کانال تلگرام ایران جیب
کیان برنا
ibshop
نیسان
تاپیک شاپ

حق‌الزحمه کاریابی‌ها برای سال 95 تعیین شد

کدخبر:۲۰۸۲۵چهارشنبه، ۲۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۴:۰۷۱۹۱۹ بازدید

حق الزحمه کاریابی بابت ثبت نام به همراه مشاوره شغلی در سال 1395 در دفاتر کاریابی داخلی مبلغ 150.000 ریال و در دفاتر کاریابی خارجی ...
حق‌الزحمه کاریابی‌ها برای سال 95 تعیین شد

حق الزحمه کاریابی بابت ثبت نام به همراه مشاوره شغلی در سال 1395 در دفاتر کاریابی داخلی مبلغ 150.000 ریال و در دفاتر کاریابی خارجی مبلغ 230.000 ریال تعیین گردید.

در جلسه هیئت مرکزی مورخ 1394.12.18 موضوع ماده 7 آیین نامه اجرایی قانون مجازات اشتغال به حرفه کاریابی و مشاوره شغلی بدون داشتن پروانه کار، حق الزحمه کاریابی های غیر دولتی در سال 1395 تعیین شد.

بر طبق صورت جلسه منعقده، حق الزحمه کاریابی بابت ثبت نام  به همراه مشاوره شغلی در سال 1395 در دفاتر کاریابی داخلی  مبلغ 150000 ریال و در دفاتر کاریابی خارجی مبلغ 230000 ریال تعیین گردید.

همچنین، حق الزحمه کاریابی بابت به کارگماری کارجویان در داخل کشور برای قراردادهای یکساله و بیشتر به شرح زیر محاسبه  تعیین گردید:

حق الزحمه به کارگماری کاریابی غیردولتی داخلی که از کارجو  دریافت می گردد حداکثر پنجاه درصد حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار در سال 1395 می باشد و در صورتی که دستمزد ثابت به کارگمارده بیشتر از حداقل دستمزد اعلام شده از سوی شورای عالی کار باشد، 20درصد تفاوت حقوق کارجو با حداقل دستمزد اعلام شده در سال 95 به حق الزحمه دریافتی از کارجو اضافه خواهد شد. به علاوه، کاریابی می تواند حق الزحمه به کارگماری را  تا سقف یکماه حقوق دریافتی کارجو، از کارفرما دریافت نماید.

همچنین، حق الزحمه کاریابی های خارجی بابت به کارگماری کارجویان در خارج از کشور نیز مطابق ماده 27 آئین نامه فوق الذکر (یعنی هزینه یک ماه حقوق آنها در خارج از کشور )خواهد بود.
اخبار مرتبط

دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
X22
نگین خودرو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

آسایشگاه خیریه
سکه ثامن
کلینیک دی
جار میزنم
تورآنتالیا