کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

آخرین یادداشت شریعتمداری قبل از توافق ژنو

کدخبر:۲۰۷۴یکشنبه، ۳ آذر ۱۳۹۲ - ۰۸:۵۷:۵۹۱۲۴۲۱ بازدید

حسین شریعتمداری، مدیر مسئول روزنامه کیهان در سرمقاله صبح امروز این روزنامه نوشت اگر قرار است ایران اسلامی به منظور جلب اعتماد حریف!! بخش قابل توجهی ...

حسین شریعتمداری، مدیر مسئول روزنامه کیهان در سرمقاله صبح امروز این روزنامه نوشت اگر قرار است ایران اسلامی به منظور جلب اعتماد حریف!! بخش قابل توجهی از فعالیت‌های هسته‌ای خود را برای یک دوره موقت 6‌ ماهه متوقف کند، باید حریف نیز در این فاصله زمانی، تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی را لغو کند، تا توافق به دست آمده متوازن باشد.

متن یادداشت امروز شریعتمداری در روزنامه کیهان را در زیر می خوانید.

تا این ساعت- 23 شنبه شب به وقت تهران- هنوز سرنوشت مذاکرات ژنو نامعلوم است و ایران و 1+5 اگرچه به نقطه توافق نرسیده‌اند، ولی از رصد گزارش‌های منتشر شده و برخی از اخبار موثق پیرامونی که به کیهان رسیده است می‌توان حدس - نزدیک به یقین- زد که مذاکرات ایران اسلامی و 1+5 در کدام نقطه یا نقاط متوقف شده و هر یک از دو سوی مذاکره برای خروج از بن‌بست پیش‌روی، چه راهکارها و پیشنهادهایی ارائه می‌کنند؟

1- ابتدا اشاره به این نکته ضروری است که «توافق» به تنهایی و بدون در نظر گرفتن محتوای آن نه «خوب» است و نه «بد». بلکه قضاوت درباره یک «توافق» فقط با ارزیابی متن آن و مشاهده آنچه داده‌ایم و آنچه گرفته‌ایم امکان‌پذیر است. از این روی ذوق‌زدگی برخی از جریانات سیاسی که تنها رسیدن به «توافق» را صرفنظر از محتوای آن، ارزشمند و دستاورد تلقی می‌کنند، شتاب‌زده و قابل تردید است. توافقی قابل قبول و مطلوب است که در آن حق مسلم و قانونی کشورمان تأمین و تضمین شده باشد و از باج‌دهی به حریف اثری در آن نباشد.

2- اصلی‌ترین محور و نقطه مورد چالش در مذاکرات کنونی، اصرار تیم مذاکره کننده کشورمان بر تأیید رسمی و تضمین کتبی حق غنی‌سازی جمهوری اسلامی ایران از سوی کشورهای گروه 1+5 است و حریف از این تأیید و تضمین رسمی خودداری می‌ورزد و در نهایت پیشنهاد می‌کند که این حق را به صورت غیررسمی و برای مدت 6 ماه می‌پذیرد. اما بحث درباره پذیرش رسمی و مکتوب آن را به پایان دوره موقت 6 ماهه و ارزیابی فعالیت هسته‌ای محدود- و در مواردی- متوقف شده ایران که پیشنهاد ارائه شده از سوی 1+5 است، موکول می‌کند. تیم هسته‌ای کشورمان با توجه به یکی از چند خط قرمزی که از سوی رهبر معظم انقلاب ترسیم و به آنان ابلاغ شده است، با موکول شدن این پذیرش رسمی و مکتوب به آینده مخالفت می‌ورزد. چرا که ایران در آغاز چالش هسته‌ای 10 ساله و در مذاکرات اکتبر 2003 تهران و ادامه آن در بروکسل، تمام فعالیت هسته‌ای خود را تحت عنوان «اعتمادسازی» به حالت تعلیق درآورده بود و در اجلاس پاریس با تروئیکای اروپایی - فرانسه، انگلیس و آلمان- قرار شد درباره صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای خود «تضمین عینی» بدهد و حریف در مقابل این تضمین عینی، عادی شدن پرونده هسته‌ای کشورمان را تضمین کند. اما در اجلاس بعدی - 3 ماه بعد- تروئیکای اروپایی اعلام کرد مطمئن‌ترین تضمین آن است که ایران برنامه هسته‌ای خود را به طور کامل متوقف کند!

3- گروه 5+1 - مخصوصاً آمریکا، انگلیس و فرانسه - در این دوره از مذاکرات برای خودداری از پذیرش حق غنی‌سازی ایران که به علت اصلی آن اشاره خواهیم کرد، ترفندهای تازه‌تری به میدان آورده‌اند، از جمله آن که؛

الف: حریف ادعا می‌کند که در معاهده NPT به حق غنی‌سازی برای کشورهای عضو معاهده هیچ اشاره‌ای نشده است! (اظهارات جان‌کری وزیر امور خارجه آمریکا) این ادعا در حالی است که در بند یک از ماده 4 NPT تأکید شده است؛ «هیچ نکته‌ای در این پیمان- NPT - نباید به گونه‌ای تفسیر شود که حق مسلم همپیمانان در انجام تحقیقات، تولید و استفاده از انرژی هسته‌ای برای مقاصد صلح‌آمیز را تحت تأثیر قرار دهد».

و در بند 2 از همان ماده آمده است؛

«در تبادل تجهیزات، مواد و اطلاعات تکنولوژیک برای مقاصد صلح‌آمیز استفاده از انرژی هسته‌ای در حداکثر شکل، تمام همپیمانان حق مشارکت داشته و متعهد به تسهیل در انجام آن می‌شوند».

دیروز «هانس‌بلیکس» مدیر کل اسبق آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مصاحبه‌ای گفت «مطابق ماده چهارم معاهده NPT، غنی‌سازی اورانیوم یک حق طبیعی و قانونی برای کشورهای عضو است و کشورهای 5+1 نباید این ماده را به میل خود تفسیر کنند.»

ب: گروه 5+1 می‌گوید، ابتدا جمهوری اسلامی ایران تعلیق و محدود کردن فعالیت هسته‌ای خود را برای یک دوره موقت 6 ماهه و به عنوان گام‌اول بپذیرد و در پایان این مدت چنانچه روند اجرایی آن مورد قبول بود، درباره حق غنی‌سازی به مذاکره خواهیم نشست! و در مقابل، تیم هسته‌ای کشورمان تأکید می‌کند که فقط در صورت شفاف بودن گام آخر و تضمین عینی و مکتوب آن، حاضر به برداشتن گام اول است. 

گفتنی است که متأسفانه بعد از گزارش اخیر یوکیا آمانو، مدیر کل آژانس، معلوم شد که مسئولان هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران از 3 ماه قبل در اقدامی عجیب و غیر قابل توجیه، بخش قابل توجهی از فعالیت هسته‌ای کشورمان را متوقف کرده و یا در سطح نزدیک به توقف کاهش داده‌اند، یعنی پیشاپیش به استقبال خواسته‌های غیرقانونی حریف رفته‌اند که این نکته در یادداشت کیهان 92/8/27 با عنوان «قرار این نبود که...» آمده و مورد انتقاد قرار گرفته بود.

ج: گروه 5+1 اصرار دارد که حق غنی‌سازی ایران را با دو قید «بیرون از خاک ایران»! و «در صورت نیاز»! به رسمیت بشناسد که این پیشنهاد اولاً؛ با متن صریح ماده 4 معاهده NPT مغایرت آشکار داشته و در نتیجه غیر‌قانونی و باج‌خواهانه است.

ثانیاً؛ مفهوم دیگر آن، توقف کامل فعالیت هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران و محرومیت از این فناوری است. چرا که، اگر قرار باشد از فناوری غنی‌سازی اورانیوم در کشور خود صرفنظر کنیم، سایر فعالیت‌های هسته‌ای و حلقه‌های ماقبل و مابعد این چرخه نیز عملاً غیر ضروری و تعطیل شدنی است.

ثالثاً؛ برخورداری از غنی‌سازی اورانیوم با توجه به قید انجام آن در خارج از کشور، به معنای جواز خرید یا سفارش «اورانیوم غنی‌شده» است و نه «غنی‌سازی اورانیوم» به بیان دیگر، به جای تولید میله‌ها یا صفحات سوخت باید آن را از بیرون کشور تهیه کنیم! و این در حالی است که درخواست خرید اورانیوم 20 درصد غنی شده برای رآکتور تهران که کاربرد آن تولید رادیو‌ایزوتوپ‌ها و تأمین نیاز نزدیک به یک میلیون بیمار خاص بود با وقاحت و زیر پا گذاشتن همه ملاحظات انسانی از سوی آمریکا و متحدانش رد شده بود.

رابعاً؛ قید « در صورت نیاز» یک قید «کلی»، «کشدار» و غیرقابل تعریف است. مثلا می‌توانند ادعا کنند نیاز شما از طریق خرید میله‌های سوخت قابل تأمین است و یا مدعی شوند - و شده بودند - که با توجه به برخورداری ایران از منابع عظیم فسیلی - نفت و گاز - نیازی به انرژی اتمی - سوخت پاک - احساس نمی‌شود!

4- و اما، چرا آمریکا و متحدان اروپایی آن از تاکید رسمی و تضمین کتبی بر حق غنی‌سازی کشورمان طفره می‌روند و حاضر به پذیرش آن نیستند؟ در این‌باره گفتنی‌های فراوانی هست که از آن میان به دو علت اساسی و اصلی‌تر اشاره می‌شود؛

اول: پیش از این با ارائه اسناد و شواهد غیرقابل انکاری به نقل از مقامات آمریکایی و مراکز رسمی سیاستگذاری این کشور، آورده بودیم که چالش هسته‌ای و ابراز تردید نسبت به تلاش ایران برای تولید بمب ‌اتمی، مسئله اصلی حریف نیست، بلکه این چالش فقط بهانه‌ای برای تحریم‌ها و سنگ‌اندازی در راه پیشرفت پرشتاب جمهوری اسلامی ایران و پرچمداری نهضت‌های اسلامی و ضداستکباری منطقه است و از تکرار آن در این وجیزه خودداری می‌کنیم.

دوم: اگر حریف، به طور رسمی و مکتوب بر «حق غنی‌سازی ایران» تاکید کند، ادامه تحریم‌ها فاقد توجیه قانونی! - بخوانید بهانه - خواهد بود و این با پروژه‌ای که آمریکا و متحدانش علیه ایران اسلامی تدارک دیده و به صحنه آورده‌اند مغایرت دارد. چرا که؛ بخوانید:

5- بهانه تحریم‌ها چه تحریم‌های یک‌جانبه و چه تحریم‌های تاکید شده در قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل - از جمله قطعنامه 1737 - نگرانی از غنی‌سازی در ایران بود و ادعا می‌کردند که غنی‌سازی ایران قابل کنترل در سطح زیر 5 درصد نیست و ایران برای اطمینان و جلب اعتماد طرف مقابل باید آن را به حالت تعلیق درآورد. بنابراین پذیرش حق غنی‌سازی در خاک ایران به مفهوم آن است که 5+1 نسبت به صلح‌آمیز بودن چرخه غنی‌سازی و عدم انحراف آن به سوی تولید سلاح اتمی اعتماد و اطمینان دارد. از این روی بهانه تحریم‌ها و ادامه آن بی‌معنا و فاقد وجاهت قانونی - بخوانید بهانه‌های کنونی - خواهد بود و نه تنها باید تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا و اتحادیه اروپا لغو شود، بلکه قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل که به همین بهانه و با استناد به ماده 41 منشور ملل متحد صادر شده است نیز نمی‌تواند قابل توجیه باشد.

6- یکی دیگر از خواسته‌های غیرقانونی حریف، توقف ساخت و فعالیت رآکتور آب سنگین اراک است با این بهانه که پلوتونیوم حاصل از فعالیت این رآکتور می‌تواند در ساخت بمب اتمی به کار گرفته شود. این بهانه نیز غیرقابل توجیه است، چرا که معاهده NPT هیچگونه محدودیتی درباره نوع فناوری منجر به تولید سوخت برای بهره‌گیری صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای قائل نشده است و چند مورد باج‌خواهانه دیگر از همین دست.

7- و اما، اگر قرار است ایران اسلامی به منظور جلب اعتماد حریف!! بخش قابل توجهی از فعالیت‌های هسته‌ای خود را برای یک دوره موقت 6‌ماهه متوقف کند، باید حریف نیز در این فاصله زمانی، تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی را لغو کند، تا توافق به دست آمده متوازن باشد.

8- و بالاخره ضمن آن که باید خدای مهربان را به خاطر نعمت بزرگ ولایت و تدبیر هوشمندانه حضرتش شاکر بود، مقاومت و ایستادگی تیم هسته‌ای کشورمان و تاکید آنان بر حفظ خطوط قرمز نظام نیز درخور تقدیر و تشکر است.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

ک: 1392/9/309:04:41،
339
29
چوبشو چند ساله ملت خوردن نه اقای شریعتمداری!!!
دشمن ملت فقط کیهان
الانم که توافق شده حالشو ملت میبرن سوزشم اقای شریعتمداری!!!
آرش: 1392/9/309:05:18،
286
22
دیگه بسه برو اطلاعات خودت را تکمیل کن . شرم و خجالت گاهی وقتها خوب چیزیه.
درود بر روحانی و ظریف و هوادارانش
kazeme: 1392/9/312:35:03،
26
98
خیلی دور نیست وقتی جواب این حرفت رو بگیری. اما اون وقت دیگه کسی نیست که براش درود بفرستی.
ح: 1392/9/309:05:53،
275
20
قابل توجه داداش شريعتمداري:مردم دلاور و ميهن پرست ايران به شما و وابستگانتان از صميم قلب تصليت مي گويد اميدوارم اين شادي براي ايرانيان عزيز در سرتاسر کره ي زمين مبارک باشد.
تصلیت: 1392/9/309:23:11،
26
304
"تسلیت" مجید جان!!!!!!!!!!!! نه تصلیت!
واقعا که هر چی باسواد و کماله حامی دولته روحانیه!!!!!!!!
تقصیری هم ندرید.
مرتضی: 1392/9/310:03:32،
257
11
نه اینکه شما با سوادها تو این 8سال روی همه ی ایرانیا رو سفید کردید!!!
از رییس جمهور قبلیمون کلی انگلیسی یاد گرفتیم استاد بودن!!!
ali: 1392/9/311:38:28،
137
12
آقای باسواد نوچه شریعتمداری!!
"ندرید" نه " ندارید"
شما هم پیراهنتان را "ندرید" دوره شما انشالله به زودی بسر میرسد
حبیب: 1392/9/313:53:57،
109
16
آفرین علی واقعا حالشو گرفتی فکر کنم الان از خود خوری رفته تو آفتابه آب بخوره.
javad: 1392/9/316:43:53،
42
10
خدمت آقای "تصلیت که دولت و حامیان جناب آقای دکتر روحانی رو بی سواد خطاب می کنه :
دولت قبلی آدمای با سوادی داشت، به طور مثال معاون شرکت نفت یکی از استانها دارای مدرک کاردانی آموزش ابتدایی از دانشگاه علمی کاربردی (بدون کنکور پودمانی) داشت... خلاصه خدای تخصص و تجربه بودن، مشت نمونه خروار!!!!!
mohammad: 1392/9/316:46:35،
23
13
اصل پیام رو بچسب داداش حالا از دستش در رفته دیگه
برین برو بچ پایداریتون رو جمع کنین که به مردم خیانت کردن و تازه داره راه خراب اونا اونم کم کم هموار میشه
mohammad: 1392/9/316:56:34،
32
10
یک تسلیت برای بروبچ مافیا که با ریششون ریشه مردم رو سوزوندون و منافعشون در اشوب های داخلی تامین میشه
و یک تبریک برای اکثریت ملت برای بازگشت ثبات نسبی به زندگی مردم و اقتصاد کشور و هموارتر شدن راه تعامل با جهان
ایشالا در ادامه هم دیپلماسی ایران پیروز بشه در مراحل بعدی
دعای ما در همه مراحل بدرقه راهتونه اقای ظریف
دوست: 1392/9/309:09:16،
214
15
آقای شریعت مداری ، ایا میدانستی که در این مدت مذاکرات ، عربستان و کشورهای حوزه خلیج همیشه فارس برای به توافق نرسیدن ما چقدر باج و خراج دادن ولی با تدبیر بچه های انقلاب همه دست و پا زدن هاشون به باد رفت؟ شما چرا هم وطن؟
زحمتکش: 1392/9/309:15:36،
192
19
مرگ بر آل سعود بجای مرگ بر آمریکا.
مرگ بر آمریکا: 1392/9/309:33:02،
26
143
مرگ بر آل سعود و آمریکا. که آل سعود هم دست نشانده آمریکاست.
پویا: 1392/9/311:25:32،
141
11
بجای مرگ بر این و اون بگویید "زنده باد ایران"
علی: 1392/9/309:16:02،
228
20
اقای شریعت مداری ایشالله غم اولتون باشه.امین
hosein: 1392/9/309:16:10،
182
15
آقای شریعتمداری تا بیشتر از این آب به آسیاب دشمن نریختی برو روزنامه ات راجمع کن که طرف دارندارد
شش: 1392/9/313:59:06،
51
6
طرفدار نداره ولی رو داره (سنگ پای قزوین)
سیاستمدار: 1392/9/309:18:16،
157
12
جناب شریعتمداری؛ ابتدا باید گفت که توافق حق هسته ای ایران وقتی به رسمیت شناخته شد دیگر نقطه بازگشتی از آن وجود ندارد و این پیروزی بزریگ برای ایران است حتی اگر توقف فعالیتها برای یه دوره کوتاه انجام شود.
دوم اینکه در پیشگاه خداوند متعال تمام کسانی که باعث شدند چنین فشارهایی بی دلیل به مردم وارد شود، باید پاسخگو باشند.
kazeme: 1392/9/312:39:48،
24
79
برای غربی ها فقط منافع خودشون مهمه!
اینها به خودشون هم رحم نمی کنن بعد شما از خدشه ناپذیر بودن این توافق صحبت می کنید!
میزان: 1392/9/313:23:50،
18
45
فعلا" که آقایون آمریکایی علنا" اعلام کردن که حق غنی سازی برا ایران به رسمیت شناخته نشده و در متن توافقنامه هم هر گز چنین قیدی بیان نمی شود .
امیدوارم هدفشون این نباشه که شش ماه بیان با تمام زیر و بم نیروگاه های ایران آشنا بشن و بعد از پیدا کردن تمام راه های خرابکاری ؛ بزنن زیر همه چیز و مثل 10 سال پیش ایران رو محور شرارت بخونن
سیاستمدار: 1392/9/314:20:49،
24
10
من و شما چه دانیم اما همین رو بگم که این مرد بزرگ در این چند سال حتی برای ثانیه ها و لغت به لغت این مذاکرات هم تفکر مناسب را لحاظ نموده اند.
آمریکا و هر کشور دیگر مغلطه میکند.
هنوز زوده بفهمند ایرانی چه اندیشه و تفکر والایی دارد.
سپاس یزدان دانا را...
سیاستمدار: 1392/9/316:38:58،
18
38
منظور از مرد بزرگ جناب آقای ظریف و همکارانشون هستش.
ايراني: 1392/9/309:18:31،
160
13
اقاي شريعتمداري حافظ منافع عربستان واعراب درايران ومخالف اكثريت ملت ايران هستن.با اون روزنامه كيهان كه تو دكه ها بادكرده...
رضا: 1392/9/309:22:52،
58
12
این معلوم نیست کدوم طرفی.
بسيجي: 1392/9/309:25:15،
113
13
همه ميدانندكه:زندگي و ارامش و رفاه حق مسلم ماست اگرچه هسته اي نباشد!!!
ali ali: 1392/9/309:30:10،
69
9
ايشون يه شخخصيتي داره اگه بنيامين نتيانهو هم رييس جمهور ايران باشه خودشو با اونهم وفق ميده
صدای داد مردم : 1392/9/309:31:07،
98
10
مرگ بر دشمنان داخلی -

به همه مردم ایران تبریک و شاد باش و به دشمنان داخلی و دلالان ارز و سکه تسلیت و تعضیت عرض می نماییم .
ss: 1392/9/309:41:16،
65
10
تا صب صبر میکردی نتیجه مذاکرات معلوم شه بعد اظهار نظر میکردی.........<خوابت واجتر بوده که ننشستی ببینی نتیجه چی شد؟میبینی که هیچ کدوم از اظهار نظرات درست از اب درنیومد...
مرتضی: 1392/9/309:49:31،
86
13
سلام
آقای شریعتمداری اگه بشینی در خلوت خودت به حرف های خودت فکر کنی می بینی تو این مدت جبهه ی شما با کشورهایی چون عربستان و اسرائیل یکی بوده.
فکر کنم نفوذیی چیزی باشی نه؟!
بهتر نیست که با مردم باشین تا بر علیه مردم؟!!!
کمی بخودتون بیاین.!!!
اینجا ایرانه و شما داخل کشور ایران و بین مردم ایران زندگی می کنید ولی بویی از این مردم نبردید.
محمد: 1392/9/309:51:10،
74
8
آقای محترم ، تاریخ مصرف ادبیاتت و به نوعی خودتان سالهاست که گذشته .بنظر میرسد که زمان زمان بازنشستگیست . برو آقا برو ملت هم سعی میکنند گرچه سخته و سعی میکنند آسیب ناشی از ادبیاتت را فراموش کنند.
موسوی: 1392/9/311:05:24،
22
12
بر علیه اشتباه است و علیه درست می باشد
ايراني: 1392/9/309:52:55،
86
12
آقاي شريعتمداري!!!
مسلماً اين توافق به ضرر شما و امثال شماست كه پشت پرده از رانت به وجود آمده بابت تحريمها جيبتونو پر كرديد.
آخه چتونه كه عين هشت پا چنبره زديد رو اين مملكت؟
آخر و عاقبت امثال شما درس عبرتي خواهد بود براي آيندگان!
لعنت بر شما!!!!!
z1: 1392/9/309:53:51،
50
9
حسین بازجو
علی: 1392/9/309:56:02،
83
13
خدایا اینو از رو زمین بردار
بي شريعت: 1392/9/309:59:58،
60
12
كسايي مثل آقاي شريعت مداري براي اين كه معرف بشن،حالا فرقي نميكنه كه چهره زشتم بشن شدن اين حرفا رو ميزنن.فكر ميكني چيزي ميدوني اما هيچي نميدوني .........
کاوه خان: 1392/9/310:01:44،
47
10
همچین میگن "حریف" که آدم یاد مسابقه کشتی یا فوتبال میفته.
مردم: 1392/9/310:02:07،
60
15
چندش ( Chendesh )........!
احسان: 1392/9/310:09:28،
70
14
انصافا تا حالا دیدید کسی روزنامه کیهان بخونه
sirgolden73: 1392/9/310:13:08،
50
9
اصلا تست هوش داده اين آقا كه ببينن صلاحيتي واسه زندگي آزاد داره! نمي دونم با چه تفكراتي زندگي ميكنن فقط شعر ميگن!
مردم: 1392/9/310:19:36،
77
11
آقای شریعتمداری را باید بعنوان اسراییل داخلی به رسمیت شناخت.
جالبه: 1392/9/313:23:33،
59
11
واقعاً این آقا همیشه در جهت منافع اسرائیل دست به هوچی گری می زنه،دقت کنین صرف نظر از نوع حرفی که می زنن خواستشون یکیه،به نظر من که مشکوکه
منصور: 1392/9/310:27:19،
46
18
دوستی که خُرده بر املای واژه دیگری می گیری باور کن بی سوادی نا آگاهی است، نا آگاهی از اینکه جمهوری اسلامی را امریکا در دوران جنگ سرد ایجادکرد و متاسفانه تفکری چون تفکر شما را هم به وسیله حزب الله لبنان و امثال شریعتمداری ترویج داد. خوب است چند تایی کتاب بخوانی، آنوقت قادر خواهی بود به عنوان فردی مستقل تحلیل داشته باشی .
mohsen: 1392/9/310:29:55،
54
11
شریعتی تیمتو بردار و برو
پدرام: 1392/9/310:30:34،
49
9
آقای شریعتمداری لطف کن نظراتت رو واسه خودت نگهدار ...
بیچاره: 1392/9/310:36:10،
60
13
آقای شریعت مداری چشماتو باز کن ببین چند درصد مردم با شما نظرات شما موافقن و اینجا چنتا نظر لایک خوردی
علی: 1392/9/310:46:20،
80
9
این شریعت مداری میدونه گوشت کیلویی28000 یعنی چی میدونه زندگی با ماهی300000 یعنی چی میدونه نتونی تحصیل کنی بخاطر هزینه رفت وامد و...یعنی چی میدونه نخوردن میوه یعنی چی
میدونه ارزوی خریدن اجیل شب عید یعنی چی؟
هاشم: 1392/9/310:56:47،
55
12
من نمیدونم درجایی که رییس دولت و رهبر فرزانه وجودداره یه سردبیر روزنامه در پیت چرانظرمیده؟اینها دشمنان اسلام ومسلمین هستند
kazeme: 1392/9/312:37:11،
14
86
همتون خوابید!
بزودی بیدار می شین!
اما زمانی که دیگه خیلی دیر شده!
جالبه: 1392/9/313:25:32،
64
14
8 سال شما بیدار بودید دیدیم چی شد!والا...
نسل سوخته: 1392/9/321:19:49،
14
31
خدایی فکر کردید امریکایی که یه روزی توی کشورتون کاپتولاسیون گذاشت شما رو وحشی خوند همیشه با دشمناتون همدست شد حالا دلش واسه ایندتون سوخته ؟کاش یه بار گذشته ها رو مرور کنی و بعد دوستی با دشمنی که هیچوقت ط فکر بزرگی ایرانمون نبوده رو جشن میگرفتی این همه تحقیر کم نیست
مهدی: 1392/9/311:22:49،
36
14
اقای شریعتمداری دلش به حالت مردم که نمیسوزه ایشون فقط به فکر منافع شخصیشونند
اینم واسه کوری چشم دشمنان داخلی کشورمون...
حامد: 1392/9/311:37:22،
28
35
ديگه بايد فاتحه بعضي آقاين را خوند. اين آقايون رو جمع كنيد......زنده باد ديپلماسي..
زنده باد مردم ايران..
زنده باد روحاني
جهان: 1392/9/312:01:32،
32
16
آقاي شريعت مداري اصلا نميدونه ديپلماسي يعني چي .... سپاس رئيس جمهور روحاني عزيز
اکبر: 1392/9/312:07:12،
44
11
اسم روزنامه تو بذار صبح برره!!!

چون به درد همون کارهایی میخوره که مردم برره با روزنامه میکردن
عباس: 1392/9/312:10:19،
26
14
این توافق به نفع مردم ایران وبه ضرر واردکنندگان قاچاق کالا،واسط گرها وازهمه مهمترتولیدکنندگان انحصاری است.حالاببینیداین سه گروه کی هستند.
امیر: 1392/9/312:22:05،
130
18
دوست داشتم یکبار تو آینه به خودت نگاه کنی ببینی انصافا تو زشت تری یا نتانیاهو؟؟ جون هر کی دوس داری یه بار این کارو به خاطر به رحمت رفتن تمام کاسبان تحریم انجام بده...به هر حال دموکراسی می گه کسی مثل تو هم با افکار دشمن پسندش می تونه نظر بده... نظر بده تا ما از این به بعد بیشتر بخندیم
ندرید: 1392/9/312:27:13،
23
10
اقی تصلیت که مجید و مسخره کردی ندارید هستش هاهاها
ارش: 1392/9/312:28:41،
40
12
خاك بر سرتون اقاي شريتمداري به شما هم ميگن ايراني
مهندس: 1392/9/312:32:22،
51
11
شریعتمداری از مصادیق شیطان است
کسی که اگر دستش برشد رفاه و امنیت و ترقی مردم ایران را فدای تفکرات منفعت طلبانه و پلید خودش و تندروهای افراطی نظیر خودش میکند.خدایا دستش را از منافع ایران،ذهن و فکر مردم و کل جهان کوتاه بگردان.آمین
mehrad: 1392/9/312:38:20،
19
93
گرچه برای ما و امثال ما که با قیمت بالا جنی دپو کردیم حداقل ضرر 2 میلیاری داره ولی دمتون گرم خیلی از مردم متوسط یا رو به پایین شاید به ارزوهاشون برسند و خوشحالی و ارامش ما رسیدن به ارزوهای معمول و حداقل هر فرد هست که در دولت قبلی از اونا گرفته شده بود
سعادت: 1392/9/312:40:50،
33
15
بابا حيف وقتتان نيست به چرنديات شريعتمداري فكر كنين و پاسخ دهيد.
kazeme: 1392/9/312:42:08،
44
17
ایران جیب مطمئنی در این انتقال خبری خودت طرفی نمی بندی؟
AMG_231: 1392/9/312:49:13،
26
11
اگر اتحاديه اروپا را با چشم باز ببينيد.آن موقع بر عليه كشور هاي همسايه موضع نمي گيريد.به فكر ايجاد اتحاديه خاورميانه باشيد.در دنياي پر رقابت همه به دنبال منافع ملي خودهستند.و يك واقعيتي وجود دارد كه بدون تعامل با دنيا هيچ كاري نمي شود انجام داد.من اين توافق هسته اي را به فال نيك ميگيرم.
meghdad86: 1392/9/313:01:13،
128
10
از خدا می خوام 1 روز شریعتمداری و امثال اون جای ما قشر بی بهره از سرمایه این کشور باشند تا بفهمند زندگی چقدر سخته!!!!
دروغ چرا؟: 1392/9/313:08:49،
26
14
توافق هسته ای حق مسلم ماست
ARASH: 1392/9/316:34:55،
22
22
خدا کنه مث سال 82 کلاه گشاد سرمون نرفته باشه!!!!!!!
تفاوت در ادبیاتهارو دقت کنین:
باراک اوباما: ایران فعالیتهای هسته ای خود را به حالت تعلیق درآورد(منظورش غنی سازی 5 درصد به جای 20 درصد هست!!!)
حسن روحانی و جواد ظریف: ایران همچنان غنی سازی اورانیوم را ادامه میدهد!
دادور: 1392/9/313:10:10،
34
26
به این اقا بگین به جان عزیزات دست از سر مردم بردار!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kazeme: 1392/9/314:16:43،
21
103
این کسانی که به آمریکا و همپیمانان غربی اون دل خوش کردند باید تشریف ببرن اسناد درزکرده توسط اسنودن رو مطالعه کنند.
بعد می فهمند که آنکه با گرگ ها می رقصید خودش هم آمریکایی بود. برای اینکه معنی این جمله رو خوب درک کنید باید بگم گرگ در فیلم با "گرگ ها می رقصد" نماد سرخپوست ها از نقطه نظر آمریکایی هاست.
kazeme: 1392/9/314:21:54،
19
78
در این فیلم کارگردان تلاش کرده بگه آمریکا حتی این توانایی را داره که با دشمنان خودش هم کنار بیاد. این در حالی است که سرخپوستان در سرزمین مادری خودشون زندگی می کردن و این آمریکایی ها بودند که به کشور اونها پورش بردند و همه رو آواره کرده و خیلی ها رو کشتند.
kazeme: 1392/9/314:22:17،
18
83
امروز ما نقش سرخوستی رو بازی می کنیم که آمریکا توانسته به قول خودش با اون کنار بیاد.تا زمانی که عربستان و کشورهای حاشیه خلیج فارس هستند آمریکا هیچ وقت به فکر دوستی با مردم ایران نخواهد بود. اگر لازم باشه آمریکا تمام خاورمیانه رو با یکدیگر درگیر جنگ تا بتونه به منافع لازم رو بدست بیاره.
حالا تو خود بخوان حدیث مفصل از این مجمل.
eby: 1392/9/314:31:41،
36
11
اقای شریعت نداری دهنه گشادتو ببند بسه دیگه هر چی شکر خوردید ماه همیشه پشت ابر پنهان نمی مونه دست از این کارایه کثیفتون بردارید مرگ برایه همه هست و شما و کسانی که در این بازی دست دارند باید جواب خدا رو بدهند
حیدر علی: 1392/9/314:57:41،
29
11
در یک کلام امثال شریعتمداریهاند که باید تا اخر عمر در خانه حبس بشند لطفا در روزنامتو ببندو برو رد کارت این حرف من نیست حرف 99درصد مردم ایرانه که در ازای این تحریم ها به قول شما مقاومت کردن وبه قول ما له شدند.
رضا 1: 1392/9/315:18:08،
20
16
دوستان منم خوشحالم که یکی اوضاع بهتر شده امیدی برای اقتصاد واژکون شدمون پیدا شده ولی یادمون نره سره ملی کردن نفت هم ما مردم میگفتیم مصدق خل شده ولی تاریخ اونو قهرمان کرد
فقط دوست دارم برگردیم به قدرت ایران 2500 سال پیش نه مثله این کشورها عربی بشیم فقط عشقو حال چون تاریخ بعدن به این دوره از زمان ننگ میفرسه برا ما ها
امید: 1392/9/315:18:49،
37
9
ولش کنید، بچه ست، مخالفت بازی دوس داره
آخه کی به حرفای این یالقوز توجه می کنه؟ به جان خودم روزنامش به درد شیشه پاک کردن هم نمی خوره چه برسه به خوندن.
Agha: 1392/9/315:45:30،
23
12
اين نوچه يه نفر ديگه است از طرف اون اين حرفارو ميزنه ،فهميدين كيو ميگم كه...
[مجید: 1392/9/315:52:53،
20
23
تاریخ میگه هیچ توافقی بین قدرتهای جهانی و ایران به نفع مردم ایران تموم نشده.
ARASH: 1392/9/316:28:08،
32
17
من هم مث همه ایرانیها خوشحالم که بالاخره پس از ده سال حق برخورداری از فناوری هسته ای برای ما ایرانیان به رسمیت شناخته شد از تلاش تیم مذاکره کننده هم متشکریم بابت زحماتی که کشیدند
اما...
قطعا این پیروزی و این برد شیرین ایران بدون رهنمودهای رهبر معظم انقلاب دست یافتنی نبود
زنده باد نرمش قهرمانانه!!
رادمهر : 1392/9/316:35:35،
73
13
آقای شریعتمداری حق داری بترسی
امثال تو توی اینچنین نظامی میتونن رشد کنند باید هم بترسی
فکر کردی توی کشوری مثل ژاپن یه جارو هم دست تو میدن که خیابان جارو بکشی
مهر: 1392/9/316:38:47،
17
114
امیدوارم بتونیم جواب ایندگان رو بدیم و برای اون دسته ازمردم کشورم متاسفم که برای اینکه دستمون جلو غرب دراز باشه وسرمون خم خوشحالن.
قوچـعـــــــلــی: 1392/9/319:05:05،
132
15
راست میگی، واقعا" جلوی آیندگان آبرویی نداریم.
چون حتما" میگن: اجدادمون موجودات عجیبی بودن
ملتی منگول که نمایشگاه کتابشان را در مصلی و نمازشان را در دانشگاه برگزار می کردند!
داریوش: 1392/9/317:47:06،
40
17
بهتره تاریخ بخونید ببینید توصدسال اخیرروسها بیشتر به این ملت صدمه زده یا امریکی ها -حالا شعار مرگ به اونی که دورتر ه برای یه عده ای مثل شریعتمداری شده دکان بقالی و عوام فریبی......
در پاسخ به محسن!: 1392/9/321:50:43،
65
26
داش محسن بهتره یه سری به دکتر بزنی، مثل اینکه حالت اصلا خوب نیست و داری هزیان میگی.
بیشتر این مواردی رو که شمردی نشأت گرفته از همین توهمات و تخیلات ساختگی روزنامه کیهان و امثاله اونه.
مواردی که شمردی بیشترشون در تضاد با واقعیت موجوده
ن: 1392/9/322:07:13،
12
29
جناب مخالف محسن اگه اطلاعات داشتی که میتونستی فقط یکیشو با دلیل رد کنی تو برو خون شهیداتو که اونا کشتن رو پایمال کن
iهیچکس ( تا زمانی...): 1392/9/408:42:56،
35
9
کرم خرما تو خود خرما است . آیا نمی دانید ایران خودش بیشتر از داخلیها ضربه خود تا بیرونیها .و باید آمریکا باشد تا تقصیرات را گردن آن بیندازند...
در پاسخ به محسن: 1392/9/410:31:18،
26
18
من نگفتم که آمریکا کشور دوست و برادر ماست. نخیر هر کشوری طبق قانون جنگل عمل میکنه. در درجه اول به بقای خودش میجنگه و منافع خودش رو در نظر میگیره.
من میگم ضرری که کشور ما از جانب روسیه و چین دیده خیلی بیشتر از جانب امریکاست ولی شماها با افکار متحجرتون چشماتون رو بر روی واقعیات جامعه بستین
سیروان: 1392/9/319:03:19،
36
10
آخه یکی نیس بگه حسین کی از تو نظر خواست؟!؟!؟!؟! اصلا تورو سننه حسین؟؟؟!!!!
بهنوش: 1392/9/319:19:02،
39
11
خواهشاً به این آقای شریعتمداری وامثالش بگید کی گفته جای مردم نظر بدید شماها وطرفدارانتون جایی بین مردم ندارید تنها گروهی اقلیت با شما هستند به خاطر مواجبشون
احمد: 1392/9/319:41:07،
27
8
نمیخواهد مراقب اسراییل و عربستان صعودی و کلا عربها واونهایی که با این توافق مشکل دارند باشیم فقط مراقب غضنفر خودمون (شریعتمداری ) باشید
ahmad: 1392/9/319:42:36،
39
11
نمیخواهد مراقب اسراییل و عربستان صعودی و کلا عربها واونهایی که با این توافق مشکل دارند باشیم فقط مراقب غضنفر خودمون (شریعتمداری ) باشید
هادی : 1392/9/319:50:42،
28
11
اقای شریعتمداری شما به استراحت مطلق نیاز دارید. (از طرف مردم ایران)
هادی : 1392/9/319:52:09،
26
16
اقای شریعتمداری شما به استراحت مطلق نیاز دارید. (از طرف مردم ایران)
ahmad: 1392/9/321:20:14،
21
13
جانم فداي رهبر فرزانه . شما برو منتقد فيلم كوتاه شو نه سر دبير
نسل سوخته: 1392/9/321:33:48،
12
38
شما کسایی هستید که خودتون زیر بار ظلم رفتید واگر نه این حق ماست که انرژی هسته ای داشته باشیم دارید در مقابل ظلم اونا بهشون باج میدید دارید خون دانشمنداتون رو تلف میکنید واگر نه!!!!!؟؟؟؟
کمال احمدی زاده: 1392/9/322:29:21،
26
12
جنتی شماره 2 , بازنشست شدی برو استراحت کن , بسه, هیس
حاج علی: 1392/9/323:34:48،
14
24
سردار قلم آقای شریعتمداری خدا حفست کنه.ما که ارادت داریم.
Pouya: 1392/9/323:40:05،
10
19
تاريخ همه چيزو واقعي بيان ميكنه
مهر: 1392/9/400:12:47،
14
108
در پاسخ به اونی که نوشته در پاسخ به محسن :ببین فکر کنم خودت توهم زدی وگرنه همه چیزایی که محسن گفت در تاریخ ثبت شده واقعا برات متاسفم.همین الآنم آمریکا داره مغایر با اروپا حرف میزنه و با پررویی خودشو همه کاره میدونه.حداقل جوونمرد باش وبگو آمریکا دشمنمونه ولی باهاش توافق کردیم.مرد باش اصل قضیه رو عوض نکن.واقعا حیف شهدامون
مهر: 1392/9/400:18:42،
13
120
قوچعلی جان از تو وامثال تو توقعی نیست که واسه یه لقمه نون از همه چی میگذرین.تو هنوز نمیدونی که نمایشگاه واسه ظرفیتشه که توی مصلی برگزار میشه.در ضمن باغ کتاب رو ساختن نگران نباش نمایشگاه به زودی میره اونجا.ایندگان از منگولهایی که از ترس حتی نتونستن حق خودشونو بگیرن سوال خواهند کرد نه از اونایی که پای حقشون ایستادن تا آخرش..
kazeme: 1392/9/420:29:15،
16
65
آفرین بر شما ایرانی با غیرت!
جوان: 1392/9/400:38:39،
30
12
90% جوانان بیکار هستند اون وقت اقای سردبیر از خدا بیخبر گند میزنه به همه چی.
...........................
مرگ بر بیکاری

داش غلام: 1392/9/401:02:24،
13
96
داش حسین جون بزار یه چیزی بت بگم خیلی مرتی والله .اگه تا به این روز این همه ساز مخالف زدی امروز دمت گرم حرف حق رو گفتی . نکنه تو هم راضی بودی شیطون ؟!!! به هر حال حق با توست یا حق با او کاری نداریم .ارزوی موفقیت ایران اسلامیمان را از خدای متعال خواهانم.روزی برسه که قدرت دنیا دست ما باشه ، اون موقع دستور با توست عزیزم .فدات
در پاسخ به محسن: 1392/9/402:03:02،
33
12
ضایع دقت کردی تعداد منفی های من تقریبا برابر با تعداد مثبت های خودته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
محمد: 1392/9/408:53:06،
36
13
اقای شریعتمداری اگر 99درصد مردم ایران بگویند ماست سفیده شما میگید مردم نمیفهمند ماست سیاه هست ودلیل میارید که این توطیه امریکا و اسراییل و غرب می باشد که فرهنگ سفید ی ماست را به ما تزریق کردند و شعار وا اسلامه سرمیدید که غرور ملی زیر سوال رفته
در پاسخ به ن : 1392/9/410:36:25،
32
12
تو و امثال تو همیشه پیش درگاه خداوند شرمنده هستین. زیرا عامل فقر و مرگ هزارن ایرانی و زجر کشیدن میلیون ها ایرانی هستین.شماها مستحق عذاب جهنم هستین.
مطمئنم شماها از ارمان های شهیدان هم خبری ندارین.
اهداف همه شماها از این شعارها و رفتارهای متحجرانه و دنیا ستیزانه مادی و شهوانی هست.
مهر: 1392/9/413:17:36،
12
162
خودمم یه نسل سومیم که نه شغل دارم نه هیچی ولی بدونین این یه ترکمانچای دیگه است.حتما تو از ارمان شهدا خبر داری حتما اونا میخواستن سرمون جلو این جنایتکارا خم باشه.نه عزیزم پای شهدارو نیار وسط تو اگه شهید شناس بودی 2سال سختی رو به خاطر شهدا تحمل میکردی.تو فکر مادیاتی که داری خودتو میکشی
مهر: 1392/9/413:22:09،
16
134
متحجر کسیه که سرش جلو آمریکا خمه عزیزم دوران برده داری تموم شده اینو امریکای جنوبی هم فهمیده ولی امثال تو...درسته مشکلات تو مملکت هست و خودمونم به خودمون ضربه میزنیم ولی دلیل نمیشه بگیم آمریکا واروپا دوستمونن از چی خوشحالید آخه از اینکه 7 میلیارد دلار از 100 میلیارد دارایی خودمونو دارن بهمون میدن؟؟دلم برا رهبر میسوزه که دلش خونه
در پاسخ به ن : 1392/9/410:40:03،
29
9
از نزدیکانم مبتلا به بیماری ام اس هست.داروهای یه میلیونی اون الان شده 3 میلیون و ماها الان باید ذره ذره شاهد اب شدن و از کار افتادن بدن اون باشیم و نمیتونیم جلوی پیشرفت بیماری اون رو بگیریم. من میتونم هزاراااااااااااااااااااااان مورد از این موارد رو که الان توی جامعه هست براتون ذکر کنم.
در پاسخ به ن : 1392/9/410:40:48،
35
14
این امریکا نیست که مارو تحریم کرده این ماها هستیم و امریکای درون ماست که با ندانم کاریمون خودمون رو هم رده ضعیف ترین کشورها قرار دادیم. ملت رو در استانه ورشکستگی روانی و روحی و اقتصادی قرار دادیم.
در پاسخ به محسن: 1392/9/410:43:13،
30
11
شماها دشمن جان و مال مردم هستین و خون شهیدان رو شماها پایمال کردین
در پاسخ به محسن: 1392/9/410:44:55،
39
12
اصلا بر فرض محال حرف و ایده شماها درست باشه. ولی تا زمانیکه که خواست و نظر اکثر مردم چیز دیگه ای هست شماها باید به خواست اکثریت احترام بزارید. این مطلب من در انتخابات اخیر به اثبات رسیده و معلوم شده که ملت چی میخوان
در پاسخ به محسن و ن: 1392/9/416:03:24،
54
15
.من داریوش نیستم. 1 مورد رو میگم.برین از 1پرسنل قدیمی نیروی هوایی که صادق و نترس باشه و در نزدیک ترین پایگاه هوایی محل حادثه خدمت کرده باشه واقعیت ماجرابپرسین.
بپرسین از هواپیماهای جنگنده ایرانی که به نیات... چسبیده به هواپیمای مسافربری پرواز میکردن و قصد انجام چه عملیاتی داشتن!
تا امثال شما ساده لوح ها هستن وضعیت ما همینه که هست.
مهر: 1392/9/417:10:33،
12
74
ایران هر کاری هم که کرئه تو آبهای خودش بوده تجاوز به خاک کسی نکرده.حالا هرچیم که باشه اونا حق داشتن 300 تا انسان بیگناهو هم وطنتو بکشن؟؟متاسفم برا امثال تو
kazeme: 1392/9/420:38:27،
10
42
شناسایی جنگنده اف 14 از یک هواپیمای مسافربری برای ناو وینسنس آمریکا مثل پیدا کردن یک آدم مودار میان جمعی هست که همه کچل هستند. این اقدام اهرم فشاری بود تا با استفاده از آن رهبر ایران جام زهر را بنوشند. فقط یک استفاده ابزاری! ضمناً هواپیمای ایران در نزدیکی جزیره هنگام که در آب های سرزمینی ایران قرار دارد در حال پرواز بوده است.
kazeme: 1392/9/420:38:44،
13
40
هر هواپیمایی برای خود یک کد شناسایی دارد که برای سامانه راداری تعریف شده و مسئول رادار شناور به آسانی می تواند نوع، سرعت و جهت حرکت هواپیما را با استفاده از آن اطلاعات تشخیص دهد.
ایرانی: 1392/9/416:28:15،
70
13
آقا کی گفته که برقراری ارتباط انسانی با سایر مردمان دنیا پایمال کردن خون شهداست . انقدر از شهدا برای خودتون نردبان ترقی نسازید . شهدا حرمت دارند. هر چه دلتون می خاد می کنید بعد تا یه چیزی می شه می گید شهدا؟!
مهر: 1392/9/417:05:36،
19
75
ارتباط انسانی آره نه خواری و ذلت.برو متن توافق رو بخون.یه کلمه از حق غنی سازی ایران توش ذکر نشده.ادعای روشنفکری هم دارید؟
در پاسخ به محسن: 1392/9/422:13:08،
36
12
خیلی جالبه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
هنوز دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی ما به این نتیجه نرسیدن که ترور دانشمندان هسته ای کار اسراییل یا امریکا یا هر گروه دیگه ای بوده، اونوقت شما با اون عقل نابغتون از کجا به این نتیجه رسیدین!!!!!!!!!!!
با این ساده لوحیتون حتی ارزش تاسف خوردن هم ندارین
مهر: 1392/9/500:46:46،
12
66
کی گفته کار اونا نبوده؟حتما تو نابغه گفتی؟تویی که حمله آمریکا به هواپیمارو توجیه میکنی بایدم جنایات دیگرو قبول نکنی.تویی که راحت از خون هموطنت میگذری توقعی ازت نیست.تو ساده لوحی که کلا داری همه چی رو توجیه میکنی.اگه هیچی رو قبول نداری حداقل ایرانی واقعی باش
مهر: 1392/9/500:42:34،
19
71
آقا کاظم ول کن اینا یه توافق کردن اونم با خفت وخاری حالا همه چی یادشون رفته.کم مونده مثل آمریکا بگن ایران محور شرارته .بابا توافق کردین باشه ولی توروخدا جنایتهای اونارو توجیه نکنید آخه یه ذره مرد باشید
در پاسخ به مهر: 1392/9/512:57:54،
66
12
من موندم تو با چه رویی میای اینجا نظر میدی!!!!!!!!!!!!!!
منفی های مکرر و پی در پی که میگیری هر کدومشون نشون دهنده سطح مرام و مرد بودن اندیشه های بی منطق توست.
معلوم نیست این بنده خدا مواجب بگیر و جیره خوار کدوم حزب تندرو هست که الان منافعش به خطر افتاده و میاد هذیان میگه!!!!!!!
در پاسخ به مهر: 1392/9/513:03:40،
44
12
من میگم اتهام زنی به امریکا در رابطه با ترور دانشمندان هسته ای ساخته ذهن مدیران روزنامه کیهان و امثال اونه که هیچ وقت نتونستن با مدرک و دلیل حرفشون رو اثبات کنن وگرنه اگه مدرک داشتن تا الان رو کرده بودن. اونوقت تو میای حرف اونا رو تکرار میکنی. امثال شماها یا شستشوی مغزی شدن یا منافع مادی و شهوانی دارن که حرف باطل و پوچ میزنن
در پاسخ به مهر: 1392/9/513:03:58،
39
16
من میگم اتهام زنی به امریکا در رابطه با ترور دانشمندان هسته ای ساخته ذهن مدیران روزنامه کیهان و امثال اونه که هیچ وقت نتونستن با مدرک و دلیل حرفشون رو اثبات کنن وگرنه اگه مدرک داشتن تا الان رو کرده بودن. اونوقت تو میای حرف اونا رو تکرار میکنی. امثال شماها یا شستشوی مغزی شدن یا منافع مادی و شهوانی دارن که حرف باطل و پوچ میزنن
صبا: 1392/9/512:27:18،
17
14
باز ما ملت جوگیر داریم ذوقمرگ میشیم

بابا هیچ خبری نیست

دعواهامون مونده برای شش ماه دیگه !!!

شب دراز است و قلندر بیدارررررررررر
مهر: 1392/9/517:35:21،
17
58
تو لیاقت نداری که کسی بخواد حتی باهات بحث کنه آدم من به کیهان چیکار دارم.تو اولین نوشتمم اگه ... نباشی گفتم که یه نسل سومیم که از همه شما ها بیشتر ضرر دیدم و حتی با فوق لیسانس بیکارم.تو حتما مواجب بگیری که داری خودتو میکشی.من یه کلمه گفتم توافق کردین تموم شد ولی انقدر امریکا و بقیه جنایتکارارو تطهیر نکنین
مهر: 1392/9/517:38:19،
17
62
معلومه کی منافع مادی داره.کسیکه داره واسه تعلیق غنی سازی به قیمت ارزونی خودشو جر میده اونه که منافع مادی رو ترجیح میده.حیف اسم ایرانی که روی تو باشه.ایرانیه و غرورش
مهر: 1392/9/517:43:52،
11
59
بذار 2 روز بگذره و ببین این توافق هیچ تاثیری نداره اونا دشمنیشونو ثابت کردن همین الان دارن با پررویی میگن ما هنوز حق ایرانو به رسمیت نمیشناسیم.چند وقت صبر کن شب دراز است و...اخه بدبخت از 7 میلیاردی خوشحالی که حق خود ایرانه؟؟آخه چی بهمون دادن که انقدر خوشحالید؟؟کاش حداقل تاثیری داشت.ببین زیاد جوش نخور اینا سیاستهای کلی نظام است
مهر: 1392/9/517:49:55،
10
109
ببین زیاد جوش نخور اینا سیاستهای کلی نظام است وگرنه ظریف وروحانی بدون مشورت با رهبر کاری اجازه ندارن بکنن.رهبر اجازه داده توافق بشه تا به امثال تو و بقیه ثابت بشه که اون جنایتکارا حرف ادم سرشون نمیشه و حتی اگه جلوشون زانو بزنی باز یه بهانه ای دارن برات.وگرنه نگهبان دم وزارت خارجه هم
مهر: 1392/9/517:54:04،
78
58
.وگرنه نگهبان دم وزارت خارجه هم بلد بود بگه چشم اورانیومو به اکسید تبدیل میکنیم و غنی سازی رو میکنیم 3 درصد.من از توافق ناراحت نیستم چون شاید مصلحت بوده اما امثال تو قصدشون تطهیر جنایتکارا و استکباره در حدی که حمله به هواپیمای مسافربری ایران و 8 سال جنگ و ترور دانشمندارو....دارین به چالش میکشونین
مهر: 1392/9/518:00:10،
16
60
تویی که داری همه چی رو نفی میکنی حتما منافعی داری.دفاع از خون به ناحق ریخته شده چه منافعی میتونه داشته باشه؟تو حتی داری جنایات رو هم رد میکنی .حتی ارزش جواب دادن نداری
در پاسخ به مهر: 1392/9/520:51:04،
55
15
من کسی رو تبرئه نمیکنم. من میگم اگه قراره حرفی زده بشه و اتهاماتی وارد بشه باید با سند و مدرک قانع کننده باشه.
اول فکر میکردم فقط چشم بصیرتت کور شده ولی الان میبینم اون دو تا چشمات هم دست کمی از کوری ندارن! حداقل به منفی هات نگاه کن و شرم کن و دیگه نظر نده.
رو نیست که سنگ پای قزوینه
kazeme: 1392/9/712:27:33،
8
25
سعی نکن اشتباهت رو توجیح کنی. به چه قیمتی می خوای راحت زندگی کنی. برای آزاد زندگی کردن باید آزاده باشی! مراقب باشین که عمرتون رو برای دفاع از این مواضع هدر ندین!
در پاسخ به مهر: 1392/9/520:57:29،
48
14
برو دعا کن حداقل این دولت سرکار اومد وگرنه اگه وضع قبلی استمرار داشت الان نه تنها بیکار بودی بلکه به نون شبت هم محتاج بودی و کاسه گدایی دستت گرفته بودی
Architect: 1392/9/522:39:02،
32
42
فعلا که ظریف و روحانی کاسه گدایی دستشون گرفتن...
دوست عزیز چرا هر کس از استقلال وخون شهدا دفاع میکنه بهش توهین میکنی؟واقعا درسته اینا سیاستای نظام است پس سعی نکنید امریکا و اروپارو خوب و دوست نشون بدین و انقدر ازین دولت تعریف کنید این خفت نامه رو بقالی کوچه ما هم میتونست بنویسه.
Architect: 1392/9/522:48:02،
14
46
ترجمه متن انگلیسی توافقنامه: ((پیشرفت ممنوع!!!))
مهر: 1392/9/600:51:55،
14
50
برو برای ذلت نامه خوشحال باش دیری نمیگذره که بهتون ثابت میشه اینا بهانست حرفای جان گهی رو شنیدی؟؟:هدف ما براندازی کامل فعالیتهای هسته ای ایران است.اونا همینو میخوان وگرنه دست ازسر ما برنمیدارن.متاسفم برات.ودیگه ارزش جواب نداری
در پاسخ به مهر و اون یکی: 1392/9/610:07:04،
64
18
شماها لیاقتتون همون دولت راست گویان!!! قبلی هست. تو ( مهر) اونقدر کوته فکری که نمیدونی حرفای آقای جان کری فقط مصرف داخلی داره و برای راضی نگه داشتن تندروهای آمریکا برای جلوگیری از تحریم های جدید علیه ایرانه.
در پاسخ به architect: 1392/9/610:15:04،
49
14
از خون شهیدان برای خودتون پله های پیشرفت مادی و دنیوی ساختین و تیشه به ریشه اسلام و فرهنگ و تمدن ایرانی و پیشرفت این مرزو بوم زدین. شرم بر شما باد
دانا: 1392/9/614:04:16،
8
57
(نادان) را از هر طرف نوشتم (نادان) بود.
مهر: 1392/9/610:45:48،
16
53
ما از خدامونه که وضع بهتر بشه ولی مطمین باش نمیشه چون اینا بهانشون جای دیگست
مهر: 1392/9/613:05:53،
18
56
دوستان مثلا معتدل ولی افراطی وطن فروش اینم داشته باشین که ترجمه نشده:همه تحریمهای هدفمند ما در رابطه با حمایت ایران از تروریسم ونقش بی ثبات کننده ایران دربحران سوریه وسابقه بد حقوق بشرش در میان نگرانی های دیگر در جای خود باقی خواهد ماند.
در پاسخ به مهر: 1392/9/622:29:11،
41
14
جواب شماها رو جناب دکتر روحانی خیلی خوب در گفتگوی دیشبشون دادن. شماها کاری کردن که فقط چرخ های اقتصادی چین و روسیه رو چرخوندین و فقط برا این کشورا شغل ایجاد کردین. شماها خون ملت رو مکیدین و حقشون رو پایمال کردین. خدا ازتون نمیگذره
مهر: 1392/9/613:12:14،
18
54
من به هیچ دولتی کار ندارم ولی اگه دوستداران واقعی امام حسین باشی نباید ازاین ذلت نامه خوشحال بشی.اونا مشکلشون اسلام وشیعه است نه هسته ای.فقط چون رهبر اجازه داده ما سکوت میکنیم.ایشون هم میخوان به شما اجنبی پرستا ثابت شه که اونا پای هیچ حرفیشون نمی ایستن.
در پاسخ به مهر: 1392/9/622:22:42،
73
13
اگه منظورت از اونا حدود 200 کشوری روی کره زمین به غیر از سوریه و غزه و سومالی و گابن و ونزوئلا و کره شمالی و ... هست، بهت پیشنهاد میکنم بشین یکم فکر کن شاید ماها درون خودمون ایراداتی داریم که با همه دنیا مشکل داریم وگرنه اسلام و شیعه در بیشتر جاهای زمین دیده میشه.
اره عزیز یکم فکر کن!
مهر: 1392/9/613:12:33،
18
58
ضررشو باید بدیم و برگردیم به 10 سال پیش که همین روحانی در دولت ننگین اصلاحات همه چیز رو تعلیق کرد.
حامد: 1392/9/700:07:54،
26
14
ایران جیب یا نظراتمو که در پاسخ به مهر بود میزاری یا اینکه هر روز میام اینجا و ناسزا بارت میکنم. اعصابمو حسابی داغون کردی.
از ظهر 20 تا کامنت گذاشتم که هیچ کدوم رو نزاشتی
حیف: 1392/9/701:39:33،
101
30
حیف که ایران جیب بخاطر حفظ سایتش داره حرفامو سانسور میکنه وگرنه جملاتی نوشته بودم که هر کدومشون نیات شوم شما رو برا همه عیان میکرد و امثال شماها از شرم و حیا شب و روز توبه میکردین.
دانا: 1392/9/720:23:34،
15
32
نادان را از هر طرف نوشتم ناداااااااااااااااان بود
احمد: 1392/9/800:06:38،
23
24
عجب!!!
احمد: 1392/9/901:50:45،
24
16
دانایی داره همینجور از سر و روت میباره!

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار