کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

معاملات فردایی دلار پایان یافت

کدخبر:۲۰۷۷۶سه شنبه، ۲۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۸:۰۶:۰۹۱۳۶۱ بازدید

روز گذشته بازار ارز و سکه دو فضای متفاوت را تجربه کردند. در سومین روز هفته، شاخص ارزی نوسانات چندانی نداشت و نهایتا با 3 تومان ...
معاملات فردایی دلار پایان یافت

روز گذشته بازار ارز و سکه دو فضای متفاوت را تجربه کردند. در سومین روز هفته، شاخص ارزی نوسانات چندانی نداشت و نهایتا با 3 تومان کاهش به قیمت 3 هزار و 427 تومان رسید، اما هیجان در بازار موازی سکه و طلای داخلی بالاتر بود و قیمت‌ها نوسان بیشتری را ثبت کردند. در بیست و چهارمین روز اسفندماه، سکه تمام با 7 هزار تومان افزایش به قیمت یک میلیون و 17 هزار تومان رسید. در این میان، شور بین معامله‌گران سکه‌های کوچک‌تر بالاتر بود، جایی که نیم‌سکه با 6 هزار تومان افزایش به قیمت535 هزار تومان و ربع سکه نیز با 2 هزار تومان افزایش به قیمت 283 هزار تومان رسید. ثبت این قیمت‌ها به منزله ثبت دو رکورد بود. آخرین بار نیم‌سکه در تاریخ 27 اسفندماه 93 در محدوده 530 هزار تومانی قرار داشت. قیمت روز دوشنبه ربع سکه نیز بالاترین نرخ فروش آن از 11 اردیبهشت 94 بود. رشد قیمتی در بازار سکه بیشتر ناشی از افزایش اونس در بازارهای جهانی بود. با این حال، به گفته فعالان، در کنار افزایش اونس، افزایش تقاضا برای سکه‌های کوچک در آستانه تعطیلات سال نو عامل اصلی رشد قیمت در بازار سکه بوده است.

پرش سکه با اونس

در سومین روز هفته، سکه معاملات خود را با قیمت یک میلیون و 12 هزار تومان آغاز کرد که افزایشی 2 هزار تومانی نسبت به قیمت بسته شده روز شنبه داشت. فلز گرانبهای داخلی که هفته گذشته در دامنه محدود یک میلیون و 13 هزار تومان تا یک میلیون و 16 هزار تومان قرار داشت، در ادامه روز دوشنبه توانست از این محدوده خارج شود و نهایتا به قیمت یک میلیون و 17 هزار تومان برسد. این قیمت 7 هزار تومان بالاتر از روز شنبه بود. این در حالی بود که سکه تمام تا ساعت 12 بعدازظهر نوسان خاصی را تجربه نکرده بود، ولی با شروع رشد اونس در بازارهای جهانی شدت افزایش فلز گرانبهای داخلی بالاتر رفت. در این میان، افزایش قیمت دلار نیز تا حدی به رشد سکه تمام کرد.

جدا از سکه تمام، روز دوشنبه نیم‌سکه و ربع سکه نیز افزایش قیمت را تجربه کردند تا رکوردهای جدیدی در بازار سکه‌های کوچک ثبت شود. دوشنبه، نیم‌سکه برای اولین بار در یک سال گذشته از محدوده 530 هزار تومان عبور کرد. ربع سکه نیز به بالاترین قیمت خود از اردیبهشت 94 رسید. روند افزایشی سکه‌های کوچک از ابتدای اسفندماه شدت بیشتری گرفته است، به‌طوری‌که نیم‌سکه در ماه پایانی سال حدود 8/ 7 درصدی تجربه کرده است. ربع سکه نیز از ابتدای اسفندماه تا روز گذشته 4/ 6 درصد افزایش قیمت را به ثبت رسانده است. به گفته فعالان رشد قیمتی سکه‌های کوچک در ماه پایانی سال به‌طور سنتی مربوط به افزایش تقاضا در آستانه تعطیلات سال نو بوده است. سال 93 نیز نیم‌سکه در اسفندماه حدود 7درصد افزایش قیمت را ثبت کرد؛ ربع سکه نیز اسفند 93، 3/ 3 درصد افزایش قیمت را ثبت کرد.


خلوتی بازار ارز

روز گذشته، تعداد معامله‌گران فعال در بازار ارز کمتر از روزهای گذشته بود، به‌طوری‌که بازار تا حدی خلوت شده بود. به گفته فعالان، دوشنبه روز تسویه معاملات آتی سال 94 در بازار بوده است و به همین دلیل، تعداد معامله‌گران فعال بازارکم شده بود. به گفته یکی از حاضران در بازار، اگر کسی در حال حاضر خرید آتی انجام دهد، تسویه آن به 14 فروردین سال 95 موکول خواهد شد. این موضوع موجب شده که کمتر کسی در بازار تمایل به انجام معامله آتی داشته باشد.

به گفته فعالان، معامله‌گران معمولا در روزهای منتهی به پایان سال، ترجیح می‌دهند حساب‌های خود را بررسی و تسویه کنند؛‌ در نتیجه، دیگر فعالیت آتی خاصی در بازار انجام نمی‌دهند. در چنین فضایی، روز دوشنبه دلار نوسان خاصی را تجربه نکرد و با 3 تومان کاهش به قیمت 3 هزار و 427 تومان رسید. دلار در سومین روز هفته در دامنه محدود 3 هزار و 420 تا 3 هزار و 430 تومان نوسان کرد. شاخص ارزی از میانه اسفندماه نیز نوسان خاصی را تجربه نکرده است. دلار در تاریخ 15 اسفندماه از مرز 3 هزار و 450 تومان پایین آمد و به قیمت 3 هزار و 440 تومان رسید. پس از این تاریخ، قیمت دلار نوسان خاصی را تجربه نکرد و در دامنه 3 هزار و 415 تا 3 هزار و 445 تومان گرفتار شد. جدا از تسویه معاملات آتی، روز دوشنبه عرضه خاصی نیز در بازار وجود نداشت تا قیمت چندان تحت فشارهای کاهشی قرار نگیرد. به گفته فعالان، از روز شنبه عرضه خاصی از سوی صرافی بانک‌ها صورت نگرفت، ولی دلار نیز کشش رشد قیمت را نداشته است.

در فضایی که معاملات فردایی کاهش و عرضه رسمی نیز تقریبا قطع شده است، قیمت دلار در روزهای پایانی سال عمدتا تحت‌تاثیر معاملات نقدی قرار خواهد گرفت. معاملات نقدی نیز در روزهای آینده عمدتا از یکسو تحت‌تاثیر ارزش دلار در مناطق مرزی و کشورهای همسایه و از سوی دیگر تحرکات معامله‌گران سکه قرار خواهد داشت.

به گفته فعالان، در روزهای گذشته پایین بودن ارزش دلار در کشورهای همسایه به عنوان یک عامل کاهنده در بازار داخلی عمل کرد. در واقع،‌ بالا نبودن ارزش دلار در مناطقی مانند سلیمانیه و هرات موجب می‌شود که ارزی از بازار داخلی به سوی کشورهای همسایه منتقل نشود و حجم ارز موجود در بازار معقول باقی بماند. در کنار این، جابه‌جایی‌های قیمت اونس دیگر عاملی است که می‌تواند قیمت دلار را تحت‌تاثیر قرار دهد. در روزهای گذشته فراز و فرود قیمت طلای جهانی موجب شد که معامله‌گران سکه در بازار ارز مداخله کنند تا اثرات قیمتی طلای جهانی بر بازار سکه را کم کنند. به گفته‌ فعالان، در روزهای گذشته، فروش ارز شرکت‌های تجاری نیز تقریبا به پایان رسیده است تا از این سو نیز به بازار فشاری وارد نشود.

در این حالت، برخی فعالان اعتقاد دارند که ممکن است در روزهای پایانی سال، شماری از نوسان‌گیران وارد بازار شوند و با خرید‌های خود قیمت را در مسیر افزایشی قرار دهند. به گفته آنها، هدف آنها از این عمل این است که در روزهای ابتدایی سال 95 از تعطیلی نسبی بازار استفاده کنند و ارز ارزان خریداری شده خود را با قیمت بالاتری به فروش برسانند. به گفته‌های فعالان، به‌طور سنتی برخی از معامله‌گران در روزهای تعطیل وارد بازار می‌شوند و از تعطیلی صرافی‌ها و بخش رسمی بازار استفاده می‌کنند. سال 93 در ابتدای فروردین بازار روند مورد انتظار فعالان را سپری کرد و توانست در 13 روز ابتدایی فروردین افزایش قیمت را تجربه کند. دلار در فروردین‌ماه آن سال توانست از قیمت 3 هزار و 30 تومان ابتدای سال حرکت کند و تا تاریخ 13 فروردین‌ماه به قیمت 3 هزار و 65 تومان برسد.

با این حال، سال 94 کمتر این فعالیت‌ها مشاهده شد؛ چراکه بازار در آستانه مذاکرات هسته‌ای قرار داشت. دوشنبه، همسو با کاهش قیمت دلار، نرخ فروش یورو در بازار داخلی کاهش یافت. یورو که روز شنبه با 30 تومان افزایش به قیمت 3 هزار و 830 تومان رسیده بود، دوشنبه 5 تومان کاهش را تجربه کرد و به قیمت 3 هزار و 825 تومان رسید.

 
بلیط هواپیمادیدگاه ها

امیر: 1394/12/2508:13:23،
46
29
قابل توجه عزیزان دلال که پیش بینی کرده بودند قبل از عید دلار میرسه به 5000 تومان برو بفروش تو که تمام زندگیتو رفتی دلار خریدی اوضاع خرابه
شراره: 1394/12/2509:14:18،
19
27
انتخابات ریاست جمهوری 96 در پیشه

نباید دلار گرون بشه
sohil_kiyan: 1394/12/2510:15:58،
30
9
شراره بعدش انتخابات مجلس 98 هست
نباید دلار گرون بشه !!!
خرچنگ: 1394/12/2512:22:59،
19
11
شراره دخترم به همین خیالا بشین فعلا میره بالا تا 7000 تومان بعد تا یک روز قبل از انتخابات 100 تومان میاد پایین بعدشم باز میره بالا تا 9000 تومان دانلد ترامپ هم تو راهه خیلی جو نگیره خخخخخخخخخخخخخخخ
حمید: 1394/12/2510:44:22،
14
32
هرکی احتیاج نداره نفروشه،میره بالا البته وقتی که نی گل داد خخخخخ
ناصر: 1394/12/2512:04:59،
10
25
دلار در زمان اعمال تحریم یکشبه بالا نرفت و یکسال طول کشید تا از 1500 به 3500 برسه.ولی الان بدلیل بدهی های عظیم دولت و رکود و قیمت پایین نفت، امکان کاهش زیاد نیست و احتمالا سال بعد روی 3250 تک نرخی بشه. و تا 3100 هم پایین بیاد
صراف: 1394/12/2512:10:48،
27
14
اونایی که خریدن نمیفروشن میذارن وقتی شد 10000 تومان میفروشن هر کی هم خریده یک دهم سرمایه اش خریده نیازی به فروش نداره دلالا میذارن زمانی که دانلد ترامپ اومد سر کار با قیمت 10000 تومن میفروشن اون موقع گریه تو هم میبینیم پسر خوب ارزش واقعی دلار خیلی بالاتر از این حرفاست به صورت مصنوعی نگهش داشتن ولی بالاخره فنرش در میره گل پسر زمان گریه شما خوش خیالها هم میرسه ..
عجب: 1394/12/2512:20:58،
10
21
قیمت واقعی دلار ۲۵۰۰۰ تومنه پسر خوب
H: 1394/12/2521:50:12،
7
11
این دلارها چاپ ایرانه‌‌ یا ایتالیا ؟

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - شهریور 96
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
فروش خودروی ساینا اتوماتیک برای اولین‌بار تا چند روز دیگر - شهریور 96
تولید چند خودرو سواری در کشور متوقف شد
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما