کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

گردشگری ایتالیا در میان 10 غول برتر جهان

کدخبر:۱۸۷۷۵جمعه، ۲۵ دی ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۶:۲۰۱۸۲۸ بازدید

ایتالیا یکی از زیباترین کشورهای جهان، ونیز رویایی، رم باستانی، میلان با رویدادهای تاریخی و سواحل بی‌نظیر؛ طبیعی است که چنین کشوری مقصد سفر ...

ایتالیا یکی از زیباترین کشورهای جهان، ونیز رویایی، رم باستانی، میلان با رویدادهای تاریخی و سواحل بی‌نظیر؛ طبیعی است که چنین کشوری مقصد سفر بسیاری از گردشگران جهان باشد. به طور حتم چنین کشوری سود کلانی از صنعت گردشگری به‌دست می‌آورد.

ایتالیا یکی از زیباترین کشورهای جهان است که تمدن تاریخی دارد. این کشور با توسعه صنعت گردشگری موفق شده سالانه بیش از ۴۰ میلیارد دلار درآمد کسب و هرسال فرصت شغلی برای بسیاری از جوانان خود ایجاد کند. این درحالی است که ایران نیز دارای تمدنی تاریخی است، ایران هم سواحل زیبا و شهرهای تاریخی دارد. گردشگران خارجی هنگام بازدید از یزد آن را به سفر در زمان تشبیه کرده بودند. بسیاری از گردشگران شیفته آثار باستانی شهرهایی مانند شیراز و اصفهان شده بودند. ایران هم می‌تواند با توسعه گردشگری به اشتغالزایی و کسب درآمد بپردازد و با بحران‌های اقتصادی مقابله کند. 

ایتالیا در دوران باستان مرکز تجاری اروپا بود. در دوران امپراتوری رم؛ نیز یکی از قدرت‌های بزرگ اقتصادی در جهان به شمار می‌رفت. در سال ۲۰۱۳م، ایتالیا ۳۴ میلیارد یورو از سفر گردشگران درآمد کسب کرد. رشد درآمد خارجی صنعت گردشگری ایتالیا یک میلیارد یورو در سال است. بررسی‌ها نشان می‌دهد مسافران خارجی بین ماه ژانویه تا دسامبر ۲۰۱۴ مبلغ ۳۴ میلیارد و ۱۵۴ میلیون یورو در ایتالیا هزینه کرده‌اند که این رقم در سال پیش از آن؛ ۳۳ میلیارد و ۶۴ میلیون یورو بود. از سوی دیگر، سفر ایتالیایی‌ها در داخل و خارج کشورشان نیز افزایش پیدا کرده است. در سال ۲۰۱۴م مردم ایتالیایی ۲۱ میلیون و ۷۰۰ هزار یورو در خارج و ۲۰ میلیون و ۳۰۹ هزار یورو در داخل کشور خود هزینه کرده‌اند. این آمار در پانزدهمین کنفرانس «ایتالیا و گردشگری بین‌المللی» که با حضور نهادهای گردشگری و تجاری ایتالیا روز ۲۳ آوریل(۱۴ اردیبهشت) در ونیز برگزار شد منتشر شد. در کل می‌توان گفت صنعت گردشگری ۱۱ درصد از تولید ناخالص ملی ایتالیا را به خود اختصاص داده است. به گواه آمار در سال ۲۰۱۴م صنعت گردشگری در ایتالیا روند مثبتی را طی کرد که این امر موجب افزایش درآمد حاصل از گردشگری در ایتالیا شد. 

صنعت گردشگری نقش بسیار مهمی را در صنعت ایتالیا ایفا می‌کند و این صنعت به طور تقریبی ۱۰ درصد از اقتصاد این کشور را به خود اختصاص داده است. سال گذشته ۴۰ میلیون گردشگر از ایتالیا بازدید کردند. سواحل شمالی ایتالیا طرفداران بسیاری در میان گردشگران دارند. به طور کلی مقصدهای گردشگری مهم ایتالیا را مکان‌هایی مانند ونیز، تیرول جنوبی و رم تشکیل می‌دهند. به طور کلی بیش از نیمی از بازدیدکنندگان ایتالیا در تعطیلات کمتر از ۳۵ سال سن دارند. بیش از ۶۰ درصد از گردشگران ایتالیا در ایام تعطیل پس از این کشور به بریتانیا سفر می‌کنند.


اشتغالزایی گردشگری در ایتالیا

به طور متوسط ایتالیا سالانه ۴۷ میلیون نفر گردشگر دارد. این کشور همچنین پنجمین مقصد گردشگران در جهان است. ایتالیا یکی از پردرآمدترین کشورها در حوزه صنعت گردشگری است. ایتالیا نهمین مقصد گران‌قیمت برای گردشگران به شمار می‌رود. ظرفیت‌های گردشگری ایتالیا بسیارند. فرصت‌های شغلی بسیاری برای بیکاران جوان ایتالیایی در صنعت گردشگری این کشور وجود دارد. امروزه گردشگری یکی از مهم‌ترین بخش‌های اقتصاد ایتالیا را تشکیل می‌دهد و ظرفیت این کشور در حوزه گردشگری منجر به برنامه‌ریزی‌هایی به منظور توسعه بلندمدت این صنعت از سوی کارشناسان و مدیران شده است. به ویژه این روزها که بحران اقتصادی دامنگیر ایتالیا شده و شمار بیکاران در این کشور هر روز در حال افزایش است صنعت گردشگری می‌تواند نقش ناجی را ایفا کند. صنعت گردشگری در سال ۲۰۱۴م، یک میلیون و ۸۲ هزار شغل جدید ایجاد کرد که این میزان ۴/۸درصد از بیکاران ایتالیایی را به کاری مشغول کرد. پیش‌بینی می‌شود میزان اشتغالزایی گردشگری در ایتالیا هر سال افزایش یافته و در سال ۲۰۲۵م سفر و گردشگری یک میلیون و ۳۷۵ هزار شغل در این کشور ایجاد کند. مقامات ایتالیایی برنامه‌ای در نظر گرفته‌اند تا ده‌ها ساختمان قرمز رنگ دولتی به منظور اقامت گردشگران احداث کنند. مقامات گردشگری ایتالیا ایستگاه‌هایی به منظور اقامت گردشگرانی که در اصطلاح به آنها گردشگران آهسته گفته می‌شود ایجاد خواهند کرد.


تاثیر حملات تروریستی

حملات تروریستی در سال گذشته اثرات مخربی بر صنعت گردشگری بر جای نهاده است. این حملات موجب کاهش و تغییر عادت و تفریح مردم به عنوان سفر کردن شده است اما به گفته کارشناسان ایتالیایی به طور کامل گردشگران را متوقف نکرده است. به گفته جاکوپو دی ریا، رییس انجمن صنعت گردشگری و سفر فایوت، ایتالیایی‌ها سفر خود به خارج از کشور را کاهش داده و بر سفرهای داخلی خود افزوده‌اند. وی افزود: خطر حملات تروریستی مانند حملات به پاریس در ۱۳ نوامبر(۲۳ آبان) که منجر به کشته شدن ۱۳۰ نفر شده است، مشکل بزرگی بود که آژانس‌های مسافرتی و گردشگران باید بیاموزند چگونه با این امر خود را وفق دهند. امسال در میان شهرهای بزرگ و مقصدهای گردشگری ایتالیا به نظر می‌رسد که رم بیشترین مشکل را در حوزه جذب گردشگران داراست. پس از حملات تروریستی در نوامبر ۲۰۱۵ به پاریس، سفر گردشگران به رم نیز ۵ درصد کاهش یافته است.

در پایان

ایتالیا یکی از زیباترین کشورهای دنیاست. این کشور تاریخ چندهزار ساله دارد. ایتالیا همچنین یکی از کهن‌ترین تمدن‌های جهان را داراست. بناهای تاریخی و جاذبه‌های طبیعی ایتالیا چشم بسیاری از گردشگران را به خود خیره می‌کند. سواحل زیبا، شهرهایی با مناظر طبیعی خیره کننده، مکان‌های تاریخی که شما را به اعماق تاریخ پرتاب می‌کنند و.... 
این ویژگی‌ها شما را یاد چه کشوری می‌اندازد؟ کشور ایران نیز تمامی ویژگی‌های یاد شده را داراست. ایران نیز جاذبه‌های تاریخی بسیار زیبایی دارد. به گفته بسیاری از کارشناسان این کشور می‌تواند سالانه میلیون‌ها نفر از گردشگران را به خود جذب کند. اگر مقایسه‌ای میان درآمد گردشگری این دو کشور انجام شود درآمد ایتالیا از گردشگری سالانه بیش از۴۰ میلیارد دلار و درآمد ایران از این صنعت ۵ میلیارد دلار است. طبق آمار سازمان جهانی گردشگری از هر ۱۲ تا ۱۵شاغل در دنیا یک شغل به گردشگری اختصاص داشته و هر ۵ تا ۱۰گردشگر یک فرصت شغلی ایجاد می‌کند. 

۲۶۰میلیون‌نفر در جهان در صنعت گردشگری و صنایع مرتبط در حال فعالیت هستند و درآمدهای حاصل از این صنعت در مجموع حدود ۹درصد تولید ناخالص داخلی کشورهای جهان را به خود اختصاص داده است که برابر با گردش مالی بیش از یک هزار میلیارد دلار به صورت سالانه است. بر اساس گزارش سازمان جهانی گردشگری، ایران در ردیف ۱۰کشور برتر دنیا در زمینه گردشگری قرار گرفته. اما سهم کشور ما از این صنعت سودآور چه به لحاظ تعداد و چه به لحاظ گردش مالی کمتر از نیم درصد است. بر اساس آمار منتشرشده سهم مستقیم سفر و گردشگری نسبت به سهم سایر بخش‌های اقتصاد ایران در تولید ناخالص داخلی، حدود ۲درصد از کل اعلام شده است. 

براساس آمار منتشرشده در سال ۲۰۱۳م از مجموع ۱۵۰میلیون سفر خارجی در جهان، سهم ایران تنها ۴میلیون‌نفر بوده است. می‌توان گفت که درآمد گردشگری ایتالیا با درآمد حاصل از صادرات نفت ایران برابری می‌کند. بر همین اساس است که در سند چشم‌انداز توسعه پیش‌بینی شده تا سال ۱۴۰۴ ایران باید میزبان ۲۰ میلیون گردشگر باشد و از این محل ۲۵ میلیارد دلار درآمد ارزی کسب کند. برای تحقق این هدف برنامه‌ریزی‌های میان و بلند مدت لازم است.
 


ترجمه و تدوین: صبا رضایی 
 

بلیط هواپیمادیدگاه ها

علی: 1394/10/2509:29:53،
44
22
ایران هم می توانست جای ایتالیا باشد اگر...
رضا : 1394/10/2512:44:14،
22
20
آدم وقتي به تاريخ نگاه ميكنه خيلي ناراحت ميشه . زماني امپراطوري ايران بر نصف جهان حكومت ميكرد .... وحالا.... البته آن زمان هنوز كشوري به نام آمريكا كشف نشده بود!!!
فرد: 1394/10/2515:26:19،
17
18
هیچ وقت نمی تونه.ولی میتونست در حد و جایگاه خودش باشه.توریست در تفکر این نظام تعریف مذهبی داره
کوکی: 1394/10/2517:37:56،
26
17
اون زمان رو خدا بیامرزه.الان یکی از بی فرهنگ ترین کشورهای جهانیم.تقریبا بی فرهنگ ترین.اون از ادبیات رئیس جمهور قبلی اونم از حمله به سفارت اونم از شعار مرگ بر این و آن.
ایرانی: 1394/10/2510:09:49،
63
13
با حجاب اجباری کدوم توریست میاد ایران،تازه بعضی آقایون تفکرشون اینه که کفار نباید به بلاد مسلمانان وارد شوند...وای بر ما
سیاوش: 1394/10/2510:13:54،
54
11
ههههههه
مردم ایران از ایران فرار میکنن اونوقت انتظار دارید خارجی ها بیان؟
یه لحظه تصور کنید یک نفر از وسط دنیای آزاد(غرب) بیاد وسط یه کشور قرون وسطایی.
این کسایی که میان یا دیگه چیزی واسه از دست دادن ندارن یا بیکاری بهشون فشار آورده یا پول زیاد تو جیبشون سنگینی میکنه یا از این خل وضع هایی هستن که مثلا میخوان جهان رو بگردن که میان ایران، اگه من یک شهروند آمریکایی یا فرانسوی یا آلمانی یا هر کشور مترقی دیگه بودم اگه کلاهمم میفتاد توی ایران دنبالش نمیومدم.
آرمان: 1394/10/2510:30:40،
33
13
ايران ما هم ميتونست جزو چند كشور توريستي برتر دنيا باشه، ولي متاسفانه كمر بستن به تخريب آثار تاريخي كشورم، آثاري امثال تخت جمشيد كه چند هزار سال بعد از كلي جنگ و آتش گرفتن و ... هنوز سرپا بود رو در عرض ٣، ٤ سال كاري كردن باهاش كه شايد ٢٠ سال ديگه بيشتر دووم نياره، هيچ تبليغي در هيچ جاي دنيا نميشه از آثار تاريخي ما و اگر هم بشه توريستاي زيادي نميان چون اينقدر اوضاع رفاهي اطراف بناهاي تاريخي ما بده طرف يه آب معدني بخواد بخوره گيرش نمياد، هيچ وسيله ي حمل و نقل عمومي اي يراي ديدن آثار تاريخي وجود نداره، خانماشونم كه تا پاشونو بذارن پايين از هواپيما يه مانتوي ٨ سايز يزرگتر با يه روسري بسيار شيك ميره تو تنشون، خب معلومه با اين شرايط هيچ توريستي از يه كشور درست و حسابي پاشو نميذاره ايران...واقعا حيف، ايران ميتونست ٢ برابر درآمد نفتيشو از توريست داشته باشه...
مهرداد: 1394/10/2510:36:06،
40
9
تا زمانی که تو این مملکت محدودیت هست و هیچگونه امکاناتی واسه ی توریست فراهم نشده باید این تعداد توریست رو تو خواب دید،
ماهان: 1394/10/2510:49:22،
30
16
ایتالیا و سوئیس زیبا ترین کشورهای اروپا هستند....
بهنام: 1394/10/2512:02:53،
25
15
این که کدوم کشور زیباست به سلیقه ادم برمیگرده.به نظر من المان و هلند زیباترین کشورهای اروپا هستند
ss: 1394/10/2514:40:34،
14
10
واقا ایتالیا بی نظیره بر اساس آمار
حدود نصف میراث باستانی جهان ثبت شده در یونسکو تو ایتالیاست
نیما: 1394/10/2511:24:31،
27
12
جک ورود گردشگر به ایران
برای چی بیاد ایران؟؟؟
شاپور: 1394/10/2513:49:32،
18
9
خدا پدرتو بیامرزه اینجا چی داره که کسی بخواد بیاد ببینه؟
طبیعت که به فنا رفته ،اثار تاریخی رو به یغما بردن،هوا که الوده ست،دریا که فاضلابه، فرهنگ هم که فقط اسمش مونده خودش نیست،صنعت که نداریم، شهرها هم که همسون مخروبن .شما حالا بگو چرا باید گردشگر بیاد اینجا؟
Amir: 1394/10/2513:50:13،
15
14
اصلا نخوندم همون چند خط اول که ایتالیا را با ایران مقایسه کردی متوجه شدم ارزش خوندن نداره، جناب شما ای آن را بهتره با افغانستان مقایسه منی نه ایتالیا چون از هیچ نظر شبیه هم نیستند!بچاپ
امیر: 1394/10/2514:30:11،
15
9
تعامل سیاسی سازنده با دنیا داریم یا ازادی نسبی اجتماعی در کشور.!!؟وقتی در منطقه خودمان که کشورهای ثروتمند با درامد
سرانه بالا نمی توانیم توریست جذب کنیم انتظار داریم از طریق اروپا
و امریکا گردشگر به کشور وارد شوند.!!؟کشورهای اسلامی موفق
مانند مراکش و مالزی و ترکیه و..... سالانه بالای 5 میلیون نفر و
میلیاردها دلار درامد از این طریق وارد کشورشان می شود که رسیدن به ان جایگاه برای کشور ما با این وضعیت کنونی رویایی
بیش نیست.
عباس: 1394/10/2516:20:13،
13
17
یعنی این اعتماد به نفستون منو کشته خودمونو با ایتالیا مقایسه میکنین؟اثار رم باستان در کل سه قاره جهان پخش میباشند به عنوان مثال پالمیرا در سوریه حالا ایران قبل اسلام کدوم اثاری رو داره؟تخت جمشید یا پاسارگاد که به تازگی تاریخدانها اونارو جعل تاریخی میدونند یکی سایت تابناک که متعلق به محسن رضایی در ضمن یادتون باشه ایران فقط اصفهان شیراز نیست.توریست مزار شاعر پارسی گوی را میخواد چیکار کنه مگه زبان مادریش پارسیه؟
مهدی : 1394/10/2521:02:33،
11
9
کشورهای دیگه برای خودشون تاریخ و تمدن میسازن ما حتی اون تاریخ و تمدنی که داشتیم رو هم فراموش کردیم یاد اون سخن جهانگرد فرانسوی افتادم که وقتی به اصفهان در زمان صفویه رفته بود اصفهان رو پیشرفته ترین شهر جهان ان دوره معرفی کرده بود
باید سازمانها و مراکز گردشگری و دوستداران محیط زیست در زیر ساختهای گردشگری مشارکت کرده وزمینه را برای ورود گردشگران اماده کنند

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار ایران
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
معرفی سریع‌ترین خودروی موجود در ایران
اولين نمونه از خودروی JAC J4 وارد ایران شد
سورن توربو را انتخاب کنیم یا دنا؟
تولید چند خودرو سواری در کشور متوقف شد
ملاقات ایرانی با هیوندای سوناتا 2018
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما