کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

معرفی بهترین برندهای خودرویی سال 2015

کدخبر:۱۹۳۷۰دوشنبه، ۱۲ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۸:۴۳۷۹۶۰ بازدید

سال 2015 یک ماه پیش به پایان رسید و زمان آن رسيده تا نگاهی به عملکرد خودروسازان دنیا در سال گذشته بیندازیم.
معرفی بهترین برندهای خودرویی سال 2015

سال 2015 یک ماه پیش به پایان رسید و زمان آن رسيده تا نگاهی به عملکرد خودروسازان دنیا در سال گذشته بیندازیم.

از این رو مجله کانسيومر ریپورتس (Consumer Reports) طی گزارشی، چندی پیش بهترین برندهای خودرویی سال 2015 را معرفی کرد. رده بندی این مجله براساس قابلیت اطمینان، عملکرد در آزمون جاده و معيارهاي دیگر انجام گرفته است. شاخص قابلیت اطمینان بر اساس ایجاد کمترین مشکل برای مشتریان سنجیده میشود. بدین معنا که هر چه یک مدل طی مدتی مشخص (مثال چهار سال پس از فروش) به تعميرگاه مراجعه کمتری داشته باشد، قابلیت اطمینان بیشتری دارد. آزمون جاده نیز بر اساس شاخص هایی قابل اندازه گیری در عملکرد خودرو (نظیر قدرت، فرمانپذیری، شتاب و سرعت) انجام می گیرد. در این گزارش، برندهای ژاپنی بهترین و بیشترین جایگاه ها را به خود اختصاص داده اند؛ بعد از آن خودروسازان آلمانی و سپس آمریکایی قرار گرفته اند.

لکسوس برای دومین سال متوالی اولین جایگاه فهرست بهترین برندهای کانسيومر ریپورتس را به خود اختصاص داده است و مزدا و تویوتا به ترتیب رده های دوم و سوم را تصاحب کرده اند. در انتهای فهرست هم فورد، دوج، مینی، جیپ و فیات جای گرفته اند. نام بس یاری از برندها از جمله جگوار، مازراتی، میتسوبیشی، اسمارت و حتی تسال در فهرست کانسيومر ریپورتس به چشم نمی خورند، زیرا حداقل امتیاز برای ورود به این بررسی را به دست نیاورده اند.

نکته جالب این که مرسدس بنز رده بیست و یکم را از آن خود کرده و 11 رتبه پایین تر از برند رقیب هموطن خود ب ام و قرار گرفته است. کانسيومر ریپورتس یکی از معتبرترین منابع رده بندی خودروها از نگاه مشتری است. این مجله که یک موسسه تحقیقاتی بین المللی دارد، رده بندی های خود را بر اساس نظر مشتریان و با شاخص هایی کاملا علمی انجام میدهد. 


1- لکسوس

لکسوس با 78 امتیاز بالاترین جای گاه را در میان برندهای خودرویی فهرست دارد و به عنوان بهترین برند خودرویی سال 2015 این فهرست معرفی شده است. اين موسسه، لکسوس را دارای مدل هایی بسیار قابل اطمینان، مخملی و آرام نامیده است.


2- مزدا

مزدا با 75 امتیاز در رده دوم است. اين گزارش، مزدا را برندی معرفی کرده است که توانسته ژن خود را در تمامی محصولات جدیدش به میراث بگذارد. این خودروس از ژاپنی در آزمون جاده هم امتیاز 76 را به دست آورده است.


3- تویوتا

تویوتا دیگر خودروس از ژاپنی است که با 74 امتیاز توانسته است رده سوم در فهرست بهترین برندهای سال اين مجله را از آن خود کند. این گزارش، خودروهای تولیدی تویوتا را محکم و قابل اطمینان توصیف و تاکید کرده است که این خودروها راحت و مردم پسند هستند.
 

4- آئودی

امتیاز کلی آئودی 73 است، اما این خودروس از با 81 امتیاز بالاترین امتیاز در میان برندهای خودرویی را در شاخص قابلیت اطمینان از آن خود کرده است. در اين گزارش، آئودی برندی لوکس نامیده شده که به خاطر فن آوری های قابل دسترس و عملکرد عالی اش در جاده شناخته میشود.


5- سوبارو

جایگاه پنجم فهرست هم از آن یک خودروساز ژاپنی شده است. سوبارو گرچه در امتیاز کلی با آئودی یکسان است، اما در آزمون جاده یک امتیاز از آئودی کمتر به دست آورده است. گزارش فوق می گوید که این خودروساز خود را به عنوان برندی که فن آوری شایسته ای دارد، شناسانده است.
 

6- پورشه

پورشه با کسب 84 امتیاز در شاخص آزمون جاده، بالاترین رده را در این شاخص نسبت به سایرین از آن خود کرده است، اما این خودروساز با امتیاز کلی 70 در رده ششم قرار گرفته است. کانسيومر ریپورتس در مورد این برند آلمانی گفته است: پورشه مدل کم مصرف خود را هم با استانداردهای عملکردی این برند هماهنگ ساخته است.


7- بیوک

نوبتی هم كه باشد، نوبت یک برند آمریکایی است. بیوک با امتیاز کلی 69 و امتیاز 76 در شاخص قابلیت اطمینان بالاتر از هوندا، دیگر برند ژاپنی در فهرست قرار گرفته است. بیوک به مدد مدل اسپرت، کم قیمت و احیا شده خود به نام ریگال توانسته است تصویر خرفت و سنگین خود را ارتقا دهد.


8- هوندا

هوندا پنجمین خودروس از ژاپنی است که با کسب 69 امتیاز کلی و 71 امتیاز در شاخص قابلیت اطمینان، وارد فهرست بهترین برندهای کانسيومر ریپورتس شده است. این مجله در مورد هوندا گفته است: این خودروساز به طور شاخص محصولات ی با قیم ت رقابتی، قابل اطمینان، خوب و باارزش مطلوب در فروش مجدد دارد.


9- کیا

در حالی که حضور خودروسازان ژاپنی با رسیدن به رده های پایین تر در حال کم رنگ شدن است، حضور یک خودروساز آسیایی دیگر با امتیاز کلی 68، توان خودروسازان این قاره را در صنعت خودرو به رخ کشیده است. گزارش مذكور کیا را دارای محصولات ی قابل با قیمتی پایین تر از رقبایش در بازار تحلیل کرده است.


10- ب ام و

ب ام و سومین آلمانی است که با کسب امتیاز کلی 66 و همچنین امتیاز خوب 82 در آزمون جاده، وارد فهرست بهترین برندهای خودرویی کانسيومر ریپورتس شده است. پاسخگو، راحت و کم مصرف، صفاتی است که اين مجله به محصولات ب ام و نسبت داده است. 


11- آکورا

آکورا با 65 امتیاز کلی یازدهمین خودروس از ژاپنی فهرست است. این خودروساز همچنین در شاخص قابلیت اطمینان موفق به کسب 78 امتیاز شده است. آکورا از نظر لوکس بودن ستوده شده، ولی در مقایسه با سایر برندهای لوکس، طراحی داخلی آن را معمولی تر ارزیابی شده است.


12- ولوو

این خودروساز سوئدی پس از آلمان، دومین اروپایی فهرست بهترین برندهای خودرویی است. این مجله سدان ها، استيشن واگن ها و شاسی بلندهای ولوو را اگر نه خیلی اسپرت، ولی ایمن ارزیابی کرده است. ولوو موفق به کسب 65 امتیاز کلی و 76 امتیاز در شاخص قابلیت اطمینان شده است.


13- هیوندای

هیوندای دومین خودروساز کره ای این فهرست است که با کسب 64 امتیاز کلی، در گزارش، خودروسازی که در حال تغییر چهره خود از یک گزینه ارزان است، توصیف شده است. هیوندای در آزمون جاده موفق به کسب امتیاز 73 شده است.


14- جمس

شرکت آمریکایی جمس با وجودی که شعار »کلاس حرفه ای« را برای برند خود برگزیده و سبک طراحی متفاوتی با محصولات شورولت به عنوان برند برادر خود دارد، نتوانسته خود را از زیر سایه این برند خارج کند. جمس در فهرست فوق 61 امتیازی است.


15- فولکس واگن

فولکس واگن با کسب 60 امتیاز کلی جایگاه پانزدهم را در فهرست از آن خود کرده است و سومین برند آلمانی این فهرست است. اين مجله در مورد فولکس گفته است که محصولات این شرکت نسبت به رقبایش رانندگی راحت تری داشته و احساس ثبات را به راننده میدهند.
 

16- لینکلن

لینکلن اولین انگلیسی این فهرست است. این خودروساز با کسب امتیاز کلی 59 مقام شانزدهم فهرست را از آن خود کرده است. لینکلن همچنین در شاخص قابلیت اطمینان 74 امتیاز کسب کرده است. تجربه رانندگی با محصولات لینکلن، شورانگيز توصيف نشده است.
 

17- اینفینیتی

سبک طراحی و قوای محرکه محصولاالت اینفینیتی از نظر کانسيومر ریپورتس ستودنی هستند، اما گزارش اين موسسه در عین حال تاکید کرده است که محصولات اخیر این برند دیگر چنگی به دل نمی زنند و قابلیت اطمینان آنها هرگز به پای استانداردهای لکسوس نمی رسند.
 

18- نیسان

نیسان هفتمین برند ژاپنی است که به فاصله زیادی از هموطنان خود در فهرست جای گرفته است. گزارش موسسه آمريكايي، نیسان را به خاطر شکستش در کیفیت محصولاتی نظیر ورسا و سنترا سرزنش کرده است. نیسان امتیاز کلی 59 را به دست آورده است.


19- شورولت

شورولت بعد از بیوک و جمس، سومین برند آمریکایی فهرست است. این مجله شورولت را به خاطر عدم عرضه محصولی با مصرف پایین سرزنش کرده است. این خودروساز موفق به 59 امتیاز کلی شده است.
 

20- کادیلاک

درست بعد از شورولت، کادیلاک قرار دارد. این خودروساز در آزمون جاده امتیاز خوب 77 را کسب کرده، اما به خاطر امتیاز پایین در شاخص قابلیت اطمینان، در رده بیستم فهرست جای گرفته است. سیستم قفل صفحه لمسی که اخیرا کادیلاک روی محصولاتش نصب کرده، بیشترین شکایت را از سوی مشتریان برای این برند به همراه آورده است.


21- مرسدس بنز

مرسدس بنز از دیگر برندهای آلمانی دراین فهرست جدا افتاده است. علت آن هم عدم ثبات میان برخی از مدل های این برند از جمله CLA است که موجب »رانندگی خشن و رفتار خام« در این مدل ها شده است. با وجود این اشکال، مرسدس بنز در آزمون جاده امتیاز 81 را از آن خود کرده است.


22- سایون

گزارش مورد بحث ما، امتیاز کل ی 54 را به این برند ژاپنی داده است. این مجله در توصیف سایون گفته است که سایون به عنوان برند فرعی تویوتا مدل های کوچک و کم مصرف (با صدای زیاد) تولید کرده است که گاهی از مدل های تویوتا پیشروتر و کارآمدتر بوده اند.


23- کرایسلر

برند آمریکایی کرایسلر با کسب امتیاز 54 جزو برنده ای انتهایی فهرست است. این مجله در مورد کرایسلر گفته است: قابلیت اطمینان به محصولات کرایسلر متغیر است. این مجله افزوده: ممکن است محصولات کرایسلر برای سال اول پس از خرید خوب باشند، اما سال های بعد ممکن است این وضعیت تداوم نداشته باشد.


24- فورد

فورد با کس ب 53 امتیاز بعد از کرایسلر قرار گرفته است. این خودروساز همچنین در بخش قابلیت اطمینان 72 امتیاز کسب کرده است. مجله آمريكايي در مورد محصولات جدید فورد آنها را از نظر طراحی نزدیک به مدل های اروپایی ارزیابی کرده است.


25- دوج

فهرست يادشده، آمریکایی ها را در جایگاه های آخر قرار داده و رتبه بیست و پنجم هم با 52 امتیاز به دوج رسیده است. اين فهرست، طراحی محصولات این خودروساز را پس از واگذاری آن به شرکت فیات، رو به بهبود ارزیابی کرده، اما این تغییر را فقط به چارجر و دورانگو محدود کرده است.
 

26- مینی

مینی در فهرست، کمترین میزان امتیاز را در بخش قابلیت اطمینان کسب کرده است. با این حال موفق به کسب 46 امتیاز در مجموع شده است. از نظر اين گزارش، سیستم آی درایو روی محصولات مینی کمی گیج کننده است، اما یک سیستم ارتباطی کامل و بی نقص محسوب میشود.


27- جیپ

این خودروس از آمریکایی هم موفق به کسب 39 امتیاز کلی شده است. برند جیپ، برند جاده های ناهموار نامیده شده است. برندی که دهه هاست همه جا می تواند برود. از نظر این مجله جیپ به داشتن مشتریان وفادار مشهور است.


28- فیات

فیات تنها خودروساز ایتالیایی است که توانسته وارد فهرست کانسيومر ریپورتس شود. این خودروساز پایین ترین امتیاز کلی را (32 امتیاز) کسب کرده است. اين موسسه، محصولات فیات را جذاب، با تجربه رانندگی لذت بخش و سرگرم کننده توصیف کرده است. 
 


* هفته نامه خودرویی ایران خودرو

بلیط هواپیمادیدگاه ها

هالو: 1394/11/1212:13:33،
325
38
واقعا" خجالت داره. به ليست نگاه كنيد، كيا رديف نهم و هيونداي سيزدهم. همون خودرو سازهايي كه با ايران خودرو و سايپا در يك زمان شروع بكار كردند. سالهاست داريم پول نفت را ميريزيم به پاي ايرانخودرو و سايپا اينهم نتيجه اش. جمع كنين اين صنعت خودرو را. وارد كننده بوديم خيلي بهتر بود تا حالا كه به اصطلاح خودرو سازيم.
سلام: 1394/11/1212:41:37،
156
44
اون ادمایی هستن که میکن کره ایی ها پشیرفت کردن و ژاپنی پول اسمشون میخورن چیزی بگین
علي: 1394/11/1212:55:35،
190
40
جالبه که هيچ برند فرانسوي در اين ليست نيست چون صادراتي به بازار آمريکا ندارند. حتي شريک ژاپني رنو که در ليست هست در رتبه 18 قرار گرفته.
ما از بين پيغمبرها چسبيديم به جرجيس.
یک نکته: 1394/11/1213:17:27،
126
40
خودرو سازهای فرانسوی کجا هستن !؟؟؟ این همه باهاشون قرارداد بستیم!
وحيد يوسفي: 1394/11/1213:37:03،
81
42
پرايد در رده چندمه؟
سلام سلام: 1394/11/1213:50:04،
88
35
آقاي سلام كسي كه ميگه ژاپن نون اسمش رو ميخوره خوب معلومه كه اشتباه ميكنه ژاپن نون كيفيتش رو ميخوره ولي مگه كره پيشرفت نكرده كه شما با تعجب راجع بهش صحبت مي كني خودروسازهائي كه تا 15-20 سال پيش اسمي ازشون نبود و الان رده نهم و سيزدهم هستند بالاتر از خيلي خودروسازهاي مطرح.
شهریار: 1394/11/1213:50:50،
138
40
این ژاپن همون کشوری نیست که ۷۰ سال پیش بعضی از شهرهاش با خاک یکسان شد؟؟؟
خدا وکیلی ما کجاییم اونا کجان...!!!
ناشناس: 1394/11/1214:09:22،
100
35
پس این پژوی آشغال تو لیست کجاست این همه ازش تعریف و تمجید میشه
z: 1394/11/1215:15:59،
71
34
کره ژاپن گل کاشتند.ایول اسیایی ها .ماشینهای ساده و کارامد و باکیفیت.لکسوس.مزدا.تویوتا.نیسان.اینفینیتی.کیا.هیوندا.سوبارو
نیما: 1394/11/1215:51:01،
68
38
آقای "ناشناس" پژو که آشغالی بیش نیست در هیچکدام از چارت های جهانی جا نداره
مثل این چارت
بهترین محصول پژو 504 و 405 بود که 30 سالی هست از رده خارج شده ( ولی اینجا رو چششون می ذارن هنوز ! )
ERMIA: 1394/11/1219:58:30،
42
37
اگر برنامه های تلویزیونی ماشین آن ور آب را نگاه کنید به ماشینهای فرانسوی قوطی حلبی میگن. جا تاسف که ماشینی سوار می شیم که خود فرانسوی ها قبول ندارند
رهگذر: 1394/11/1309:22:57،
33
39
آفرین به هیوندا و کیا که بالاتر از خیلی از غول های صنعت خودرو قرار گرفتن
ناصر: 1394/11/1212:14:26،
62
141
برو بابا.مرسدس بنز آرمش به همه این سوسولها می ارزه.زده رتبه21! من یک مرسدس 10 ساله رو با هزارتا سوبارو یا مزدا عوض نمی کنم
من: 1394/11/1212:43:48،
94
24
یک برند معتبر لزوما همه نیازهای یک نفر ر برآورده نمیکنه. مثال بارزش گوشی اپل هست. معتبرترین و در عین حال ناکارآمدترین در ایران.
سهراب: 1394/11/1213:07:40،
84
42
فرمايش شما مربوط به 20 سال پيش ميشه. ميتونيد با پول بنز، دو دستگاه تويوتا يا كيا يا هيوندا با همان امكانات و كيفيت بخريد. آينده متعلق به آنهاست نه بنز و ب ام و.
منتقد: 1394/11/1213:17:25،
61
47
این شاخص از نظر قیمت و مقرون به صرفه بودن در نظر گرفته شده و گرنه بهترین ماشینها لامبورگینی و فراری و مک لارن و ....
David: 1394/11/1213:33:16،
58
48
بهتره تعصب رو بذاری کنار ! آمار جهانی داره میگه بنز رتبه 21 دنیاست ! حالا تو اصلا همش بگو بنز ! میگم که ایرانیا تعصب الکی دارن روی بنز و ب ام و ! خیلی وقته دوران بنز و ب ام و تموم شده
حمید: 1394/11/1221:11:04،
34
40
پس پرایدم تو رده ی 9 قرار میگیره. چون پرایدم جز کارخانه ی کیا حساب میشه. خدایا شکرت عجب ماشین خوبی سوار میشیم. مردم از خنده خخخخخخخخخخخخخخخخخ ههههههههههههههههه.
حسن: 1394/11/1212:15:16،
63
45
پس ال 90 و پرشیا رو جا انداختن . یا شاید این اخبار مال 30 سال دیگس چون بهترین تولید ایران خوردو و سایپا ال 90 هست .
بصیرت: 1394/11/1212:15:58،
73
46
چرا ایران خودرو و سایپا در این فهرست نیستند؟
خخخخخخخخخخ
مهرداد: 1394/11/1212:44:50،
61
47
این شوخیا دیگه واسه دبستانیا شده تو هر مطلب خودرویی میریم اسم اینارو میارید و با این شوخیای مثلا خنده دار
تا وقتی چند هزار نفر واسه فرغون پول بدن خودتم بکشی مونتاژاشونو ارتقا نمیدن و خودرو تحمیلی میدن تا خودرویی که مد روز باشه
میثم: 1394/11/1212:16:20،
55
28
جالب و غیرمنتظره بود!
بصیرت: 1394/11/1212:17:28،
48
48
چرا ایران خودرو و سایپا در این رده بندی نیستند؟

خخخخخخخ
ايراني: 1394/11/1212:19:06،
93
37
بنازم به ژاپن
سعيد: 1394/11/1212:19:08،
74
40
فقط تويوتاااااا
امید: 1394/11/1213:15:13،
74
45
با سلام میدوستین مالکیت لکسوس تویوتاست؟بنازم به تویوتا سومین خودروساز بزرگ جهان که چندی پیش فولکس واگن را که رغیب سرسختش بود پشت سرگذاشت کاش نو صنعت خودرو با ژاپن قرارداد میبستیم. تویوتا ارزشی رو که برای مشتریانش قائله هم به دنیا ثابت کرده وهم به ایرانی ها تو هشت سال دفاع
موافق ++++++
مخالف - - - - -
د: 1394/11/1212:20:55،
38
37
الان این خودروها را معرفی کردید که دل مارا بسوزانید یا انشال... درراه آمدن به ایران هستند وقیمتهای خودرونیز با برداشتن تحریمها شکسته خواهد شد.
بهین: 1394/11/1212:21:29،
69
40
آفرین به ژاپنی ها که همیشه اول هستند.افتخار ما آسیایی ها هستند نه شرمندگی
امید: 1394/11/1212:22:50،
52
30
قابل توجه آقایون دل آرامی که واسه اومدن خودروهای فوق پیشرفته ی آمریکایی که با دیگر خودروهای جهان فاصله ای نجومی دارند!!! له له میزنند..
راستی عزیز دلمون پژو کجای صف وایساده ناقلا؟!
کیا: 1394/11/1212:23:19،
73
42
جایگاه کیا و هیوندا رو ببینید.کره ای گل کاشته
پراید: 1394/11/1212:23:38،
41
43
یادتون رفته پراید سایپا و تیبا رو معرفی کنید!!!
David: 1394/11/1212:25:20،
65
36
مرسی ژاپن ! مرسی لکسوس ! باشد که ایرانیان ایمان بیاورند و دیگه وقتشه که از این همه تعصب کورکورانه نسبت به بنز و ب ام و دست بردارن ! رتبه بندی گویای همه چیز هست دیگه ! قضاوت با خودتون
آشناس: 1394/11/1212:41:23،
51
43
پس پژو و رنو کجای این لیستن . خیانت به ملت و کشور رو فقط شاهان قاجار انجام ندادند ،هنوز کسانی هستند که راه اونها رو ادامه بدهند.
سلیم: 1394/11/1212:47:37،
35
44
این چه کلمه ای است که چندین بار هم تکرار شده <<<خودروس >>>
علی: 1394/11/1212:54:27،
50
39
ایرانخودرو و سایپا جای خود ولی پژو کو !!!؟؟؟ مگر خودروساز نیست؟!!! ما با کی قرارداد بستیم؟؟؟
هومن: 1394/11/1212:58:57،
46
39
ایران خودرو و سایپا ی معلوم الحال رو ولش کن !!!
پس پژو و رنو ، شرکای پسا برجامی پا کجای کار هستند؟!؟!
بهزاد تحریم: 1394/11/1213:20:18،
52
37
دم ژاپنیها گرم. راستی پژو کجاست؟
reza: 1394/11/1213:35:40،
32
30
چه ربطی به ایران جیب داشت؟؟؟
ایمان: 1394/11/1213:51:03،
43
43
فقط تویوتا ماشین ۲۰ سال قبلش به ماشینای امروزی می ارزه
احمد: 1394/11/1214:00:40،
44
39
بهترین خودرو از نطر اداره استاندارد: جک - دنا - پارس - سمند -سایپا
111 و 131 و 141 و........!!!
امیر: 1394/11/1214:31:45،
42
37
تمام ماشنهای ژاپنی عالی هستند من چهار ساله مزدا نیو دارم واقعا ازش راضیم هنوز تعمیرگاه برای تعمیر نرفته واقعا حقشه دوم باشه.
پوریا: 1394/11/1214:34:59،
37
38
والا این نظرسنجی به نظر من کلا رو هواس اونی که کلی پول میده لکسوس سوار شه معلومه میگه از ماشینم راضیم المانیا کل عمرشون ماشین خوب سوار شدن انتظارشونم بالاس بعدشم بنز و ب ام و تو ایران از خیلی گرونن و تو کشورای دیگه اصلا این طور نیست وگرنه کدوم ادمی میاد بگه سوبارو من از فورد و مرسدس بهتره ماستنگ از 25هزارتا شروع میشه قیمتش فکر کردین اپتیما چقدره
مسعود: 1394/11/1218:24:59،
39
41
8سال جنگ را مدیون تویوتا هستیم
علی: 1394/11/1218:33:09،
36
38
یعنی آلفارومیو و جگوار و بنتلی و... از لحاظ کیفیت و ایمنی از کیا و هیوندای پایین ترن و اصلا به حساب نمیان؟! به نظر من که این رتبه بندی اصلاو ابدا با عقل جور در نمیاد, آلفارومیو و جگوار بهترین ماشینهای دنیا رو تولید میکنن و اصلا هیوندای قابل قیاس با اونها نیست
vahab: 1394/11/1219:33:58،
43
46
چرا حواستون نیست؟؟؟قرارداد با پژو،جزو یکی از باجهای ایران به فرانسه بابت برجام هست.
تهرانستانی: 1394/11/1220:05:17،
31
38
خداييش چند نفر از شما آمريکا زندگی کرديد و سليقه آمرکاييها را می شناسيد؟؟
خریدار: 1394/11/1220:08:11،
37
36
پژو و رنو کوووو? تو ایران که فراووونه
vahab: 1394/11/1221:35:34،
27
36
من دارم زندگی میکنم،سوالتو بگو؟
رامین: 1394/11/1222:35:01،
30
36
این لیست همه چیزو خودش نشون میده.بعد ما میریم با" پژو" و "رنو " قرارداد میبندیم.
جانا سخن از دل ما مي گويي !: 1394/11/1223:10:56،
42
35
پژو با قطعات اصلي هم نمي خواهيم ؟
مارگزيده از ريسمان سياه و سفيد مترسد ؟!!!


پژو در زمان تحريم كشور ما را تحويل نگرفت چرا باز دوباره.... ؟؟؟؟ راه رفته اشتباه دوباره اشتباه .... گنه كرده را گناه دوباره جزايش مرگ است .
فقط تويوتا ژاپن ؟

در زمان جنگ لندكروز ژاپني كشور ما را از جنگ نابرابر نجات داد خودرويي كه سگ جون نام گذاري شده است خودرو در هنگام تركش و خمپاره و تير مستقيم و چپ شدن دوباره به حركت خود ادامه ميداد اين خودرو براي آب و هواي كشور ما و دوام و كيفيت همانند خود مردم پر تلاش و سخت كوش ژاپني ها توي دنيا رو دست ندارد
فقط خودرو ژاپني ؟ هر كسي داره ؟ پدر به پسر و پسر به نوه بدهد يك عمر دعا گويي جدش خواهد بود . ميگيد نه هنوز توي كشور اين خودرو در ارگانهاي نظامي غير نظامي تردد ميكنه .
amir: 1394/11/1310:21:00،
33
41
سلام اینقدر بالا پست گذاشتن که فکر نکنم کسی مال ما رو بخونه ولی فکر کنم اونجا هم باند بازی و رشوه و سلیقه ای عمل میکنن.
ابراهیم: 1394/11/1618:21:25،
24
25
یه ایرانی به یه ژاپنی گفت چرا مرگ بر آمریکا نمی گین در حالی که کشور شما رو بمب اتم زد؟ جواب داد مابازار آمریکا رودر اختیار خودمون گرفته ایم

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار