کانال تلگرام ایران جیب
کیان برنا
نیسان
تاپیک شاپ

صدور بیمه شخص ثالث تنها با اخذ کد جدید در سال 95

کدخبر:۲۰۵۶۷سه شنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۵:۵۰۳۰۳۶ بازدید

از نیمه دوم سال 1395 ارسال اطلاعات بیمه نامه شخص ثالث و حوادث راننده پیش از صدور به بیمه مرکزی ضروری شده و بیمه مرکزی برای بیمه نامه ...

از نیمه دوم سال 1395 ارسال اطلاعات بیمه نامه شخص ثالث و حوادث راننده پیش از صدور به بیمه مرکزی ضروری شده و بیمه مرکزی برای بیمه نامه کد یکتا صادر می‌کند و تنها در این صورت شرکت مجاز به صدور بیمه نامه ثالث برای بیمه گذار خواهد بود.

سید قاسم نعمتی - مدیر کل فناوری اطلاعات بیمه مرکزی- گفت: از نیمه دوم سال 1395 ارسال اطلاعات بیمه نامه شخص ثالث پیش از صدور به بیمه مرکزی ضروری است به طوری که بیمه مرکزی در راستای شاخص‌های موجود و به صورت کاملا هوشمند در صورت تطابق بیمه نامه با مقررات برای بیمه نامه کد یکتا صادر می‌کند و تنها در این صورت شرکت مجاز به صدور بیمه نامه برای بیمه‌گذار خواهد بود.

وی افزود: از نیمه دوم سال 1395 کسب و کار شرکتهای بیمه در رشته ثالث و حوادث راننده به کد یکتا وابسته می شود به طوریکه پس از ارسال اطلاعات و تایید بیمه مرکزی شرکت می تواند مبادرت به صدور بیمه نامه کند و تمامی اطلاعات قبلی بیمه نامه اعم از نحوه پرداخت و خسارت کاملا مورد ارزیابی قرار می گیرد.

وی در تشریح مزیت‌های این طرح گفت: با تطابق اطلاعات ارسالی از سوی شرکت بیمه قبل از صدور خودبخود از بسیاری از تخلفات، خسارات معوق و عدم ذخیره گیری و مشکلات پیشگیری می شود.

نعمتی با بیان اینکه این طرح به صورت پایلوت در چهار شرکت بیمه اجرایی شده است، متذکر شد: پیش از صدور بیمه نامه برای بیمه گذار باید کد یکتا از بیمه مرکزی اخذ شود و در واقع کد یکتا مهر تاییدی بر صدور بیمه نامه است.

وی با بیان اینکه این طرح با رشته شخص ثالث آغاز شده و به زودی به سایر رشته های بیمه ای نیز تسری خواهد یافت گفت: برای اینکه این طرح با چالش مواجه نشود با سندیکا و شرکتهای بیمه جلسات متعددی برگزار شده و پیش بینی می شود در صورت اجرای کامل طرح کد یکتا شاهد کاهش تخلفات در صدور بیمه نامه شخص ثالث باشیم.

مدیر کل فناوری اطلاعات بیمه مرکزی به سامانه های راه اندازی شده در سال 1394 اشاره کرد و افزود: سامانه آیین نامه احراز صلاحیت کارکنان کلیدی صنعت بیمه ، سامانه موسسات بیمه ، سامانه پرسنل شرکتهای بیمه ، صندوق تامین خسارات بدنی و پژوهشکده بیمه ، سامانه ثبت شعب شرکتهای بیمه ، سامانه بازدید کارگزاران تحت موبایل و سامانه بازدید نمایندگان تحت موبایل از جمله سامانه های راه اندازی شده در سال جاری محسوب می شود.

نعمتی به سامانه آیین نامه احراز صلاحیت کارکنان کلیدی صنعت بیمه اشاره کرد و گفت: مراحل احراز صلاحیت از طریق این سامانه و بدون دخالت و حضور فیزیکی انجام می‌شود به طوریکه فرد به صورت خود اظهاری مشخصات خود را وارد می کند و سپس به صورت هوشمند این اطلاعات راستی آزمایی و کنترل می‌شود.

وی با بیان اینکه این سامانه از اجرای سلیقه ای احراز هویت کارکنان کلیدی جلوگیری می کند، تصریح کرد: سیستم سنهاب به طور کلی خاصیت پیشگیری دارد و نسبت به اطلاعات غیر ضابطه مند هشدار می دهد.

نعمتی همچنین از اجرای توانگری آنلاین در مقام پایلوت در چهار شرکت بیمه خبر داد و گفت: بدون شک توانگری مالی شرکتهای بیمه با تغییر در سرمایه‌گذاری‌ها، افزایش سرمایه، میزان پرتفوی ، خسارت پرداختی و نسبت خسارت دچار تحول می شود بنابراین فلسفه وجودی توانگری آنلاین در این است که با هر تغییر در عملیات بیمه گری شرکتهای بیمه ، سامانه انلاین عکس العمل نشان دهد 
دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
X22
نگین خودرو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

آسایشگاه خیریه
سکه ثامن
کلینیک دی
جار میزنم
تورآنتالیا