کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

یک انتخاب در محدوده 70 میلیون تومان در بازار ایران

کدخبر:۲۰۶۵۰جمعه، ۲۱ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۷:۵۴۹۵۳۹ بازدید

دیگر لازم نیست بگوییم بسترن B50F چیست و کدام کارخانه آن را تولید می کند و چند تومان می ارزد. هر چه باشد بیش از یک سال است که این خودرو ...

دیگر لازم نیست بگوییم بسترن B50F چیست و کدام کارخانه آن را تولید می کند و چند تومان می ارزد. هر چه باشد بیش از یک سال است که این خودرو به جاده های ایران آمده و مشتریانی به آن اعتماد و این روزها فاو بسترن b50F را به عنوان خودرو برای خود انتخاب کرده اند. گذر زمان نشان می دهد، یک سال گذشت از زمانی که بسترنی را از گروه بهمن تحویل گرفتیم و دل به خیابان های تهران و جاده های ایران زدیم.

سفرها با آن کردیم از تهران تا شیراز را بدون وقفه با خودرویی چینی رفتیم. شاید بد نباشد لحظه هایی را که در یک سال با این خودرو گذراندیم را به رشته تحریر در آوریم و حقایقی را عنوان کنیم که در هیچ کاتالوگ و تست خبری به آن اشاره نمی شود. پس در این بخش زندگی با بسترن B50F را توصیف می کنیم که 26 هزار کیلومتر راه رفته است و شاید حرف های ناگفته زیادی را داشته باشد.

– واقعا بسترن B50F مزدا3 چینی است؟

نتیجه یک سال رانندی با فاو بسترن B50F


این سوال همیشه توسط خریداران بسترن مطرح می شود و از جانب برخی تندروهای بسترن سوار هم تایید می شود. ولی واقعیت چیست؟ کمپانی FAW را اولین خودروساز چین اعلام می کنند که بیشترین افتخارات صنعت خودرو چین را رقم زده است. این کمپانی در دوره های مختلف همکاری هایی را با بزرگان خودروسازی جهان از جمله فولکس واگن، مزدا، تویوتا و… شکل داده است که تا به امروز ادامه دارد. در زمان های مختلف خودروهایی مثل تویوتا پرادو، کمری، کرولا، پاسات، مزدا۳، مزدا۶ و… در خطوط تولید این شرکت ساخته می شدند و هنوز هم در حال مونتاژ هستند. برخی فکر می کنند، خودروهای معروف که در فاو تولید می شوند، مخصوص بازار چین بوده و به جایی صادر نمی شوند. ولی جالب است بدانید که عمده این محصولات صرفا جهت صادرات از چین بوده و به کشورهای صاحب تکنولوژی به عنوان محصول مورد تایید کمپانی مادر فرستاده می شود. فاو بسترن B50F خودرویی است که بر روی پلت فرم مزدا۶ طراحی شده است و مهندسان مزدا و فاو در تغییرات این خودرو دخیل بوده اند. پلتفرم B50 و B50F برای مزدا6 نسل اول است که در سال 2002 به بازار جهانی معرفی شده است.

وقتی اطلاعات ریز روی قطعات بدنه و فنی بسترن را می بینید و به گواهی نامه (Certificate) آن مراجعه می کنید، می بینید که ورودی و خروجی سیم ها، محل اتصال قطعات، نقاط جوش و… مانند مزدا لحاظ شده است و گاهی نام مزدا۶ GG در آن نوشته شده است. با توجه به مستندات موجود در فاو چین، می توان فهمید که خود مزدا هم طراحی این خودرو دخیل بوده است. به غیر بحث پلتفرم و بدنه، موتور این خودرو که در مدل B50F 1.8 لیتر حجم دارد، از سری L مزدا بوده که ۱۴۲ اسب بخار را با گشتاور ۱۷۲ نیوتون به چرخ های جلو منتقل می کند. نام این موتور هم با عنوان مزدا ثبت شده است و فقط نام تحت لیسانس برای آن آورده نشده است. همین الفاظ اداری و سابقه مزدا نشان می دهد که خود این کمپانی مطرح ژاپنی هم از این موتور تا سال 2012  در خودروهای خود استفاده می کرده است. گیربکس Aisin این خودرو هم از طرف مزدا به فاو معرفی شده است. Aisin کمپانی گیربکس ساز ژاپنی است که برای تویوتا، آلفارومئو، سانگ یانگ، هیوندای، کیا، کرایسلر، فیات و… گیربکس خودرو طراحی کرده است و مدل AF21 را برای بسترن B50F به فاو داده است. این نکات که به راحتی قابل تحقیق و استناد است نشان می دهد که فاو در ساخت B50F نهایت دقت لازم را برای ساخت مزدا6 چینی کرده است و دقیقا همین لفظ مزدا۶ چینی درست است. زیرا بدیهی است که مزدا۶ ژاپن با نمونه چینی متفاوت است و به مراتب می تواند بهتر باشد. همان طور که از دید عموم هیچ کره ای به پایه ژاپنی ها و آلمانی ها نمی رسد، مطمئنا یک چینی هم به پای ژاپنی و کره ای نمی رسد. پس می توان گفت که اصول بسترن B50F با مزدا6 یکی است، ولی باید ذکر کرد که اگر به هوای مزدا۶، بسترن می خرید، بدانید که سوار بر نسخه چینی هستید.

– از 0 تا 26 هزار کیلومتر چه گذشت؟


نتیجه یک سال رانندی با فاو بسترن B50F

از صفر که نمی شود گفت. ۸۰۰ متر تا دم در ستاد تحویل گروه بهمن راه آمده بود. پس می شود گفت که ۲۵ هزار و ۹۹۹ کیلومتر و ۲۰۰ متر با آن تجربه داریم. ولی همین مقدار رانندگی که در شب و روز، سرما و گرما، آرام و سریع انجام شده است، می تواند تجربه ای به نسبت کامل را در میان بگذارد. وقتی دسته دنده را در حالت D قرار می دهید، خودرو در زمان معقول شروع به حرکت می کند. نمی توان گفت که چقدر سریع از N به D واکنش نشان می دهد و نه می شود بیان کرد که کند است. پدال گاز خودرو واکنش خوبی را از خود نشان می دهد و در هر لحظه می تواند دور موتور را در کمترین زمان پر کند. نزدیک شدن به دور موتور هفت هزار، کار سختی نیست، ولی به خاطر اینکه خودرو در روزهای اول آب بندی نشده بود و گوشه چشمی به چینی بودن آن داشتیم، زیاد به موتور فشار نمی آوردیم. ولی در بعد از ۱۲۰۰ کیلومتر رانندگی دیدیم که باید ذهنیت چینی را از روی موتور B50F بر داریم و کمی فشار را با پدال گاز به آن وارد کنید.

صدا موتور این خودرو در دورهای بالا کاملا شبیه مزدا است و همین صدا باعث می شود که دوست داشته باشید، در هرلحظه گازی به این خودرو چینی بدهید. هماهنگی گیربکس شش سرعته اتوماتیک با موتور ۱٫۸ لیتری را می توان ارثیه مزدا برای فاو دانست. همیشه این ذهنیت افت کیفیت چینی در زمان کوتاه مدت را گوشه ذهن خود نگه داشتیم و با حساسیت بیشتری واکنش های گیربکس را بررسی می کردیم .جالب بود که در این مدت افتی را در عملکرد گیربکس ژاپنی بسترن نمی دیدیم و با حالتی ثابت خدمت رسانی می کرد. خروجی هوای موتور بسترن B50F با دو اگزوز از زیر سپر عقب نمایان است. این سبک خروجی هوا هم به دست مزدا شکل گرفته است و حتی طول لوله های متصل به شکلی است که مزدا از آن ها استفاده می کند. همین دقت در رعایت اصول مزدا باعث شده که آوانس و ریتارد موتور به خوبی انجام شود و واکنش آن که باید با خروج دود همراه باشد، به درستی توسط منیفولد و اگزوزها انجام شود. بدیهی است که در کنار کارایی این دو اگزوز، فاو خواسته است که کمی ظاهر خودرو اسپرت تر کند. روزهای اول، کسی B50F را با دو اگزوز می دید، فکر می کرد که حداقل موتور این خودرو دو لیتر به بالا است.

البته این نگرش را می توان به اطلاعات قدیمی برخی افراد ربط داد که هنوز فکر می کنند، هر چه حجم موتور بیشتر، قدرت هم بالاتر! فرمان بسترن از نوع هیدرولیکی بوده که در سرعت های بالا حالت سفت تری را به خود می گیرد. ولی مسئله اینجاست که جای خالی یک فرمان با کمکی برقی در آن احساس می شود. زیرا در ترافیک های سنگین، هرچه قدر هم که فرمان هیدرولیک نرم باشد، ولی نمی تواند سهولت رانندگی با فرمان برقی را به راننده منتقل کند. ولی در سرعت های بالا و متعارف جاده ها می توان گفت که فرمان B50F عکس العمل های راننده را به درستی به چرخ ها وارد می کند و خستگی را ایجاد نمی کند. صندلی های خودرو به صورتی طراحی شده تا بتواند در سفرهای طولانی پشت زانو را در خود جای دهد و خستگی را به حداقل برساند. ولی انگار مهندسان مزدا و فاو برای B50F یادشان رفته است که حداقل برای صندلی راننده تنظیم گودی کمر دستی بگذارند. چون در برخی سفرها که منجر به رانندگی بیش از هشت ساعت بدون توقف می شد، کمبود حالت تنظیم گودی کمر احساس می شود. نه در سفرهای هشت ساعته، بلکه در سفرهای دو ساعته که کمی جاده ناهموار و کسل کننده باشد، نبود این سیستم باعث می شود که برای افرادی با وزن بالا ۸۵ کیلوگرم و درشت هیکل کمی خسته کننده باشد. صندلی راننده با اینکه شش حالته برقی است، ولی جای خالی تنظیم زاویه کف صندلی در آن احساس می شود.

سیستم تهویه خودرو در این ۲۶ هزار کیلومتر عملکرد خوبی را داشته است، ولی باید گفت که کاش تهویه صورت را برای سرنشینان عقب را قرار می دادند. با اینکه تهویه برای ردیف عقب از زیر صندلی های جلو توسط دریچه مجزا انجام می شود، ولی نیاز به تهویه صورت در فصل های گرم در مناطق میانه و جنوبی کشور احساس می شود. از طرفی شیشه های سفید خودرو در مقابل آفتاب سوزان واقعا رنج آور است و آدم را به نصب شیشه دودی وادار می کند. کیفیت متریال داخلی بسترن در سطح خوبی قرار دارد و اگر شرایط این را داشته باشید که با خودروهای جدید الورود چینی سر و کله بزنید، به راحتی می توانید به این نتیجه برسید که بسترن B50F یکی از بهترین کیفیت ها را دارد. در کنار کیفیت خوب قطعات، رنگ کِرِم رنگ چرم و قسمت پایین رودری ها و داشبورد باعث می شود که در مدت زمان کوتاه اتاق خودرو کمی چرک مرده شود و اگر راننده حساس و تمیزی باشید، باید هر هفته با کف و اسکاچ اتاق خودرو را بسابید. ولی راه حل ساده بخاطر نبود تنوع رنگ داخلی این است که یک روکش فابریک برای B50F بگیرید و حدود ۴۰۰ هزار تومان هزینه کنید. البته در حین خرید روکش باید دقت داشته باشید که جای باز شدن ایربگ های جانبی جلو روی صندلی راننده و شاگرد تعبیه شده باشد تا در صورت بروز حادثه، ایربگ های جانبی واکنش طبیعی خود را داشته باشند. وقتی بحث ایمنی می شود، چهار ایربگ، سیستم کنترل هرزگردی و پایداری، ترمزهای ABS و EBD و BA و شاسی اتاق طراحی شده با سه اتصال H شکل خود را نشان می دهند. اگر اخبار را دنبال کنید، تا به امروز حداقل سه دستگاه بسترن B50F از زوایای مختلف تصادف شدید داشتند و در این حوادث کسی آسیب جدی ندیده است. در بررسی این حوادث اثبات شد که عملگرهای خودرو واکنش خوبی را دارند. به عنوان مثال در نمونه واژگونی بسترن که فشار از بغل به خودرو وارد شده بود، پشت سری های فعال، طبیعی عمل کرده بودند و تنها ایربگ های جانبی باز شده بودند.


نتیجه یک سال رانندی با فاو بسترن B50F

در این مدت که سوار بر بسترن بودیم، هر صدایی که از خودرو بغلی هم می آمد، از همین بسترن می دانسته ایم. چون ذهنیت بی کیفیت بودن چینی ها را با خود در گوشه فکر خود داشتیم. ولی با گذر زمان این مسئله کمرنگ شد، ولی از بین نرفت. به عنوان مثال کیفیت رنگ خودرو در حد خوبی قرار دارد، ولی نمی توان کیفیت رنگ سپرهای آن را تحسین کرد. مونتاژ خودرو آنچنان عالی انجام نشده که نخواهید در صورت مشکل درب ها را ریگلاژ کنید. در اتاق خودرو هم برای برخی مالکین صدای درب جا کارتی مشکلی است که با کمی کلنجار رفتن با آن حل می شود و در اصول کاری خودروسازان به مشکل سرهم بندی معروف است. ارتفاع کم خودرو در صورت پر بودن ماشین کمی اذیت کننده بود و باید رمپ پارکینگ و دست اندازها را با احتیاط رد می کردیم. ولی واقعا این نیست که بسترن ارتفاع کم و آزاردهنده ای دارد و در هر صورت خود را به آسفالت خیابان های پر دست انداز می چسباند. اتفاقا اگر هوس کرده باشید که بسترن را در محیطی آرام به مدت یک هفته پارک کنید، مثل پارکینگ راهنمایی رانندگی!، رسیدن به سرعت ۲۱۵ کیلومتر بر ساعت را با چهار سرنشین می توانید از صدقه سری ارتفاع کم B50F و ضریب درگ عالی آن بدانید.

در حالت S هم که باشید واکنش های گاز به مراتب بهتر شده و شما را برای رسیدن به سرعت های بالای ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت کمک می کند. در رانندگی شب، نور چراغ های بسترن در حالت فابریک هم عالی عمل می کنند. نور پایین و بالا این خودرو توسط لنز به جاده تابانده می شود و اگر لامپ زنون را به صورت اصولی روی آن نصب کنید، بازه خوب و ملایمی از نور سفید را در جاده خواهید داشت. در سرعت کمتر از ۴۰ کیلومتر بر ساعت هم با راهنما زدن در شب، چراغ مه شکن سمت راهنما روشن شده و دید بهتری را در چرخش به شما می دهد. البته در بازار چین امکان سفارش سیستم چرخش اتوماتیک چراغ در سر پیچ برای بسترن B50F وجود دارد. کامپیوتر سفر این خودرو سیستم محاسبه میانگین مصرف سوخت را ندارد و گزارش لحظه می دهد. برای همین باید مصرف سوخت میانگین را با ماشین حساب بسنجید. باک ۶۰ لیتری بسترن که اکثرا بیش از ۵۵ لیتر را به آن بنزین نزدیم و در سفرهای طولانی یار مناسبی به حساب می آید. در جاده B50F مصرف سوخت بین ۶٫۱ تا ۷٫۲ لیتر را برای ما داشت و در شهر بین ۹ تا ۱۱ لیتر بنزین مصرف می کند.

نتیجه یک سال رانندی با فاو بسترن B50F

خدمات بسترن B50F در نمایندگی ها با نرخی مناسب انجام می شود و سرویس تعویض روغن و فیلتر که هر پنج هزار کیلومتر الزامی است، بین ۱۴۹ هزار تا ۲۱۲ هزار تومان با توجه به نوع روغن مجاز هزینه دارد. عموما هم نمایندگی مرکزی گروه بهمن در کیلومتر ۱۳ جاده مخصوص تهران-کرج، خدمات خوبی را ارائه می دهد و اکثر قطعات لازم این خودرو را در نمایندگی موجود دارد.

نتیجه گیری کلی:

نتیجه یک سال رانندی با فاو بسترن B50F

26 هزار کیلومتر با بسترن B50F رانندگی کردیم و توقع داشتیم امروز 180 درجه با سال گذشته خود فرق داشته باشد. ولی می بینیم این اتفاق صورت نگرفته و هنوز رانندگی با آن لذت بخش محسوب می شود. شاید برخی مشتریان مشکلاتی با این خودرو داشتند، ولی با کمی تحقیق می توان فهمید که بعضی از مشتریان خودروهای خارجی هم امروز با ماشین های خود مشکلاتی، هرچند کم دارند. بسترن B50F را در حد یک خودرو چینی قبول می کنیم و نه بیشتر. ولی با آن به این باور می رسیم که صنعت خودرو چین پیشرفت کرده است و هر سال آن با گذشته اش تفاوت و پیشرفت فنی دارد. بی شک صنعت خودرو چین امروز از خودروسازان ایرانی جلو زده است و بسترن را می توان نمونه ای خوب از این صنعت نو پا خودروسازی دانست. امیدواریم این گزارش ها باعث شود که مالکین خودروهای مختلف دست به قلم شوند و تجربه ماه ها و سال ها رانندگی خود را به اطلاع سایر مخاطبان خودرو دوست برسانند. 


حسین دلاور- گروه مستند اسب بخار

بلیط هواپیمادیدگاه ها

علي: 1394/12/2110:59:21،
167
42
جان خودم همين ديروز يدونشو ديدم كاپوت بالا زده بود، خراب شده بود توي سر بالايي جاده شيراز مرودشت
سینا: 1394/12/2114:15:15،
116
45
سال 91 مگان فرانسه گرفتم 31 تومن با 18 تومن وام سایپا هنوزم دارمش
اخه کی 70 ملیون میده به این خودروی چینی
نیما: 1394/12/2116:12:19،
132
30
26 هزار کیلومتر با پلاستیک صندلی رانندگی کرده بودی ؟!
فقط تحریم: 1394/12/2116:37:38،
82
31
حداکثر قیمت این ماشین 30 میلیونه، بقیش پول زوره که حضرات از ملت بدبخت می گیرن، پس نمیخریم تا قیمتها واقعی و عادلانه شود......اگه تحریم مردمی نبود دولت تن به پرداخت وام 25 میلیونی نمی داد، پس برای شروع خوب بود، آنقدر تحریم خودرو رو ادامه میدیم تا دولت و خودروسازان و مافیای واردات به خواست مردم احترام بگذارن و تعرفه واردات رو بردارن....
چرایی: 1394/12/2119:48:24،
42
24
اومده بود
ماشین را تست کنه و توضیح بده
یا پلاک را
پز بدهد


بقیه جاها
پلاک را پاک میکنین
اما اینجا !!!!!
a: 1394/12/2205:13:54،
32
30
هر وق قیمت سمند شد 15تومن این هم میشه 30 تومن
مهدی: 1394/12/2718:11:46،
7
7
این ماشین موتورش 1500سی سی است درسته
مهدی: 1394/12/2111:02:08،
75
28
خب معلومه، هفتاد میلیون تومان، باید هم این آپشن ها رو داشته باشه!!!

چیزی که برای ما مهمه، شرایط خریدشه،
شرایط!!!
حسن: 1394/12/2111:06:01،
94
64
خدايي طراحي جلوش قشنگه
مدونا: 1394/12/2111:15:50،
98
63
اشغاله
Sina: 1394/12/2111:22:07،
73
88
از نظر طراحی خیلی خوب کار شده، تکنولوژی مزدا رو هم با خودش داره، از معدود چینی هایی هستش که از زمان مونتاژش به دلم نشسته !!! ولی مزدا ۳ نیو دست دو رقیب مستقیمش هستش تو این قیمت... یه سوال : این ماشین با گیربکس و موتور ژاپنی و پلتفرم مزدا ارزش خرید دارد + ندارد - ؟؟؟
متنفر از خودرو چيني: 1394/12/2111:25:13،
129
38
همين ماشين و الان اگه بخواي بفروشي ٥٠ تومنم ازت نميخرن
آرش: 1394/12/2118:23:29،
43
20
من چینی داشتم ماشینای بدی نیستن نسبت به ایرانیا اما فروششون خیلی سخت و زیر قیمت
سعید: 1394/12/2111:25:30،
66
102
از حق نگذریم یکی از زیباترین خودروهای موجود در جاده های ایران است. با گذشت زمان این خودرو با تیراژ بالایی خودش را به جاده های ایران تحمیل خواهد کرد. و یکی از معدود چینی های ماندگار در ایران خواهد بود
امین: 1394/12/2111:29:25،
96
28
اصلا نمیشه این ماشین رو با خودروهای لوکس اروپایی و امریکایی مقایسه کرد اما میتونیم بگیم خیلی بهتر از اشغالای ویران خودرو و سایپا_(تابوت متحرک)هستش.حداقل امکانات رفاهی خوبی توش گذاشتن و میشه در حد نرمال باهاش لذت یه رانندگی خوب رو تجربه کرد.
سلام جناب دلاور: 1394/12/2111:55:25،
96
53
به نظرتون انتخاب بین
لیفان ۸۲۰ +
و
بسترن _
کدام منطقی تره؟
abcdeova: 1394/12/2114:07:09،
61
36
من جای شما باشم با 80 -85 تومن یه الانترای کارکرده میخرم یا اگر تمایل به خرید اتومبیل صفر دارید JAC S5 گزینه معقولتریه.
کارمند: 1394/12/2112:13:19،
84
30
آنچه که گفتید فقط تعریف وتحسین بود ولی چند مسأله اساسی رو ذکر نکردید:
1- تست ایمنی این اتومبیل در چین چهار ستاره ایمنی را نصیبش کرده که در حد MVM315 می باشد این در حالیست که ماشینهای ارزانتر از اون همشون 5 ستاره رو بلامنازع گرفتند. JAC j5, Brilliance 230, Geely Emegrand, Zoty Z300, Geratwall Voleex C30, Changan EADO
2- تست کیفیت استاندارد هم که یک ستاره بهش داده
3- کمبود نمایندگی و خدمات پس از فروش و عملکرد ضعیف بهمن موتور در شهرستانها
شهرام: 1394/12/2113:20:04،
41
35
دوست عزیز برلیانس اصلا تست تصادف روش انجام نشده اونوقت شما از کجا میگی 5 ستاره گرفته !؟
کارمند: 1394/12/2114:04:35،
29
36
دوست عزیز Brilliance 320, 330 تست تصادف نشدند ولیBrilliance 230 با امتیاز بالایی 5 ستاره رو گرفته. یه جستجو بکنید
فرشيد: 1394/12/2209:40:18،
25
21
با سلام ، به اطلاع دوستان برسونم 1- روش ستاره گرفتن تو بحث ايمني خودرو مبحث پيچيده اي داره كه گاها با نصب يه كيت بوق نبستن كمربند ايمني امتياز ايمني ماشين تغيير مي كنه و اينكه اين 5 ستاره اس و اون 4 ستاره تاثير آنجناني نخوواهد داشت چون الزامات اوليه ايمني به خصوص ايربگ و تست هاي تصادف رو ok كرده .
2- روش ستاره دادن هم به كيفيت خودروها در ايران جيب در چند مقاله توضيح داده شده و شاخص مناسبي با توجه به بازه هاي مختلف قيمتي خودرو نيست كما اينكه در آخرين ارزشيابي آسا 2 ستاره كيفي رو بدست اورد .
3- تو بحث خدمات هم فكر كنم مزدا يدك يكي از اولين ها تو خدمات پس از فروش بوده كه اين رو تو سواري مزدا3 ، ميتسوبيشي پاجرو و ايسوزو ثابت كرده .
با سپاس
حسن: 1394/12/2112:16:32،
67
24
تو این مملکت هم باید ماشین آشغال سوار شیم و هم مطلب بخونیم.
حسن: 1394/12/2120:41:42،
23
23
پیشنهادم به ایرانجیب اینه که اگه بخشی از جمله رو سانسور میکنه بجاش خط تیره یا نقطه چین بذاره. اینکه جمله جدیدی از خودش بسازه درست نیست.
amir: 1394/12/2112:17:06،
55
25
بنظرم ارزش خرید نداره محصولات مثل تیوولی یا ام جی خیلی بهتر باشه حتی ماشینای دست دوم چون بازار دست دومش اصلا خوب نیس
ehsan: 1394/12/2112:19:00،
63
38
بدرد نمیخوره .. 70 تومن میرم مگان دست دوم میخرم
ایرانی با عشق: 1394/12/2117:08:26،
39
23
پسرعموم مدل 2006 60 تا کارکرشو فروخت 43500 باسیستم حرفه ای
گفت خرجش بالاست.یکسال دنبال زه کنارش بود و 70 هم مایه ش بود ودزدم یه بار ضبطشو بردو سیمشو قیچی کرد و ماشین دیگه روشن نشدو بیش از یک میلیون هزینه کردو و دو هفته خوابید تا کدش ریست بشه و کلافش کرد و بعدش فروخت
منطق: 1394/12/2112:21:32،
62
25
ایران جیب گرامی تا فردام اگه تعریف و تمجید کنی بازم فایده نداره انصافا حیف 70 میلیون پول بی زبون نیست برای یه خودروی چینی که صاحب اول و اخرش خودتی
Xbm: 1394/12/2112:26:48،
59
43
کلا ذات ماشین چینی همینه :
هرکی داره راضیه، هرکی نداره ناراضیه و غر میزنه!
Ali: 1394/12/2112:36:53،
38
26
چه پلاكىى به به
مجید: 1394/12/2112:41:22،
33
27
خب که چی....
احمد: 1394/12/2112:48:10،
61
21
سخنی با مدیران خودروساز کشور: چطور است که شرکتی به نام
FAW با کمتر از بیست سال سابقه چنین خودروی زیبا و با امکانات
فول و اتومات را از ان سر دنیا به کشور ما صادر می کند با قیمت نهایی 75 میلیون تومان دست مصرف کننده ایرانی می رسد اما دنا
گیربکس و موتور معمولی و بی کیفیت و حداقل امکانات باید 45 میلیون تومان قیمت گذاری شود.!؟انحصار و ناکارامدی تا کی.!؟
توضیح: 1394/12/2116:38:53،
34
26
البته 75 میلیون دو برابر قیمت واقعی این ماشین است
حیدری : 1394/12/2112:53:48،
41
26
تبلیغ خوبی بود.!.!!
عماد74: 1394/12/2114:10:06،
31
37
خب عاااقایون.....عزیزان و برادران....بااین قیمت اگ بخوام پول بدم ک میدم کیا سراتو 2014 دوهزار سیسی و با شیفتر پشت فرمونش پرررواااززز میکنم که....یا حتی با یککم سرکیسه رو سل کردن میتونم مدل 2016 البته هزاروششصدشو سوار شم ک چره ی واااقعن بهتری داره و صد البته کیفیته بهتر...البته بااین پول میشه شاسی بلند اس 5 رو هم سوار شد...اینم چینی اونم چینی ولی لااقل اس 5 شاسی بلند که هست که..بسترن اتفاقا اصلا ارزش حرید نداره
پاسخ به عماد: 1394/12/2207:15:22،
24
25
خواهشا یک سر به سایت با ما بزن ارزانترین سراتو 2000 سال 2014. با قیمت ناقابل 96،500 گذاشته یعنی 20 میلیون ناقابل گرونتر!
رضا: 1394/12/2114:44:45،
34
51
من این خودروراازنزدیک دیدم بسیارطراحی زشتی داره باارتفاع کم اصلا ارزش خریدنداره بااین پول مگان دست دوم بسیارباارزشتره دست دوم این خودروفروشش باخداست
ارمیا: 1394/12/2115:00:03،
23
30
دوستان انتخاب کنید s5 جک یا بسترن
ugd: 1394/12/2116:54:32،
45
27
با هفتاد میلیون یک سراتو دستی بگیر ..چینی صاحب اول واخرش خودتی
امیر: 1394/12/2117:44:20،
41
30
خطاب به رضا: شما این خودرو را از نزدیک دیدید و زشت بود.!! اتفاقا
برگ برنده این خودرو , طراحی زیبا و به روز ان است. حداقل از مگان
قدیمی به روزتر است.بهتر است منصفانه نقد کنیم.
اشکان شهبازی : 1394/12/2123:02:07،
28
21
همین ماشین چینی الان که بعضی ها اه اه میکنن تا 5 سال دیگه خودشون براش به به میکنن
مهدي: 1394/12/2200:56:16،
18
26
ماشين خوبي هست و فضائ كافي و استاندارد براي يك خانواده پنج نفره داره،نسبت به قيمته كيفيت قابل قبول و مناسبي داره، فضائ زياد صندوق و اتاق و كيفيت خوب متريال استفاده شده قابل توجه است،ايمني خودرو و كيفيت ترمز عالي هست ،برخي مشخصات از كره أي هم بهتره
sam: 1394/12/2209:35:36،
25
19
تو اين مملكت كارمون شده يه جنس آشغال از روي اجبار ميخريم. بعدش واسه اينكه ته دلمون از اين كلاه گشادي كه سرمون رفته نسوزه ميريم هي مطلب ميخونيم و كامنت ميزاريمو و ... تا به خودمون بقبولونيم كه سرمون كلاه نرفته!!
عااااااااااشق خودمونم به خدا
يني پت و مت جلومون لنگ انداختن

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - شهریور 96
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
شرایط فروش هیوندای اکسنت شرکت کرمان موتور برای اولین بار اعلام شد + قیمت قطعی
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
آغاز دور جدید فروش فوری پژو 207 اتوماتیک جدید - شهریور 96
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
شرایط پیش فروش جدید محصولات ایران خودرو - شهریور 96
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
شرایط جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - شهریور 96
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
نرخ‌های جدید سود بانکی اعلام شد
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما