کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

ترفند برخی بانک‌ها برای دور زدن نرخ سود 18 درصدی

کدخبر:۲۰۶۷۰شنبه، ۲۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۸:۰۱:۰۶۷۱۵۷ بازدید

با مراجعه به شعب برخی بانک های کشور می توان مشاهده کرد که گرچه مصوبه اخیر شورای پول واعتبار برای اعمال نرخ سود 18 درصدی برای ...

با مراجعه به شعب برخی بانک های کشور می توان مشاهده کرد که گرچه مصوبه اخیر شورای پول واعتبار برای اعمال نرخ سود 18 درصدی برای سپرده های یک ساله دریکایک شعب بانکی اجرایی می شود اما با مقداری کنکاش و جستجو دربرخی از بانک ها امکان سپرده گذاری با استفاده از روش هایی نظیر خرید سهام و عضویت درصندوق های سرمایه گذاری برای دستیابی به سودهای 20 و 21 درصدی هنوز وجود دارد که باید از سوی ناظران سیستم بانکی مورد بررسی بیشتری قرار گیرد تا اهداف مورد نظر سیاستگذاران مالی کشور برای  توسعه اقتصادی از طریق متعادل کردن نرخ های سود محقق شود ، زیرا سپرده گذاری که بداند بدون هیچ ریسکی می تواند با روش مشابه سودهای بالاتر از 18 درصد کسب کند، به احتمال قوی ترجیح می دهد سپرده خود را به جای حساب های یکساله دارای سود 18 درصد؛ با این روش جدید سپرده گذاری کند.

به گزارش ایران جیب به نقل از خراسان، البته درشرایطی که نرخ تورم دردوازده ماهه منتهی به بهمن ماه امسال 12.6 درصد از سوی بانک مرکزی اعلام شد، به نظر می رسد فاصله بین نرخ سود کنونی سپرده ها با تورم همچنان بالا است و کاهش بیشتر نرخ سود سپرده در آینده دور از انتظار نیست. البته مشخص نیست که در سایر بانک ها وضعیت نرخ سود چگونه است.به طور اتفاقی به چند بانک  سری می زنیم تا از نزدیک واقعیت این مسئله را بررسی کنیم البته مشخص نیست در بقیه بانک هایی که در این گزارش مورد بررسی قرار نگرفته  است  وضعیت به همین منوال است یا خیر.

با مراجعه به یکی از شعب بانک پارسیان از متصدی بانکی شعبه درخواست بازکردن حساب سپرده گذاری بلند مدت با بیشترین سود را دارم که پاسخ می دهد: امکان افتتاح حساب برای سپرده های یکساله حداکثر با سود 18 درصد وجود دارد و این بیشترین سود است. اما مقداری بیشتر اصرار می کنیم که آیا امکان سپرده گذاری با سود بالاتری نیز وجود دارد یا خیر، که این بار متصدی مربوطه می گوید: با افتتاح حساب برای یک صندوق سرمایه گذاری (لوتوس) می توانید 20 درصد سود دریافت کنید البته حساب این صندوق نیز تا اردیبهشت ماه این شرایط را دارد و پس از آن به 18 درصد کاهش می یابد.به گفته وی تخصیص سود به این حساب نیازمند سپرده گذاری سالیانه نیست چون دراصل سود به سهامی تعلق می گیرد که مشتری با افتتاح حساب آن را خریداری کرده است. وی سپس به درخواست ما بروشوری حاوی اطلاعات این نوع سرمایه گذاری را ارائه می کند که درآن مزایایی مانند حداقل سود تضمین شده 20 درصد سالانه درصورت افتتاح حساب بانکی برای سرمایه گذاری دراین صندوق ذکر شده است.

آیین نامه سود 21 درصدی!

درادامه به یکی از شعب بانک سامان مراجعه می کنیم و همان درخواست برای سپرده گذاری با بیشترین سود را تکرار می کنیم. متصدی شعبه اعلام می کند که فعلا امکان افتتاح حساب یکساله با سود 18 درصدی وجود دارد اما به تازگی آیین نامه سپرده گذاری برای یک صندوق سرمایه گذاری صادر شده است که درصورت سرمایه گذاری در این صندوق امکان دریافت سود 21 درصد نیز وجود دارد. البته متصدی مربوطه اعلام می کند که این آیین نامه به تازگی تهیه شده است و احتمالا ظرف یکی دو روز بعد اجرایی خواهد شد.

سپرده 25 درصدی دیگر نداریم

با مراجعه به یکی از شعب بانک آینده ، خواستار توضیح متصدی شعبه برای انواع سپرده گذاری بلند مدت با بیشترین سود می شویم که متصدی مربوطه تنها به مورد یک ساله با سود 18 درصد اشاره می کند و می گوید: تا چند ماه گذشته امکان سرمایه گذاری با سود 25 درصد نیز وجود داشت اما از زمانی که مصوبه سود 18 درصدی برای سپرده های یکساله ابلاغ شده است دیگر امکان سرمایه گذاری برای این صندوق ها وجود ندارد. وی درپاسخ به این که آیا هیچ نوع حسابی برای دریافت سود بیشتر نمی توان افتتاح کرد، می افزاید: باید صبر کنید. در صورتی که سرمایه گذار قبلی در این صندوق ها کنار برود، احتمال دارد که جایگزین شوید.

فقط سپرده 18 درصدی داریم

اما با مراجعه به یکی از شعب بانک تجارت متصدی شعبه درپاسخ به گزارشگر ما درباره افتتاح حساب با بیشترین سود اعلام می کند که فقط امکان افتتاح حساب با سود 18 درصد دراین شعبه وجود دارد. وی درپاسخ به اصرار بیشتر دراین باره ما را به مدیر شعبه ارجاع می دهد که مدیرشعبه نیز می گوید:چند ماه پیش امکان سپرده گذاری با سودهای بیشتر به ویژه از طریق صندوق های سرمایه گذاری دراین شعبه وجود داشت اما الان چنین امکانی نیست واز زمانی که مصوبه جدید شورای پول واعتبار ابلاغ شده است تنها می توانید سپرده گذاری سالانه با سود 18 درصدی داشته باشید.وی ادامه می دهد: درصورتی که اصرار به سپرده گذاری با سود بیشتری دارید به یکی از شعب بانک های خصوصی مراجعه کنید، شاید چنین امکانی درآنجا باشد.

پیش بینی نرخ سود 16 درصد برای اوایل سال آینده

عبدالناصر همتی رئیس شورای هماهنگی بانک‌ها درنشست خبری اخیر خود درجمع خبرنگاران اظهار امیدواری کرد که با توجه به تداوم کاهش نرخ تورم ،نرخ سود بانکی دراوایل سال آینده به 16 درصد کاهش یابد و افزود:با وجود تمام مشکلات تلاش شد نرخ ها به‌ نفع تولید تعدیل شود، در یکی دو مرحله نرخ سود را کاهش دادیم ولی با مقاومت بانک‌های خصوصی و مؤسسات کار سخت شد اما در نهایت نرخ به 18 درصد کاهش یافت. وی با ابراز امیدواری از اینکه نرخ سود در اوایل سال آینده به 16 درصد برسد، گفت: با توجه به کاهش نرخ تورم، نرخ های کنونی سود بانکی توجیهی ندارد و ضروری است نرخ سپرده ها کم شود.

همتی با بیان اینکه چرا برخی بانک‌ها نرخ‌های سود را اجرا نمی‌کنند، گفت: آنها با اندکی مقاومت مجبورند نرخ‌های سود را اجرا کنند، این موضوع در ایران باید از طریق توسعه نامتوازن پیش رود، یعنی ابتدا چند بانک بزرگتر که امکان بیشتری دارند، آن را اجرایی کنند و سپس به سایر بخش های نظام بانکی سرایت یابد. مقداری تحمل کنید، حتماً بعد از عید نرخ‌ها تعدیل می‌شود.

همتی با بیان اینکه، برخی از سپرده گذاران خواستار بالا بودن نرخ سود هستند و می‌گویند بهترین صدا، صدای دیرین دیرین پیامک واریز سود بانکی است، گفت: بالا بودن نرخ سود سپرده سبب شده سپرده‌ها در بانک‌ها باقی بماند و ماهانه سودی به آن تعلق گیرد که در ماه های بعد نیز به این سودها، سود دیگری تعلق می‌گیرد  و این امر سبب شده تا 90 درصد نقدینگی کشور شبه‌پول باشد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

کوروش: 1394/12/2208:18:52،
41
27
با سلام. دوستان لطفا در این آخرین روزهای سال تجربیات خود را به اشتراک بگذارید. الان کدام بانک یا موسسه افتتاح حساب روزشمار با بالاترین سود دارد؟
مسعودن: 1394/12/2209:47:39،
86
22
افرادی که پول در بانک دارند و با شنیدن کاهش نرخ سود بانکی پولهاشون را خارج میکنند مبلغ کمی در بانک پول دارند و خارج کردن این پول برای بانک فرقی نداره ولی کافیه مبلغ پول شما از 500 میلیون بیشتر بشه اونوقت تمام بانک ها اونقدر طرح دارند که حتما پول رو در بانک خواهین گذاشت در اصل 10 میلیون و پانزده میلیون برای بانک اهمیت نداره بنابراین اگر خودتون رو هم بکشین کسی که سرمایه داره هزار راه متفاوت برای بهره گرفتن از پولش داره و ترجیح میده از پولش سود بگیره و اگر سیستم میخواد با کاهش سود بانکی بازار مسکن و خودرو رو از رکود خارج کنه سخت در اشتباه است کسی حاضر نیست به این ملک ها با قیمت های من درآوردی خودروهای چینی و...پول بده. این طرحها شکست خورده است.
رضا: 1394/12/2209:52:00،
69
30
مسئولین محترم بانک مرکزی

جای اینکه برید به بانکهای خودتون سرک بکشید
بیایید برید سراغ ملاکین که قیمتاشونو بیارن پایین
یعنی شما زورتون به مسکن دارها نمیرسه
اما به بانک هایی که بچه های خودتون هستند میرسه
یه حرف حسابی
کوکی (مزدا): 1394/12/2209:55:04،
27
71
فقط حساب ارزی بانک سامان
دلار بخر هزار هزار
بفروش ده هزار ده هزار
خشایار: 1394/12/2209:55:34،
67
31
بچه که نیستیم
دارند باز دامن میزنند به گرانی مسکن
اما این دفعه از اون خبرا نیست
مسکنی ها بدجوری زخم خورده اند
حالا حالاها حالشون خوب نمیشه جانم
مسعود: 1394/12/2209:58:12،
51
18
عزیز برادر بانکی

دست از این سرک کشیدن ها بردارید
این سناریو قدیمی شده

بانکها که از اقوام درجه یکتون حساب میان
آدم با فامیل که نمی جنگه
حسین: 1394/12/2210:03:19،
53
30
بازم هم اشتباهات سالهای گذشته

مسئولین محترم باک مرکزی
برید تاریخ 10 سال پیشو مرور کنید
ببینید بازی کردن با سود بانکی چه عوابقی داره

از اینکه مسکن سه ساله درجا زده خوشتون نمیاد
مرضیه: 1394/12/2210:10:10،
74
27
دوستان توجه کنید
بانک مرکزی محترم دقت کنید
به جدول ذیل توجه فرمایید

بازی با سود بانکی = تورم حبابی
تورم حبابی = تورم واقعی
تورم واقعی = رکود واقعی
رکود واقعی = پیش بسوی سود بانکی

این داستان همیجور ادامه داره
کریم: 1394/12/2210:14:33،
53
21
دوستان
مشکل کشور سود بانکی نیست بلکه فساد گسترده در کشور هست اما عده ایی جهت منحرف کردن افکار عمومی سعی می کنند فساد اقتصادی رو که موجب رکود اقتصادی شده است رو پنهان نمایند!!!!
امیر: 1394/12/2210:25:56،
64
29
دارید اشتباه بزرگی میکنید
با پایین آوردن سودبانکی به 18 یا 16 یا درآخر 14 درصد
هیچگاه موفق به پایان رکود مسکن نمیشوید

آقایون از کارشناساتون بپرسید
4 سال دیگر وقت لازم است تا مسکن جان بگیرد
رشید: 1394/12/2210:39:08،
43
32
دوستان به چیزی توجه کردید

الان اونایی که منفی میدن دو گروه شدن
یکی مسکن سازها یا بهتره بگیم مسکن دارها
یکی هم بانک هایی که مسکن ساختن مونده رو دستشون
بازم با این اوصاف نمیتونن به تعداد مثبت های ما برسند

آرامش فقط در سود بانکی
به هرکس که خواستی میتونی بگی
من: 1394/12/2211:15:26،
35
17
تا یه ماه دیگه و آخر فروردین بقیه بانک ها هم راهشو پیدا می کنن و سود دوباره میره رو 22 - 23 درصد.
چه فرقی به حال عزیزان می کنه که مردم مستقیما سرمایه گذاری کنن یا از طریق بانک سرمایه گذاری کنن ؟ به هر حال اونی که می تونه با پولش کاری کنه تو بانک نمی بره بزاره, اونی هم که نمی تونه کاری کنه چاره ای نداره جز همون بانک.
البته وقتی مستقیم باشه سرمایه گذاری می تونن پول ملت رو هاپولی کنن و یه آبم روش مثل بورس و هیچ مسئولیتی هم نپذیرند. ولی از طریق بانک باشه همچین چیزی قابل قبول نیست !
صداقت: 1394/12/2211:21:17،
43
28
سال 80 - بالا بودن صندوق ارزی
سال 80 تا 84 - رشد واقعی مسکن
سال 84 - پایین آوردن سود بانکی
سال 84 - تورم در مسکن
سال 86 - پایین آوردن سود بانکی
سال 86 - تورم در مسکن
سال 86 تا 90 - رکود مسکن
سال 90 - جهش دلار تا 3 برابر
سال 90 - تورم در مسکن
سال 91تا 94 - رکود مسکن
سال 94 - پایین آوردن سود بانکی
سال 95 - باز تکرار سناریوی مسکن و رکود عمیق تر

امیدوارم مسئولین بانکی این نمودارو ببینند
و درس عبرتی باشه از اینکه با سود بانکی بازی نکنند
رضا: 1394/12/2208:29:44،
30
36
همه جا سود 18 درصد هست
رضا 2: 1394/12/2213:15:27،
41
32
نه داداش اینطوریها هم نیست . چند روز پیش سر رسید سالانه سپرده من در یکی از بانکهای معتبر به پایان رسید زنگ زدند برای تعیین تکلیف رفتم بانک کارمنده گفت فقط میتونیم یکساله با سود 18 درصد حساب باز کنیم من 850 میلیون سپرده داشتم گفتم لطف کنید یک چک بانکی برای بانک بوق صادر کنید رنگش سفید شد و گفت برو با رئیس مشورت کن رفتم پیش ایشان گفت سپرده را به یک میلیارد برسان با همین سود 22 درصدی تمدید کن .
کلا بیخیال باشید در ایران همه قوانین یک روز و خریدنی است چرا چون قوانین دستوری است مخصوصا اقتصاد که دستور پیروی نمیکند .
البته منتظر انفجار تعورم در ایران باشید ولی نه برای مسکن و خودرو .
علیرضا: 1394/12/2214:20:58،
25
23
من هم در یک بانک معتبر دولتی 960 میلیون سپرده یکساله داشتم 19 اسفند دوباره با نرخ قبلی(22درصد) برایم تمدید کردند
friends: 1394/12/2208:31:28،
55
20
اخه عزیز به جا شما معرفی کن که بشه توش سرمایه گذاری کرد..مردم پولشونا از بانک خارج میکنن میدن به شما...........پول از بانک بیاد بیرون سمت بازار ارز و سکه میره...
کاهش نرخ سود از یه حدی هم بیشتز بشه به صرر مردم تموم میشه..صاحب خانه تمایل پیدا میکنه به جای پول رهن، اجاره بها را بیشتر کنه..چی میشه..این میشه که همین امار نصف و نیمه از فروش خانه و ازدوااج و... هم از بین میره...تو را به خدا ار کاری میکنینن قبلش فک کنین...
بصیر: 1394/12/2208:33:48،
50
28
آقای محترم گذاشتن سرمایه در صندوق سرمایه گذاری یا خرید سهام نیز نوعی مشارکت در طرح های عمرانی یا خدماتی است که به واسطه افراد کارشناس انجام می شود . هدف شما از مطرح کردن این مقاله چیست؟
می خواهیدافرادغیر متخصص با خارج کردن سرمایه خود از بانک ها به بازار ارز و سکه یا به بازار مسکن بروند تا انبو سازان سازمانی ( منطقه 22 تهران و مشابه آنها ) خوشحال شوند .و یا اینکه مستقیما به بورس هجوم ببرند و با ایجاد حباب از یک طرف و نداشتن تجربه در این بخش سرمایه خود را از دست بدهند.
حمید: 1394/12/2208:38:33،
77
34
ایرانجیب به تو چه ربطی داده که شدی کاسه داغ تر از آش.ی چندر غاز گیر مردم میاد اگه گذاشتی؟تو اگه بفکر مردمی برو نرخ تسهیلاتو پیگیری کن.شورشو درآوردی.
آریا: 1394/12/2208:46:58،
28
23
از دوستان محترمی که تجربه سرمایه گذاری در این صندوقهای سرمایه گذاری بانکها رو داشتند خواهشمندم تا ما رو راهنمایی کنن و بگن امروز کدوم صندوق و متعلق به چه بانکیه که هم قابل اعتماده و هم سود بیشتری میده.سپاس
ساسان: 1394/12/2208:51:21،
70
23
ایران جیب خیلی بی انصافی . اینقدر که روی سود سپرده گذاری مانور میدی اصلا روی بهره ای که بانک های دولتی و خصوصی بابت وام هاشون میگیرن مانور نمیدی . انصاف داشته باش . 90 درصد مردم حداکثر تا 3 میلیون دارن و دارن به سختی زندگی می کنن ولی این بهره ای که بانک ها بابت وام از مردم میگیرن یک مقدار کمتر از نزول هست که شما به عنوان یک سایت مردمی کمتر ازش گزارش تهیه می کنی و مانور میدی . جدیدا اروپا وام صفر درصد میده چند روز پیش شبکه یک گفت بعدش اینجا موقع وام که میشه میگن تورم 30 درصده ولی موقع سود سپرده که میشه میگن تورم 12 درصده !!! خدا جوابشونو با این عملکردشون میده حتما . ازت خواهش دارم نظرمو ثبت کنی ایران جیب جان
x: 1394/12/2208:53:29،
35
22
دوستان اگر کسی اطلاع داره کدوم بانک سود بالاتری میده اسمشو بگه. بانک سپه سود 21 درصد به صندوق سرمایه گذاری میده ولی تو سایت صندوق نوشته سودش تضمین شده نیست و سهامداران در سود و زیان شریک هستن
علیرضا: 1394/12/2209:46:07،
35
20
والا به گفته مسئولان تورم پایین اومده ولی بازتابش تو زندگی ما هیچ تاثیری نداشته فقط در حد حرف هستش در اصل زندگی در شرایط سخت هدف مسئولانه که به امید خدا سریعتر محقق خواهد شد
محمد: 1394/12/2212:46:21،
18
27
اشتباه منفی دادم
حمید: 1394/12/2209:52:58،
23
30
ایرانجیب واقعا تازه فهمیدی صندوقهای سرمایه گذاری سود بالاتری میدن ؟!!!

تازه این سود سود قطعیه و همیشه یکی دو درصد بیشتر هم میدن
اشکان: 1394/12/2209:57:19،
44
28
همیشه اینجور مقالات رو کسی مینویسه که انگار خودش در مملکت دیگه ای زندگی میکنه.همه چی اینجا عالیه فقط نویسنده سعی داره مچ چند تا بانک بی تربیت رو بگیره که 1 درصد سود بیشتر به مردم فلک زده میدن.
عجبا: 1394/12/2211:05:27،
38
22
برای کسی که هم پول نقد داره هم ملک بازی برد برد هست برای
کسی هم که نداره فرقی نمیکنه هرچی میخواد بشه
پ.الف: 1394/12/2211:24:52،
19
27
آقای خبرنگار نویسنده مطلب و سردبیر محترم خبرگزاری
عالیجنابان،صندوق ها ،حساب نیستند
تحت نظارت سازمان بورس هستند و طبق.قوانین آن عمل میکنند
این صندوق ها سود کارکردشان در هر دوره را میدهند،نه مثل سود بانکی
علیرضا: 1394/12/2211:58:16،
25
40
دوستان موسسه ارمان داره مسیر مجوز رو طی میکنه ایا برای سرمایه گذاری قابل اطمینان هست؟
سلام: 1394/12/2213:13:12،
16
29
سلام دوستان
بانک ایران زمین تا چند وقت پیش صندوق سرمایه گذاری با سود 24.7 حساب باز میکرد
الان چند روزی هست که نرفتم
سوال کردید اونجا هم یه سری بزنید
M.m: 1394/12/2213:20:22،
51
30
پیشنهاد ب دوستان:اتو خدمت سایپا با سود ۲۸٪ اول هر ماه بحسابتون واریز میکنه و بهتر از بانکه.از مهر ماه تا حالا چندتا اسم نوشتم وسود ماهیانه رو هم با حساب در بانک صادرات دریافت کردم ،مورد تایید میباشد.بهترین سود ممکنه فعلا.
سلام: 1394/12/2217:03:54،
23
23
میشه لطفا بیشتر در موردش توضیح بدید؟ آدرس سایتش هم بفرمایید.
دلواپس کم عقل: 1394/12/2219:49:43،
27
19
من این طرحو نوشتم:
1-باید بری نمایندگی یه کپی شناسنامه+کارت ملی+یه فرم پر میکنی
2-سالی28درصد سود با سر رسید ماهانه سر هر ماه بانک شارژ میکنه کارتو
3-بیست روز بعد ثبت نام پستچی کارتو میاره جلوی در.کارت خرید صادراته ولی کارت به کارتم میتونی بکنی باهاش!!!!
4-سود از فردای روز ثبت نام محاسبه میشه(سود20روزم میدن)
5-تا لحظه ی پرداخت پول سودشو میدن(عااالیه.لازم نیست یکماه بخوابه پول)
6-من داخل همین ایرانجیب اشنا شدم با طرح

کاربر((محسن هستم))رو بخون دقیقا خودشم^-^
کندس: 1394/12/2221:16:12،
27
21
این طرح اتو خدمت سایپا که گفتی یعنی باید ماشین بخریم ؟ من سرچ کردم توی اینترنت فهمیدم باید ماشین بخریم خوب من ماشین نمی خوام . میشه بیشتر در باره این طرح توضیح بدین . ممنون .
دلواپس کم عقل!: 1394/12/2302:10:29،
28
25
iranjib چرا نظرمو که لینک گذاشتم رو تایید نمیکنی((از سایت خودت لینک دادم بازم تایید نمیکنی؟!!)).
دوستان برید ته صفحه ی همین سایت روی ((ارشیو اخبار))کلیک کنید بعد کلمه ی ((اتو خدمت))رو داخل کادر سرچ کنید.چهار-پنج تا خبر مربوط به طرح میاره اونی که تاریخش از همممه به روزتره با ایدی((محسن هستم))همه رو توضیح دادم.
نه عزیزم حق انصراف داره وتاروزی که پولو بدن سودش رو میدن.
اگه ماشینم گرون شه به قیمت سال۹۴میدن.سال بعد قطعا ماشین گرون میشه یه سودم رو ماشین میشه کرد.شما فرض رپ بزارید رو انصراف اصلا.امروز شیوا گفت سال اینده سه تا ده درصد ماشین گرون میشه.
کوروش: 1394/12/2214:53:44،
32
27
با سلام. دوستان لطفا در این آخرین روزهای سال تجربیات خود را به اشتراک بگذارید. الان کدام بانک یا موسسه افتتاح حساب روزشمار با بالاترین سود دارد؟
رضا: 1394/12/2218:51:57،
28
30
سلام. من چندروز پیش تو مشهد در بانک شهر حساب 22درصد باز کردم. حسابش ب همین شکل سهامی بود ولی سود روزشمار حساب میشه. بانک مهراقتصاد هم روزشمار 19درصد میده فقط باید حداقل موجودی 100هزار تومن داشته باشی.
دخالت: 1394/12/2311:35:54،
28
20
چیکار داری سود بیشتر میدن پول بیاد تو بازار تورم سر به فلک میکشه قیمتا بیشر میشه اقتصاد نابسامان کجا سرمایگذاری کنی بورس وابسته ضرر ده یا شرکت ایران خودرو و سایپا که کلاه سر مردم میزارن.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار