کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

فروش دلار از 3 جناح

کدخبر:۲۰۵۷۶چهارشنبه، ۱۹ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۳:۱۸:۴۷۲۰۶۳ بازدید

سه‌شنبه، فروش متراکم ارز از 3 مسیر موجب شد که دلار با 15 تومان کاهش به قیمت 3 هزار و 415 تومان برسد. این رقم برای آخرین بار در پنجم ...

سه‌شنبه، فروش متراکم ارز از 3 مسیر موجب شد که دلار با 15 تومان کاهش به قیمت 3 هزار و 415 تومان برسد. این رقم برای آخرین بار در پنجم مهرماه سال جاری ثبت شد. فعالان اقتصادی «عرضه ارز مداخله‌ای از دبی»، «عرضه شرکت‌های تجاری در انتهای سال» و‌ «عرضه ارز توسط معامله‌گران سکه» را 3 مسیر فروش ارز عنوان کردند. مسیرهایی که در نهایت موجب شد رکورد کاهشی 5 و نیم ماهه ثبت شود. عرضه ارز انباشته شده به اندازه‌ای شدید بود که تقاضای برخی معامله‌گران دلار نیز نتوانست مانع افت آن شود.

سه‌شنبه، عرضه متراکم ارز از سه مسیر موجب شد که قیمت دلار یک رکورد کاهشی 5و نیم ماهه را ثبت کند. در چهارمین روز هفته، شاخص ارزی 15 تومان از ارزش خود را از دست داد و به قیمت 3 هزار و 415 تومان رسید، رقمی که کمترین قیمت آن از 5 مهر 94 بود. به‌نظر می‌رسد در 2 روز گذشته سمت عرضه در بازار نسبت به تقاضا از قدرت بیشتری برخوردار بوده و همین عامل قیمت را در مسیر نزولی قرار داده است. روز گذشته سمت عرضه ارز از سه مسیر تقویت شد: 1- عرضه رسمی از دبی. 2- عرضه شرکت‌های تجاری در انتهای سال و 3- عرضه ارز از سوی معامله‌گران سکه.

به گزارش ایران جیب به نقل از دنیای اقتصاد، عرضه ارز از سوی معامله‌گران سکه در روز سه‌شنبه موجب شد که با وجود افزایش اونس در بازارهای جهانی،‌ قیمت فلز گرانبهای داخلی تنها 3 هزار تومان افزایش را تجربه کند و به قیمت یک میلیون و 16 هزار تومان برسد. عرضه ارز در روز سه‌شنبه به حدی متراکم بود که تقاضای برخی معامله‌گران دلار نیز نتوانست مانع افت دلار شود. سه‌شنبه عرضه ارز از سه مسیر صورت گرفت. اولین مسیر، عرضه حواله درهم در بازار دبی بود. به گفته فعالان، در سومین روز هفته، تحت تاثیر عرضه ارز در دبی توسط یکی از بانک‌های دولتی، نرخ حواله درهم در مسیر کاهشی قرار گرفت و اثر آن به سرعت در بازار تهران انعکاس یافت. دومین مسیر عرضه ارز از کانال شرکت‌های تجاری بود. به گفته فعالان، این دسته به‌منظور تسویه حساب‌های پایان سال خود نیاز به ریال دارند و در نتیجه، سعی می‌کنند ارز انباشته خود را به ریال تبدیل کنند. مسیر سوم عرضه ارز از سوی بازیگران بازار همسایه صورت گرفت. به گفته حاضران در بازار، معامله‌گران سکه با توجه به رشد اونس در بازارهای جهانی وارد بازار دلار شدند. به‌نظر می‌رسد، ‌خریداران سکه انتظار ادامه افزایش اونس را نداشتند؛ در نتیجه، سعی کردند با عرضه دلار از ضرر خود جلوگیری کنند. ورود ارز انباشته شده به بازار از 3 مسیر و عرضه شدید موجب شد که قیمت دلار روز سه‌شنبه به کمترین قیمت خود از اوایل مهر 94 برسد. صفت «شدید» از این جهت اطلاق می‌شود که در بازار خبری وجود داشت مبنی‌بر اینکه روز شنبه یک نفر از معامله‌گران فردایی تقاضای دریافت 5 میلیون دلار ارز خریداری شده خود را کرده است. به گفته برخی از فعالان بازار، در کمتر از 40 دقیقه تقاضای مطالبه شده تامین شد؛ ‌حتی عرضه چنان زیاد بود که توانست تقاضای باقی‌مانده را نیز پاسخگو باشد.

این اتفاق را می‌توان «مشت نمونه خروار» در نظر گرفت؛ یعنی وقتی که یک تقاضای کلان در مدت کوتاهی پاسخ داده شده است، پس برای پرداخت تقاضاهای ریزتر نیز در بازار مشکلی وجود ندارد. تراکم عرضه ارز را از سمت تقاضا نیز می‌توان توضیح داد. از گفته‌های فعالان می‌توان به این نتیجه رسید که سمت تقاضا در بازار ارز با سه رفتار مواجه بود. اولین رفتار به معامله‌گران ارزی مربوط بود که دو بار به‌منظور خرید دلار در کف قیمت وارد بازار شدند، اما هر دو بار قیمت به محدوده پایین‌تری وارد شد. پایین آمدن دلار با وجود تقاضای معامله‌گران نشان‌دهنده قدرت سمت عرضه بود. دسته دوم تقاضای بازار مربوط به تقاضای مسافرتی بود که به دو بخش تقسیم می‌شوند: اول تقاضای محدود و دوم تقاضای متوسط. به گفته فعالان، تقاضای متوسط مسافرتی از دو هفته پیش وارد بازار شد و به آن پاسخ داده شد، اما تقاضای ریز معمولا در هفته آخر اسفند وارد بازار می‌شود. دسته سوم تقاضا هنوز وارد بازار نشده است و به‌واسطه کاهش روزهای اخیر در انتظار رسیدن این ارز به نقطه کف قیمتی در کانال پایین‌تر است.

 
بلیط هواپیمادیدگاه ها

help: 1394/12/1903:21:45،
31
18
تحلیلت منو کشته یعنی!!
پیشنهاد: 1394/12/1907:20:13،
42
27
کافیه یکی از مقامات دولتی دهان باز کند(مهم نیس چی میگه) دلار میره رو به فلک
مقتصد: 1394/12/1914:23:14،
14
21
چطور متوجه نشدی ؟ به نقل از متن مقاله
"با افزایش عرضه ارز در دبی توسط یکی از بانک‌های دولتی، نرخ حواله درهم در مسیر کاهشی قرار گرفت"
احسان: 1394/12/1904:08:52،
24
82
دلار برای عید 3650وبعد عید زیر 3400
فرزاد: 1394/12/1908:29:42،
51
20
یعنی میگی تا 10 روز دیگه دلار 250 تومن میره بالا ؟؟ نکنه خدای نکرده قراره جنگی تحریمی چیزی بشه و به بقیه نمیگی !!!
وحید: 1394/12/1909:04:19،
47
25
خواب دیدی خیر باشه.

شما با همین تصور برو دلار بخر تا بیشتر سود کنی.
افروز: 1394/12/1905:54:22،
66
32
نجات مردم کم درامد برای رفاه حداقلی با کاهش دلار محقق خواهد شد به جهنم ک تجار ضرر میکنند
حسن: 1394/12/1910:08:38،
25
13
میدونی چرا ضرر میکنن؟ چون دلارشونو که میارن تو نمیتوونن 3700 بفروشن به خلق الله و از سود ضرر میکنن . چیزیکه فقط تو ایران با این نابغه های اقتصادی بوجود میاد که خود دولت شده دستفروش . البته دو دولت گذشته اینکار رو شروع کرد
عاقل: 1394/12/1912:08:47،
22
24
قربونت برم پایین آمدن دلار شاید کمک کند حقوق بگیر جماعت ارزش درآمدش بالا رود !!! اما بیشتر کمک میکند زودتر بیکار شود با پایین آوردن زورکی نرخ ارز درآمدهای مردم بالا که نمیرود هیچ توان تولید داخلی کاهش میابد و به وارد کننده صرف تبدیل میشویم !!فقط محض اطلاع دوستان عرض میکنم هر کالایی که در داخل کشور تولید شود تقریبا 4 برابر و یا بیشتر از نمونه خارجی تمام میشود البته به شرطی که مونتاژی(وارداتی) نباشد در نتیجه شما اگر فکر میکنید مشکلات با کاهش نرخ دلار حل میشود درست ماجرا بر عکس است و نرخ دلار حداقل باید بالای 10000 تومان باشد تا اقتصاد به تعادل نسبی حداقلی برسد بنابراین برای خروج از رکود دیر یا زود منتظر پاره شدن زنجیر نرخ ارز باشید.
ایرانی: 1394/12/1908:23:49،
26
23
چقدر دلار فروش و دلال نگران که منفعتشون در بالا رفتن یا بالا موندن قیمت دلاره حالا به قیمت فقیر و در حسرت موندن اکثریت مردم در کشوری که وارد کننده است تو این صفحه است!، دولتی که نتونسته و نمیتونه و یا نمیخواد کشورش رو صادر کننده تکنولوژی کنه و اون عده رو هم که میخوان کاری واسه این کشور بکنن به دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی آمریکا و اروپا فراری میده جوری که در زمینه فرار مغزها هم رکورد بزنن و تو دنیا اول باشن و به خاطر صادر کردن بیشتر نفت و لواشک و قرقروت اسلامی قیمت دلار آمریکای جهانخوار رو بالا نگه میداره دولت نیست!
جانا سخن از دل ما مي گويي !: 1394/12/1912:39:26،
27
23
عاقبت دلار بايد بياد پايين تا ببينم چي ميخواد بگه ؟ چون اون بالا باشه كه نمي تونيم با هم حرف بزنيم .


بيا پايين ببينم چي ميگي ؟ آهاي نفس كش ؟


به اميد كاهش دلار براي همه مردم ايران عيدتان پيشاپيش با بريدن نفس دلار .... مبارك باشه

موافقم ++++
مخالفم ------

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - شهریور 96
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
فروش خودروی ساینا اتوماتیک برای اولین‌بار تا چند روز دیگر - شهریور 96
تولید چند خودرو سواری در کشور متوقف شد
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما