کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

سوئیفت هنوز برای ایران باز نشده است

کدخبر:۲۱۰۲۷چهارشنبه، ۱۱ فروردین ۱۳۹۵ - ۰۰:۰۹:۰۰۳۰۴۴ بازدید

رئیس‌جمهور اتریش با بیان اینکه "هنوز همه تحریمهای ضدایرانی برداشته نشده‌اند"، گفت: در مورد سوئیفت باید بگویم که هنوز در این ...
سوئیفت هنوز برای ایران باز نشده است

رئیس‌جمهور اتریش با بیان اینکه "هنوز همه تحریمهای ضدایرانی برداشته نشده‌اند"، گفت: در مورد سوئیفت باید بگویم که هنوز در این زمینه مذاکراتی در جریان است.

«هاینتس فیشر» رئیس جمهور اتریش در گفتگویی با خبرگزاری صدا و سیما در وین گفت: تاریخ مناسبات میان ایران و اتریش به سالهای بسیار بازمی‌گردد. با این حال در سالهای اخیر شرایط سخت و دشواری پیش آمد که بر مناسبات میان ایران و اروپا و نیز ایران و آمریکا تأثیر گذارد. ما در وین (پایتخت اتریش) و همچنین در سوئیس مذاکرات (اتمی ایران) را برگزار کردیم. مسئله و موضوع این مذاکرات استفاده صلح‌آمیز از انرژی اتمی و نیز (منع تکثیر) و تولید تسلیحات اتمی بود تا این مشکلات حل و فصل شوند. معتقدم که فصل جدیدی از مناسبات میان ایران و اروپا به وجود آمده است، همین‌طور باید بگویم که فصل نوینی نیز از این روابط میان ایران و اتریش پدید آمده است.

وی افزود: با این همه، باید گفت مناسبات میان دو کشور هرگز متوقف نشدند و همواره روابط منصفانه‌ای میان ما حاکم بوده است. ما همواره با هم در تماس بوده‌ایم. ما در عین حالی که به مسئله همبستگی و انسجام اروپا نیز پایبند بوده‌ایم همزمان روابط خود با ایران را نیز ادامه داده‌ایم. من خرسندم که در سپتامبر گذشته بنا به دعوت رئیس جمهور روحانی از ایران دیدن کردم و همین طور با رئیس پارلمان ایران نیز دیدار و گفتگو داشتم. این دیدار، دیداری بسیار موفق بود و اکنون ما دیدار متقابلی (از هیئت عالی‌رتبه ایرانی) به اتریش نیز داریم و ارزیابی ما آن است که این دیدار به تعمیق مناسبات دو کشور خواهد انجامید. اهدافی که  ما در دیدار سپتامبر گذشته در ایران داشتیم واقعاً باید در این دیدار (قریب الوقوع) در اتریش واقعی و نهادینه شوند. قرار است شماری از اعضای مهم دولت ایران به‌سرپرستی رئیس جمهور با اعضای دولت اتریش دیدار داشته باشند و در نهایت طیفی از توافقنامه‌ها را با هم امضاء کنند. معتقدم و البته امیدوارم که در حالی که دیدار سپتامبر من از تهران و همین‌طور اصفهان، دیدار خوبی بود، دیدار رئیس جمهور ایران در وین نیز دیدار خوبی باشد و ما برای تحقق این مهم تلاش خواهیم کرد تا به این وسیله بتوانیم روابط خود را مستحکم کنیم.

رئیس جمهور اتریش در پاسخ به "به‌نظر شما این دیدار تا چه‌میزان می‌تواند بر مناسبات میان اتریش و ایران  تأثیرگذار باشد"، اظهار داشت: به‌نظرم همان‌طور که من تشریح کردم این دیدار می‌تواند و البته باید به‌شیوه‌ای مثبت بر روابط دو کشور تأثیرگذار باشد. در این راه ما از هرگونه ابتکار عمل مکمل با کمال میل استقبال می‌کنیم، به‌طور مثال می‌توانیم به ارتباطات حوزه حمل و نقل هوایی میان دو کشور بیشتر از گذشته و با حساسیت بیشتری توجه کنیم. ما می‌توانیم مناسبات فرهنگی خود را با هم تقویت و در این زمینه بیشتر با هم همکاری کنیم. ما می‌توانیم همین‌طور در حوزه حقوق بشر با هم بحث و گفتگو کنیم و اینها برای دو طرف مفید خواهند بود.

فیشر در پاسخ به این سؤال "به‌نظر شما در کدامین حوزه و بخش، اتریش علاقمند به تعمیق همکاری‌های خود با ایران است؟" خاطرنشان کرد: اگر بخواهم پاسخ کوتاهی به این سؤال بدهم باید بگویم که ما می‌خواهیم در همه زمینه ها با ایران روابط عمیقی داشته باشیم، یعنی همه زمینه‌هایی که دو کشور در آن از منافع یکسانی برخوردارند. طبیعی است که اولویت تعمیق مناسبات دو کشور، توجه به همکاری‌های اقتصادی است. ما در عین حال به‌طور مؤثر به‌دنبال همکاری‌های آموزشی و علمی نیز هستیم. در دیدارها و کنفرانس‌های ما (در ایران) رئیس آکادمی علمی اتریش، رؤسای دانشگاههای اتریش و شخصیتهای فرهنگی و علمی حضور داشتند. ما در زمینه توسعه زیرساختها در ایران و همین‌طور حوزه انرژی علاقمند به همکاری با ایران هستیم. ما می‌خواهیم در اینکه کل اتحادیه اروپا و ایران به‌طور برابر و مساوی و البته خردمندانه و با توجه به مزیتهایی که می‌توانند برای همدیگر داشته باشند، مشارکت داشته باشیم.

رئیس جمهور اتریش در پاسخ به این سؤال "اتریش تا چه‌میزان و مبنایی، جمهوری اسلامی ایران را به‌عنوان شریک خود در مسائل پیش رو قلمداد می‌کند؟"، ابراز داشت: من اکنون مایل نیستم که بخواهم نمره خوب یا بدی در این زمینه بدهم. این، مرسوم نیست. اما می‌خواهم بگویم که ایران ظرف سالهای اخیر به‌ویژه از زمانی که رئیس جمهور روحانی روی کار آمده است در بسیاری از مسائل به‌عنوان یک طرف مذاکراتی مطرح بوده است. این ویژگی البته تنها در تهران حاصل نشده است بلکه در نیویورک نیز شاهد بروز چنین خصوصیتی از ایران بوده‌ایم. تحولات و پیشرفتهای ایران به‌دقت ملاحظه و دنبال می‌شود. پیشرفتهایی وجود داشته است، به‌طور مثال نرخ تورم ایران، کاهش یافته است که در نهایت به مقابله جدی‌تر با بیکاری منجر می‌شود. همین‌طور فرصت سازی برای جوانان ایران بیشتر شده است. بی‌شک مسائلی هم وجود دارند که هنوز در این کشور حل‌نشده باقی مانده‌اند که باید برای رفع آنها تلاش کرد. یک دولت هرگز نمی‌تواند همه مسائل و مشکلات را به‌طور همزمان حل و فصل کند. با این حال معتقدم که پیشرفتها وجود داشته است. نتایج انتخابات پارلمانی ایران نیز این نتیجه و تفسیر را برای ما اتریشی‌ها در بر داشت که تلاشها و پیشرفتها و ایجاد یک زندگی بهتر از سوی ملت ایران در هر دو انتخابات برگزار شده در ایران به رسمیت شناخته شده است.

وی در پاسخ به "به‌نظر شما چطور می‌توان و شاید بهتر باشد بگوییم چطور باید مناسبات آینده میان ایران و اتریش را توسعه داد؟"، اظهار داشت: باید این توسعه در درجه نخست بر اساس اصل تساوی باشد، یعنی باید به یک چشم به هم نگاه کنیم. ایران (به‌لحاظ مساحت)، کشوری بسیار بزرگ و پهناور و اتریش، کشور کوچکی است، اما در عین حال ما به یکدیگر به‌عنوان طرف مذاکراتی نگاه می‌کنیم و براساس همین تساوی و برابری است که با هم می‌توانیم گفتگو کنیم. معتقدم که باید بیشتر اعتمادسازی کنیم. باید یک‌سری کارهای مکمل نیز انجام دهیم؛ این مسئله مهمی است. ارزیابی ما آن است که ما آشکارا به این مسئله وارد شویم که همه ادیان، همه جریانها و گرایشهای فرهنگی و نیز همه گروههای مردمی امکان پیشرفت داشته باشند. ما مایلیم که در سازمان ملل نیز با ایران همکاری داشته باشیم و می‌خواهیم همان‌طور که اشاره کردم مذاکرات و گفتگوهای مربوط به حقوق بشر نیز به‌شیوه‌ای منصفانه صورت پذیرند، در این صورت می‌توان اطمینان داد که اوضاع رو به پیشرفت است. مذاکرات، تماسها و نیز مناسبات جدی به‌نفع دو طرف هستند و همین‌طور می‌توانند به ثبات در منطقه (خلیج فارس) که ایران در این منطقه قرار دارد و از این گذشته به ثبات اروپا منتهی شوند و برای آنها نیز مفید فایده واقع شوند.

رئیس جمهور اتریش در پاسخ به این سؤال "به‌نظر شما ایران از چه جایگاه و موقعیتی در مناسبات منطقه‌ای و بین المللی برخوردار است؟"، ابراز داشت: ایران، سالهای سال است که یکی از اعضای سازمان ملل متحد است و این مسئله‌ای مبارک است که از آن استقبال می‌شود. ایران، کشور بزرگی است که در منطقه‌ای پرتنش قرار دارد، بنابراین هرگونه مشارکت ایران در به حداقل رساندن این تشنها و نیز خطرات برآمده از تروریسم؛ مشارکتی که حتی الامکان از راههای صلح‌آمیز باشد، قابل استقبال است. البته ایران خودش باید تصمیم بگیرد که چه مناسباتی با کشورهای همسایه‌اش داشته باشد و در مورد میزان توسعه رابطه ایران با ترکیه یا عربستان سعودی نیز همین مسئله صادق است. ما هم برای خودمان تصمیم می‌گیریم که با همسایگانمان به‌طور مثال با آلمان، سوئیس یا ایتالیا و مجارستان چه مناسباتی داشته باشیم، اما با این همه، همه  باید در مسئله ایجاد گفتمان مشارکت داشته باشند و با یکدیگر صحبت کنند، این به‌نفع (همه) است که در یک مسئله و وظیفه کاملاً حاد یعنی جنگ در سوریه به هم کمک کنند تا به این جنگ داخلی پایان داده شود. جنگ داخلی در این کشور تاکنون قربانیان زیادی گرفته و همین‌طور جنبشهای زیادی از آوارگان را پدید آورده است.

وی افزود: ایران در منطقه حساسی از جهان سیاست قرار دارد و از این رو مسئولیت مهم و قابل ملاحظه‌ای نیز دارد. اکنون همه طرفها دقیقاً به این مسئله توجه دارند. رئیس جمهور و وزیر امور خارجه ایران بسیار فعال عمل می‌کنند. مسئولیت بزرگی است و آرزو می‌کنم که در نهایت راه حل صلح‌آمیزی (برای پایان دادن به جنگ داخلی سوریه) به دست آید.

خبرنگار صدا و سیما پرسید: سؤال بعدی من از شما به توافق اتمی و نیز مسئله لغو تحریمها بازمی‌گردد. تاکنون (تمامی) تحریم‌های (اقتصادی) علیه ایران لغو نشده‌اند، از جمله می‌توان به اتصال (دوباره) به سامانه سوئیفت (جامعه جهانی ارتباطات مالی بین‌بانکی) اشاره کرد. بفرمایید آیا برای شما مشخص و معلوم است که چه‌زمانی لغو توافق‌شده تمامی تحریمهای (اقتصادی) ایران به‌طور واقعی عملیاتی می‌شود؟

رئیس جمهور اتریش در پاسخ گفت: باید به این مسئله توجه داشت که هنوز همه تحریمهای ضدایرانی برداشته نشده‌اند، چون گامها و اقدامات مهمی وجود دارند که باید در مسیر لغو تحریمها برداشته شوند، اما در مورد این مطلب آخرتان که به مسئله انجام تراکنشهای مالی بین المللی از طریق سامانه سوئیفت مربوط می‌شد باید بگویم که اتریش به‌تنهایی نمی‌تواند این تحریم را بردارد و تا آنجا که من می‌دانم اروپا نیز به‌تنهایی نمی‌تواند چنین کند بلکه این جامعه بین المللی است که باید این موضوع را مورد رسیدگی قرار دهد. در این زمینه آمریکا نیز نقش‌آفرین است. فرآیندی در مورد مسئله لغو تحریمها تشکیل شده است و به همین خاطر من نمی‌توانم هیچ پیش‌بینی‌ای داشته باشم که این مسئله چقدر دیگر به طول می‌انجامد، اما امیدوارم که همه طرفها به‌طور کامل به توافق (هسته‌ای) پایبند باشند تا در نهایت همه تحریمهای ایران در موعدهای مقرر و تعیین شده نیز برچیده شوند. اختصاصاً در مورد سوئیفت باید بگویم که هنوز در این زمینه مذاکراتی در جریان است و در این میان اتریش، عضو بسیار کوچکی در شورای (سوئیفت) به شمار می‌رود و اصلاً عضو بزرگی از این مجموعه نیست.

رئیس جمهور اتریش در پاسخ به "ارزیابی شما از سفر اخیرتان به ایران چیست؟"، تصریح کرد: من درست بعد از بازگشتم از ایران به‌طور رسمی در مورد مدت زمان اقامتم به روزنامه نگاران و خبرنگاران اتریش اعلام کردم که با استقبال بسیار صمیمانه از هیئت اتریشی در ایران روبه‌رو شدیم و مذاکرات بسیار خوبی نیز در ایران داشتیم. آنچه برای من در این سفر مشخص شد اینکه ایران، کشوری آرام بود و این حداقل برای اکثریت ایرانیان مصداق دارد. مذاکرات مربوط به توافق (هسته‌ای) مذاکرات موفقی می‌توانند باشند و برداشت من آن است که ایران، کشور جوانی است که بسیاری از مردمش، زیر سی سال سن دارند و این در مقایسه، بیش از آن چیزی است که ما در اتریش یا در آلمان داریم. ایران، کشوری علاقمند به پیشرفت کردن و مدرن شدن است.

وی افزود: ایران به‌دنبال حصول پیشرفت در سیاستهای اقتصادی و اجتماعی خویش نیز هست و همین‌طور ایران کشوری است که از ملتی تحصیل‌کرده و زنان و مردان دانشگاهی بسیاری برخوردار است. تنها در اتریش، دوهزار دانشجوی ایران در حال تحصیلند. استنباط من آن است که ایران، کشوری فعال و جوان است. البته نظام سیاسی ایران با آنچه ما داریم، متفاوت است و من اصلاً نمی‌توانم این مسئله را انکار کنم که ایران، چیزی متفاوت با آنچه در اتریش است، نیست، اما بر ماست که این تفاوتهای نظامهای سیاسی‌مان را خردمندانه با هم در ارتباط  قرار دهیم و برداشتن هر گامی در این مسیر باید به آزادی مردم منتهی شود و هراقدامی در این زمینه باید برای انسانها شرایطی را فراهم آورد تا زندگی‌شان مطابق با هدفگذاری‌شان پیش برود و به‌نظر من، این گام مثبتی است. طبعاً من به این اصل معتقدم که ایران، سیاست خودش و اتریش نیز سیاست خودش را دارد و دو کشور در این میان وظیفه دارند در اطلاع رسانی، تبادل نظر، تجارت و در زمینه توسعه صلح‌آمیز با هم همکاری کنند.

موفق باشید و از اینجا به ملت ایران، سلام می‌فرستم.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

علی: 1395/1/1101:15:45،
73
24
قابل توجه رییس بانک مرکزی ایران!
محمد: 1395/1/1112:11:08،
45
29
قابل توجه دوستانی که دفاع کورکورانه از دولت میکنن
نیما: 1395/1/1113:57:30،
37
17
تا زمانی که رانت، بی قانونی، پارتی بازی، سو مدیریت، انحصارطلبی، فساد، عدم وطنپرستی، تک خوری، بی خیالی و... تو ایران باشه (از هزاران سال قبل وجود داشته و خواهد داشت) این کشور فقط پسرفت میکنه
شما به تاریخ چند هزار ساله ایران نگاه کتید، حدد ۴۰ سلسله بر ایران حکوت کردن که زیر ۵ تا از این حکومتها حسابی بودن، بقیه......
سامان: 1395/1/1120:11:53،
18
22
قابل توجه سایت ایرانجیب. خودت چند تا خبر زدی که سوئیفت باز شده؟؟؟ نه، چند تا خبر زدی؟
دست ایرانیان: 1395/1/1121:27:24،
16
30
همه یک صدا...الهی سال 96 رو نزدیک تر بفرما و ما رو از شر دور کن
الهی آمین+++++++++++++++++++++++++++++++++
هومن: 1395/1/1203:30:56،
11
32
مشكل خود ايرانجيب هست با اين تيتر . اين همه اخبار مثبت تو اين متن بود بعد اين تيتر را زدي؟؟؟؟؟
H: 1395/1/1221:43:17،
15
13
سوئیفت باز شده

ولی‌

نه خیلی‌ !
معتقد: 1395/1/1103:34:16،
27
36
مسکن از رکود خارج میشود مشروط بر:۱- قوانین طوری اصلاح و اجرا شوند که مسکن را از حالت سرمایه خارج کرده و مصرفی نماید.۲- پای واسطه ها و دلالان از این بازار کوتاه شود.۳- مالیات بر موجر جدی گرفته شود و وضعیت مالکیت زمین اصلاح شود.۴- تولید مسکن بشکل صنعتی توسعه پیدا کند و از حالت سنتی خارج تا قیمت تمام شده کاهش یابد.۵- دولت نظارت دقیقی را بر بازار اجاره داشته باشد و از سو استفاده های مالکین جلوگیری کند.۶- انعطاف در پرداخت وام مسکن را برای بانکها و منقاضیان افزایش دهد.لازم بذکر است تا کلان اقتصاد رونق پیدا نکند وضعیت به همین شکل ادامه پیدا خواهد کرد و افراد دارای آپارتمانهای خالی با این فکر که گران خواهد شد باید بدانند که آپارتمان با گذشت زمان مستهلک خواهد شد و به هزینه های خواب سرمایه هزینه های نگهداری نیز به آن اضافه خواهد شد. بنابراین بهتر است با انعطاف بفروشند و اصل سرمایه خود را حفظ کنند.
سالار: 1395/1/1108:57:15،
40
20
فرار کن عمو...
اینجا ایرانه...
ناشناس: 1395/1/1108:19:09،
66
28
سلام
باید به دولت تدبیر که هروز میگه سوبفت برقرار شده تبریک گفت!!!!
کامی: 1395/1/1108:46:59،
47
39
شما با سوپری سر کوچه ارتباط نداشته باشی اموراتت نمی گذره چه برسه به قطع ارتباط با کشور های جهان.دم آقای روحانی گرم
نادر: 1395/1/1109:04:02،
59
32
این دولت یه حرف راست نزد الکی به مردم میگن وصل شده دولت تدبیر و بی اعتمادی
علی خان: 1395/1/1109:18:11،
48
16
این یارو هم مشکل داره ها
سوئیفت باز شده نمی کنه یه خبری یا زنگی به رئیس محترم جمهور یا نوبخت بزنه ازشون بپرسه؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!
چقدر تو دنیا رئیس جمهور های از همه جا بی خبر و دروغگو زیاد شدن هااااااااااااا
علی: 1395/1/1110:05:04،
39
21
اونروزی که تحریم میشدیم کجایند آقایونی که از مردم میخواستند در نمازهاشون دعا کنند که بیشتر تحریم بشیم تا زودتر خودکفا بشیم؟!؟! الله اکبر از این همه فقر علمی که متاسفانه بعضیها فکر میکنند تکنولوژی هم مثل دروس علوم انسانی و یا ... است که با ۴ تا کتاب نوشتن و مقاله دادنهای بی خاصیت ، میشه پیشرفت کرد.
علی خان: 1395/1/1114:18:36،
22
28
سلام
بنظرم کل پیشرفت دنیا بخاطر پیشرفت علوم انسانی هست که یکی از نتایج آن پیشرفت تکنولوژی می باشد
طرز تفکرتون کاملا اشتباه هست
احمد یکی از ۲۴ میلیون: 1395/1/1115:20:10،
29
43
دوست عزیز کدوم دولت و تکنولو ژی میتونست پیشرفته ترین هواپیمای بی سر نشین رو هک کنه؟ کدوم حکومت با این همه تحریم فضایی شد و به تنهایی تکنولوژی ساخت موشک دست یافت مشکل ما امثال شما ها هستن که مثل مدیران خودرو سازی چشمشون به بیرون ایران
موسوي : 1395/1/1110:53:05،
40
22
منتظر برجام 2 و 3 و ....هستيم تا همه چي درست بشه !!!!!!
دوستدار: 1395/1/1111:34:10،
33
26
حرف روحانی جون قبوله یا رئیس جمهور اتریش؟ روحانی جون مچچچچچکریم!
خسرو: 1395/1/1111:55:44،
18
18
مسلما حرف رییس جمهور اتریش که در هرحال سعی میکنن دروغ هم بگن کم دروغ بگن تا لوس نشود
Teacher: 1395/1/1112:10:42،
30
29
قابل توجه آقایان روحانی و ظریف ! خواهشا اینقدر به مردم دروغ نگید. برجام هیچ دردی از مردم ایران دوا نکرد که هیچ بلکه به دردهای ما افزود. آقای روحانی مچکریم !!!!!!
عليرضا: 1395/1/1203:32:36،
22
22
اول متن را بخون بعد اينطور بگو . اين تيتر به اين متن نميخوره . و از اين همه تغييرات مثبت فقط يك چيز مبهم را تيتر كرده
ali: 1395/1/1112:28:53،
27
26
حالا اگه تو برجام 1 كلاه سرمون رفت و بازي به اصطلاح برد برد تبديل به برد باخت به نفع دشمن شد ، در برجامهاي 2 و 3 و ... ديگه حتما ما برنده ايم !!!! خدا رحممون كنه
جهاد اسلامی و اقتصاد مقاومتی: 1395/1/1113:34:10،
24
30
ما با جهاد و مدیریت جهادی و اقتصاد مقاومتی نیازی به این چیزها نداریم
امين: 1395/1/1114:41:45،
29
31
تو جهاد اسلامي نياز به هيچي نداريم
.
.
.
حتي مغزمون
بی نام: 1395/1/1115:42:59،
15
22
بازم هرچی باشه روحانی از احمدی نژاد یا جلیلی خیلی بهتره
مهدی: 1395/1/1123:14:09،
13
26
چرا ما مردم ایران اینجوری هستیم کلا مشکل روحی و روانی و انسانی داریم الان به کلی از دوستان تندرو بر میخوره بسیاری از دوستان که اینجا نظر گذاشتن از دوستان تند رویی هستن که چشم بسته غیب میگن من خودم شرایط کاریم جوری هست که تحریم باشیم درآمدم بهتره ولی واقعا تحریم به رشد کشور کمک کرده آیا در زمینه ای پیشرفت داشتیم دوستانی که توقع دارن 6 ماههکل دنیا به ما اعتماد کنن و کورکورانه حرفهای ما رو قبول کنن پرگردن این 12 سال و پروسه تحریم و اربده کشی های احمدی نژاد و سایر دوستان برای کشورهای غربی رو یه مروری بکنن ملت که خس و خاشاک بودن تحریمها هم که کاغذ پاره همین کاغذ پاره ها کشور رو به فلاکت و عقب ماندگی انداخت عقب ماندگیهایی که سالها طول میکشه جبران بشه حالا ببینیم با ساخت موشک میتونیم این عقب ماندگیها رو جبران کنیم

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار