کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

موافقت مجلس با کلیات لایحه کاهش ساعت کاری زنان

کدخبر:۱۹۳۸۰دوشنبه، ۱۲ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۵:۰۲۳۱۶۶ بازدید

مجلس شورای اسلامی پس از سالها انتظار، کلیات لایحه ای را به تصویب رساند که در صورت تایید نهایی، ساعت کاری بانوان دارای شرایط خاص ...

مجلس شورای اسلامی پس از سالها انتظار، کلیات لایحه ای را به تصویب رساند که در صورت تایید نهایی، ساعت کاری بانوان دارای شرایط خاص را از 44 ساعت به 36 ساعت کاهش می دهد.

در شرایطی که تصویب و اجرای لایحه کاهش ساعت کاری زنان شاغل ۱۰ سالی بود در رفت و برگشت میان دولت و خانه ملت و در کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی خاک می خورد، نهاد قانونگذاری کشور در نهایت بررسی این لایحه را به جریان انداخت. وکلای ملت امروز با ۱۱۵ رأی موافق، ۲۷ رأی مخالف و ۳ رأی ممتنع از ۱۹۶ نماینده حاضر در صحن علنی، کلیات لایحه مذکور را مصوب کردند.

در صورت تصویب نهایی جزئیات این لایحه، ساعات کار هفتگی بانوان شاغل اعم از رسمی، پیمانی و قراردادی که موظف به ۴۴ ساعت کار در هفته هستند اما دارای معلولیت شدید، فرزند زیر ۶ سال تمام، همسر و فرزند معلول شدید یا مبتلا به بیماری صعب‌العلاج هستند یا زنان سرپرست خانوار شاغل در دستگاه‌های اجرایی و بخش غیردولتی اعم از مشمولان قانون کار و تأمین اجتماعی بنا به درخواست متقاضی و تأیید مراجع ذی‌ربط، ۳۶ ساعت در هفته با دریافت حقوق و مزایای ۴۴ ساعت تعیین می‌شود.

ارائه گزارش کمیسیون اجتماعی مجلس در خصوص این لایحه پس از ماهها انتظار هفته گذشته در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت و در روز سه شنبه ۶ بهمن ماه ارائه این گزارش در اعلام برنامه های روزانه خانه ملت قرائت شد. با این حال مجلس که این روزها درگیر لایحه بودجه کل کشور، لایحه احکام دائمی و لایحه احکام برنامه ششم توسعه است، بررسی لایحه کاهش ساعت کاری زنان دارای شرایط خاص را از دستور خارج کرد.پیش از این نیز در ۱۱ آبان ماه نمایندگان مجلس با دو فوریت و یک فوریت لایحه کاهش ساعت کاری زنان مخالفت کردند تا بررسی این طرح به صورت عادی پیگیری شود. در شرایطی که موضوعات مرتبط با زنان و خانواده در اولویت بررسی مجلس قرار نداشت و از سویی نمایندگان درگیر مباحث بودجه ای و انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی هستند، در نهایت وکلای ملت امروز بررسی این لایحه را در دستور کار قرار دادند.


همه آنچه بر لایحه کاهش ساعت کاری زنان گذشت

هم‌زمان با روی کار آمدن دولت نهم در سال ۱۳۸۴ طرح کاهش ساعت کاری زنان شاغل برای بررسی به مرکز امور زنان و خانواده وقت ارسال شد. در این طرح پیش‌بینی شده بود که ساعت کاری کارمندان زن از ۴۴ ساعت در هفته به ۳۶ ساعت تقلیل یابد، اما حقوق آنها به طور کامل پرداخت شود. کمیسیون اجتماعی دولت با این توجیه که طرح بار مالی زیادی برای دولت دارد و همچنین بخش‌های دولتی و خصوصی راضی به استخدام زنان با این شرایط نمی‌شوند، با طرح پیشنهادی مخالفت کرد.

در دولت دهم این لایحه مجدداً در دستور کار قرار گرفت. تفاوت لایحه دولت دهم با قبلی در این بود که این لایحه صرفاً به زنان سرپرست خانوار و زنان دارای فرزند زیر ۷ سال، دارای همسر یا فرزند معلول و مبتلا به بیماری خاص یا صعب‌العلاج محدود می‌شد. این لایحه پس از بررسی‌های صورت ‌گرفته تنها چند روز پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ و در روزهای پایانی دولت دهم به مجلس ارائه شد.

 

در تیرماه ۹۲ مرکز پژوهش های مجلس با انتشار گزارشی ضمن بیان ایرادات لایحه ارائه شده، خواستار رد کلیات لایحه در مجلس شورای اسلامی شد. در بخشی از گزارش انتقادی مرکز پژوهش های مجلس به طرح کاهش ساعت کاری زنان دارای شرایط خاص آمده است: ابزارهای حمایتی اتخاذ شده در این لایحه ممکن است آسیب هایی را بر وضعیت اشتغال زنان وارد کند. کاهش ساعت کار زنان شاغل با شرایط خاص به دلیل غیبت نیروی کار زن در ساعات روز که منجر به معطل ماندن بخشی از وظایف محوله خواهد شد، تمایل کارفرمایان و دستگاههای اجرایی به استخدام آنها را به مرور کاهش می دهد. در چنین شرایطی استخدام زنان هزینه انجام وظایف دولت و کارفرمایان بخش خصوصی را افزایش داده و در نتیجه نه تنها اهداف لایحه محقق نخواهد شد بلکه شرایط اشتغال آنان سخت تر هم خواهد شد.

وجود قوانین و مقررات متعدد در مورد کاهش ساعات کار زنان و همپوشانی برخی از این قوانین با لایحه فعلی، از دیگر ایراداتی بود که مرکز پژوهشهای مجلس به این طرح وارد دانست.

براساس این لایحه ساعات کاری زنان شاغل که دارای معلولیت شدید، فرزند زیر شش سال، همسر و فرزند معلول شدید یا مبتلا به بیماری صعب العلاج هستند و یا زنان سرپرست خانوار مشمول ۳۶ ساعت در هفته با دریافت حقوق و مزایای ۴۴ ساعت تعیین می شودکمیسیون اجتماعی مجلس پس از اصلاح موارد مورد نظر مرکز پژوهشها، لایحه ساعت کاهش کاری زنان دارای شرایط خاص را به شکلی تغییر داد که ملاحظات مرکز پژوهشهای مجلس برطرف شود.براساس گزارش کمیسیون اجتماعی مجلس، ساعات کاری هفتگی بانوان شاغل اعم از رسمی، پیمانی و قراردادی که موظف به ۴۴ ساعت کار در هفته، اما دارای معلولیت شدید، فرزند زیر شش سال تمام، همسر و فرزند معلول شدید یا مبتلا به بیماری صعب العلاج هستند و یا زنان سرپرست خانوار شاغل در دستگاه های اجرایی موضوع ماده ۲۲۲ برنامه پنجم توسعه، بنا به درخواست متقاضی و تایید مراجع ذی ربط، ۳۶ ساعت در هفته با دریافت حقوق و مزایای ۴۴ ساعت تعیین می شود.

در تبصره ۲ این طرح به منظور تشویق کارفرمایان در به کارگیری زنان، آمده است: کارفرمایان بخش غیردولتی از اعمال تخفیف پلکانی و یا تامین بخشی از حق بیمه سهم کارفرما برخوردار می شوند.همچنین براساس تبصره ۵ این لایحه، برای تامین امنیت شغلی زنانی که از این قانون استفاده می کنند، در دوران استفاده از مزایای آن، هرگونه اخراج و جابجایی و استخدام جایگزین آنان ممنوع است.


پیگیری میراث دولت دهم در معاونت زنان و خانواده دولت یازدهم

اگرچه تدوین لایحه کاهش ساعت کاری زنان شاغل، از میراث دولت پیشین و مرکز امور زنان و خانواده در دولت دهم است، اما این لایحه شانس این را یافت که از میان دهها لایحه به یادگار مانده در حوزه زنان و خانواده، در دولت یازدهم و معاونت امور زنان و خانواده تحت سرپرستی شهیندخت مولاوردی مورد توجه قرار بگیرد و پیگری شود. حتی معاونت امور زنان و خانواده در دولت یازدهم که اعلام کرده بود زیر بار هیچ طرح یا لایحه ای که فضای اشتغال زنان را محدود کند نمی رود، با این لایحه مخالفت جدی نکرد تا روند بررسی آن در مجلس بدون چالشی از سوی دولت ادامه پیدا کند.

معاون بررسی‌های راهبردی معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری نیز در تاریخ اردیبهشت ماه ۹۴ گفت که لایحه کاهش ساعت کاری زنان شاغل تا پایان هفته جاری در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار می‌گیرد.

سوسن باستانی افزود: مرکز امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری در دولت دهم، پیشنهاد تقلیل ساعت کاری زنان شاغل در دستگاه‌های دولتی از ۴۴ ساعت به ۳۶ ساعت بدون کسر حقوق و مزایا را به هیئت دولت ارائه داد اما با توجه به ایرادات وارده، مرکز امور زنان پس از بازبینی مجدد کاهش ساعت کاری را برای زنان دارای فرزند زیر هفت سال یا کمتر، زنان دارای فرزند معلول، بیمار خاص، صعب العلاج و یا زنان سرپرست خانوار در نظرگرفت. این پیشنهاد در هفت بند به تصویب کمیسیون‌های دولت رسید و ۸ اردیبهشت ماه سال ۹۲ در هیئت وزیران مطرح و در قالب ماده واحده‌ای به تصویب رسید و به مجلس ارسال شد. وی پیش بینی کرده بود این لایحه در جلسه روز چهارشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه در مجلس بررسی شود.


فوریت طرح کاهش ساعت کاری زنان در مجلس رد شد

فاطمه رهبر رئیس فراکسیون زنان مجلس در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه دو فوریت طرح کاهش ساعت کاری زنان با شرایط خاص در مجلس رد شده است، در مورد علت تاخیر مجلس در بررسی لایحه کاهش ساعت کاری زنان، گفت: این طرح به صورت عادی در مجلس پیگیری شد و با توجه به مشغله های نمایندگان در بررسی لایحه بودجه و برنامه ششم که در دستور کار کمیسیون های تخصصی است و فشردگی کار مجلس، تعویق در بررسی لایجه کاهش ساعت کاری زنان رخ داد.

وی با بیان اینکه موضوع تحکیم خانواده همواره در دستور کار مجلس قرار دارد، گفت: حتی اگر در مجلس فعلی مجال ارائه این لایحه فراهم نمی شد، در مجلس دهم موضوع را به طور قطع پیگیری می کردیم.


دلایل مخالفت مجلس با فوریت طرح

دوشنبه ۱۱ آبان ماه ۹۴ نمایندگان مجلس با دو فوریت لایحه کاهش ساعات کار بانوان شاغل دارای شرایط خاص با ۸۷ رای موافق، ۴۸ رای مخالف و ۶ رای ممتنع از مجموع ۱۹۴ رای مخالفت کردند. همچنین در ادامه نمایندگان یک فوریت این طرح را نیز به تصویب نرساندند.

فاطمه آلیا، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از ارائه دهنگان این طرح، در حمایت از فوریت آن گفت: این طرح یک نوع سرمایه گذاری است و در راستای آن است که بانوانی که در ادارات مشغول کار هستند به دلیل شرایطی که دارند یعنی یا فرزند معلول دارند و یا همسرانشان دارای مشکلات و از کارافتادگی است کارشان را از دست ندهند بلکه بتوانند با کاهش ساعت کاری، به مسائل خانوادگی خود نیز بپردازند.

وی افزود: این طرح شامل همه زنان نیست بلکه بانوانی را شامل می شود که دارای فرزند معلول یا کودک زیر ۷ سال و ... هستند.

با این حال مهرداد لاهوتی در مخالفت با دو فوریت این طرح همان استدلالات مرکز پژوهشها را مطرح کرد و گفت: این طرح نه تنها کمکی به جامعه زنان نیست بلکه اجحافی به آنان نیز هست زیرا در حال حاضر تمایل دستگاههای غیردولتی و خصوصی در مورد به کارگیری بانوان کمتر است و اگر ما ساعت کار بانوان را از ۴۴ ساعت به ۳۶ ساعت کاهش دهیم، قطعا تمایل دستگاهها برای جذب آنان کم می شود.

این اظهارات در حالی در مخالفت با طرح کاهش ساعت کاری زنان دارای شرایط خاص بیان شد که بسیاری از زنان به دلیل ناتوانی در ایجاد توازن میان وظایف خانوادگی و شغلی، عطای کار را به لقایش می بخشند و با اولویت قرار دادن تربیت صحیح فرزندان، شغل خود را رها می کنند. در حالی که اگر حمایتهای دولتی از اشتغال زنان دارای شرایط خاص وجود داشت و می توانستند نسبتی منطقی میان کار و زندگی برقرار کنند، هم اشتغال خود را داشتند و هم در رتق و فتق مسائل زندگی خانوادگی کمتر دچار مشکل می شدند.

پیش از این نیز در خصوص افزایش مرخصی زایمان از ۶ به ۹ ماه چنین اظهار نظرهایی را شاهد بودیم، در حالی که هیچ تحقیق مدونی در این خصوص انجام نشده و تجربه دیگر کشورها که طرح های حمایتی از اشتغال زنان را اجرا کرده اند، تایید کننده این اظهارات نیست.


پرداختن به کاهش ساعت کاری زنان اولویت مجلس نیست

فاطمه رهبر، رئیس فراکسیون زنان مجلس در گفتگو با مهر، در پاسخ به انتقادات مطرح شده، با بیان اینکه بار مالی اجرای این طرح پیش بینی شده است، افزود: برای ترغیب کارفرماها به حمایت و اجرای آن، یک سری مشوق های مالیاتی و حمایتی از کارفرمایان در دستگاه های دولتی و خصوصی در نظر گرفته ایم. حتی کشورهای پیشرفته که آمار اشتغال زنان در آنها بیش از کشورمان است، از سیاست های حمایتی اشتغال زنان در راستای تحکیم خانواده حمایت می کنند. در کشورهای توسعه یافته اگر لایحه ای به مجلس بیاید و پیش بینی مالی و حمایتی از افزایش و مرخصی زایمان یا ساعت کاهش کاری زنان شاغل دارای شرایط خاص درآن نباشد، لایحه را به دولت بر می گردانند.

وی ادامه داد: به طور کلی براساس هیچ استدلالی کاهش ساعت کاری زنان مغایر با سیاست های حمایتی از اشتغال زنان نیست و فعالیت های زنان در جامعه باید متوازن باشد. اشتغال زن نباید بار مضاعفی باشد چون زنان در خانه هم کار می کنند و فشار روحی، اجتماعی و خستگی های روحی و فکری زنان شاغل بسیار طاقت فرسا است. این وظیفه حکومت است که از ایجاد شرایط مناسب برای کار زنان به ویژه زنانی که دارای شرایط خاص هستند، حمایت کند.

حتی کشورهای پیشرفته که آمار اشتغال زنان در آنها بیش از ایران است، از سیاست های حمایتی اشتغال زنان در راستای تحکیم خانواده حمایت می کننددر حالی که بررسی و تصویب لایحه کاهش ساعت کاری زنان دارای شرایط خاص در مجلس نهم پس از مدتها امروز در دستور کار نمایندگان ملت قرار گرفت که محمداسماعیل سعیدی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفتگو با خبرنگار مهر، با انتقاد از بررسی نشدن این لایحه در جلسات هفته گذشته گفت: تعدادی از نمایندگان برای ارائه گزارش لایحه در صحن علنی مذاکراتی را انجام دادند و بالاخره این مساله به نتیجه رسید.

با اینکه بررسی لایحه کاهش ساعت کاری زنان در دستور کار این هفته مجلس هم آمده بود، اما اظهارات رئیس کمیسیون اجتماعی در خصوص سرنوشت این لایحه در مجلس نهم، امیدواریها در خصوص بررسی این لایحه در جلسات هفته جاری را کمرنگ کرده بود. عبدالرضا عزیزی روزهای پایانی هفته گذشته در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص زمان بررسی این لایحه در صحن علنی مجلس گفته بود: وقتی مجلس در حال بررسی موارد مهمتری مثل بودجه کل کشور و لایحه احکام برنامه ششم است، پرداختن به مواردی مثل لایحه کاهش اشتغال زنان بی مورد است.

حال که کلیات لایحه کاهش ساعت کاری زنان دارای شرایط خاص با رای نسبتا پایین به تایید خانه ملت رسیده است، باید منتظر ماند تا دید آیا تایید نهایی این لایحه ۱۰ ساله در مجلس نهم به سرانجام می رسد؟

بلیط هواپیمادیدگاه ها

Banker: 1394/11/1216:05:02،
44
92
اکثر ادارات پنجشنبه ها تعطیلن کاش خانمای کارمند بانکم پنجشنبه ها رو تعطیل کنن
اگه کمیسیون بانک ها این تصمیمو واسه خانمای بانکی بگیره و به به بانکا ابلاغ کنن خیلی خوبه
آتیلا: 1394/11/1219:44:03،
72
45
این قانون در کل به ضرر خانمها تموم میشه ،کارفرما پول 5 ساعت کار رو 7 ساعت پرداخت نمیکنه در نتیجه سعی خواهد کرد که اصلا خانم استخدام نکنه که نهایتا آمار اشتغال خانمها پایین خواهد اومد
mm: 1394/11/1310:57:26،
45
43
خانم متوجه نيستين انگارا!!! با اين شرايط يه نيرويي كه قراره مرخصي زايمان بره ساعت كاريشم كه كمتره! آخه كارفرما مگه يه تختش كمه بياد اين نيرو رو بگيره
توروخدا يكم فك كنيد فقط فكر راحتي نباشين به تبعاتشم فك كنين
امین: 1394/11/1216:19:35،
110
64
خانوما اگه ۲۴ ساعتم سر کار باشن ساعت کار مفیدشون
زیر یک ساعته+++++++++++
بالای یک ساعته ---------------
دلارام: 1394/11/1300:57:10،
34
50
اتفاقا خانما خیلی مسعولیت پذیر تر از اقایونن
و دلسوزانه تر راهنمایی میکنن ، مگر اینکه ذاتا بدخلق باشن.
متاسفانه معمولا کارمندا کلا حوصله ارباب رجوع ندارن و بازده کاریشون خیلی کمه
هی میخوان ارباب رجوع رو از سر خودشون باز کنن
فرد: 1394/11/1310:05:41،
44
31
در جامعه مرد سالار همیشه زن زیر سلطه است و از حقوقش باز می مونه.همین موجب واکنش در تربیت فرزندان و یا هنگام ازدواج میشه.واکنشی که بنیان خانواده رو امروزه سست کرده.هیچ مردی حاضر نیست که همین شرایط رو بپذیره.خانمها الان از دیدگاه اکادمیک هم دیگه دنبال رو مردا نیستند و خودشون صاحب سبکند.پس باید به اونها حق انتخاب داد.
زنی که کار کرده و در جامعه حظور داشته بچه اش رو واقعی تر بزرگ میکنه تا مادری که از همه نیازهای خودش گذشته و فقط تو خونه شسته و پخته و چشم انتظار شوهر بوده.
حق: 1394/11/1216:41:02،
74
38
کمتر کار کنند ولی حقوق و مزایاشون رو حتما کامل بگیرن!!!!!!!!دست بردارید ازین همه ظلم مضاعف به جامعه مردان به بهانه های واهی حمایت از خانواده!خانواده ای که مردش از آغاز جوونی با بحث سربازی و بیکاری و هزارویک بدبختی دیگه درگیر باشه و تا آخر عمر هم زیر بار قرض و قسط و گرفتاریهای تامین مخارج زندگی کمر خم کنه اصلا وجود خارجی نداره که بخواد تحکیم یا تخریب بشه!بجای این طرحهای صرفا فمنیستی اشتغال زنان را صرفا محدود به زنان سرپرست خانوار قرار بدید تا مردان بیشتری بتوانند شاغل شوند و چرخ زندگیشان را بچرخانند.اگر این اتفاق بیفتد و بازار کار ازین زنانگی فعلی رهایی یابد کارفرماها قطعا حقوق مردان را افزایش میدهند و نتیجتا درآمد کلی خانوارها نه تنها کاهش نمی یابد بلکه شاید افزوده نیز بشود.
dadahamid: 1394/11/1218:19:22،
40
51
شما که دستت تو کار نیست لطفا تز نده
اولا که کلیاتش بخون همش درمورد زنایی که شرایط خاص دارن هستش که خدایش هم با اینهمه حق و ناحق که میشه اگه یه قانون به نفع ادمای ضعیف تصویب بشه جای دوری نمیره
در ضمن 44ساعت کار در هفته برای خانومها زیاده یعنی یک زن کارمند اداری باید هر روز بیاد سرکار و روز درمیان هم صبح و عصر(لانگ)واسته تا موظفیش پر بشه درحالی که خیلی از ادارات و مدرسه ها خیلی کمتر از اینها میان سر کار
حالا کار ندارم که خیلیا بیکار هستن یا کارهای غیر دولتی انجام میدن و صبح تا شب سر کار هستن اونا در واقع بردگی حساب میشن
در کل اونای که متاهل هستن و مجبورن دو موتوره کار کنن متوجه میشن من چی میگم
رضا: 1394/11/1216:50:14،
65
50
عجب بابا
خانوما تو اداره جات فقط وفقط وقتشون با خاله زنک بازی که کی با کی ازدواج کرد کی تو کدوم مجلس چه لباس وساپورت وزیور آلاتی داشت ویا غیبت پر می شه حالا می خوان زمان این خاله زنک بازیها وقتنه گریهای زنها رو کم کنند عجب ....
خان تورک: 1394/11/1217:11:34،
74
44
باید ساعت کاری برای همه کارمندها و کارگرها هم خانم هم آقا ۳۶ ساعت یا نهایتا ۴۰ ساعت بشه
سعید: 1394/11/1222:32:53،
50
42
نه که خیلی کار میکنین!!ساعتشم کم بشه!!؟
اتفاقا باید زیاد بشه شاید یه 2 ساعتش مفید بشه!!
هرکس هم خوشش نمیاد خوش اومده!!انقدر جوون بیکار داریم که یه ساعت هم
شغله رو زمین نمیمونه!!
والا!!کل کار مفید هفتشون به 10ساعت هم نمیرسه!میخوان حقوقشون رو هم
به دلار بگیرن!ساعتشم کمتر بشه!فلان قدر هم عیدیو......بعد میگن ژاپن چطور
پیشرفت کرده چرا ما فلانیم بهمانیم.اونا مدیراشون اینطورن اونطورن.... ما یه 2
تا کارمندرو نمیتونیم کنترل کنیم کار کنن اونوقت میخوان...
فریده : 1394/11/1307:40:28،
35
41
ولی تواداره ماکه اقایونن که دنباله پیچوندنووزیرابی رفتنن سرزنای خودشونن کلاه میذارن گفتم اگه نمیدونی بدونی
فرزاد: 1394/11/1217:50:51،
52
36
با درود

من كارمند شركت نفت هستم و توي عسلويه كار مي كنم . كلا شرايط كاري توي عسلويه واسه زن جماعت مناسب نيست . اگه زن استخدام ميشه بايد پا به پاي مرد كار كنه . مگه 24 ساعت نميگن حقوق زن و مرد بايد مساوي باشه . خوب چرا بايد ساعت كاري خانوما پايين باشه ولي همون حقوق و دستمزد رو بگيرن ؟ اينجا توي عسلويه همكاران من توي گرماي 50 درجه بايد توي سايت كار كنن يا بردمن بدبخت از صبح تا شب سرش توي مانيتور باشه ولي خانومايي كه اينجا هستن كلا بود و نبودشون هيچ فرقي نمي كنه . حضرت عباسي اگه توي شركت ما همين فردا صبح خانوما رو توي شركت راه ندن كوچكترين خللي توي كار رخ نميده . چون بي مصرف هستن . بجاي اينا اگه 4 تا مرد استخدام شده بود هم مشكل بيكاري حل ميشد هم مشكل ازدواج .
dadahamid: 1394/11/1218:25:06،
45
45
همه این مملکت عسلویه نیست داداش که حقوق چند ملونی بگیرن و کارمندای زنشون بود و نبودشون فرق نکنه
من و همسرم تو بیمارستان کار میکنیم و به جرات میتونم بگم کار همسرم چند برابر کار من ÷رستار هستش خدایی بعضی وقتا بهش میگم خودتو بزن به اون در و انقدر کار نکن میگه نمیشه بعضی روزا انقد عصبی هست از زور فشار کار مخصوصا از وقتی از برکت دولت نامحترم قانون44ساعت اجرا میشه
خدا نگذره ازشون که انقد حق و ناحق میکنن
اکبر: 1394/11/1219:45:10،
52
38
تنها شغل هایی که زن ومرد نیاز داره پرستاری ومعلمی است ولی همان پرستاری هم کارهای سختش مال مردها است که درست هم است چون زنان زور وقوه مردان را ندارند این را باتجربه 30سال پرستاری میگم اما تبعیض هیچ جا درست نیست چه ساعت کار وچه دراستخدام.
حسن صلح دوست: 1394/11/1219:13:42،
43
36
اگر این قانون شامل شرکتها و کارخانجات شود مطمنا باعث عدم تمدید قرارداد خانمهای متاهل و سرپرست خانوار میشود نتیجه بیکار شدن این قشر از جامعه میگردد شما را به هر که دوست دارید از این قوانین ناشیانه تصویب نکنید که برای جامعه زنان بدبختی میاورد کار شما مثل دوستی خاله خرسه میباشد
مرد بیکار با کلی تخصص: 1394/11/1219:23:14،
51
43
قسمت اعظم زنان شاغل اصلا حقوق دریافتی خودشون رو توی زندگی مشترک مصرف نمی کنند و تامین معاش و هزینه های سنگین همچنان بر عهده مردان بی نواست.
بالای90 درصدزنان شاغل هیچ راندمان کاری و تخصصی ندارند(به غیر از مثلا کادر پرستاری و معلمی) و در بهترین حالت در محیطهای کاری از مردان جهت انجام وظایفشون استفاده می کنند(متاسفانه مردان زن ذلیل و...)
این همه پسران و مردان متخصص و سالم و با تحصیلات و تخصصهای به روز دارن تو جامعه از فرط بیکاری فسیل میشوند و اونوقت شما به فکر کم کردن ساعت کار این زنان بی راندمان هستید؟
تعفن فمنیسم رو میشه با گوشت و پوست احساس کرد
این زنان از یه طرف شعار برابری با مردان رو سر میدند و از طرف دیگه زیاده خواهی های این طوری دارند
این نوشته رو واسه دل خودم نوشتم چون میدونم هیچ فریاد رسی نیست ولی عمدی بودن این تصمیمات به ظاهر غیر کارشناسی برام ثابت شده است
کارمند: 1394/11/1220:44:54،
54
53
تا حالا خانم مهندس موفق و کارا دیدی.خانم مدیر بادرایت وموفق.دکتر حاذق،استاد دانشگاه باسواد،کارمند متعهد و...... صدراعظم آلمان که جزو بهترین رهبرهای دنیاست یک خانومه .چرا به خانومها اینجوری نگاه میکنید من خودم تو یکی از دستگاههای دولتی مدیرم کارایی کارشناسهای خانومم برابرمردهاست وخیلی راضی هستم مخصوصا تعهد ودقت درکار
مرد بیکار با کلی تخصص: 1394/11/1222:15:25،
45
31
پاسخ به حاج خانومه کارمند:
مهندس موفق تو خانومها؟ من از زنها چیزی جز پایین آوردن نرخ خدمات مهندسی(همون حداقلها رو میگم) و ایجاد تاخیرهای مکرر غیر مجاز در رونداجرائی پروژه ها به علت بی تجربگیهاشون و عدم قبول مسئولیت کاراشون و... چیز دیگری ندیدم
خانومه رفته مهندسی عمران یا مکانیک گرفته بهش میگن بفرما برو تو کارگاه زرتی میزنه زیر گریه میگه من فقط باید برم تو دفتر فنی و تازه با کارهای طراحی و محاسباتی و...کاری ندارم فقط و فقط گزارش بدین تایپ کنم و نمودار بکشم . انگار اومده کلاس نقاشی .توقع حقوق و مزایای و...این یه نمونه بارزش تو صنف خودم
در مورد آنجلا مرکل هم گفتی یه نمونه ازتصمیمات اشتباهش هم توی پذیرش آوارگان سوری بود که الان میبینی به غلط کردن افتاده و قراره همشونو اخراج کنند. استاد دانشگاه و پزشک موفق هم من توی شما زنها ندیدم .پس کارنامتون مشخصه .حیف این همه وقت برای تایپ کردن گذاشتم
فرد: 1394/11/1408:03:07،
30
41
دروغ میگی که کلی تخصص داری.وگرنه بیکار نبودی.از ایران هم واقعا بیخبری.
ماده ؛ هرگز: 1394/11/1412:11:11،
31
40
در جواب فرد:
تو که راست میگی و از دنیا و ایران هم خبر داری بگو تا ما هم مطلع بشیم ضعیفه
ماهان: 1394/11/1221:44:39،
47
44
آقای کارمند!! از نظر آماری داریم صحبت می کنیم نه به صورت جزیی اون یه عده خانم هم حتما هورمون مردونه بیشتری تو بدنشون بوده... کلا خانم ها به درد خیلی از کارها نمیخورند چه برسه به اینکه بیان کار اقایون رو بگیرن مثلا مهندس ناظر یا مهندس پتروشیمی و توی صنعت فولاد و غیره. مثل این میمونه که مردا برن منجوق دوزی!
فرد: 1394/11/1508:15:49،
29
32
شما پولت و جمع کن یه بار تو عمرت برو اروپا ببین خانمها چجوری پیشرفت میکنند.چرا اینقدر از دنیا عقبید؟زیاد روزنامه ورزشی می خونی دانشتون نصفه شده.یکم به جای پرواز در عالم تخیلات در رودخونه زندگی پارو بزن.
mina: 1394/11/1308:28:36،
48
43
چقدر ادم متاسف میشه بحال مردهای اجتماعمون . یه جوری از خانمها حرف میزنن که انگار دشمن خونی هستن . خوبه خودشون دردامن یک زن رشد کردن و مشکلات و گرفتاریهای خانمها رو دارن می بینن . واقعا" چند ساعت کسر کار اونهم با شرایط خاص داشتن برای خانمها اینقدر براتون سخت و عذاب آوره ؟
علی خان: 1394/11/1308:58:31،
45
44
سلام.تا اینجا سعی کردم تمام کامنتها را بخونم ولی از این کار پشیمان شدم. از اینکه می بینم وقتی صحبت از روشنفکری میشه همه دارای ادعا هستیم ولی وقتی پای عمل می رسه هیچ.چه زن و چه مرد دارای توانایی های خاص خودشون هستن و مقایسه اشتباه هست.حالا اگر محل بکار گماری این افراد اشتباه باشد مقصر سیستم هست و نه افراد(چه زن چه مرد).همگی دفاتر خدمات رفتیم(شهرداری،پلیس+10 و ...)بنظرم که کارشون خوبه و زحمت می کشن.در ضمن در سیستم مهم بهره وری و ارزش افزوده ای که فرد ایجاد می کنه مهم هست نه ساعت کاری پس بیایید قضاوت نکنیم در مورد افراد چ مرد و چ زن
در پاسخ ماده هرگز: 1394/11/1508:11:54،
31
27
ضعیفه در اجتماع سنتی مذهبی که به کم سوادی شهره داره به زن ااتلاق میشه که شامل همسر.مادر وخواهر میشه...اشتباه اولت در اینه که در افرینش دست بردی و بر خلاف کلام پروردگا نظر دادی .دوم اینکه من مردم نادان.سوم اینکه اگر واقعا تخصص داشته باشی یعنی جدی رشته ای رو بلدی و میشه ر وت حساب کرد.ولی تخصص مگه کشکه که تو کلی هم با نیمچه سنت تخصص داری...و بیکار هم هستی...اخه تا کی میخواهی به خودت دروغ بگی؟
شما ها تخصصتون در یاوه گویی و حجویات و محملات تعریف شده.برو کار کن و زحمت بکش و دنیا رو مقصر کم توانیت نکن.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار