  

وی با تاکید بر اینکه اطلاعات سپرده های بانکی در اختیار سازمان مالیاتی قرار نمی گیرد، از تعریف بسته های اطلاعاتی در این زمینه خبرداده و تصریح کرده است: در گذشته هم اینگونه بوده که در صورت نیاز با حکم قضایی می توانست اطلاعات بانکی در اختیار قرار گیرد و حتی حاکم شرع که در سازمان مالیاتی مستقر است هم می توانست در گذشته برای استفاده از اطلاعات بانکی حکم صادر کند. اما تقید بانکها جدی است و از اطلاعات سوء استفاده نخواهد شد.

سیف ادامه داده است: عملیات تجاری افراد می تواند در مدلی با سایر اطلاعات ممیز مالیاتی مورد کنترل قرار گیرد و برای تشخیص درست مالیاتی مورد استفاده قرار گیرد و موجودی افراد در بانکها دلیلی برای پرداخت مالیات نخواهد بود. به عنوان نمونه اگر اطلاعات گمرک نشان دهد که فردی ال سی باز کرده و واردات انجام داده و این اطلاعات با اطلاعات بانکها تطبیق داده شود این می تواند مبنای دریافت مالیاتی باشد و معاملات بانکی به شفافیت مالیاتی کمک خواهد کرد.

یکی از مسئولان بانکی در این باره گفته است: بدون تردید بخشی از مردم نگران خواهند شد و پول‌هایشان را از بانک‌ها خارج می کنند. دولت‌هایی هستند که مالیات را تا دینار آخر دریافت می کنند و هیچ وقت هم از هیچ بانکی درباره حساب بانکی اشخاص سئوال نمی‌کنند. دولت باید راه‌های دیگری را برای اخذ مالیات پیدا کند.

اما مالیات چی ها می گویند که قصدشان از ورود به حساب‌های بانکی فقط شناسایی متواریان مالیاتی است. رقمی که رئیس کل سابق سازمان مالیاتی برای کف فرار مالیاتی اعلام کرده بود فقط ۱۴ هزار میلیارد تومان گزارش شده، این در حالی است که گزارشات غیر رسمی آن را ۶۰ تا ۸۰ هزار میلیارد تومان برآورد کرده اند.  

علی عسکری رئیس کل سابق سازمان امور مالیاتی کشور در این زمینه گفته است: براساس قانون اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم، برای دریافت مالیات از برخی افراد که نسبت به پرداخت مالیات اقدام نمی کنند، راستی آزمایی هایی را با کمک نظام بانکی انجام خواهیم داد و اگر فردی فعالیتی در نظام اقتصادی داشته باشد و مالیات درآمد خود را اعلام نکند، از طریق این اطلاعات مورد شناسایی قرار می گیرد.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به هماهنگی با نظام بانکی برای راستی آزمایی مالیاتی از طریق فعالیت‌های بانکی، اظهارداشته است: البته تبادل تمام اطلاعات بانکی به سازمان مالیاتی محرمانه است و این محرمانه بودن برای نظام بانکی و هم مالیاتی صدق می کند و چنانچه کارمندی نسبت به افشای این اطلاعات در سازمان مالیاتی اقدام کند تا ۵ سال از خدمات دولتی محروم خواهد شد و از ۶ ماه تا ۲ سال نیز زندانی می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه از اطلاعات بانکی به هیچ وجه سوء استفاده نخواهد شد بلکه حسن استفاده می شود، تصریح کرده است: موضوع اصلی شناسایی درآمد است و کارکنان بانکی باید در این زمینه همکاری کنند و این همکاری در چارچوب محرمانه بودن اطلاعات خواهد بود.

مستخدمین‌حسینی معاون اسبق وزارت اقتصاد و بانک مرکزی نیز پیش از این در گفتگو با مهر در این زمینه اولین مشکل اجرای این قانون را این طور بیان کرد: وقتی زمان، زمان رکود است و در شرایط رکود باید حتی مالیات کمتری اخذ شود و نه بیشتر، این از عجایب حوزه اقتصادی است که در شرایط رکود، فشار بر مردم بیشتر شده است و این باعث شود که مردم راه گریز را انتخاب کنند و منابع از بانک‌ها خارج و در دست مردم قرار گیرد و آزاد شود.

مستخدمین‌حسینی در بیان مشکل دوم گفت: ملاک بانک‌ها در تسهیلات‌دهی به حقیقی‌ها و حقوقی‌ها ضریب موجودی است که اگر موجودی افراد در بانک رسوب کند، اعتبار برای اشخاص به دنبال دارد و بانک‌ها از قبل آن تسهیلات بهتری را به متقاضیان می‌پردازند؛ این اصلی است که در نظام بانکی حاکم است.

وی ادامه داد: با اجرای این قانون متولیان و اشخاص حقیقی و حقوقی سعی می‌کنند برای اینکه مشمول مالیات سنگین نشوند که تاکنون با حکم قوه‌قضائیه صورت می‌گرفت، عدم اعتماد باعث خواهد شد که نقدینگی خود را به عنوان سپرده‌ها در بانک‌ها ننشانند و از بانک‌ها خارج کنند و در این حالت تسهیلات کمتری به این افراد تعلق می‌گیرد و موجب می شود که بنگاه‌های اقتصادی که نیاز به نقدینگی دارند، تسهیلات کمتری داشته باشند و رکود تعمیق شود.

وی با بیان اینکه قانون جدید در جهت تعمیق رکود در حوزه اقتصادی به حساب می‌آید، افزود: در صورتی که اصل موضوع این است که اقتصاد شفاف شود و این اصل پذیرفته شده است.

مستخدمین‌حسینی اضافه کرد: این در شرایطی است که حوزه اقتصاد در کانال واقعی خود باشد، گردش عملیات به رونق، توسعه و درآمدزایی بهتر کمک کند اما زمانی  که رشد اقتصادی این‌گونه نیست و بنگاه‌های اقتصادی فعالیتشان کمتر و نیروهایشان بازخرید می شوند و یا در حال اخراج هستند، اگر احساس کنند که حجم فعالیت‌شان زیر ذره‌بین است، نتیجه آن این خواهد بود که نظم در نظام پولی از بین می‌رود؛ در اصل این قانون نتیجه عکس خواهد داد و بازار پول دچار تلاطم خواهد شد.

وی گفت: همچنین شکستن حساب‌ها به نام افراد مختلف و حتی اینکه افرادی که وجوهی در اختیار دارند، حساب‌های خود را به نام افراد دیگری بشکنند و بازکنند، وجود دارد و نتیجه این فرآیند این خواهد شد که ما نه تنها با فشار بر روی مردم اقتصاد را نمی‌توانیم بهبود ببخشیم، بلکه با فشار بر مردم اقتصاد را دچار چالش‌های بیشتری خواهیم کرد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

حریم خصوصی: 1395/1/1610:49:05،
241
35
چه جالب این دولت بود حرف از حریم خصوصی میزد یا من اشتباه میشنیدم؟
امین: 1395/1/1611:27:59،
183
41
بدجوری کفگیر خورده ته دیگ امسال سال ورشکستگی کامل کشور است
اقتصاددان: 1395/1/1611:35:59،
117
46
به هیچ وجه سمت مسکن نمیره چون مسکن جایی ثبت شده و دوباره شامل مالیات میشه پس بسمت طلا و ارز سرازیر میشه که انوقت اخرین نفس نفس اقتصاد هم قطع میشود وکلا نابود میشود
کامیار: 1395/1/1611:43:31،
107
35
از سپرده های بانکی و خانه های خالی امسال مالیات گرفته میشه
دیگه نقدینگی به مرز انفجار رسیده جا برای چاپ پول بیشتر نیست
پولهای قبلی هم که چاپ شده بود به پشتوانه دلارهایی بود که بابت بدهیهای خارجی و غرامت و ... به جمهوری اسلامی نرسید و به زودی آثار تورمی خودش رو نشون خواهد دادآبادانی: 1395/1/1611:51:56،
123
42
ما مردم عادی
که فوق فوقش داشته باشیم
یک خانه و دوتا ماشین و 30 میلیون پول نقد . که اینها هم برای مردم عادی خواب و خیاله
میدونم چی نوشتم . منفی ندین . چون اکثر اکثر ایرانیها اینها را ندارند
اما
فردی که کار میکنه . کارمند یا بازاری همان اول کار مالیات را میدهد . کارمند که معلومه . بازاری هم از روی مغازه
و علی الراس یا خود اظهاری . پس راه فرار نیست
. یعنی اگر پولی را من پس انداز کنم بدلیل
نخوردن و نگشتن و نپوشیدن و ....است
حال این پول هم از من بگیرین !!!؟؟
مگه سر گردنه هست ؟
خوب پولها میره ترکیه و دبی و مالزی و ....
بزارین اینجا بماند تا ایران اباد شود
البته اگر بخواهین ایران آباد شود
چون با این قوانین عجیب غریب ایران رو به نابودیست
بینان: 1395/1/1612:00:41،
99
31
ممنون از رفع مشکلات در 100 روز یا سال یا قرن یا ..........
متاسفانه این مملکت دیگه جای زندگی نیست
نادر: 1395/1/1612:03:53،
91
25
واقعیت اینه اقتصاد مملکت به بن بست خورده
نقدینگی اجازه چاپ پول بیشتر رو نمیده و بخش اصلی اقتصاد کشور معاف از مالیات،،
25 میلیارد دلار قاچاق سالیانه هم نه مالیاتی میدهد و از طرف دیگه تولید رو خوابونده
قدرت خرید مردم به شدت پایین اومده و رکود عمیق
دولت هم مشغول واردات از اروپاییا و گرفتن پورسانت آقازاده ها
ملت به حال خودشون رها شدن و فقر و بیکاری و گرانی روز به روز وخیم تر

محمد: 1395/1/1615:18:39،
74
34
کاش محمود بیاد کاره مملکتو یکسره کنه و همه چیزو بفرسته ته دره
ایران: 1395/1/1618:13:13،
55
30
بجای سرک کشیدن به حریم خصوصی مردم، ازبنیادها وسازمانهایی که ازرانتهای آنچنانی استفاده میکنند مالیات بگیرید.

نماینده ی مجلس وهمچنین مسؤولی که آن بنیادهاوسازمانها را معاف ازمالیات کرد به مردم وخصوصاتولیدکنندگان ظلم وخیانت کردند.
esi: 1395/1/1801:06:44،
39
38
ب نظر من تنها راه نجات ما ایرانی ها ورشکستگی کامل اقتصاده . شاید اینجوری مردم بی خبر از همه جا بالاخره بفهمن تو مملکت شون چه بخور بخوری بوده در طول این سالهای اخیر .
007: 1395/1/1610:53:25،
171
39
دیگه اینجا جای زندگی نیست
20: 1395/1/1612:06:08،
94
34
خیلی وقته جای زندگی نیست
شهاب: 1395/1/1613:42:31،
68
28
یه شرکت کوچیک داشتیم با 3 تا از دوستامون از سال 92 درشو بستیم و شدیم حقوق بگیر جای دیگه اونوقت هنوز که هنوزه مالیاتهای سالهای 89 و 90 را که دادیم باز صورتحساب جدید صادر کردن به اسم قطعی . روز 2 عید برام ارسال کردن !!! رفتم اداره دارایی میگه شما تنها نیستین همه اومدن شاکی هستن یارو میگفت من توو مسافرت بودم ساعت 12 شب واسم اس ام اس اومده مالیات صادر کردن برام!!! وضع خیلی خراب تر از این حرفاس بدجور بی پول شدن افتادن بجون مردم
علی: 1395/1/1615:41:08،
35
66
برای اینکه دارند شفافیت مالی ایجاد میکنند (مثل ممالک غربی) جای زندگی نیست؟ بهتره شما برید اوگاندا پول کثیفتون را مخفی کنید
مهرورز: 1395/1/1611:04:30،
130
39
كم كم دارن علنا جيبمون رو ميزنن الفراررررر
محمد: 1395/1/1611:05:41،
39
111
آنکه حسابش پاک است چه نیازی به باک است!
مسعود: 1395/1/1611:06:08،
94
58
اگر نتیجه اش گرفتن مالیات از بازاری ها و کله گنده ها باشد خوب است.
آریا: 1395/1/1612:42:49،
94
36
چاقو دسته خودشو نمیبره هدف جیب مردمه
کیانی: 1395/1/1611:11:45،
50
42
متن قانون صریحا میگوید بانکها موظفند گردش مالی کلیه حسابها و سپرده ها و سودهای دریافتی و دستگاههای پوز کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی را به سازمان امور مالیاتی ارسال کنند . بنا براین این حرفا که فقط حساب برخی . . . درست نیست و برای جلوگیری از خروج پول گفته میشود
حسین: 1395/1/1611:19:26،
79
37
عوض این کارها بفکر جوانان و آینده سیاهشون باشین،نه سرک کشیدن به حسابشون
کوروش: 1395/1/1611:28:54،
75
34
خدا رحم کنه . این دولت وضعش خیلی داغونه !!! داره کسری بودجشو از جیب ملت به هر قیمتی شده در میاره. حالا کسی که نهایت 50 میلیون توی بانک داره و داره باهاش امرار معاش میکنه به هر بدبختی که شده بعد از دیدن حساب ها کلی ازش پول میگیرن . بجای اینکه برن از پولدارها پول بگیرن تا بیشتر پولدارتر نشن و به مردم ظلم نکنن از اقشار کم درامد داره میگیره که با ماهی 1 میلیون تومن دارن به سختی زندگی میکنن . این دولت خیلی ناتو هست الکی میگه پول های بلوکه شده ازاد شده ولی پولی که از مردم بدبخت میگیره رو تزریق میکنه توی بازار . حاضرم شرط ببندم دور بعدی به هیچ عنوان رای نمیاره حاضرم با هر کی خواست محضری هم شده شرط ببندم مگر اینکه یارانه رو 200 هزار تومن کنه تا پول اب برق گاز در بیاد حداقل. با تشکر از ایران جیب
جوان: 1395/1/1611:33:08،
71
31
مـثل زمان داروغه !!! هر روز یه اسم تازه پیدا می کنن این دفعه مالیات مستقیم !!!! این همه مالیات جمع می کنید خدمات هم بدید. خدا وکیلی حالا چه نقشه ای دارید .. ای خدا نمیشه یه جایی زندگی کرد که شب با آرامش بخوابیم یه جایی که هر روز قانون جدید نزارن یه زندگی آروم . ؟؟
دهه شصتي: 1395/1/1611:35:42،
79
31
خالي كردن جيب مردم به هر شكل و بهانه...

نابودي مردم با شيب ملايم ادامه داره

ممنون از آقاي روحاني
ناصر: 1395/1/1612:14:17،
67
32
مالیات بعدی احتمالا راه رفتن توی خیابون باشه.
نه به مالیات زوری: 1395/1/1612:33:01،
65
36
مردم باید یکصدا متحد بشن و مالیات ندن ... هیچ کاریم نمیتونن بکنن نمیتونن همه رو زندانی کنن که قبلشم همین 20 30 تومن پولمونو از بانک میکشیم بیرون سکه میخریم میزاریم توو خوونه
سمندون: 1395/1/1612:33:49،
59
32
هر سیستمی ساختار و دکترین خاص خودشو داره ، آدم هایی که میان و میرن صرفا یه مهره هستن که با اشکال و ظواهر مختلف اهداف و برنامه های از پیش تبیین شده را اجرا میکنن
ومطمنا مشکل اینجاس که این موضوع واسه بخش قابل توجهی هنوز جا نیوفتاده و نخواهد افتاد و نخواهد افتاد که نخواهد افتاد
اگه میخوایی تو پایینترین سطح هرم مازلو چیزی قابل قبول نسیبت شه باید تفکر رو حداقل به وسطهای هرم سوق داد
یادش بخیر یکی میگفت اگه میخوای زییس یه اداره بشی باید حداقل هدفت مدیر کل شدن باشه
سعید: 1395/1/1612:35:33،
36
63
اگه نمیتونن به حساب ها نگاه کنن پس از کجا میفهمن طرف پول داره یا نه؟.پس چطور جلوی پولشویی رو میگیرن.همه جای دنیا با ابزار همین مالبات جلوی فساد رو میگیرن.از کجا اوردی؟ چطوری اوردی ؟چقدر داری ؟مالیات دادی یا نه.با گرفتن مالیات و خرج اون واسه فقیر و دادن امکانت ایجاد شغل ،عدالت اجتماعی به وجود میارن.
ما که پول نداریم هر کس که داره میترسه.
4lirez4: 1395/1/1612:37:58،
56
36
یبارکی بیاین دوربین بذارین تو خونمون ببینید چقد میخوریم که یارانشو بگیرین.اونوقت میگن آمریکا که به تلفن مردم گوش میده جاسوسه.سرک کشیدن تو زندگیه مردم هم جاسوسیه دولت محترم که پشیمون کردی مردمو از رای دادنشون...
Danger: 1395/1/1612:44:52،
61
35
اون از کاهش سود اینم از فضولی کردن به حسابهای شخصی ایرانیهای بدبخت که دستمزدشون حتی از یه سریلانکایی هم پایین تره!!من دیگه حتی تو اتاق خوابم هم احساس میکنم یکی داره منو میپاد و میخواد به بهونه خر و پف هم ازم مالیات بکنه!!!!!!خدایا امیدی باصلاح نیست لااقل جور کن بتونیم ازینجا بزنیم به چاک
siya: 1395/1/1612:46:28،
58
54
حالا حالاها باید سیلی سیاستای دولت قبل رو خورد 500 میلیارد دلار رفت به فنا رقم کمی نیس گر صبر کنی ز غوره حلوا سازی
محمد: 1395/1/1613:44:28،
50
36
یبارگی بگن هر کی هر چی داره مال دولته. خب نمیتونی کشور خودتو اداره کنی خوب کاری نمیکنی با دنیا در میوفتی معنی استقلال و ازادی هم دیدیم
افشین: 1395/1/1614:31:44،
49
30
این دولت سیاستش مضحک هست و یه جورایی با پت ومت برابری می کند
علی: 1395/1/1615:06:38،
51
26
فرق این دولت با دولت قبلی اینه که دولت قبل با ناسزا گویی مملکت را خراب میکرد این یکی با قصه گویی .
بهروز: 1395/1/1615:29:16،
52
36
حیف عمر و جوونیمون که تباه شد
زندگیه آخه میکنیم ما
جنگ
بی پولی
تورم
اختلاس
دروغ
استرس
سرطان
و هزار تا بدبختی دیگه
تنها چیزی که ازش خبری نیست رفاه و آسایشه
خسته شدیم به خدا
س: 1395/1/1615:46:32،
52
35
خدمات صفر توکشور مالیات وهزینه هاوبی عدالتی صدها برابربابا گندزدن به کشورازسروته یه کرباسند باز اقای خاتمی
بابک: 1395/1/1618:39:31،
47
24
نظام سالم مالیاتی در همه جوامع متمدن و پیشرفته دنیا وجود داره و همواره از طرق مختلف و قانونی رصد و عملیاتی میشه

ولی مساله اینجاست

شمایی که به مغزتون زیاد فشار می آرین و میخواین از اونها کپی برداری کنید آیا سایر الزامات یه جامعه و اقتصاد سالم رو برآورده کردید؟

آیا برای غول عظیم جوانان تحصیل کرده و با استعداد "وطن" شغل و آینده و امید ایجاد کردید؟آیا ثبات و عدالت رو در زندگی روزمره جاری کردید؟آیا زیر ساختهای سلامت جسمی و ذهنی رو برای مردم فراهم کردید؟

اگه مملکت ما تحت اشغال یه کشور ثالث بود بحثی نبود می گفتیم اشغالگر هستند و این بلاها رو دارن سر ما می آرن ولی شما که متاسفانه اسم ایرانی و هموطن رو یدک می کشید چرا انقدر ظلم می کنید؟

قطعا این مملکت رو با منطق " بی سوادی " خیلی بهتر می شه اداره کرد تا با ادعای " با سوادانی " مثل شما
بی نام: 1395/1/1619:27:31،
25
35
یه عمر بازاری و دلال که الن پولدار شهرن مارو از مالیات ترسوندن گفتن ایران بهشته چون کپی رایت نداره , ملیات درس دمون نداره و میتونی یه شبه پولدار بشی ما هم دلمون خوش بود ولی آخرش چی شد رکود , بی کاری و بی پولی واسه ما و پولداری و عشق حال واسه پولدارا و بچه هاشون. این سایتو بیشتر بازاریا و یه عده جون که نمیدونن چخبره جوگیر میشن می خونن. مالیات عین عدالت اجتماعیه . اگه می خوایم جلوی قاچاق و گران فروشی و سوداگری گرفته بشه لازمش مالیات درست هست. واسه جلوگیری از ورود پول به سکه و دلار هم را هست چون اونم فروشنده برگه مالیاتی پر میکنه و خریدار موظف بگه پولش رو از کجا آورده البته اگه منطقی نباشه این تو تمام کشور هی توسعه یافته وجود داره و ترکیه هم از همینجا شروع کرده
اميرحسين: 1395/1/1623:11:28،
39
41
فقط كمپين پرداخت نكردن ماليات به دادمون ميرسه،
چنانچه كسبه و مردم در پرداخت نكردن ماليات متحد بشوند، اين مشكل حل خواهد شد
سوریه: 1395/1/1701:45:49،
40
32
هزینه های جنگ زیاد شده باید یارانه رو قطع کنند مالیات بگیرند تورم رو ببرن بالا و...

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار