کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

تعجب بانك‌های خارجی از ميزان نرخ سود در ايران

کدخبر:۱۸۹۴۵سه شنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۴ - ۲۲:۰۴:۱۹۵۶۸۸ بازدید

در حالي كه در يك‌سال گذشته، كارشناسان و مديران بانكي بارها از ضرورت آماده شدن سيستم بانكي ايران براي شرايط پساتحريم و جلب مشاركت ...

در حالي كه در يك‌سال گذشته، كارشناسان و مديران بانكي بارها از ضرورت آماده شدن سيستم بانكي ايران براي شرايط پساتحريم و جلب مشاركت بانك‌هاي خارجي و جذب سرمايه‌هاي خارجي سخن گفته‌اند، طي روزهاي اخير و اجراي برجام، برخي مديران بانكي با اشاره به اثر مثبت برجام بر گشايش اعتبارات اسنادي و ضمانت‌هاي بانكي و كاهش هزينه نقل و انتقال پول معتقدند كه بدون اصلاح مشكلات ساختاري و سياست‌هاي پولي و بانكي كشور، نمي‌توان به جذب بانك‌هاي خارجي اقدام كرد.

به گزارش تعادل، كارشناسان بانكي معتقدند كه نرخ سود بالاي بانكي و تعيين دستوري نرخ سود، عدم اجراي استانداردهاي بين‌المللي، وجود موسسات اعتباري غيرمجاز و عدم ساماندهي آنها و اجراي قانون توسط آنها، عقب‌ماندگي بانك‌ها از توصيه‌هاي كميته بال، عدم استاندارد كفايت سرمايه و مشكلاتي مانند مطالبات معوق و بدهي‌هاي بزرگ، عدم تنوع محصولات و خدمات بانكي از جمله عدم تنوع سپرده‌هاي بانكي، تطبيق ندادن روش‌هاي بين‌المللي و ابزارهاي تامين منابع براساس عقود اسلامي، مشكل تضاد منافع در تامين هزينه‌هاي توسعه بانكداري الكترونيك از جمله بار سنگين كارمزدها و هزينه توسعه دستگاه‌هاي الكترونيكي بر دوش بانك‌ها، عدم مشاركت اصناف و مشتريان در تامين هزينه‌ها و كارمزدها، مشكل صفرهاي اضافه در پول ملي و بسياري از مسائل ديگر براي بانك‌هاي خارجي عجيب و غيرقابل هضم است و مديران و كارشناسان خارجي، دليل حل نكردن اين مشكلات ساختاري و به‌روز نشدن شبكه بانكي ايران را متوجه نمي‌شوند.

در اين شرايط مديران بانك‌ها خواستار تسريع در تحولاتي هستند كه در كوتاه‌مدت مي‌تواند وضعيت بانك‌هاي ايران را براي مشاركت با بانك‌هاي خارجي و جذب سرمايه‌ها بهبود بدهد. زيرا در شرايطي كه بسياري از ايرانيان به سپرده‌ها و تسهيلات بانكي دسترسي دارند و حجم انبوهي از نقل و انتقال پول و سالي 10ميليارد تراكنش در شبكه بانكي وجود دارد، مي‌توان با به‌روز كردن وضعيت بانك‌ها، تحولات گسترده‌يي در بازار پول ايران ايجاد كرد.

مدير امور بين‌الملل و تجهيز منابع بانك صنعت و معدن در اين زمينه در ميزگرد ايرنا گفت: آماده شدن براي رقابتي سازنده، بهبود و گسترش زيرساخت‌ها، تربيت نيروي انساني توانمند، ارتقاي پهناي باند و شبكه‌هاي مخابراتي، توسعه فناوري اطلاعات و شفافيت بازار كار، بازار پول و سرمايه، از جمله الزامات اساسي براي حضور موثر در فضاي پساتحريم است.


  سود بالا مانع سرمايه‌گذاري است

وي افزود: مقوله سود بالاي بانك‌هاي ايراني نيز براي خارجي‌ها عجيب و غيرقابل هضم است و در اين زمينه بايد تصميم‌گيري جدي انجام شود. سودهاي بانكي كنوني، هزينه هرگونه سرمايه‌گذاري در كشور را بالا برده و شايد به مانعي براي سرمايه‌گذاري تبديل شود.

عنصري تصريح كرد: مطالبات مشكوك‌الوصول، معوقات سيستم بانكي و كاهش ريسك اعتباري، پيش از ورود بانك‌هاي خارجي بايد حل و تصميم‌هاي جدي درباره آنها اتخاذ شود؛ همچنين مطالبات زيادي از برخي بانك‌هاي بين‌المللي داريم كه نبايد در مذاكرات از آنها غافل شد.

 آرش عنصري مدير امور بين‌الملل و تجهيز منابع بانك صنعت و معدن در ميزگردي كه با عنوان چرايي تمايل سرمايه‌گذاري بانك‌هاي خارجي در نظام بانكي كشور برگزار شد با اشاره به ظرفيت‌هاي سيستم بانكداري ايران گفت: بانكداري ايران يك برند در منطقه محسوب مي‌شود كه داراي حدود يك قرن تجربه با تعاريف جديد است. سيستم بانكي از بالاترين ضريب نفوذ در بين اقشار مختلف كشور برخوردار بوده و در مقايسه با ساير نهادهاي پولي و مالي همانند بازار پول و سرمايه، بورس، بيمه و غيره از مقبوليت خوبي بهره‌مند است.

عنصري با اشاره به اعمال تحريم‌هاي شديد پولي و مالي در سال‌هاي گذشته يادآور شد: عمليات بانكي در اين دوره با سختي‌ها و مشقت‌هاي فراواني انجام مي‌شد.


بانك‌هاي ايران به بانك‌هاي جهان بدهي معوق ندارند

اين مسوول گفت: بانك‌هاي ايراني هيچ‌وقت بدهي معوق به بانك‌هاي جهاني و ذي‌نفعان نداشته‌اند و توانايي پوشش بازار بزرگ منطقه را نيز دارا هستند. بانك‌هاي بين‌المللي در سال‌هاي گذشته در كشورهاي حاشيه خليج‌فارس سرمايه‌گذاري‌هاي زيادي انجام داده‌اند، اما با اين وجود «ايران مي‌تواند در پساتحريم به يك مركز بين‌المللي خدمات مهم مالي در منطقه تبديل شود.»


  رتبه‌بندي بانك‌هاي ايران

مدير امور بين‌الملل و تجهيز منابع بانك صنعت و معدن تصريح كرد: مراودات با بانك‌هاي بين‌المللي مستلزم قوانين مبارزه با پولشويي، ساختار ترازنامه به‌روز و مطابق استانداردهاي روز، بررسي صورت‌حساب‌ها توسط موسسه‌هاي بين‌المللي و غيره است و بايد يك بار ديگر رتبه‌بندي اعتباري بانك‌هاي ايران انجام شود.

به گفته وي، بانك مركزي مي‌تواند نقش مهم و تاثيرگذاري در تدوين رويه‌ها و استانداردهاي جديد ايفا كند و سيستم بانكي كشور نيز از قابليت بالايي براي به‌روز رساني سريع و كسب استانداردها با وجود دوري چند ساله از بازار جهاني برخوردار است. اين مسوول به‌طور نمونه به برخي اقدامات بانك صنعت و معدن در اين زمينه اشاره كرد و گفت: اسناد و مداركي در همين خصوص مبادله شده كه از جمله آنها ارائه استانداردهاي كسب شده به سطح بين‌المللي است، ضمن اينكه اين بانك در پرداخت بدهي‌ها و مطالبات افراد، شركت‌ها و غيره به‌روز بوده و منتظر اجرايي شدن برجام است.

وي ادامه داد: امروز خودداري از رقابت ناسالم بين بانك‌هاي داخلي و اولويت دادن به بانك‌هاي خارجي كه حتي زمان تحريم‌ها به خدمات‌دهي به ايران پرداختند يا ديرتر بازار ايران را ترك كردند، با تاكيد بر انتقال دانش و فناوري نوين بانكداري بايد به عنوان پيش‌شرط‌هاي ورود بانك‌هاي خارجي به كشور مطرح باشد.


  سهامدار شدن بانك‌هاي ايران در بانك‌هاي خارجي

اين مسوول اضافه كرد: بانك‌هاي بين‌المللي بايد از طريق تاسيس شعبه، نمايندگي يا حضور مستقيم و مشاركت در سيستم بانكي ايران حضور داشته باشند، اما حداقل سرمايه لازم براي ورود آنها به كشور جاي بحث فراوان دارد. بايد تسهيلاتي نيز فراهم شود تا بانك‌هاي ايراني بتوانند سهامدار بانك‌هاي خارجي و بين‌المللي شوند.


  حركت به سمت استانداردهاي حسابرسي جهاني

محمد‌امير داود مدير امور بين‌الملل بانك پاسارگاد نيز در ادامه اين ميزگرد در ابتدا به ظرفيت‌ها و توانمندي‌هاي سيستم بانكي كشور اشاره كرد و گفت: در مقايسه با سيستم بانكي دنيا، ما كشتي‌گيرهايي نيستيم كه كنار نشسته و تمرين نكرده باشيم؛ تنها مساله‌يي كه وجود دارد، اين است كه به دليل ثبات مقررات داخلي با تغييراتي كه در استانداردهاي بين‌المللي رخ داده منطبق نشده‌ايم؛ هرگاه تنظيم‌كننده سيستم بانكي يعني بانك مركزي، مقررات جديد ايجاد كند، بانك‌ها نيز خود را با استانداردهاي جديد هماهنگ مي‌كنند.


  لزوم اعمال نظارت بر بانك‌هاي خارجي

مدير امور بين‌الملل بانك پاسارگاد با اشاره به اينكه گاهي سرمايه‌گذاران خارجي با اهدافي غير از كسب درآمدهاي مالي به يك كشور ورود پيدا مي‌كند، گفت: بايد ساختاري در كشور داشته باشيم كه اگر اتفاق‌هايي از اين دست رخ دارد، بتوانيم با آن مقابله كنيم؛ براي شرايطي كه سرمايه‌گذاري جز درآمد مالي، بخواهد اهدافي ديگر را دنبال كند، محدوديت‌هايي در تمام كشورها از جمله كشور ما وجود دارد. وي با طرح اين سوال كه اگر يك سرمايه‌گذار به جاي 5ميليون دلار (حداقل منابع بانك‌هاي خارجي براي تاسيس بانك در ايران يا خريد سهام بانك ايراني)، 100ميليون دلار براي تاسيس بانك بياورد، آيا بايد به وي اجازه تاسيس بانك بدهيم؟ گفت: قبل از صدور مجوز بايد بررسي كنيم كه سهامداران چه كساني هستند و يك نفر چند درصد از سهام را در اختيار دارد؛ در بيشتر كشورها در تاسيس يك بانك، يك نفر تنها مي‌تواند حداكثر 10درصد سهام يك بانك را در اختيار داشته باشد. داود افزود: البته قوانين در كشورهاي مختلف متفاوت است؛ مثلا در الجزاير يك نفر مي‌تواند ابتدا حداكثر 40درصد سهام را در اختيار داشته باشد و بعد از 3 دوره 6 ماهه و كسب اعتماد، اجازه مي‌دهند سرمايه وي به 100درصد افزايش پيدا كند.


  در وصول مطالبات معوق موفق نبوديم

وي افزود: علاوه بر نكاتي كه ذكر شد، بايد در جهت كمك به رفع معضلاتي كه سيستم‌هاي بانكي با آن مواجه است اقدام شود؛ زماني كه حجم مطالبات معوق در چين بسيار زياد شده بود، دولت براي كمك به بانك‌هاي چيني و خروج از آن شرايط، مطالبات معوق را توسط يك نهاد خريداري كرد در نتيجه تمام مطالبات بانك‌ها فروخته شد و منابع جديدي به سيستم بانكي تزريق و از آن طريق امكان پرداخت تسهيلات جديد فراهم شد.


  بانك‌هاي توسعه‌اي خط مقدم ورود بانك‌هاي خارجي قرار گيرد

تاج محمد قجاوند كارشناس بانكي نيز گفت: سازمان سرمايه‌گذاري خارجي ايران بايد با دقت و وسواس تمام مراقب بانك‌هايي باشد كه قصد دارند وارد ايران شوند و بيشتر دنبال بانك‌هاي توسعه‌يي باشد. وي با بيان اينكه سازمان سرمايه‌گذاري خارجي در برنامه چهارم توسعه كشور قانون نحوه جذب بانك‌هاي خارجي را مصوب كرد، گفت: اكنون بايد اين قانون مورد بازنگري قرار گيرد و اصلاحات مورد نياز در آن با توجه به شرايط كنوني انجام شود. قجاوند با اشاره به قانون سرمايه‌گذاري خارجي گفت: بر اساس اين قانون بانك‌هاي خارجي مي‌توانند 40 درصد از سهام بانك‌هاي ايراني را خريداري كنند و لازم است بررسي شود كه آيا فروش اين ميزان سهم صحيح است يا بايد با اصلاحات آن را دنبال كرد. اين كارشناس ارشد نظام بانكي با تاكيد بر اينكه براي ورود بانك‌هاي خارجي بايد دنبال بانك‌هاي توسعه‌يي بود، خاطرنشان كرد: سازمان سرمايه‌گذاري خارجي بايد در ورود بانك‌هاي خارجي به كشور دقت كند. وي گفت: بانك‌هاي خارجي قبل از انقلاب اهداف خاصي را دنبال مي‌كردند و تنها به فكر تامين اهداف شركت‌هاي چند مليتي بودند البته اكنون نيز برخي از اين بانك‌ها به دنبال همان اهداف قديمي هستند. قجاوند اظهار داشت: اگر قرار باشد بانك‌هاي خارجي وارد ايران شوند مجلس شوراي اسلامي بايد در قانون تجديدنظر كرده و اجازه ورود هر بانكي را صادر نكند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

م: 1394/10/2922:10:32،
168
24
سود بانکی تعجب نداره !!! دوستم سال ۸۹ خونه خرید ۶۰ تومن .الان میگه کمتر از ۲۵۰تومن نمیدم .سود حساب شود لطفن ؟؟؟
رضا: 1394/10/2922:27:08،
90
16
اونوقت از نرخ تورم چی؟؟؟؟؟
تعجب نکردن؟؟؟؟؟؟
دادا: 1394/10/2923:20:11،
65
17
نمیدونن که در عوض هر چند سال یه بار قیمت دلار چند برابر میشه
هوشیار: 1394/10/2923:25:55،
52
52
این دیگه سود بانکی نیست، نــــــــــــــزولـــــــــــــــه عزیزم نـــــــزول

می فهمی؟ نــــــــــــــــــــــــزول
رضا: 1394/10/2923:49:21،
42
12
اینکه کاری نداره اونم تو برجام میاوردین که سود غنی شده باید به 2 درصد برسه !!!
من: 1394/10/2923:50:14،
53
15
فکر کنم اگه تورم رو می دونستند آمارش رو بیشتر تعجب می کردند !!!!
مراد: 1394/10/2923:50:50،
46
12
واقعا جالبه بازبون بی زبونی میخواین سودها رو بکشین پایین منتها چون روتون نمیشه به چیزای دیگه ربطش میدین .
بانک دار اسلامی: 1394/10/2923:53:36،
60
14
اونا هیچی از بانکداری اسلامی (اونم از نوع نابش ) نمیدونن!
خاک بر سر بی عرضشون کنن!
ایرانی: 1394/10/3000:26:33،
25
13
بايد تسهيلاتي نيز فراهم شود تا بانك‌هاي ايراني بتوانند سهامدار بانك‌هاي خارجي و بين‌المللي شوند.
امیدورارم این دوست عزیزمون این حرف را فقط به عنوان یک تبلیغ و جهت سرکار گذاستن افکار عمومی داخلی زده باشند و گرنه من که فقط سر وکارم با بانک در حد یک پاس کردن چک هستش می دونم بانک های خارجی واسه این که بخوان جواب سلامتونم بدن باید سال ها برین تو نوبت، چه برسه که بخواین سهامشونم بخرین.
بسی خندیدم :))))))))
هارون: 1394/10/3000:51:45،
42
13
دنبال بهانه ای میگردن تا با این تورم بالا این چندرغاز سودم ندن
سرمایه های ملت و مفت بخوابونن تو بانک بعد وام با سود بالا بدن ملت
@-@: 1394/10/3001:43:40،
47
8
اخه چرا یکطرفه ماجراها رو برای خارجی ها توضیح میدید بگید دلار طی 4سال 400 درصد افزایش قیمت داشت و هنوز هم داره مبع بالا
شیدا: 1394/10/3003:27:14،
34
9
بزار روابط برقرار شه، از خیلی چیزای دیگه هم متعجب خواهند شد....
نیما: 1394/10/3004:33:07،
48
16
بانک های خارجی از افزایش قیمت 300 درصدی انواع و اقسام چیزا طی یکی دو ماه تعجب نمی کنن ؟
مجید: 1394/10/3007:20:56،
42
16
اینا هم از اقتصاد های آزاد فقط همین کاهش نرخ سود رو یاد گرفتن. یکی به من بگه آقایون خارجیا از نرخ بهره وام ها تعجب نکردن؟؟؟
کوکی: 1394/10/3008:36:44،
30
16
از نرخ تورم.یا میزان درآمد نسبت به هزینه ها یا حداقل های زندگی ایرانی ها یا افزایش خدمات و هزینه های دولتی به میزان چند بار و هر بار حداقل 30 تا 40 درصد تعجب نکردن؟؟؟؟
همین پارسال برق 2 بار در سال گرون شد.
اصلا اشکال نداره.حقوق رو مثل تورم شناورش کنن.
مگه ما از فروردین تا اسفند سال بعد مثلا 15 درصد یا 20 درصد تورم داریم؟؟؟
مگه روزی که بنزین از 700 رسید به 1000 تومن کسی اومد بگه حقوق ها رو هم 50 درصد اضافه کنیم؟؟؟؟
برو عمو خدا روزیت رو جای دیگه حواله کنه.
مجید: 1394/10/3008:51:17،
22
15
سود سالانه اش می شود 23 درصد! چه دوست بی عقلی داشتید! سال 89 دلار می خرید 900 آخر سال 91 می فروخت 3700 بعدش با سود 20 درصد می گذاشت بانک تا آغاز سال 94 می شد 355! بنابراین 100 میلیون هم ازدست داده است.
meisam: 1394/10/3009:50:52،
17
9
من فقظ ترسم از اینه که خارجیا رو هم مثل خودشون دزد کنن
محمود: 1394/10/2922:10:38،
170
17
هر جا سخن از اختلاس است
نام بانک ملی می درخشد !!!
خاوری کجایی ؟؟؟؟
حمید: 1394/10/3007:28:02،
15
67
سلام دوست عزیز
چرا اسم بانک را می آوری ؟ اصلا به بلوغ فکری رسیدی ؟ یا فکر میکنی باید حتما نظر بدی .
به نظر من شما و خواننده مطالب سایت باش
محمود: 1394/10/3008:22:11،
42
12
حالاحمیدجان توکارمند بانکی مالکش که نیستی اینجوری زورمیزنی.
آتیلا: 1394/10/3009:18:52،
43
13
اسم بانک رو میاره چون این بانک اختلاس کرده، یعنی خیلی سخته درکش. اسم همه بانکها و برندهای مختلف غذایی و خودرویی و .... دزد و متخلف دیگه رو هم باید آورد تا ملت ،مثل گاو پیشونی سفید بشناسنشون. کسی که دزدی میکنه باید به فکر آبروش باشه نه اینکه منی که ازم دزدی شده به فکر آبروی دزد باشم و صداش رو در نیارم تا راحتتر به کارش برسه
مهران: 1394/10/3011:14:22،
20
6
اسم بانکو میاره چون همین " محمودرضا خاوری مدیرعامل بانک ""ملی"" ایران" با همکاری بانک "صادرات" و یک بانک خصوصی که یادم نیست الان اختلاس کردن .
پس اسن کیو بیاره ؟
کرمانشاه: 1394/10/2922:15:26،
125
14
آخه اونا بیکار ندارن
تورم ندارن
رکود حاکم نیست
که سود بانکیشون پائینه
soheil Rj: 1394/10/2922:15:56،
78
15
اینا نون نمیشه برا ما
تکلیف موسسه ثامن الحجج چی شد ؟؟؟
امیرارش: 1394/10/2922:36:54،
24
13
دارن مردم را بازی میدن هر روز ی حرفی میزنن.ی روز میگن مجوز میگیره ی روز با بانک شهر و یا پارسیان ادقام میشه.پولارو خوردن ی قلوپ ابم روش.اینا قبلا مجوز داشتن چون با بانک مرکزی شریک بودن.سهمشون را ک ندادن زیرابشون را زدن
ميلاد: 1394/10/2922:16:40،
149
12
از نرخ تورم تعجب نكردن؟؟؟؟؟
ناشناس: 1394/10/3001:15:12،
50
9
از سود گمرکی 100 درصدی خودروهای خارجی تعجب نکردن یه وقت؟
علی: 1394/10/2922:21:03،
110
12
بانک داری اسلامی یعنی این
عمو حسین: 1394/10/2922:22:44،
156
9
اونموقع از سود بالای وام ها تعجب نکردند ؟؟؟؟؟؟؟
رسول : 1394/10/2922:27:26،
24
16
قابل توجه آقای طیب نیا و تکنیک فوق علمی ایشان در کنترل تورم با ایجاد رکود سنگین در تمام ارکان اقتصادی با بالا بردن سود بانکی و سیاست انقباضی
دوستان منافع کوتاه مدت را در نظر نگیرید وقتی کارخانه های تولیدی و کارهای خدماتی و بخش ساختمان در رکود فرو رفت ورشکستگی اقتصادی بدنبالش میاد آنوقت دیگه ریال های توی بانک پشیزی ارزش نخواهد داشت
قبول کنید که منابع داخلی موجود هست ولی با این سود بالای سپرده کسی میل به سرمایه‌گذاری و کار نداره
امیرارش: 1394/10/2922:28:53،
33
7
اونا وام خودرو میدن 7 ساله بدون کارمزد.حالا اینجا ماشین 100 تومنی با اقساط 3 ساله میشه 150 تومن.هرجا ب نفع مردم باشه قطعش میکنن مثل داستان تماس نامحدود همراه اول و ایرانسل ک گفتن شرکتها متضرر میشن الانم میخان بگن بانکها متضرر میشن.دوره احمدی نژاد هرکی تو بانک سود میگرفت بدبخت شد با تورم اونموقع
امیر.: 1394/10/2922:35:08،
26
16
به این کامنت های بالا میگن :

(مودبانه اش میگم )

کامنتهای دندان شکن... .
شهریار: 1394/10/2922:46:40،
32
15
بانک های خارج اگه بیان ایران یه چیزایی می بینن که دیگه از نرخ سود بانکی تعجب نمی کنن...!!!
Amir: 1394/10/2923:06:18،
38
7
فقط از سود بانک ها تعجب کردن؟ از بهره بانکی وام ها اختلاس ریس های بانک ها از زندگی اشرافی مدیران ارشد، از تورم از بیکاری تحصیل کرده کارخانه های ورشکست، لز نوع زندگی اسفناک مردم ایران تعجب نکردن؟؟ فقط از سود تعجب کردن؟؟ بچاپ
رهام: 1394/10/2923:09:06،
19
11
به هر حال سیستم باید از یک جا درست شه ، باید این سیستم ها درست شه تا خیلی اتفاق ها بیوفته ، وقتی سود بالا باشه کسی نماید برای ایجاد شغلی سرمایه گذاری کنه ، وقتی شغلها کم باشه خب قاعدتا بیکاری زیاد میشه ، کلا متاسفانه همه چی اشتباه اگه بخوایم با سیستم استاندارد کلی جهان اول بریم جلو باید همچی رو درست کنیم از اول . ما بعلت مشکلات تحریم و بروز نبودن توو سیستم مالی و اقتصادی مثل جزیره ای دور افتاده ایم که با هیچکس در ارتباط نیست ...
کدو: 1394/10/2923:12:39،
33
16
از درامد پایین مردم و گرانی مخصوصا خودرو مثلا پراید با تکنولوژی ۴۰ سال پیش و قیمت بالای ۲۰ میلیون تومان تعجب نکردند؟!؟!،از تورم بالای ۲۰ در صد و اعلام ۱۳ در صد از طرف دولت و افزایش حقوق ۱۲ درصد کارمندان تعجب نکردند... را دیدند ولی کدو را ندیدند؟!؟!؟!
غمگسار: 1394/10/2923:21:21،
20
15
اگه بانکهای ایرانی سهام بانک خارجی رو بخرن گند میزنن به هرچی شهرت و سابقه اونها. هم دست کج میشن (اختلاس) هم نزول خور. داستان دوست ناباب و اعتیاد جوانان عزیز. خخخخ
Pepan: 1394/10/2923:24:27،
22
17
چرا چرند می گین آخه...خب چطور میشه از نرخ تسهیلات نجومیتون چیزی نمی گن از نرخ سود میگن...شاید هم گفتن شما سانسور میکنین...چرا ما مردم رو ابله تلقی میکنین...خب چرا از این فروش خودروهای بدون سود و با کمترین پیشپرداختی که می فروشن رو تو این خرابه اجرا نمیکنین...چرا چرا؟
sisi: 1394/10/2923:58:55،
25
16
از تورم ماهي ٣٠٪‏ چي،تعجب نكردن؟
طاقزاده : 1394/10/3000:02:23،
19
9
چراازنرخ تورم تعجب نکردن؟ مگردرجمعشان هیچ یک کارشناس اقتصادنبود؟ضمنا چرانپرسیدند نرخ تسهیلات چنده؟
سید: 1394/10/3000:17:49،
20
20
باید هم تعجب کنندء هیچ جای دنیایی خاکی همچنین به جیب مردم کیسه ندوختن که تو ایران هس تو قرآن ربا حرام هس ولی کشور مسلمان شیعه اثنی عشری هستیم کجایند فقها؟ نذورات را از بانک میگیرند؟ صدای هیچ یک در نمیاد
رضا1346: 1394/10/3000:21:08،
23
15
تعجب نکردن که 1 دلار = 36000 ریال ؟

تعجب نکردن یه آدم 3000.000.000.000تومان برداشت رفت بلاد کفر ؟

ما خودمان از تعجب شاخ در آوردیم . زبانمان مو در آورد و مغز مان پوکید .

علی: 1394/10/3000:33:15،
30
7
از قیمت خودرو تو ایران چطور؟! دوتا شاخ رو کلشون سبز نشد؟
Ramin: 1394/10/3000:45:16،
22
17
اونا از همه چیز متعجب هستن الکی بانک و بهونه نکنید
از تعداد اعدام هاتونم متعجب هستن پس چرا اینو نمیگی ها؟؟؟؟؟؟؟
جمع کنید بابا کاسه کوزه تونو بانک داریتون مدرنه مجازات کردناتون برا ۲۰۰ سال پیشه .
مصلح: 1394/10/3000:47:14،
20
13
ما ايرانيها از اول عادت داريم پول كار نكنيم و پول بگيريم خخخخخخ
بازار: 1394/10/3001:01:41،
23
14
ازبرابری ارز ایران با ارز خودشان وبی ارزشی پول ما تعجب نکردند(یک واحد آمریکایی برابر36000 واحد ایرانی).......او مای گاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ن: 1394/10/3001:07:13،
27
9
سود واقعی در ایران با دنیا یکی است و همون 5% است 20% بقیه تورم است. مجید جان دلبندم!
ناصر: 1394/10/3001:14:56،
17
15
از خیلی چیزها تعجب خواهید کرد.قیمت پراید هم قیمت بنز دست دو بنزین سربی مسکن مهر ,حقوق 200دلاری که اونم بدن و جاهایی است که 6ماه یکبار میدن و...الیس درسرزمین عجایب
فرهنگی : 1394/10/3001:59:35،
21
18

باز دارن دنبال بهانه میگردن برن سراغ جیب مردم.

محمد: 1394/10/3002:19:15،
29
16
از قیمت پراید چی؟
از سود 27 درصد وامی که به مردم میدن چی؟
از اینهمه دزدی چی؟
از اینهمه اختلاس چی؟
از اینهمه فساد چی؟
بازم بگم.....
سالها قبل مهران مدیری یه سریال ساخت به اسم شبهای برره که کلی پای این سریال خندیدیم...
به نظر شما فضا و حال و هوای اون سریال به وضعیت الان این مملکت شباهت نداره؟
رحیم: 1394/10/3003:45:36،
20
9
عزیزان این یک سناریوی ابداعی و خود ساخته ای بیش نیست . یعنی می فرمایید غربی ها تازه متوجه سود متعلقه به سپرده ها میشوند ؟ و جالب اینکه هنوز متوجه سودهای متعلقه به وامها و تسهیلات بانکی نشده اند ؟ مگه میشه ؟ پس اونوقت فکر میکنید کی وقتش برسه به این نکته ها هم پی ببرند ؟ آقا تحریم ها رفع شده اند و پولها دارند می آیند دیگه فکر می کنم زیاد نیازی به سناریو نویسی و بازی گری نباشه اگر شما هم موافقید لطفا مدتی با مردم رو راست باشید شاید جواب داد خدا را چه دیدی ؟ ممنون
هاني: 1394/10/3007:16:47،
31
15
از اختلاف حقوق ملت با حقوق ملت كشور خودشون تعجب نكردن احتمالا
از بهره هاي وام هم كه حتما راضي بودن
ali: 1394/10/3007:20:26،
21
17
فکر کنم این کارشناس مدرک شو یا از دانشگاه ازاد گرفته یا از موسسه های درپیت که نه تورم درنظرمیگیره نه شاخص های دیگه رو
علی: 1394/10/3007:31:10،
27
13
سودی که بانک ها به سپرده ها میدهند، بابت بی ارزش تر شدن ریالی سرمایه سپرده گذار در طی زمان سپرده گذاری است،
تکا: 1394/10/3007:47:03،
22
12
بانکادنبال بهانه میگردن که سودو کم کنن.شما اول برو مشکله تورم وبیکاری روحل کن بعدماحاضریم سود کم بشه
امیر: 1394/10/3007:56:56،
22
14
خدا کنه یک بانکی بیاد که بتونیم ویزا کارت بگیریم که چقدر در مسافرت های خارجی بدرد میخوره .
654982: 1394/10/3009:37:36،
19
8
"مشكل صفرهاي اضافه در پول ملي و بسياري از مسائل ديگر براي بانك‌هاي خارجي عجيب و غيرقابل هضم است و مديران و كارشناسان خارجي، دليل حل نكردن اين مشكلات ساختاري و به‌روز نشدن شبكه بانكي ايران را متوجه نمي‌شوند."
دليلش اينه که دست اندر کاران و مسولانش تخصص ندارند و فقط تعهد دارند اگرم تخصص داشته باشند يه دستايي توکاره که نمي ذاره
ناشناس: 1394/10/3009:55:59،
20
16
مسلما بانكهاي خارجي تنها به سود بالا گير نداده اند. به نرخ بهره بالا هم گير داده اند و بسياري مسايل ديگر از جمله شفاف نبودن منشا درامد و ثروت افراد كه در حيطه مبارزه با پولشويي است. انها بايد مطمئن شوند كه پول كثيف نميتواند از طريق بانكهاي ايراني وارد سيستم بانكي بين المللي شود. اما نويسنده مقاله به سود بالا گير داده ، دليلش هم مشخص است. كاهش سود سپرده به نفع بانكهاست و بايد تبليغ شود.
طاها: 1394/10/3010:32:39،
23
7
ده میلیون وام گرفتم هفت میلیون دادم الان میگه که بایست ۲۷میلیون دیگه بدی بانکداری اسلامی زیر لوای اسلام با بهره های کلان ربوی نمیدونم علما چرا به چند توصیه کوتاه بسنده میکنن .ضرر حاصل از تنش ترکیه و روسیه به تجار ترک دولت به جهت اینکه خود عامل این سیاست و تنش بوده ضرر تاجران خود را به عناوینی جبران کرد . دولت های ما چطور چون فشار تحریم بر روی اقشار ملت بود آنها تحریم را کاغذ پاره احساس کردن حالا هم اقتصاد مقاومتی اونهم برای ملت نه برای بانک ها ادعای دولت برای تورم ۹ درصد سود وام بالای ۲۸ درصد چه اسلام زیبای هر کس از راه میرسد یه تبصره برای قران اضافه میکند غافل از ایه مکرو مکرالله والله خیرماکرین
احمد: 1394/10/3011:29:51،
15
14
تعجبی ندارد.!!وقتی تولید و سرمایه گذاری در کشوری خواب باشد
کارهای واسطه ای و دلالی و سود رونق می گیرد.!!!!!1
بابک: 1394/11/111:25:44،
22
13
اشغالترین بانک ایرانی بانک ملیه به خاطر 3700 تومن چکها را ساعت 8 صبح برگشت میزنه این معنیش غیر دزدی از حساب مردم چیه

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار ایران
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
معرفی سریع‌ترین خودروی موجود در ایران
اولين نمونه از خودروی JAC J4 وارد ایران شد
سورن توربو را انتخاب کنیم یا دنا؟
تولید چند خودرو سواری در کشور متوقف شد
ملاقات ایرانی با هیوندای سوناتا 2018
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما