کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

سرنوشت یارانه نقدی در سال 95

کدخبر:۲۱۰۰۰دوشنبه، ۹ فروردین ۱۳۹۵ - ۰۰:۲۳:۴۷۴۳۶۷ بازدید

در حالی حدود سه سال ازعمر دولت تدبیر می گذرد که تاکنون تدبیر جدی برای ساماندهی پرداخت یارانه نقدی توسط دولت انجام نشده و ...

در حالی حدود سه سال ازعمر دولت تدبیر می گذرد که تاکنون تدبیر جدی برای ساماندهی پرداخت یارانه نقدی توسط دولت انجام نشده و مجلس نهم نیز آخرین تیری را که در چنته داشت در اختیار دولت قرار داد.

هدفمندسازی یارانه در تاریخ 27 آذر 1389 کلید خورد اما پرداخت همگانی یارانه نقدی به همه افراد جامعه سبب شد تا وزیر اقتصاد شب پرداخت یارانه نقدی مصیبت عظمای دولت بخواند، همچنین پس از آن وزیر نفت شب پرداخت یارانه‌ها را به عذاب الیم تشبیه کرده بود. برخی مقامات دولتی هم در پاسخ به انتقاد نمایندگان از این که چرا دولتی ها شب پرداخت یارانه را به عذاب الیم یا مصیبت عظمی تشبیه کرده اند، گفتند، دولت از این که یارانه به مردم می‌پردازد، ناراحت نیست و خیلی هم خوشحال است، اما ناراحتی بابت تامین منابع این یارانه است که با وجود کاهش درآمد دولت، هر ماه به زحمت حدود 3200 میلیارد تومان منابع باید تهیه کند و به یارانه نقدی خانوار اختصاص دهد.


شکست پروژه حذف اختیاری خانوار ها از دریافت یارانه نقدی

اما دولت یازدهم در گام اول برنامه هایی را برای حذف یارانه خارج نشینان و پردرآمدها اعلام و برهمین اساس مرحله دوم طرح هدفمندی یارانه ها را از ۲۰ فروردین ۱۳۹۳ و با ثبت نام از متقاضیان این مرحله آغاز کرد. هرچند دولت اقداماتی را در این سال برای شناسایی خانوارهای پردرآمد آغاز و ثروتمندان را به خود انصرافی دعوت کرد اما خبر ها حاکی از آن بود که در نهایت تنها تعداد محدودی از خانوارهای متمول از دریافت یارانه انصراف دادند و برهمین اساس مشکلات یارانه ای دولت همچنان باقی ماند.

اما وزیر اقتصاد با حضور در مجلس شورای اسلامی پس از جمع آوری های آماری اعلام کرد؛ حدود ۱۰ میلیون نفر از افراد پردرآمد شناسایی شدند، که اگر برای دریافت یارانه ثبت‌نام کنند زمینه حذف آنها از سوی دولت فراهم است.


مجوز حذف 5 میلیون نفر از دریافت یارانه نقدی

این وضعیت نابسامان ادامه داشت تا اینکه مجلس با تصویب و تکلیف مصرح در بند 'ح' تبصره ۲۰ قانون بودجه سال ۹۴ کل کشور، دولت را موظف کرد که یارانه خانوارهای پردرآمد را قطع کند. همچنین دراین بند آمده است خانوارهای پردرآمد به تشخیص دولت و براساس شرایط اقلیمی، بعد خانوار و محل سکونت و میزان درآمد تعیین خواهند شد.

علاوه بر این براساس قانون بودجه سال ۱۳۹۴ میزان درآمد هدفمندسازی یارانه ها از ۴۲ به ۳۹ هزار میلیارد تومان برای توزیع نقدی کاهش یافته و این در حالی است که حدود ۷۶ میلیون متقاضی یارانه نقدی در کشور وجود دارد.

بر اساس ابوالحسن فیروز آبادی قائم مقام وزیر کار دولت قرار بود تا پایان سال ۹۴ یارانه نقدی ۶میلیون نفر را قطع کند.

علاوه بر این، قانون بودجه سال ۹۴ به صراحت تأکید داشت تا مبلغ ۳۹ هزار میلیارد تومان از کل درآمد ۴۸ هزار میلیارد تومانی ناشی از آزادسازی قیمت حامل های انرژی صرف پرداخت نقدی و غیرنقدی شود که باید حداقل نسبت به سال گذشته ۳ هزار میلیارد تومان از یارانه نقدی پرداختی کم شود به عبارتی دست کم ۵ میلیون نفر نباید دیگر ماهانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان دریافت کنند. البته نمایندگان مجلس در همین قانون ۴ معیار را برای دولت در حذف یارانه نقدی خانوارهای پردرآمد تعیین کرده که این معیارها عبارت از شرایط اقلیمی، بعد خانوار، محل سکونت و میزان درآمد است اما تشخیص اینکه کدام خانوار در سبد یارانه نقدی بگیران باقی خواهد ماند، با دولت است.


عملکرد ضعیف دولت در اجرای قانون

اما گزارشات دیوان محاسبات و مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی حکایت از عدم اجرای دقیق و کامل قانون هدفمندی یارانه ها در سال ۹۴ دارد.

طبق قانون هدفمندی یارانه ها، دولت باید در سال ۹۴ ، ۴۸ هزار میلیارد تومان از محل اصلاح قیمت حامل های انرژی و ۶ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان از محل قطع یارانه نان و برق در آمد کسب کند که در ۸ ماهه سال ۹۴ تا کنون ۳۳ هزار و ۴۷۰ میلیارد تومان از این بخش کسب در آمد کرده است.

در حالیکه تبصره ۲۰ قانون هدفمندی یارانه ها تاکید دارد، دولت باید در سال ۹۴ از درآمد های هدفمندی، مبلغ ۵ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای کمک به بخش تولید ، بهبود حمل و نقل عمومی و بهینه سازی مصرف انرژی در واحد های تولیدی، خدماتی، مسکونی و جلوگیری از آلودگی محیط زیست اختصاص دهد در ۸ ماهه سال ۹۴ مبلغ ۴ هزار  و ۶۰۰ میلیارد تومان به این بخش اختصاص داده است.

علاوه بر این طبق قانون باید ۴ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان به بخش سلامت اختصاص می یافت که در ۸ ماه سال ۹۴ تا امروز مبلغ ۸۷۰ میلیارد تومان به این بخش اختصاص یافته است. طبق تبصره ۲۰ قانون بودجه باید دولت ۳۹ هزار میلیارد تومان از محل هدفمندی را به پرداخت یارانه نقدی و غیرنقدی اختصاص دهد که بر اساس گزارش های موجود در ۸ ماهه اول سال ۲۸ هزار میلیارد تومان به این بخش اختصاص داده است.

طبق قانون بودجه، دولت باید ۱۳۰۰ میلیارد تومان از در آمدهای هدفمندی را به تامین بخشی از یارانه سود تسهیلات تامین مسکن حمایتی زوج های جوان،اقشار آسیب پذیر، روستاییان و عشایر، ساماندهی مسکن در بافت های فرسوده، سکونتگاه های حاشیه شهرها و مسکن مهر اختصاص دهد که از ابتدای سال تاکنون هیچ بودجه ای به این بخش اختصاص نیافته است.  علاوه بر این بر اساس قانون بودجه سال ۹۴ دولت باید ۴ هزار میلیارد تومان به برنامه های اشتغال جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاه ها اختصاص دهد که در ۸ ماه سال ۹۴ این بودجه اختصاص نیافته است.
 

قانون هدفمندسازی یارانه ها مصوب(کل سال) عملکرد ۸ ماهه
کل درآمد هدفمندی هدفمندی ۴۸ هزار میلیارد تومان ۳۳هزار و ۴۷۰میلیارد تومان
کمک به بخش تولید ، بهبود حمل و نقل عمومی و بهینه سازی مصرف انرژی در واحد های تولیدی، خدماتی، مسکونی و جلوگیری از آلودگی محیط زیست ۵ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان ۴ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان
یارانه بخش سلامت ۴ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان ۸۷۰ میلیارد تومان
یارانه نقدی و غیر نقدی ۳۹ هزار میلیارد تومان ۲۸ هزار میلیارد تومان
تامین بخشی از یارانه سود تسهیلات تامین مسکن حمایتی زوج های جوان،اقشار آسیب پذیر،روستاییان و عشایر، ساماندهی مسکن در بافت های فرسوده، سکونتگاه های حاشیه شهر ها و مسکن مهر ۱۳۰۰میلیارد تومان       ۰
برنامه های اشتغال جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاه ها ۴ هزار میلیارد تومان        ۰


گزارش نگران کننده دیوان محاسبات از اجرای قانون هدفمندی از ابتدا تا کنون

اما نگرانی ها از نحوه غلط اجرای قانون هدفمندی یارانه ها زمانی افزایش می یابد که گزارش دیوان محاسبات در این خصوص را بررسی کنیم. امین حسین رحیمی رئیس دیوان محاسبات کشوردر جلسه علنی مجلس و با ارائه گزارش تفریغ بودجه سال ۱۳۹۳ اعلام کرد:از زمان اجرای قانون هدفمندی در سه ماهه سال ۸۹ تا پایان شهریور سال ۹۴، ۲۱۹ هزار میلیارد تومان منابع حاصل شده که ۱۴۸ هزار میلیارد تومان معادل ۶۷ درصد از محل اصلاح قیمت‌ها، ۷۲ هزار میلیارد تومان معادل ۳۳ درصد از محل ردیف‌های یارانه‌ای بودجه بوده است.

وی ادامه داد: از منابع حاصله مبلغ ۱۹۷ هزار میلیارد تومان معادل ۹۰ درصد به یارانه نقدی و نظام تامین اجتماعی پرداخت شده و ۱۱۰۰ میلیارد تومان معادل نیم درصد به حمایت از تولید، ۶۳۰۰ میلیارد تومان معادل ۳.۲ درصد به بخش سلامت، ۱۱۰۰ میلیارد تومان معادل نیم درصد به حمایت قضایی و ۱۴ هزار میلیارد تومان معادل ۶.۲ درصد به اشتغال جوانان اختصاص یافته است.

رئیس دیوان محاسبات اظهار داشت: این در حالی است که باید ۵۰ درصد منابع حاصل از اجرای قانون هدفمندی به پرداخت یارانه نقدی، ۳۰ درصد به حمایت از تولید و ۲۰ درصد به جبران هزینه‌های دولت اختصاص می‌یافت.

وی که معتقد است اهداف قانون هدفمندی تحقق نیافته، گفت: یکی از مبانی اصلی تدوین قانون هدفمندی، شفاف کردن یارانه پنهان بنزین و گازوئیل بود، یارانه پنهان پرداختی به این بخش پیش از اجرای قانون هدفمندی، ۳۵ هزار میلیارد تومان بوده اما با وجود تاکید قانون هدفمندی با تامین منابع از طریق اصلاح قیمت حامل‌های انرژی در سال ۹۳ مبلغ ۱۰۴ میلیارد تومان یارانه پنهان نیز بابت مابه‌التفاوت فرآورده‌های اصلی پرداخت شده است.


آخرین گام مجلس نهم/افراد دارای در آمد 3 میلیون تومانی در ماه از دریافت یارانه نقدی حذف می شوند

کمیسیون تلفیق بودجه در بررسی لایحه بودجه سال ۹۵ میزان در آمد دولت از اجرای قانون هدفمندی را در سال ۹۵ حدود ۴۸ هزار میلیارد تومان .در نظر گرفت

کمیسیون تلفیق مصوب کرد،دولت باید درخصوص یارانه ها به صورتی عمل کند که اسامی کلیه تجار دارای کارت بازرگانی و صاحبان مشاغل آزاد که پرداختی مالیاتی آنها در سال ۹۴ بیش از ۱۵۰ میلیون ریال بوده، کلیه پزشکان عمومی، همه اعضای هیئت علمی دانشگاه ها، موسسات آموزشی و پژوهشی دولتی و غیردولتی و تمامی کارکنان دولت که دریافتی آنها بیش از سه میلیون تومان در ماه است همچنین همه مدیران و اعضای هیئت مدیره شرکت های دولتی و غیردولتی و نهادهای وابسته عمومی غیردولتی،تمامی کارکنان نیروهای مسلح کشور که دریافتی سالانه آنها بیش از ۳۵ میلیون تومان است، تمامی بازنشستگانی که دریافتی سالانه آنها بیش از ۳۵ میلیون تومان است، همچنین تمامی حقوق بگیران و مستمری بگیران تامین اجتماعی که دریافتی آنها بیش از ۳۵ میلیون تومان است و همه نمایندگان مجلس شورای اسلامی و قضات دادگستری و کارکنان قوه قضائیه که دریافت سالانه آنها بیش از ۳۵ میلیون تومان است، از لیست یارانه بگیران حذف شود.

دولت باید تا پایان سال ۹۴ که آخرین سال اجرای برنامه پنجم توسعه بود نسبت به اجرای قانون هدفمندی یارانه ها اقدام کرده و یارانه نقدی را فقط به اقشار نیازمند می پرداخت اما تاکنون دولت اقدام جدی در این خصوص انجام نداده است و بازهم مجلس نهم همه مسئولیت این موضوع را به دوش گرفته و شرایطی رابرای یارانه بگیران تعیین کرد که در صورت تصویب نهایی این بند از لایحه بودجه در صحن علنی مجلس قدمی مهم در راستای اجرای دقیق قانون هدفمندی برداشته خواهد شد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

دکتر: 1395/1/900:34:27،
51
60
بعضیا خونشون قولنامه داره،یعنی سند نیس که شناسایی شوند
حتی 25هکتار زمین دارند که اونم قولنامه ایه
ولی متاسفانه سبدکالا هم میگیرن
دولت زورش به کارکنان دولت میرسه یارانه ی بعضی از شرکت نفتیا قطع شده
محسن: 1395/1/908:27:05،
45
36
اون قبلیه که بانیش بود گفته میاد و یارانه ۲۰۰ تومنی میده . خدا رحم کنه قیامت اگه موعدشم نرسیده باشه این میخواد قیامت کنه . خدایا کمکمون کن
سالار: 1395/1/908:47:44،
70
54
تو که دکتری و کارمند رسمی هستی!!!
چرا خودت رو با اون حاجی بازاری مقایسه میکنی که خونه و زمین قولنامه ای داره!!!
چرا خودت رو با بقیه مردم جامعه مقایسه نکردی!!!
شما کارمندا که برجی 4 تومن حداقل بابت کاری که ده دقیقه هم انجام نمیدید نباید هم یارانه بگیرید...
کل حقوق شما یارانه محسوب میشه... میدونید چقدر جوون بیکار داریم!!!
لااقل شما که رسمی هستید 30 سال تموم زیر پروبال دولتید...
یاردانقلی: 1395/1/908:48:15،
60
17
کی میگه تدبیری توسط دولت اندیشیده نشده
همین که تو این سه سال بنزین 400 تومتنی شد 1000 تومن و همچنین تمام 10 قلم کالاهایی که مشمول قطع یارانه شده بودند 3 برابر شد ولی یارانه همون 45 هزار تومن موندش خودش تدبیره دیگه.
اون 45 هزار تومنی که دولت قبلی میداد بابت افزایش قیمت بنزین از 100 تومن به 400 تومن بود یعنی افزایش 300 تومنی بنزین و محصولات دیگه
ولی وقتی این دولت 600 تومن دیگه گذاشت روی قیمت بنزین باید 2 تا 45 هزار تومن دیگه بهش اضافه میکرد دیگه.
البته در زمان دولت قبلی هم این حقیر پیش بینی کردم که این طرح تخیل اقتصادی هم به عاقبت کوپن های شهید رجایی دچار میشه ، یعنی اول اینقدر مبلغش رو ثابت نگهش میدارند تا بی ارزش بشه ، بعش هم که قطع کنند کسی معترض نمیشه چون مردم میگن حالا چه ارزشی داشت که قطعش کردند
و یادمون میره که بخاطر همین طرح بود که بنزین 100 تومانی شد 1000 تومان و همچنین 10 قلم کالا
ساسان: 1395/1/908:53:26،
60
24
وقاحت‌‌‌ تا کجا کارمند شرکت نفت باشی با حقوق و مزایای آنچنانی بعد لنگ ۴۵ تومن باشی؟! رو که نیست سنگ پاست ، من خودم فوق لیسانس شیمی از دانشگاه تهران دارم با کمال میل حاضرم یارانه نگیرم ولی حقوق یه حراست شرکت نفتو بگیرم عجب ملت عجیبی هستین بخدا
علی خان: 1395/1/909:38:49،
52
37
سلام
اگه 200 یا 250 یارانه بده من که بهش رای میدم
آخه یارانه من کارمند با 2 تا بچه و مستاجر رو 6 ماه قطع کردن
خاطره: 1395/1/910:22:39،
51
19
یکی بود یکی نبود
القصه
داستان ما از آنجایی شروع شدندی
که یک مرد که حق امضا داشتندی
در ولایت بزرگ ایران
گفتی : که باید نرخها معتدل شوندی باید مناسب شوندی
این سوبسیدها را برداشته تا آنگاه آزادسازی قیمتها شدندی
آنگاه در عوضش ماهانه ای مقرری پرداختندی

اما مردم بینوا ( امت بینوایان)
نمیدانستند که این مقرری ثابت ماندندی
اما قیمتها ماهانه رشد داشتندی
و بعد از 5 سال نیز این مقرری حذف شدندی
القصه
داستان زندگی چند سال از این قوم بزرگ
اینگونه بودندی
کشاورز: 1395/1/912:38:58،
29
21
منم پدرم 40هکتار زمین قولنامه ای داره
درآمدمونم خوبه
ولی چون سند نیس سبد کالا میگیرم
HK: 1395/1/900:42:00،
58
18
بازهم حرف از نابودی.......
بابا این دولت و مجلس همه حرف از نابودی میزنند
پس اینهمه درآمد ناشی از هدفمندی در کجا مصرف میشه؟؟؟؟
آمار رو ملت قبول ندارند....
حرف بیشتر از اینهاست..............
از ... هم حرف بزنید
کوکی: 1395/1/900:47:20،
66
18
اشکال نداره.به نمایندگی از کل ملت ایران میگم یارانه ها رو فطع کنید و حتی همونی که دادید به همون صورتی که پرداخت کردید پس بگیرید ولی قیمت همه چی رو به همون سال 89برگردونید.مردم خوشحال هم میشن.
مردم: 1395/1/900:59:17،
41
23
کل یارانه را قطع کنید و خدا وکیلی در بودجه بهداشت و درمان و انرژی بدهیدو هیچ چیزی هم گران نکنیدو به جیب پورشه سواران هم رها نکنید
رضا: 1395/1/901:05:47،
57
28
بابا سنار پولی که 1000برابرشا گرون کردن و دارن از مردم میگیرن که دیگه اینهمه منت نداره.تمامش کنید بابا این مسخره بازیا.
بهلول: 1395/1/901:32:28،
57
20
حالا که همه چیز چند برابر شد حذفش کنید مشکلی نیست .رای دادن مردم هم که تمام شد دیگه نیاز ندارین به این مردم حذفش کنید .من نمی دونم که این مردم کجای این حکومت هستن.
احمد یکی از ۲۴ میلیون: 1395/1/901:39:32،
53
30
ابن دولت از وقتی امد دستش تو جیب مردم بود الانم که دیدن برجام همش کشک بوده دنبال یارانه ملت بیچاره هسن
دلواپس: 1395/1/908:16:11،
29
82
با نظر شما کاملا موافقم

خدا وکیلی و عندالله روز 11 مهر 91 را هیچگاه در زندگی خود فراموش نمی کنم

در ان روز تاریخی در ساعت 10 صبح دلار را به 3050 خریدم ( 66 هزار دلار ) و در ساعت 7 بعد از ظهر به قیمت 3900 فروختم و در کمتر از 10 ساعت حدود 70 میلیون تومان سود کردم

در خرداد 91 خانه ای را به 350 میلیون در بزرگمهر اصفهان خریدم و در بهمن 91 همان را به 760 میلیون فروختم

مردم پول در می اوردند و سود می کردند و در ناز و نعمت بودند و تازه عزت و اعتبار جهانی داشتیم و مراکز هسته ای ما نیز پا برجا بودو غنی سازی 20 درصد هم می کردیم و جلو قلدرهای جهان نیز مردانه ایستاده بودیم

به راحتی پورشه و ماشین های خارجی وارد می شد و قرار بود که یارانه نیز 250 هزار تومان شود دولتمردان و شخص دکتر احمدی نژاد عزیز نیز با پاکدستی در خدمت مردم بودند -- یاد ان روزگار طلایی به خیر
مصطفی: 1395/1/909:13:45،
51
24
داداش اون دولت قبل بیشتر دستش توو جیب مردم بود الانم این یارانه دستپخت اون دولت قبله و آقا احمد چندین بار بهت گفتم که ما دیگه به اصول گراها رای نمیدیم
علی خان: 1395/1/910:28:58،
45
15
سلام
آقای دلواپس چرا خالی می بندی سود شما بابت فروش دلار باید 56.100.000 می شده حالا 70 میلیون رو از کجا آوردی نمی دونم
دلواپس: 1395/1/910:42:04،
28
23
علی خان کنارش تعدادی سکه نیز بود که ننوشتم
احمد یکی از ۲۴ میلیون: 1395/1/911:29:04،
26
29
اقای دلواپس نمیخواد اسمتو عوض کنی ما خودمون میدونیم شما اصلاح طلبید
به دلواپس: 1395/1/912:37:35،
37
16
آقا دلال جوونها دارن چوب شماها و اون قبلیه رو میخورن که دنیا رو برا جوونها به آخر رسوند . بابت گرونی وحشتناک مسکن که نتیجه تلاش شماها و دکتر جونتون بوده صبر داشته باش تا بگم کجا آبش در میره .عجله نکن زیاد خوشحال نباش
دلواپس : 1395/1/915:01:24،
24
25
احمد جان

عندالله از خودتونم و در انتخابات هم به سعید جلیلی رای دادم چون شنیده بودم اگر ایشان رئیس جمهور شود دلار تا 30 هزار تومان جا برای رشد دارد

اصولا ما طرفدار کسی هستیم که بهتر منافع ما را تامین می کند
تفاوت من با دیگران اینه راحت حرف دلم را می زنم

الان هم منتظرم محمود جاناحمدی نژاد اعلام کاندیدا توری کنه تا هست و نیستم را دلار کنم و پس از انتخاب ایشان توسط مردن شریف به 10 برابر قیمت بفروشم

پولی که محمود تو جیب امثال من کرد هیچ کس نکرد
حسن: 1395/1/921:13:05،
24
15
دکتر کاری کرد که 1000000 هم یارانه بده کسی جدیش نمیگیره حالا طرفداراش دارن خودشونو میکشن زیاد به خودت فشار نیار دیگه تمومه انتخابات بعدی رای 100 درصدی روحانی عشقست
علی: 1395/1/1009:30:39،
29
15
دلواپس جان نمیدونم به اون دنیا اعتقاد داری یا نه ولی فرض میکنم نداری.میدونی این پولها از حلقوم کی درمیاد؟! از حلقوم مردمی که کار میکنند تا لقمه ای نان بخورند.الان زندگی برای این قشر تقریبا غیرممکن شده.دلار به 30 هزار که هیچ,به 10 هزار هم برسه کشوری بر جا نخواهد ماند که شما توش زندگی کنی.خیلی ممکنه مردم تکه تکه ات کنند.مرد مومن دیگه از آمریکا مگر سیستم سرمایه داری تر داریم.تو آمریکا حداقلی به مردم فقیر داده میشه که زندگی معمولی کنند و در صدد بهم ریختن سیستم برنیایند.مگر از شوروی سابق سوسیالیستی تر داشتیم که بخاطر ناامیدی مردم طبقات پایین از کار و زندگی از کار افتاد و از هم پاشید.آخر شما چه هستید,اگر سرمایه داری را قبول دارید که آن الگوی آمریکا.اگر سوسیالیسم را قبول دارید آن الگوی شوروی.
دلواپس : 1395/1/1012:42:21،
20
14
علی جان ما یک جمع محدودی هستیم که در یک فضای مجازی نظر می دهیم
و فقط تجربیات خود را به اشتراک می گذاریم
والله سال 84 و روزی که احمدی نژاد رای اورد همکاری داشتم که با تیزبینی گفت همه دارایی خود را دلار و سکه طلا کنید که در چند سال اینده اتش به پا خواهد کرد

الان هم ما قصد به اشتراک گذاشتنی تجربیات خود را داریم
الان محمود جان قراره با وعده یارانه 250 هزار تومانی سر کار بیاد
بنده در تاریخ 10/1/95 عنوان می دارم دلار 30 هزار تومانی با امدن ایشان در راه است
چه ما بخواهیم و چه نخواهیم
اقتصاد مقاومتی: 1395/1/908:10:33،
47
20
به هر حال با اقتصاد مقاوتی
بودجه کشور و حتی بودجه دولتهای دوست همچون سوریه و یمن از روی نفت ایران به روی دوش,مردم نقل مکان کرده و امت اسلامی در ایران انقلابی باید منتظر شرایط بدتر از این باشند و من الله توفیق
سمندون: 1395/1/909:16:06،
79
23
یارانه تون بخوره توسرتون، هر روز با یه چیزی یه فیلمی سر این مردم بدبخت در میارین.
آقا جان ، آهای مردم تو رو خدا اینقدر نگید بلد نیستن ، مدیریت ندارن، و فلان و بهمان....... بلدن خوبش هم بلدن ، میبینید که کارشونو خوب بلدن
من و شما ساده ایم و چیزی بلد نیستیم
ساغر: 1395/1/912:58:06،
51
21
ایول ، خوشگل اومدی
امیر محمد علی مرادی: 1395/1/910:09:05،
41
18
من یک معلمم باخانواده 5نفری یارانه ام قطع شده دوبار هم اعتراض کرده ام نتیجه نداده است هیچ مقامی هم پاسخگو نیست این چه عدالتیه یارانه ی اغنیا دست نخورده باخیال راحت حذف نشده اما یارانه ای که باید به کمک فقرا بیاید دولت محترم آنرا حذف کرده است جناب روحانی باما به ازاین باش که باخلق جهانی وخوب میدانی ظلم چه عاقبت وخیمی دارد
علی خان: 1395/1/910:52:14،
31
13
سلام آقای مرادی
با من چند بار تماس گرفتن آیا با شما هم تماس گرفتند؟
دفعه اول:به من گفتند چون (تنها)یک واحد آپارتمان 85 متری تو محله شادمان دارید یارانتون قطع شده.
مجددا اعتراض دادم که از بهزیستی زنگ زدن و گفتن تنها راه برقراری یارانه شما اینه که یا عضو بهزیستی باشید و یا تو خانواده معلول داشته باشید که من چون شامل هیچکدوم نمی شدم کلا قطعش کردن.البته بهشون گفتم که کارمندم با درآمد 2 میلیون و خانواده چهار نفره
محمد: 1395/1/911:09:20،
39
13
بنزین 100تومان بود نان سنگک حدود 150 تومان اکنون بنزین 1000 ونان سنگک 1200 دولت محترم که حساب وکتاب را خوب می فهمد بی زحمت ماوالتفات این دو قلم را که از مردم اخذ میکند حساب کند بقیه موارد بماند
مهدی: 1395/1/912:45:31،
30
31
نظر من اینه دوره بعد نباید این دولت رای بیاره اصولگراها بهتر هستن بیشتر بفکر مردم هستن
ممم: 1395/1/914:14:03،
32
20
بارانه حق همه مردم ایران است چون بنزین 100تومان شد 1000تومان روحانی بااین کارش 96رای نخواهد آورد
khodayar: 1395/1/914:26:38،
27
29
من دو دستگاه خودرو 206 وسمند لیزیگی دارم مدت 3ماه است
یارانه قطع شده است
سمندون: 1395/1/914:57:03،
44
20
هریک چندی یکی بر آید که منم ...... با نعمت و سیم زر درآید که منم
چون کارک او نظام گیرد چندی ....... ناگه اجل از کمین درآید که منم
علی: 1395/1/1115:50:04،
23
14
با سلام دولت اصلا به فکر مردم بیچاره نیست فقط یارانه فقرا قطع می شود آخرین تصمیم دولت در سال 95 است

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار