کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

ثامن‌الحجج رسما واگذار شد/ شرایط پرداخت وجوه سپرده گذاران

کدخبر:۱۹۰۳۹جمعه، ۲ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۱:۱۸۴۷۰۹ بازدید

بعد از انتشار خبر واگذاری موسسه "ثامن الحجج" در هفته‌ای که گذشت، بانک مرکزی نیز رسما این واگذاری را تایید و اعلام کرد که بانک پارسیان به عنوان ...

بعد از انتشار خبر واگذاری موسسه "ثامن الحجج" در هفته‌ای که گذشت، بانک مرکزی نیز رسما این واگذاری را تایید و اعلام کرد که بانک پارسیان به عنوان بانک عامل به زودی بازپرداخت وجوه سپرده گذاران را آغاز خواهد کرد.

بعد از انجام تخلفات در تعاونی ثامن الحجج و وضعیت نابسامان مالی این موسسه، در چند ماه گذشته شرایط آن تغییر و با بن بست مواجه شد. به طوری که توان پرداخت وجوه سپرده گذاران را از دست داد، برخی شعب آن تعطیل و حسابهای این موسسه در بانکها مسدود شد. در این فضا سپرده‌گذاران نیز که برای دریافت پول های خود به شعب این موسسه مراجعه کردند با دست خالی مواجه شده و یا وعده دریافت سپرده گرفتند و یا اینکه حسابهای آنها باز هم تمدید شد.

گرچه موسسه اعتباری ثامن الحجج هم از غیرمجازهای بانکی بوده و تحت نظارت بانک مرکزی فعالیت نمی کرد و بر این اساس تعهدی هم از سوی نظام بانکی و بانک مرکزی در مقابل سپرده گذاران آن وجود نداشت ولی به هر حال شرایط نامناسب این موسسه ، تجمعات پی در پی سپرده گذاران برای دریافت حقوق خود و در راس آنها الزام بانک مرکزی برای ساماندهی بازار غیرمتشکل پولی فضا را به سمتی برد که با ورود این بانک، دستگاه قضایی و سایر دستگاه های ذیربط، هیات نظارت برای ساماندهی موسسه تشکیل شد.

در جریان ساماندهی وضعیت ثامن الحجج، در نهایت تصمیم به واگذاری موسسه به تعهدات آن به یکی از بانکها گرفته شد و در هفته جاری برخی منابع مطلع اعلام کردند که این موسسه به بانک پارسیان واگذار شده و قرار است که بانک مرکزی خط اعتباری در اختیار پارسیان قرار دهد تا وجوه مربوط به سپرده گذاران پرداخت شود. از سویی دیگر پارسیان نیز به مرور اموال ثامن الحجج را به فروش رسانده و منابع دریافتی را برگرداند.


سپرده گذاران اولویت بندی شدند

این در حالی است که اخیرا بانک مرکزی اعلام کرد که در راستای سامان دهی تعاونی اعتبار ثامن‌الحجج، بانک پارسیان ‌را به عنوان بانک عامل برای بازپرداخت وجوه سپرده‌گذاران برگزیده و به زودی، بازپرداخت وجوه مشتریان با اولویت قراردادن سپرده‌گذاران خرد، طبق یک برنامه زمانی مدون آغاز خواهد شد.

اما بازپرداخت وجوه سپرده گذاران که از وجوه خرد شروع خواهد شد در چند مرحله انجام می شود. بر این اساس در فاز اول وجوه‌ سپرده‌گذاران با موجودی سپرده تا سقف های سه میلیون، پنج میلیون و 10 میلیون تومان طی 3 مرحله پرداخت می شود. و مشتریان دارای سپرده‌ های بالاتر نیز در مراحل بعدی تعیین تکلیف خواهند شد.

تاکنون سازوکار پرداخت این وجوه در بانک پارسیان اعلام نشده، ولی قرار است برنامه زمانی و اسامی شعب منتخب بانک پارسیان به منظور تودیع سپرده های تعاونی اعتبار ثامن الحجج به زودی از طریق پایگاه اطلاع رسانی این بانک اطلاع رسانی شود. پرونده ثامن الحجج در شرایطی به زودی ساماندهی خواهد شد که جلسه هفته اخیر شورای پول و اعتبار نیز به بررسی وضعیت آن اختصاص داشت و بانک مرکز هم گزارشی از تخلفات و هچنین عدم تعادل در وضعیت مالی آن ارائه کرده بود.


اشاره‌ای به گزارش تخلفات ثامن الحجج

بنابر آنچه که بانک مرکزی از روند ثامن الحجج گزارش داده است، این موسسه در طرح ساماندهی بازارغیر متشکل پولی، تنها به پیش ثبت نام و واریز مبلغ مشخصی در این بانک بسنده کرده و علی‌رغم اخطاریه های متعدد، سایر مراحل لازم برای تطبیق فعالیت های خود با ضوابط و دریافت مجوز فعالیت را طی نکرد. از ارائه اطلاعات مورد نیاز بازرسان بانک مرکزی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز خودداری کرده و با پرداخت سودهای بسیار بالاتر از نرخ متعارف شبکه بانکی، اقدام به جذب سپرده های مردمی و با واسطه گری و بنگاه داری در زمینه های مختلف و نیز سرمایه گذاری در بازار مسکن و ساختمان، با هدف دستیابی به سودهای هنگفت ناشی از تورم و انتظار افزایش نجومی قیمت ها در این بخش، عملا موجب بلوکه شدن بخش زیادی از منابع در املاک و مستغلات ودر نتیجه تضعیف اساسی ساختار مالی شده است و با تجدید ارزیابی غیر واقعی دارایی ها و مثبت نشان دادن تراز مالی، زیان انباشته خود را پوشانده است.

در عین حال که هزینه های بسیار بالای اداره امور شعب، صرف مبالغ گزاف برای تبلیغات گسترده به منظور فریب افکارعمومی و القای قانونی بودن فعالیت های تعاونی، گسترش و تاسیس پی در پی شعب با بهره وری ناچیز و تاسیس تیم های ورزشی متعدد و پرهزینه از محل سپرده های مردمی از یکسو و نداشتن دانش تخصصی لازم، ساختار ضعیف مالی، اتخاذ سیاست های پرمخاطره و با ریسک بالا و نیز استفاده از روش های متقلبانه حسابسازی، اغراق در حساب ها و موجودی های نقد تعاونی و ارایه تصویری نادرست و متناقض از عملکرد خود از سوی دیگر، موجب شد که تعاونی برای پرداخت سودهای تعهد شده، اقدام به جذب سپرده های بیشتر با سودهای بالاتر کرده و با چرخش در این دور باطل، دچار زیاندهی بیشتر شده و عملا اصل سپرده های مردمی در معرض خطر قرار داده است.

این در حالی است که بانک مرکزی اعلام کرده است پس از بروز بحران مالی ناشی از ناتوانی در بازپرداخت وجوه سپرده‌گذاران، مدیران ارشد تعاونی با حضور در مراجع مختلف و ملاقات با برخی مسئولان در قوای سه گانه، سعی کردند با ارایه اطلاعات نادرستی همچون تعداد سپرده گذاران و شعب، میزان سپرده ها، ارزش دارایی ها و موجودی نقد خود نزد بانکها و بانک مرکزی، وضعیت ناپایدار و در خطر اضمحلال تعاونی را پنهان کرده و هر گونه برخورد سلبی را بسیار پرهزینه نشان دهند تا از اهرم اعتراض سپرده گذاران، برای فشار بر حاکمیت و بانک مرکزی به منظور اخذ مجوز و تداوم فعالیت های غیر مجاز خود بهره گیرند. در عین حال که مدیرعامل این موسسه نیز از ارائه هرگونه اطلاعات، مستندات و مدارک مورد نیاز برای بررسی حساب ها و عملیات خودداری کرده و با وجود اعلام خطر بانک مرکزی به روند قبلی ادامه داده است.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

خسن: 1394/11/217:12:12،
22
113
من دانشجو از ثامن الحجج ده میلیون وام گرفتم و اقساطش را نتوانستم پرداخت کنم و ثامن الحجج از ضامن های من گرفت !!!
آخه چرا گرفت ؟؟؟
باید می بخشید !!
آخه فقط من دانشجو هستم!!!
بقیه نیستند ولی من هستم !!!
و...................
حسن: 1394/11/218:01:19،
19
41
دوست گرامی خواهشا با نام من نظر نگذار

اولا تو نمی فهمی من چی می گویم
دوما مشکل من با موسسه ثامن الائمه هست که با شرایط من کنار نیامد نه ثامن الحجج

اتفاقا تا انجا که خبر دارم ثامن الحجج با شرایط افراد ندار کنار می امد و وام خیلی ها را به انها هبه کرد و دستش در کار خیر بود ولی مسئولین ثامن الائمه فقط پول را می شناسند و همین که قسط وام یک بدبخت عقب بیفتد سریع از ضامنش کسر می کنند
ali: 1394/11/219:07:03،
20
14
ایول
زدی به برجکش !!!
کمیته ی امداد: 1394/11/220:54:12،
61
7
حسن آقا شما بانک رو با کمیته ی امداد اشتباه گرفتی !!!

دفعه ی بعد آدرس رو درست برو
حسن: 1394/11/221:35:54،
13
50
شما کاربران احساسات یک دانشجوی اخراجی را درک نمی کنید
شما بدید
خیلی بد
زنده باد بانک مرکزی که باعث و بانی زمین خوردن موسسات شده است
دلم خنک شد که میزان و ثامن الحجج خوردن زمین
امیدوارم که بقیه موسسات هم همین بلا سرشون بیاد
علی : 1394/11/217:57:05،
13
31
درود بر حسن عزیز
موسساتی که مجوز ندارن باید بیشتر با مردم بسازن اگه قرار باشه این ها هم با مردم راه نیایند پس همان بهتر که توسط بانک مرکزی جمع شوند
مگه ان کسیکه از بانک ملی اختلاس 3 هزار میلیاردی کرد و به کانادا گریخت خونش از ما رنگین تر بود حالا اگر ثامن الائمه وام شما را به قول خودتان هبه می کرد یا تنفس می داد به خدا قسم هیچ اتفاقی نمی افتد
مشکل این جا است که امتیازات فقط برای کله گنده ها هست و امثال من و تو همیشه سرمان بی کلاه است
mahdi: 1394/11/218:00:42،
16
5
بانک ها باید اولویت وام هاشون به ایده ها باشه .... یک فرد خلاق که ایده ای داره و سرمایه نداره.. بانک باید اینجا پس تایید طرح توسط کارشناس خودشون با فرد خلاق قرارداد ببنده و سرمایه گذاری طرح رو به عهده بگیره .. اما افسوس ....
بانک مرکزی: 1394/11/218:01:30،
31
14
حسن دانشجو
به درخواست شما رسیدگی می شود
در همین راستا با همراه داشتن کارت دانشجویی و اصل و تصویر تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی خود به قسمت شکایات بانک مرکزی واقع در خیابان میرداماد تهران مراجعه نمایید
کارشناس بیکار بانک مرکزی
حمید: 1394/11/218:08:13،
17
10
لعنت به هرچی موسسه دزده.
ali: 1394/11/218:15:52،
31
7
فکر نمی کنی توقع زیادی داری
ثامن به تو دانشجو اعتماد کرده و بهت 10 میلیون وام داده
ولی تو اقساطش را پرداخت نکردی
اگه از خود بانک مرکزی هم وام بگیری و قسطهای آن را پرداخت نکنی از ضامن ها می گیره
در عین حال هیچ بانکی به دانشجو وام نمی دهد
حالا ثامن گناه کرده که بهت تو دانشجو 10 میلیون وام داده!!!

بانکها به زوجهای که ازدواج می کنند بعد یکسال که در نوبت وام هستند با دو ضامن کارمند فقط 3 میلیون وام می دهند آن هم با کسر از حقوق!!!
نمک خوردی
نمکدان را می شکنی !!!
فرد: 1394/11/218:19:39،
18
7
برتراند راسل؛بانکها دزدان قانونیه جامعه هستند که همواره تلاش در بروز و نمایش از اعتماد و درستکاری هستند.
دزدی در روز روشن: 1394/11/218:25:13،
25
6
مقصر مشکلاتی که برای این موسسه به وجود اومد بانک مرکزیه و کاملا مشخصه که هدقدار این کارو انجام داده، اگر بانک مرکزی اینقدر سنگ اندازی نمی کرد مطمئنن این موسسه هم به فعالیتش ادامه می داد (مثالی هم که می شه زد مجوز دادن به موسسات نور و ... که همه می دونن چقدر مشکل داشتن و چه سود هایی می دادن)

هدف اول بانک مرکزی از بین رفتن سپرده های مردم به مدت نامعلوم و پرداخت پول با کسر مبلغی از اصل پول سپرده گذاران با منت که همه بگن وای بانک مرکزی چه کرد.
هدف نهایی هم بدست آوردن تمام اموال ثامن الحجج و بخشیدن آن به افراد خودی
ali: 1394/11/218:50:24،
25
15
خودت میدونی چی داری میگی؟ وام را بهت ببخشند؟!! قبل از وام گرفتن فکر پس دادنش را میکردی که ضامن بدبخت را به دردسر نیندازی . پیش خودت فکر کردی الان که دانشجو هستمیه وام 10 میلیونی میگیرم و باهاش یه پراید مدل 86 میخرم و میرم دنبال ناموس مردم
بانکی: 1394/11/218:51:07،
30
11
حسن آقا شما بانک رو با کمیته ی امداد اشتباه گرفتی !!!

دفعه ی بعد آدرس رو درست برو
مهدی: 1394/11/219:24:11،
27
7
داداش فازت چیه فکر چیزی مصرف میکنی
علی: 1394/11/219:35:52،
17
11
ای کاش مشکل سهامداران شرکت پدیده نیز مثل مشکل میزان ها و ثامن الحججی ها حل می شد.
نامیزان: 1394/11/220:59:35،
16
9
عزیز جان
مشکل هیچکدام هنوز حل نشده !!!
بانک مرکزی با استفاده از این روش صرفا جلوی تجمعات را می گیرد
زیرا سپرده گذاران کوچک به اصل پولشان می رسند ولی سپرده گذاران دارای مبلغ بالای ده میلیون حالا حالاها باید منتظر بمونند !!!!
و تجمعی صورت نمی گیرد
مثال بارز آن هم طریقه برخورد بانک صادرات با سپرده گذلران میزان!!!
پاسخ به حسن: 1394/11/219:51:29،
43
6
خب دانشجوی عزیز
شما که نمیتونید قسط وام بدید برای چی وام می گیرید تا ضامن خودتون رو هم به دردسر بندازید.
عجب رویی داری. قسط نمیدی. انتظار بخشش داری؟
واقعا انتظاراتی دارید شما.
بنده خودم نه سهامدار این موسسه هستم نه س‍‍پرده گذار و نه وام گیرنده از این موسسه. ولی کسی که وام می گیره خب قسطش رو هم سر وقت باید ‍پرداخت کنه دیگه.
ali: 1394/11/220:08:40،
22
17
سلام حسن اقا فکر نمى کنى یک کم پرو تشریف دارید مگه خون شما رنگین تر از بقیه آدمهااست که وام بهت ببخشند بعد هم لعنت به آن شخصی که صلاحیت شما را برای وام دادن تاییدکرد اگه من بودم دزد هم دست شما نمیدادم چنین شخصیتی با چنین عملکردی اگه پول هم دستش باشه هیچ وقت حاضر نمیشه قسط هیچ بانکی پرداخت کنه و جز معوقات بانکیه.بعد هم فکر نمیکنی با این حرفت شخصیت خودت زیر سوال میبری اول فکر کن بعد حرف بزن
پاسخ به حسن( منتقد ثامن ): 1394/11/221:05:57،
14
16
دوست گرامی خواهشا با نام من نظر نگذار

اولا تو نمی فهمی من چی می گویم
دوما مشکل من با موسسه ثامن الحجج هست که با شرایط من کنار نیامد نه ثامن الائمه

اتفاقا تا انجا که خبر دارم ثامن الائمه با شرایط افراد ندار کنار میاد و وام خیلی ها را به انها هبه کرد و دستش در کار خیر بود ولی مسئولین ثامن الحجج فقط پول را می شناختند و همین که قسط وام یک بدبخت عقب بیفتد سریع از ضامنش کسر می کردند
دست معاون بانک مرکزی آقای دکتر کمیجانی درد نکنه که با مصاحبه تلویزیونی که انجام داد باعث هجوم مردم شد و این موسسه را زد زمین
حسن: 1394/11/221:07:35،
9
21
ثامن الحجج هم می خواست با دنیا ارتباط برقرار کنه
ولی من دانشجوی اخراجی از ثامن الحجج ده میلیون وام گرفتم و اقساطش را نتوانستم پرداخت کنم و ثامن الحجج از ضامن های من گرفت !!!
آخه چرا گرفت ؟؟؟
باید می بخشید !!
آخه فقط من دانشجو هستم!!!
بقیه نیستند ولی من هستم !!!
از استادهام به زور نمره می گرفتم
ولی اینجا نتونستم قسطهامو نپردازم
آخه چرا !!!!...................
حسن: 1394/11/221:24:56،
10
15
فقط من حسن هستم
دانشجوی اخراجی
اگه مسولان ثامن حاضر شوند که همین الان صد و ده میلیون تومان به حساب من دانشجوی اخراجی که نتوانستم اقساط وامم را بدهم و از ضامن هام گرفتند واریز نمایند دیگه کامنت منفی نمی گذارم
در غیر این صورت در تمامی پستهایی که مربوط به بانک و موسسات است کاربران را برعلیه موسسه ثامن الائمه تحریک می کنم
اگه خواستید بگید تا جهت واریز صد و ده میلیون شماره حساب بدهم
ده میلیون بابت وامی که گرفتم و نتوانستم پرداخت کنم
صد میلیون بابت صدمه روحی و روانی و اخراج از دانشگاه غیر انتفایی
عزت زیاد
سپرده گذار: 1394/11/221:32:54،
12
19
باچه رویی ب مردم میگین بدون مجوز ؟ با 600شعبه و 10سال سابقه کار .مجوز از وزارت تعاون و ساماندهی22 تعاونی .ولوح تقدیرو در شرف تاسیسو تبلیغات وسیع زیر نظر خودتون .آخه خجالت هم خوب چیزیة بانک مرکزی. چرا ب خاطر سیاست غلط شما مردم
باید سکته کنن .غصه بخورن .و خودشونو آتیش بزنن ؟ شما اجاره خونه میدونین چیه آقای سیف ؟ از بیکاری و بی درآمدی اطلاعی دارید ؟
حالا میخاین شب عیدی سود پول مردم و هاپولی کنین ؟ از گرانی و خرج شب عید چیزی میدانید ؟ پول مردم خون مردمه . زندگی مردم از همین سود میگذره . با چه امیدی ب روحانی رأی دادیم .بدان که حق مردم مظلوم که با تحریم و گرانی ساختند پایمال نخاهد شد...
ناشناس: 1394/11/309:19:05،
13
18
اون موقع که سود خوب می گرفتی فکر برگشت پولت بودی یا نه
حسن: 1394/11/221:35:06،
15
9
یا امام حسین. چند نفرید شما!!!! بابا بذارید خبر بالا بیاد. بابا مردم درغ میگن چه وامی چه کشکی. هبه چیه. پوله مردم رو بدید. پرونده ثامن الحجج بسته شد. حالا نوبته پرونده ثامن الاممه هست. بشتابید تا پولتون از کشور خارج نشده
خواهشمندم با اسم من شایعه نکنید با شایعه پراکنی مشکل حل نمیشه. مگه ثامن الحجج حل شد که از شما بشه!!!!!!
ali: 1394/11/222:31:18،
18
19
بنده خدا
تو اینقدر درک نمی کنی که پرونده میزان و ثامن الحجج حالا حالاها باز است !!!
چون تا زمانی که با تمام سپرده گذاران تسویه نشود پرونده بسته نمی شود
حسن: 1394/11/221:36:01،
10
12
آقاییون کارمندای بیکار شونده تا آخره هفته ثامن الاممه لطف کنید بفرمایید هبه یعنی چه؟
مستضعف : 1394/11/221:38:46،
16
17
خدا شاهده 15تومن تو ثامن الحجج دارم .اجاره خونه میدم .از ریال سودش نمیگذرم . تاوان احمال و غرض ورزی شما را ما نباید بدهیم .
حسن: 1394/11/221:46:09،
12
16
قایون چرا مردمو گول میزنید. موسسه ثامن الحججم میگفتن ماله آستانه قدسه رضویه ولی بعدش معلوم شد که ماله یه شخصه سبزواریه. ثامن الاممه و بانک خود خوانده غیر مجازممهر اقتصاد هم همین طورن. اونها هم شخصین فقط از لابی استفتده میکنن و خودشونو به ارگانه میچسبونن که از بحران نجات پیدا کنن. ولی بدونن دیگه لابی هم جواب نمیده چون دومینو تخته کردن درب موسسات غیرمجاز طبق دستور رهبر معظم انقلاب با همکاری دولت محترم و با قدرت بانک مرکزی و قوه قضاییه داره صورت میگیره اگه دنیا عوضببشه بحران دیگه تموم نمیشه.
در ضمن اراجیف تحویل مردم ندهید سپاه محترم پاسدارن بانک انصار رو دارن و ارتش و بسیج هم بانک حکمت ایرانیان
آقایون مدیران سایت ایرانجیب لطفا رسیدگی کنید. این افراد دارن با اسم من چرت و پرت مینویین که منو دانشجو جلوه بدن تا خودشونو از بحران نجات بدن. خواهشا این مطلب رو چاپ کنید
نادر: 1394/11/222:24:07،
14
7
داداش فازت چیه!!!!
چیزی مصرف میکنی؟؟؟!!!
کارشناس بیکار بانک مرکزی: 1394/11/222:27:42،
11
6
حسن غیر دانشجو
به درخواست شما هم رسیدگی می شود
در همین راستا با همراه داشتن کارت دانشجویی و اصل و تصویر تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی خود به قسمت شکایات بانک مرکزی واقع در خیابان میرداماد تهران مراجعه نمایید
چاره ندارم که
باید رسیدگی کنم!!!
امضا
کارشناس بیکار بانک مرکزی
کارمند ثامن: 1394/11/223:36:20،
10
10
این روزها تو موسسه قسم دروغ بچه ها شده جون حسن
جون حسن خیلی دوست داریم
خداوند این سرگرمی را از ما نگیره
یه سری هم به سایت بنیاد تعاون سپاه بزنی بد نیست
mehdi: 1394/11/222:05:16،
11
10
بلاخره بانک مرکزی کاری انجام داد .البته دوستان فکر کنم بالای 90 در صد مردم پولشون رو همون جا تو بانک پارسیان بزارند برای سود و این برای بانک پارسیان یک فرصت خوبه برای جذب سرمایه و باعث ارامش برای سپرده گذاران
نامیزان: 1394/11/222:36:05،
11
19
ما میزانیها نیز همین فکر را می کردیم
ولی بانک صادرات آب پاکی ریخت روی دست تمامی سپرده گذاران میزان و امیدشون را نا امید کرد !!!!
بعد از یکسال رقم حسابمون کسر کردند و برگشته به رقم حساب در سال 92 !!!
و هنوز منتظریم تا یک ریالش را ببینیم ؟؟؟
محمد: 1394/11/222:48:24،
13
6
اقدام بانک مرکزی فقط نجات بانک پارسیان بوده
چون سهامداران آن خودرو سازان ورشکسته وبنگاهای وابسته به بعضی نهادهای ازما بهترون میباشد.
چون کاری که به پارسیان واگذار شده خود موسسه بهتر انجام میدهد در ضمن اگر بانک مرکزی حسن نیت داشت این کار پیچیده و زمانبر را به یکی از بانکهای مانند بانک ملت واگذار میکرد که در تمام نقاط ایران شعبه دارند/
خدا كنه مثل ميزان نشه
بنظر من قدرت پرداخت سپرده هاي كلان رو ندارن
مخصوصا اينكه اخر سال هم است
احسان: 1394/11/222:12:23،
10
10
اي ملت دعا كنيد اين مشكل پديده هم حل بشه تا اين مردم بدبخت هم از اين گرفتاري رهايي پيدا كنند
dadahamid: 1394/11/223:21:41،
13
6
اونايي كه زحمت ميكشن دعا ميكنن واسه پرديسبانيها اوينيها كلي ادم خونه خراب شده ديگه هم بكنن!
من كه از ثامن(ثامن خالي!)وام گرفتم با سود28% سهام پرديسبان خريدم قسطاشم دارم جلو جلو ميدم يعني بايد بدم سهامم هم دووود شد رف هوا مثل خيلي چيزاي ديگه
ولي 500تومن تو ثامن الحجج داشتم پولمو نميدنن!!!
خدا شانس بده اقا حسن واقعيه الكي
M: 1394/11/222:55:30،
15
14
واگذاری این موسسه وتعهد پرداخت وجوه سپرده گذاران هیچ معنایی ندارد جز خلق پول و افزایش تورم و هزینه اضافه برای مردمی که هیچ نقشی در زدو بند طرفین نداشتن چرا مردم پول خود را به کسی ودیعه میدهند که او را نمشناسند و چرا دولت به جای بستن این موسسات هزینه اضافی به اقتصاد کشور وارد می کند
mahdi: 1394/11/223:08:09،
18
24
شنیده بودیم طرف صحبت میکنه که آقا ندارم قسط ها رو با تاخیر میدم .... نشنیده بودیم طرف بره بگه آقا ندارم ببخشید بهم
تارا: 1394/11/223:41:46،
10
14
پس پدیده چی. ماها ادم نیستیم پول ما لرزش نداره
soheil: 1394/11/302:08:36،
10
6
سود هایی که طی چند سال برای سپرده مون گرفتیم ، از اصل پولمون کم میکنن؟
+
وامی که از موسسه گرفتیم، اقصاطشو باید کجا پرداخت کنیم ؟؟
وحيد: 1394/11/307:29:09،
7
12
همه تعيين تكليف شدن جز پديده . اصلا انگار نه انگار . تورو خدابه دادمون برسيد
ایرانی: 1394/11/307:59:31،
11
8

قانون کجاست؟ هر کی یه بقالی میزنه به اسم بانک بعدش میگن مجوز نداشته .مردم عادی از کجا بدانند ؟
مجید ( سپرده گذار ): 1394/11/309:07:10،
18
7
ثامن الحجج بسیار موسسه خوبی بود و هیچگونه مشکلی نداشت من چند ساله اونجا حساب دارم و یکی از عوامل خونه دار شدن من همین موسسه بود
خدا به موسسین و کارمنداش خیر بده و از شر بانک مرکزی خلاص کنه
دروغ سنج: 1394/11/312:47:09،
10
10
ما چرا اینقدر کوته بین و خوش خیال هستیم، این یک رویه شده که موسسات آقایان از ما بهتران، پس از چپاول پول و مال مردم با سرمایه گذاری در بازار ملک و ارز و به دست آوردن سودهای بسیار بالا که بعدا توسط مسئولان آن از موسسه خارج میشه،با دادن مانور های ننگین دروغ و ریا اعلام ورشکستگی می کنند و سپرده گذاران بیچاره رو روانه خیابان، حال بانک مرکزی این موسسه رو به یک بانک دیگر حواله می ده که از محل سپرده های مردم و با پول مردم بخشی از مطالبات مردم از این موسسه را پرداخت کنه. در واقع مردم پول دزدی آقایان را پرداخت و دیون را تسفیه کنند و دزدان محترم با میلیاردها پول خوشحال به فکر غارتهای دیگر باشند.
قطره باران: 1394/11/316:05:38،
12
16
حسن از کی خط میگیری؟؟؟
محمد: 1394/11/320:16:47،
8
17
با سلام بازگشت به خبرهای گرفته شده از منابع موثق, بالاخره شایعات برخی از دوستان به حقیقت پیوست. بعد از ادغام موسسه غیرمجاز ثامن الحجج, نوبت به موسسه غیرمجاز دیگری به نام ثامن الاممه رسید, گفتنیست همانند تعاونی اعتباری ثامن الحجج که بحران آن از استان البرز شروع شد موسسه ثامن الاممه در شهرهای کوچک از ابطال گواهی سپرده گذاران و باز پرداخت آنها خودرای نموده و در وافع عاجز است. در حاله حاضر این موسسه غیر مجاز فقط اقدام به باز پرداخت سپرده های روز شمار آنهم با مبالغ زیره ١۵ میلیون تومان میکند. در واقع با روندی که این موسسه در پیش دارد احتمالا تا اواخر هفته دیگر قادر به بازپرداخت همان مبالغ خرد نیز نمی باشد چرا که طبق اعلان بانک هایی که موسسه مذکور در آنها حساب دارد موجودی موسسه غیر مجاز ثامن الاممه به شدت در حاله کم شدن است
امین: 1394/11/407:47:00،
11
15
اینها همش دروغه اگر بانک مرکزی و نهاد قضایی حساب های ثامن الحجج رو در سایر بانک ها مسدود نمیکردن الان داشت با صلابت به کار خودش ادامه میداد ثامن الحجج ورشکست نشد منحل شد منحل
تنها موسسه که ورشکست شد میزان بود اونم بخاطر سرمایه گذاری در پروژه پدیده و گند کاری مجریان این پروژه و مهمترهجوم و عجله مردم برای دریافت پولشون و شایعه سازی های که نمونه هاش رو در کامنت های حسن راجع به ثامن و ثامن الحجج میبینید

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار