کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

تفاوت معنادار در نرخ تورهای نوروزی + قیمت

کدخبر:۲۰۴۷۱یکشنبه، ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۳:۴۷۳۳۷۹ بازدید

تورهای گردشگری داخلی ایران در ایام نوروز گران فروخته می شوند. به دلیل همین مسئله است که بسیاری از ایرانی‌ها ترجیح می‌دهند سفرهای داخلی ...

درحالی تورهای گردشگری داخلی در ایام نوروز نرخ‌های نجومی دارند که کشورهای دیگر از این فرصت استفاده کرده و سعی دارند تا گردشگران ایرانی را با تورهای ارزان به سمت خود جذب کنند.

تورهای گردشگری داخلی ایران در ایام نوروز گران فروخته می شوند. به دلیل همین مسئله است که بسیاری از ایرانی‌ها ترجیح می‌دهند سفرهای داخلی را با خودروی شخصی رفته و این هزینه گزاف را صرف تورهای مسافرتی خارجی کنند. نکته مورد توجه در بررسی نرخ تورهای گردشگری داخلی و خارجی نشان می‌دهد که آن دسته از دفاتر خدمات مسافرتی که نرخ‌های نجومی برای تورهای گردشگری داخلی تعیین کرده‌اند، هرچند جزو دفاتر مسافرتی مطرح هستند منتها با این وجود در ایام عید از راهنمای خبره کمتری استفاده می‌کنند.


گرانی نوروزی، روال معمول آژانس‌های مسافرتی است

این دفاتر پس از ایام نوروز قیمت تورهای خود را پایین‌تر می‌آورند. سازمان میراث فرهنگی نیز هر ساله اعلام می‌کند که افزایش نرخ تور گردشگری در ایام نوروز وجود ندارد. اما بررسی تعداد محدودی از آژانس‌های مسافرتی به راحتی نشان می‌دهد که چنین اتفاقی روال معمول آژانس‌های مسافرتی به حساب می آید و مردم ایران همچنان تورهای گردشگری داخلی را در ایام نوروز گران تر از حد معمول خریداری می‌کنند. 

یکی از این تورها که توسط همه دفاتر خدمات مسافرتی فعال در حوزه تورهای داخلی فروخته می‌شود، متعلق به جزیره کیش است. اکنون تور گردشگری کیش برای سه شب حدود ۷۰۰ هزار تومان در کمترین قیمت فروخته می‌شود. این در حالی است که قیمت بلیت رفت و برگشت به جزیره کیش به تنهایی در حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان متغیر است.
 


نرخ تور گردشگری کیش در ایام نوروز برای هتل ۳ و ۴ ستاره آن هم به مدت سه شب از یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان به بالا فروخته می‌شود. این نرخ پس از ایام عید حدود ۵۰۰ هزار تومان ارزان تر خواهد بود. با این همه، قیمت‌ها به دلیل متغیر بودن پروازها و نرخ بلیت هواپیما درحال افزایش و کاهش است. 

برای هفته دوم نوروز، قیمت تور گردشگری کیش در آژانس‌های دیگر از یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان برای دو شب اقامت در هتل ۴ ستاره به بالا اعلام می‌شود. این تور در هفته اول عید نوروز حدود ۲۰۰ هزار تومان گرانتر خواهد بود و این قیمت به یک میلیون و ۹۰۰ تا ۲ میلیون تومان نیز می‌رسد.

برخی از دفاتر خدمات مسافرتی اعلام می‌کنند که تورهای گردشگری کیش در دو هفته آخر اسفندماه حدود ۳۰۰ هزار تومان ارزانتر از نرخ های تور همین جزیره در ایام نوروز است اما برای بعد از ایام تعطیلات نرخی را اعلام نمی کند چرا که منتظر گران شدن بلیت هواپیما هستند.

مقصدبعدی بسیاری از مسافران ایرانی در ایام نوروز، مشهد مقدس است. این تورها نیز با قیمت یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به بالا ارائه می‌شود. جالب اینکه در هر دو مسیر منتهی به کیش و مشهد، راهنمای گردشگری و گشت شهری وجود ندارد و در بیشتر مواقع هزینه تور تنها شامل خدمات جانبی این تورها، ترانسفر فرودگاهی، صبحانه و بیمه مسافرتی می‌شود.


سفر سه روزه به گلستان ۶۰۰ هزار تومان

یکی از تورهایی که در ایام نوروز متقاضی بیشتری خواهد داشت تورهای ترکمن صحرا در استان گلستان است. این تورها به مدت سه شب در ایام نوروز برای اقامت در هتل ۳ ستاره همراه با ۳ وعده نهار و یک شام و اقامت یک شبه در خانه محلی ۶۰۰ هزار تومان آب می‌خورد که با وسیله نقلیه اتوبوس هم انجام می‌شود.

آژانس دیگری که تورهای طبیعت گردی زیادی برگزار می کند همین نرخ را برای تور ترکمن صحرا با خدمات مشابه در هفته دوم عید تعیین کرده است.

تور سه شب و چهار روز چابهار از تاریخ ۲۹ اسفند تا سوم فروردین ماه برای اقامت در هتل ۴ ستاره و استفاده از سه وعده صبحانه به قیمت یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به علاوه هزینه بلیت رفت و برگشت هواپیما و ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده فروخته می شود.


تور چابهار به علاوه هزینه هواپیما

در ایام غیر عید نوروز تور چابهار برای سه شب و خدمات هتل ۴ ستاره آن هم تنها با سه وعده صبحانه ۵۸۰ هزار تومان به علاوه هزینه بلیت هواپیما نرخ دارد. آژانس مسافرتی دیگری همین تور را برای سه شب اقامت در هتل ۴ ستاره در همان تاریخ، یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان به علاوه هزینه هواپیما برای فروش گذاشته است.

یکی دیگر از تورهای طبیعت گردی به مقصد کویر مصر در روزهای دهم فروردین به مدت ۲ شب و ۳ روز با امکانات خانه‌های محلی و استفاده از نیسان و وانت برای حمل و نقل عمومی داخل کویر به قیمت ۶۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود.


سفر به خارج ارزان‌تر از ایران‌گردی!

نرخ تورهای گردشگری داخلی در حالی گران است که بررسی مقایسه‌ای خدمات ارائه شده در تورهای گردشگری خارجی نشان می‌دهد سفر به خارج از کشور آن هم در قالب تور ارزانتر از سفرهای داخلی است به نحوی که اکنون سفر به لبنان در ایام نوروز به مدت ۷ شب با پرواز ایران ایر و اقامت در هتل ۳ ستاره تنها ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان هزینه به همراه دارد. خدمات این تور نیز شامل ترانسفر، ۳ گشت شهری با ناهار خواهد بود. اگر گردشگری بخواهد در این تور قبل از عید شرکت کند ۲۰۰ هزار تومان کمتر هزینه پرداخت خواهد کرد.

با این وجود همه مسافران به مقصد لبنان باید بدانند که سفر به این کشور با محدودیت‌هایی مواجه است چرا که یک بار سفر به این کشور موجب می‌شود گرفتن ویزا برای شهرهای اروپایی سخت‌تر انجام شود. اما هستند کشورهای دیگری که از فرصت ایام عید برای جذب مسافران ایرانی استفاده می‌کنند و تورهای گردشگری کشورشان را ارزان می‌فروشند. مانند تور گردشگری گرجستان به مدت ۷ شب که در طول ایام عید ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بابت اقامت در هتل ۴ ستاره و استفاده از ترانسفر نرخ دارد.
 

میدان آزادی تفلیس از جاذبه‌های گردشگری گرجستان


۵ شب اقامت در هتل های ۵ ستاره نیز ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان هزینه خواهد داشت آن هم با پرواز قشم ایر و دو گشت با وعده های غذایی. در هر حال تورهای گردشگری گرجستان از اواخر اسفندماه تا آخر تعطیلات نوروزی از ۹۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان متغیر است.

مالدیو یکی از شهرهای اروپایی است که آژانس‌های مسافرتی برای ۶ شب اقامت گردشگران ایرانی در هتل‌های ۴ ستاره آن، ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان هزینه بعلاوه هزار و ۳۶۰ دلار دریافت می‌‌کنند؛ چیزی معادل ۸ میلیون تومان.

اما تور گردشگری استانبول که یکی از پرمخاطب‌ترین تورهای گردشگری خارجی برای ایرانی‌ها به حساب می آید از ۵۷۰ هزار تومان تا ۷۰۰ هزار تومان به مدت ۳ شب و ۴ روز فروخته می‌شود. این نرخ برای تورهایی است که تا قبل از عید اجرا می‌شود اما استفاده از این تورها در ایام نوروز از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به بالا قیمت دارد.

امارات نیز از دیگر تورهای گردشگری مورد استقبال ایرانی‌ها است که در ایام عید دفاتر خدمات مسافرتی، تور این کشور را به مقصد شهر دبی قبل از عید نوروز ۹۰۰ هزار تومان و در طول ایام عید یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان می‌فروشند. با این وجود می‌توان برای این شهر، تورهای ارزان قیمت لحظه آخری نیز پیدا کرد که با قیمت نازل تری به فروش می‌رسد.

بنابراین مقایسه محدود بین تورهای گردشگری داخلی و خارجی نشان می‌دهد که چرا همیشه در این ایام گردشگران رغبت دارند یا با خودروی شخصی سفر کنند و یا جهانگردی کنند تا اینکه ایرانگردی را در اولویت قرار دهند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

رضا: 1394/12/1609:45:20،
98
24
هیچ چیز خونه آدم نمیشه! همه جا شلوغ - کثیف - گرون...
فاروق: 1394/12/1609:51:57،
82
17
مالدیو کجاش یکی از شهرهای اروپایی است؟
مالدیو جنوب اسیا هست
کارشناس داوری: 1394/12/1610:31:36،
13
38
جزایر است در نزدیکی سیسل
من: 1394/12/1618:54:49،
20
20
برادر من مالتا جزیره کوچک جنوب سیسیلی ( ایتالیا ) هست و در گذشته ای نه چندان دور مستعمره انگلیس.
مالدیو توی اقیانوس هنده و ربطی به اروپا نداره.
hamvatan: 1394/12/1703:24:04،
14
18
به نظر میاد منظور کشور مولداوی بوده که به خاطره شباهت حروف گاهی‌ این اشتباه رو می‌کنن.
کوروش: 1394/12/1610:19:50،
54
14
مالدیو در آسیاست نه در اروپا!
ايران: 1394/12/1610:21:39،
45
44
فقط امسال هزينه ي مسافرت به تايلند، مالزي، تركيه، ارمنستان و... را براي ازدواج جوانان وكمك به فقراي كشورمان اختصاص بدهيد!
دنياكه به آخر نميرسه!!!
ب: 1394/12/1610:48:10،
33
39
بنده ي خدا راست ميگه.

الآن اگه درمورد سفرحج(كه ازواجبات مسلموناست) نوشته ميشد خيليا ميگفتند پول حج رابديد به فقرا !!!

درحالي كه پولداري اگه كل سرمايه اش راكمك به نيازمندان بكنه طبق آيه قرآن حج از گردنش ساقط نميشه.
جاوید ترابر: 1394/12/1611:13:06،
63
25
من حاضرم اینکارو بکنم ولی اینجوری 10 هیچ به نفع مسئولان میشه.
بحث ثواب و اجر معنوی به کنار ولی آخه نمیشه من کمک بکنم ولی مسئولان بنیاد مستض... و سایر نهاد های زیربط راست راست واسه خودشون حقوق و عیدی و پاداش بگیرند. اول باید اونا استعفا بدن و این نهاد ها و ارگان ها منحل بشه بعد مردم خودشون این امر خطیر رو بعهده بگیرند.
پاسخ به پاسخ به ایران:: 1394/12/1611:21:31،
46
13
مثل اینه که شما پول بدی کارگر واست فرش ها رو بشوره بعد باز مجبور باشی خودت اینکارو بکنی!!!!
آقا جان موسسات و سازمان هایی در مملکت دارن بودجه و اعتبار میگیرن که به امور فقرا، ایتام و ... رسیدگی کنند حالا اگه اونها قادر به این کار نیستند یا ضعیف عمل می کنند باید اونها جواب پس بدهند که دارن چی کار می کنند؟
نه اینکه ما هم مدیر و معاونت و سازمان و .. داشته باشیم و پول بیت المالو دو دستی تقدیم اونا بکنیم بعد باز خودمون مجبور باشیم واسه فقرا آستین بالا بزنیم.
برومند: 1394/12/1611:23:04،
42
13
یعنی اگه ازدواج کردی، همه چی حله؟
کار نمی خوای ؟ خونه نمی خوای؟ ....
تو که تو ازدواجت موندی اینا رو می خوایی چی کار کنی؟

التماس تفکر....
علی: 1394/12/1611:57:26،
33
15
اقشار کم درآمد برو باید ریشه ای درمان کرد با دادن صدقه و پول مسافرت درمان نمی شه
در ضمن هر کس برای مسافرت هر هزینه ای هم بکنه نوش جونش
ایرانی اصیل: 1394/12/1613:07:25،
22
26
دوست عزیز میدونی چرا در مورد مکه اینو میگن چون اونایی که میرن مکه اظهار میکنند بخاطر قربت به خدابه مکه میرن ولی اونیکه به کشورهایی که گفتی میره این ادعا رو نداره ضمنا چندین ساله که بی حرمتی نمونده که در حق زایرین ایرانی نکنند نهایتا اینکه با حرف برومند هم صددرصد موافقم
saeed: 1394/12/1610:22:57،
29
12
مالدیو کی تا حالا یکی از شهرهای اروپایی شده؟؟؟؟؟؟
حسن: 1394/12/1610:26:58،
27
16
مالدیو یکی از شهرهای اروپایی است!!!؟
من یه مالدیو میشناسم که کشوره! اونم تو آسیا! زیر هند تو اقیانوس هند! همین مالدیو بود که باعث شد آقای گل جهان از کشور ما باشه!!
محمد: 1394/12/1610:53:25،
18
14
آخر مقاله در پیت بودا!
مسعود: 1394/12/1611:17:07،
21
10
مالدیو از همان زمان اروپایی شد که انگلیس کشوری شد در شمال آفریقا :)
ham: 1394/12/1612:57:22،
20
15
تور لبنان تنهااااا2600000 تومان تنهای تنها. یعنی حدود 740 دلار که اگه دولت قبل اقتصاو رو شخم نزده بود می شد حدودا 800000 تومان و اگه بلیط هواپیما گرون نشده بود شاید نزدیک به 500000 تومان
ناصر: 1394/12/1614:52:16،
23
28
ایام عید به هیچ جا نباید رفت مخصوصا استانبول و انتالیا و دبی که تمام صافکارها و مکانیکها و چاله میدونی ها اونجا هستن و اصلا جوشون خوب نیس.کلا ما میخوایم جایی بریم که 10 روز ایرانی نبینیم بریم اونجا که ایرانی اونم از نوع گل سرسبدهاش! ببینیم که چی بشه
جعفر: 1394/12/1620:04:59،
16
17
مگه مکانیک چشه؟ هر قشری خوب بد داره
شما با این طرز فکرت خارج نری بهتره
علي: 1394/12/1621:40:09،
16
17
دبي 5شب و 4روز 1600000هتل 4ستاره با صبحانه ناهار ترانسفر و تخفيف پارك ابي 50%خيلي بهتر از ايرانگرديه با قيمت هاي هجوميه الكي اخه كيش چي داره

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار